N°. 15320 A0. 1910. h feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van fan- Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Om ons heen in de Maatschappij. Tweede Kamer. Zateivlag 30 Januari. LEID DAfrBLAD PRLTS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regelt f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere lettert naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oente oonUntelk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoasaeeren wordt f 0.05 berekend. PIUJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gsvestigd sijn L30. Franco per poet1.65. XV. Toen van een eigenlijk credietwezen nog geen sprake was, bracht het gebruik mede dat men, geld bezittende hetwelk men niet voor eigen bedrgf noodig had, of, om de een of andere reden geld behoevende, dat door middel van tusschen person en plaatste of bekwam. Men leende geld op rente zonder verdere kosten, tenzij de tussclienpersoon den geld- opuemer eenig loon in rekening bracht, bekend onder den naam van provisie. Men wist echter niet altijd, tot wien zich te wen den en slaagde ook niet altijd in het vinden van genoegzaam kapitaal, ook niet wan neer men in staat was om alle verlangde .waarborgen te geven. Toen het maatschappelijk verkeer en de nijverheid zich uitbreidden en de vraag grooter werd, kwam men op de gedachte om kapitalen bij elkander te brengen en deze uitsluitend aan te wenden tot het ver strekken van credieten; hetgeen dit voor deel opleverde, dat men dikwijls op gun stiger voorwaarden dan bij particulieren, geld kon bekomen; dat men altijd wist waar men zich kon vervoegen; vooral dat de cre- dietinsielling een voortdurend bestaan had. Particuliere geldschieters coch waren niet altijd geneigd om hun geld voor langen tijd in leen af te staan. Het was zelfs ge bruikelijk te bedingen, dat het kapitaal zou moeten worden teruggegeven, ten allen tijde, drie of zes maanden na opzegging. Bleef de geldschieter in leven en hadden er gecne onverwachte gebeurtenissen plaats, dan kon men in den regel het ge leende wel behouden; maar in geval van overlijden dachten de erfgenamen daar soms anders over, moest men op ongelegen tijd aflossen en nieuwe kosten maken om geld bij een ander op te nemen. Bij eene credictinstelling bestaat daarvoor geen ge vaar. Zooals bekend is, bestaan ook Crediet- verecnigingen in coöperatieven vorm; dat wil zeggen, eenige kleine neringdoenden en werkbazen hebben door kleine bijdra gen een kapitaal gevormd, bestemd tot on derlinge credictverschaffing op zeer ge makkelijke en gunstige voorwaarden. Deze vereenigingen werken uitteraard op be scheiden voet en hebben bij ons geen hooge vlucht genomen. Overigens zijn de credict- vereenigingen, banken, of onder welken naam deze instellingen ook bekend zijn, gewone handelslichamen, opgericht met het doel om winst te maken ten behoeve van de aandeelhouders en de ondernemers. Het spreekt vanzelf dat, wanneer zulk een instelling ecnigszins op groote schaal werkt, daartoe een aanzienlijk fonds noodig is, hetwelk door verschillende personen moet worden bijeengebracht, en dit is velen wel kom. Onder de kapitalisten zijn er toch vele, die zich liever niet persoonlijk met het lee- nca van geld op rente bezig houden. Zij nemen liever aandeelen in een crediet- instelling; moeten dan in den regel met Oenige mindere rente tevreden zijn, maar zijn ook vaa vele zorgen en risico's ont heven. Te betreuren is het, dat nog geen vol doende vorm voor een volks crediet ge vonden iseen der redenen waarom de banken van leening nog altijd als onmisbars instellingen worden beschouwd. Het verschaffen van crediet geschiedt in verschillende vormen, b.v. ook door het 'discontecrcn van handelspapier en door het jdocn van beleeningen en prolongaties. Discontoeren is het geven van voorschot op wissels en ander handelspapier. De bank koopt den wissel, zijnde een schrif telijke belofte om op zekeren tijd te be talen. De houder heeft echter het geld vroeger noodig en geeft daarom den wis sel aan de bank, ontvangt het geld en be taalt de rente voor het tijdelijk gebruik 'daarvan. Deze rente draagt in den handel den naam van disconto. Beieenen is geld opnemen op koopmans goederen ca effecten. Prolongatie is de benaming eener geldleening op effecten, op zoodanige wijac, dat men de opgenomen gelden ten allen tijde kan terugbetalen. Verpanding van koopmansgoederen heeft plaats door aan de bank de sleutels af te geven van het pakhuis waarin de goederen zich bevinden. Bevinden de goe deren zich in een schip, liggen ze in entre- pöt, of zijn zc opgeslagen in het pakhuis eener instelling welke zich daarmede be last (veem) dan worden de ceelen, bewij zen of cognossementen aan de bank ge geven, in het algemeen de bewijzen tegen vertoon waarvan de eigenaar de goederen kan verkrijgen. Belecning wordt voor drie maanden ge sloten, onder bepaling dat de schuldenaar, die vroeger betaalt, toch minstens ,een Kaand rente, moet Betalen. Bij prolongatie wordt het contract slechts voor een maand gesloten en by vroegere terugbetaling wordt minstens veertien da gen rente vergoed. Bij beleening of prolongatie moeten de goederen of effecten een hoogere waarde hebben dan het daarop geleende geld. Dat hoogere noemt men .surplus". De waarde van het beleende kan natuurlijk dalen en dan zou de bank schade lijden. Gaat de waarde werkelijk dalen, dan moet de schuldenaar het surplus aanvullen; met andere woorden, hij moet bijpassen, want het surplus moet er altijd zijn. Doet de schuldenaar het niet (het kan hem onmoge lijk wezen) dan mag de bank verkoopen. Nu bestaat intusschen de mogelijkheid, en het geval heeft zich trouwens vele malen voorgedaan, dat een aantal schuldenaars tegelijkertijd niet kunnen of willen bijpas; sen. Dit kan zich b.v. voordoen wanneer, b.v. ten gevolge van beursspeculatiën, de effecten snel en aanhoudend dalen. Het natuurlijk gevolg daarvan is dat een bank met verlies moet verkoopen en in zulk een geval bestaat er gevaar dat de instelling hare betalingen moet staken. Het surplus bedraagt in geval van be leeningen op effecten in den regel twintig percent en bij prolongatie tien percent. Worden goederen beleend, dan is het surplus verschuldigd, naar mate de prijzen meer of minder aan schommelingen onder hevig zijn. Een beleening op effecten kan men al leen sluiten op zoogenaamde courante ef fecten, dat wil zeggen op stukken die ge regeld ter beurze worden verhandeld en dus op de gewone prijscouranten voorko men, zoodat de waarde er van ten allen tijde kan worden vastgesteld. Bekend is het dat, ingeval van gewone geldleening, doch onder hypothecair ver band, meestal ook surplus geëischt wordt. De tot zekerheid verbonden goederen moe ten namelijk een hoogere waarde hebben, dan de leensom bedraagt, b.v. 25 of som tijds 33 percent. w. Leiden, 29 Januari. Donderdag a.s. zullen enkele R.-K. stu denten uit Amsterdam, die e^n dilettanten- gezelschap hebben gevormd, mot medewer king van een viertal R..-K. jonge dames uit Amsterdam, hier ter stede in den Schouw burg opvoeren een alleraardigst Fransch blijspel van Barrière en Capendu: les faux Bons hommes", dat zij zelvcn hebben ver taald onder den titel: „Van je vrienden moet je 't hebben." Hun doel is op deze wijze de kas te stijven van de Vereeniging R.-K. Herstellings oorden voor longlijders en zwakke kinderen", die opgericht warden voor zieken van alle gezindten. Tot nu toe schijnen ze dat doel wel te zullen berei ken. Ze zijn tweemaal opgetreden te Ven- loo en te Helmond, in welke twee plaatsen ze een netto opbrengst gemaakt hebben van ruim f 1500. Uit de plaatselijke bladen blijkt bovendien, dat we in hun spel te doen heb ben met zeer hoogstaand dilettantenwerk, zoodat niemand zich een gang naar den Schouwburg zal behoeven te beklagen. "W e vernemen dat reeds een groot aan tal kaarten zijn geplaatst door een comité van jonge dames, dat het stormachtige weer dezer dagen heeft getrotseerd, doch de Schouwburg dient èn om de spelers èn om het doel uitverkocht. "Wij bevelen dus de zaak bij onze lezers dringend aan. De arrondissements-reehtbank te Arn hem heeft, ter vervulling eener vacatur a van rechter in dat college, opgemaakt de volgende alphaibetische lij6t van aanbe veling: jhr. mr. J. A van der Does; nir. H. Pelinck; mr. J. Wiarda; allen rechter, resp. in de arrondissements-reehtbank te TioJ, Winschoten en Dordrecht, In het kiesdistrict V te Rotterdam zijn officieel candidaat gesteld voor het lidmaat schap van den gemeenteraad de heeren: dr. D. P. Hoyer (lib.), J. ter Laan (S.-D. A-P.) en D. J. Schrauwen (anti-rev.) Naar de „N. R. Ct." verneemt, over wegen Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land de wenschelykhcid om de jaarwedde van den burgemeester van Amsterdam (wel ke, naar men weet, zou worden gebracht van f 8000 op f 15,000) alsnog te verhoo- gen, en wordt in verband hiermede ook onder de oogen gezien het in de raadsver gadering van 12 dezer door den heer Wibaut geopperde denkbeeld om een officieele ambts woning ter beschikking van het hoofd der gemeente te stellen. De leden van de Belgische missie heb ben tijdens hun verblijf in de residentie verschillende bezienswaardigheden van 's-Gravenhage bezocht, o.m. het Maurits- huis, het Huis ten Bosch, de Koninklijke Bibliotheek en het Penningkabinet. Minister van Staat Beeraaert, hoofd der Belgische missie, was gisteren ten gevolge van een lichte ongesteldheid verhinderd vl:cl te nemen aan het diner, dat de minister van buitenlandsche zaken ter eero van de missie gaf. De overige leden van 'de miasie hebben aan het diner deelgenomen. De heer J. van der Zee, eerste ambte naar ter secretarie te Woerden, is in plaate van nu wijlen den heer H. Hengeveld tot waarnemend secretaris benoemd. De Raad besloot voorts dat de gemeente zich zou aansluiten bij den centralea keu ringsdienst. H. M. de Koningin geeft heden het militair diner, waaraan voormalige of die nende autori teiton van zee- on landmacht genoodigd zijn. H. M. de Koningin-Moeder komt ook «Ji-n dit diner. H. M. de Koningin en Z. K. de Prins geven "Woensdag 2 Februari a- a. ten Pal ei ze eon thé dansant. AARLANDERYEEN. Op 16 Febr. ral door ds. J. H. Wensinok, pred. bij de Ncd.- Herr. Gem. te Alpüen, de vierde of laatste winterlezing worden gehouden op uitnoo- diging dor Chr. Jongeling*vereeniging ,,S. D. G." De omgeving der R.-K. Kerk zal ver fraaid worden, aangezien door de- ijverige bemoeiingen van den zeereerw. heer pas toor een kleine duizend palmboomen zijn aangekocht, welke rondom de kerk en op het voorplein zullen geplant worden. BODEGRAVEN. Bij den heer F. van Dam hebben twee pinken zich verhangen. De dieren waren aan een touw gebonden, dat zij door trekken om hun hals kregen en zichzelf op deze wijze geworgd hebben HILLEGOM. Dc tooneelvereeniging ,,1'Amitió" zal op 1 Februari a.s. haar 71ste uitvoering geven in de zaal van den heer D. Sistermans. De nieuwgebouwde Chr. Burgerschool voor 21. U. L. O. zal op 8 Februari a.s. worden geopend. Bij de verkiezing van een ouderling voor do Geref. Gem., werd de hoer H. van de rHoogt als zoodanig gekozen. NIEUWKOOP. Ten gevolge van den sneeuwval oenige kinderen niet thuis kon den gaan eten, verstrekte het hoofd der Chr. school dien kindoren een flink mid dagmaal. OUDEWETERING. Gisteravond hield de Chr. Jongelings-vereeniging op Gcref. grondslag, „Soli Deo Gloria" haar 33ste jaarfeest. Na het zingen van Ps. 103 1 en het lezen van Ps. 103 opende de voorzitter de vergadering met gebed. Uit de versla gen van den sevretaris, den penningmees ter en den gibliothecariS bleek dat de Ver eeniging vrij wel stationnair gebleven was. Nu volgden bij afwisseling enkele samen spraken, voordrachten en felroitatiea van naburige vereenigingen. Onder de voor drachten cn samenspraken waren er, die eeer in den smaak vielen. Ook ds. J. Brou wer sprak de vergadering toe. In opge wekte stemming bleef men tot het midder nachtelijk uur gezellig bijeen. Na het zingen van het laatste vers van Ps. 72 ging de heer J. A J van Ginhoven voor in dankgebed. Gisteravond gaf de rederijkerskamer „Joost van don Vondel" haar zevende uit voering voor donateurs en kunstlievende leden in de zaal van den beer P. C.B. Co- zijn, alhier. De heer J. do Ren, voorzitter der Vereeniging, opende met een kort woord de feestelijke bijeenkomst, en heette allen hartelijk welkom. In het bijzonder de leden harer zustervereeniging, de reciteer- club „Utile Dulci", van Noordwijk, wdke allen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven deze uitvoering bij te wonon. Als No. 1 van het programma kwam voor John. Alman, drama in 4 tafereelen, met een voorsnel „De Kinderroof". De moeilijkheden, welke zich bij de uit voering van een drama voordoen, in aan merking nenvende, kurmen we niet anders zevgen dan dat het spel onverbeterlijk was. Een woord van hulde aan den ijverigen regisseur, die zijn vele opofferingen, welke zoo'n avond voorafgaan, alleszins beloond zag. Het was reeds laat toen we kregen te hooren het blijspel „Het spreekuur van den dokter," dat het eerste nummer na de pauze was. Wij kunnen niet nalaten, zonder anderen aan hun spel te kort te doen, een woord van lof te brengen aan den vertolker van de rol van huisknecht. Dit blijspel viel zeer in den geest van het publiek, dat na een langen tijd van inspanning ook wel eens gaarne lacht. Na afloop bracht de voorzitter van ..Joost van den Vondel" dank aan allen, die tot dozen gezeJliaen avond hadden me degewerkt, en sprak bij den wensch uit, dat velen tot donateur of kunstlievend lid der Vereeniging mochten toetreden. Ook den heeren pianist en violist bracht hij srijn dank voor hun verdieustelijk speL Nog menigmaal hopen wij in de gelegen heid te worden gesteld zoo'n avond bij te wonen. Een gezellig bal besloot den avond. GOUDA. Bij de gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad voor het 2e district werden 526 stemmen uitge bracht, waarvan 7 van onwaarde. De heer J. L. Jaspers (kath.) verkreeg 271 «tem men, de heer J. G. O. Kamphuizen (lib.) 248 stemmen, zoodat eerstgenoemde is ge kozen. De twee tuaschentijdsche vacatures, ont staan door het bedanken van twee anti-rev. raadsleden, zijn nu bezet geworden door een liberaal en een katholiek. De libera len veroverden hun bij de periodieke ver kiezingen verloren zetel. De samenstelling van den raad is thans: 13 liberalen, 4 anti- rev. en 2 katholieken Voor eerstgenoemden is het aantal gelijk aan vóór de periodieke verkiezingen, terwijl de anti-rev. één zetel minder en de kath. één zetel meer hebben. NOORDWIJKERHOUT. De muziek- en toonceJ vereeniging „Eoho der Duinen" geeft de volgende week haar eerste uit voering in dit jaar (ao Kleine Adverten- tièn). De welwillende medewerking is toe gezegd van den heer A T. en diens leerlin ge jongejuffrouw S. B., uit Leiden, die solo's op violoncel en piano ten beate zullen geven. In plaats van den heer H. Oostveen, die naar Velzcn vertrok, is als volontair ter secretarie werkzaam gesteld de heer J. Brouwer, uit Hilversum, tegen i Februari aanstaande. RIJNSBURG. Woensdagavond zal do Chr. z&ngvereeniging „Excelsior" een uit voering geven in de NecL-Herv. Kerk, on der directie van den hoer C. van Oeffelen. Hot zal de laatste maal zijn, dat de heer Van Oeffelen de uitvoering cal leiden. Binnenkort zal hij naar Indië vertrekken. RIJNZATERWOUDE. In het café van den heer Lode rus zal op 3 Februari een vergadering worden gehouden vanwege on ze afdeeling der HolL Maatschappij van Landbouw ter bespreking der Landbouw- Ongcvallenverzckering. De Centrale „Landbouw-Onderlinge" zal een spreker zenden om deze voor de landbouw zoo noo- dige en nuttige zaak in te leiden en op to helderen. SASSENHEIM. De gymnastiek- en schennvereoniging Sparta" geeft 7 Febr. weer een uitvoering, met modewerking van de heeren Van Leeuwen cn Hellmann, van Leidon. VALKENBURG. Op 1 Februari stelt „Valkenburgs Harmoniekorps" „gezel schap" staat er op het programma ach voor een tweede uitvoering in dit seizoen te geven voor donateurs en begunstigers Het programma vermeldt 8 muzieknum mers en 3 voordrachten, benevens een blij spel in één bedrijf, gctitold: „Joost Uilen spiegel". Op 3 Februari d.a.v. zal de uit voering worden herhaald, maar dan tegen entrée, gelijk een advertentie in het „L. D." van Donderdagavond ons reeds verkon digde. WASSENAAR. Hot ongunstige weder en de slechte wegen waren zeker oorzaak, dat de alg. vergadering van den Boeren bond slecht was bezocht. Uit de rekening en verantwoording van den penningmees ter bleek, dat er een klein saldo in kas was. Bij de bespreking der oprichting eener onderlinge brandaasurantie in vereeniging met den Boerenbond van Leidschendam, Weck, dat de aanwezigen volstrekt niet togen een „Onderlinge" waren, en dat zo met Leidschendam wel wilden samenwer ken. Van de afschaffing der 2 pCt. bij ver koop van kaas verwachtte men niet veel. Er zijn hier te weinig kaasmakers, om eenige actie te kunnen uitoefenen. Besloten werd de kwestie der assurantie op oen volgende vergadering nog eens te belinn, delen. Men twijfelde er niet aan of veel afwezigen zullen ook meegaan. WOUBRUGGE. Woubrugge's „Harmo nie" vierde haar dorde jaarfeest in de zaal van den heer Guldemond. Mot een feestrede, uitgesproken door den eere voorzitter, burgemeester T. P. Klcyn, word de bijeenkomst geopend. Door den direc teur, den heer J. P. Bochove, werd mot een kort woord dank gebracht aan den ecre- vooratter voor de welwillendheid, waar mede hij de Vereeniging Rtcede behandelt. De heer Bochove overhandigde daarbij als blijk van achting en waardeering aan don eere-voorzit ter het insigne der Vereeni ging, een zilveren harp, omgeven door een krans van eiken- en lauwerbladeren, daar bij de hoop uitsprekende, dat het hem nog lang gegeven moge zijn hot eerc-voorzit- terschap der Vereeniging te beklecden. De ze toespraak werd door de muziek met een fanfare en door hot publiek met een da verend handgeklap begroet. Met het oog op het korte bestaan der „Harmonie" kunnen wij haar kranigen directeur gelukwenschen met bet reeds ver kregen resultaat Er behoort moed en ge duld toe om onder amateurs zulk een ge heel te bereiken. Den verschillenden nummers van het programma viel veel bijval ten deel; -'oor- el den March e funèbre" van Chopin ge dirigeerd door den eore-voorattor. Van de vier kwartetnummers moest de „Hymne Noel" van Mozart herhaald worden. Na afloop der muzieknummers volgde een kleine pauze, aangevuld door het ko mische duo voor heer en dame „Jaap en Aal". De drie toone el stukjes„Artist-en- Revue" „In Politiek", „Een onverwacht be< zoek", werden vlot afgespeeld en de ver tolkers verdienen er allen lof voor in de eerste plaats in No. 2. Henny, de doch ter en Frits de Oppasser van Overste von Harden. ZEGWAARD. Voor het Locao'-oomitó trad in de Chr. School alhier als sprekor op ds. B. Wielinga, van Arnhem, om een rede te houden over hot onderwerp: „De wonderen van den Anti-christ. Op schoone en boeiende wijze wist spr, zijn onderwerp te behandelen. Do redenaar had oen aandachtig gehoor, dat wel wat grooter had mogen zijn. ZWAMMERDAM. Woensdag 2 F ebt. Maandag 7 en Dinsdag 15 Februari zal prof. Ecrdmans, uit Leiden in de R fin om strantsche kerk alhier lozingen houden. In de pauze zal een samenspel van or gel en viool worden ten gehoore gebracht, Voorstel tot kwijtsoholding. In den loop van het jaax 1903 word in 's lands kas te Djokjakarta een tekort van f 44,955,42l/t ontdekt. Het tekort was ver oorzaakt. doordat een commies op het resi dentie-kantoor aldaar sedert September 1893 de kas had bestolen, bijna uitsluitend door frauduleus© veranderingen in de cijfers dor uitgaven aan te brengen. Hij is te oior zake bij vonnis van den raad van just.'tie te Semarang van 10 October 1904 vöroor deeld tot vijf jaar tuchthuisstraf en f 750 boete. Als algomcene ontvangers fungeerden al daar ten tijde dat do malversatiën gepleegd werden, do elkander opvolgende secretaris sen der residentie Djokjakarta, die hot ka> beheer naast do aan hun hoofdbetrek king verbonden werkzaamheden waarnamen. Do Algemeone Rekenkamer in Nedcrl-Ia dië heeft zich verplicht gezien om aan two» dier ambtenaren, de heeren W. F. H- van Ameron en H. C. H. de Bie, vorgoedingen op te leggen respectievelijk van f 18,60* on f 19,674.95l/2, op grond dat aangonomea moet worden, dat onder hun beheer tekorten in kas tot die bedragen ontstaan zijn. In verband met de omstandigheden ech ter, onder welke deze aansprakelijkheid is ontstaan, is do Indische regeering van ge voelen, dat de genoemde ambtenaren iuoia die bedragen niet belast mogen blij von en er alleszins gronden zijn om hun kwijtschel ding to vorloonen. Dc malversatiën zijn n.l. eenige jaren achtereen met groote behendigheid gepleegd, zoodat zij ontsnapt zijn zoowel aan de con tróle van de, ter plaatse inapecteorcnds ambtenaren als aan die van het departe ment van Financiën te Batavia. Daar bovendien genoemde ambtenaren bij- zonder accuraat zijn en een sterk ontwik keld gevoel van verantwoordelijkheid bezit ten, kan de minister van Koloniën zich ver- eenigon met de kwijtschelding van boven genoemde sommen, waarom oen daartoe strek kond voorstel bij do Kamer ie ingekomen. Gemeenteraad van Alphen. Voorzitter: de burgemeester. i Afwezig de heeren Visser en Dros. Do notulen der vorige vergadering wor- den gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken o. a. Schrijven van den heer Dros, waarin hij bedankt als lid der commissie van toezicht op de Ambachtstoekenschool. Een schrijven van den heer C. Jongeburgor, dat hij zijn benoeming als lid der commissie van toe zicht op de Ambachtsteekenschool, aan vaardt. Komt in behandeling: 1. Adres der Vereeniging „Gemeantcbe- lang", houdende verzoek om uitbreiding der straatverlichting in Wijk Steekt, met voor stel van B. en Ws. om aldaar nog vier lantaarns te plaatsen; een bij Wiegman, een bij Stuiven berg, een tegenover Hooge veen en de vierdo bij de bouw mans woning van Kok. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 2. Ontslagaanvrage van den heer J. Hen- geveld Jz. als gemeente-architect en direc teur der gemeentelijke hoofddrukbronwater- leidiDg, met voorstel van B. en Ws., den heer Hengeveld met 1 April eervol ontslag te verleen en. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. De Voorzitter betreurt het dat de heer Hengeveld, dio zich met allo kracht aan zijn taak wijdde, zijn werk voor de gemoento ncderlcgt. Nu worden in boliandeling genomen de instructies voor den gemeen te-architect en die voor don directeur der hoofddrukbron- waterleiding, en wel van den eerstge noemde art. 8 en van don laatstgenoemde art. 9. Voorgesteld wordt bot laatste deel van art. 8 te doen luidon: Do gemeente- architect mag geen werkzaamheden verrich ten voor particulieren. Dit wordt aange nomen mot 8 tegen 1 stem. Tegen do heer Spray. Ook wordt voorgesteld het laotety

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1