N\ T33Ï3 JannarlT A0. 1910. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit "TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Bet Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/* 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. Er stonden gistermiddag slechts veertien ponten op de raadsagenda en daaronder waren er, die geen aanleiding tot gedach- tenwisseling konden geven. We dachten dan ook dat men er nu eens door zou ko men. Het heeft niet zoo mogen zijn. Toen men aan het 11de punt kwam 't nood lot wilde dat het de reeds driemaal ver daagde bewaarschool-verordening was die op No. 11 stond toen keken de heeren op bun horloges en het was geloof ik weer mr. Van der Lip die op uitscheiden aandrong. En daarachter stonden nog drie punten, die ieder nog wel een twintig minuten discussie waard waren. Zet voor een volgende vergadering de bewaarscholen, emz., dan vooraan, zuchtte de heer Meuleman, die anders geen vriend van bewaarscholen is. „Mij goed," zeide de Voorzitter, „en dan vandaag over acht da gen." Maar dat was dr. Meuleman en anderen beeren die op dien dag beeet waren, niet 'naai- den zin en toen deed de Raad wat an ders dee Voorzitters is, men bedisselde zoo'n beetje om over een veertien dagen bijeen te komen. Dat men zoo weinig is opgeschoten, mag niet geheel of misschien in het geheel niet aan den Raad worden geweten, maar aan de geheime zitting, waarmode de openbar© vergadering werd onderbroken. En in dat onder-onsje van drie kwartier zijn blijk baar zeer gewichtige besluiten genomen. Toen de deuren weder opengingen, zagen we door twee gedienstigen, den concierge en een bode van het Stadhuis, een bord, waarop een 6oort land- of grondkaart met punaises of te wol duim spijkertjes was vastgehecht, de zaal uitzeilen. Vermoede lijk heeft de Voorzitter of een der andere wethouders den heeren een aanschouwelijke voorstelling gegeven van de terreinen, dio gullen moeten dienen voor den bouw van het ïouzenri ekenhuis en aanverwante academi sche gebouwen, waarmede het Rijk voorne mens is onze universiteit te begunstigen Hoe het zij, nadat de openbare vergade ring was hervat, deelde do Voorzitter mede, Üct hij een spoedeischend voorstel aan de orde zou stellen, n.l. den aankoop van eenigc „grondstukken" stukken gronds bedoelde hij onder de gemeenten Leiden en Oegstgeest gelegen. Omtrent een der ter reinen moest uiterlijk morgen, 28 Januari d. i. dus heden een beslissing worden genomen, derhalve uitstel was niet moge- lijlc. En met een naïveteit alsof 't echt ge- meend was, vroeg hij of een der heeren ook het woord verlangde. De heeren zwegen al- lon. 't Gold ook maar een bagatel van f 113,000. En toen gingen de perceelen onder den hamer door. Eerst een perceel van den heer Dieben, uit Leiden, groot 2.70 H.A. voor f 20,000 daarop volgden twee perceelen on middellijk daaraan verheeld van mej. Bri- gitta Schol ten, uit Amsterdam, 't eerst© groot 3.55 H.A. voor f 50,000 en 't tweede groot 2.55 H.A. voor f 40,000, en eindelijk nog een stukje van den heer Voorst Vader, te 's-Gravenhag© groot 0.222 H.A. tegen f3000. De gemeente heeft vroeger reeds aange kocht ongeveer 10 H.A. tegen f 112,000, dus met elkaar ongeveer 19 H.A. tegen f 225,000, d. i. krap f 1.20 per vierkante Meter. Al werd het or niet bij gezegd zoo zal toch ieder wel begrepen hebben waarvoor deze grond zal moeten dienen. Het Rijk heeft voor zijn academische go- bouwen ongeveer 16 H.A. noodig. Er blijft dus nog een brok over, vaar- over de gemeente de beschikking houdt. Nu, wanneer eens de Academische geboa- wen er staan, zal de behoefte tot meerdere gebouwen zioh wel spoedig voordoen en voor zoover de grond aan den Rijnsburgerweg ligt, aal men bet zeker tegen goeden prijs als bouwgrond kunnen verkoopen. En om trent het overnemen van de aangekochte terreinen door het Rijk ia er, naar wij ver namen, ook reeds overeenstemming tus- schen de gemeente en het Rijk verkregen. Bovendien is het de gemeente wel een of fer waard een magnifiek ziekenhuis te krij gen van vijf millioen. Het was een heele overgang, zoo na het voteeren van duizenden en nog eens dui zenden begrootinkjee goed te keuren van Wees- en Oudeliedenhuis en Armbestuur, beslissingen te nemen omtrent verzoeken over baksteenon en Leidsche of geen Leid sche werkkrachten. Maar voor een vroed schap, die zijn taak begrijpt, is er geen groot of klein, en alles belangrijk. En zoo hebben de heeren heel gewichtiglijk gede batteerd over de vraag of bij het uitvoeren van gemeentewerken in dezen winter al of niet bij voorkeur Leidsche werkkrachten moeten worden gebruikt. De Leidsche Be- etuurdersbond, die er in dezen slappen tijd een handje van heeft om den gemeenteraad met adressen aan boord t© komen had den we de vorige zitting niet een kinder- voedingadres had verzocht om zoo spoe dig mogelijk over te gaan tot het uitvoe ren van werken, die daarvoor in aanmer king kunnen komen en daarvoor zooveel mogelijk en hij voorkeur Leidsche werklie den te gebruiken. Met loffelijk pogen had den B. en Ws. reeds bij voorbaat getracht dit verzoek te voorkomen, veirechillende werken rijn reeds aanbesteed of zullen spoedig worden aanbesteed. Maar openlijk zwart op wit te zetten, dat bij voorkeur daarvoor Leidsche werkkrachten zullen wor den gebruikt, dat achtten B. en Ws. met den directeur van gemeentewerken en de Commissie van Fabricage niet in het be lang der gemeente. Dat verstond de heer Sijtsma niet tenzij B. en Ws. de Leidsohe arbeiders voor minderwaardig houden. Ze ker, er kunnen werken moeten worden uit gevoerd, bijv graafwerk, waar polderwea*- kers in het bijzonder op aangelegd zijn, maar daarom wordt er ook gevraagd „bij voorkeur". De heer Yan Tol viel dezen spreker dadelijk *bij, evenals de béeren Pera en Vergouwen. De laatste ging nog verder en betoogde dat het ook goed zou zijn, dat aan de Leidsche aannemers de voorkeur werd gegeven. Dit laatste greep de Wethouder van Fabricage aan om over het zwakke punt, de Leidsche werkkrach ten, een beetje heen te loopen. Het was reeds meermalen beproefd en het werd nog veel gedaan dat alleen Leidsche aan nemers voor een werk werden toegelaten. Maar daarvan had men eens een leelijke ervaring opgedaan. De gemeente had on der Leidsche aannemers de levering van schoolbanken aanbesteed. Alle inschrijvers hadden bedragen van ongeveer f 1800, een van even f 800, doch die verklaarde on middellijk zich deerlijk vergist te Lebben en zag van het werk af. Hierop volgde een vrije aanbesteding en het werk word ge gund voor f 788. Maar dit gold aoo werd er geropli- oeerd niet het in dienstnemen van ixid- sche werkkrachten, waaar het over ging, en het bleek uit het antwoord van den heer Korevaar dat men in de praktijk toch wel den weg van voorkeur weet te bewandelen al wordt het niet met zooveel woorden in het bestek vermeld* en daarmede konden de opposanten tevreden zijn. Er werd dan ook geen stemming over dat prae-adviea gevraagd. Dat het bestuur van het gemeentelijk Werkloozenfonds niet zoo bijzonder g© sticht zou rijn door het praeadviee van B. en We. in zake zijn verzoek om een hoog er bedrag voor de uitkeering, daar voor 1909 het bedrag de ter beschikking gestelde f 1500 met ©en klein© f 700 bad overschreden was te verwachten. De hee ren waren met groot© vrijgevigheid te werk gegaan, heette het en de vraag ge steld: tot welk bedrag do bijslag wel zou zijn opgevoerd indien aan het bestuur go- heel de vrije hand ware gelaten. Het be stuur had volgens B. en Ws. eerder do tussohenkomst van hun college moeten in roepen. Later werden deze uitdrukkingen wel verzacht, maar men kan niet ontkennen dat er voor het minst een zacht verwijt in lag opgesloten. De meerderheid der Commissie van Financiën heeft bij monde van de heeren Reiroeringer en Vergouwen min of meer hetzelfde bezwaar gemaakt. Wij hebben er niets tegen dat dit bedrag is verbruikt, zeide de heer R., maar we willen niet voor een voldongen feit wor den gezet. De heer Boeeh, die in den laat- sten tijd DOgal spoedig een toon van ver ontwaardiging aanslaat, ging daar boos tegen in. Het fondsbestuur kan vooruit niet eens bij benadering zeggen welk be drag zal worden uitgegeven. En zoo is het ook gelijk de Voorzitter van het fonds mr. Briët uitvoerig en kalm beeft betoogd. Men kent den omvang der werkloosheid vooruit niet, weeft evenmin hoeveel de werkLoooemkassen der vak- en gemengde vereenigingen zullen uitkeeren, waarmede de gemeentelijke uitkeering natuurlijk ver band houdt. In October behoefde bijv. maar f 47 bijslag verleend te worden, en daar kwam November ineens op met f 300 en in December was bot bedrag nog hooger. Mr. Briët pleitte daarom er voor bet woord ten hoogste in de uitdrukking van B. en Wsdie een maximum van f 22.30 wil len geveD, te doen vervallen. En dat is hem gelukt. Begrepen wij de bedoeling wel, dan wenscht men het Fonds een zeker be drag te geven, waarvan hot kan overleg gen wat het niet noodig heeft om het voor een volgend jaar, als het nijpt, te kunnen gebruiken: Wij gelooven dat men er met f 2250 nog niet zal rijn. Hoe sterker de werklieden zelf worden om zich en hun werkloozenkassen te verzekeren voor de geldelijke gevolgen van werkloosheid, hoe meer het de gemeente, die er een deel op toegeeft, zal komen te kosten. Ten slotte werd ©onder noemenswaardige discussie de concept-overeenkomst met do gemeente Leiderdorp inzake de gasl-:ve ring aangenomen. Wij juichen deze trans actie, die de gemeente Leiden ten go>d© zal komen, van harte toe. Op deze wijze blijft de Gasfabriek dezelfde, ondanks het verlies, dat zij onwillekeurig zal lijden door den bloei der Centrale. En oen kleine ge meente als Leiderdorp zou toch niet zoo goedkoop zelf kunnen exploiteeren. Maar als de eene han,d de andere wasokt enz. Laten Warmond en Rijnsburg n,u ook spoo dig komen De overige punten bleven, zooals wij reeds opmerkten, liggen voor een volgende vergadering. Leiden, 28 Januari. In een der bovenzalen van de sociëteit „Minerva" had hedenmorgen te elf uren door hot Collegium van het Leidsohr Studenten- korps de aanbesteding plaats van het bou wen van een Feestgebouw, bijgebouwen en verdere werken ter oppervlakte van 2500 Ms., op een terrein aan den Zoeterwoudscheni Singel te Leiden. Ingeleverd waren 17 biljetten. Inschrij vers zijn de heeren: Roel. Buitendorp, Lei den, voor f 16.750; 0. Hartman, Looedui- nen, f 17.000; Firma W. F- Woyers, Til burg, f 18,479; A. don Ouden, Oudshoorn, f 18,690; J. Botermans, Lei don, f 19,600; KI. H. Mugge, Leiden, f 19,650; H. D. v. Weizen, Leiden, f 19,700; J. N. Boter ma na, Leiden, 19,998; D. v. Lith, Leiden, f21,981 J. Zitman, Leiden, f 22,100; Firma Wol- terbeek *en v. Dorp, Rotterdam, f 23,300; K. P. J. Jansen, Rotterdam, f 23,450; H. Korswagen, Leiden, f 24,750; J. H. Vrees wijk en J. v. Riet, f 24,970; P. Breyer, Leiden, f 25,250; J. Dictz, Leiden, f27,984; H. v. Daalen, Leiden, f 28,778. Zoo "mogelijk zal het werk Maandagavond gegund Vordcn. 'Gisteravond, wat een volle Stadszaall Bepaald 'zitplaatsen te weinig. Er was weer een Volksbijeenkomst, de vijfde al. Weor een £eer aantrekkelijke. Niets minder dan een uitvoering door leerlingen van de mu ziekschool van de Maatschappij voor Toon kunst te Leiden (koor- en solozangklassen, viool-, alt- en violonoel-loerlingen en instru mentaal -ensemblcklasse). Het programma, ieder kreeg liet, bevat tende jnuziek- en zangnummers, uitgevoerd op de zeer geroemde openbare les in De cember, beloofde veel, en zij, die hot uit voerden, stolden niet toleur. Integendeel. Van het met groen getooide podium word niets dan goeds do zaal ingezonden. Aangevangen werd mot het „Pilgerchor" uit de opera „Tannhaliser", van R. Wag ner, verdienstelijk gearrangeerd door denj heer Jan G. Strioning en onder diens leiding frisch uitgevoerd door leerlingen der viool-, alt- en violoncel-klassen. Nummer twee waren Koren en Soli uit „Do drie Kaboutertjes", van H. van Tus senbroek, waarin de solo-paxtijcn uitstekend werden vervuld door do dames S. de Wek ker en M. Grocnewegen. Met nummer drie, „Een aardig ventje" en „Mijn poesje", van S. de Lange en O. van Rennes, behaald© het aardig© ventje, dat ze voordroeg, L. J. Bulthuis, terecht groot succes. De eerste afdeoling werd besloten me$ Haydna „Symphonic No. 4" door de instru- mentaal-cnsembleklasse, welke de tweede wel dra aanving met Allegro cn Menuetto uit Mozarts „Eine kleine Nachtmusik." Mej. S. de Wekker zong daarop liodoreni van Kor Kuiler, welke zoo doordrongen, dat zij nog wat moest geven. Toen was weer do beurt aan het kooi; met H. van Tussenbroeka „Van een Satan- schen Kater en Eendengesnater" en daarna sloot de instrumentaal-ensembleklasse met de Ouverturo uit „Figaro's Hochzeit" van Mozart. Als aooompaguatrioe vermeldde liet pro gramma mej. J. Boekwijt. Den 'dames Harry van der Harst, di© don zang leidde, en S. de Wekker worden bloe men "vereerd door de Commissie voor der Volksbijeenkomsten. Er werd telkens luid voor het gegeven© gedankt. Er is gonoten. H. M. de Koningin heeft aan het galardiner ton Hove ter cere van do Bel gische missie, het hoofd van de Zending dank gezegd voor de godano kennisgeving en de gezondheid gedronken van Z. M. den Koning der Belgen en de Koninklijk© familie. Daarna weerklonk het Belgische Volks bed, gespeeld door de harmonic-muriek der Kon. Mil. KapeL De minister Beernaert beantwoordde den heildronk van H. M. met oen eerbiedige dankbetuiging en met een toost op het welzijn ran H M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moodor, Z. K. H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana. De muziek liet hierop het Wilhelmus hoorea De minister Beomaert werd gistermid dag door H. M. do Koningis-Moeder in bij zondere audiëntie ontvangen. Daarna ver- eenigde H. M. den chef en alle leden dor missie zoomede den Belgischen gezant aan een dejeuner. Gisteravond werd door de Missie in „Ho tel Den Oudon Doelen" oen diner aange boden aan den gezant Baron Guillaume en mevrouw, aan de leden der Belgische lega tie, aan Baron Van Aabeck en movrouw. Heden geven de Minister van Buiten- landsche Zaken en mevrouw Do Marees van Swinderen een gastmaal ter eere van de Belgische Zending. De Missie vertrekt Zaterdag naar Brus sel. H. M. do Koningin hoeft met ingang van 1 Februari 1910 den predikant, plaats vervangend hof-kapelaan dr. J. H. Gerret- sen, benoemd tot hofprediker. Z. K. H. do Prins wordt 2 Februari in Den Haag terugverwacht en ia voorne mens 12 Februari bij te wonen de opening eenor nieuwe brug bij Dordrecht. 1 Februari worden overgeplaatst de klerken der posterijen en telegraphic 2de klaes J. Vos, van Noordwijk naar Rotter dam (telegraafkantoor) en M. de Niet, van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Noord- wijk 1 Maart: de klerk dor posterijen on te legraphic 1ste klasse F. W. van Gulden* van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Alphen. Ingetrokken: d^ verplaatsing van deo klerk der posterijen en telegraphie 1ste kl. A. H. 8. Teljer (o. v.) van Rotterdam (telegraafkantoor) Daar Alphen. 6) Het was geen gebrek aan liefde voor Veramaar voor een eerzuchtig mensch is een aanbod als dat van Herr Grambuloff hot ware leven. Liefde mag heel het be etaan van een vrouw zijn; als het bij een man zoo is, is hij van een soort, dat niets .waard is. Prins Alexander kon niet lang alleen blij- fven, hij behoorde niet tot die menschen, «die altijd lang over de dingen padenken. 'Hij liep naar de deur met iets zenuwach- jtigs in zijn houding; want hij begreep, dat liet voor Vera geen prettig nieuws was. Het was stil, toen hij de kamer binnen kwam, want hij aarzelde en rij wachtten. „Het was Herr Grambuloff" zei hij, „met groot nieuws". Zijn toehoorders keken hem doordringend aan. Vera nam zijn hand in de hare en glimlachte bemoedigend, alsof rij wou zeg gen Wat het ook is, ik zal met je meevoe len." „Hij heeft upj de kroon van. Renaria aan geboden." Er was een oogenblik van stilte. Gro veener hoorde het nieuws met verbazing en blijdschap. Hij begreep onmiddellijk, wat dat aanbod voor zijn vriend beteekende, en wat een zeldzame kans het was. Hij sprong baast op den Prins toe, om hem hartelijk de hand te drukken. Maar hij zag het ge richt van de vrouw. Uiterlijk scheen het, alsof zij het niet wilde begrijpen of er graag meer van wilde begrijpen. De Prins keek haar aan en haar uitdrukking veran derde dadelijk. Haar oogen straalden van geluk. „De kroon van Renaria," zei ze met wei nig klank in haar stem, maar zonder een zweem van, teleurstelling. „Een kranige vrouw", zei Groveener bij zichzelf, terwijl hij de gevolgen overzag, die het aanbod van die kroon na zich zou slepen. „Ja,"herhaalde de Prins, „de kroon van Renaria". Er wae een stilte, waarin allen den ernst van het oogenblik voelden. Groveener kon zich niet langer stilhouden. „De kroop van Renaria," herhaalde hij, alsof hij zijn ooren niet kon gelooven. Zij stond nog in stomme verbazing. De Prins knikte. Hij keerde zich tot haar. „Vreemd, dat dit juist op onzen trouw dag moest komen," zei hij. „Ben je blij?" vroeg rij. Hij wachtte eep oogenblik. „Het is een mooie kans," zei hij. „Ik ben er blij om, Sandro", zei zij op eens, want met het vlugge inzicht van een vrouw zag zij hoe gelukkig het hem maakte. Hij kon op haar gelaat niet lezen, wat rij er van dacht en of zij ook blij was met dit vooruitricht. „Er is een ellendige voorwaarde, beste", zei hij. „01 „Ons huwelijk moet voor een poosje ge heim gehouden worden." Zij glimlachte. „Dat doet er niet toe", zei rij moedig. Hij voelde zich verlicht en buitengewoon dankbaar Een mensoh kan erg dankbaar zijn voor de opoffering van, een onder. „Het doet er niet toe," zei hij hartstoch telijk; „het doet er een heele boel toe. Maar we zullen er misschien wel overheen komen. En dan... dan, Vera".... Hij kuste haar. „Je raadt mij niet aan om „neen" te zeggen tegen Herr Grambuloff?" „Zeg wat je hart je ingeeft,' antwoordde zij. „Maar het houdt dat jij hier woont en ik in Renaria..." „Ik zal altijd rijn waar jij bent, San dro", zei zij. „Hot is schande om ons te scheiden", riep hij uit. „Is het dat eigenlijk wel waard 1" „Wat?" „Renaria". Haar oogen straalden van blijdschap. „Zal het ons voor altijd scheiden?" vroeg zij, en er lag iets ernstigs in haar stem „Goede Hemel, neen! Als het zóó was", hij knapte veelbeteekenend met rijn vin gers „dan kon Herr Grambuloff iemand anders opzoeken." „Dus", zei zij, „zal jij vorst van Renaria zijn, mijn Vorst 1" „Zoodxa mijn troon goed gevestigd is, kom jij, als mijn Vorstin." Zij vond dit vooruit richt prettig. Hij keerde zich tot Groveener. „Wel, Alexis, wat denk jij er van?" „Van het aanbod?" „Ja. „Kranen, mijn best© Sandro, zijn zeldza mer dan goudstukken". Zij waren blij dat ze over c"j grap kon den lachen, want hun gevoelens waren een beetje gespannen. Zij spraken nu over RenarLi en de voor uitzichtendie de Vorst zou hebben. Zij zochten de geschiedenis en almanakken en Staatscouranten op en trachtten allee, wat er uit boeken te halen was, te loeren om trent Renaria. Zij waren allen erg opgewekt. Zelfs Ve ra was vroolijk. Zij hield van haar man en verheugde zich over rijn verheffing. Zij wae in een toestand, waarin zij dankbaar was, dat de gelegenheid haar aangeboden werd, om een opoffering voor hem te doen. Zij stelde zich geheime ontmoetingen tusschen Sandro en haar voor. Als hij den Tsaar zou bezoeken, zou rij in St.-Petersburg zijn; als hij koizer Frans Jozef zou bezoe- ken, zou zij hem in Weenen zien. En dan zouden er toch nog altijd brieven zijn, al tijd brieven. En niemand zou weten, dat zij de vrouw van vorst Alexander van Re naria was. Zij sou in staat zijn om in een soort romantische wereld te leven, die wel met haar aard overeen kwam, en zoo be schouwde zij ten laatst© het aanbod van Herr Grambuloff aan haar man met genoe gen. Groveener bogreop wat h©t aanbod voor zijn vriend beteekende en verheugde zich er over, dat hem eindelijk de gelegenheid aangeboden was, waar hij lang naar ver langd had. Voor slechts weinigen is een kroon weggelegd; maar allee in aanmerking genomen, zijn kronen toch niet de geluk kigste bezittingen. Dus waren se alle drie vroolijk. De Prins en zijn bruid zouden voor hun huwelijksreis naar Tyrol gegaan zijn, maar dit moest nu ook uitgesteld worden. „Het cal misschien later dubbel heerlijk zijn", zei hij tegen haar. „Ik ben gelukkig", antwoordde zij- Dien avond ging Prins Alexander naar Berlijn. Den volgenden dag braoht hij een bezoek bij graai Bismarck. De groote staatsman ontving hem met barscho harte lijkheid en luisterde belangstellend naac zijn verbaal. „Pruisen zal u niet helpen", zei hij ein delijk. „U moet op uzelf staan. Grambuloff i« een knappe roan en zal.. Houd u maar aan hem", brak hij af. ,,U raadt mij aan om het aan te nemen?" vroeg de Prins. Graaf Bismarck trok zijn wenkbrauwen samen. „Ik geef geen raad in zulke za ken", antwoordde hij. „Zou het helpen, als ik het deed? Raad in politiek ia weinig, waard, behalve als er geweren of geld ach ter ritten." „Zoudt u mij persoonlijk niet van een politiek standpunt aanraden om het aan te nemen?" De staatsman wachtte en schudde daarna den jongen man hartelijk de hand. i „Ik hoop, dat het u voorspoedig zal gaanHet zal een aangename herinnering j zijn." Een aangename herinnering... Prins Alexander glimlachte bij die op merking Dit wees op de „welwillende on zijdigheid", waarvan Herr Grambuloff ge sproken had, en hij kwam terug in Weo- nen, gereed om de kroon van Renaria Wj aanvaarden, en om den makkelijken weg, dien de Liefde hem aangewezen had, op te^ geven, totdat dio samen zou kunnen gaan^ mot den weg van Macht. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1