N«. 15316 Dinsdag SS «Januari. A°. 1910. (Deze tCov.ra.nt wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17$. Ghrootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine aivertentiën raa 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het incasioer»n wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper om waar agenten geveatigd sijn B 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 25 Januari. Hier ter stede is opgericht een eang- yereeniging, genaamd: Oefening kweekt :-Knnst". De leiding van dit gemengde koor opgedragen aan den heer A. Teljeur Jr., organist bij de Ned.-Herv. Kerk to Leid- schendam. Voorzitt-er en secretaris zijn respectieve lijk de heeren G. S. Fopp jr., en O. A. Groeheveld. beer J. T. Bethe civiel-ingenieur te s-Gravenhage, is als zoodanig benoemd op het Technisch Bureau van de Naaml. Venn. Wernink'a Betonfahriek alhier. Deor de direetio der „Haagsche Cou rant" is opgedragen aan de NaamL Venn iWemink's Betonfabriek alhier, hefc bou- .wen van een papiermagazijn geheel in ge wapend beton. De heer G. van Duinen, onderwijzer kon de Ned.-Herv. School op den Paasch- berg te Ede. benoemd tot lsten onderwij- Eer aan een Chr. M. U. L. O. sohool te ÏKatwijk, heeft voor die benoeming bedankt. Ter burgerlijke terechtdtting van het gerechtshof te 's-Gravenhage werd gisteren mr. H. W. M. van Heiten beëedigd al» rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotterdam. De Minister van Landbouw, enz., de heer Talma, is van buitenlandsoh verlof in Den Haag teruggekeerd en heeft heden rijn ambtsbezigheden aan zijn Departement hervat. De speciale afgezant van den Koning der Belgen ter aankondiging van Zr. Ms Troonsbeklimming, wordt Woensdagavond in een gala-koets door den kamerheer-oere- inoniemeester van het „Hotel Den Ouden Doelen" naar het Paleis geleid, gevolgd door tweo andere hofrijtuigen met groot livrei, voor de overige vier leden der mis- nie. Thans is vastgesteld dat aan Baron Guil- laume onmiddellijk na afloop der ont vangst van de zending door H. M. de Ko ningin audiëntie wordt verleend ter aan bieding van zijn nieuwe geloofsbrieven. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft benoemd tot tijdelijk leeraar in de Franscho taal en de handelscorresponden tie aan den handelscursus aldaar, den heer M. Hovingh, met 28 stemmen. Op den heer C. R. D. van Ruyven werden 10 stem men uitgebracht. Bij het lager onderwijs werden benoemd do heeren G. Frangois en H. Heierman, bei den te Rotterdam, en P. Klinkenberg, te Gouda. In het aartebisdom Utrecht zal een 'Bond van Roomsch-Katholieke openbare onderwijzers worden opgericht. Na een langdurig lijden is overleden, 68 jaar oud, dr. H, G. A. Leignes Bakho ven, rector van hot gymnasium te Deventer. Beroepen zijn tot predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam (vac.-dr. De Visser) dr. J. R. Slotemaker de Bruine, te Utrecht, en (vac.-Hoedemaker) ds. D. den Breems, te Rotterdam. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Gem. te Huizen door ds. W. B. Re-n- kema, te Benkum. H. M. de Koningin-Moeder begaf zich heden te li3/* uur van Den Haag naar Ronk urn tot het brengen van een bezoek aan Hr. Ms, stichting „Oranje-Nassau's Oord" aldaar. Het gevolg bestond uit: freule Van. do Poll, hofdame; jhr. De Ranitz, Groot meester en voorzatter van het Bestuur dor instelling en Graaf van Limburg Stirum," kamerheer. Tevens was het lid van den Raad van Commissarissen van Oranje-Nassau's Oord, Staatsraad mr. De Norée van Babberich, uit- genoodigd H. M. op dit bezoek te ver gezellen. H. M. keert dezen avond te 7 uren in Den Haag terug. De gewone audiënties van de ministers van buit-enlandsohe zaken en van financiën zullen deze week niet plaats hebben. H. M. de Koningin heeft gisteren een diner gegeven voor de burgerlijke autoritei ten waaraan ook H. M. de Koningin-Moeder deelnam. Genoodigd waren de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Goneraalde 9 ministers, de vice-president van den Raad van State; de president en de procureur- generaal van den Hoogen Raad; de presi dent der Algemeene Rekenkamer; de com missaris der Koningin in Zuid-Holland; de directeur van Hr. Ms. Kabinet en de burge meester der residentie. Het strijkorkest der Kon. Militaire Kapel luisterde het gastmaal met een concert op. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn ter vergadering bijeenge roepen tegen Maandag 31 dezer de-s avonds te balfnegen. Dezer dagen werd gemeld, dat H. M. de Koningin-Moeder tot geneesheer van Hare hofhouding te Soestdijk benoemd zou hebben dr. Muysken, geneesheer te Baarn. Van bevoegde zijde wordt verzocht mede te deel en, dat dit bericht minder juist is. Een benoeming van dr. Muysken als opvolger van dr. Greidanus heeft niet plaats gehad, maar wel is dr. Muysken aangewezen als geneesheer voor het personeel in Hr. - Is. paleis te Soestdijk, terwijl verschillende andere doctoren optreden als genecsheeren van het personeel van Hr. Ms. domein. Hr. Ms. pantserdekschip ^Ko ningin Wilhelmina der Nederlanden", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. H. van Voorthuysen, is 24 dezer te ,«Port>Said aangekomen. De arr.-rechtbank te Amsterdam heeft, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de volgende al- phabetische lijst van aanbeveling: mr. F. Sleutelaar; mr. B. M. Taverne; mr. J. Wiardade beide eersten substifcuubgriffier bij de arr.-rechtbank te Amsterdam, de laatste rechter in het arr.-rechtbank te Dor drecht. Do arr. rechtbank te Utrecht heeft, ter vervulling eener vacature van rechter in, dat college, opgemaakt de volgende alplia- betische lijst van aanbeveling: mr. H. Pe- linck, mr. H. W. van Tienjhoven, mr. J. Wiarda, allen rechter, respectievelijk in de arr.-rechtbank te Winschoten,. Alkmaar en Dordrecht. BODEGRAVEN. Gisteravond gaf het Bbdegravensch Muziekgezelschap een uit voering In het hotel „Van Haaften," dezen keer geheel met eigen krachten. Het gezel schap, dat thans ook twee jongedames onder zijn leden telt, heeft sinds de op richting in 1906 groote vorderingen gemaakt ondor de leiding van zijn ijverigen direc teur, don heer Laffrée. Hgt programma werd mooi afgewerkt. Van nummer 6, een quartet, viel vooral b, Serenade van Haydn, het meest in den smaak van het publiek. Buiten het programma om gaf de directeur nog twee piano-nummers ten beste waarmede hij een uitbundig applaus ver wierf. Aan het slot richtte de president van het gezelschap, dr. Marsman, een woord tot het publiek, om het op te wekken om deze Muzickvereeniging te steunen. HAARLEMMERMEER. Voor de vacante betrekking van eerste onderwijzer aan de openbare school aan de Lijnden heeft zich slechts één sollicitant aangemeld. Op zijn verzoek is aan dep heer A. Water- lander, eerste onderwijzer aan de openbare sohool te Nieuw-Vennep, die wegens ziekte reeds eenigen tijd verlof hgeft, door B. en Ws. verlenging van dat verlof toegestaan. 't Tooneelgezelschap „Door inspanning uitspanning," van Amsterdam, dat onlangs met zooveel succes te Nieuw-vennep op trad, zal Donderdag a.s. opvoeren het fcoo- neelstuk „Oud en arm" in hotel „De Beurs," te Hoofddorp. KATWIJK-AAN-ZEE. Door de firma O. Haasnoot en Co., alhier, werd een proces gevoerd tegen de Diepzeevisscherij Co. te Bosten, ter zako van het in den grond varen der bomschuit „K. W. 28" door den stoomtrawler „Boston 23", genaamd Poise", in den nacht van 9 op 10 Augus tus. Zaterdag werd door den rechter der Admiraliteitsrechthank te Londen in deze zaak uitspraak gedaan ten voordeele der firma O. Haasnoot en Co. Negen personen, behoorende tot de be manning der .K. W. z8" waren als getui gen in deze zaak opgeroepen. Aanvankelijk schenen de kansen voor de benadeelde par tij zwak te staan. Gelukkig voor haar heeft de Engelsche rechter onpartijdig geoor deeld en de bemanning der „Boston 23" als echte leugenaars ontmaskerd. Er is nu meteen eens een goed voorbeeld gesteld. Advocaat Bombach was de verdediger der firma C. Haasnoot en Co. De heer M. Parlevliet is door aankoop eigenaar geworden van drie loggers en twee bomschuiten, bahoord hebbende tot een Scheveningsche reederij. De reederij zal voorloopig te Scheveningen gevestigd blijven, doch daarna alhier worden gedre ven. LISSE. Het 17-jarig meifcje, dat 1,1. Vrijdag uit het Vincentius-gesticht is ont vlucht, heeft men tot op heden nog niet kunnen opsporen. Ook i» het de politie nog niet gelukt de gouden voorwerpen, welke met haar uit dat gesticht zijn verdwenen en die zij hoogstwaarschijnlijk heeft ont vreemd, op te sporen Zij schijnt- de wijk le hebben genomen naar Haarlem, waar zij, zoo men zegt, familie heeft. De jaarvergadering van de afd. Lis9e van het H. B.-G. zal worden gehouden op Vrijdag 28 Jan. a.s. NIEUWVEEN. Benoemd is met ingang van 22 Februari, tot burgemeester der ge meenten Nieuwveen en Zevenhoven, de heer F. M. Baud, secretaris van" laatstgenoemde gemeente. NOORDWIJK. Gisteravond trad de heer Albert Vogel, die zioh den laatstcn tijd naam gemaakt heeft als declamator en tooneelspeler, voor de vrij goed bezette achterzaal van „Het Hof van Holland'' op met „Koning Oedipus" van Sophocles, den meest beroemden Griekschen treurspeldich ter, geboren 496 vóór Christus, gestorven 405 vóór Chr. De heer Vogel, die vóór 1906 nog als dilettant in besloten kringen als declama tor optrad, had al direct bij zijn optreden voor het voetlicht zóóveel succes, dat hij sedert dien mcor on meer op hefc tooneel zijn toekomst zag. De oommissie, die zioh met de voorbereiding belast heeft, en die het gedaan heeft weten te krijgen, dat een zeor begaafd man als Albert Vogel met het klassieke stuk Oedipus" in een zeer goede vertaling te Noordwijk wilde optre den, komt allereerst een woord van lof toe Het ontwikkelde publiek van ons dorp heeft ongetwijfeld een avond vol kunstgenot ge had. Albert Vogel heeft dit grootsche, dra matische kunstwerk zóó weergegeven, dat hij van het begin tot het einde boeide. Hoe heerlijk heeft hij ons vertolkt den Oedipus als koning l Hoe sprak uit stem en gebaren het zelfbewustzijn, langzamerhand tot zelfverblinding, van den door hot volk bijna verafgoden Oedipus. Aangrijpend werd het tooneel weergege ven, waar do 100-jorige ziener den koning Oodipus op diens verlangen zegt, wie de moordenaar van Thebes vorigen koning was. Imposant was do toom des koninga, als hij uit den mond van dezen grijzen zie ner hoort: „Gij, Oedipus, zijt de moorde naar." Vuineer dan later Oedipus stuk voor stuk de waarheid achterhaalt, wanneer het getuigenis van den grijzen herder den laatsten schakel van de keten wijst, dan komt de wanhoop over Oedipus. Die wanhoop, de razernij, wanneer Oecli- pus geheel de waarheid kent, de verschrik kelijke waarheid ook, dat hij zijn eigen vader vermoordde, heeft de heer Albert Vogel ons op solioone, indrukwekkende wij ze vertolkt. Ook het slot van het vreeselijk drama: Oedipus mot uitgestoken oogon, verplet terd, gebroken naar lichaam en geest, tee- kende de heer Vogel ons op een wijze, die aller bewondering afdwong. Sober van gebaar, maar veelzeggend, rijk in buiging van stem, geheel zichzelven meoster, waar hij wanhoop of razernij had weor te geven, heeft de heer Albert Vogel ons So phocles' kunstgewrocht vertolkt, zooals geen der toehoorders wellioht ooit heeft go hoord. Het was een avond vol heerlijk kunstge not. NOORDWIJKERHOUT Gisteravond hield de afdeeling „Noordwijkcrhout" d'*r Algemeene Vereeniging voor Bloeml>ol1en- cultuur haar eerste vergadering in dit jaar in café „Heemskerk". De Voorzitter, de heer B. C. Vos, open de met de gebruikelijke Nieuwjaarsspeecb de vergadering, wenschte den leden met hun gezin alles goeds toe, en sprak daarbij do hoop uit, dat de afdeeling dit jaar flink in ledental mogo toenemen. De secretaris, de heer L. M. van Noort, las daarop de notulen voor, die onveran derd werden goedgekeurd. Daarna deed de penningmeester, de heer E. Oostdani Jaar., rekening en verantwoording. De ontvangsten waren f 76.86, do uitgaven f 74,561. Er bleek dus in het afgeloopcn jaar een batig saldo te zijn van f 2.29?[. Tevens was er nog in kas f 46.44| (zijnde het batig saldo van 1908), zoodat op heden in kas is f 48.73$. Wegens periodieke af treding van de heeren E. Oostdam Jzn penningm. en W. J. Guldemond, mooat een verkiezing plaats hebben van twee be stuursleden. De aftredende heeren werden met algemeene stemmen herkozen. De heer B. C. Vos deelde mede, dat hij een uitnoodigii\g had ontvangen van den heer Krelage, lid van het hoofdbestuur, tot na dere besproking van een feestelijke ont vangst voor de buiterrjandsclic afgevaar digden, die binnenkort Noordwijk en daar na ook waarschijnlijk Noordwijkcrhout zul len bezoeken. Do hoor Voe wees er nadruk kelijk op, dat het voor bedoelde afgevaar digden zeer interessant moet zijn, hier do zanderijen in oogensehouw to nemen, waar door in zoo betrekkelijk korten tijd rcods zooveel woest liggende geestgronden in vruchtbaar blocmcnland herschapen zijn. Den buitcnlandschcn heeren ook hier een goede ontvangst te bereiden kost echter geld en do vergadering kon thans nog niet besluiten het bestuur een krediet toe to staan voor de bedoelde excursie. Op de vergadering, in Maart te houden, hoopt men hierop terug te komen. Do heer P. Heemskerk Jr. stelde nog voor een spreker te laten komen voor het onderwerp „Tuinbouw-Ondcrlinge". Dit punt werd met algemeene stemmen aange nomen en besloten do kosten daarvan uit de kas te dekken. Ook stolde de heer N. O. v. d. Zalm voor een verzoekschrift in to dienen bij hot gemeentebestuur tot bet be schikbaar stellen Van een gouden medaille voor do Nationale Bloemententoonstelling. De heer B. O. Vos onthield zich op dit punt van stemming terwijl do heer L. M. van Noort er beslist tegenstemde, alle an dere leden waren er voor. Bij dc gebruikelijke rondvraag deelde de heer E. Oostdam Hz. mede, dat de contri buties noodzakelijk vóór 1 Febr. betaald moeten zijn, ten cindo moeilijkheden te voorkomen. Daarop sloot de voorzitter dere belang rijke vergadering, dio door 32 leden be zocht werd. OUDEWETERING. 27 Jan. zal dc Re derijkerskamer „Joost van den Vondel", onder do zinspreuk „In liefde bloeiend", haar zevende uitvoering geven in de zaal van den heer Cozijn. RIJNSBURG. De wintcr-oollecte voor de armen heeft bij dc Gerefonn. Gcm al hier opgebracht ruim f 310. VOORHOUT. De Raad komt a.s. Don derdagmorgen te 10 u. bijeen ter behande ling van de volgende agenda: lo. Mededee ling Ingek. Stukken 2o. regeling belooning ambtenaar van den Burgerlijken Stand 3o. vaststelling instructie gemeente-genees heer; 4o. benoeming gemeente-secretaris; 5o. benoeming ambtenaar van den Burg. Stand 6o. benoeming gemeente-geneesheer. 8) Alexis zat stil, nadat hij het briefje gele zen had. Niet dat het nieuws hem erg ver raste, want hij had het wel zien aankomen, maar hij dacht aan de toekomst. Zijn yriend, prins Alexander van Rustenburg, graaf van Vinan, ging trouwen met een actriceDit op zichzelf was een belangrijk feit. Maar niet alleen dit feit bracht Alexis aan liet denken. Prins Alexander was eer zuchtig. Beteekende dit huwelijk, dat hij tij a eerzucht op zij gezet had 'l Is zoo iets mogelijk? Groveener beschouwde het moge lijk, als er een groote prijs tegenover stond. Een actrice 1 Zonder twijfel was ze mooi, zoowel van uiterlijk als van karakter. Maar ze was zeker niet hoog genoeg in rarg om prins Alexander van Rustenburg te helpen machtig te worden. Liefde en eerzucht hadden gestreden, en liefde had overwonnen. Voor 'n vrouw kon dit genoeg zijn; maar voor een man? Nu ]_a: maar over een jaar? Bij herinnerde zich Byron's woorden: „Man's love is of his life a thing apart, „Tit woman's whole existence." „Dit kan hem tot troost zijn," mompelde Alexis, en hij hield het nieuws van het aan staande huwelijk vóór zich. II. „DeGlorievan eenTroo n." Alexis Groveener kleedde rich den vol genden morgen met zorg voor de gelegen heid. Hij herinnerde zioh, dat er eens een man, die vergat bijzonder nette kleeren voor een bruiloft aan te trekken, voor een soort misdadiger gehouden was. En slordig heid in het kleeden duidt soms slordigheid in hel denken aan. Toen de vrienden elkaar ontmoetten, drukten ze elkaar de hand en keken elkaar voor een oogenblik zonder te spreken aan. Daarna kwamen hun tongen los. „Heeft het je verrast?" vroeg de Prins. Alexis haalde zijn schouders op en glim lachte. „Ja en neen." De Prins knikte. „Jij schijnt altijd alles te begrijpen. Wat een heerlijke gavel" „En de toekomst?" „Ziet er prachtig uit." „Hè I" „Zal praohtig zijn." „Ik hoop het. Macht en weelde en al zulke dingen zijn zeer te wenschen; maar is geluk niet het beste van alles?" „Er is geen vergelijking mogelijk. Na tuurlijk." Maar de Prins hield op. Hij wilde geen andere gevoelens dan die van volmaakte te vredenheid hebben op dezen morgen. „Ende Prinses?" „Noem haar Vera. Zij zal je Alexis noe men. Ik wil, dat mijn vrienden ook die van mijn vrouw worden. Ik ga trouwen onder den naam van graaf van Yinau." „Waar zal de plechtigheid plaats heb ben?" „In Hurstburg. Ik heb daar een priester laten komen. Ik zal Vera daar vinden. We zullen hier terugkomen en een klein dé jeuner trois hebben, jij, Juliette en ik; en ik heb een kok naar je hart, Alexis. Dan gaan we naar Tyrol. Niet jij, Juliette en ik." Prins Alexander lachte. „Misschien zal dat nog wel eens gebeu ren, maar nu niet." Alexis drukte zijn vriend de hand. „In alle tijden van weelde en voorspood of van beproeving kan je op mij als je vriend rekenen, Sandro. Ik hoop, dat dit de gelukkigste stap in je leven zal zijn 1" Zij reden naar Hurstburg, dat de sla perigste voorstad van Weenen is, al9 het ten minste nog een voorstad genoemd kan worden. De bewoners zijn ruwe landbou wers. Vele boeren kwamen al terug van de markt met een vervelenden geduldigen trek op hun gezioht, die soms afgewisseld werd door een brutale en van tijd tot tijd door een oproerige uitdrukking. Groveener keek naar hen. „Menschcn als wij," zei hij op een eenigs- zins somberen toon, terwijl hij knikte tegen een paar zwoegende menschen, die zwaar bepakt waren. „Vandaag niet, Alexis," zei de Frins. Alexis lachte. Het was geen oogenblik voor zedenpreeken, tenzij van vroolijkcn aard. „Neen l In oorlogstijd gaan al die gebo gen hoofden rechtop, hè? En op een land goed zijn ze onschatbaar: het zout van de aarde. Wat ga je nu voortaan uitvoeren, Sandro?" „Een beetje jagen, een beetje visschen, en misschien die arme boeren besturen, en veel reizen met Vera." Alexis knikte. „Een kalm leven," zei hij. Maar hij dacht: En al die eerzucht is verdwenen? Versla gen door de liefde van een vrouw? Een begaafd man verdubbelt zijn krachten of zijn fortuin als hij trouwt, en do wereld I komt er nimmer achter, hoeveel voordeel of ellende hij aan zijn vrouw schuldig is. Wat zou Sandro's lot hierin zijn Alexis zou den sluier van de toekomst wel hebben willen oplichten. Hij wist, dat het interessant zou zijn too te zien, als het ten minste maar niet op een drama uitliep. Hij wilde niet aan het eind van het verhaal denken, vóórdat hij wist wat er aan vooraf zou gaan, en zóó kwam het, dat hij dacht: treurspel of blijspel? „Leven", scheen hij als een echo to hooren en hij hield op met peinzen. Zij hielden op aan de St.-Johannes en Jacobskerk, een leelijk gebouw van ar chitectonisch on eenvoud. De ko6ter kwam hun te gemoet. Het was een verschrompeld oud mannetje met een gebogen rug. Het was duidelijk, dat hij op hen gewacht had, en met een door ouder dom haast onhoorbare stem zeide hij: „De zen kant, excellenties," en hij bracht hen, met een zachten machinalen stap, naar den ingang van het koor waarna hij terug gmg om bij de deur op de aankomst van de dame te wachten De stilte van de met wierook gevulde ruimte, bracht hen een beetjo in de war. Alexis keek zijn vriend aan. „Hefc is een gewichtig oogenblik zei hij, glimlachende, zoodat wat hij zeide niet weemoedig zou klinken. De Prins knikte „Ik zou dit oogenblik héél erg voelen," ging hij voort „ik zou zenuwachtig en on gerust- zijn, als..." „Niet nu jo weet, dat het Vera is." „O! Vertrouwen i& een goed ding. Ik ge loof, dat twijfel de oorzaak van de helft van ons ongeluk is." Er was een geritsel van zijde aan de deur en do komst van Vera Dinolin bracht leven in de kerk. Do oude koster bracht haar en haar getuige haar kamenier naar do plaats, waar de Prins cn Alexis stonden, en ging toen zonder verdere plichtplegin gen aan den pastoor zeggen, dat alles klaar was. Alexis zag aan do manier, waarop dc aanstaande man en vrouw elkaar ontmoet- ton, dat zij dc toekomst met .ertrouwen te gen gingen. Een mooi iets 1 De priester begon do plechtigheid, dio prins Alexander van Rustenburg en Vera Dinolin rnan en vrouw zou maken. Toen beloofden zij elkander trouw. Do ring werd gezegend. Zij waren nu getrouwd. De priester richtte een korte, welgemeen- do toespraak tot hen. „Ik vrees, dat ik niet erg godsdienstig ben," zei Alexi3 naderhand; „raanr ik neb voor jou gebeden Sandro." „Ik heli voor mezelf gclscdcn," zei prina Alexander. Zij reden terug naar hefc huis in do Ringstrasse, waar het dejeuner hun wacht te. Hot ging er vroolijk toe. De Prinses do gravin van Vinau zooals ze voor een poos zou heeten was gekleed in een lichtgroen fluweelen reiskostuum, dat haar mooie figuur praehtig deed uitkomen. Zij nam Alexis dadelijk voor zich in; hij voel de, dat zijn vriend een zcldzamen schat tot, vrouw gekregen hsd, die veel tegen zijn eerzucht zou opwegen. Ilij dronk op hun welvaart en geluk. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1