No. 15314 Zaterdag 22 Januari. A®. 1910. feze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. Bet geslacht De Gijselaar, AG-BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Va* 1—6 regels A 1.05. Iedere regel meer fO.Yl\. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentie# van 30 woorde* 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.Voer het incasseerei wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maande* f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sij* w 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Slaarsmanssteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter algemeene kennis dat de Maarsmanssteeg, wegens het maken van aansluitingen op het kabelnet der Electriciteitsfabriek, op Ma a n d a g 24 Januari a. 6. voor het ver keer met r ij- en voertuigen zal zijn afgeslotén- Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST. Secretaris. Leiden den 22sten Januari 1910. IMrecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen alhier is ter hand gesteld het kohier der Grondbelasting van den dienst 1910, executoir verklaard den 20sten Januari j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN H. MEL, Wcth. looo-Burgem. Leiden, 22 Januari 1910. Inlevering van rekeningen. Burgemeester en Wethouders van Leiden roepen bij deze op alle leveranciers, werk bazen, enz., welke over het afgeloopen jaar 1909, ten laste der gemeente een vordering hebben, die uiterlijk vóór ultimo Januari k. ter Gemeente-Secretarie (Afd- Finan ciën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. lo. Burg VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 Januari 1910. Hondenbelasting. Burgemeester cn Wethouders van Lei den, brengen ter kennis van belanghebben den, gevolge art. 2 det verordening, re gelende de invordering der plaatselijke di recte belasting op de honden, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is daarvan vóór of op den 31sten Jan, a. s. bij den gemeente-ontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door dc aangever onderteekend biljet en dat bedoelde in- 8ohrijvingsbi]jetten voor het dienstjaar 1910 kosteloos ten kantore van den gemeente ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 12 Januari 1910. Bij de beschrijving van onzen nieuwen burgemeester hebben wij er al reeds op- gewezen, dat Jhr. De Gijselaar stamt uit een oud regenten-geslacht te Gorkum. Een zijner voorvaderen heeft een vrij belang rijke rol in het staatkundige leven van zijn dagen vervuld. Het was Cornelis de Gij selaar, oudste zoon van mr. Nicolaas de Gijselaar, die, in 1751 te Gorkum geboren, te Leiden in dc rechten studeerde en in 1774 tot doctor in de rechten werd bevor derd. In 1776 werd hij 2de pensionaris to Gorkum en in 1778 ging hij in die betrek king naar Dordrecht. Met ijver bekleedde hij dat ambt tot aan de omwenteling van 1787 toen hij met 16 andere personen m do provincie Holland tot satisfactie voor de beleediging der gemalin van prins Wil lem V aangedaan, werd afgezet, In 1782 stond hij. aan het hoofd der Staatscommis sie, ingesteld om de oorzaken te onderzoe ken van ome werkloosheid in den oorlog met Engeland. Als pensionaris bevond hij zich bij de 4 burgemeesters van Dordrecht, afgevaardigd naar den Prins, om hem te kennen te geven, dat de stad voortaan zelve over alle regeeringsposten zou beschikken. In 1784 voerde hij het woord bij de beren- ding der steden Dordrecht, Amsterdam en Haarlem aan den Stadhouder ter verwij dering van den Hertog van B runs wijk. Voorts was hij belast met een onderzoek naar de ,,Acte van Consulentschap", wel ke naar men meende tusschen den Stad houder en den Hertog van Brunswijk be stond, terwijl hij voorts met Van Berckel, pensionaris van Amsterdam, met den Prins onderhandelde over het herstellen der een dracht in ons Vaderland. Hij, die zich overal als vurig republikein deed kennen, behoorde voorts tot de oom- missie, die ter Staatsvergadering het ad vies uitbracht, dat het nuttig en noodza kelijk was verbeteringen in te voeren in het Huishoudelijk Bestuur der Oost-Indi sche Compagnie. In September 1787 be vond hij rich ter zake van 's lands verde- diging te Woerden, doch werd ijlings op ontboden, toen de eischen van den Kon.;.g van Pruisen aan de Staten werden mede gedeeld- Hij nam toen de wijk naar Brus sel en zijn vrienden, tot welke de hoog leeraren Voorda en Luzac en vooral de bur gemeester van Dordrecht Gevaerts behoor den, deden in 1795 vruchtelooze pogingen om den verdienstelijken maar ontmoedig den man tot terugkeer te bewegen. Eerst in 1799 kwam hij weder in het Vaderland cn vestigde zioh te Leiden. Hij behoorde tot de notabelen, die in Maart 1814 naar Amsterdam werden opgeroepen om over de ontworpen constitutie te stemmen en gaf met kracht zijn afkeuring te kennen over de wijze van 6temmen als deze, waar bij geen verbeteringen toegelaten en geen beraadslagingen gevoerd zouden worden. Hij overleed te Leiden den 29sten Mei iSlö. Zijn zoon Nicolaas Cornelis de Gijselaar, geboren te Brussel in 1792, was van 1849 tot 1851 directeur van het Kabinet van Pleisterbeelden en Prenten te Leiden. Hot geslacht der De Gijselaars vertegen woordigt dus niet een naam in hot kleins Gorkum alleen, maar een van hen neemt 'n groote plaats in de historie van het Va derland in. Ook aan Leiden is dit geslacht zooals wij boven hebben gezien, verbonden geweest en daarin ligt de verklaring waar om do nieuwbenoemde burgemeester zien onwillekeurig tot onze gemeente getrokken gevoelde. Leiden, 22 Januari. Gisteravond hield de Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden in het Nutsgebouw haar jaarlijksclie algemeene vergadering on der voorzitterschap van prof. dr. H. Oort. Do vergadering was druk bezookt. Uit het verslag van de secretaresse, mej. C. S. M. Kuenen, bleek, dat de godsdienst oefeningen in het Volkshuis weder geregeld zijn gehouden; liet aantal catechisanten ging van 640 tot 670 vooruit. Ook de Zondags school verkeert in bloeienden staat. Het le dental bleef op dezelfde hoogte. Wel traden een aantal nieuwe lidmaten toe, doch door overlijden, vertrek .en bedanken vielen ook loden af. Door den penningmeester, den heer P. A. Seraée, werd rekening en verantwoording gedaan. Daaruit bleek dat de inkomsten hebben bedragen f 4149.li1/?: de uitgaven f 3417.62, zoodat er een batig saldo over bleef van f 731.4972. De uitgaven waren toegenomen waar geen vermeerdering van inkomsten tegenover staan, waarom op groo tere offervaardigheid werd aangedrongen. Als bestuursleden traden af mevrouw Eerdmans, prof. Oort en luit. Sernée; ze waren niet herkiesbaar. In hun plaats werden verkozen mevrouw Kalff, prof. mr. J. H. Carpentier Al ting en de hear J. M. Vos. Na een opgewekte bespreking werd be sloten tot het instellen een-er Commissie, die de wenschelijkheid en mogelijkheid zal onderzoeken van de stichting van een eigen gebouw, en vervolgens oen Commissie be staande uit zes personen, drie uit het be stuur en drie uit de vergadering benoemd. Eindelijk werd, eveneens na uitvoerige ge dachten wisseling. aan het bestuur opgedra gen do geleidelijke invoering van do gods dienstige Liederen van den Nederlandschen Protestantenbond naast den Psalmen- en Ge zangenbundel bij de godsdienstoefeningen voor te bereiden. Nadat nog bij do rondvraag de vraag te berde werd gebracht om weder aan do verkiezings-actie deel te nemen, welk punt echter wegens het vergevorderd uur niet kon worden afgehandeld, werd do verga dering .gesloten. De afdeeling Leiden van den Centra- len Bond yan Bouwvakarbeiders besloot op haar j.l. gehouden huishoudelijke ver gadering zich tot de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Aannemerebond te wen den en beleefd doch dringend te verzoe ken: a. het loon voor metselaars en opperlie den van 1 April 1910 af te brengen op respectievelijk 25 en 20 cent per uur; b. van 1 April 1910 af den maximum werktijd te brengen op 10 uur per etmaal; c. het werken met kunstlicht worde, waar eenigsrina mogelijk, geheel .Afge schaft d. gerieflijkheden op de karweien aan te brengen, als: behoorlijk schaftlokaal, goed drinkwater en reine privaten. Deze verzoeken wenscht zij o.a. als volgt te raotiveeren: Het, is niet onbekend, dat met het steeds duurder worden der levensmiddelen dé toe stand van de bouwvakarbeiders van dien aard wordt, dat deze dringend verbetering behoeft. Het onder a gevraagde is geenszins een verzoek, dat geacht kan worden te i oog te zijn, daar dit in vergelijking met de loonen op andere plaatsen zeer zeker be scheiden genoemd kan worden. Een geneesheer te Utrecht, met name dr. Moquette, berekende op wetenschap po- lijke gronden, dat een gezin van man, vrouw en twee kinderen gemiddeld 14 gul den per week neodig heeft om voldoende voedsel te kunnen bekomen om van te le ven. In den regel ia een arbeidersgezin grooter. Bij het door de Leidsohe afdeeling ge vraagde loon wordt nog niet eeua het door dr. Moquette noodzakelijk geachte bereikt, daar dit dan voor den metselaar gemid deld bedraagt gerekend een werkloosheid van 10 pet. en een gemiddelden werktijd van 9 uren per dag f 11.93 en toot den opperman f 8.79. Dit motiveert het verzoek reeds voldoen de. Het onder b gevraagde wordt meer en meer een eisch des tijds en zoo niet het noodzakelijkste, dan toch een van de nood zakelijkste eisohen der arbeiders. De motie ven daarvoor zijn veelzijdig. Ten eerste omdat steeds meer van den intentit-eit der arbeiders gevraagd wordt en zij dus bij behoud van een langen ar beidsdag vroeger versleten zijn dan nood zakelijk is. Ten tweede kan een arbeider bij cq korter werktijd zich meer met zijn gezin bezighouden en ten derde bereiken we daardoor dat de werkloosheid, welke in de bouwvakken steeds grooter omvang aen neemt, belangrijk beperkt wordt. Met dit laatste is ook gemotiveerd ver zoek c. "Wat betreft verzoek d meenen wij nadere motieven overbodig te achten, daa** dit voor zichzelf spreekt. Na deze motiveering sx>o besluit adrea- sante hopen wij geen emstigen tegen stand t« ontmoeten, daar wij er van over tuigd zijn, dat met het verbeteren van deu toestand der arbeiders de belangen van de patroons niet geschaad worden. Adressante verzoekt voor of op 1 Maart aanstaande eenig antwoord te mogen ont vangen. Wij vestigen de aandacht op de voor stelling, welke de rederijkerskamer „Von del" alhier a.s. Maandagavond, volgens aankondiging; in de fcjr-adszaal zal geven. Bij Kon. besL is voor den tijd van één jaar, met ingang van 1 Februari, benoemd tot assistente bij het te Leiden gevestigde Rijksbureau tot onderzoek van handelswa ren, mej. C. Bakker, apothekeres te 't-Gra- venhage. Uit het verslag van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis alhier blijkt dat bij het einde vap het jaar 1909 het ge tal dor verpleegden, daaronder meegere kend de zgn. „weeshuis-eigenen", bedroeg 116, waarvan 101, Li het Huis en 3 voor re kening van het Geatiehfc elders verpleegd werden. Deze verpleegden waren als volgt te ver- deelen: 61 weezen (26 jongens en 25 meis jes) 58 houkinderen (opgenomen op verzook van Burgemeester en Wethouders) en 7 op contract. Ontslagen werden 14 verpleegden 9 jon gens en 5 meisjes) n.L 11 wegens meerder jarigheid, 2 wegens wangedrag en 1 wegens dienstneming bij het Instructie-Bataljon. De gezondheidstoestand was over het ge heel genomen zeer gunstig. Dr. van der Sluy8 en Dr. Hartevelt verleenden weer hun zeer gewaardeerde hulp, terwijl de heer J. T. Ruygrok wederom zoo welwillend was kosteloos tandheelkundige hulp te verstrek- ken. De opleiding voor een ambacht bij de jongens en het onderricht in huiselijken ar beid bij de meisjes had als gewoonlijk plaats. De verpleegden boven de 16 jaar genoten godsdienstonderwijs van den pre dikant hunner keuze. "Voor de schoolkinde ren werd weer Zondagsmorgens godsdienst oefening gehouden in het Huis. De heeren J. J. Krantz en Zoon waren weer zoo welwillend den verpleegden het kosteloos gebruik van het volksbadhuis toe te staan. Aan al deze personen, die ook weer m het afgeloopen jaar door hun daden ge toond hebben, dat rij een warm hart voor deze inrichting hebben, betuigden bestuur ders en bestuurderessen hun hartelijken en welgem eenden dank. In 't Bestuur kwam dit jaar geen veran dering, wel echter in het personeel. Mej. J. D. E. Kiel, de kindermoeder, ver trok met Februari en werd opgevolgd door mej. A. M. A. van Dorp uit Amsterdam. Tegelijkertijd verliet het Huis de meisjes- moeder mej. T. Baas, wier plaats werd in genomen door mej. G. H. Wester, uit Am sterdam. De opzichter bij de werkjongens J. H. Botter werd in Februari benoemd in Re- lijke betrekking aan bet Kinderhuis der Ned. Henr. Gem. te Arasterdam; diens plaats werd ingenomen door G. Zweeris uit Gorkum die het Huis echter in Augus tus weer verliet cn opgevolgd weTd door A. v. d. Lee, uit Utrecht. Ook deze bleef niet lang werkzaam.daar hij met November vertrok. Het Bestuur heeft toen J. J. Ver meulen, die in September J. H. J. de Haan opvolgde als opzichter bij de schooljon gens in zijn plaats aangesteld. Dc kleeder- .en matrassenmaker N. M. vaU Bemmel, algemeen bekend onder den naam van „Meester van Bemmel" had het zeld zame voorrecht den 17den Maart den dag te herdenken waarop hij voor 50 jaar zijn betrekking in het Gesticht aanvaardde. Geen wonder dat dis dag niet onopgemerkt is voorbijgegaan. Er is dien dag feest ge vierd ter eere van den geachten jubilaris die gedurende een halve eeuw met nauwge zetheid en ijver in velerlei opzicht zijn beste krachten aan het Weeshuis heeft gewijd- Ten slotte doet het bestuur weer zijn jaarlijksch verzoek om steun. Het doet dat met alle vrijmoedigheid, omdat het kan verzekeren dat het dien steun noodig heeft. De behoeften in een Gesticht als dit nemen natuurlijk eer toe dan af, terwijl de giften en gaven, helaasvoortdurend afnemen. Daarom is het zoo vrij onder hartelijke dankzegging Yoor de tot dusverre ontvan gen bijdragen, beleefd doch dringend te verzoeken die voor het vervolg niet in te houden of te vermindoren, maar het Ge sticht, dat nog altijd voor zoovele weezen en verlaten kinderen ten zegen is, te blij ven gedenken. Het voegt hieraan, nog dit toe, dat het zich ook zeer aanbevolen houdt voor ge schikte boeken voor de Bibliotheek en voor speelgoed voor de kleine weesjes. Het mocht dit jaar van enkele vrienden van ons Gesticht dergelijke geschenken ont vangen, waarvan het met erkentelijkheid melding maakt. De luit.-kolonel der infanterie M. J. van Hille, sedert Januari 1909 op non-acti viteit, zal tegen Mei den dienst met pen sioen verlaten. Dc luit. ter zoo 2de kL C. Mörzer Bruijns, die 1 Februari goplaatst wordt aan boord von Hr. Ms. „Friesland", en de buitengewone adelborst dor marine-re serve G. Butter, die met dien datum ge plaatst wordt aan boord van Hr. Ms. „Atjeh", komen dan te Willemeoord in station. Aangenomen ia het beroep naar Piet Retief in het Transvaalsche district Stan- derton door den heer D. Rumpff, cand. van de Vrije Universiteit. Beroepen is te Diemen c. a. (toez.): dr. A. Eekhof, cand. t. d. H. D te Diemen. Het vertrek van dr. Van Stockum, te Rotterdam, benoemd missionair-arts van de Geref. Kerk van Rotterdam voor Java, Poerbolinggo, zal medio Februari plaats hebben. 17 Februari a.». hoopt dr. Van Stockum uit Genua te vertrekken, om 13 Maart in Batavia aan te komen. Vooraf zal de offieieele afvaardiging plaats hebben in de Nieuwe Westerkerk to Rotterdamen wel op Dinsdag 8 Februari a.s., des avonds van 7$ tot 9 uren. Bij deze gelegenheid zullen het woord roeren ds Van Veelo, dr. Van Stockum en de. Van Haeringen. De min. Tan koloniën noodigt alle op Woensdag 26 Jan, a.s. te 's-Gravenhage aanwezige ridders der Militaire Willems orde uit tot bijwoning van de plechtige uit reiking van het ridderkruis 4de kl. dier orde aan den met verlof hier te lande ver- toevenden le-luit. der inf. van het leger in Ned.-Indië C. A. Ruempol, welke uitrei king zal plaats hebben te 12 uren des mid dags op het Malieveld, doch bij ongunstig weder of sleohten toestand van den bodem on genoemd uur op het binnenplein van de WMletns-kazerne. (^.St.-CVt") Mr. A. E J. Nijsingh, sedert 1 Mei 1877' Kantonrechter te Meppcl, heeft eervol ontslag gevraagd, bij voorkeur met ingang raq 1 April. ALPHEN. Voor een goedgevulde zaal sprak gisteravond de heer J. Th. Hulst, landbouwleeraar te Enschedee, daartoe uit- genoodigd door het bestuur van de Hol landse!^ Maatschappij van Landbouw, af deeling Alphen, Oudshoorn en Aarlander- veen, over het onderwerp: „De volledige bemesting met kunstmest". Dc spreker vond een aandachtig gehoor, terwijl aan 'x einde van zijn rede van de gelegenheid tot gedachtenwi6seling druk gebruik gemaakt werd. Bij het sluiten der vergadering sprak de voorzitter een woord ter aanbeveling van toetreding als lid der afdeeling, waar na zich een elftal pereonen als lid aaiimel- den. Vrijdag a.s., des morgens te tien uren, zal de Raad dezer gemeente verga deren. HAARLEMMERMEER. Zonder daartoe nog definitief te hebben besloten is m 'n ver gadering van 't polderbestuur 't plan e- sproken, om te Haarlemmermeer, en wel te Hoofddorp, een z.g.n. polderhuis te bou wen. Naar wij vernemen, is de huur van het gebouw te Haarlem, waarin het polder bestuur zijn vergaderingen houdt, eerst over twee jaar afgeloopen. Indien dus wer kelijk besloten wordt tot den bouw van een polderhuis alhier, zal dit toch niet, zooals wel gemeend wordt, in dit jaar plaats heb ben. De zangvereeniging „Excelsior", te Nieuw-Vennep, vierde op feestelijke wijze haar jaarvergadering in het vereenigingslo- IloaI aldaar. Op deze vergadering deed o.a. ook ue penningmeester rekening en verant woording over 1909. De balans wees een ba tig saldo aan van ruim 60 gld. Als voorzit ter en secretaris werden herkozen P. Speel man en G. Beets. De Vereeniging telt 22' leden. Het metselwerk van de watermaehine „Leegwater" aan De Kaag is op verschil lende plaatsen zeer verzwakt; vooral is dib het geval met den z.g.n. ringmuur on den pompbodem. Vandaar dat eerlang groote en kcötbaro herstellingswerken plaats zullen moeten hebben. Thans wordt door het pol derbestuur overwogen, om het gebouw go- heel to veranderen, evenals het geheele pompsysteem, en dit laatste in to richten zooals dit bestaat aan 't gemaal „Lijnden." Het schijnt in de bedoeling to liggen do beweegkracht te doen leveron door een grooten zuiggasmotor. Als oen en ander zal zijn ten uitvoer gebracht, zal de Cruquius alleen nog hot balanssysteem overhouden. Toen zekero J., te Nieuw-Vennep, iets zou verrichten aan een reservoir van car- had-gas, had hij dit eerst, zooals hij daoht, geheel geledigd. Toon ovenwol vuur in de nabijheid kwam, volgde een hevige ontplof fing van het reservoir. J. bekwam eenige brandwonden aan het gelaat. RIJNSBURG. Dinsdagavond a.s. zal de heer Meorkerk, van 's-Gravenhage, optre den in Café „Central", om voor belang hebbenden, daartoe uitgenoodigd door de afd. „Rijnsburg" van het H. B. G., te spre ken over de Tuinbouw Onderlinge". RIJNZATERWOUDE. Gisteravond werd hier een huishoudelijke vergadering gehou den van het Nutsdepartement. De vice- voorzitter wijdde bij den aanvang der bij eenkomst eenige hartelijke en waardeeren- do woorden aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter, den heer B. Hoogwerf Kroon. Besloten werd om, ten teeken van rouw, in dit seizoen geen openbare verga deringen meer te houden, doch daarmede eerst weer aan te vangen in de maand Oot Benoemd werd tot commissaris der Spaarbank voor Ter-Aar dc heer Johs. Visser, aldaar, terwijl door den voorzitter de heeren W. Veenstra, F. van der Breg- gen en C. Kempenaar werden aangewezen als leden der commissie t f het nazien der rekening van het ziekenfonds. De rekening en verantwoording van den penningmoe»- 1 ter van bet Departement werd nagezien. 1 en in orde bevonden. Bij acclamatie werd de heer Fros tot lid aangenomen. Het De partement. telt nu 30 leden. VOORHOUT. Bij gelegenheid van den naamdag der patrones St.-Agnes vierden j do leerlingen der Bijzondere School giste ren hun jaarlijksch kinderfeest. In opge wekte stemming werd cr om de prijzen voor do kinderspelen gekampt, terwijl do traktatie, als altijd, zeer in den smaak viel. Het overige van den dag kregen do kinderen vrij-af. VOORSCHOTEN. De jaarvergadering van de afdeeling „Voorschoten" van den R.-K. Volksbond wordt gehouden morgen* 23 Januari, in het Patronaatsgebouw. WARMOND. Bij Kon. besluit is aan don heer A. J. Schölvinck, burgemeester der gemeente Warmond, toestemming verleend om tot 1 Februari 1911 te Leiden te wo nen. WASSENAAR. Gisteravond hield de heer De Beaufort, van Haarlem, voor de leden der „V. P. N."- zajn lezing over de voedering van het pluimvee. In het eerste gedeelte van zijn lezing werd besproken dc samenstelling van het voeder. Aan ieder der aanwezigen werd een gedrukt papier ter hand gesteld, waarop de samenstelling voorkwam. Daar door was ieder in dc gelegenheid den spre- ker te volgen en kwam op die wijze tevens in het bezit- van de samenstelling van een oohtendvocdcr, dat zelf te bereiden is. Na de pauze werden besproken do wijze van voederen en de minerale bestanddcelen van het voeder Ten slotte werden verschil lende vervalscbing.n medegedeeld. Spre ker beval zijn methode van voederen aan, maar wees er op, <tat deze niet plotseling mag worden ingevoerd. Het zou ziekte van kippen ten gevolge hebben. De voorzitter de heer J. Schifft, dankte den spreker voor zijn leerrijke rede en hield zioh overtuigd, dat menigeen de practisohe wenken zal opvolgen. Een ap plaus bewees, dat do vergadering ten volle met de woorden instemdo. Onze politiehond, die ook afgericht wordt op het zoeken van voorwerpen, zou gisteren een gulden zoeken. Zijn fijn,-; reuk deed hem werkelijk den gulden vinden en hij eigende hem zich voor de moeite maar toe. In een hap was de gulden binnen. Hij lag hem zeker toch wat zwaar in de maag. Het goede dier gaf hem eenigen tijd later maar terug lang den weg, dien het gevon den voorwerp eerst gevolgd w*as. WOUBRUGGE. Ons gemeentebestuur zal de Kerkbuurt verfraaien door het poten van iepeboomen. Do boomen welke zioh

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 7