No. 15304 Dinsdag 11 «J ami ai*i. A°. 1910. §eze (gcurcnt wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Bs aangenomen naam. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTKNTIEN: Van 16 regsla 1.06. Iedere regel meer ^0.17|. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Toor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; por 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn t 1.30. Franco per post 1.65. HINDËBWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lsta alinea, der Hinderwet; Brengen bij de_e ter algemeene kennis, dat door hen vergunning ia verleend aan M. GROENEVELD en rechtverkrijgenden tot het plaatsen en in werking stellen van een gasmotor van 6 P.K., een lint- en een cirkelzaag in de sohoppenmakerij achter het peroeel Rijn- en Schiekado No. 34, sectie M No. 21G6. En geschiedt hiervan openbare kennisge- iving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 11 Jan. 1910. Leiden, SI Januari. Men schijnt ovor het uitblijven van een burgemeestersbenoeming ongeduldig to worden. Het gevolg daarvan is dat verschil lende namen in verband hiormedo women genoemd. Dat die namen meestal op ver onderstellingen en gissingen berusten, blijkt wol hieruit het bost, dat vcrsahillende per sonen, af en toe genoemd? reeds hebben verklaard dat zij er zolf uieta van weten. En dozen zouden hol dan ook in do eerste plaats moeten weten. Wij willen ons dan ook niet aan gissingen wagon. En wat. betreft het lange uitblijven der benoeming, Ln 1903 duurde hot ook nogal lang. De heor Was kreeg zijn ontslag 1 Januari en do benoeming kwam eerst in de eerste week van Maart dat was ruim twee maan den later. Mr. Do Ridder overleed 20 ino- vember. Ev zijn dus na zijn dood nog geen twee maanden verloopen. Omtrent de vraag, ons reeds eenige malen gedaan, of do waarnemende burgemeester joolt het salaris van den burgemeester ont vangt, kunnen wo mededeel en dat daarin Voorziet art. 78 der Gemeentewet, dat luidt: Dio buiten liet geval van ongesteldheid van den Burgemeester met de waarneming ge durende meer dan een rnaand onafgebroken is belast geweest, heeft, voor dien tijd op do aan de betrekking verbondene jaarwedde fc&nspraaJc. In do Januarivergadering der vereeni- ging tot Bevordering dor Bouwkunst zal als «preker optreden de heer Jan de Quaok, ^architect te 's-Gravenhagc. Bij gehouden examen voor hot Ko ninklijk Conservatorium te 's-Gravenliage, Is rae-j. Jo. M. Mulder te Leiden geslaagd voor de hoofdklasse, piano, theorie, mu ziekgeschiedenis en solfège, leerlinge van den heer Th. Euderle te Leiden. Vanwege do Christelijke Wijkvoreeni- ging Eévcndaal alhier, welker gebouw 13 Januari a.s. vijf en dertig jaren geleden werd ingewijd, is het eerste numrnor ver schenen van een „Maandblad", hetwelk ten behoeve dier Vereeniging zal worden uitgegeven en ten doel heeft de lezers op de hoogte te houden van den omvangrijken ar beid, welke in en van uit dat gebouw in Leiden wordt verricht. Voor predikant bij de Ned.-H«rv. Gem. te Amsterdam zijn opgemaakt de volgende drietallen Vacature-Do Visserdr. A. Troolstra, te Utrecht; dr. J. R. Slofeemaker de Bruine, te Utrecht, en dr. F. J. "Los, te Koudekerk. Vacatnre-Hoedemakerdr. G. Oorthuys, to Leiden; ds. J, A. Hoekzema, te Leerdam, en ds. D. Den Brooms, te Rotbaxdam. Bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Hclland, is verklaard, dat P. L. van Eek, ui et-eervol ontslagen onderwijzer aan de O. L. S. dan do Van R avestcy nstraat No. 303 te 's-Gr&vcnhago, de bevoegdheid tot hot geven van onderwijs heeft verloren. (St.-Otï B. en Ws. van Gouda zonden een schrijven aan den Raad, waarbij, in ver band met de steeds toenemende uitbreiding van het getal leerlingen van den handels cursus, waarvoor de uitgaven, in 1901 f 3500, thans geraamd worden op f 7150 per jaar, met een ontvangst van f 3450, in overweging wordt gegeven, het ooilege van B. en Ws. te machtigen aan do regeering te vragen, de Rijkssubsidie voor den handelscursus uer gemeente te brengen van f 1500 op f 3000. Den lldcn April zal het 50 jaar ge leden zijn, dat de bekende minister van Staat, lid van den Raad van State, rar. Tobias Michael Garen Asser, te Leiden pro moveerde tot doctor in do rechtsweten schap op proefschrift: „Het bestuur der buitenlandsche betrekkingen yolgens het Nederlandsche Staatsrecht." Men weet, dat mr. Asser een internationale reputatie op het gebied van het internationaal pri vaatrecht hoeft en als zoodanig een vraag baak is van vole mogendheden. ALPHEN. Ter gelegenheid van 't 12.j-ja- rig bestaan van de vereeniging „Gemeente belang" (S-Juli 1897 tot 8 Januari 1910) is een geïllustreerd verslag van dezo vereeni ging verschenen. Haar bestuur bestaat uit dc heeren: J. G. Spruyt, voorzitter; J. J. Wolmerstctt, secretaris; K. van dor Linde, penningmeester; P. H. Versluis, G. O. Schouten, K. Hoogteyling en F Kop, pi us. Het doel, dat dezo Vereeniging zich stelt, is: met alle gepaste en haar ten dienste staande middelen den bloei en de welvaart der gemeente te bevorderen. In het verslag wordt, bij dc bespreking der oprichting gewezen op de noodzakelijk heid, in veler oog, van zulk een Vereeni ging, en geconstateerd, dat zij bewezen heeft aan haar doel tc beantwoorden. Een revue van haar daden moet dit laatste aan- toonen. Die daden waren vele. Het verslag eindigt met den wensch, dat „Gemeentebelang" (zoo noodig) op den eenmaal door haar ingeslagen weg zal voortgaan en daarin gesteund zal worden door allen, wicn de bloei eu de welvaart van Alphen on de haar dichtst aangren zende gemeenten ter harte gaan. AARLANDERVEEN. Woensdag 19 Jan. hoopt ds. S. IJbema, Hervormd prod, te Nieuwkoop voor de Chr. jongelingsvereeni- ging „S. D. G.", alhier, een lezing te hou den ovor: „Verborgen en geopenbaarde dingen". HAZER SWOUD E% De groot© ledenver gadering van „Onderling Hulpbotoon" zal gehouden worden op Maandag a.s. De heeren Solser en Hesse zullen den lSden Januari optreden vanwege het de partement der „Maatschappij tot Nut van het Algemeen". LISSE. Door de bewoners van de Lisser- broek zal een beweging op touw worden gezet om te verkrij«sen, dat het buizennet van de Gemoentelijko Gasfabriek te Lwse mede aangelegd zal worden langs do Ring vaart. Te dien einde zullen er oirculaires worden verspreid, mot het. doel om to kun nen vaststellen hoeveel bewoners genegen zullen zijn bij een eventueelen aanleg van bet buizennet zioh als gasverbruiker aan to sluiten. Mocht de Raad op een later door hon te richten verzeek ingaan, dan zal dit een aaDjnerkelijke uitbreiding ton ge volge hebben, want deze buurtschap strekt zich uit over een lengte van 3000 Meter en telt omstreeks 180 huizen. Gisteravond gaf de muziekvereoni- ging „Eensgezind" haar 23ste uitvoering en de eerste in dit seizoen voor kunstlie vende leden en donateurs in het café „Dc Nnohtegaad." Het muzikale gedeelte van het program ma bestond uit een zestal nummers, welko ouder leiding van don bekwamer; directeur, den heer G. Vorhey, te Leiden, alle onver beterlijk werden uitgeroerd, üïerna werden een zestal nummers opgevoerd door het duo De Munnick, van 's-Gravenhage, waar van de opvoering zoodanig was, dat het zeer in den smaak viel van het aanwezige pu bliek en dan ook zoor veel bijval inoogstto. Hot verdere van dezen avond werd doorge bracht met een geanimeerd bal, afgewis seld door voordrachten van bovengenoemd duo. Gisteravond vergaderde de afd. Lino van <le Alg. Vereeniging vuor Bloembol lencultuur in Hotel „De Witte Zwaan," onder voorzitterschap van den lieer A. Gul- demond. Na openjpg en lezing der notulen werd de heer L. Onderwater bij acclamatie her kozen als penningmeester. Vervolgens werd door hem rekonjng en verantwoording gedaan over zijn beheer gedurende 1909. Hieruit- bleek, dat do ont vangsten, hadden bedragen f 603, en de uit gaven met inbegrip van het- nadcelig saldo van liet vorig jaar ad. f22,18, f589,03, zoo dat deze rekening sloot met een, batig sal do van 19.97. Door de hoeren Gruilemans en Van Vrijbcrghe de Coningh werd deze rekening nagezien en in orde bevonden. Besloten werd voorts om in dezen winter eon lezing te doen, houden door den lieer J. Beumer, te Sassenheim, over het onder werp: „Plantenziekte," Medegedeeld werd voorts, dat er plannen bestaan om met de opening der tweodo bloemententoonstelling te Haarlem een rijtoer te organiseeren voor de buitenland- scho bezoekers. Als lid van de commissie van voorbereiding wer gekozen de hoer George van der Veld. Nog werd medegedeeld, dat dc lijst der bijdragen voor dc politiedicnaron, die in den afgcloopcn zomer belast zijn geweest met het toezicht op de bloembollenveldcn, was gesloten on dat daarop voor een bo el v.ig van f 270 was go teekend. Nog werd ter kennis gebracht, dat de heer Dames was aangewezen voor de com missie inzake eon statistiek van do Bloem- brllencultuur. Bij de rondvraag vroeg de heer Gruile mans of het niet mogelijk was te bewerken, dat, als H. M. de Koningin de bloemen tentoonstelling te Haarlem zal bezoeken. Zij haar route zal nemen door deze streek. De Voorzitter vond het denkbeeld uitste kend, maar wilde liever do behandeling van een voorstel in dien geest uitstellen tot later. Aldus werd goedgevonden. NIEUWVEEN. Do ring van Jongelings- vereonigingen op Geref. grondslag „Wou- brugge" hoopt a.s. Donderdagavond alhier te vergaderen. Onderwerpen tor behande ling zijn: ,/t Nut van 'n Geref. Jongelings- vereeniging" door den hoer 0. v. Leeuwen, van Koudekerk; „De Gevaren van een Ger. Jongelingsvereeniging" door den heer J. Loef, van Nieuwveen, in te leiden. NIEUWE WETERING. Gisteravond om zes uren sprong van de stoomboot „Haar lemmermeer", van de maatschappij „Cars- jens", een varken in het water. Hoewel men spoedig zocht, kon men hot boost niet meer vinden. Hedenmorgen is het met een soh uitje opgevischt. Het was moer dan driehonderd pond zwaar. NOORDWIJK-AAN-ZEEWij ontvingen het vriendelijk verzoek van het bestuur van „Zeebad Noordwijk-aan-Zee," to willen rue- «dedeolen, dat op do vorgadering, dio dezo Vereeniging hield, Vrijdag 8 Jan. j.l., niets booprok.cn ia aangaande de zelfstandigheid van do badplaats Noordwijk-aan-Zce. Waar wij dus schrovon, dat wij tuk er op waren, een verslag te mogen schrijven, omdat wij vernomen hadden, dat genoemd© zelfstan digheid een punt van boapreking zou uit maken, doet het ons genoegen, dat wij trent dit punt althans niots gemist bobben. Om allo verder misverstand te voorko men, doelen wij nog moe, dat hot plan, van Noordwijk-aan-Zeo een zelfstandige gomeento tc maken, ons eenige dagen gele den werd meegedeeld door ioinand dien wij gerust een zeer vertrouwbare bron mogen achten. Hei kwam ons vorder ter oore, dat „Zeebad Noordwijk-aan-Zee" in haar kwa liteit van vereeniging niot zal optreden in zake de zelfstandigheid. Wél weton wij uit genoemde, o.i. zeer goed© bron, dat de plannen reods laug han gende rijn, dat verder invloedrijke perso nen hun invlood aanwenden, dat zelfs reeds autoriteiten gepolst zijn, om to woten te ko men, wat or eventueel aan vast zal zitten, van ouzo badplaats een zelfstandige gemeen te te maken. Geheimhouding word ons niet verzocht; aan schonding van geheim ma ken wij ons volstrekt niot schuldig. NOORDWIJK. Vrijdagavond a.s. verga dert de afd. Noordwijk van do „Algemoe- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur." Daar zal o.a. ter sprake komen de te hou den excursie, voorjaar 1910. Bij do groote Nationale Bloemententoonstelling, Haarlem 1910, zullen buitenlandsche dóputaties, be staande uit porsonen, die in de betrokken landen tot de hoogste kringen van den Tuin bouw behooroD, en buitenlandscho juryleden plechtig en feestelijk ontvangen worden to Haarlem. Om het dien raenschen zoo r| n- gonaam mogelijk te maken en hun tekens oen denkbeeld te geven van de bloombollen- oultures in dezo streek, heeft het Hoofd bestuur van de „Alg Ver. voor Bloembol lencultuur" gomeend, niot beter te kunnen doon, dan met genoemde personen eea auto-tocht té maken van af Haarlem, langs den straatweg, over Noordwijk, Rijnsburg en Katwijk naar Leiden. In do commissie, dio belast is met de organiseerende werk zaamheden, heoft ook zitting do heor L. A.t Prins, voorzitter der aid. Noordwijk. Natuurlijk zijn aan zoo'n tocht eenige on vermijdelijke kosten verbonden, die door de afdeolingen, door wier ressort dio rijtoer loopt, gedragen moeten worden. 'fc Spreekt wel bijna vanzelf, dat ieder lid van bodoelde afdeolingen inziet hot grooto voordeel, dat zoo'n excursie, juist in het jaar der Groote Tentoonstelling, kan a& werpen. De buitenlanders, nemen dan eon beeld mee van den omvang der bloembollenouL tuur in Holland. RIJNSBURG. De bevolking dor schoot met den Bijbel, hoofd do heor W. v. d. Weg wordt voortdurend sterker, ltceds geruiracn tijd doet zioh gebrek aan ruimte dan ook gevoelen en was uitbreiding noodzakelijk. Deze toestand heeft het bestuur dier school genoopt in zijn jongste vergadering het be sluit te nemen om nog ccn lokaal te doen bijbouwen. SASSENHEIM. Hot Christelijk fanfar<s korps „OroRoendo" heeft gisteravond in do zaal van don heer Woudenberg eon uitvoe ring gegeven, onder leiding van zijn direc teur, den heer Smolders. Dc verschillende nummers werden zeer goed ten goh oore go- bracht on ondervonden bij het talrijk pu bliek veol bijval. Een geliefkoosd numnior bloek „Soldiers in the Park", marsoh van Motkin. Ren aangename afwisseling ver schafte» do Vereeniging don aanwezigen mot het optreden van den joDgen violist Elkan Hangjas, leerling van den heer J. G. Striening, te Leiden. De door hem go- speeldo nummers oogstten veel bijval; „Se renade No. 1" word op aanhoudend applaus herhaald. Allen zullen der Vereeniging dankbaar zijn voor wat zij dezen avond heeft laten hooren. VOORSCHOTEN. In 1900 vestigden zioh alhier 106 manlijke en 227 vrouwelijke por sonen. Goboren werdon 38 j. ©n 36 m. Do geheele toeneming !>edroog derhalve 234 ra. on 263 vr. Er vertrokken uit do gemeente 166 m. en 208 vr., er stierven 15 m. on 16 vr. Do vermindering bedroeg dus 171 m. on 221 vr. Do bevolking vermeerderde dus in 1909 mot 63 m. en 39 vr. en bedroeg op 1 Jan 1910 163-4 m. en 1678 v., totaal dus 3312 zielen. Wanneer het offieieele cijfer der volks telling bekend is, kon in bovengenoemd zie lental nog eenige wijziging komen. WARMOND. Gisteravond gaf de muzick- en tooneol-vereoniging „Harmonie van War mond." haar troditionoclo Koppermaandag uitvoering voor do loden e>n geïntrodu- ceerden onder directie van den heer Joh. Noordivnus. Do zaal was buitengewoon goed bezet; wij merkten vele vreemdelin gen op, waaronder enkele bestuursleden der vereeniging „Werkmans Wilskracht" uit Leiden. Do acht muziekstukken, welke op het programma prijkten, werden keurig uitge voerd; vooral verdienen vermeld te woti den Noe. 1, 2, 0 en 7, respectievelijk Marsch „Horinnormg 13 September" go- 88 Bij het aanbreken van den dageraad was kolonel Ogilvie aangekomen en was toen regelrecht naar de kamer van zijn Trouw gegaan, waar hij tot het ontbijt had toitgcru6t cn haar onderwijl allee van het Verblijf te Ambleside van A tot Z had toooton vertellen. Maar met de geduldige beleefdheid, die hij altijd tegenover dames Sn acht nam, herhaalde hij allee weer voor Judith. Het viel hem op, dat Judith tel kens weer op dezelfde vraag terugkwam: hadden zij ook kennissen ontmoet te Am bleside? Hij vermoedde, dat zij mijnheer Hardy bedoelde, en vroeg het haar op den man af. Zij keek verlegen en antwoordde niet. En kolonel Ogilvie, die vond, dat dit gelijk stond met eon bevestigend ant woord, vervolgde om haar uit te hooren: „Maar, beste Judith, dat was immers onmogelijk. Hij heeft niet getoond, dat hij er bijzonder naar verlangde ons terug te oen. En zelfs al deed hij dit, dan nog had den we hem onmogelijk kunnen ontmoeten, want hij wist niet waar we waren." „Dat wist hij wel I" De kolonel keek verbaasd op. Zij scheen Vaat overtuigd van wat zij zei „Dat wist hij wel?" herhaalde hij. „Hoe weet je dat?" „Omdat, ik het hem heb gezegd," ant woordde Judit-h, te zenuwachtig om over baar woorden na to denken. »,0, dus je hebt hem gezien?" Weer gaf Judith een ondoordacht ant woord: „Neen, maar ik heb het hem geschreven." „Hoe weet je, dat hij jo brief heeft ont vangen?" „Omdat hij me heeft geantwoord 1" Toen Judith de rimpels op zijn voor hoofd zag, en de onheilspellende flikkering in zijn oog, en den cynisch en lach om zijn mond, had zij alles, wat zij bozat, willen ge ven, als zij haar woorden had kunnen te- rugtrekkon. ,,'t Doet mo genoegen te hooren," zei hij met dreigende stem, „uat dat heer schap tegenover een dame, die hem schrijft, ten minste de beleefdheid in acht neemt. Maar in mijn oog doet het zijn onbeleefd heid tegenover anderen nog meer uitkomen. Ik zal ten minste als ik ooit weer het geluk heb hem to ontmoeten zoo vrij zijn, hem rekenschap te vragen van de be leediging „Beleediging?" hijgde Judith, doodelijk ontsteld. „Ja,, lieve Judith, de beleediging, dio hij anderen heeft aangedaan. Ik weet geen sterker woord, andera zou ik het ge bruiken. Ala dezelfde man, dio m ij n brieven niet beantwoordt en zelfs geen taal of teeken van zich laat hooren, als ik hem mijn gastvrijheid aanbied, terzelfder- tijd in het geheim correspondeert met mijn vrouwelijke familieleden, clan zal ik hem daarvan rekenschap vragen, zeker." Judith vond het voorzichtiger om niets te zeggon en zweeg. En kolonel Ogilvie ver volgde op denzelfden dreigenden toon: „Mag ik u één ding vragen, juffrouw Hayes? („Mijn Hemel Juffrouw Hayes!" dacht Judith bevend). Heeft mijn doch ter wel eens een ontmoeting met hom ge had of met hem gecorrespondeerd?" „Neent NeenJ Neen!" riep Judith. „Daar kan ik voor instaan. „Zoo, kun je daar voor instaan? En mag ik ook vragen, hoo je dit met zooveel zekerheid kunt zeggen? Ik dacht, dat jij in Italic en dat mijn dochter bij mij was" „Maar ik weet het niet, Lucius," zoi Judith radeloos. „Hoe kon ik 'het we ten? Ik denk het alleen maar." „Juist. Dus je zegt alleen maar je opi nie. Daar ben ik je dankbaar voor. Maar het is zoo lang mijn gewoonte geweest om ln zaken, die wij ©erekwesties" noemen, en die wij, mannen, met elkaar plegon uit te vechten, zelf te beslisser;, dat ik hierin liever zelf oordeel en handel en niot de opinie van anderen, zelfs niet de uwe, vraag. Toen kolonel Ogilvie deun blos van toorn en schaamte zag, die Judith naar de wan gen steeg voelde hij plotseling, dat hij te ver was gegaan, en voegde hij er bij: „Ik vertrouw, dat jo me het zal verge ven, zusje, als ik jo noodeloos verdriet heb aangedaan. Maar ongelukkig genoeg moest er verdriet komen van hetgeen er door dat jongmensoh en door jou is gedal.n. Maar geloof me, jou zou ik willen sparen. Ik be loof, dat ik mijzelf niet meer zal vergeten en niet meer zulke harde woorden zal spre ken, als ik nu heb gesproken. Ik vraag jc om vergiffenis en vertrouw, dat jo mij die zult schenken." De ironische toon, waarop hij sprak, maakte haar nog boozcr. Zij achtte het ech ter het veiligst weg te gaan. Toen. zij de ka mer uit ging, hoorde zij kolonel Ogilvie bij zichzelf zeggen: „Ik kan misschien niet goed met vrouwen omgaan maar met mannen des te beter, en met dien kerel dus ookl" Judith wierp zioh, toen rij in haar ka mer was, wanhopig op haar bed. Zij vond, dat men haar vreesdijk had behandeld, en zij wist niet wat te zeggen of wat te doen. Het eenige, wat zij wist, was, dat rij de za ken voor haar nichtje in de war had ge gooid. Nooit zou kolonel Ogilvie den heer Hardy vergeven wat hij had gedaan en wat hij had nagelaten. Het speet haar voor den jongen man. Maar zij was innig begaan met het meisje, dat zij wist het niet meer gelukkig zou kunnen worden zonder hem. Kolonel Ogilvie scheen echter zolf ook een beetje berouw te hebben van rijn uit val. Want toen het drietal dien middag in den trein zat, die hen naar Ambleside zou voeren, e® mevrouw Ogilvie, die dien gen vroeg wakker was geworden, in slaap was gevallen, zei hij plotseling tot zijn schoonzuster „Judith, ik hoop, dat je me vergiffenis zult schenken, ten minste als je dit kunt." Judith trilde van blijdschap bij het hoo ren van die woorden. Het voorspelde haar een verandering ten goede; de last, die haar den goh eel en dag zoo zwaar had gedrukt, zou van haar af worden gewenteld. „Ik kan niet zeggen hoe het mij spijt, dat ik je vanmorgen verdriet heb gedaan," vervolgde kolonel Ogilvie, „cn hoo ik me schaam, dat ik me zoo door möjn drift heb laten beheerschen. Al dio twintig jaren, dat j'o bij ons inwoont, hefc ik getracht je go- Jukkig te maken." Hier viel Judith hom in de rode. „Dat ia je gelukt, Lucius," zei zij. Do kolonol stond op on boog. „Dank je voor die woorden, Judith. Zij zijn eon groote geruststelling voor me. Het was to org, dat ik in mijn opgewondenheid zulke bittere woorden tot jo zoi. Het zal niet meer gebeuren. Ik boloof jo zelfs, dat, als ik ooit weer voel, dat mijn toorn do over hand op mij krijgt-, ik bij jou zal komen om je om raad to vragen. En dan zal ik doen wat jij wilt, ton minste als ik dat kan," voegde hij er snol bij, een slag om den arm houdende. „Ik zal natuurlijk niet nalaten iols te doen, dat mijn eer mij ver oorlooft; dat kan ik aan niemand be loven, zelfs niet aan jou. Maar ik zal trach ten rekening te houden met wat jo zegt, als ik dat kan." Judith was met hot einde van dc belofte niet zoo ingenomen als met het begin. Maar toch gaven zijn woorden haar gooden moed- Toen zij te Ambleside aankwamen, was het reeds donker en de stationsliohtcn ver spreidden een zwak licht. Mevrouw Ogilvia on Judith zagen wel, dat de kolonel teleur gesteld waa, Jo niet aan het station te vinden. Hij had gedurende do reis we4 meer dan eens gezegd, dat men haar niet' moest verwachten, want dat hij haar had gezegd dat het niet noodig was hen te ko men halen. Maar met dat al had hij zelf haar wol verwacht* (Wordt vervolgd!

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1