,§eze jouraat wordt dagelijks, met aitzoaderiag van <§on- ea feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kerkelijke Berichten. 15301 Vrijdag 7 Januari. A0. 1910. LEIDSCH DA6BLAD PEL'S DEB ADVERTENTIEN Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaat8rnimte. Kleine advertentiea van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incaaseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weok 9 Gents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. H1NDKKWKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij de^e ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan G. DEKENS en rechtverkrijgenden tot uet oprichten van een wasch- en strijkinrichting gedreven door een electromotor van 3 en een van j PX, in het perceel Rijn- en Sohiekade 120, kad. sectie M No. 2050. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het ,,Leidsch Dag blad". BurgemeeaHr en Wethouders voornoemd, J A VAN HAMEL. Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST. Secretaris. Leiden, den 7 Jan. 1910. HINDKKWRT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning 's verleend aan do fa. P. J. BURGERSDIJK en rechtver krijgenden tot het plaatsen en in wer king stellen van een electromotor van 15 P.K. tot hot aandrijven van verschillende graonbowerkingswerktuigen in het perceel Haarlemmerstraat No. 3234, kad. sectio H No. 2083. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing io het ..Leidsch DatrHlad" Burgemeester en Wethouders voornoemd, J A. VAN H MEL, Weth loco Burgemeester. VAN HEYST. Secretaris. Lodden, den 7 Jan. 1910. Leiden, 7 Januari. Wij vestigen de aandacht op de voor dracht over Vrijhandel en Protectie, die mr. D. van Blom, hoogleeraar te Delft, in de Leidsche arbeidorswcreld geen onbeken de a.s. Maandag in 't Volkshuis hoopt te houden. De belangrijkheid en de actualiteit van het onderwerp waarborgen den spreker een aandachtig en wellicht talrijk gehoor. Het concert, dat a.s. Zondag in het Leidsche Volkshuis zou gegeven worden, is verzot op Zondag over acht dagen 16 Jan. Mevr. Oldc-boom, die o.a. op deze muziek uitvoering zingen zal, is namelijk 9 Jan. verhinderd. De spreekbeurt i i -'e vierde Volksbij- öenkomst in de goed gevulde grootc Sta-us- caai werd gisteravond vervuld door den heer M. van Kloeff, uit Beverwijk, die een uitvoerig overzicht gaf vaa het leven en werken van Rombrandt, van zijn geboorte tot zijn dood. Hij schetste den tijdens zijn loven nooveel verguisden man als een groot meester der schilderkunst, die na zijn dood zoo verheerlijkt werd. Hij deed hot groot ste gedeelte zijner hoorders en hoorderes- sen meeleven in het lief en leed, dat Rem brandt huiselijk en maatschappelijk onder vond, wees cr op dat diens na zijn dood zoo beroemd geworden en duur betaalde wer ken niet kondon voorkomen, dat hij op het laatst van zijn leven nog failliet ver klaard moest worden, zonder echter de hoop op de toekomst voorgoed te verliezen, tot hij eindelijk in den versohrikkelijken toe stand van vereenzaming vendel. Het gesprokene werd door een menigte Lichtbeelden verduidelijkt, waarbij de spre ker gelegenheid vond op do hooge beteeke- nis der edele kunst, met haar eigenaardig heden, van Rembrandt te wijzen. Volgde het grootste gedeelte van de aan wezigen den spreker met aandacht, een an der gedeelte, niet bang wegens de duister nis gezien te worden, moest meermalen tot rust worden aangemaand. De „Staatsoouranfc" bevat de wijzigin gen in de statuten van de Vcreeniging voor Christelijk Schoolonderwijs te Nieuwewete- ring, gemeente Alkemade. Ter benoeming tot adjunct-ingenieur bij den dienst der .Staatsspoorwegen in Ned -Indic worden gevraagd zes civiele in genieurs on twee werktuigkundige inge nieurs, in het bezit van het diploma, be doeld bij art. 18 der Hooger Onderwijswet (Staatsblad 1905, nr. 181). De werktuig kundige ingenieurs moeten niwisselend bij de exploitatie der Staatsspoorwegen en het toezicht op de spoorwegdiensten en het stoomwezen dienst doen. Zij, die voor plaatsing in aanmerking "wensohen te komen, bebooren zich vóór 1 Februari 1910, bij gezegeld adres, te wen den tot het Departement van Koloniën. (St.-Ct.) Op de secretarie te Loosduinen heeft 'de aanbesteding plaats gehad van het leg gen der buizen voor de waterleiding. Inge komen waren 4 biljetten en wel van: r Duren te Giescndam, f 13,120; Georg Wil son, Den Haag, f 11,475; De Ruijter, te Leiden, f10,890; Benoit, te Haarlem, f 8990. De gunning is aangehouden. Tweetal bij de GereL Gem. te Amster dam (vac.-ds. W. H. Gispen): ds. P. A E. Sillevis Smit» te Rotterdam, en dr. B. Wiolenga, te Arnhem. Er wordt overwogen om hoofdbestel lers, conducteurs der brievenmalen en as sistenten der posterijen, die gelijk staan in bezoldiging, in de toekomst allen assistent te noemen, met verschillende werkzaamhe den belast. Naar hot „Handelsblad" vornesmt, zal weldra in verhand met de verhooging van den accijns ook het invoerrecht worden ver hoogd op. aether sulfuricus en andere stof fen genoemd in het Kon. Besluit van 17 Mei 1877 No. 106, en bestaat ook het voor nemen oni den uitvoer van likeuren enz. op anderen voet te regelen, zoodat de vergoe ding voor den accijns van de daarin voor handen suiker niet meer zal worden gege ven in den vorm van teruggaaf van gedisui- leordaccijns. Voorts zou de thans bestaande onderscheiding in fijne en andere likeuren vervallen. De arrondissements-rccktbank te Gro ningen heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Zuidhorn, opgemaakt de navolgende alphabctischo lijst van aan beveling: mv. F. D. de T>*>cr, kantonrechter te Dokkurn; mr. L. F. Brit-zei, griffier bij het kantongerecht te Almeloo; mr. S. Mei huizen, kantonrechter te Schagen. De arrondissoments-reohtbank to 's-Her- togenbosch heeft, ter vervulling van twee vacatures van reohter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetisohc lijsten, van aanbeveling lste lijst: mr. F. Haver Schmidt, substi tuut-griffier bij de arrondissements-recht- bank te Utrecht mr. A. W. Kist, substi tuut-griffier bij de arrcndissements-recht- bank te Maastricht; mr. J. M. A Roclants, voorzitter van den raad van beroep (onge vallenverzekering) te Groningen 2de lijst: mr. G. van der Flier, hoofd commies ter provinciale griffie van Fries land, te Leeuwardenmr. J. O. H. Prik ken, substituut griffier bij de arrondisse- ment-s-rechtbank te 's-Gravenhage; mr. J. T. Sluis, kantonrechter te Schoonhoven. De arrondissements-reohtbank te 's-Hcr- togonbosch heeft, ter vervulling der vaca ture van kantonrechter te Eindhoven, op gemaakt de navolgende alphabothische lijst van aanbeveling: mr. G. J. van den Dungen, advocaat en procureur te Helmond; mr. K. C. J M. Sassen, ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantonge rechten in het arrondissement 's-Hertogen- bosch, voor de kantons Yeghel, Boxmeer en Eindhoven, ter standplaats Eindhoven: mr. P. D A. Schocnmaeckers, griffier bij het kantongerecht te Gulpen. Door de afdeeling Over-Betuwc van de „Vcreeniging van Christelijke Onderwij zers en Ondcrwijzorresscn in Nederland" is bij het hoofdbestuur dier vereenigïng een bezwaarschrift ingediend togen de door die vereeniging begonnen actie tot salarisver- hooging, omdat zij do eischen te hoog acht opgevoerd, deze niet in het belang van het onderwijs acht en meent, dat zij van de financiën van het Rijk to veel vergen. Om deze redenen zal zij zich van deelneming onthouden. Hr. Ms. pantserschip „Hcemskerck" onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart is den 5den dezer öt.-Catherine Point gepasseerd. De kolonel jhr. L. A. P. Six, comman dant van het 3e reg. veld-artillerie te Bre da, zal binnenkort den dienst met pen sioen verlaten. Naar het „U. D." verneemt, wordt in gaande Dinsdag a.8. met het geven dor les sen van den vroegeren directeur der Rijks- Veeartsenijschool tijdelijk belast dr. H. E. Reeser, thans bacterioloog aan de Rijksse- rumin rich ting to Rotterdam. Het Nederl.-Herv. Diaconessenhuis te Arnhem ontving van wijlen mevrouw H. C. van L. een legaat, groot f 4000 en van wijlen mr. R, V. 4 obligaties k f 1000 in de geldleening van het huis. Het stoffelijk overschot van Mr. W. H. K. Mouthaan zal Maandag 10 Januari a.8. met den trein, welke 12,20 uur van het Weesperstation te Amsterdam vertrekt naar het crematorium te Mainz vervoerd worden. SASSENHEIM. Het Christelijk fanfaro- korps „Crescendo" geeft Maandag 10 Jan. een uitvoering met welwillende medewer king van den jongenheer Elk-an Hangjas, viool, leerling van den heer Striening, te Leiden. ZOETF.RWOUDE. Door het Rijk is al hier van den landbouwer J. B. Wesselingh als lijdende a-a-n tuberculose overgenomen een rund voor f 155. De runderen van de wed. Verdegaal zijn herschat en nu gewaar deerd op f 140, f 137.50 en i 42.50. Bij eer ste schatting, waarmede de burgemeester geen genoegen had genomen, waren zij ge waardeerd op f 145, f 140 en f 50. Do dieren zijn per Carsjcnaboot naar Rotterdam over gebracht. Mede werd zulk een rund van den land bouwer Streng hetwelk dor het Rijk te gen een bij hersohatting bepaalde som van f 145 is overgenomen, per zelfde gelegen heid naar het Slachthuis aldaar vervoerd. VOORSCHOTEN. In hot Patronaatsgo- bouw gaven do leerlingen der R.-K. Pa rochiale scholen te Oegstgeeet gister-, Drie koningenavond de aangekondigde uitvoe ring. Het eerste nummer van hot programma vermeldde hot drama: „Sint-Dymphna's Marteldood." Do aanwezigen hebben zioh nu kunnen overtuigen, dat de lof, den jeug digen spelers uit Oogstgeost overal, waar zij komen, toogeewaaid, volkomen verdiend is. Trouwens, de kinderen hadden reeds van den vorigen winter, toen zij hier ook oen uitvoering hebben gegeven, aangename herinneringen achtergelaten. Men moet na tuurlijk in aanmerking nemen, dat wij hier met kinderen te doen hebben. Vervolgens werd opgevoerd de kinder operette „Goudmuiltje," van Brandts Buys. Vele moeilijkheden in deze niet ge makkelijke operette werden goed overwon nen. De toonceleu met heksenketel en <?e heksendans gaven dc kinderen good weer. Er is heel wat studie en volharding noodig geweest om hot zoo ver te brengen. De leid ster past daarom een woord van hulde. Do uitvoering had plaats ten bate der beide R.-K. Parochiale scholen alhier A.s. Zondag wordt zij herhaald, wederom in het Patronaategebouw. Nadat 's middags do kleed ingst ukken te bezichtigen waren geweest in hot Ambachts huis, had 's a vonds do uitdoeling plaats aan de behoefligon, die daarvoor fn aan merking kwamen. Wij vernamen nog nader, dat do afdeeling van „Patrimonium," waarvan wij spraken, sinds oenige jaren niet meer bestaat, maar dat hot liefde werk, dat vroeger onder „Patrimonium's" leiding altijd plaats had, toch door enkele lieeren en dames voortgezet wordt. Dit lief dewerk beslaat, zooals wij reeas meldden, in het jaarlijks ophalen en afistaan van kleedingst.ukkon, die dan door eenigo da mes gemaakt of hersteld worden. Ais men dan nog in aanmerking neemt, dat bedoel de arbeid reeds volo jaren verricht wordt en dat bij do mtdeeling niet gelet wordt op dc kerkelijke gezindte der bedeelden, dan gelooven wij, dat hier oen woord van dank aan dio dames en hooien op zijn plaats is. L. W.-V. „ALL KfiGHT". Gisteravond hield in Café „Do Harmo nie" bovengenoemde vereeniging hare jaar- lijksche aJgemeeue vergadering. In een keurig gcstyleerd jaarverslag me moreerde de seorctaris o.a de deelneming der vereeniging aan de huldebetooging ter oore van Prinses Juliana's geboorte, de in don optocht op 4 October j.l. gefor meerde groep „Nederland", de Elf Provin- cian, 't zoo bij uitstek geslaagde avondfeest in Februari j.l. in do Stadsgehoorzaal, de jaarlijksche pic-nic naar Noordwijkerhout, de gezellige clubavonden met en zonder dans, enz. Blijkens het verslag van, den penning meester bedroegen de ontvangsten in 1909: f 600.77, de uitgaven 586.82, zoodat het saldo bedraagt 13.95. De vereeniging telt thans 4 eereleden, 31 dames-leden, 45 wer kende leden en 67 donateurs, totaal 147. Het bestuur, periodiek aftredend, werd met nagenoeg algemeene stemmen herko zen. Het is thans ovenals vorig jaar saam- gesteld als volgt: B. de Konirig Jr., voorzitter; N. G. Spaargaren Jr., lste secretaris; F. van Romburgh, 2de secretaris; J. M. Th. de Haan, penningmeester; J. P. de Jong, captain; W. Z. van der Meij, algemeen secundus, en J. Hoogstraaten, commis saris. In de vacatures der verschillende commis sion werd door do vergadering voorzien. De contributie voor 1910 werd evenals vorige jaren vastgesteld: voor werkende leden 4.50, voor dames-leden f 1.50, voor donateurs minimum 3. Een viertal wanbetalers werd als leden der vereeniging geroyeerd. Een voorstel tot oprichting van een afdeeling „Rolschaatscn-berijdere" werd aangehouden, ten einde de leden eerst eens in de gelegenheid te stellen, gezamen lijk op oen avond eenige proefritten ter Rolschaatsenbaan der firma Gebr. Straats burg te doen. Betreffende het „G root Bal -Ma s- q u der vcreeniging op Zaterdag 5 Februari a. s. worden belangrijke racde- deelingen gedaan. Dit Bal-Masqué za! op geheel andere wijze georganiseerd worden als vorige dito-bals der vereeniging, en be looft bepaald zeer schitterend te worden. Uitvoerige mededeelingen hieromtrent zul len ons over eenige dagen verstrekt wor den. Ten slotte werd nog besloten de voer- tiendaagsche olubavonden in café „De Har monie" voorloopig op te heffen. Luitenant-generaal der cavalerie F. N. Thiango, chef van den generalen »taf. f In hem heeft het Nedorlnndsohe leger eon zijner meeat bekwame officieren ver loren. De thans ontslapene was ook in de hoo- gere rangen goplaatet bij den goneralen staf, aan welks hoofd 1 ij in 1903 kwam te staan, toen generaal Sabron, als minister van oorlog optredende, deze gewiolitigo militaire betrekking ncderlcgdc. Frederik Nico laas Thiangc word na vol brachte studie aan do Kon. Mil. Academie in 1872 tweede luitenant bij het 2e regi ment huzaren. Als eerste luitenant wan hij gedurende een paar jaren gedetacheerd aan do Krijgsschool, maar in 1883 keerde hij naar zijn korpe terug, waarbij hij toen be noemd werd tot adjudant. Vier jaren later werd hij overgeplaatst bij het 3e regiment, huzaren te 's-Gravenhage, waarbij hij ook later als ritmeester en majoor eenigo ja ren diende. In laatstgenoemden rang werd de heer Thiange in 1897 andermaal geplaatst bij den generalen 6taf, totdat hij twee jaren daarna bevorderd werd tot overste bij het 2de regiment huzaren. In 1901 word de heer Thiango weder geplaatst bij den gen. staf, waarbij hij daarna achtereenvolgens opklom tot den hoogsten rang. Den laten Mei van het vorige jaar werd hij benoemd tot luit- generaal. Als eerste luitenant bekwam de heer Thi ange destijds bij het verrichten van eon hem opgedragen oefening een verwonding aan een der oogen, tengevolge waarvan hem de rechteroogbal moeot worden uitgenomen. Generaal Thiangc was ridder in onder scheidene Nederlandscho en buitenlandsche orden. De begrafenis is bepaald op Maandag a.s. des voormiddags ten 11 uren van bot sterfhuis naar Oud Eik en Duinen. Ver zocht is dat er geen bloomen zullen worden gezonden en aan het graf niet aal worden gesproken. Bij kon. besluit zijn benoemd tot ontv. der successierechten (kantoor nr. 2) to 's-Gravenhage, J. Hoeflake, titans on,tv. der reg. voor de gerecht, akten cn domeinen te Amsterdam; tot ontv. der successierechten (kantoor nr. 2) te Amsterdam, L. N. Heyl, thans ontv. der reg. voor do burg. aklcn (kontoor nr. 2) aldaar; aan den militie-lenduit. G. Vierkant, van het 10e reg, inj. ter zake van ongeschikt heid voor de verdere waarneming van den mil. dienst wegens lichaamsgebreken een eervol ontslag uit dep miL dienst verleond; aan den gep. geaieraaJ-majoor der cav. F. de Bas, directeur van het krijgskundig archief van den generalen staf, aan den gep. len-luit. der inf. P. J. G. Steenberghe cn aan den sergeant-raajoor-schrijver van het 4e reg. inf. L. J. H. Haanen, vergun ning verleend tot het aannemen en dragen van de ordetcekenen, respectievelijk van groot-officier en van ridder in de Leopolds orde en van de décoration militaire do lère elasse, hun door Z. M. den Koning der Belgen geschonken; met ingang van l Februari 1910, benoemd tot hoofd-commie8 bij het departement van Oorlog do adjunct-commies Je kl. bij de Provinciale Griffie in Friesland P. W. Oos terhof f G. Salomonson Hzn,., voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Almeloo, benoemd tot officier in do orde vap Oranje Nassau; aan den luit. ter zee '2e kl. W. 0. Bijl do Vroe, tijdelijk adjudant van Z. K. H. den Prins dor Nederlanden, Hertog van Meck lenburg, verlof verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder 2e kl. in de Albrechlsorde, bom geschonken door Z. M. den Koning van Snkson aangewezen als afgevaardigden der Nedorlandsohe regeering naar het in Juli 1910 te Bern te houden 8ste Internatio nale Spoorwegcongres A. H. W. van dor Vogt, lid van den Raad van Toezicht op do Spoorwegdiensten en J. Schroeder vaa der Kolk, rijks-hoofdingenieur voor do spoorwegon, beiden to 's-Gravenhage. ..Willem Teil". Gisteravond had in „Do Graanboure" do prijsuitreiking plaats van den gehouden negendaagsehen wedstrijd, uitgeschreven door de L. S.-V. „Will. Tell" ter herdenking van haar tienjarig bestaan. Voordat de Voorzitter daartoe ovorging, dankte hij al len, die door het aanbieden van medailles en kunstvoorwerpen blijken van belangstel ling hadden gegeven. Nadat de oorewijn was aangeboden nam do heer F. N. Schaap het woord en bracht hulde aan de jubileerende Vereeniging voor haar durf, or don wensch aan toevoegende, dat wanneer over enkele jaren zijn Vereerd-, ging haar 46-jarig bestaan hoopt te her* denken, rij evenveel sucoes mogo hebben als thans „Willem TclL" Als prijswinners kwamen uit het strijdperk: Korps A I. 1. Utrecht-Utrecht 278 p. 2. K S. V.-Leiden 278 p. 3. Vaderland en Ko- ning-Haarlem 2(72 p. 4. Residentie-IIaag 272 p. 5. Willem Teil-Leiden 271 p. 6. Gen. Joubort-Ovcrveen 268 p. Hoogste korpsschuttcr8: 1. J. Viets- Haarlem 60 p. 2. J. Dekker-Leiden 59 p. 3. A H. Goenee-Utrecht 58 p Korps A II. 1. L. S. V.-Leiden 271 p., 2. W. Teil-Leiden 268 p. Hoogste korpssch utters: 1. F. Hartog- Haag 58 p. 2. B. Cramer-Leiden 57 p. PersoneeL 1. T. J. v. Teutem 59 p. 2. W. Vos 59 p. 3. P. Gadri 58 p. 4. B. Mein 58 p, 5. J. J. A. Bakkones 58 p. 0. J. G Klerks 53 p. 7. L. van Zalen 57 p. 8. O. v. d. Haagon 57 p. 9. F. W. van Wijk 57 p. 10. P. H. Mooy 57 p. 11. M. J. Hoen- camp 56 p. 12. H. P. II. Keorewocr 56 p. 13. F. J. Toonen 56 p. 14. F. Hartog 56 p. 15. J. Viets 56 p. Jubileum. 1. O. v. d. Haagon 59 p. 2. B. Meyn 58 p. 3. G. L. van Beyeron 56, p. 4. I. Godee 57 p. 5. Lccloro 57 p. 6. J.« O. Hoekstra 57 p. 7. A. Jansen 67 p. 8. A. F. Bos 56 p. 9. J. Victe 58 p. 10. D. N. II. TwisterlLng 56 p. 11. Y,r. M. Wüstcn 56 p. 12. D. J. v. d. Vooren 56 p. 13. E. Kor- weyer 56 p. 14 P. Gadri 56 p. 15. R. Cra mer 56 p. Vaste baan: 1. P. J. Heklcer 72 p. 2. 1). J. v. d. Vooren 72 p. 3. F. Ilekker 72 p. 4. J. Dekker 71 p. 5. T. J. v. Teutem 71 p* 6. H. Brouwer 71 p. 7. F. Hartog 71 p. 8, B. Meyn 70 p. 9. A. Jansen 70 r 1(\ H. Molenaar 70 p. KampioenbaaaB. Meyn 117 p. Vrije baan: 1. J. Dekker 72 p. 2. AV. Alphenaar 72 p. 3. F. Hokkor 72 p. 4 I*: H. Mooy 72 p. 5. B. Meyn 72 p. 6. IJ, Brouwer 72 p. 7. 0. P. Kok 72 p. 8. J 5. v. Hassel 72 p. 9. P. J. Hckkor 72 p* 10. D. J. v. d. Vooren 72 p. 11. T. O Klerks 72 p. 12. J. P. v. Brussel 72 p 13. F. Hartog 71 p. 14. F. N. Schaap 71 p. 15. 0. v. Zalen 71 p. 16. W. Vo* 71' p. 17. J. v. d. Krimp Jr. 71 p. 18. H. P. H. Keerowcor 71 p. 19. P. A. Ruock 71 p. 20. S. R. Boringa 70 p. 21. L. H. Hui», kamp Jr. 70 p. 22- A. F. Bos 70 p. 23. H. Molenaar 70 p. 24. T. J v. Teutem 70 p. 25. J. J. Bakkencs 70 p. 26. P. Gadri 70 p. 27. T. P. v. (L Berg 70 p. 28. J. Beoren 70 p. 29. J. J. A. Bakkenos 70 p. 30. J. F. Posthoorn 70 p. Rozenprijs: J. Dekker 1-18 rozen. .Geluksbaan: 1. I. Woerlee 55 p. 2. H* Molenaar 54 p.; 3. W. Alphenaar 54 p. 4* J. Haalehoa 53 p. 5 M- J. ten Ilocvcn 52 p. Dagmodaillcele. J. J. Bakkenes. 2o. J.- Dekker. 3e. B. Moyn. 4o. W. Alphenaar. 6e.- J. S. v. Hasaol. 60. P. J. Hekker. 7e. H.- Brouwor. 8e. P. II. Mooy. 9o F. Ilekkcr. Na de prijsuitreiking bleef men on der het houden van voordrachten cn mu ziek nog enkele uren gezellig bijeen. Telegrafisch weerbericht, hitr waarnemingen in den morgen r#n 7 Jan J Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituafc ie De Milt. Hoogste barometerstand 779.5 te Mun ch en laagste 743.6 te Scydisfjord. Verwachting tct don avond vaa 8 Jai.? Zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Meest betrokkon of nevelige lucht. Opkla ring in het zuiden. Weinig of geen neer slag. Dezelfde t -nperatuur. Aarlanderveou, Ncd.-Herv. Gem Zondag a. s. de heer C. v. d. Waa, cacd* daat tot don H. Dienst, te Katwijk-aau' Zee. Zoeterwoude. Ned.-Hcrv. Kerk. Zondag 9 Jan. c morgens te tien, ure- da^ J. Nauta. Voorbor. H. Avondmaal.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1