Buitenlandsch Overzicht. Ziekten voorkomen. Alleen de Dieren kunnen het bloed hllreeren. PREMIE-UITGAVE Ingezonden. 'Jliall ttAtUtfUfc i .i.i' jr-B uiïwi" Faillissementen. Uit de Rechtzaal. De nieuwe koning van B ei- g i koning Albert, is nu het onderwerp ,van veler sohrijven, Brusselsche bladen hebben met zeker wan trouwen het bericht begroet van het ker- 'kelijk huwelijk van koning Leopold. Ter wijl toch tot nu toe twijfel bestond, werd door de bevestiging van de zijde van den aartsbisschop van Mechelen de twijfel op geheven en thans zien sommige er zekere bedreiging in van do regeering van koning Albert. Het gezochte verband blijkt uit een telegram, waarin het heet, dat een paar bladen, thans de wenschelijkheid uit spreken van een goedkeuring van het huwelijk van koning Albert door de Kamers. De Belgische grondwet eischt n.l de goedkeuring van het huwelijk van 'den troonopvolger door den Koning en indien deze weigert, kunnen do Kamers haar geven. Daar thans 't koninklijk besluit tot goedkeuring van het huwelijk schijnt te ontbreken, wil men door de goedkeuring van de Kamers hierin voorzien. De angst voor een vervallenverklaring komt voort uit angst voor de opvolging van eventueele reohtstreeksche afstammelin gen van den Koning. Enkele bladen achten het zelfs verkieslijk, dat onmiddellijk in de Kamer een der afgevaardigden aan de Rcgeoring vraagt, welke gevolgen het huwelijk van koning Leopold, dat door de bisschoppen wordt bevestigd, kan hebben, en welke waarborgen er zijn, dat deze ge volgen nimmer eenigen invloed kunnen oefenen op de zaken van het land. De „Figaro" weet mede te deelen, dat, 'op verzoek van den Belgischen minister raad, koning Albert eenige wijzigingen ge bracht heeft m de door hem zelf opgestelde troonrede. Oorspr ongelijk zou er in ge staan hebben, dat de plicht van een consti tutioneel vorst is, te letten op de nieuwe stroomingen on derhalve mee te gaan mot de voortdurend sterker wordende, democra tische neigingen van don tijd. De Koning zou op dringend verzoek van het ministe rie en vooral van de meer conservatieve elementen daarin deze zinsnede weggela ten hebben. Men haalde hem hiertoe over door te beweren dat zulke beloften al te bindend waren. Bij het Te Deum in de St.-Gudulekcrk, ie Brussel, bevond de Koning zoo meldt de „Nieuwe Gazet" dat hij het papier vergeten had, waarop hij het antwoord geschreven had, hetwelk hij aan kard'naal Mercier doen moest na diens aanspraak. Do Koning sprak dan, zooals men gewoon lijk zegt, „voor de vuist", en zijn ant woord was zeer goed. Na de plechtigheid werd den secretaris des Konings door een afgevaardigde van het „Staatsblad" de tekst van het antwoord gevraagd, om het in dat officieel e blad te drukken. Men zocht n,aar hot geschreven antwoord; het was niet te vinden. Op de hoogte gebracht van de verlegenheid, waarin zijn secretaris verkeerde, schreef de Vorst eenvoudig met eigen hand de woorden, die hij uitgespro ken had, en het was deze kopij, die naar hot „Staatsblad" gebracht werd. De letter zetters 'hebben dit koninklijk handschrift laten inlijsten; het prijkt nu in hun werk. De oude prins-regen t van Beieren, Luitpold, is lijdende aan een katarrhe op de luchtpijpen. De geneeshee- ren hopen op zijn beterschap. De Pruisische minister van onder wijs heeft verboden dat aan de school te Westerland, in Sleeswijk-Holstein, een uur les in de week in het F r i e s c li werd gegeven. Dit besluit heeft in die provincie opzien gewekt, omdat de Friezen er altoos trouw aan den kapt van do Duitschers tegenover de Denen hebben gestaan. Mis schien heeft de minister overwogen, dat hij den Friezen niet kon toestaan wat hij den Denen in het noorden weigerde. In- tu&schen hebben de Friezen besloten ook buiten de school voor het behoud van hun taal en, hun staalbewustzijn te waken. De keizer van Oostenrijk, koning van H o n g a r ij e, heeft den heer Lukacs belast met de voorbereidende werkzaam heden tot vormiüg van een Ilongaarsch ka binet. De Russische regeering heeft het voorstel, om de kwestie nopens het inbe- slagnemen van bij een Duitsohe bank gedeponeerde Russische fondsen naar het Haagsehe Hof te verwijzen, aangenomen. Wtaandag j.T. werd het stoffelijk overschot van grootvorst Michaol Nico la j e w i t s j van het Nicolaas-etation te St.-Petersburg overgebracht naar do kathedraal iji de vesting Peter en Paul. Heden zal de bijzetting plaats hebben. De metropoliet van St.-Petersburg las de mis aan het station en daarna werd de kist door den Tsaar en de grootvorsten op het affuit van een kanon geplaatst. De lijkstoet trok over het Newski-Prospcct en door eenige andere voorname Btratenlangs den geheel en weg waren troepen en haie opge steld. Do Tsaar met de andere vorstelijke per sonen volgden te voet, de Tsaritsa met de grootvorstinnen in koetsen. Onmiddellijk na afloop van den dienst in de. kathedraal keerden de Tsaar en de Tsa ritsa naar Sarskoje Selo terug. De politie te St.-Petersburg verkeerde blijkbaar in de laatste dagon in bijzonder zenuwachtige stemming: or werden niet min der dan 1136 personen irs hechtenis geno men. Vierhonderd studenten ?:rcgen van den stedelijken commandant, gratis spoorkaart jes onder voorwaarde, dat zij gedurende de begrafenis van den grootvorst buiten St - Petersburg zouden blijven. T u r k ij e wil een vloot bouwen, maar heeft geen geld. Nu worden de sommen ge deeltelijk door particulieren bijeengebracht. De officieren van het gelieelc leger hebben besloten hun traktement van twee dagen te bestemmen als bijdrage voor den vloot- bouw en ook het burgerelement, zoowel to Konstantinopel als in de provincie, heeft zich niet onbetuigd gelaten. De Vlootvcr- eeniging is dan ook reeds in staat dezer dagen een som van 150,000 pd.st. als eerste bijdrage voor het koopen van een oorlogs schip aan de schatkist te doen toekomen. De Regeering harerzijds zal ten behoeve van den bouw van schepen een binnenlnndsche leening uitschrijven en do chef van den gonernlen staf der marine is Maandag naar Genua vertrokken, om den Turkschen krui ser, aldaar in aanbouw, te bezichtigen, waarna hij naar Engeland zal gaan, ten einde daar de Dreadnoughts in oogenschouw te nemen. De notabelen van Drama hebben besloten aan het Rijk een torpedojager aan te bie den. IU0CLAHK8, 40 Cent» por regel 168 19 Het wachtwoord der moderne genees kunde 1 Dat geldt in het bijzonder voor de tallooze ziektebeelden die hun oorsprong in slechte digestie hebbon. Al de verschijnselen, die zich ten gevolge daarvan voordoen, zouden in den kiem worden gesmoord als men wekelijks 1 a 2 maal vóór het ontbijt h wijnglas natuurlijk FRAAI Z'J O JS I'J F-laxeerwater zou nemen. In het „Franz Joscf"-water bezit ten wjj een der machtigste, zoo niet het machtigste middel of zwakke spijsverte ring op natuurlijke en zachte wijze zeker en blijvend normaal te doen worden. Men verlange bij het koopen het „Echte Franz Joeef" en, weigere beslist de vele waardelooze surrogaten 1 Iedere drie minuten van uw leven gaat het bloed door de nieren om gefiltreerd te worden. Wanneer het de nieren b e- reikt, is het zwaar beladen met vergif tige onzuiverheden wanneer het de nie ren verlaat, is liet het zuiverste bloed van het geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langza merhand vergiftigd, want de in het bloed achtergebleven vergiften verspreiden ziek te cn verderf door het geheele lichaam. Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtijds hebt gij een gevoel of de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed omkeert. 's Morgens staat gij op met een ellendig gevoel in uw rug en met pijn in do lende nen. Uw oogon zijn dof en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heeft een onnatuurlijke kleur en komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. Bij vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisc-h. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zul len zij haar geschiktheid om het bloed te filtreeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot lendenjicht, kwellen de urinek walen, niersteon, waterzucht, heup jicht, chronische rheumatiek, en ver woesting der nieren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, en helpen haar om haar kracht te herwinnen tot het filtreeren van het bloed en het af voeren van de vloeibare onzuiverheden Op iedere doos echte Foster's Rugpijn- Nicren-Pillen komt de naam van het ge neesmiddel voluit voor. Zij zijn te Leiden verkrijgbaar bij de Heeren D. W, E. F. de Waal, Mare 56; D. M. Kruisinga, Nieu we Rijn 33, en Reyst en Krak, SteeD- straat 41. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. 164 62 HET HlEüUiSTE HUI1MER VAK GilZÏ IS 'WEDEROM AAN ONS BUREEL VSRKRIJ0BAAR Opgave van personen, die zich te l<eiden hebben gevestigd. A. M. Vink, Botermarkt 5, 6, en 7. J. J. van der Maas, Wasstraat 3, kin derjuffrouw. S. Ra-mak, Waardstraat 26, pottenbakker. C. M. de Fernelmont, K-K. Liefdege sticht, Pelikaanstraat-, liefdezuster. C. H. Krantz en gezin, Oude Singel 84, lakenfabrikant. J. G. Heijgen, Breestraat 39, dienstbode. J. van Wens veen, Hoogl. Kerkgraoht 14,- dienstbode. M. H. H. Korsten, Liefdegesticht Peli- kaanstraaó, onderwijzeres. M. G. de Jou, Rijn en Schiekade 82, dienstbode. J. Brugman en gezin, Vollersgraohfc 10, mouter. J. Meesters, Hoogstraat 6, dienstbode. M. H. Lindeboom, Kort-Rapenborg 6. Wed. Stallinga, Hoefst-raat 5. A. P. K. H. J. Kellenaers en gezin, Jan van Goyenkade 8, journalist. L. F. J. Vermeulen, Witte Singel 32 A, onderwijzeres. W. van Zwieten, Magd. Moonsstraat 48, kleermaker. K. de Tombe en gezin, Witte Singel 87 A. kantoorbediende. E. de Groot, Zoeterw. Singel 90, dienst bode. C. M. Borsten, R.-K. Liefdegesticht, Pe likaanstraat, overste. G. F. Delhez, Plantsoen 69. C. van der Ploeg, Heerengracht 23. A. Uyttenbogaard, Nieuwst-eeg 33. M. G. Wijffelaers, Witte Singel 17, dienst bode. L. A. A. II. Weytland, Nieuwe Rijn 87, 2de luit. inf. M. P. Helfensteyn en gezin, Korte Schei straat 6, kantoorbediende. M. E. C. Schouten, R.-K. Liefdegesticht. Pelikaanstraat, liefdezuster. M. Bakker, Lange Mare 29, student in de medicijnen. J. Cardinaal, Hoogewoerd 168, verpleeg ster. P. H. A. Cornelissen, Maredijk 7, ban ketbakker. Mijnheer Z I Na uw antwoord in het „Leidsch Dag blad" van 29 Deo. 3de blad, kan ik u niet meer als oen tegenpartij, doeh slechts als een onmondige beschouwen. Wie toch, als u, zoo weinig de draagkracht van zijn eigen woorden voelt en, over school toestan den schrijvende, zijn denkbeelden moot put ten uit de herinneringen, die hem uit zijn jeugd zijn bij gebleven, mag niet als een be voegd beoordeelaar van sclioolzaken be schouwd worden. Ik zal u dan ook niet houden aan het dilemma, dat ik u in mijn vorig sohrijven stelde, doeh mij bepalen tot een paar raadgevingen, die u ter harte mag nemen: 3. Treed niet op als voorlichter van de publieke meening, zonder behoorlijk op de hoogte te zijn. 2. Schrijf over zaken, waarbij u personen kunt krenken, alleen onder uw eigen naam. E. J. BLEKKINK. Leiden, 4 Jan. 1910. VoiksteJBing. Een redacteur van het „Handelbl." is te Amsterdam met een volksteller op het pad geweest om de kaarter* voor de volkstel ling op te halen. Hij vertelt van hun erva ringen onder meer: Een woning twee hoog achter. Moeder de vrouw, een, blozend en pienter wijfke, bobbelde met buurvrouw, die zich snel uit de voeten maakte naar drie-hoog, toen het bezoek onverwacht binnen kwam, schuld bewust als 7.ij zioh gevoelde, *omdat ook bij haar de telkaarten nog oningevuld op de commode slingerden. „Kom u binne", noodde het vrouwtje, „ik heb niks ingevuld, omdat ik 't niet kon en rac zoon niet omdat-ie ipet wou Daar zit-ie meneer, spreek u maar zelf mot-ern In 't kleine kamertje, opgepropt met huisraad en een wasoktobbe, ston.d een «ware walm van wasch- en mensohenlucht. Op tafel, in een chaos van vuile kousen, kopjes en potdeksels, lagen een groot knipbrood en een homp rogge naast de resten van een hutspot-maaltijd en in de aangroeiende broeihitte, uitgestoomd door een potkacheltje, soesde een jongen van omstreeks negentien over een kranten-feuil leton. 't Moedertje, dat zich heel wel soheen te kunnen schikken in deze omgeving van de meest verregaande morsigheid, wees ons op haar zoon, den onwillige. Toen de teller hem vroeg, waarom hij dat werkje niet evon had opgeknapt, keek hij met lodderoogen op van zijn lectuur. „Doe het zelf', snauwde hij toen. „Wees toch niet zoo onredelijk, weet je wel, dat er zelfs hooge boete op staat op de overtreding van de voorschriften der volkstelling?" Moeder en zoon keken elkander, toen ons aan, en barstten in een klaterenden spot lach uit. „Meneer mot geen flauwe kul verkoo- penschaterde de jongen, „u kunt gerust die bladen weer meenemen. Bij mijn, oom hebben de kinderen d'r schooltje mee ge speeld. D'r is van de elf stuks niet één heel gebleven- Hier hebt u zei" Maar toen de teller moeder en zoon wees op het cursief gedrukte links bovenaan op elke telkaart, toen werd het tweetal toch ernstig en moedertje vroeg, of meneer dan maar voor dien boel wou zorgen. Ze zou blij zijn, als de papieren het huis uit waren. Ze hield niet van dat spektakel. Tien jaar geleden, toen haar man nog leefde, hadden ze in Leeuwarden datzelfde gezeur gehad. Dc telmeester had toen zelf maar gauw den heelen boel ingevuld. Of meneer dat nou ook maar wou doen Neen dat deed meneer niet! Was er iets, dat ze niet wisten, dat gaf meneer graag inlichtingen, maar moeder en zoon wisten heel goed waar het op aankwam. Ze moesten nu die kaarten maar gauw in vullen en ze van,daag daar en daar bezor gen. „Stel je voor," zei meneer, „ik heb 1250 menschen te tellen. Als ik bij allemaal die kaarten eens moest invullen, dan kwam ik immers in 1910 niet klaar er mee „Och ja", zei het moedertje, dat be schikte over een groote dosis humor, „och ja, dan hebt u het óók hard, meneer Misschien breng ik dan de papieren n,og wel I" - Maar niet allen waren zoo onwillig als deze, al waren er volen, die „die dingen ergens hadden neergelegd, waar ze niet meer te vinden waren." Dan gaf de teller nieuwe kaarten, vermaande nog eens om den boel toch vooral bij elkaar te houden. Gaf een aanwijzing, een inlichting. En velen ook waren er, die de kaarten hadden ingevuld, heedemaal, van A tot Z; maar ach, zoo treurig-onbeholpen, zoo droevig-verkeerd. Een vader schreef van -zijn 14-jarigen, jongen, dat diens hoofdbe roep was: idioot. Bij een 10-jarig dochter tje vulde een ander in, dat het hoofdbe roep van dat kind was: school. In sommige gezinnen leefden zoovele hoofden als per sonen; kinderen van vier jaar hadden twee vertrekken voor zioh, terwijl de heele wo ning bestond uit kamer keuken en alkoof. Achter vraag 10b: tot welke kerkelijke ge zindte of vereeniging? had een vader ach ter de namen van hem zelf, zijn vrouw en vijf kinderen zeven verschillende gods diensten ingevuld omdat de man niet wist, hoe deze vraag te moeten beant woorden. De zotternij was inderdaad volkomen te goeder trouw geschied en, de man gevraagd zijnde, verklaarde onmiddellijk, dat het heele huisgezin behoorde tot de groote kerk, de Nederduitsoh Hervormde het jongste kindje alleen, nog geen maand oud, moest nog gedoopt. Oniwepfi-Sakkcpswei. Het bestuur der „Vereeniging van Ne- derlandsche Werkgevers" heeft zich mot een adres tot de Tweede Kamer gewend, In zake het ontwerp ütikkorowci on wet op de Rakkersraden. Na breedvoerige motdveering komt het tot deze slotsom: erkend wordt door den minister, dat de ontworpen regeling schadelijk zal zijn voor het als continn-bedrijf ingerichte grootbe drijf daarom behoort vóór de vaststelling der ontworpen regeling deugdelijk onder zocht, of en in welke mate dit grootbedrijf zoodanige schade zal lijden; de gronden, waarop de minister, gemeend heeft zich te moeten onthouden3van een re geling, die bestaan sou in wettelijke beper king der arbeidstijden van bakkersgezel len, zijn niet overtuigend; de minister heeft zich gesteld op het standpunt, dat de vrijheid van arbeid des eenen burgers (den alleen werkenden bak ker) moet wijkon voor de. concurrentiebe- langen van anderen (met gezellen werken de bakkers)zoodoende 1 _t de regeling aan de alleenwerkende bakkers een uiterst hatelijken dwang op cn wordt de last der geWijzigde arbeidsregeling niet gelegd op de schouders van die werkgevers, welker arbeidsregeling gewijzigd moet worden; er is alle aanleiding om de vraag to stel len, of de groote belangen, die aan de bak kersraden worden toevertrouwd, in handen van zoodanige ooileges wel geheel veilig zullen zijn; des ministers algemeen luidende uit Een reuzenfonijn uit de Noordzee. Deze in de Noordzee zeer zeldzame vangst werd kort geleden gedaan door de Gefes- temünder reederij van Peterssen. De visch was 2 M. lang en woog 540 pond. Waarschijnlijk was het dier uit de Middellandsohe Zee in de Noordzee verdwaald geraakt. Boriohten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 19—26 Deo. 1909. Stssfl van des bowsm te Leiden. td«m te Oudewetering Werking der stoomgemalen Waterloosing langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm. 7 19 Deo. 20 Deo. 21 Deo. 22 Dec- 23 Dec. 24 Dec, 25 Dee. 56 84 62 60 56 50 47 ora.—A.P. 55 60 58 60 54 45 46 om.A.P. Spaarndam 168 u., Halfweg 14815 a., Gondii S741 u., Katwijk 11105 a. Spsarndam u., Halfwog a., Gouda 3 u.# Katwijk 16M u. Door de sluis Is Gouda u. 80». spraak omtrent het ongewenschte van nachtarbeid met ploeg verwisseling doet den wensch opkomen, dat de technische of economische noodzakelijkheid van zoodani- gen nachtarbeid ook in andere bedrijven grondig worde onderzocht, voordat de mi nister verdere stappen in die richting zet; aan het bakkersgrootbedrijf, hetwelk thans reeds met wisselende nachtploegen werkt, is in de ontworpen regeling hand having van het stelsel niet toegestaan op dezen grond, dat daardoor ongunstige in vloed zou worden uitgeoefend op de be- drijfsvoorwaard en van andere bakkerijon dernemingen; daardoor wordt ook hier de last der gewijzigde arbeidsregeling niet ge legd op de schouders van hen wier arbeids regeling gewijzigd moest worden, doch op die werkgevers, welker arbeidsregeling ze ker niet onbevredigend mag worden ge acht; de wets voordracht is gegrond op een on juist beginsel, daar het motief voor de ge dwongen wijziging der arbeidsregeling in het grootbedrijf niet gelegen is in de eenig- toelaatbare overweging: dat die regeling op zichzelf ongewenscht is, doch gegrond is op de bedenking, dat behoud van die re geling de belangen van concurrenten welker arbeidsvoorwaarden de wetgever verbeteren wil zou schaden; de wetsvoordracht is ondeugdelijk en on doeltreffend, daar zij nadeel brengt aan de ondernemingen, waarin betere en voordeel aan die, waarin minder gunstige arbeidsvoorwaarden worden gevonden^'dus niet strekt tot blijvende verheffing van het bedrijf met vermijding der aangevoerde bezwaren ware een wettelijke regeling te treffen, die ploegverwisseling als norm stelde reeds aan stonds voor al die ondernemingen, voor wie die norm thans reeds zou kunnen gelden, terwijl voorts die regel ook toepassing zou! moeten vinden in andere bakkerijen naar gelang dit uitvoerbaar zou blijken; voor kleine ondernemingen zonder ploegen wa ren dan verschillende regelen omtrent ar- beids- en rusttijden, internaat, enz. te stol len. D. van Tilburg, manufacturier te Leiden. J. O. de Koning, te Delft. A. Centen, timmerman en aannemer, te Wanroy. C. Barnhoorn, koopman te Hoogcarspel. Geëindigd het faillissement van M. J. Couveó, boekhandelaar te Delft. Kotterdamsche Reolitbank. De landbouwer A. de Raadt te Wad dings veen vermiste den 2den December LI. uit zijn schuur eenige landbouwgereed* schappen, toebehooren'de aan een paar vatf zijn arbeiders. De verdenking van dozen; diefstal viel op een 43-jarigen arbeider JV v. cl. Z. aldaar, dien hij als lossen werk* man in zijn dienst had, omdat zooala getuige gisteren verklaarde het meer voorkwam dat v. d. Z, als hij een borrel op had, zijn vingers niet van eens anders goed kon afbonden. De Raad ging op onderzoek uit en vond de vermiste voorwerpen terug in de schuur van G. Vis, die verklaarde zo van beklaag-» de te hebben gekocht. Deze laatste bekende volmondigals ver ontschuldiging voerde hij _an, dat hij, toen hij den diefstal beging, min of meer sui was, doordat hij den dag te voren nogal stevig had gedronken. Dit werd bevestigd door den caféhouder D. van Niekerk, bij wien hij dien da-g verscheidene malen drank' had gehaald, en tevens bij een dier gelegen-, heden een glazen karaf voor de helft met bitter gevuld had medegenomen. Ten minr. ste kort na het bezoek van beklaagde werd de karaf vermist en bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek ten huize van beklaag de gevonden. De officier van justitie schilderde be klaagde als een man, die voortdurend mis bruik maakt van stérken drank en daar door zijn huishouden ongelukkig maakt- Zijtf vrouw had hem zelfs het huis ontzegd. Wegens beide diefstallen werd zes maan den gevangenisstraf geëischt. De toegevoegde verdediger, mr. F. S. M. Rits, refereerde zich aan het oordeel deo? rechtbank. Uitspraak 18 Jan. Veroordeeld werden: N. M., 31 jaren, boomkweeker to Bos- koop, wegens vernieling, tot 10 guldbh boe te, subsidiair 5 dagen hechtenis. J. v. d. V., 60 jaren, landbouwer te Gouda; wegens eenvoudige beleediging, tot één gul den boete, subsidiair 1 dag hechtenis- Amsterdamsch Gerechtshof. Het Hof sprak gisteren, in hooger be roep, den 61-jarigen man vrij, die doof de 4de kamer der rechtbank aldaar vonnis van 28 Oct. jl. conform den eisch van het O. M. was veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf wegens poging tot* diefstal in»de Begijnhofkerk te Amsterdam' op 15 Sept. j.l., door met een sleutel doen de te zijn aan de offerbus. Het Hof vernietigde het vonnis, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak den man vrij. Verder veroordeelde het in hooger be roep, onder vernietiging van het vonnis der rechtbank te Haarlem van 21 Oct. jl. om redenen van vorm, doch onder bevesti ging van de opgelegde straf, t-ot 1^ jaar gevangenisstraf, twee jonge mannen we gens inbraak te Haarlem gepleegd. Brandstichting. De rechtbank te Arnhem veroordeelde gisteren J. C., caféhouder, aldaar, wegens brandstichting in zijn woning in de Koning straat tot eën jaar en zes maandeni gevangenisstraf, met aftrek der preven tieve hechtenis. De eisch was drie jaar. Do verdediger mr. R. J. de Visser teeken- de tegen het vonnis appel aan.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6