No. T5Z99 Woensdag 5 J ami ari. A0. 1910. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Weekblad voor de Jengd. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De aangenomen naam. LEIBSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Tan 16 regels /L05. IeCere regel meer 0.17$. Urootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiên ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasaeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden t I I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Vrijdag 7 Januari verschijnt No. 1 van bet Weekblad voor de Jeugd, oader redac tie van mevrouw A. van Gogh-Kaulbach te Haarlem, die dit jaar van den uitgever woor toezegging hoeft gekregen van heel wat mooie prijzen voor haar trouwste en beste inzenders. Dit Weekblad voor kinderen, waarin het aangename met het nuttige vereenigd is, ia daarom van roo'n grooto waarde, omdat de prijs zoo laag is gesteld en een ieder dus in de gelegenheid is, zijn kinderen eenige aangenamo uren te bezorgen. De prijs is 3 oent per nummer; het Weekblad wordt door den eourantenbezorger thuis gebracht Abonnementen worden van af heden da gelijks aangenomen.: Leiden, 5 Januari. De St.-Ot. No. 3 bevat de akten van op richting der naamlooze vennootschap Gene ral Trading Company (AJgem. Handel- Maatscli.). Naaml. Venn, tot voortzetting van de zaken v.h. gedreven onder de fir ma Verbeek,Smit en Ouweleen, te Leiden. Doel is import en_export. van, zoomede het drijven van handel in alle goederen, welke, volgens het oordeel van de directie, hiertoe geschikt zijn en zulks ter voortzet ting der zaken, gedreven onder de firma Verbeek, Smit en Ouweleen. Duur 25 jaren,. Kapitaal f 50,000, verdeeld in 2 aerieSn, elk van f 25,000, waarvan de eerste serie is ge plaatst. De eerste maal is directeur de heer R. E. Verbeek. H. M. do Koningin liecft zich heden door H. W. J. E. baron Taets van Amc- Tomgcn, oppeir-kamerheer bij Hx. Ms. Huis, laten vertegenwoordigen bij don lijkdienst, terelke dezen middag te twaalf uren in do Russische Kapel in de Residentie in tegen woordigheid van den gezant en van de le- jgatio van Rusland aldaar plaats had bij gelegenheid van de begrafenis heden van Z. K. H. grootvorst Michel van Rusland Wegens het overlijden van wien hot Hof ftedert 23 December jl. den rouw vOor den tijd van acht dagen had aangenomen. Uithoofde van dezen uitvaartdienst *vas hoden van het huis van den Russischen gezant in het Voorhout te 's-Gravenhage do vlag van dat Rijk halfstoks ontplooid. De hoeren D. J. Steenstra Toussaint, te 's-Gravcnhage; D. J. Werff, te Breda, ÏW. N. M. Brinkman, te 's-Gravonhage, P. H. Mooy, te Leiden, en J. van Boekhout, te Rotterdam, zijn bestemd voor don Indisohen 'dienst, om te worden benoemd eerstgenoem de, tot opzichter bij den Waterstaat cm 'a Lands burgerlijke Openbare Werken en 'do overigen tot onderwijzer derde klasse bij het Openbaar Europoeech. lager onderwijs Sn Nedcrlandsch-Indië. Beroepen is bij do Ned,-Herv. Gem. te Rotterdam (vac.-dr. P. J. Kromsigt) ds. A. B. te Winkel, te Dë Meern; bij de Doopsgez. Gem. te 's-Gravenhage ds. G. Wuite Jz., te Arnhem; bij de Geref. Kerk te Huizen, ds. W. B. Renkema, te Ren- kum, vroeger te Rijnsburg. De Kerkoraad der Evang.-Luth. Gem. te Haarlem heeft gisteravond beroopen da J. L. F. de Meyere, te Amersfoort H. M. de Koningin is Maandag gerui- men tijd in conferentie geweest met den Minister van Binnenlandsch© Zaken, mr. Heomskerk. Onder talrijke blijken van belangstel ling vierde de heer B. P. van Oittert gis teren zyn 25-jarig jubileum ais hoofd der lo Burgerschool voor meisjes te Gouda. Door het onderwijzend personeel en de leerlingen werd hom een fraai ameublement aange boden. Verschillende autoriteiten kwamen den jubilaris compEmenteeren. Voor do schoolkinderen was het des middags feest. In verband mot de ineensmelting van do Gereformeerde Kerken A en B te Vlis- singen, hebben een honderdtal lidmaten der kerk A, die met. die ipeensmelting geen genoegen nemen, besloten een eigen kerkgenootschap te stichten op Christelijk Gereformeerden grondslag en een predi kant te beroepen, om daarna over to gaan tot het bouwen van een nieuwe kerk. B. en Ws. van Delft dragen den Raad voor: ter benoeming als heelkundige, waar nemend geneesheer-directeur van het gast huis, do heeren E. C. D. Nierstrasz, arts to Harlingon, en dr. J. A. de Walle, to Delft. Ter voorziening in de vacature van evangelist bij do Herv. Gemeente te Hoofd dorp, standplaat© Lijnden is benoemd de heer Hoek, van Joure, die de benoeming heeft aangenomen. Men deelt ons mede, dat in de pro vincie Noord-Holland door de vrijzinnigen van alle protestantsche Kerkgenootschappen op den a.8. Hemelvaartsdag "eer open- luchfcmeoting zal worden gehouden te Heilo. Hr. Ms. panteersehip „Heemskerck" onder bevel van kapitein ter zeo G. L. Goedhart, is 4 dezer van Nieuwediep ver trokken, ter aanvaarding van den oofe- ningstocht in den Noord-AUantischen Ooeaan en do Middellandsche Zee. Gisteren was dr. J. L. Liezcnberg, rector aan het Gymnasium, 25 jaren leoraar te Schiedam B. en Ws., het Collcgo van Curatoren, leeraren en oud-leeraren, leer lingen en oud-leerlingen boden hein hun gc- lukwenschen aan De leeraren en oud-leer aren voreerden hem een marmeren buste, leerlingen en oud-leerlingen^ etsen in lijst. AARLANDERVEEN. In de derde win to rlezing vanwege de Chr. Jongelingsver- eeniging „S. D. G." op Woensdag 19 Januari, hoopt als spreker op te treden ds. S. Ybcma, van Nieuwkoop. BODEGRAVEN. Bij de gehouden pu blieke veiling, ton overstaan van de nota rissen Krüsemann en Wioginan, van de hofstede „Het Klaverblad", is perceel I in bod gebracht op 23,000 door W. de Bruyn, te Bodegraven, en perceel II op f 19,300 door A. Dorropaal, te Hazers- woudc. De gunning van perceel I is in be raad gehouden en perceel II niet gegund. In het afgeloopen jaar heeft de naai- vereeniging „Tryjfosa" 337 stuks klee- dingstukken gemaakt en hiervan 117 arme gezinnen bedeeld. KAT WIJ K-AAN-Z KB. Er zijn hier door een clubje jongelieden zulke ©rgelijke bald- dadigheden gepleegd, dat de politie cr aan te pas is moeten komen. Enkele bedrijvers der wandaden zullen niet vrijloopen. Verscheidene visschers cijn weer naar zeo vertrokken, om de kantviiwoherij uit te oefenen. Naar wij vernemen, zullen er thans meer vaartuigen ter kantvaart gaan dan verleden jaar. KOUDEKERK Op het hulp telegraaf kantoor werden gedurendo 1909 behandeld 1499 telegrammen, waarvan <116 verzonden en 853 ontvangen. In do Rijksj fep aar bank werd f 11,376.20 ingelegd. De armenbus ten Raadhuixe heeft f 11.33$ opgebracht. LEIDERDORP. Aan hot postkantoor al hier en het daaronder ressortecrend hulp kantoor werd gedurende 1909 in de Rijks postspaarbank ingelegd f 32,902.58 en terug betaald f25,470.65. LISSE. De afdeeling Lisse van het H. B.-G. heeft tegen a. aVrydag een ver gadering uitgeschreven ter behandeling van den beschrijvingsbrief en het samen stellen van de Rjat der in dezen zomer gemaakte prijzen. De heer J. Bcttmer, van Sassonheim, zal voor de leden dezer afdeeling Vrijdag 14 Januari a. s. een lezing houden over: „Grondkonnis. NIEUWKOOP. Naar ons wordt mede gedeeld hebben dc betrokken Kerkgenoot schappen besloten niet in te gaan op het adres van den gemeenteraad om f"10 bij te dragen voor het luiden der klok voor het anuganr der godsdienstoefeningen. Het kantongerecht te Woerden voroor- declde wegens overtreding der ijkwet P. O. V., alhier, tot tweemaal twee dagen hech- teni-\ subs, tweemaal twee gulden boete, met verbeurdverklaring van de gewichten. Gisteravond had iu hotel ,,Het vlie gende Paard" de openbare uitvoering plaats van het fanfarekorps „Eensgezind", onder leiding van haar directeur den hoer Markx, van Oudshoorn. Flink en kranig werden de nummers, die het programma bevatte, afgewerkt, tot groot genoegen van het publiek, dat in flinken getale was op gekomen. NOORDWIJKERHOUT. Gedurende hot afgeloopen jaar werden door het hulpkan toor der posterijen alhier behandeld 969 telegrammen, waarvan er 310 verzonden en 659 ontvangen werden. In plaats van den heer F. J. Visser heeft zioh alhier gevestigd de heer Van der Wijst, die reeds praktizeorend genees heer was te Eist. SASSENHEIM. Tot tijdelijk onderwij zer aan de school met den Bijbel is aange steld do heer Van der Linde, van Leiden. Na het onderzoek, door den gemeente opzichter ingesteld, is gebleken, dat van meer dan tweehonderd woningen, de priva ten niet voldeden aan de bepalingen der politio-verordening. Twee maanden wordt den huiseigenaren gegeven, om de zank in het reine tc brengen. Wie na dien termijn geen verbetering in den. onvoldoenden toe stand heeft gebracht, zal zeker worden verbaliscerd en allicht een geldboete oploo- pen. VOORSCHOTEN. Naar gewoonte heeft „Patrimonium" eenigen tijd geleden bij verschillende ingezetenen oude, afgelegde kleedingstukken orgehaald, die vervolgens door oenige dames zóódanig ver- en her steld zijn, dat behoeftigen zo neg zeer goed kunnen dragen. In de zaai van, het Am bachtshuis zijn nu deze kleedingstukken Donderdagmiddag voor belangstellenden te bezichtigen, terwijl zij 's avonds met een toepasselijk woord zullen uitgereikt worden. WASSENAAR. Gisteren waren wij in de gelegenheid te zien, dat de politiehond reeds vorderingen maakt in do dressuur. Omstreeks elf uren in den avond nou iemand zich verbergen en „Hector" moest hem zoeken. De persoon in kwestie had de aardigheid gehad in eon boom to klimmen. De hond volgde goed zijn spoor on bleef werkelijk bij den boom staan. Even daarna verborg dc persoon zioh bij een schuur in een wagen. Recht ging de hond op den man af en hij sprong tegen den wagen op. Wij twijfelen niet of de hond cal eenmaal goede diensten bewijzen. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arr. Roermond, tor standplaats de gemeente Nedorwoort, P. J. Biezcnaar, cand.-notaris to Hoarlom; met ingang van 8 Januari 1910, benoemd tot burgemeester der gemeente Kerkrade M. F. Hendricks, met toekenning van ge- lijktijdig eervol ontslag als burgemeester dor gcmconte Heer; met. ingaug van 1 Februari 1910, aan jhr. W. G. van dor Wijek, op zijn verzoek, corvol ontslag verleend als schoolopziener in hot arr. Ommen; A. Lindeman van Bloemen Waandors benoemd tot burgemeester der gemeente Kattcndijke aan de tijdelijk gepensionnoerdo 1ste- luits. E. Thesingh en E. A. Prager, respec tievelijk van het wapen der artillerie en der infanterie, tor zake van lichaamsge breken, onderscheidenlijk, met ingang van 25 Jan. en 6 Febr. 1910, bij vernieuwing een tijdelijk pensioen voor den, tijd van vijf jaren verleend en hot bedrag daarvan voor ieder bepaald op f 800 'e jaars. de Oost-Indische ambtenaar mot verlof J. G. Crancr, laatstelijk meesterknecht- instrumentmaker bij den artillerie-con- structiewinkel te Soerabaia, op zijn ver zoek, gerekend van en met 2 Novomber 1909, eervol uit 's lands dienst ontslagen; aan O. M. Ritmeester te Utrecht, op rijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1910, eervol ontslag vorleend als opzichter van den Rijkswaterstaat 1ste kL; met ingang van 1 Jan. 1910, aan P. Ph. L. Grinwis Plaat, Oost-Indisch hoofdamb tenaar met verlof, hoofdingenieur lste kl. bij den waterstaat en 's lands burg. openb. werken in Ned.-Indië h la suite, op zijn verzoek, eervol ontslag vfcrleond als bui tengewoon hoogloeraar in de waterbouw kunde aan de Technische Hoogceohool te Delft, onder dankbetuiging; voor den nog overigen duur van het tegenwoordig zittingjaar van den kolonia len raad in do kolonie Ourtujoo benoemd tot onder-voorzitter van dat college het lid A .G. Statius-Muller. Di Oranjeboom- en Cathrijne-ilralen. Dezer dagen zijn voor het vorkeer ge opend de nieu\/e straten tusschcn hot Lovondaal, de Geeregraeht en do Ziid-k gracht, waaraan netto en solido arbeiders woningen cijn verrezen, die thans ook voor: bowoning gereed zijn. Wie op dio«x>lf.l© plaats den toestand gekend hoeft- vóórdat de gemeenteraad op verzoek van de „Ver- eeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen" ten name dier voreeniging tot onteigening van de pcroco- lea aldaar besloot, slaat zijn handen meen over deze enorme verbetering. Toen 'o was in Jan. 1907 een complex van deei» onbewoonbaar verklaarde, deels bewoonde krotten, klein en onhygiënisch ingerioht zonder behoorlijkon toevoer van licht on lucht, die alleen waren to bereiken door nauwe sloppen en poorten aan Levendaal Goere- en Zijdgracht, en waarin hot onge dierte soo welig tierde dat de werklieden, die later het sloopingswerk verrichtten, er gedurig moe werden besmet, nu 28 per- oeelen, welke uiterlijk en inwendig gozien mogen worden en behalve een paar win kelhuizen on een paar pakhuizen, ruim© frissche boven- en beneden woningen vor men aan tien Meter breodc straten. De benedenwoning bestaat uit een r^ime gang, en voorkamor met twee groot© ramen, 4,5 M. breed en 4 M. diep met oon bedstee, twee ruime kasten en marmeren schoorsteenmantel Daarachter een slaap kamer met getimmerd ledikant on ruime kast on eon flinke keuken met waterlei ding on kasten, groot© trisecho plaats mot closet (zonder water). De bovenwoning komt daarmede overeen, doch hooft bovei» dion nog een zeer ruimen beschoten zol der. Do breede ongemetselde trap ia van ijacr en de zoldering, die de benedenwo ning van de bovenwoning scheidt, bevat een ijzerem bint.laag en is van beton. zoodnfc zij geheel brandvrij is. Hoewel zonder cenigo weelde, zijn d©. huizen behalve dat rij zeer solide en sterk zijn gebouwd, bijzonder netjes afgewerkt en maken den indruk van Oud-Hol land scha degolijkhcid, zoo geheel verschillmd met den revolutiebouw van ouzo dagen. In alle vertrekken is licht in overvloed en kan behoorlijk wordon gevontileorcL Voor alle perceelen rijn dadelijk munt gasmeters aangelegd, zoodat <le bewoners yan gas kunnen profitceren en dim ook des avonds behoorlijk licht kunnen heb ben. De huurprijs is, door de Wreenigingr dank zij do Woningwet, die door dcfl steun en de medewerking van Rijk en ge meente geen winst behoeft te maken noch een hooge rente behoeft te betalen, zoor bil lijk gestold. Voor de beschreven woningen f 1,00 boven cn f 1,70 beneden. Voor ande re oon weinig kleiner zijn de oijfcra f 1.70 en f 1,60. Dai het aantal liefhebbers groot zoo wezen, was te voorzien. Naar we verna men hebben zioh 150 huurders aangemeld. Het bestuur heeft daaruit oen keuze t© doen. Done keuze is niet zxm heel gemakke lijk, niet nooals bij particuliere huiseige naren geniet de meest kapitaal-krachtig© huurder de voorkeur. Integendeel, wie er in verband met zijn inkomen f 2,50 of meer kan verwonen wordt uitgesloten, maar wel »7) En op het stuur alleen moest zij al haar aandacht bopalan. Zij durfde er haar blik ternauwernood afwenden. En toch, als zij dit niet deed, hoe kon zij dan uit kijken naar den weg, dien zij moest volgen; hoe letten op de gevaren, die zich plotse ling konden voordoen? Do vaart, waarmee rij do vlakte doorkliefde, deed een stevi- gen, fikschen wind om haar hoofd, waaien, die soms kalmeerend, maar soms ook bijna verdoovond op haar werkte. Zeer spoedig begon rij te begrijpen boo moeilijk het 13 door een onbekende streek te rijden, als men niet ervaren is in de kunst van chauffeeren. Men moet aan zoo veel dingen te gelijk denken! Het feit, dat men telkens langs een zij- of kruisweg komt, ia van meer boteekenis dan men denkt, doordat hot telkens weer eenigen twijfel aangaande de rioliting doet ontstaan; en landwegen kronkelen gewoonlijk zóó, dat v.erre l&ndpalen, die anders de algemeen© richting zo© juist kunnen aangeven, voorbij rijn eer men het weet. In het begin bracht B ieder onbeduidend landweggetje, dat haar 9 weg kruiste, haar dan ook van do wijs. En e toen zij hieraan begon te wennen, gaven do breeder© 6traatwegan, waar zij Langs kwam, haar toch nog telkens een gevoel van onze- B kerheid. Eén ding had zij voor; de lucht, 1 die boven den hooggelegen heigrond hing, was heerlijk en versterkend en gaf haar een aangename, prikkelende gewaarwor ding. Tegen den tijd, dat zij het stadje Oorsock bereikte, begon zij echter de gevolgen van de grooto lichamelijke inspanning te gevoe len. Zij was warm, gejaagd en vermoeid en alleen de onweerstaanbare drang om zoo gauw mogelijk haar weg te vervolgen, gaf haar de noodige kracht om door te gaan. Te Corsock hield rij even stil, om deD weg te vragen; maar niet dan met de grootste moed to kon zij het Schotsohe dialect, waarin Het antwoord haar werd gegeven, verstaan. Het deed haar den schrik om het hart slaan en met vernieuwden spoed de reis voortzet ten. Zij wist nu, dat haar pogingen om bij tijds terug te zijn, bestemd waren om to mis lukken. De tijd vloog ook zoo en de kilo meters leken zoolang! Ook begon zij te vtcc- zen, dat zich geen gelegenheid zou voordoen om haar vader te telegrafeeren. Ten oosten van Corsock was de weg wel geschikt om een vreemdeling van de wijs te brengen. Verschillende zijwegen gingen, in allerlei richtingen de bergen in en Jo begon hoo langor hoo meer in de war te raken. De angst, dat zij zich niet op den goeden weg bevond, werd beklemmend. En hoe zij ook keek, zij kon de heuveltoppen, die eerst haar wegwijzers waren, niet meer onder scheiden. Alles om haar heen kreeg iets vreemds en vaags. Er kwam een mist opzet ten. Nu begaf haar het kleine beetje moed, dat haar nog restte. Op de heerlijke en gelukkige aandoeningen van dien dag volg de nu de terugslag, 't Was te mooi geweest om lang te duren. De mist, die het land schap verduisterde, deed ook in haar ge moed een sombere, grijze stemming neer dalen. O, als „hij" maar bij haar was 1 „Hij l" Vreemd, dat zij hem dion geheelm dag geen enkelen keer bij den naam had genoemd. Terwijl hij haar hand in de zijne hield en haar kuste, had zij hem niet andera kunnen noemen dan „schat" of „liefste". De liefelijke herinnering deed haar in verrukking de oogen sluiten. Opeena kreeg rij een schok; in dit ééne oogenblik van onnadenkendheid was zij tegen een hoogte aangereden. Het verschil tusschen do gedachten, waarin zij zich even had durven verdiepen, en de sombere werkelijkheid, die haar om ringde, stemde baar bijna wanhopig. Alles was donker, en somber, en kil. De mist werd steeds dikker. Zij kon den weg dien rij voor zich had, haast niet meer on derscheiden. Tooh moest sg voort, steeds voort; mist of geen mist! In ieder geval moest zij een plaats zaen te bereiken, waar zij haar vader zou kunnen telografeeren. Hoo gaar ne zou zij ook aan „hem" een telegram zenden i Maar het ®ou hem el echts doen schrikken en hem verontrusten, en hij had al genoeg onaangenaamheden en zor gen Met bezwaard hart reed zij lang zaam en voorzichtig door, steeds met vor- sc-hend oog om rich heen ziende om botsin gen en moeilijkheden te voorkomen. De tijd scheen te vliegen, maar de auto niet. De weg leek haar eindeloos toe. Zou zij dan nooit in de bewoonde wereld komen O, wat was het oen verrassing voor haar, toen zij eindcijk eenige ver spreide hutjes gewaarwerd en zij zich kort daarop weer tusschen twee rijen buisjes be vond. En boven de deur van een der hui zon los zij do woorden: Post- en Telegraaf kantoor. Zij dankte den HemeL Het was haar alsof er wel een week verloopen was sinds zij Dairy had verlaten, Dairy en „hem." Voor het postkantoor hield zij stil en ging naar binnen. Daar verzond zij een telegram van den volgenden inhoud: „Ben gaan autoën en door een zwaren mist overvallen. Zal toch maar doorgaan, maar kan onmogoijk tijdig terug zijn. Maak u dus niet ongerust. Vele groeten aan mama en tante Judith. Jo" Toen zij het telegram had afgegeven, keek zij op haar horloge. Hot waa paa half- zc8. Er bestond dus nog een heel, heel klein kansje, dat zij nog bijtijds terugkwam. Zij snelde naar buiten. Een groepje men- schen had zioh om de automobiel verza meld, die hijgend en tuffend in hun mid den stond, alsóf zij woer verlangde naar beweging. Onder do toeschouwers bevond zioh ook een politic-agont. Toen hij zag, dat zij op het punt was verder to goon, raadde hij haar de lantarens aan te stokendit zou veiliger en tevens gemakkelijker voor haar zijn in dion dikken mist. Zij wilde hem antwoorden, dat zij niet geloofde dat Eet nbodig was (wanfi zij kon volstrekt niet met de lampen omgaan en wilde haar onwotendheid op dit gebied niet tooncn), maar de man bood haar aan ze voor haar nan to stoken. „Dat is geen dameswerk 1" zoido hij. Jo voelde wei, dat die hulpvaardigheid eon beteekenis had. Hij vond het vreemd, dat een jong moisjo, hetwelk zelf haar auto bestuurde, zich alleen vertier waagd© in den steeds dikker wordenden mist, en Jo zag in, dat zij hot beste deed mot vra gen te voorkomen. Daarom zei zij: „Dank u wel, mijnheer. Ik kan zelf heusch niob heel goed met die dingen omgaan en mijn..* mijn man was heel plotseling genoodzaakt in Dairy te blijven. Hij reed namelijk t© hard en toen moest men hem natuurlijk aan houden. Maar ik kan nu weer goed voor uit. 't Is eon heel rechfco weg van hier naar Dumfries, nietwaar?" Men wees haar den weg en raadde haar aan den straatweg naar Dumfries te hou- den. En opgewekt toog zij weer verder. Hot helle licht, door de twee lantarens voor haar op den weg geworpen, gaf haar moed. Alles ging weer good. Do weg was uitste kend en de vlugge, gelijkmatigo beweging wekte haar op. Toon zij na een halfuur, ongeveer do huisjes en hutjes van de voor steden van Dumfrios in hot gezicht kreeg werd zij opgewonden van blijdschap. Zij wa« nu op den goeden weg naar do En- golsoho grens I Zij wist bij ondervindicg, dat do wog naar Annan, langs welken zi| gekomen waren, vrij vlak en recht was. Do mist kon haar niet veel meer schelen nu zij er aan gowend raakte. En daar hij uit het Noorden kwam, had zij alle hoop* dat zij, als zij eenmaal over de grens was, weer helder weer zou hebben. Maar langzamorhand werd zij weer ang stig. Hier tusachen de huizen schoon d© mist nog dikker. Achter veel ramen branA« do licht en verscheiden straatlantaarns vtu ren aangestoken. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1