N». 15290 Vrijdag 24 December. A°. 1909. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon' en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Ce Nieuwjaarswensclien, Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. LEIDSCH PRIJS DER A-DVERTENTIENJ Van 16 regels AL06. Ieders regel meer f0.17£. Orootere letters naar plaatsraimte. - Kleine edvertentiën van 30 woordea 10 Oents contanti elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor hot inoaweeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gorestigd »(jn 1.30. Franco per post1.65. welke worden opgenomen in het „Leldsch Dagblad" van Zatordag;niorgcii i nuari, kosten R5 ets. per advertentio, indien zy worden aangeboden vóór of tot Woensdagavond 29 December, Na dien tyd koeten dezeadveitentiön 60 Oents. Buiten Leiden wonenden kunnen postwissel eenden en de advertentie op het strookje schreven. De havenmeester to Leiden, brengt tor kennis van belanghebbenden: dat er van af Maandag 27 December a.e. te zijnen kantore, Rijnkade 6, op werkda gen van 111 uren *8 morgens, wederom ge legenheid zal bestaan zich op het havengeld voor 1910 te abonneeren dat, teneinde hoogere schatting te voorkomen, geldige meetbrieven mov^tea worden vertoond, van die vaartuigen, waar van zulks nog niec heeft plaats gehad, of dio een vertiramering hebben ondergaan, welke op het laadvermogen van invloed kan zijn. De havenmeester voornoemd J. ROMANESKCh Leiden, 23 Decembe- 1909. NAKKTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeenc kennis dat, wegens het- invallen vr.n den Nieuwjaarsdag op Zaterdag, de Vee- en Kaasmark ten dit jaar zullen gehouden worden op Woensdag 29 Dec. a. s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 December 1909. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering, dat d^n 31 Deo. e.k de laatste termijn vervalt vr- de Plaat, aelijke Inkomstenbelasting, dienst 1909, en dat air o op den lsten Januari 1910 de aan. slag geheel moet zijn voldaan. Zij ooodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming ved vervolgiDgs- koston, tot de betaling van het verschul- digdo too kantore van den Gemeeufcc-Ont vanger over to gaan Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. lo. Burg. VAN HEY.ST, Secretaris. Leide.i. 24 Dec. 1909 „Laat ons nu verder maar een echode lei maken", zeido de Voorzitter, nadat hij had voorgesteld de behandeling van het 13de en laatste punt: ..Subsidie bijzondere bewaarscholen" nogmaals te verdagen ea enkele beeren aandrongen om ook de bcant woording der interpellaties in de vorige vergadering gedaan uit te stellen en de Voorzitter kreeg zijn zin. Behalve het ge noemde voorstel, dat waarsohijnlijk we! aan de beurt aal komen Donderdag 13 Jan., van 1910, is alles afgehandeld. De laatste vergadering van dit jaar is zeker we! do meest belangrijke geweest van alle. Er zijn zeer gewichtige besluiten gevallen, die niet alleen veel geld zullen kosten, maar ook groote veranderingen in de gemeente zul len teweeg brengen, ja, die de stad een ge heel ander aanzien zullen geven. Wij be doelen natuurlijk den aanleg van de elec- trische tram met de daarmede in verband staande uit te voeren werke». En het is ditmaal eens niet gegaan zooals 't dikwijls gaat, nl. dat zeer groote en belangrijke za ken er met één slag doorgaan, terwijl men over kleine dingen soms heel lang kan pra ten. Behalve aan eenige benoemingen, die uitteraard nogal wat tijd vorderden, is de vergadering zoo goed als geheel gewijd ge weest aan de tramooncessie. Alle hceren," die er het woord over ge voerd hebben, waren eenstemmig in bun lof aan B. en We. en de hoofdambtenaren voor de uitnemende voorbereiding. De heer 6ijtsma herinnerde er ook even aan hoe n>r De Ridder deze zaak met heeler >rte voor stond en dat het weemoedig stemde hem bij de vaststelling er van te moeten missen, terwijl de heer Vergouwen tevens hulde bracht aan den samensteller van het rap port, dat de heeren gedrukt hadden gekre gen en dat in het kort alles weergaf wat stond in het zeer lijvige dossier, dat in de Leeskamer w neergelegd. Dit pluimpjo kwam den gemeente-secretaris ook wel toe Na dezen lof kwamen echter de bedenkin gen. Deze betroffen in de eerste plaats den korten termijn, welke den Raadsleden ge gund was om rich een zelfstanlig oordeel te vormen. Waar B. en Ws. reeds langer dan twee jaar de onderhandelingen hebben ge voerd, hadden de Raadsleden zich er in te werken in vier dagen. De heeren Corts, Sijtsma en Van Hoeken, hadden een soort gelijk bezwaar. Waarom de zaak eerst niet in een geheime zitting gebracht 1 De Wet houder van Fabricage, de heer Korevaar, die zich de twee jaar van onderhandeling blijkbaar goed ten nutte had gemaakt en er dus met volkomen kennis van zaken over sprak, wilde van die vergadering in comi té wel wat een caricatuur maken, toen hij liet deed voorkomen, alsof de heeren had den bedoeld over elke wijziging weer eens te worden gepolst. Dan, wij gelooven hem gaarne, was men nog niet klaar geweest. Wij stelden ons het zóó voor: B. en Ws. ko men na voorloopige besprekingen met de conoessionnarissen tot den Raad en vra gen: hoe denkt gij daarover! De Raad vraagt inlichtingen, overlegt en beraad slaagt en nu gaan B. en Ws. weer aan het onderhandelen en hebben den Raad achter rich. Of de voorwaarden er anders zouden hebben uitgezien, durven we niet beweren, maar het had zoo gekund en B. en Ws. hadden verwijten als thans werden geuit, kunnen ontgaan. De heer Fokker en na hem de heer Sijtsma waren van oordeel, dat de gemeente wel wat meer voordeden had mogen bodingen. De concessie \an 40 jaar was den heer Fokker te lang. In Rotterdam is een ooncessie verleend voor slechts 21 jaar. De vergoeding van f 50,000 en straks misschien nog f 30,000 als het Leven- daal wordt gedempt, is veel te weiDig. Om- .goslagen over de 40 jaren is dat maar f 2000 per jaar. De heeren Corts en Van Hoeken ontwikkelden ook eenige bezwaren, vooral de eerste bleek nogal veel studie van bet voorstel te -hebben gemaakt. Wat de tech nische zijde betrof, de heer Van H. wilde do tram laten loopen tot voor het station, een aantrekkelijk denkbeeld inderdaad Het bleek al uit het uitvoerig antwoord van den heer Korevaar, dat wijzigingen zooals de heeren het wenschelijk achten, niet meer mogelijk waren. Wat den langen duur der concessie aanging, merkte de heer Korevaar op, dat de Maatschappij daarvan niets wilde Laten afdingen. De heer Pera vond dit ook alleszins verklaarbaar en een vergelijking met Rotterdam ging volgens hem niet op, waar was te voorzien, dat de exploitatie daar veel meer rendabel cou zijn. De heer Reimeringer, enthusiast als altijd, juichte den aanleg van harte toe, is dankbaar, maar niet voldaan. Hij wil een net van trammen over de go- heelc stad en daarmee uitzetting der nauwe verkeerswegen, waar men door heen krui pen moef. Mooie toekomstdroomcn, zeker, maar de practijk leert dat er slechts één lijn door den hoofdverkeersweg komt Want de heer Korevaar heeft het nog eens uitdrukkelijk gezegd als over eoni- gen tijd wanneer de Jijn Bodegraven ge opend wordt, er ook nog 'n lijn Levendaal— Steonschuur komt, heeft men deze enkel te boschouwen als een tweelingslijn van die lajigs de Hoogewocrd, waar niet over de geheelo lengte dubbelspoor mogelijk is. Doch de verbinding naar Bodegraven zal nog wed wat op'zich laten wachten. De Re- georing stelt, wat den Rijksstraatweg be treft nogal hooge eisohen. Over do stroom- levering is ook nogal wat gepraat. Do op merking is gemaakt dat de Maatschappij voorzichtig genoeg is, om zich slechte voor den tijd van 10 jaren te verbinden. Maar zij betaalt dan ook 2/3 van al de kosten voor de aanschaffing der nieuwe machines en bij opzegging nog de helft van do overige contante waarde, zegt de heer Korevaar. En hij heeft wel zooveel vertrouwen in het welslagen der Centrale dat wij na dien tijd de 700 K. W., die de Maatschappij gaat betrekken, ook wel voor andere doel einden kunnen benutten. En als de pessi misten zeggen, dat dc prijs wel krap zal zijn berekend, spreekt de heer Korevaar deze merkwaardige woorden: „Veel mag ik er niet van zeggen, maar de toekomst zal wel loeren dat de gemeente er goed mee uit is." De heer Zwiers, uit wiens technische be schouwingen men zou mogen besluiten dat hij met deze exploitatie op dc hoogte ïs, was het in dezen met den heer Korevaar eens. Verblijdend was het cok nog later van den heer Korevaar te vernemen, clat afgescheiden van deze uitbreidingsplannen de Centrale toch zou moeten worden ver groot daar zij door de steeds toenemende aansluitingen nu reeds weer te klein blijkt. Bij de behandeling van de artikelen der concept-voorwaarden ziin nog enkele amen dementen ingediend, doch alia weder inge trokken. Een wijziging van weinig ingrij penden aard door mr. Fokker voorgesteld werd door B. en Ws. overgenomen. Het was te voorzien, dat het zoo gebeuren zou Veranderingen van eenige beleekenia zou den trouwens de concessie weder op losse sohroeven hebben gezet en aanmerkelijke vertraging hebben veroorzaakt. Zonder hoofdelijke stemming werden de ooneeesie- voorwaarden ten slotte vastgesteld. In verband daarmede gingen de volgende voorstellen: uitbreiding der Eloctvioiteite- fabriek, waarvoor f 300,000 wordt vereischt, en ovorwulving van het Kort-Rapenburg en verbreeding van de Blauwpoortsbrug, welke f 180,000 zullen kosten er ook nonder eeni ge beraadslaging door. De heer Fokker drong er bij B. en Ws. op aan om, indien dit zonder financieel na- deel kon, bij den aankoop van «aaohine- rieën, enz., vooral de binnenlandsohe le veranciers te begunstigen, welken wenk B en Ws. gaarne ter harte zouden nomen. Natuurlijk I De concessie-voorwaarden zelf kunnen wij hier moeilijk medodeelen. De meeste onzer lezers zullen er trouwens reeds kennis van genomen hebben. Er kan nu met de voorbe reidende werkzaamheden een aanvang wor den gemaakt. En dat zal nu wel spoedig gebeuren ook. Het plan moet fijn in Octo ber van het volgend jaar de electriscne tram reeds in exploitatie te brengen. Dan zal aanpakken de boodschap zijn ook voor de werken van de gemeente. Het antwoord op de vragen van den beer Sijtsma in verband met de berisping die aan 't bestuur der afdeeling Leiden van don Bond van Ned. Onderwijzers zou rija toe gediend en vooral het daarop gevolgde debat, heeft den onderwijzers kunnOa leeren dat de wind bij het College van B. en Ws. en vooral bij den Raad voor hun optreden niet uit den gunstigen hoek waait. Do hee ren, Pcra en Fockema Andreae juiohten het optreden van B. en Ws. zeer toe en do heer Vergouwen wilde zelfs een motie van goed keuring daarvoor voorstellen, waarop dit Collego volgons den voorzitter echter niet gesteld was. Dat de hoofden der scholen niet tot deze terechtwijzing hadden aange spoord deed den vrager genoegen, die de onderwijzers verdedigde al keurde hij met elk woord of eiken zin in de circulaire goed. Hij deed vooral uitkomen dat. 2ij op krasse wijze de wettel ij ke verhouding tus- schen hoofd en klasse-onderwijzers hebben veroordeeld en niet de hoofden, veel minder de Leidsche hoofden, hebben bedoeld. Indien er weer aanleiding voor B. en Ws. bestaat om tusschonbeide te komen, zal het niet met een terechtwijzing afloopen volgens don Voorzitter. De Voorzitter wilde do toespraak inder tijd door den burgemeester gehouden, on waarin do terechtwijzing was verrat, wol voorlezen, doch de vergadering wilde dit niet on een voorstel van den heer Sijtsma, om het 6tuk voor de leden ter lezing te leggen, werd met vrij groote meerderheid verworpen. Wat B. en Ws. hebben gedaan is wèl gedaan cn daarmede uit. Inzake de vraag van den heer Fokker of de Commandant der Brandweer een etads- werkman heeft ontslagen en of hij daartoe bevoegd was, antwoordde de heer Korevaar dat dit ontslag was gcgeveD, dat de heer Stam daartoe onbevoegd was en dat het daarom werd ingetrokken. Hij kwalifi ceerde deze handeling als een gewone ver gissing, dat de man geregeld onder den commandant werkte gaf daartoe aanlei ding. De vraag of et- een onderzoek aan vooraf was gegaan kon dus vervallen. Blijk baar was dit niet gesohied. De directeur van gemeentewerken had de zaak wel onderzocht en als wo goed begrepen heb ben, is daarop ontslag gevolgd. Do beer Bosch had. ook nog een paar vragen: do een van geheel onschuld'gen aard. Zal de organisatie der jaarwedden der beambten aan de Stadsbank van Loa ning spoedig komen? vroeg hij eerst, en het antwoord luidde toestemmend. De tweede vraag betrof ook weer een gemeente ambtenaar, die volgens den interpellant buiten zijn boekje is gegaan. Terwijl de quaestie over do verhooging van een ge deelte der veemarkt nog in den Raad aan hangig is, schrijft de havenmeester daar over reeds een artikel in het „Leidsch Dagblad". Dit is niet in den haak, meende apr. Een ambtenaar gaat op deze wijze zijn bevoegdheid te buiten. Hij kan wachten totdat hem advies wordt gevraagd. Ant woord volgt later. Wij zullen ons oordeel ook tot zoolang opschorten. De heer Tergouwen wees in verband met de vraag van den hoer Bosch ook nog op een ingezonden stuk in ons blad van H. over de bomschuiten-kwestie, waaruit z. i. bleek dat deze schrijver ook door een ambtenaar, die er meer van wist, was ingelicht. Men z:ct, de ambtenaren mogen voortaan voorzichtig zijn voor zij iets schrijven of zeggen. Hierna gingen de heeren uiteen. Als ze elkaar weder in cle Raadszaal ontmoeten, zal 1909 weer tot de geschiedenis behooren. Leiden, 24 December. Do Amerlkaansche generaal Wood ford maakte hedenmiddag zijn opwachting aan den Minister van Buitenlandsche, Zaken, In de tegen a.s. Dinsdag tc halftwee bijeengeroepen vergadering van de Tweede Kamer is, behalve de stemming over 'het. amendement Roessingh c.s. op de Suri- naamschc begrooting verder nog aan de ordo het begrotingshoofdstuk van het Departement van Koloniën zelf. H. M. de Koningin-Moeder omving gisteren in audiëntie Baron Guillaume, ge zant van Z. M. den Koning der Belgen, te 's-Gravenhage, en den heer Talma, Mi nister van Landbouw, Nijverheid ea Han del. Z. K. H. Prin9 Hendrik keert reeds a.9. Zondagavond laat van Het Loo in de Residentie terug en komt dus niet Dinsdag met de Koningin en Dochter, Prinses Ju liana, mede. Wegens hef verblijf dit jaar van het Hof op Het Loo tot nh Kerstmis, is dc in het Paleis aan den Kneuterdijk gebrui kelijke uitreiking der Kerstgeschenken door H. M. de Koningin en den Prins aan de kinderen van het personeel der Hof- bediening tc 's-Gravenhaget uitgesteld tot na de terugkomst der Koninklijke familie in de Residentie. In het „Hotel des Indes" te 's-Gra venhage, heeft gisteravond intrek genomen de Amerikaansche generaal Woodford. In de kamers, die h|j betrok, waren enkele bloemstukken geplaatst, den generaal als welkomstgroet toegezonden door-Nederlan ders, die bij de Hudson-Fultonfeesten te Nieuw-York tegenwoordig waren. De gemeente 's-Gravenhage is tegen den 28stcn dezer gedagvaard, teneinde aan. den eigenaar, A. Hamme, goudsmid aldaar, af te geven eenige gouden voorwerpen, door derden beleend by de gemccntebank van leening, welke voorwerpen afkomstig zijn van een in 1908 bij hem gepleegdcn. diefstalof wel de waarde van aie voorwer pen te vergoeden. B. en Ws. hebben den gemeenteraad voorgesteld, den burgemeester q.q. tq machtigen, het rechtsgeding namens de ge meente tc voeren en daarin voor dc ge meente op te--treden. Per Staatsspoor is gisteren van Schc- veningen naar Berlijn vertrokken om van daar de reis naar China voort te zetten, de Nederlandsche consul-generaal te Shangai, de heer Von Zeppelin Obermüller. B. en Ws. van Haarlem stellen voor dr. Leon Polak, te Haarlem, te benoemen tot tijdelijk leeraar in dc Duitsche taal cn letterkunde aan het Gymnasium. Bij de familie te Amsterdam is, nahr het „N. v. d. D." meldt, bericht ontvan-, gen van liet overlijden van den heer Joh. de Lange, mijningenieur te Pladjoe (hoofd vestiging Petroleum-Maatschappij Moeara Enim, Palembang), tengevolge van cenon-. geval aldaar. In het jaar 1910 worden opengesteld: a. 45 plaatsen voor toelating tot het 1ste studiejaar van den cursus by de infante-: rie, en b. 5 plaatsen voor rechtslrccksche toe lating tot het 2de studiejaar, met dien verstande nochtans, dat, wanneer een of meer der laatstbedoelde plaatsen onver vuld mochten blijven, zij ten goede komen aan adspiranten voor het 1ste studiejaar. De herstemming voor een lid van den, gemeenteraad te Amsterdam, in district II, vacature-Sleef, heeft den volgenden uitslag gehad: Uitgebracht 2332 geldige stemmen. Gekozen de heer J. Ter Haar Jr. (C.-H.) met 1190 stemmen. De heer Van den Tem pel had 1142 stemmen. (Bij de eerste stemming waren uitge bracht 2200 geldige stemmen. Hiervan ver kregen de hceren J. Ter Haar (Chr.-Hist.) 608, J. Ingenohl (V. D.) 292, C. A. L. Ra- demaker (R. K.) 310, J. v. d. Tempel (S.-D. A.-P.) 717, L. H. F. Wackers (lib.) 246 en S. de Wolff (S. D. P.) 27 stemmen.) De gep. majoor der art. J. L. Swart heeft tot den gemeenteraad van 's-Gravenhage een adres gericht, waarin hy zogt, dat hem gebleken Is door een lezing van prof. dr. L. Knappert en een tijdschrift artikel van dr. Van der Meulen, dat de bynaam van „den Zwyger" aan Prins Willem van Oranje door zyn staat kundige vijanden als een schol Inaaru is ge- geveD, en dat dio bijnaam geheel In stryd is met do werkelykheid. Adressant verzoekt derhalve don naam van de Wiilem-do ZwUgerlaan te veranderen in Willem-van-Oranjelaan of Wilholmut-van-Nas- sauwelaan. ALPHEN. De 30ste alg. vergadering van den Verbondsring „Rijnstreek" der Chr. Jongelingsvereenigingen, werd in een der lokalen der Uhr. school alhier gehouden. Op Nieuwkoop n waren alle afdceiiDgen vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer H. P. Fortgens, van Hazerswoudc, opende met gebed dc bijeenkomst. Op het voorlo zen der notulen, volgde een bijbelbespreking over Matth 25 31 tot het einde, hetgeen tot e leerzame en rijke gedachtewisseling aanleid, g gaf. Het verdere van den avond werd doorgebr met bet bzen van op stellen en het goven van voordrachten, dat zoowel nuttig als aangenaam was. Daar dit alles veel tijd in beslog nam, ko- een punl der agenda niet behandeld worden. Beslo ten w do volgende nlgotnccne vergade ring te boude den 9den Paaachdag 19J0, te Nieuwkoop. Met dankzegging werd de bij eenkomst daarna gesloten. Door do bemoeiingen van het bestuur van de afdeeling Alphen-Aarlandcrveen en Oudshoorn van de Hollandsohe Maatschappij van Landbouw, zal binnen korten tijd opge richt worden een plaatselijke Ongevallen- commissie voor de Centrale Landbouw On derlinge. In een dezer dagen te houden vergadering zal een bestuur worden be noemd. AARLANDERVEEN. Uitslag van do aan besteding van twee werkmanswoningen voor rekening van do Bouwverooniging „Volks belang": Timmerwerk! A. van Vllot voor 970; M. 8. v. d. Voort ƒ954; A. van Wierlngcn 1046; H. W. 0. Vergunst f 1060.46. Metselwerk: H. L. Barreveld vor»r ƒ846; C. de Jeu ƒ870; H. Kalshoven ƒ883. IJxeiweik: J. P. J. Rozeslraten voor f 78; Gebr. Schuller 74.90; C. v. d. Velden/"69.60. Verfweik: D. Meyers voor 156.90. In massa: M. 3 van der Voort voor 2080 en A. van Vliet voor 2078.40. Do gunning bad plaats aan A. van Vliet. Donderdag a. s. zal bet Chr. Fanfarekorps „Crescendo", met de Chr. Zangvoreen. „Looft den Haer" van Ter Aar, onder directie van den heer Welvaars, van Alphon aan-den-Ryn, alhier in de Horv. Kerk zijn eoisto uil voe ring geven. HAARLEMMERMEER. Door kinderen der Gerei. Zondagsschool te Niouw-Vcnnep wordt goregold geooUcoleerd mot busjes tea bate der Zending. Van half Februari tot half Dooembcr van dit jaar is op dazo wijzo bijeengebracht f 114. Zooals bekend is, levert, de bodem in het noordelijk dool onzer gemeente zoet good brongas, dat bij versohillcndo bewo ners aldaar en o.a. ook op het stoomge maal „Lijnden" voor verlichting dienst doot. Thans heeft men ook op do boerderij van J. de Graaf, to Burgcrvoen, dus in een heel ander deel van den polder, ga-.oonn- gen verricht, dio uitstekend resultaat heb» bon opgeleverd. Men is dan ook bosloten daar een volledige installatie voor brongas te doen aanbrengen. KOUDEKERK. Alhier is4 in den ouder dom van bijna 67 jaren, plotseling over leden de hoer A. van Vliet, een algemeen geacht man, godurendo ruim dertig jarcu was hij ouderling dor Geref. Gemeente. LISSE. Door den heer J. TuijmoJaar, notaris alhier, ts een gift geschonken vaa f 100 voor de alhier govestigde vcreeniging „Het Groene Kruis". Hedenmorgen was men bezig met bet bevestigen der nannibordon aan de hooked der 6traten, waaruit wij o. a zagen, dat del Broekweg, die dezen naam al honderden jaren heeft gehad, thans den naam va3 Kanaalstraat heeft ontvangen. Ook heeft men do borden geplaatst in verband mot do vcrordoning, regelende de snelheid van auto's, motorfietsen, enz. NOORDEN. In plaats van den heer A. Noto- boom ia benoemd door Z.D.tL den Bisschop van Haarlem tot kerkmeester do hoor N. Langealag Hy H. de B. zyn op één nacht 16 hennen op onbekende wlJzo verdwenen. Hot 13-jarig zoontje van don heer J. Vos man geraakte met nog tweo van zyn vriendje» ln het water. Met groote moeite worden er twee gered, doch eorstgenoemd jongetje werd tot grooto droofhoid der oudera levenloos op gehaald. NIEUWKOOP. Het knechtje van J. B. zcu gesmolten zink in een daartoe bestemden vorm gieten, doch by ongeluk bevond er zich water in den vorm, waardoor het kekande zink aan het spatten ging, zoodat het knechtje doeriyk in het aangezicht gebrand werd. Gelukkig bleven zyn oogon ongodeerd. OEGSTGEE8T. Voor de opnemingen, noodlg tot vaststelling dor huurwaarde binnen dese gemeente, is door het collego van Zetteis aangewezen de heer A. de Haan, alhier. Het fanfarecorps „Crescendo" zei Maan dagavond a.s. een uitvoer ng gevon. ZEOWAARD-ZOETERMEER. De oo!- lecfce, welke voor de armen van de Ned - Herv. Gem alhier is gehouden, heeft opge bracht te Zootcrraeer f 266.57$ on to Zeg waard f 199.47$. Gisteravond hield de vereeniging „On derling Genoegen" haar gewone jaar.'ïjk- 8cho bijeenkomt, waarin door enkele banr leden werd opgevoerd: „Oldcnbarneveld", treurspel in vier bedrijven. Het moeilijke stuk werd goed gespeeld en verwierf yMh bijval. Na de pauze werd het blijspel: „Wie is 't" gegeven, dat vrij goed ran eta pel liep. De kostumes in het eerste stuk waren keurig en getrouw gevolgd una* den tijd, waarin het stuk speelde (1518 eu 1019) Jammer wa3 het, dat de tooneelveranda- ringen zooveel tijd in beslag namen, en alle spelers niet denzelfden ijver aan den dag legden om de pauzen zooveel mogelijk

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1