N\ 15283 JZ>on«.ler<la<g 10 I>eceml>ei*. A0. 1909. '(Courant wordt dagelijks, met uitsondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. LEIISCH DA&BLAD PRL'S DKR ADTERTBNTIEN: Van 10 regels Al.05, Ieder» regel meer 0.17J. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine tdvertentiëo ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 0eit«.-V9or het inoataeeren wordt/' 0.05 berekend. PRIJS DEZR" COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30* Franco por post 1.65. Plaataelijke directe belanting;. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat van een onbekende is ontvangen bij den Wethouder van Financiën een bedrag van honderd ze ven en zeventig gulden, ter voldoening van te weinig betaalde plaataelijke directe be lasting. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Loco-Burrremeeater. VAN HEYST. 8eoreterig. Leiden, 16 December 1000. TIENDRENTE. 'Aan hot hoofd van dit Dagblad kwam op 2 November een kort stuk van miju hand voor, onder bovenstaand opschrift, waarna do heer W. in de nummers van 27 en 30 Novomber uitvoeriger in gelijken geest schroef onder het opschrift Tiondzaken. Van geachte zijde is mij medegedeeld, dat verschillende personen in Leiden of omstre ken gevestigd, die van de Tiendcornmissis een kennisgeving ontvingen dat hun per- ccelen als tiendpl clilig zijn aangegeven, mcc- non te mogen st 1 zitten, niettegenstaande zij bewijzen kunnen: lo. óf dat het bedoeld 'tiendrecht reeds vroeger was te niet gegaan door aan koop; 2o. of dat het door niet opvorderen der tiend vruchten of daarvoor ia de plaats ko mend geld, die de peroeelen in de laatste dertig jaren toch werkelijk opleverden, door verjaring is vervallen. Gaarne wil ik op deze plaats nog uit drukkelijk waarschuwen om dan toch voor al niet na te laten een memorie van be zwaar bij dc Tiend com missie in te dienen, in dubbel opgemaakt, en zulks vóór of uiterlijk op 31 December van dit jaar 1 Ook wil ik er nog op wijzen dat de grenzen van verscheidene der aangege ven tiendblokkcn volstrekt niet zoo 'vast staan, als uit den stelligen toon dor tiend aangiften schijnt te volgen. Do uitgestrekt heid van sommige tiendrechten en tiend- blokken is in dc titels van aankomst scherp en duidelijk afgebakend, zoodat ieder ze nu nog op de kadastrale kaarten on op het terrein kan terugvinden en dus precies kan worden gezegd welke kadastrale peroeclca er bij betrokken zijn. Van andere eeuwenoude rechten en blok ken is de omschrijving zeer vaag of ziju de grenzen door verdwijning der voor vele eeuwen bestaan hebbende vaste punten of benamingen, niet meer dadelijk op de ka dastrale plons aanwijsbaar. Het is mij ge bleken dat zelfs dc personen, die jaarlijks de tiend in een blok hadden opgehaald in de kadastrale kaarten geen weg wisten. Op mij maakte het den indruk dat de aangiften, hoewel zeker te goeder trouw, toch soms maai* op de gis zijn aangevuld mot een massa kadastrale nummers, waarom trent geen voldoende zekerheid van tiend- püchtigheid bestond. Ook aan hem, die vermoedt dat zijn ka dastrale perceelen in dat geval kunnen ver- keoren, zij een onderzoek cn zoo dit ver moeden versterkt wordt, tijdige recla me bij do Tiendoommiesie aanbevolen De Hypotheekbewaarder, GORDON. Leidon, 15 December 1909. Leiden, 16 December. De Commissie van Financiën deelt mede, dat, indien de Raad besluit tot toe kenning van een subsidie van f 1000 aan de Vereeniging Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Leiden" en tot beschikbaar stelling van een bedrag van f 460 voor de rerstrating van de Donkersteeg, zij tegen do daartoe betrekkelijke begrootingsrege lingen geen bezwaar heeft. Evenmin heeft de Commissie bedenking togen den door Burgemeester en Wethou ders voorgestelden verkoop aan H. Oost- dam Ezn te i-.oordwijkerhout, van een ge deelte van den berm langs den Haarlem- mertrekvaartweg aldaar, groot 33 vierk. M. tegen den prijs van f 1 per vierk. M., zoo dat rij den Raad adviseert dienovereen komstig te besluiten. Met ui to. Dec. a.s. eindigt de pacht van het grasgewas van het Plantsoen, het Park, de kleine Plantsoentjes, de Jan van Houtkade en de Singelkanten, laatstelijk krachtens Raadsbesluit van 27 Deo. 1900 voor den tijd van 3 jaren verhuurd aan den heer J. Belt, alhier, voor f 70 per jaar. B. en Ws. geven in overweging dit gras gewas opnieuw voor den tijd van 3 jaren, op de bestaande voorwaarden en voor de som van f 70 per jaar, aan den heer Belt voornoemd te verpachten. Termen om overeenkomstig den door den pachter te kennen gegeven wensch de pacht thans voor 4 jaren te verlengen, zijn, me-e- nen B. en Ws., niet aanwezig. Tegen inwilliging Van het verzoek van den heer C. J. Leendertz, om hem, met het oog op zijn gezondheidstoestand met 1 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen uit de betrekking van lecraar i*i de aard rijkskunde en het schoonschrijven aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens alhier, bestaat geen bezwaar. Bij Koninklijk besluit is aan dr. A W. Kroon, lid en voorzitter van het college van regenten over de Rijkswerkinrichting voor vrouwen te Leiden, op zijn verzoek, uit zijn betrekking van voorzitter eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de daar in bewezen diensten en in zijn plaats be noemd tot voorzitter van gemeld collego mr. J Th. C. Yiruly, lid van het ooilege. -- Voor het examen Fransch Midrl. Ond. akte A is te 's-Gravenhage geslaagd mej. H. J. Perdijk, van Leiden. Dinsdagavond vierde de afdecling Zut- fen van „Patrimonium" haar zilveren ju bileum. Ds. R. J. W. Rudolph, van Leiden, hield bij deze gelegenheid een lezing over: ,,De sociale beteekenis van Israëls Profeten". Benoemd tot directeur der gemeente- lijke arbeidsbeurs te Rotterdam de heer J. van Riet, secretaris van de Kamer van Arbeid te Schiedam. Bij Kon. besluit is bepaald, dtt het voorgeschrevene met betrekkiog tot het dra gen van de uniform door den reserve-offi cier en den landweer-officier, ook van toe passing is op den militie-officier H. M. de Koningin heeft gisteren voor den terugkeer van 'a-Graven! age naar het Loo nog een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder in het palcia aan het Lange Voorhout. Op het voorplein werd het Koninklijk rijtuig opgewacht door veel publiek. Een nog grooter menigte dan bij de aan komst van, H. M. had zich nabij het Staats spoorstation verzameld by hot vertrek te 2 u. 20 min. Bij den overgang van uit het Koninklijk wachtpaviljoen naar den gereed staande® trein beantwoordde de Koningin vriendelijk lachende en bu:gende de hoe- zee's, die wederom uit de ryen der talrijke omstanders opgingen. De trein werd vanwege de Staatsspoor- wegraaatschappij begeleid door de heeren Tantermans, adjunct-inspecteur lste kl. van exploitatie, Laum&ns, tractie-ingenieur, en Vermeulen, sectie-ingenieur der Maatschap pij. Uit naam van vrijwel allo leden van den gemeenteraad van Groningen, heeft een deputatie uit den Raad den burgemees ter, jhr. mr. E. van Starkenborgh Stachou- wer, verzocht de benoeming tot lid der Ge deputeerde Staten niet aan te nemen, maar burgemeester te blijven. In de laatste acht dagen zijn een 3-tal afdeclingen opgericht van den „V o 1 k s- bond tegen drankmisbruik": te Haaksbergen, Putten en Wijk-bij-Duur- stode, resp. met 40, 45 en 50 leden. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem ds. J. Buenk, van Maassluis. Bij do gisteren te 's-Gravonhage gehou den stemming voor een lid -der Provinciale Staten van Zuid-Holland (vacalurc-Van Hat- lum van Eliewoutsdijk) Wrden uitgebracht 8167 geld'ge stemmen. Daarvan werden uit gebracht .op de heeren: dr. C. Lely (U-L.) 4938, L. van Lier (buiten een kiesverecni- ging om candidaat gesteld) 292 en K. ter Laan (S.-D. A.-P.) 2937 stommen. Zoodat gekozen is de heer dr. C. Lely. HAARLEMMERMEER. Aan den Ring dijk bij Aalsmeer is opgericht een postdui- venveroeniging met een aanvankelijk le dental van 20. De Vereeniging draagt den naam van „De Telegraaf". Bij den landbouwer P. v. St aan den Sloterwcg bracht iemand, zeker met min der eerlijke bedoelingen, des nachts een be zoek aan het kippenhok. Dc knecht, die onraad bemerkte, begaf zich naar buiten. De dief van zijn kant bespeurde ook on raad en wist juist nog te ontsnappen. De onlangs te Abbencs opgerichte zangvereeniging, onder leiding van den heer De Boer aldaar, is wegens gebrek aan geschikte lokaliteit weder ontbonden. H1LLEGOM. D© arbeider G. v- N., die in het Politieblad gesignaleerd was wogens het nog mooten ondergaan van oen maand gevangenisstraf, is naar het Huis van Be waring te Haarlem overgebracht. De concierge van het Raadhuis is gis teren, terwijl hij aan tafel zat te eten, plot seling dood gebleven. Dc man was Zater dag 1.1. 69 jaren oud geworden. NOORDWIJKEBHOUT. Gisteravond had een buitengewone vergadering plaats der Raiffeisenbank. Een zeer groot aantal leden was opgekomen. Nadat d« notulen der vo rig» vergadering gelezen ca goedgekeurd waren, ging men over tot het oogige punt der agenda: Verkiezing van een nieuw be stuurslid. Al varens tot stemming over te gaan, herdacht de burgemeester in een tref fende toespraak don heer M. J. Wuyster, in leven directeur dor Bank, die de belangen dezer hoogst nuttigo instelling steeds zoo aocuraat en geheel onbaatzucht g behartigde. Na gehouden stemming bleek, dat met bijna algemeene stemmen da heer S. Pen- nings, oud-wethouder, niet alleen tot Be stuurslid, maar tevens tot directeur der Bank was verkozen. Dc hoor Pennings nam d» bonocming aan en bedankte daarop bestuur en leden voor het in hem gesWldo vertrou wen. SASSENHEIM. Do op Rusthof' gehou den houtverkooping heeft flink geld opge bracht; por bon word besteed van dort km tot zestien guldon. Ook do winterperon wa ren niet te geef: f 1.80 en f 2 de mand. Zaterdag a, s., wordt do Volksbibliotheek wcor geopend, 't Is te hopen, dat er een ruim gebruik van zal worden gemaakt. Door notabelen dor Ned.-Herv. Gem. is als kerkvoogd herkozen do heer J. W. Marbus. De stemgerechtigde lidmaten heb ben met groote meerderheid tot motabolon herkozen do hoeron G. Kruijff en Jao. Bouw meester. Bij Kon. besluit is aan mr. A. H. do Bal- bian Verster, op zijn verzoek, mot ingang van 1 Januari 1910, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonroohler te Tilburg, onder dankbetuiging met ingang van 1 Fobr. 1910 aan mr. F. Uyttenboogaart, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van president der arr.-rechtbank te Tiel, onder dankbetuiging, en in zijn plaats benoemd mr A. J. Blom, thAns rechter in gemeld college; bonoemd tot notaris binnen het arr Tiel, D. Formijno thans notaris te Wam el; aan den buitengewoon luitenant ter zee le kl. bij de Kon. Marine-Reserve H. Ie Clercq, tijdelijk inspecteur voor de scheep vaart, met ingang van 16 Dcoember a.s. op zijn verzoek eervol ontslag uit den dienst bij die Reserve verleend; met ingang van 16 Dcc. 1909 aan den oom- mies der posterijen en telegraphio 3e kl P. H. Koolhaas, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleena. De Min. van Binnenl. Zaken brengt ter kennis dat aan de R. H. B-S. te Leeu warden eerlang zal te vervullen zijn de be trekking van lecraar in do natuurkunde, mechanica en oosmographie. Het getal wekelijks te geven lesuren be draagt voor natuurkunde 9 (plug 2 labora toriumuren), voor mcchanca 10 en voor co8mographie 5. Aanmelding vóór 27 Dec. e.k. bij den insp. M. O. dr. J. Campert, te 's Grnvenhngc, ev. met opgave van het getal dicn-.tjaren als leernar aan oen H. B.-S. of gymn. door gebracht. Oonsulaatwozon. Bij Kon. besluit is de hoer M. M. Pinodsi benoemd tot consul der Nederlanden té Havana» buiten bezwaar van 's lands schat* kist. Aan den heer Pinedo kan in het Neder- landsch geschreven w orden- Het ressort van het consulaat omvat de stad Havana- Bij Kan. besluit is de hoor G. M. E. Im- roink benoemd tot vioe-consul dor Neder-' Landen te Stockholm, buiten bezwaar van 'a lands schatkist. Aan den heer Immink kan in het Neder- landach geschreven worden. Ingevolge Kon. machtiging is de heer A. Hoogendïjk erkend en toegelaten als vioe- conruf van Portugal te Vlaardingen, op den voet van Nederlandsch onderdaan. Gemeenteraad vnu Amsterdam. Na opheffing van het oom i té -generaal gis torna middag inzako de voordracht tot verkoop van het oude Beurstorroin aan de firma Goudumifc, eigonares van het mode huis 4,Do Bijenkorf" voor f 825,000, werd deze voordraohfc in openbare behandeling gebracht cn na uitvoerigj discussies goodgo- kourd met 31 6tcmmen vóór cn 6 stemmen begon, die dor heeron Storck, Aascher, Per- quin, Van Gigoh, Den Hertog en Kehrer. Deee dicuasies hielden vooral verband met hot juridisch beschouwd luttel of -niet bin- dendo van het koopcontract, wat hotreft de bestemming en den aard van den bouw, di» op bet terrein zal verrijzen. En dit omdat do bepalingen niot bindond zijn voor hel die bij overdracht eigenaars worden gr lijk een koopcontract nooit kan praejudicir ren op de rechten van hen, aan wie hot oo- zit wordt overgedragon. In hot onderhavige contract achtf c-n som mige® dc bepaling, dat do voor waarden, waaronder de verkoop plaats heeft, ook vaD kracht zijn to achten bij elke over dracht van het verkochte, op wraifo voa f 10,000 boete al heel weinig bctccke- nend, aangezien f 10,000 bij een mogelijke transactie, waarmee zooveel tonnen gouds gomaeid zijn, nauwelijks gewicht in de schaal leggen. De wethouder beloofde de mogelijkheid te overwegen voor de riebtige nakoming van het contract ook in dozen te vorbir»dcn do f 150,000, die thans door de koopstor zijn te storten, als waarborg voor dc tijdige betaling der koopsom en oven- zeer nog eens do mogelijkheid van het vesti gen van een servituut, tot waarborg voor de bestemming van het gebouw. Pogingen om den grond in erfpacht, in slede van koop, te geven, waren mislukt. Daarom bleef den raad niet anders over dan óf de voordraoht af te wijzen óf den verkoop goed te keuren met alle gevolgen van dien. Onder do in deze zitting ingekomen stuk ken, was een adres, om aan elk persoon, werkzaam voor of in dienst van de gemeen te een jaarwedde van f 913 toe te kennen. Het zonderlinge adree werd voor kcnmsgo ving aangenomen. De vereeniging „Door en voor de Jeugd" verzocht haar voor 1910 een subsidie van f 1950 te verlcene®, nu zij over de drie vori ge jaren f 5940 voor kinderkleoding heeft be steed. Dit adres werd in handen van li. en Ws. gesteld om pracsadvies. Be aan=ejomen naam. 7) ,,Hoe heb ik het met jo, Vachellt Daar ben ik de man niet naar. Ik heb misschien verscheiden verkeerdheden op mijn geweten maar die heb ik allemaal openlijk, en niet in stilte bedreven „Je zult me beter begrijpen, wanneer ik je heb uitgelegd, waarom ik je die vraag deed. Maar het is jouw zaak, niet de tnijno, en ik wil haar liever niet ingewikkelder maken dan noodig is. Ik zeg dit natuurlijk voor het geval er episoden in je leven zijn. die je over het hoofd gezien of vergeten hebt." „Lieve vrede, man, een huwelijk is toch niet iets, dat je licht over hot hoofd ziet of vergeet 1" „Ja, dat is allemaal goed en wel, als r 6prake is van een *ht huwelijk, en zelfs van een schijnhuwelijk, als dit ten minste iets is, waar men zich geen fort van maakt. Maar er zijn zoo var*, die vrouwen, waarmee men wel eens iets uitstaande heeft gehad, zoo'n soort van verb.'.itenisje, en die trach ten van dat feit partij te trekken, om er haar positie door t« verbeteren. Het zou niet voor het eerst zijn, dat zoo iets ge beurde, dat weet je toch ook wel 1" Athlyne lachte „Natuurlijk! Maar er is geen enkele vrouw, die het minste recht heeft, mij dat aan te doen. Zoonis ik je zei, ik heh mis schien veel verkeerde dingen gedaan, maar ia dat opzicht is mijn geweten volmaakt zuiver. Maar nu heb ik jo van een ander vergewist en Kun je me zeker wel vertel len, waarom je me die onbegrijpelijke vra gen doet." De ander zag hem recht in de oogen, om goed te zien welke uitwerking zijn woorden zouden hebben. Toen antwoordde hij. „Er is, naar ik hoor, te New-York een dame, die zich uitgeeft voor je vrouw." Athlyne sprong op. „Wat zeg je daar?" „Dat leid ik ton minste af uit een brief, dien ik heb gekregen. A propos", voegde bij er bij op een toon alsof hem plotseling iets inviel, „ik heb niet aan de mogelijk heid gedacht, dat je m.. der nog in leven kon zijn. Ik meen me te herinneren, dat je me eens nebt verteld, <lai zij kort na je geboorte gestorven is. „Dat is zoo, helaas." „Dus een gravin-weduwe van Athlyne bestaat er niet?" „Niet sinds dertig jaar. Waarom?" „De brief epreekt van een gravin Ath lyne. ik dacht, dat hier je vrouw mee werd Dedoeid." ..Msg ik dien brief eena zien! Ath lyne stak de hand uit. Vachell haalde een'enveloppe uit zijn zak en gaf die aan zijn vriend, die er een ge kreukt stukje papier, dat van een brief was afgeschéurd, uitschoof. Hij las wat er op stond: „Dus Athlvrc is getrouwd. Dit be schouw ik ten minste als een uitgemaakte zaak, dat er, naar ik hoor, te New-York een dame is, die zich gravin Athlyne noemt. Van haar zelf weet ik niets af Het feit is mij alleen toevallig ter ooren gekomen door een zeer vluchtig bericht uit een indeyhaast geschreven brief." „Begrijp je daar iets van, Vachell?" „Niet van de geschiedenis zelf, maar wel van de manier, waarop dat briefje tot hier is doorgedrongen. Zal ik dus maar be ginnen met het begin?" Athlyne knikte e~i Vachell vervolgde: „Toen we in de loopgraven bij Volks- Spruit waren en wachtten op het sein tot den aanval, stonden mijn vriend Meidon en ik naast elkaar. Herinner je jo Meidon van de fuseliers?" „Zeker l We hebben dikwijls samen ge jaagd." „Hij vroeg me of ik, als er iets met hem mocht gebeuren, zijn goed voor hem zou willen verzorgen en wegzenden. Ik be loofde het hem, maar vroeg hem, hoe hij er toe kwam mij dit verzoek te doen. Toen zei hij, dat het een soort voorgevoel was er waren al zooveel van zijn kameraden en tijdgenooten heengegaan, zijn beurt zou ook wel spoodig komen." En dan is er nog een boodschap, die ik zou wdien, dat jij overbracht in geval ik dit n!et levend door kom", zei hij toen. „Je zult onder de pa pieren, die ik nalaat, een enveloppe via- den, die geadresseeid is aan Athlyne. Er is maar een sn.ppertje papier in, du3 het is beter, dat ik je de zaak uitleg. Je ksut Athlyne ook. Welnu, ik heb een brief ge kregen, waarin staat, dat te New-York een dame rondloopt, die zich gravin Ath lyne noemt. En daar ik zeker weet, dat hij niet getrouwd is, vind is bet zaak, dat hij dit weet. Ik heb dus dat gedeelte van den brief afgescheurd, in een enveloppe gedaan en er zijn adres op gezet. Zorg dat het hem in handen komt. Dan kan hij op zijn hoede zijn." Je weet, de arme Meldom sneuvelde bij 8andaal en ik breng jo dus zijn boodschap over. Ik wilde er je niet dadelijk mee lastig vallen. In het begin badden we genojg onaangename dingen die ons hinderden en kwelden Maar nu do zaken wat 1-ter beginnen te riaan voor ons, Engelschon, zal ik er maar niet langer mee wachten „Dus je weet er zelf niet meer van dan dat wat je me daar vertrlt „Absoluut niets! Zoodra ik er iets meer van te weton kom, zal ik hot je natuurlijk dadelijk vertellen. Maar om je de waarheid te zeggen, ik zou niet weten op welk© ma nier ik er nog meer van zou kunnen hoo- ren Eén diüg beloof ik je echter: ik zal er over zwijgen als het graf, zoolang je me geen verlof geeft er over t.j spreken." Op het oorlogsterrein wikkelden de ge beurtenissen zich verder of. Den 5den Juni, werd Pretoria door goneraal Robert» geno men. Mafeking en Ladysmith waren ontzet en Johannesburg was gevallen, Athlyne kon zich weer bij zijn regiment voegen en dien de eerst onder Buller en later onder Kit chener. Toen zijn beurt om te repatrieeren kwam waren er drie jaren verloopen. Hij hegón met eetiigen tijd in Londen door te brengen en dacht toen ernstig over een bezoek aan Amerika. In Londen vond hij veel veranderd, en niet altijd ten goede. Overal, waar bij kwam, miste hii zi;n vroegere k-rr -aden, zag hij bijna niets dan onbeke^e gezichten om zich heen. De meisjes., die in zijn smaak waren gevallen, warea tijdens zijn afwezig heid getrouwd. Vele families, waar hij aan huis placht te komen, hadden nu andere vrienden, die hem hadden verdrongen Er verliep geen dag, die hem geen grootere of kleinere teleurst-lling bracht, en eer dm zijn plan was geweest, begaf hij zich naar buiten, in de hoop daar alles meer bij het oude to zulle vindon. Maar ook daar wa ren de veranderingen niet weggebleven, al- waren zij misschien minder ingrijpend en in het oog loopend dan in de stad. In den beginne trachtte bij zich te troos ten met tot zichzelf te zeggen, dnt hij na ten minste eens van zijn vrijheid kon ge nieten. Maar toch leken de dagen hem lan ger toe dan ooit en langzamerhand begon hij vurig te verlangen naar eenige aflei ding. Natuurlijk dacht hij, zooals de meeste sportlui in dit geval, het eerst aan de jachtvoornamelijk aan de jacht op grof wild. Toen deze gedachte eenmaal bij hern h?d post gevat, kon hij haar niet meer van zich afzetten. Waar zou hij heergaan? Naar Mrika? Op de leeuwenjacht? Neen, neen! Hij had vooreerst genoeg van Afrika. Naar lodië! Op de tijgerjaebt? Naar de Rocky Mountains in Amerika? Op do berenjichtt Een prachtige inval! Beren! Dat zou het zijn. Hij zou dan twee dingen te gelijk kun nen doen: hij zou namelijk ook die vrouw, die zijn naam droeg, zien te vinden cn haar het zwijgen opl^gg^n. Het denkbeeld, dat een vroi ^'ïcb voor gravin Athlyne uit gaf, vcynd hij, vooral met het o^g op de Taogelijkheid, t hij zelf binnenkort eens tot een uwel'jk moest besluiten, lastig r* onaangenaam. Want hij was j twee en dertig jaar, een leeftijd, waarop de meeste mannen, die reg niet getrouwd zijn, min of meer met trojwplannen rondloopen. (Wordt vervolgdj

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1