No. 15280. LEID3CH DAGBLAD, Maandag* 13 December. Tweede Blad, Anno 1909. Kiem bestraling der Donkerstee?. FEUILLETON. Burgerl. Stand van Leiden, De heer Corns. Diebcn en nog 22 andere adressanten, allen stalhouders, expediteurs en belanghebbenden bij het vervoerwezen in deze gemeente, hebben in een adres den Gemeenteraad in overweging gegeven „de be strating aangebracht in de Donker-, Maars- mans- en Groenostegen ie doen veranderen, daar de ongeschiktheid d«r bestrating groot gevaar oplevert niet alleen door de geble ken ondoelmatigheid dier bestraling voor paarden; maar ook voor mcnschen en mate rieel eigendom, immers toch de ondervin ding heeft hun, vakmenschen, geleerd, dat deze bevloering niet beantwoordt aan Uo eischen om er paarden op te laten loopen. De oorzaken van het gevaar liggen volgens hen hierin, dat de steen en in die met name genoemde stegen te glad zijn, 'zoodat de paar den van een bespanning er niet genoeg hoü- vast op hebben om voldoende aan te zetten, waardoor de bestuurder niet altijd de maebt bezit ze op te houden en daar de bestra ting door de slijtage der steenen steeds gladder wordt, hert gevaar grooter Kvordt. voor liet afdeinzen der rijtuigen, welke on bestuurbaar geworden, noodwendig ongeluk ken moeten veroorzaken, hetwelk reeds meer malen is voorgekomen en aan hun materieel tooodelooze schade berokkende." In hun praendvies opdo nader in het hires omschreven klacht over het gevaar, dat oen -bestrating mot scoriaebricks wegens haar gladheid voor paarden oplevert, zeg gen B. en We. dat Van deskundige zijde yeel verschil van meaning bestaat. Terwijl b v. jde Directeur van Gemeente werken, pok op grond van elders door hem ingewonnen inlichtingen, dio klacht zeer óverdreven noemt, is daarentegen de com missie van fabricage meer geneigd zich bij het gevoelen van adressanten aan te slui ten. Hoars inziens telt de Directeur van Ge meentewerken het gevaar aan de gladheid 'dezer bestrating verbonden te lioht. Zij merkt toch op dat in andore steden, waar men met de scoriaebricks zoo tevreden is, deze toch in hoofdzaak liggen in vlakke, breode straten, met een zoogenaamd luxe- verkeer. Daarentegen is het verkeer in de drie in het adres genoemde stegen in hoofd taak een verkeer met vrachtwagens, terwijl Inog bovendien de Donker- en de Maarsmans- steog eenigszins hellend liggen. En waar nu vooral in de Donkers teeg het verkeer met vrachtwagens zeer druk is en vooral in die steeg de steenen zeer glad zijn, daar meent rij dat ex* wel reden Üs om althans in die etecg do scoriaebricks door een klinkerbe- btrating te vervangen. B. en Ws. voor do moeilijkheid een er be slissing geplaatst, to meer waar immers nog slechts sinds kort de bestrating ïnet scoriae bricks in de Donkerstoeg was aangebracht, bobben nog naar oon andere oplossing go- zocht. Zij vonden daartoe aanleiding in het door den Directeur van G era eon te werken van 'Arnhem aan zijn ambtgenoot alhier gericht Bchrijven, waar deze er op Wijst, dat men in Arnhem geheel van de bestrating met hooriaebricks is teruggekomen en deze heeft vervangen door eon asphaltbeatrating die, fcooals hij zegt, ,,zeer voldoet en slechts wei- big hooger in prijs is," B. en Ws. verzoch ten daarom den Directeur van Gemeente werken hun zijn moening t-e willen zeggen omtrent de geschiktheid van een lasphalt- bcstrating voor zwaar wagen verkeer en hun een opgave te willen verstrokkon Van de kosten, welke aan het asphaltoeren Van de Donkerstee# zouden verbonden zijn De Directeur wijst in zijn 'rapport wat de feerete vraag betreft, op al de goede eigen schappen oen er asphaltbestrating en aarzelt biet haar voor om steeg als de Donkers teeg bij uitstek geschikt te achten. Het bezwaar der gladheid kan in een steeg waar slechts stapvoets gereden mag worden, niot gelden. Trouwens, de ervaring had overal elders ge leerd, dat de koetsiers en voerlieden, die aan vankelijk allerlei grieven legen deze bestra ting hadden, geëindigd waren met er hon gelijk mee ingenomen te zijn en op uitbrei ding aan te dringen. Grooter bezwaar zouden echter de kosten opleveren. De Directeur van Gemeentewer ken deelt B. en Wa. 'mede dat met de uit- De aangenomen naam. 4) Judith vervolgde: „Je zei zooeven iets van je „klein meis je", Dit is de fout van alle moeders; de tijd vliegt, iedereen wordt ouder, maar in haar oog blijven haar kinderen altijd kin deren, die nog met de pop spelen of vlie gers oplaten. Kijk nu eens naar Jo. Wat zie jo?" „Ik zie mijn kind", zei mevrouw Ogil- Vie met. zwakke stem. „Je kind, ja, maar alleen ook in jouw oogen „kind". Ik zie een jonge vrouw van twintig jaar; een vrouw met veel tempe rament en veel gevoel, 't Zal tot niets die nen, haar lang „kind" te houden cn on wetend te laten blijven. Zij zal het leven vanzelf wel begrijpen en dan zal zij haar óigen gang gaan. O, Sally, zij is een vrouw, 'die, als zij eenmaal liefheeft, ook heelo- maal zal opgaan in haar liefde. Haar liefde zal een mooie, nobele, maar ook een heel krachtige, alles overheerschende passio zijn, die haar, als zij haar plotseling overvalt, zonder dat zij ooit eenige ondervinding van 'dien aard heeft opgedaan, tot ondoordacht- te daden zou kunnen drijven." „Lieve Judith, misschien >cb je gelijk, In aar hoe weet je dat zoo?" „Tic ben toch ook van de familie. Maar 5m oo Jo terug te komen: Is het niet ver standig, haar, nu zij nog zoo jong en onwe tend is, op een voorzichtig a manier kennis te laten maken met de gevoelens, die in voering van dit. werk een uitgave zou ge moeid zijn van i f 3400. Wel is dan onder deze £om een bedrag van f 1750 begrepen, dat met de eigenlijke aaphal toering niets te maken heeft» n.l. f 1300 voor verbetering van do rioleering en f 450 voor het aan leggen van trottoirs, maar waar gelijktij dige uitvoering dezer werken tooh niet zou mogen achterwege blijven, kan toch niet worden ontkend dat de nsphalteering der Donkerstee# de gemeente voor oen uitgave ineens zou plaatsen van i f 3400. Hier van kemou dan f 1650 ten laste van de vernieuwing der bestrating en f 1750 ten laste van werken, die anders óerst over ocnige jaren zouden plaats hebben. Deze uitgave nu is voor do commissie van fabricage te hoog, dan -dat zij tot hot. leggen van een asphaltbestrating in de Don- kerstceg zou durven adviseeren. Nog daar gelaten dus dat zij omtrent het gevaar, dat ook een asphaltbestrating vanwege haar glad heid zou opleveren, niet eenstemmig denkt, is het kosten bezwaar voor baar afdoende. Ook B. en Ws. zouden, hoe gaarne zij ook ook in deze gemeen to met het asphaltecrcn der straten een begin zouden willen ma ken, huiveren een zoo gxoote som alleen voor de Donkorsteog beschikbaar te stellen. En waar zij zich ook overigens wel met het gevoelen der commissie van tfabricage kunnen vereenigen om ter tegemoet-koraing aan de klachten van adressanten de scoriae- bricks in de Donkerstoeg door klinkers te vervangen, daar geven B. cn Ws. den Baad ten slotte in overweging oen bedrag van f -450 voor dit doel beschikbaar te stellen. Gemeente-subsidie voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Den Gemeenteraad stellen B. en Ws. voor gunstig te beschikken op het Verzoek van de verccniging „Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Leiden" om oen bijdrage voor eens van f 1000 in do 'kosten van verbou wing van het ter beschikking van de ver- eeniging gestolde huis aan de Breestraat No. 27 alhier. De Verecmiging stelt zich blijkens art. 1 harer statuten ten doel „door het oprich ten en in stand houden van een openbare leeszaal en bibliotheek, mede te werken aan de geestelijke ontwikkeling en ontspanning van volwassenen zonder aanzien van geslacht, geloof of staatkundigo richting." Hel nut van dit stroven behoeft hier zeker zoo wordt in het praeadvies van B. en Ws. gezegd, niet nader te worden aan getoond on evenmin kan het 'h. i. worden ontkend dad. ook het algemeen gemeente-be lang, in [ruimeren zin genomen, door dit streven zal worden gediend. En "wanneer B. en Ws. dan ook Izien, dat in andere gemeenten als Dordrecht, Groningen, Alk maar, Leeuwarden cn Utrecht, jaarlijks bij dragen, afwisselende tusschen f 150 en f 1000 uit de gemeentekas ten behoeve der open bare leeszaal worden verstrekt, dan kan een bijdrage voor cons van f 1000 Voor onze gemeente zeker geen groot bezwaar ontmo> ten. Een der leden ^an het Icollege van B. en Ws. kan zich echter ïnol <lit praeadvies niet voreenigen. En waar deze minderheid niet- slechts om redenen van utiliteit, maar tevens uit beginsel tegen hot verleen en dezer subsidio gekant is, stelt zij er prijs op ook van liaar afwijkende moening in deze te doen blijken. In de eerste plaats dan "wil zij er op wij zen dat, blijkens do nader door B. en Ws. ingewonnen inlichtingen naar de financieelc omstandigheden der Veroenigïng, deze do ge vraagde subsidie niet noodig heeft. Im mers uit die inlichtingen blijkt, dat de Vcr- ceniging behalve over het haar ia eigendom toebehoorende huis en over een bedrag aan jaarlijksche contributies van f 1200, nog bovendien over een kapitaal van f 5000 bo- scliikt, dat door haar tot dekking van jaar lijksche tekorten kan worden aangewend. En het Bestuur toont aan, dat do Veroeniging door van dit kapitaal gebruik 'te maken, zich in ioier geval gedurende de eerste vier jaren zal kunnen redden, bijaldien het do van de gemoente gevraagde subsidie lont- vangt. Welnu, zegt dit lid, indien dus de veroeniging, de verlangde subsidie niet ont vang t, zal het eenige verschil zijn, dat zij haar ziel sluimeren? En de öeste manier, om dit to doen, zal wel zijn haar een soort stille vereering to laten houden voor een man, dien zij nooit heeft gezien en nooit zal zien. Een onschadelijker voorwerp voor haar jongemeisjesdroomon zal moeilijk te vinden zijn. Langzamerhand zal hij natuur lijk plaats moeten maken voor den man, dien rij persoonlijk kent, maar dat is niets. Zij zal zichzelf hebben leeren kennen en begrijpen." Dank jé, beste Judith; dank j'e. Ik geloof, dat ik je begrijp. Je hebt gelijk en ik ben blij, dat je het. me hebt gezegd." Het rijtoertje in de omstreken van Sor rento werd een onvergetelijke gebeurtenis in Jo's leven. En dit niet slechts om de verrassende vergezichten en de heerlijks natuurtooneelen, die zich telkens weer voor haar ontrolden, maar ook nog om een an dere reden. Zij had een eigenaardig, onge kend gevoel aan haar hart; een gevoel als of dat hart op het punt was in vuur en vlam te staan. Tot nu toe had zij zich van dien onbekenden graaf Athlyne 'n zeer vage of eigenlijk in het geheel geen voorstelling gemaakt. Maar nu begon zij zich opeens af to vi-en hoe hij er wel zou uitzien; zij begon er zelfs nieuwsgierig naar te wor den. De reden van die plotselinge veran dering was de houding van haar moeder. Zij had, zonder een woord tot zijn verdedi ging te kunnen inbrengen, lijdelijk moeten aanrien, dat. haar moeder rich boos op hem maakte. Men zou het belachelijk hebben gevonden, als zij dit had gedaan. En toch, wat. wist- haar moeder van hem af, dat zij het. voor een uitgemaakte zaak hield, dat hij verwaand was en dat hij verdiende door elkaar to worden geechud? Hij, die reeds na drie in plaats van na vier jaren naar versterking harer mid de tan zal heb ben om te men. Maar in joder geval kan men niet zeggen dat de Veroeniging, al thans op dit oogenblik, de subsidie noodig dig heeft. In de tweede plaat» raoent dit lid, en ziedaar zijn beginseibezwaar, dat het miet op den weg der gemeente ligt vereeni gingen ata deze geldelijk te steunen. Zij, die der gelijke belangen wonschcn te behartigen, moeten ook zei ven de middelen bijeenbren gen,. dio hen daartoe in staat zullen stellen. En in do dorde plaats eindelijk wijst hij op het gevaar dat door het toekennen dezer subsidie pon antecedent zal worden gesteld. Zijns inziens althans zal, wannoer thans een gunstige beschikking volgt, deze, wanneer straks een .andore veroeniging met een ver zoek van dezelfde strekking komt, evenmin kunnen uitblijven. De meerderheid, die boven roods gezegd heeft, dat naar haar moening het gemeente belang door het streven der Veroeniging wel degelijk gediend wordt, wil naar aan leiding dezer bezworen alleen nog topmer ken, dat het tooh niet van een gezonde poli tiek van de Veroeniging zou getuigen, in dien deze meer dan noodig was van haar kapitaal zou interen, om jaarlijksche tekor ten te dekken, en dat overigens vrees voor het stellen van een anteoedent hier niet van het toekennen ooner subsidie behoeft te weer houden, omdat immers iedere aan vrago op ziclizelve zal moeten worden beschouwd cn de kans dat vele aanvragen van deze zelfde strekking bij den Gemeenteraad zoudon in komen, zeker niot groot is. De bezwaren van de minderheid hebban het college van B. en Ws. dan ook geen aanleiding kunnen geven om den Baad tot een afwijzende beschikking op het verzoek te adviseeren, weshalve zij in overweging geven door vaststelling van de oveTgelegdi staat van af- en overschrijving een bedrag van f 1000 als subsidio voor de veroeniging „Openbare Leeszaal *cn Bibliotheek to Lei den" beschikbaar te stellen. JBeir.oldSging der politie-ngeaten. De Voroeaugin# van bezoldigde agenten van poiitio: „Door eendracht saamgcbracht" alhier heeft zich per adres tot den Gemeen teraad gewend met het verzoek, (de rege ling der jaarwedden van het agenten perso neel wel te willen herzien .cn deze wel te willen brongen in overeenstemming met hun maatschappelijke positio en met den, jdoor hen gepraosloerden dienst. Op dit verzoek zal, naar B. en Ws. moe- non, om moor dan cén reden een afwijzende beschikking moeten volgen? In de eerste plaats tooh (merken B, on Ws. op, dat dit adres bij den Baad inkwam op 29 Juli 1.1., dus op een tijdstip, toen liun ooilege do ooncept-gemeente-begrooting voor liet volgend dienstjaar reeds had op gemaakt, to laat dus om hun ooilege nog voldoende gelegenheid te geven om jn do financieelc gevolgen, welke een eventueele verhoog in g dor salarissen voor de gemeente tengevolge zou hebben, behoorlijk te voor zien. Maar pok afgescheiden van dit comptabel bezwaar, zal h. i. nog om con tweetal andere redenen niet op hot verzoek Imogen worden ingegaan. Ook hier toch weer zeggen B. en Ws. hebben wij to doen met eon ver zoek om wijziging van eon salariaregeling dio perst ruim twee jaren geleden na am pele overweging is vastgesteld on Waarvan do gevolgen ook voor het toen in dienst pijnde personeel n<\? niet geheel hebben docr- goworkt. Zoo hebben van de 86 thans in dienst zijnde agenten niet mindor dan 54 nog aanspraak op één of meer van de bij de verordening van 10 Januari 1907 toe gekende verhoog ingon. En het doot dan ook wel eenigszins zonderling aan om ïia de warm gestelde dankbetuiging, welke adres sante den Raad in diens vergadering van 31 Januari 1907 voor de toen toegekende loonsverhooging deed toekomen, haar 2'/j jaar later andermaal met een ver zode om loons verhooging bij den Baad to «zien aanklop pen. Evenals B. en Ws. !zioh onlangs ten aanzien van oen dergelijk ver zo ik van den adjunct-markt- on havenmeester on van ide havcn-rocherohours 1 lebben gedragen, mecnon haar nooit had gezien of van haar had ge hoord I Hij, die de laatste man ter wereld was, die tegenover een vrouw te kort zou komen in respect, in teederkeid, in liefde. Hier schrikte rij op en keek angstig rond, alsof zij vreesde te zullen worden betrapt. En zij bedaoht zich, dat zij niete méér van hem afwist dan haar moeder. Daarom schudde zij alle gedachten aan hem van zicih af en haastte rioh naar het rijtuig te rug. Jo vond don rit vorrukkelijk. De weg, die om het heele schiereiland van Sorrento liep, klom tot hoog tegen den berg op. Aan den eenen kaut de zeezijde - een diepe afgrond, aan den anderen een geweldige rotsmuur I En wat wondermooie, weelderig begroeide rotsenWarm en diep van tint, grillig van vorm, met 6oherp uitstekende punten en diepe spleten waarin rich hees ters en bloemen versoholen. Hoog boven hun hoofden hing hier en daar een mooie pijn boom. met roodbruinen, gekroraden stam en zich wijd uitbreidende takken. Op de beschutte plekjes verrezen vijge- en citroen- boornenop andere pla-atsen weer beuken en kastanjes, eiken en palmen. En boven dit alles liet transparante, grijze loof der olijven, die hellingen kroonden. En dan de steden! Als twee eigenaardi ge, onregelmatig en dicht in elkaar ge bouwde overblijfselen uit woeliger tijden klampten zich de plaatsjes Maggioro en Amalfi aan de heuvelhelling vast. Do stra ten waren zoo nauw en steil, dat alle ver keer onmogelijk scheen. Kleine raampjes, hooge deuren, hobbelige, ongelijke keien! Jo had een gevoel alsof rij hier wel altijd zou kunnen blijven, en dat iedere dag haar dan een droom nou lijken. In haar _di©pste_ zij daarom ook in dit gov af inwilliging van het. verzoek te moeten ontraden. Do derde reden eindelijk, waarom een herziening van de bezoldigingen van het politiepersoneel het ooilege van B. en Ws. thans niet raadzaam zou toeschijnen, is de ontstentenis op dit oogenblik van een Burge meester, tevens Hoofd der Politie. fWaax toch zeker bij de behandeling van een aan gelegenheid als deze aan het oordeel van het Hoofd der Politie grooto invloed be hoort te worden toegekend en deze, om dat oordeel te kunnen vestigen, zich eerst be hoorlijk van de dienstregeling der politie hier ter stede zal moeten op de hoogte stel len, daar kan meenen zij, ook om die reden voorloopig van een herziening dor salaris- regeling van het politiepersoneel alhier geen sprake zijn. Om al deze redenen geven zij den Baad dus in overweging afwijzend op hot ver zoek van adressanten to beschikken. Gemeenteraad van Sassenheini. In de Zaternagnamidclag gehouden zit ting waren alle leden aanwezig. Ingekomen etukken: 1. Een dankbetuiging van het bestuur der gymnastiek- en sohermvereeniging Sparta", voor het in bruikleen afstaan van een schoollokaal. 2. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van hot raadsbesluit, waarbij aan Sparta" het schoollokaal als oefeningsplaats werd afgestaan. Beido voor kennisgeving aangenomen. 3. Een request van L. v. d Hulst met bo- geleidend schrijven van J. P. Lagerberg, om vergoeding voor het slaan eeuer schoeiing langs een gedeelte der Sassen- heimsche sloot. Zooals men zich zal herinneren, heeft v. d. Hulst zich voor dozen nog eens tot den Baad gewend en toen nul op het request gekrogon. Ook nu stelden B. en Ws. voor afwijzend op het verzoek to beschikken. Immers door te grooto schuiten van de mobtorreederij, is de sohacio veroorzaakt waarom volgens B. en Wa v. d. Hulst zich ook tob de reederij om schadevergoeding moet wenden en niet tot de gemeente. De heer Bader vroeg, tot hoo lang de mo- torreederij vergunning heeft, waarop de voorzitter antwoordde: tot zoolang zij aan haar verpliohtongen voldoet, n.l, aan het betalen van zekere som elk jaar. De heer Kruijff merkte op, clat v. d. Huist te laat is mot zijn klacht; hij had ter stond, toon de boel is stuk gevaren, de po litie er bij moeten halen en prooes-vcrbaal tegen de mofcorreederij laten opmaken, want het ia hier een zuiver particuliere zaak tussohen v. d. Hulst en de reederij. De heer Rijnsburger was op verzoek van v. d. Hulst den toestand wezon opnemon, zooals deze nu is. Door v. d. Hulst was hem omstandig verhaald, hoe de zaak zich had toegedragen. Het slot van de besprekingen was, dat met algemeene stemmen werd besloten an dermaal op het verzoek afwijzend te be schikken. 4. Een schrijven van de afdeeling Sas- senheim der Algemeene Verccniging voor Bloembollencultuur, om fmanoieelen steun voor de in 1910 to Haarlem to houden ten toonstelling. B. on Ws., erkennende het voordeol voor onzo cultures in het houden der bedoelde tentoonstelling, in -aanmerking nemende het belangrijk deel, dat de bloemisten en kweekers bijdragen in den koofdelijken om slag, stellen voor een gouden medaille to vcrloenen. De Raad ging hiermede akkoord. 6. Een verzoek van de hoeren G. en E. H. Kruyff, om de nieuw aan te leggen straat, tegenover do Flor is Schoutenstraat, te brengen op 7 M. breedte met aan weers zijden een trottoir van 2j M. De straat is op 't stratenplan aangeduid op 8 M. met 2 maal 2 M. trottoir. De hee ren Kruyff willen evonwel aan weerszijden een rij boomen planten en daarom de trot toirs met een M. verbroeden. B. en Wa. stelden voor, afwijzend op hot verzoek te beschikken, omdat: lo, rij van meening zijn, dat zoo'n flinke straat niet smaller mag rijn dan 8 M.2o. de parallel- binnenste logde zij een gelofte af, dat zij hierheen haar huwelijksreis zou maken. Te Amalfi —erd thee gedronken en be sloten door te rijden tot Salomo, van waar men met don trein naar Sorrento terug keerde. III. In IfaliÖ genoot Jo Ogilvie volop van alles, wat rij, die uit een zoo jonge maat schappij als Amerika komen, zoo waardee- ren in een land, waar do herinneringen aan een beschaving, dio van vele eeuwen vóór onzo jaartelling dagteekent, talrijk zijn. De maand, dio zij te Napels doorbracht, was haar als een schoonheidsvisioen. En dit allee stemde haar week en ontvankelijk en maakte, dat zij zich gaarne in toekomst droom en vordiepte, waarin de man, die haar liefde waardig zou zijn, een hoofdrol vervulde; een man, van wien zij nog niete wist en wien zij dus, om ten minsto enkele vage trekken te kunnen geven aan het beeld, de weinige bijzonderheden toe dichtte, die zij van graaf AthJync wist. Niemand noemde echter ooit dien naam in tegenwoordigheid van haar vader. Zij voelden allen instinctmatig, dat de grap bij hem niet in goedo aarde zou vallen. En dus werd het geheim want het had reeds het karakter aangenomen van een geheim angstvallig voor hem bewaard. Toen zij de terugreis naar Amerika had den aanvaard en zich weer aan boord be vonden, vergaloppeerde één hunner, en wel tante Judith, zich. Het was Jo's plicht, rij zelf vond het een privilege om den cocktail van haar vader,, die hij 'a morgens altijd vóór rijn 6traat is ook 8 M.; 3o. dan moet bot uitbrok drags plan weer gewijzigd. De heer Kruyff gaf een enkole to* liohting en beweerde, (Lat het strateupltul in dezen niet behoefde gewijzigd. Na nog een enkele bespreking, stolde ds voorzitter voor het punt aan te houden tot een volgende vergadering, hetgoon werd goedgevonden. De heer Kruyff beloofde nog bij de hoe ren Speelman en Koning gedaan te zien to krijgen, dat zij ieder een M. grond Langs do straat willen tocgoven. 6. De begrooting was van Ged. Staten met een enkele opmerking teruggekomen. Dit ooilege wilde een kleine wijziging rien aangebracht-, welke geheel van administra- tieven aard w&s. De Baad keurde de aangebrachte wijzi ging goed. 7. Een paar brochures van den A. N. W. B. over het aanleggen en verharden van wegen voor kennisgeving aangenomen. Hiorna deelde de voorzitter mede, dab A. Dannijs is vrijgesteld van 't betalen van schoolgeld voor zijn kind, dat do opou- bare school bezoekt. De leden van dc commissie t. w. v* schoolverzuim worden bij acclamatie her kozen. AIsdu was aan do orde: vaststelling aan- vullingskoliier eohoolgeldeu 4do kwartaal, betreffende de herhalingsschool. Het ko hier werd vastgesteld op een bodrng van f 2.35, terwijl nog *verd meegedeeld dab voor twee jongens van don heer M. v. d. Tol te Haarlemmermeer 60 cent per maand en per kind is berekend. Geheime zitting. Na heropening der oponbare vergode- dering was aan de orde: vaststelling aan vullingskohier hoofdelijken omslag. Dit werd vastgesteld op een bedrag van. f 226.73. Hierna deelde do voorzitter mede, dat de weduwe Huyzor bij familio in Lisso is opge nomen, tegen f 45 vergoeding per kwartaal waarvan de diaconie f 40 betaalt. Ten slotte bracht do voorzitter nog in: herinnering hetgeen in de Tweede Kamer ia gesproken betreffende oen Tuinbouwwinter- school voor de bloembollenstreek. Hij ba* loofde zijn invloed aan te zullen wenduö bodoolde school te Saasonheim to krijgenfl Hierna werd do vergadering gesloten. Eerste huwoljjksftf kondiging ran 12 Deo. E. J. Veldbuyzen jm. 23 i. en 7,. A. Ouwoknnd jd. 19 j. J. ven den Burg jm. 24 j. on E. pi'»not jd. 20 j. A. Erades jm. 22 j. on A. Redel jd. 25 j, J. ICapaau jm. 21 j. on M. l'r cluee jd, 19 j'. W. Monfils jm. 21 j. on J. Abbink jd. 22 j. J. Veen jm. 23 j on G, <JLamaker jd. 28 j. ALP HEN. Bevallen: M. vau Ilarsolaar geb. Van Poelik D. G. de Grauw geb. ltavensbeig G. Heomskork geb. Bruines Z. H. Pols geb. Van Vugt D. O v e r 1 od o n: J. A. de Hey Z. 4 m. U. J. P. Raphael, 85 j-, wodnr. van P. M. da Harder. T. Oos enryk Z. 1 m. LEIDERUORP. Overleden: Hillotje Stam 51 j., vrouw van C. Vesseur. LlsSE Geboren: Aart, Z. van A. in 't Veld en W. Blok. OUDSHOORN. Be v a 1 len: N. van Wageningoit geb. Sprokkerioft L). Overleden: A. Ilapser jd. 33 j. VOORHOUT. Geboren: Anna, D. van P. Zuidgeest en A. M. Vermeulen. Wilholmina Matia, D. van M. L. Totteroo on M. v. d. Lans. Petrus Wilhelmus, Z. van Jao. v. d. Laan en A. Th. Al. van Wyk. WASSENAAR. Cl oberen: Cornelia Maria, D. van E. Mouw en P Eekhof. Willem, Z. von B. Knoop en J. Jaarsveld, Maria Anna Cornelia, D. van A. C. Leyen en J. C. Prins. Engelbei tus Louis, van D. M. v. d. Moor en M. C. de Oreef. PetronelU, D. van J. A. Veelo en P. Kncgjens. Petrus Gerardus, Z. van L. G. Westgeest «n P. A. A. Roramerswaal. Overleden: M. P. Hooymans D. 5 d. K. W. v. Tilburg D. 3 m. Fietsen kunnoQ niot in onze Vestibule worden to* gelaten, maar mo^ vindt buiten ona gebouw fictsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt men don portior en bij het weggaan vraagt men heb Blot to willen openen. ontbijt gebruikte, voor hem klaar te maken. Op een morgen werd dit morgcngerecht hem echter door Judith gebraoht. Toen: haar zwager haar vroeg, waaraan hij de eer van door haar to worden bediend, te danken had, antwoordde rij: „Ja, zie je, het schip slingert zoo en nu voelt gTavin Athlyne zich niet zoo heel plezierig en is maar te bed gebleven," zei zij gedachteloos. „Wat 1 Wie voelt zioli niet plezierig I'' vroeg d© kolonel, het voorhoofd fronsende.. „Gravin wie ik wist niet, dat er een gravin aan boord was." „Gravin Athlyne!... O."' Opeens bedacht zij zich. Zij zag wol inV dat zij nu in de noodzakelijkheid was zich.' nader te verklaren cn vervolgde: „Orii, dat is een bijnaampje, dat we aan Jo hebben gegeven." „Een bijnaam, dien jullio aan Jo bcb6 gegeven? De bijnaam van gravin? Gravin Athlyne? Hoe ter wereld verzinnen jullió dat? Ik begrijp er niete van, Judith.-' „Och, 't is maar een grap, Lucius; heb heeft niete te beteekenen," zei Judith raeb zwakke stem. „Een grap? Maar bestaat cr dan geon! graaf Athlyne?" „Ja, dat wel," antwoordde Judith" ver schrikt en vreezende, dat er een storm zoif losbarsten. „Nu, leg me dan uit alsjeblieft hoe mert er toe is gekomen den naam van mijn doch ter vast te klinken aan dien van eoH vreemde? Ik kan het hier natuurlijk nieti bij laten. En Jo? Wat zegt rij er vaat Vindt zij het zelf goed?" (Wordt veryolgdjb

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5