ft*. 15280 (laandag 13 Deoember. A". 1909. tCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vcrjaicring «in den bimtiaitraid «ai Leiden, LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTIENi Van 1—8 regels 1.06. Iedere regel meer /0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend- PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oentai per 8 maanden I l 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. op Donderdag 16 Dec. 11)09. des namiddags te twee ursn. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een Opzichter der Ge meentewerken. (328) 2. Rekening, dionst 1908, van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuia. (325; 3. Rekening, dienst 1908, van het R.-K. Armbestuur. (325) 4. Voorstel tot bestendiging van de verhu ring van perceel I van het Raam land aan den Hoogen Rijndijk aan de vereenigiug >f Volksspeeltuinen." (332) Verzoek van Jac. de Groot om besten diging van de huur van de bouwmansw.> ning „Endegeest" en bij behoor end weiland. (323) 6. Verzoek van C. J. Dieben om het weiland aan den Rijnsburgorweg, kad. be kend Sectie L No. 554, te mogen pachten. (324) 7. Verzoek van H. Oostdam Ezn. ter beko ming in eigendom van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg. (336) 8. Verzoek van A. Meyer ter bekoming in eigondom van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg. (339) 9. Verzoek van de Wed. A. van Donkc- laar-Kret om vergunning tot het dempen van een gedeelte sloot langs den Maresin- gei, gelegen vóór de perceelen kad. bekend Sectio K Nis 1072—1075, en om een bijdrage in de kosten dier demping. (327) 10. Verzoek van de firma Tieleiman en Dros om vergunning tot het maken van een overgang over de Middelstegraoht ter ver binding barer fabrieken. (326) 11. Voorstel om een gedeelte van de 3de Binncnvestgracht aan den openbaren dienst te onttrekken en te verheelen aan -ie ter- roinen van de Stedelijke fabrieken van gas en electriciteit. (338.) 12. Verzoek van de Leidsohe Duinwater- maatschappij om goedkeuring van het con cept-prospectus 1909, betreffende de levo- ring van duinwater aan ingezetenen van Oegstgeest. (331) 13. Verzoek van J. Botermana om een te gemoetkoming in de kosten van demping en rioleering van de sloot, gelegen midden in de Sieboldtstraat. (337.) 14. Verzoek van de vereeniging van bezol digde agenten van politie „Door Eendracht Saam gebracht" om herziening van de jaar wedden van het agentenpersoneel. (330) 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van een verandering der bestrating in de Donkorsteeg, naar aanlei ding van een adres van Corns. Diehen o.a._ (329) 16. Verzoek van bet bestuur der vereeni ging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Leiden" om toekenning van een subsidie in de kosten van verbouwing van het ten be hoeve der Leeszaal in te richten huis. (340) 17. Verordening, houdende aanvulling van de verordening van 12 Maart 1908 (Gcm.bl. No. 11), bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onderwijs te Leiden, den omvang van het onderwijs op elke Bchool, den bijstand aan de hoofden Ier scholen te verleenen en de bezoldiging van het onderwijzend personeeL (310 en 321) 18. Verordening, regelende de voorwaar den, waaronder aan bijzondere bewaarscho len subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. (300) 19. Vaststelling van het 2de suppletoir ko hier der plaatselijke directe belasting, dienst 1909. (333) Leiden, 13 December. Do Leidsche Duinwatermaatschappij Venscht het tegenwoordig voor de levering Van water aan ingezetenen van Ocgstgeeet geldende, tarief, waaraan evenals voor de ingezetenen van Leiden het ahonnemcntsstel- sol ten grondslag ligt, te vervangen door een, waarbij betaling naar het aantal ver bruikte Mr.s's plaats heeft, met vaststel ling van een bepaald minimum verbruik. Dit gewijzigd© stelsel levert voor de Maatschap pij het voordooi op, dat water verspil ling daar- deer beter wordt tegengegaan, omdat de con trole op waterverspillmg, die thans noodig is, voor aangeslotenen, die huiten Leiden wonen, uit. den aard der zaak groote moei lijkheden oplevert. De prijs por Mr.8 is be paald op 33 oent, evenals voor de Leidsche ingezotencn bij verbruik over den meter. En hot minimum aantal Mr.3's. dat in ieder geval betaald moet worden, is zoodanig ge steld, dat'het verschuldigde minimum-be drag ongeveer gelijk is aan den abonnements prijs, die thans, al naar het aantal kamers, dat de woning telt, betaald moet worden. Van bevoordeeling dor ingezetenen van Oegst geest boven die van Leiden kan dus door de invoering van het nieuwe tarief geen sprake zijn. Waar nu het tarief van waterlevering een onderdeel uitmaakt van de met 's Raada goedkeuring hij besluit van 20 April 1906 gesloten overeenkomst tusschen de Leidsche Duinwater-Maatschappij en de gemeente Oegstgeest, zal de thans voorgenomen wijzi ging van dat tarief ook Weer diens goed keuring moeten erlangen. Op grond daarvan geven B. en Ws. dus in overweging de Maatschappij to machti gen het prospectus van waterlevering, be- hoorende hij de door haar dn 1905 met de gomeenle Oegstgeest gesloten overeenkomst, te vervangen door het concept-prospectus 1909, dat door de Maatschappij bij het thans ingediend verzoek aan 's Raads goedkeuring is 'onderworpen. Bij adres wordt door den heer J. Boter- mans een tegemoetkoming gevraagd in de kosten van demping en rioleering van de sloot, gelegen midden in de Sieboldstraat. Met de Commissie van fabricage komt het ons voor, dat voor inwilliging van dit verzoek geen termen aanwezig zijn. Ten on rechte toch doet de Directeur van Ge meentewerken het in het door hem uitge brachte rapport voorkomen, als zou het hier een geval gelden, analoog aan die, waarin in den laatsten tijd een tegemoet koming vanwege de gemeente in de dem- pingskosten verleend werd. Dan toch gold het steeds slootgedeelten, in eigendom toebehoorende aan de ge meente, welke particulieren voor hun reke ning zouden dempen, en dan nog alleen 'lie 6tukjes van bet te dempen gedeelte, waar over een straat op den, singel zou uitloopen. Hier echter hebben wij in de eerste plaats te doen met een sloot, welko geheel particulier eigendom is, en in de tweede plaats is er ook geen sprake van een slootdemping die aan den aanleg van een straat zou bevorderlijk zijn. Immers de For mosastraat is er reeds en de demping van de sloot in de Sieboldstraat kan dus od liet tot stand komen dier straat geen invloed meer uitoefenen. Voor 't verleenen van een tegemoetkoming tot de helft der dempings- kosten voor het gedeelte der sloot, dat vóór de Formosastraat gelegen is, kunnen dus in deze geen termen aanwezig zijn. Veeleer zou dit, gelijk de commissie van fabricage terecht opmerkt, een verkeerd antecedent scheppen. Dit neemt intusschen niet weg, dat bij die slootdemping eeüige werken zullen moeten worden uitgevoerd, die uitsluitend in bet be lang zijn van de gemeente. B. en Ws. be doelen het aanbrengen van een ruimduu- kast vóór de Formosastraat, tot aansluiting van hot riool in de Sieboldstraat aan bet gemeenteriool in die straat, en het maken van ecnige straatkolken ten behoeve van de aan de gemeente toebehoorende straten. Het is natuurlijk niet meer dan billijk, dat de kosten dier werken, die uitsluitend m het belang van de gemeente bij de door B. en Ws. te verleenen vergunning tot sloot demping zullen moeten vrorden voorgeschre ven, en welke kosten geraamd worden op pl. m. f 250, door de gemeente zui len moeten worden gedragen. Deze gelden behoeven echter niet expressclijk door den Raad te worden toegestaan, aangezien zij uit het bij de begrooting voor 1910 voor rioolwerk beschikbaar gestelde bedrag zul len kunnen worden gevonden. B. en Ws. geven in overweging t<e beslui ten de verhuring van de bouwmanswoning „Endegeest" en van de bijbehoorende wei landen aan den heer J. de Groot, te Oegst geest, weder voor den tijd van 5 jaren on der de bestaande voorwaarden te besten digen, met dien verstande dat een strook gronds, langs de Groenesteeg gelegen, groot pl. m. 900 vierk. M.. uit het verhuurde zal worden genomen en dat de voorwaarden alsnog zullen worden aaDgevuld met een be paling, krachtens welke het aan den pachter verboden is dieren te stallen, dio hinder lijk zijn voor de omgeving. Door den heer O. J. Dieben wordt ge vraagd het onlangs door de gemeente aan gekochte weiland aan den Rijnsburgerweg, kadastraal bekend onder Sectie L no. 554, groot 2 H.A., 46 A. en 50 cA. van de ge meente te mogen pachten voor de som van f 230 per jaar. Aangezien deze pacht welke neerkomt op f 93 per H.A., B. en Ws. te gering voor komt, ook in vergelijking met andere door de gemeente bedongen pachten, welke af wisselen van f 130 tot f 150 per H.A., geven B. en Ws. in overweging afwijzend op het verzoek te beschikken. Door hen zal clan tot een openbare ver pachting van het weiland worden overge gaan. Evenmin als bij de oommissie van fa bricage bestaat bij B. en Ws. bezwaar onder vast te stellen voorwaarden en beta ling van recognitie tegen de door de firma Tieleman en Dros gevraagde vergun ning om haar fabrieken aan de Middelste gracht door een ijzeren overbrug te verbin den. De overbrugging is ontworpen op een hoogte van 3.85 M. boven de straat en kan dus het rij tuig verkeer niet hinderen terwijl de scheepvaart daarvan evenmin nadeel kan ondervinden, omdat bij de Groenesteeg reeds een vaste brug over de gracht ligt en de gracht bovendien alleen door vaartuigen voor adressante zelf wordt bevaren. Deze vergunning vervalt, wanneer daar van vóór of op 1 April 1910 geen gebruik is gemaakt. Evenzoo bestaat er geen bezwaar tegen de inwilliging van bet verzoek van de wed. A van Donkelaar, geb. Kret, Jsm vergunning tot demping van een gedeelte sloot langs den Maresingel vóór de perceelen Sectie K. Nos. 10721075, mits daaraan do gebrui kelijke voorwaarden worden Verbonden. Aangezien het hier betreft een gedeelte sloot, dat zich bevindt op een plaats, waar een straat op den singel uRloopt, bestaat er ook hier weer alleszins aanleiding om, evenals in dergelijke gevallen in dea laatsten tijd gebruikelijk is, de helft der kosten van demping van het gedeelte der sloot, dat gelegen is vóór de Sophiastraat, aan adressant© te vergoeden. Overeenkomstig do aanbevelingslijst van de commissie van fabricage, bieden B. en Ws. den Raad do volgende aanbeveling aan voor de benoeming van een opzichter van gemeentewerken: lo. J. J. Verlinde, buitengewoon opzich ter aan het Hoogheemraadschap Delfland, te 's-Gravenzande2o. A do Poorte, ge meente-opzichter te Culemborg; en 3o. J. O. Leich, tijdelijk opzichter van den pro vincialen Waterstaat in Overijsel, te Zwolle. In de gemeenteraadsvergadering van den llden November LL werd besloten een gedeelte van den berm langs den Haarlem mertrekvaartweg te verkocpen aan den heer C. Immerzeel tegen den prijs van f 1.80 per vierk. M. Immerzeel hooft evenwel bericht met be reid te zijn den koop tegen dien prijs te aanvaarden. Thans zou dus aan de ordp kunnen komen het in de Raadsvergadering van 21 October 1.1. ingekomen verzoek van den heer A. Meyer te Noordwijkerhout, die datzelfde ge deelte van den berm in eigendom wensebte te bekomen. B. on Ws. hebben ëöhtif~ge-" meend aan Meyer vooraf de vraag tc moe ten stellen of hij c.q. bereid zou zijn eon prijs van f 1.80 te betalen en ontvingen daarop ten antwoord, dat ook hij wegens het vergevorderde seizoen van den koop afziet. Onder deze omstandigheden meenen B. en Ws. den Raad dus in overweging tc mo gen geven het verzoek van A. Meyer vor der voor kennisgeving aan to nemen. De Commissie van Financiën heeft te gen de rekeningen rail het R.-BL Wees- en Oudelicdenhuis en van het R.-K. Armbe stuur, beide het dienstjaar 1908 betreffen de, geen bedenkingen en adviseert den Raad derhalve tot goedkeuring van die re keningen te besluiten. Dezelfde Commissie deelt medo, dat in dien de Raad besluit tot do door B. en Weths. voorgestelde aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds der Electrioiteitsfabriek met f 300,000, zij togen den daartoe betrekkelijken bcgrootings- 8taat geen bedenking heeft en den Raad tot vaststelling van dien staat adviseert. Den gemeenteraad hebben B. en Ws. tor vaststelling aangeboden het 2de supple toir kohier der plaatselijke directe belas ting, dienst 1900. De proefdrukken van dit kohior zullen aan de Raadsleden worden toegezonden. Met 31 December a. s» eindigt de huur van perceel I van het Raamland aan den Hoogen Rijndijk, voor den tijd van één jaar verhuurd aan do Vereeniging „Volksspeol- tuinen" voor 139 per jaar. Do huurster heeft den wensch te ken nen gegeven de huur weder voor den tijd van één jaar te verlengen, waartegen bij B. en Ws. geen bezwaar bestaat. B. en Ws. geven tevens in overweging te besluiten het gedeelte van den berm langs den Haarlemmertrekvaartweg, kadastraal bekend onder Sectio B No. 810, gem. Noordwijkerhout, thans dienst doende als uitweg ten behoeve van het perceel Sectie B. No. 514, groot 33 vierk. M., tegen den prijs van f 1 per vierk. LL benevens de kosten van overdracht to verkoopen aan don heer H. Oostdam Ezn. te Noordwijkerhout. De Directeur van de Stedelijke fabrie ken van gas- en electriciteit beeft B, en Ws. gewezen op do wenschelijkheid om, nu op het onlaDg3 van den heer Bots aange kochte terrein weldra een magazijn zal wor den gebouwd, het daaraan en aan het ter rein van de gasfabriek grenzende, doodloo- pende, achterste gedeelte van de 3do Bin ncnvestgracht aan de terreinen van de fabriek te verheelen. Het bedoelde ge deelte straat heeft slechts een oppervlakte van 30 vierk. M., maar aangezien het juist in het verlengde ligt van het van den heer Bots aangekochte terrein, kan de besch'k- kiüg daarover voor do fabriek van groot nut zijn. Omgekeerd wordt door de ont trekking daarvan aan den publieken dienst geen enkel belang geschaad. B, en Ws. geven den Raad in overweging dienovereenkomstig te beschikken. De aid. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers hield Z. terdagavond j.L in het Volkshuis haar twaalfde huishoude lijke vergadering in dit jaar. De voorcitter deelde mede, dat door B. en Ws. gunstig is beschikt op het adres van de afdeeling betreffende de kosten van het geneeskundig onderzoek van sollicitan ten. In het vervolg zullen degenen, die zich moeten laten keuren, daarvoor een vergoo ding van 2 gulden ontvangen. Met uitzondering van 2 stemmen blanco sprak de vergadering zich met algemeene stemmen uit vóór steun uit de Weerstands- kas aan den in Rotterdam ontslagen onder wijzer Van Dijk. Tot afgevaardigden naar de hier ter ste de to houden Algemeene Vergadering wer den benoemd de heeron J. M. Vos Jz. en J. Tjalsma. Het voorstel van een der leden, om de afgevaardigden voor alle punten van den beschrijvingsbrief vrij mandaat te verleenen werd met meerderheid van stemmen aange nomen. Bij den dienst der directe belastingen, enz. is bevorderd tot kommies 1ste klasse do kommies 2de klasse G. Bokma, te Lei den. Tot concierge aan de Openbare Lees zaal en Bibliotheek, Breeatraat 27, alhier, is benoemd de beer J. J. Smitt, boekbin der alhier. Voor het examen m. o. natuurkunde, soheikunde, en kosmographie, K. III is te 's-Gravenhage geslaagd de heer M. L. van dor Schaaf, van Leiden. Do Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht hield te Zwolle haar algemeene vergade ring. Uit do rekening en verantwoording van de penningmeesteres, mej. A S. Oh. Su therland, bleek dat cio totale ontvangsten in in het afgeloopen verecnigingsjaar bedroe gen f 10,691,90 waaronder aan oontributies f 3829. Er is een voordeolig saldo van f 1591.75. De rekening werd goedgekeurd. Besloten werd-de afdeeling Leiden op re dragen een afgevaardigde aan te wijzen naar de eerstvolgende jaarvergadering van den Nationalen Vrouwenlond, aangezien in Leiden genoeimde vergadering zal wor den gehouden. Tot leden in het nationaal oomitó voor de internationale belangen in den wereldbond voor vrouwenkiesrecht werden benoemd de dames mevr. Rutgers-Hoitsema, dr. Mia Boissevain, dr. Aletta H. Jacobs, mej. J. van Lanschot-Hubrecht, mevr, Goudsmib- Goudsmit, mevr. W. Drucker, mevr. mr. Bakker-van Bosne mevr. A W. L. Ver- sluys-Poelman, mej. O. Groot, mej. E. Bergsma, mej. Elise Haighton mevr. U. Kekrer-Stuart. In 1910 zal de zomervergadering te Mid delburg en de jaarvergadering te Leiden worden gehouden. In aansluiting op hetgeen in ons vorig nummer is ontleend aan do Memorie van Antwoord over de begrooting van Binnen- landsche Zaken voor 1910 volgen hier nog enkele nadere bijzonderheden over de voor stellen en plannen der regeering nopens de reorganisatio der ziekenhuizen en musea te Leiden. Zoo wordt omtrent de kosten van bouw en terrein voor de inrichting van ziekenhuizen en laboratoria door don minister meege deeld, dat die rood vijf millioen zullen be dragen, nL 4,860,000 voor bouw en inrich ting en 162,000 voor het terrein van glo baal 15 H. A De Memorie van Antwoord bevat daar over het. volgende: „De aanhangige gedachtenwisseling met het gemeentebestuur mag doen verwachten, dat de gemeente Leiden een derde gedeelte in de terreinkosten zal bijdragen, zoodat de prijs van dit voortreffelijk gelegen tor- rein 't Rijk slechts op f 0.72 per vierk. M. zal komen te staan, met de faculteit den grond in erfpacht te nemen tegen 4 pCt. Dat. deze voorwaarden niet als „gunstig" zoudeil mogen gelden, is den ondergetee- kende niet wel verklaarbaar. De vraag wat later met de bestaande ge bouwen zal geschieden, wordt in het Ver slag der Commissie (op bladz. 34, 35 en 36) uitvoerig beantwoordde hier gegeven op lossing komt den ondergeteekende alleszins aanbevelingswaardig voor. Hiermede zal een eind worden gemaakt aan den onhoud- baren toestand, waarin hen Ethnografisch Museum met zijn k os tibar' en inhoud ver keert, waarop reeds sedert tal van ja ren door de Kamer de aandacht der regee ring werd gevestigd en waarover ook nu weder op bladz. 28 van het Voorloopig Verslag ernstig wordt geklaagd." Gaan deze plannen door dan zal dus een oplossing gevonden zijn voor de moeilijk heid, waarin men met het Ethnografisch Museum in den loop der decaden hoe langer hoe meer verstrikt is geraakt. Omtrent de „ingewikkelde aangelegen heid, der toekomst van 't Rijks-herbarium'' heet het in het Memorie van Antwoord, dat vermoedelijk eerlang in de vacature voor het directeurschap van het Herbarium zal wordon voorzien. En verder: ,,Ook aan het votum dor Kamer betref- fende den bouw van een nieuw Herbarium ia door de plaats gehad hebbende aanbeste ding een begin van uitvoering gegeven." Nog worden modedeelingon gedaan om trent do financieele regeling, welke getrof fen is, in verband met het laboratorium voor de vergelijkende pathologie: „De opvatting, als zoude een gedeelte van een aan oen hoogleeraar tocbehoorend huis worden gehuurd ten behoeve van een laboratorium te zijnon dienste, is in dezen vorm niet juist. Professor Do Jong toch heeft aangeboden een gesehikt pand tc koo- pon, bestaande uit twee kleine huizen mot open terrein tegenover het academisch ziekenhuis, ten einde deze na ood- en ver bouwing te bestemmen voor het onderwijs in de vergelijkondo pathologie aan de me dische studenten." B. on Ws. van 's-Gravenhago hebben praeadvies uitgebracht op oen motie-Hoe- jenbos o. 8., waarin zij worden uitgenoo- digd nadero voorstellen te doen, tenein- den het Noorsche stelsel van verzekering tegen werkloosheid to vervangen door het Gontsche stolsel. B. on Ws. bestrijden in den broede de ar gumenten der tegenstanders van eerstge noemd stelsel cn govon den gomecntcraad in ernstige overweging zijn goedkeuring aan de motie te onthouden. H. M. de Koningin ontving Zaterdag op Het Loo in audiëntie luit.-gen. Rost van Tonningen, laatstelijk commandant van heb leger in Ned.-Indic, luit.-gen. Van Ermel Schorcr, voormalig inspecteur-generaal dor artillerie h. t. 1., den heer von Zeppelin Obermüller, consul -generaal te Sjanghai, met verlof h. t. 1. on mevrouw Von Zeppe lin, cn mr. Elias, lid van den Raad van State. Een voordracht is to Amsterdam ver schenen tot onbewooiibaarvorklaring van 49 woningen. B. en Ws. stellen voor gunstig te beschik ken op een verzoek van belanghebbenden om extra betaling van wcrkl'cden voor arbeid op feestdagen, die van de gunstige bepa ling daaromtrent tot heden waren uitgo- sloten. De kosten worden op f 20.000 's jaara berekónd. Tevens wordt een wijziging voor gesteld van het werkliedcnroglcmont, be treffende het ontslag van jeugdige werk lieden. Op 48-jarigcn leeftijd is te Winsohoten' overleden do hoor H. G. Post, kassier te Winschoten. Do overledene was bestuurslid van ver- 6ohillondo verconigingon en algemeen ge-< acht. To Middelburg is in den ouderdom van 57 jaar overleden do heer R. Broere, direc teur dor rijks-kweekschool voor onderwij- zors, voor dezen eerst schoolhoofd en direc teur der normaallessen te Tholen, en later loeraar aan de kweekschool te Haarlem. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat de heer L. J. 0. von Zeppelin Obermüller, consul- generaal der Noderlanden te Shanghai, voor belanghebbenden bij den handel op Middcn-China zal te spreken zijn in een der lokalen der afdeeling handel van hot' departement van landbouw, nijverheid en handel, Lange Houtstraat 36 to 's- Graven- hage, op Dinsdag 14 dezer van 10—12 do® voor- en van 2 4 uren des namiddags. Bij beschikking van 11 dezer, heeft dei minister van buitenlandsche zaken den heer C. G. R. Schulzo, to Weimar, geschorst in zijn betrekking van consul der Nederlan den aldaar. Bij beschikking van den minister van binnenlandscbe zaken is, met ingang van 15 dezer aan dr. G. P. WensolLnk, to Utrecht, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als geneeskundige voor den dienst in het Rijks parc-vaceinegène te Utrecht, en is voor het tijdvak van 15 dezer tot en meb 31 Maart 1910, als zoodanig benoemd dr. G. J. van der Kaay, te Utrecht. De gewone audiëntie van den minister van landbruw, nijverheid cn handel zal op Woensdag 15 dezer, die van den minister van oorlog op Donderdag 16 dezer niet plaats hebben. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij da Ned.-Herv. Gem. alhier zijn herkozen resp. als ouderling, diakon, kerkvoogd, regent van bet weeshuis en secretaris van het kies college de hoeren13. Vooys, R. Haasnoot, D. Parlevliot, J. Varkevisser Rz. en G. B.> Werthcr. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren werd in beide kerken alhier dankstond gehouden voor de visscherij. In do Hervormde K2rk bepaalde da. C. Plug des morgens zich bij Openb. 21 1. Da. J. J. Impeta sprak des avonds in do Goref. Kerk naar aanleiding van Nahum 1:7. De kerkgebouwen waren beide stampvoL- Zaterdag 1L kwamen hier vijf partijeii haring in afslag. Volle haring bracht o®

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1