by M. J. HOELEN ZOON, begint morgen Dinsdag. Hieuwe Bijn 8-10, Echtscheiding. Gas- en Waterfitter Zita Vereeniging. ÜËÜTA. Bank-vaii-Lsening. H.H. Klompenmakers. Notarishuis te Leiden. Verkrijgbaar bij W. ALT. P. J. Ledige Odol-Flacons „SANITAS", Steenschuur L Faillissement. Bioembollen- Verïiooping Brouwerij „3 Hoefijzers" Breda. Tel. S05. Hoogewoerd 56. 13e beliende Groote Gemengd Nieuws. Tweede Kamer. Fa. A. VERHOOG Jzn., Oude Vest 109b., Timmerman en Metselaar, bevoelt zich beleefd aan. 9791 10 Tcleplioou 884. W.rüpl.iatssnhoek VoldRrsQracht No. 1. Berde Afkondlgiug. By vonnis van de Arrondlssements Rechtbank te 's-Gravenhage van 21 September 1909. is het huweiyk van ZACI1AKIAS VA* DEK ZWAKT, arbeider, wonende te K:.tvvt]k en NEELTJE VA* DEU VJLI8T, zonder beroep, verbluf houdende to Schevonlngen, op verzoek van den eerstgenoemde door eciitsclioidiuc ontbonden verklaard mot allo wetteiyke ge volgen daarvan. 8765 22 De Procureur van elscher, Mr. J. DRAAIJER. Leidbh, 6 December 1909. terstond gevraagd. Hoog loon. Vast werk. Briovon fr. onder motto fltler aan hot Algera. Adv. bureau „Dordrocht", BagUnhof 68. te Dordrecht. 8761 10 Dinsdag 7 Dec. 1909, 's avonds 8 nar, in liet Café van den heer J. VAN HAASTRECHT aan do Zyde te Venr, ten overstaan van don te Voorschoten gevostlgden Notaria D. K. J. SCHOOK, afslag van: No. 1. EenUe perceolen alt stekenden tuingrond te Venr naby den Tol, groot 1.10.02 II.A. In bod op slechts 3300.— Verhoogd met 200.— No 2. Een perceel wei- land, aldaar, uitmun tend voor tuingrond ge schikt, groot 0.60.50 HA. In bod op f 1800.— Ton kantore van genoemden Notaris SCHOOR worden Inmiddels ver- hooglngen aangenomen tegen 20 pCt. der verhoogsom, terwyi aldaar ook Inlichtingen te bekomen zUn. 3664 21 Alle soorten oud Papier van de St.-Nicolans-surprisos worden gaarne ontvangen of afgehaald. Het Bestuur: 8777 8 Liefdewerk O. P. 12J Cent per Doos. 3102 6 Morgen Kijkdag Microscoop (e. hartnaok en A. PRAZMOUSKJ) Gramophoon, Rijwielen en Naaimachines. 3785 7 worden door ons gevuld A 0.50. 8766 5 Te koopt 13 h 15 Wilgen Doornen, te zien: by STEENE- VELD Landlost", te Veur. 8668 6 Wegens sterfgeval zal Donderdag a. s. aldaar worden verkocht, een NETTE INBOEDEL, waarby: eikenh. Salon-Amenble- ment, dito Slaapkamer-Ameu blement, diverso Kasten, Tafels en Stoelen, notenh. Cylinder- bureau, dito Linnenpers, antiek eikenh. Bureau, dito Kist, Spie gels, Pendules, Gordijnen, Linnengoed, eonig Goud en Zilver, Glas- en Aardewerk, Kleeden, Vulkachel, eenige Onderdooien voor Zeilboot, enz., enz. K IJ K D A GWoensdag van 10-3 uren. 8760 23 By vonnis der Arrondissementa. Rechtbank te 's-Gravenhage, d. d. 8 December 1.1. is J. EDELAAR, Winkelier en Graanhandelaar, wonende te Noordwilk-Blnnon, verklaard In staat van faillissement met benoe ming van Mr. C. W. SCHLINGE- MANN tot Rechter- Commissaris en van ondorgeteekende tot Curator. 3788 18 De Curator, Mr. J. H. Q0UD3MIT. te Katwijk a. d. Rijn op Donderdag 9 Dec. In't Hotel ,,De Roskam*1 waaronder voorko men flinke paitflen Talpen door W. ROSEMA, met medewerking van P. H. VAN THIEL, Deur waarder te Leiden. Conditiën A Contant met 10 pCt* opgeld. 8730 14 8764 204 JMRLIJISCHE OPRUIMING Z o o a 1 a gemeld ia, hebbon, ton nadeele van de firma Minnigh en Co., die haar pakhuis aan do Plantage Muider- gracht te Amsterdam heeft, bel&ugrijke dief ;tnllco van tabak plaats gehad. Eon knecht der firma, die békende de diefstallen gepleegd te hebben, werd gearresteerd en met hem een tabakskoopman uit de Rapen burgerstraat, aan wien de gestolen tabak steeds verkocht werd. De laatete ontkende te licbbeu geweten, dat de goederen van diefstal afkomstig waren. In verband met deze zaak hooft Zaterdag ten huizo van den koopman in dc Rapen burgerstraat een just-itieele huiszoeking plaats gevonden. Mr. W. L. Luyken Glashorst, substituut officier van justitie, mr G. W. Eeckhout, rechter-oommissaris, do heer O. van Aspe- ren, commissaris van politie, vergezeld van een aantal rechercheurs, traden het huis bin non en doorzochten het in alle hoeken. Allo boeken, welke gevonden werden, zijn in beslag genomen. Van de aanwezige tabak word niets met beslag belegd. Het doel der huiszoeking was materiaal te vinden, waar uit, zou kunnen blijken of hier al of niet heling heeft plaats gehad. Intusschen heeft de Rechtbank tegen den öntrouwen knecht der firma Minnigh en Co. zoowel als tegen den kooper van de ge stolen tabak rechtsingang verleend, met last tot instructie en gevangenhouding van do verdachten. („H.") D o 70-j arige weduwe Monclels, te Amsterdam, wonendo N. Kerkstraat 38, drie hoog achter, meende Zaterdagmiddag om-» reeks kwart- over vijven iets to hooron vallen op den zolder. Daar zij ziek in bed lag, riep zij haar buurvrouw vóór, de we duwe Jas, opdat deze eens even zou gaan zien wat er op zolder gebeurd was. Buur vrouw vóór zocht met een lucifer naar een lampje en liet daarbij het brandend houtje in een kop met petroleum vallen, die by het blusschen nog omviel. In een oogwenk stond het achtervertrek in lichterlaaie. Do zieke vrouw werd spoedig in veilig heid gebracht en men alarmeerde de brand weer, die spoedig de vlammen meester werd, doch niet dan nadat do achterkamer geheel en de voorkamer gedeeltelijk waren uitgebrand. De wed. Mendels had zich niet verzekerd en verloor dus Zaterdagmiddag haar geheele have. Treurige S t.-N ioolajis. In de Tweede Lindendwarstraat 7, drie hoog voor, te AniGterdam, woont do weduwe Rooue- mont, die met uit werken gaan voor zich en haar dochter den kost tracht te verdie nen, De laatste week was 't haar nogal voor den wind gegaan; eenige dagen acu- tereen had ze werk gevonden en dus kon er wel een Snt-Nicolaasverrassing voor de dochter af. Met het geschenk onder haar schort kwam zo Zaterdag tegen zessen thuis, Do deur was als naar gewoonte geslo ten en in de kamer voDd ze alles in do beste orde. Gauw nu maar 't caudeautje verbergen. Eén, twee, drie werden de sleu tels uit een kast gekregen, om de lade, waarin alles wat achter slot behoorde te zijn, bewaard werd, open te maken. Tot haar groote verbazing bleek deze echter niet dicht te zijn. Zou ze 't den laatsten keer vergeten hebben 1 Haastig rukte ze de lade open en kwam toen tot de vreeselijke ontdekking dat allee wat ze aan waarde be zat, was verdwenen. Men had zieh meester gomaakt van eon portemonnaie met f 42, de spaarpenningen van lange, lange jaren, een duitje voor den ouden dag, met ontzaglijke inspanning bijeengegaard; een beursje, be vattende fl.26, een gouden remontoirhor loge en een dito ringetje met steen. Men kan de droefenis der weduwe voor stellen. Vermoed wordt dat iemand, met de omstandigheden van 't gezin bekend, den diefstal beging. Het slot der lade toch was niet beschadigd en werd dus waarschijnlijk gcopei\d met den sleutel, waarvan de berg plaats alleen ingewijden bekend kan zijn. („Tel.") Ineen moeras omgekomen Te Lichtoert (N.-Br.) is de heer Heijnen rentenier, in de duisternis vn 't pad afge raakt, en in een moeras terechtgekomen. Zij zonk zoover weg, dat hij er met geen mogelijkheid kon uitkomen. Toen men den ongelukkige vond, bleek hij door koude en ontbering omgekomen te zijn. Op de kust van Teasel ia aan- gedreven hel lijk van een manspersoon met rood haar. Hij droeg een zwemvest, waar op: Lingo. Het gezicht ia ontvleesd, het lijk nog niet in staat van ontbinding. De meeste reizigere uit N e- derland naar België verkeeren in de mea ning dat een getal van 60 stuks sigaren of een opengebroken kistje van dit artikel, ronder invoerrechten te betalen, in België mogen worden ingevoerd. Tot nu tos schijnt de douane oogluikend dien geringen invoer kosteloos te hebben toegelaten. Het syndicaat van tabak en sigaren te Brussel heeft zich tot den Belgischen mi nister van fiancicn gewend met do opmer king, dat volgens de wet geen enkele sigaar vrij van invoerrecht is en gevraagd om dit misbruik te doen ophouden. De minister heeft alstoen geantwoord, dat thans de douanebeambten waren aange schreven om de wet stipt toe te passen. Dit ter waarschuwing onzer landgenooten. („N. R. C.") Soheepsrampen. Volgens Bureau Veritas rijn in de maand October 48 zeilschepen vergaan, verdeeld als volgt: 7 Amerikaanache, 10 Engelsche, 3 Duitsohe, 2 Deensche, 1 Braziliaansch, 8 Fransche, 1 Italiaansoh, 1 Nederlandsoh,. 7 Noorsohe, 6 Russische en 2 Zweedsche. In hetzelfde tijdvak rijn 30 stoomschepen vergaan, verdeeld als volgt: 4 Duitsohe, 1 Amerikaansch, 1 Belgisch, 9 Engelsche, 1 Russisch, 1 Zweed8ch, 2 Oostenrijkache, 1 Deensch, 1 Grieksch, 1 Fransch, 2 Japan- sche en 6 Nooreche. Hot Openbaar Ministerie te Kiel heeft togen het vonnis inzake de aan de werf aldaar gepleegde knoeierijen, revi sie aange teekend. In de kerk van Himmelkron bij Bayreuth is de doodkist van een Ho- Heu,zollernsohe prinses gevonden, die in 1691 gestorven is. De geborduurde klee- ren, waarin rij begraven is, zijn betrekke lijk goed bowaard gebleven. In dezelfde kerk zijn twee kinderdoodkisten gevonden. Te Himmelkron is, volgens do sage, de Witte vrouw" van het Hohenzollemsche buis begraven. Een telegram uit Nieuw-York meldt, dat de geheele handelswijk van Balti more in vlammen staat. Het grootste deel van de "bank-, oourant- en kantoorgebouwen staat in brand. Alle pogingen van de brandweer van Baltimore en van de omliggende plaat sen, om den brand te suiten, waren bif het afzenden van het bericht, tevergeefs ge bleken. Do scluule wordt reeds op meer dan two* millioen geschat. f Uit Washiugion, Philadelphia en Nieuwe York zijn afdoelingan der brandweer naar; Baltimore gezonden. Het terrein van den* bruari 1894 is Baltimore eveneens door een. Vijftien jaren geleden, op 7 on 8 Fe bruari 1984 is Baltimore eveneens door een reuzenbrand vernield. Do schade hedroag toen 125 millioen dollars. Het aantal vermisten, wordt op eenige hon derden geschat. Uitvoerige berichten schijnen ten gevolge van de storing in het telegraphische ver keer nog niet te krijgen te zijn. Een wetsontwerp is ingediend, strekken de om in het tweede lid van artikel 374b van met Burgerlijk Wetboek tussohen de woor den „en" en „geschiedt" in te voegen de zinsnede: „bij alle verzoeken of vorderingen in het vorige artikel bedoeld." De minister van Justitie deelt in de toe lichting tot dit ontwerp mede, dat genoemde' zinsnede, ten gevolge van een onopgemerkt verzuim is weggevallen bij het eerste af drukken van het ontwerp van 27 Septem ber 1909, tot wijziging van de wet van lt Febr. 1901 (Kinderwetten). Sedert werdea die woorden niet meer opgenomen. Het thans voorgestelde ontwerp dient louter ouf dit verzuim te herstellen. CORRESPONDENTIE. - Een paar ingezonden stukkon moesten tot een vol gend nummer blijven liggen.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 4