N«. T5Z70 A<\ 1909. fëeze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. „Pak me Hee," Offieieele Kennisgeving. Openbare Leerzaal en BlblIollieeL %Voens<lag 1 Decern DAGBLAD PBLTS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels f 1.06, Iedere regel rneor f 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandon 2 l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn t 1.30. Franco per post1.65. Portret van E. M. de Koningin met Prinses, 15 CENTS. Abonné's, die het „Leidsch Dagblad" per poet ontvangen, behoeven niet te wachten tot Vrijdagavond, ten einde de mogelijkheid dat de portretten uitverkocht zijn, te vermijden. Op den postwissel van 17$ Cte. gelieve men dan duidelijk n a a m en adres te ver melden. Op plaatsen, waar agenten zijn geves tigd, gelieve men de bestelling aan den agent te geven, uiterlijk Donderdagavond. dat morgenavond aan de Abonné's daarop wordt bezorgd, bevat o.a. een straat in San-Francisoo met reuzongebouwengo- dresseerde zeeleeuwen; een tafereel uit „Horbstmanover" en „Madame Butterfly"; de Zendingstentoonstelling tö Rotterdam; verscheidene portretten, waaronder van stadgenooten. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 6 dor Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der 6cholen, de toelating en het ontslag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5) Brengen ter algemeene kenniB, dat tot het doen mschrijen van nieuwe leerlingen voor do openbare lagere scholen der late en 2do klasse, waarvan bij onderzoek moet blijken, dat zij het onderwijs op een der bestaande klassen kunnen yolgen, gelegen heid zal gegeven worden; voor de Jongensschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1ste klasse, in het schoolgobouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2üe idasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse in het schoolgebouw aan de Bree6traat; voor de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; en wel van den 6den tot en met den 18don Doe. e.k., dagelijks (den Zondag uitgozon- dord) van dee voormiddags halfncgen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag, bovendien van half twee tot twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, KERSTENS, Weth., loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 1 Dec. 1909. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door Mej. M. O. BROEKHOF, wonende te Lei den een verzoekschrift is ingediend, om vergunning tot uitoefening van den klein handel in sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel Watersteeg 2. Burgemeester en Wethouders voomo ;md, KERSTENS, Weth. loco-Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 30 Nov. 1909. Afsluiting passage Hooglandsche- kerk Ohoorsteeg. Burgemeester en Wethouders van Leidon. brengen tor algemeene kennis, dat de Hooglandsche Ke r k c h o o r- steeg, wegens het maken van een aan sluiting op het kabelnet, der Electriciteite- fabriek, op Donderdag 2 Dec. a. s. .voor het verkeer met rij-en .voertuigen zal zijn afgeslo te n. Burgemeester en Wethouders voornoemd KERSTENS, Weth. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, l Dec. 1909. VOLKSTELLING. Met het oog op de te houden negende algemeene tienjaarlijksche volkstelling worden de ingezetenen herinnerd aan da bepalingen van het Koninklijk Besluit van 27 Juh 1887 (Staatsblad No. 141), regelende de verplichting tot het doen van aan gifte voor de bevolkingregia- tersbij vestiging in- ofbij ver- trekuitde gemeente en aan artikel 2 der Algemeene Politieverordening, krach tens welk artikel, bij verhuizing binnen de g e m e e n t binnen veer tien dagen na die verhuizing, daarvan aan- gifto moet worden gedaan aan het Bureau ran de Bevolking. Burgemeester en Wethouders voornoemd, KERSTENS, Weth. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 1 December 1909. Leiden, I December. Bij beschikking van den minister van Binncnlandsche Zaken is met ingang van heden, 1 Dec. benoemd tot conservator bij 's Rijks Ethncgraphisch Museum te Leiden, dr. H. W. de Visser, thans 2de secretaris- tclk der Nederlandsche legatie te Tokio. Voor het examen in boekhouden, han debrekenen en handelsrecht van de Ver- eeniging van Leeraren in het Boekhou den te Amsterdam is geslaagd mejuffrouw I. van Loo, alhier. Do heer D. Trompetter, sedert 1 Mei 1895 directeur van het Centraal Israël. Weeshuis alhier, heeft met 1 Mei 1910 eer vol ontslag aangevraagd. Voor het akte-examen Middelbaar On derwijs Aardrijkskunde, slaagde te 's-Gra- venhage, de heer Ch. F. H. Dumont, van 0eg6tgeesb Beroepen is bij de Gerei. Kerk te Aohlum, de heer F. C. Meister, theol. can- didaat te Katwijk-aan-Zee. Te 's-Gravenhage is overleden de heer P. van Eijk, sedert October 1880 gepen- sionneerd kapitein der infanterie. Hij heeft 6 jaar in Indië gediend als 1ste luit., van 1860 tot 1808, waarvan deze offi cier 4 jaar heeft deelgenomen aan do expe ditie naar Bandjermassing en Borneo. Voor al heeft hij zich daarbij onderscheiden als patrouille-commandant tegen den hoofd opstandeling Sitoe Ohne in Bandjermas sing onder bevel van den toenm&ligen over ste, later luit.-generaal Verspyck. In 1877 werd te Zutfen het eereteeken uitgereikt voor belangrijke krijgsverrich tingen aan den toenmaligen luit. pl^ttse- lijkon adjudant Van Eyk, die in de jaren 18631864 aan de expeditie van Borneo heeft deelgenomen en ten gevolge der daarbij doorgestane vermoeienis en ziekte, zijn overplaatsing bij het leger hier te lande heeft moeten verzoeken. Ds. J. Fokkinga, predikant der Goref. Kerk te Aalsmeer, zal 4 December a. s. zijn 25-jarige ambtsbediening herdenken. Da. Fokkinga diende de gemeenten Edam, Haulerwijk, Houwezijl, Schildwolde», Me- demblik en deed in Januari 1909 zijn intrede te Aalsmeer. Door de arr.-rechtbank te Amsterdam is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de volgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. E. Jellinghaus, abt. van het O. M. bij de kantongerechten in het arr. Amster dam, voor het kanton HiJversum, ter stand plaats Hilversum; mr. F. Sleutelaar, aubst. griff. bij de arr. rechtbank te Amsterdam en mr. J. Wiarda, rechter in de arr.-recht bank te Dordrecht. In de gisteren te Amsterdam gehou den buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Koninklijke Ne derlandsche Maatschappij tot exploitatie van Petroleumbronnen, werd het voorstel tot benoeming van twee commissarissen (de raad van commissarissen wordt met een tweetal vermeerderd) aangenomen. Met na genoeg algemeene stemmen werden gekozen de heeren jhr. mr. L. H. Ruyssenaers, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te 's-Gravenhage en de heer C. J. K. v. Aalst, direoteur der Ned. Handelmaat schappij. Do Minister van Justitie b oft tot den procureur-generaal bij het gerechtehof te Amsterdam een verzoek gericht om inlich tingen, naar aanleiding van het onlangs bij de Tweede Kamer ingekomen adres van de sociaal-technische vereeniging van demoora. tische ingenieurs en architecten, waarin aan do Kamer wordt verzocht alsnog een en quête te doen instellen in verband met het ongeluk, indertijd aan een ingenieur van de maatschappij „El eet ra" te Amsterdam over komen. Te Amsterdam is op 61-jarigen leef tijd overleden mr. A. J. J. Salm, advocaat en procureur. Mr. Salm werd in 1872 als advocaat beëedigd bij het gerechtshof aldaar en trad zeven jaar later, in 1879, op als procureur hij het gerechtshof en de arron dissementsrechtbank te Amsterdam. De over ledene was lid van den Raad van Toezicht en Discipline voor de Orde der Advocaten. De begrafenis vindt Donderdag om 1 uur plaats op de Nieuwe Ooeterbegraafplaats. (Hbl.) Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, is, met ingang van 1 Januari benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijkslandbouwwintersohool te Goes, O. Zwagerman, cuiveloonsulent te Middelburg. (St.-Ct.) Gisteren vierde onder groote belang stelling, de heer J. A. van Beek, pastoor der Oud-Katholieke Gemeente van de Hei lige Lanrentius en Maria Magdalena, te Rotterdam, den 50sten verjaardag van zijn priesterwijding, door den aartsbisschop van Utrecht, monseigneur H. Loos, in de kerk van de Heilige Maria te Utrecht. Onder de blijken van waardeering, welke hem werden aangeboden, bevond zich ook een feestnummer in goud van het tijdschrift ,.De Oud-Katholiek", waarvan het eerste nummer verscheen bij gelegenheid van zijn 26-jarig priesterschap. Het nummer van heden bevat benevens een photo, den jubilaris voorstellende in zijn studeerkamer, een hartelijken geluk- wensch, benevens een woord van groote er kentelijkheid, waar pastoor Van Beek daar van een der ijverigste medewerkers was en ook, zooal niet in naam, toch inderdaad de directeur. AARLANDERVEEN. De heer A. Lok heeft bedankt als organist bij de Ned.-Herv. Gem. Hij vervulde deze betrekking reeds 23 jaar. BODEGRAVEN. Bij de ten overstaan van SnotarSs Krüsemam gehouden veiling van een woonhuis met tuin in de Kerk straat, ia dit perceel in bod gebracht op f 5300 door J. Bodegraven, te Nieuwkoop, doch niet afgemijnd en opgehouden. De rederijkerskamer „H. K. Poot" ;s door haai* zus ter vereeniging „Borger," te Oudewater, uitgenood!gd om aldaar ,.De Veroveraar" op te voeren. Aan dit verzoek zal hoogstwaarschijnlijk gevolg worden ge geven. Do heer Le Mat, onderwijzer aan de Christelijke school, ia benoemd in gelijko betrekking bij het Christelijk OnderwijB te Terneuzen. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp hield de afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, een vergadering, waar o.m. uitvoe rig werd besproken: „De verzekering van den voldarbeidor." Vele landbouwers slo ten zich aan bij de Landbouw-onderlinge. Do winterpaardenmarkten in de ge meente Haarlemmermeer ter bevordering van den handel in joogo paarden, zullen 14 December en 18 Januari te Hoofddorp gehouden worden. Do afdeeling Haarlemmermeer van de Algemeen© Vereeniging voor Bloembollen cultuur besloot voor de a.s. groote bloemen tentoonstelling te Haarlem in 1910 een zil veren medaille beschikbaar to stellen. De afdeeling koos, door het overlijden van den secretaris, den heer A, Jansen tot diens op volger, die deze benoeming aanvaardde. Naar do 119de Algem. Verg te Haarlem werden de heeren G. Heemskerk en P. J. Koopa als afgevaardigden gekozen en tot diens plaatsvervangers do heeren H. Walkors en Vf. Stroo mbergen. H OOGMADE. Alhier werd de jaar- lijksche vergadering der ijsclub „Hoogmade" gehouden ia het lokaal van den heer Hille- brand. Na opening door den voorzitter werden do notulen gelezen on goed gekeurd, waarna de penningmeester verslag uitbracht. De rekening sloot met oen batig saldo. Op het oogenblik is in kas f 260, waarbij nog komt do contributie van dit jaar. Vervolgens had de verkiezing plaats van drie bestuursleden, wegens aftreding van de heoren C. van der Meer, C. "W. Lieverse en J. Zwetsloot, die met bijna algemeene stemmen werden herkozen. LEIDERDORP. Door het Rijk zijn van den landbouwer C. Bos overgenomen zeven aan tuberculose lijdende runderen te za- men voor f 730. LISSE. Gisteren rijn officieel candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, vacature-Van der Zaal, de heeren W. J. van Aalst, J. M. D. graaf van Lijnden en A. Verduyn Sr. De heer 0. J. Langelaan is geslaagd voor het examen stenografie, diploma A. De Zusters ter bediening van hot Piua- G-esticht, zullen reeds zus. Dinsdag of Woensdag hier arriveeren. NOORDWIJKERHOUT. Laat in den avond kwam de werkman D. zich alhier vestigen. Hij was gezeten op een brik, waarop hij niet alleen zijn pas gekocht huisraad, maar ook zijn jonge gade ver voerde. Mogelijk waren „de jonggehuwden" bij het opladen van hun inboedel nog te zeer onder den indruk van de dien dag plaats gehad hebbende huwelijksplechtig heid; althans zij hadden er niet voor ge zorgd hun lijfgoed een veilige plaats op den verhuiswagen te geven. Het gevolg hier van was, dat zij, rijdende langs den Kerk- weg alhier, een kleedingstuk verloren en nog wel het vest van het trouwpak des bruide goms. Toevallig werd dit door een eerlijk ingezetene gevonden, die het aan den eige naar kon teruggeven. In een der zakken zat een betaalde rekening van een Haarlemsch Beddenmagazajn. NOORD WIJK. Wij waren in de gelegen heid door de welwillendheid der Eerw. Moeder Overste een kijkje te nemen in de zaal der geschenken bij de Eerw. Zusters van het Si-Joaafagesticht alhigr, Evenalg andere jaren is er ©en groote voorraad warme kledingstukken, ondergoed, dassen, mutsen, petten, enz. Om oen denkbeeld te geven, noteerden wij: 225 hem dan, 185 broeken, 68 rokken, 67 schorten, 73 jurken, 60 mutsen, 54 jongensblouses, enz., totaal 715 stuks kleederon. Wat een arme, dungekleede jon gens en meisjes kunnen daarmee worden in gespannen Op hoeveel bleeke kinderge zichtjes fcan door deze practisch© geschen ken een lachje van genoegen en tevredenheid getooverd worden I Voor de burgermeisjes, die meegeholpen hebben, op do naaischool, al deze kleedingstukken te maken, hebben de onvermoeide Zusters aardigheidjes ge knutseld: speldenkussens, bricvenhangors, enz. 't Zal daar bij „de Zusters" vreer een vroolijken Sinterklaas geven. Heden waait de vlag van „Het Hof van Holland." Dit beteokent, dat het nieuwe gebouw zóó ver is, dat men weldra ftoi platte dak er op zal leggen. Met groot© snelheid is hot grootscho gebouw uit zijn puinen herrezen en het zal dit laat zich nu al zien grooter en fraaier worden, dan het ooit geweest is. Het nieuwe „Hof van Holland" bevat drie verdiepingen, waarin 20 kamers, slaap zit- en badkamers. Alles modern en comfortable ingericht De koffiekamer, die grooter wordt dan de oude, komt vóór aan de straat te liggen, wat ongetwijfeld een voordeel is. Daarachter de restauratie-zaal, enz. Links komt een hal, waarin de hoofdingang, het trappenhuis, de telefooncel, de portiersloge, enz. Deze hal wordt zrovcel mogelijk in oud- Hollandschen stijl gehoudende oude, eikan halken, met geboaldhouwdo wapens ver sierd, die eertijds in de koffiekamer lagen onder de zoldering, worden overgebracht naar die hal. Do eigenaar, de heer Zem- rowsky, is voornemens, zijn hotel van elco- trische verlichting te voorzien, als er te Noord wijk stroom geleverd kan worden, het zij do Gemeente die betrekt van de Leid- schc Centrale of zelf electriciteit gaat pro- duceeren. NIEUWKOOP. Een jongetje van O. V., had het ongeluk toen hij van een ladder af ging zóó te vallen, dat hij met een gebro ken beentje werd opgenomen. De ontboden geneesheer, dr. Razoux Kühr, heeft het beentj o gezet. Gisteravond had in de openbare school een ledenvergadering plaats van het zie kenfonds „Eigen Hulp". De penningmees ter bracht verslag uit, waaruit men bemer ken kon, dat er een batig saldo in kas ia. De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. Dingomans en J. Slootjes, werden met groote meerderheid herkozen. Een voorstel om ook personen boven de -10 jaren tegen hoogere oontributie toe te laten, werd tot de eerstvolgend© vergadering in Maart uitgesteld. OUDE WETERING. Gisteravond hield de ijsolub „Prins Hendrik" haar jaarlijksche ledenvergadering. Uit de rekening en ver antwoording van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f 93.19$ Ter aanvulling van hot bestuur werden ge kozen de heeren W. Rooloffs, P. Deters, J. Borgman, A. Slobbe, J. van Stavoren en Q. van Groningen. In plaats van den afgetre den voorzitter den heer Z. Fokken, die be dankt had, werd gekozen de heer J. F. de Ren, terwijl als rioe-voorzitter werd aange wezen de heer J. H. Yessour. Up een voor stel van de ijsolub „ijsvermaak zij ons Doel," om de twee Vcreenigingon ineen te doen smelten, werd besloten niot in te gaan. Eindelijk is de afd. OudeweteriDg e.o. van „Het Groene Kruis" door aankoop eigenares geworden van een stuk grond, be hoord hebbende aan ue erven J. Kimmel, spoedig zal nu zeker het plan verwezenlijkt worden, om daarop een magazijn te bou wen VOORHOUT. De milioien O. Oosthoek, in garnizoen to Haarlem, is voor den mili tairen dienst ongeschikt verklaard. In zijn plaats zal de loteling W. van der Tang wor den opgeroepen. WOUBRUGGE. Door do Maatschappij tot Détailverkoop, van petroleum „De Auto maat," te Rotterdam, is vergunning aan het gemeentebestuur gevraagd tot hot plaatsen van een kluis tot berging van oen hoeveel heid van hoogstens 240 Liter benzine, op het open terrein der perceelen, kadastraal hekend in sectie B, Nos. 712, 2433 en 2441, nabij Wijk B No. 108, alhier. De drie tuberculeuze runderen van den landbouwer G. S., alhier, zijn nadat de waar de hij her9chatting is bepaald respectievo- op f150, f190 en f190, door het Rijk over genomen, en mitsdien p?r stoomboot „Bus" naar Rotterdam vervoerd, terwijl zes dusda nige runderen van den landbouwer J. B., lal- hier, geschat op een waarde respect van f136. f148. f156, f160, f160 en f195, her- schat zullen worden, daar de eigenaar met de schatting geen genoegen genomen heeft. ZEGVELD. Door het gemeentebestuur zijn belast met de a-s. tienjaarlijksohe volks telling de heeren L. Ritmeester en A. de Deeuw. Het Groene Kruis. Gisteravond hield de jonge afdeeling Leidon van de Z.-H. voreeniging „Het Groene Kruis" haar eerste algemeene ver gadering. Wegens afwezigheid van den voorzitter word de vergadering geleid door don vioe-voorzittcr, den hoer L. Mulder, arts alhier, die, in zijn openingswoord den door den dood ontvallen eere-voorzitber, wijlen mr. N. de Ridder, herdacht. Een jaarverslag wordt oorst uitgebracht op de Meivergadcring. Toch wilde do waarnemende voorzitter oenigc medodee- lingen doon. Onder de voorberoidende werkzaam heden was wel de voorna;unsto hot vinden \an een geschikte localLtoit voor de bor ging van het vorplegingamatoriaal en van een persoon, die zich met liet iritleenen, terug ontvangen, reinigen, ontsmetten en bewaron wilde bolaston. Men vond oen goede gelegenheid in het Wijkgebouw „Phebe" aan de Oudo Vost; de Wijkzuster wilde zich met de zorg van de verplegingsartikelen belasten. Bij hare af wezigheid treden de huisbewaarders op eu mochten ook derzo mot thuis zijn,dan vin den belanghebbendon den sleutel in de apotheek van „Hulp dor Monsohheid'. en een der aanwezige assistenten belast ziob roet de uitreiking, dank zij een wolwillende beschikking van den directeur den hoon Smit. Do afdeeling heeft 317 loden on 27 dona teurs, dio gezamenlijk hebben gecontribu eerd f 482,60 voor aanschaffing van vor- pdogingsartikolon Ss besteed f 308,60. In het magazijn bovinden zich reeds 119 verschillende artikelen waarvan eon zeer nuttig gebruikt wordt gemaakt. Hot bestuur bestaat uit de hoeren Dr. J A. Schreudcr, voorzitter; L. Mulder, vioe- voorzittor; dr. H. J. Tavorne, secretaris; J Graf, penningmeester; dr. W. de Jong, dr. W. Th. M. WeeLers, J. P. L. Hulst, arts en de dames Ton Goto en Van Khijn. Mr. J. C. van der Lip meende na zijn be noeming tot wethouder te moeten bedan ken. De heer Weobers treedt periodiek af. Hij werd bij acclamatie herbenoemd, ter wijl in de plaats van mr Van dor Lip word gekozen mr. J. H Goudsmit. Vervolgens werd besloten tot wijziging van artt 10 en 11 van het Huishoudelijk Reglement, in dien zin, dat bepaald word dat do najaarsvergadering niet in Novem ber, maar in October worde gehouden. De algemeene vergadering heeft ook plaats in October; do afdeeling zal dus, wil zzj den beschrijvingsbrief behandelen en afge^ vaardigden benoemen, voor dien tijd kun nen vergaderen. Eindelijk werd de begrooting over 1910 vastgesteld Do inkomsten en uitgaven werden ge raamd op f 610.95 met een post voor on voorzien van f 105. De penningmeester, de heer J. Graf, maakte er echtor attent op dat een deol der leden waarschijnlijk vlottend tal zijn, n.l. die, welke lid worden doordat zij ver- plegingsmatoriaal wcnscheu te gob rui ken. Nadat dit gebruik niet meer noodig is, zul len dezulken wellioht neiging gevoelen vo der te bedanken. Op die wijze tcuden de inkomsten wel eens iets minder kunnen zijn, hoewel van andere zijde tooh nog meer lo den voor deze hoogst nuttige zaak verwacht werden. Bij rondvraag gaf de hoor Windt in over weging vanwege de afdeeling een cursus in do kennis voor do eerste hulp bij ongeluk ken in 't leven te roepen, waarover het be stuur gaarno zijn gedachten eens zal latetf gaan. Hierna werd de vergadering door dec voorzitter gesloten. Onder voorzitterschap van prof. dr. Jg P„ Kuenen hield do vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" gisteravond in het Nutegobouw een algemeene ledenverga ring. De voorzit er herdacht ook hier bij do opening den eerovoorzitter wijlen mr. N. do Ridder, die deze vereeniging zulk een goed hart toedroeg en de stichting van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek op ver schillende wijzen traohtte te bevorderen. Nadat de notulen dor vorige vergadering door den secretaris, dr. P. O. Molhuyeca, waren gelezen en daarna vastgesteld, deed de voorzitter eenige mededeelingen. Met een begroeting kon het bestuur nog niet komen; ook had het nog geen rcceter voor de aftreding der bestuursleden opga- maakt Wel kou de verblijdende modedeeling worden gedaan dat het bestuur op aange name wijze de beschikking kreeg over ee» groot huis aan de Breestraat, welk pand thans voor leeszaal en bibliotheek wordt ingericht Daarvoor heeft do heer W. O. Mulder, arohitect, zijn hulp en medewer* king belangeloos aangeboden, welk6 steun door het bestuur dankbaar ia aanvaard. Uil erkentelijkheid doorvoor stelde het Dag. Be», stuur voor, hem tot bestuurslid te bono*

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1