N®. 15267 2Cateixïas ST November. A°. 1909. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitsondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. De nieuwe portretten van H. M. de Koningin en van het Prinsesje. Offieieele Kennisgeving. PRL'S DER ADVERTRNTIEN Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$, Grootere lettere nat» plaatsruimte. - Kleine edvertentiën tan 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco por post 1.65. Wij waren thans ook in de gelegenheid om deze nieuwe portretten te aanschouwen en wij voorspellen, dat allen, die ze zullen rien, in verrukking zullen zijh over onze kleine PrinsesI Zelden zagen wij een zoo goed gelukt por tret van een baby en daarbij een zoo goed portret van onze Koningin. Wij zeggen niet te veel wanneer wij eon renzen-succea voorspellen van deze portret ten. Natuurlijk hebben wij ook voor onze Akbonn é'a gezorgd; geen wonder waar wij persoonlijk zoo met d'.t portret eijn in genomen l In iedere woning, waar raen nog iets voelt voor het Huis van Oranje, maar niet minder voor do voortloving daarvan, moet dit portret komen te hangen. De uitvoering zal zijn in lichtdruk met Ohineesche tint en insepcrsten plaatrand, terwijl het portret geleverd vrordt tegen 15 Cents. Op plaatsen, waar agenten zijn geves tigd, kan men de levering van het portret aan hen opdragen. De aflevering zal beginnen Vrijdagavond te vijf uren. Voor ieder Nederlander dus een mooi St.-Nio-.Jaasgeschenk l IlimUËStWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van K. BLANS, te Zaandam, om vergunning tot het inrichten van het fabrieksgebouw aan liet Utrechtr Bche Jaagpad, kod. Sectio M No. 922 en 2103 gedeeltelijk, tot het verwerken van af- valproduoten uit graan- en rijststijfselfa- brieken ter fabricatie van olie, vet, eiwit, vloeibare maltose en veevoeder, gedreven door 24 electro-motorenvoorts tot 't plaat sen van 2 stoomketels, elk van 140 vierk. M. vervarmingsoppervlakt-e benevens tot 't op het terrein in een reservoir anwezig hebben van 10,000 K.G. hichlarathyleon met leiding naar de fabriek; Overwegende, dat het onderzoek nog niet is geëindigd; Gelet op art. 8 dor Hinderwet; Besluiten: de beslissing op het voornoemde verzoek van IC. Bl.ans te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd. KERSTENS, Weth. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 25 >vetnber 1909. Inkoinftteubelastiag. Burgemeester eD Wethouders van Leiden, brengen in hcrinnci ing dat den 30sten No vember e.k. de 5de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1909, en dat alioo op den lsten Deoomber minstens 5/^ gedeelten van den aanslag moe ten zijn voldaan. Zij noodigiMi mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolging9- kosten, tot de befcrling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-Out- .vanger over t© gaan Burgemeester en Wethouders voornoemd, KERSTENS, Weth. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 23 November 1909. Leiden, 27 November. Morgen den 28sten November, viert teen onzer mcestgeachle en meestbckende stadgonooten een merkwaardig jubileum. Het is dan de dag, waarop mr J. A. F. Coebergh 40 jnar geleden het notarisambt aanvaardde. Hij heeft in al die jaren zulk een drukke praktijk uitgeoefend, dat er welhaast geen familie in Leiden is of hij heeft er direct of indirect zakcu mee ge daan. En wie met den humanen, vriende lijken man, dikwijls raadsman, in aanra king kwam, ook al was het voor zaken, heeft zeker aangename herinneringen daarvan bewaard. Ook buiten zijn eigenlijk ambt, in zijn vroegere betrekk ng als schoolop ziener en als bestuurslid, thans voorzitter van het College van Regenten der Rijks werkinrichting voor Vrouwen en al6 voor zitter der Leidsche Maatschappij van Wel dadigheid hebben velen hem leeren kennon als iemand die hoogachting afdwong. Ongetwijfeld zal het dan morgen ook niet aan blijken van belangstelling in zijn jubileum ontbreken. Bij adres wordt door den Voorzitter ten den Secretaris van de afdpelinj Leiden van den Bond ven Nederl&ndsche Gemeen te-werklieden tot den Raad in zeer alge- meone termen het beleefd maar dringend verzoek gericht te willen besluiten: a. tot herziening van het reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Lei den" b. tot herziening der verordening regelen de het verleenen van pensioen aun weduwen en kinderon van gemeente-ambtenaren. In een bij het verzoek behoorende Memo rie van Toelichting worden dan de gron den uiteengezet, waarom adressanten wijzi ging van het Werkliedenreglernent en van do pensioensverordening noodig achten. In een uitvoerig praeadvie» geven B. en Ws. in overweging op beide onderdeelcn van het onderzoek afwijzend te beschikken. Nu de nieuw aangelegde straten op het terrein, begrepen tusschen het Leven daal, de Geeregracht en de Zijdgracht, wel dra voor het publiek verkeer zullen kun nen worden opengesteld, komt het B- en Ws. wenschelijk voor, dat reeds thans tot het geven van nomen aan die straten wor de oveogcg aan. Zij stellen daarom voor aan deze straten de volgende namen te geven: lo. aan de straat, loovende van het Le vendaal in de richting van hot Plantsoen, dien van Oranjeboom s tr a a t, ten einde op die wijze de herinnering aan den molen ,,Dc Oranjeboom", die vroeger dat stadsgedeelte tot een der schilderachtigste onzer gemeente, levendig te houden; 2o. aan die, loopende over het terrein van het voormalige Cathrpn Maertens- dochtershofje, don naam van Cathryne- straat; 5o. aan die, in bet. verlengde van de Qee- rengraebt, dien van Geeregracht. Met wijziging in zooverre van hun vroegere voordracht, geven li. en Ws. thans nader in overweging het ontslag van den onderwijzer den heer Van Hes in plaats van op 1 Jan. 1910, op 1 December a.s. co doen ingaan, aangezien zijn gezondheidstoe stand hem niet veroorlooft rijn betrekking naar bebooron waar te nemen. Naar aanleiding van het schrijven van commissarissen van de fabrieken van Gas en Electriciteit deelen B. en Ws. mede, dat de directeur uier inrichtingen onder goed keuring van oommissarissen den werktijd voor do hoofdgasstokers en dc machinedrij vers op 12 uur per etmaal en voor de ma- gazijnkneohts op 11 uur per dag heeft vaak gesteld. Deze regeling is bestemd om voor langer dan één maand te werken cn ontmoet bij hen geen bezwaar. Dientengevolge is de re geling door hen bestendigd. De landbouwer Pieter de Boer, te Oegstgeest wenscht den eigendom te beko men van een gedeelte berm, groot pl.m. 27 vierk. M., benevens een gedutte sloot, groot pl.m. 13 vierk. M. van het perceel kadastraal bekend onder Sectie D No. 303 (adressant schrijft in rijn adres abusievelijk 231) gemeente Oegstgeest, Noch bij dc commissie van fabricage, noch bij B. en Ws. bestaat tegen den eigendoms afstand bezwaar. Het geldt een stukje berm aan den Hnarlemmertrekvaartweg, na bij de Kwaakbrug, ?n het verlengde van een reeds bebouwd gedeelte berm gelegen. Indien dus slechts een behoorlijke prijs be taald wordt, is er geen reden waarom ook niet tot den verkoop van dit stukje berm zou worden overgegaan. Als koopprijs nu wordt door de commissie van fabricage voorgesteld f 2.50 per vierk. M. voor den grond, in welk geval dan bet wat~r koste- Ioob aou kunnen worden afgestaan. B en Ws. kunnen zioh daarmee wel ver- i oenigen. Deze grond, die betrekkelijk dicht bij de stad is gelegen, is uit den aard der zaak meer waard, dan verderop gelegen stukken berm, waarvoor door deD Raad reeds f 1.80 per vierk. M. gevraagd werd. Er was wel golegenheid gisteravond in de kleine Stndszaal alhier wat nieuwe kennis te putten "uit de lering van den heer F. O. Geerling, die er in een kleine twee uren heelwat behandelde voor een niet zeer talrijk gohoor, bestaande hoofdzake lijk uit jonge studeerenden. Vooral ook uiti de vele, inderdaad fraaie lichtbeelden, wel ke de lezing vergezelden. Maar veel aantrekkelijker zou de bespre king van Noord- en Zuidpoolgebied, zijn sneeuw en ijs, zijn ontdekkers in verschillen de tijden en hun helpers: mensohen en die ren, hun overwinteringen, hun ontberingen en hun veroveringen; van middernachtzon en noorderlicht en van nog heel wat meer, geweest zijn, als spreker den causerie-vorm had gekozen in plaats van, zooals nu een tonig voor te lezen. Dan zou de verklaring der beelden er ook bij gewonnen hebben. Meer frischheid, meer leven ware welkom goweest; vooral als men bedenkt, dat men ook op het gebied van beelden verwend is door levende, zooals het Bioscope-Theater ze geeft. Vroeger vond men die stille boeiden prachtig, maar nu.. Daarom: een volgende maal, als het kan. een causerie van den heer Geerling, geen lezing; met den stok in de hand, om op .iet doek aan te wijzen. Wat men dan moge lijk aan den vorm mocht verliezen, zou ten goede komen aan het veel gemakkelijker opnemen. Gisteravond hield de Nederlandscho Vcr- eeniging van Christelijke Kantoor- en Han delsbedienden, Afdeeling „Leiden en Om streken" in het gebouw van „Patrimo nium" een openbare vergadering. Huewel er op een grootere opkomst gerekend was, mocht het toch gelukken met de aanwezige leden en eenige gasten een gezellige ver gadering to houden. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering had geopend en het welkom had toegeroepen, gaf hij het woord aan den heer G. Boas, Deze zette zoowel het doel der Vereeni- ging als het doel der vergadering krachtig uiteen en spoorde alle leden aan, trouw mede te helpen tot het verwezenlijkt zien van het „Program van Actie", doch vooraf wist leden te winnen, daar toch in de een dracht, welke hieruit voortvloeit, de kracht eener organisatie ligt. Hierop volgdo eenig debat, waarna Je vergadering werd gesloten en de spreker voorging in dankebed. In dc heden gehouden vereenigde ver gadering van het Hoogheemraadschap Rijnland word de begrooting voor het jaar 1910 vastgesteld, de ontvangsten op f322,947.71 en do uitgaven op f322,794.16, sluitende alzoo mot een batig saldo van 1153.56. Het bundorgeld werd bepaald op f 1.60 per H.A. tegen f 1.90 in het. vorig jaar. Blijkens een in dit nommer voorkomen- do advertentie zal de afdeeling Leiden van de Zuid-Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis" a.s. Dinsdagavond in „De Graanbeurs" een algemeene vergadering houden. Bjj da Ned Herv. Opm^ente te Waddlngs- veon Is beroepen ds. D: Th Keek te Zullichem, en FU die te Haarlem dr. A. H. den Hartog te Heemstede. ALPHEN. Do afdeeling Alphen-Ouds hoorn e>n Aarlandervoen van de Hollandscho Maatschappij vaji Landbouw hield gister avond een openbare vergadering, waarin als spreker optrad mr. A. J. Fokker, van Lei den, met hot onderwerp: Ongevallenverze kering voor het vochoudersbodrijf. De vergadering, die druk bezocht was, werd geopend door den Voorzitter, den heer P. den Hertog Czn., van Oudshoorn, die in zijn openingsrede de leden welkom heette; mededeelde dat hij in de vorige bestuurs vergadering tot Voorzitter waa gekozen, wat hem genoopt had het voorzitterschap te aan vaarden. Hij riep de belangstelling der le den jn, in den arbeid, die van de Holl. Mautsch. uitgaat en beval zich in de mo dewerking der leden aan, waaraan het woord werd verleend aan den heer Fokker. Deze zette voor een zeer aandachtig luiste rend publick het doel en de werking der Ongevallen verzekering uiteen. Aan het eindo der lozing werden inlich tingen gevraagd door de heeren M. O. Piek, J Rijlaarsdam, H. P. Klcyn, M. J. den Her tog en J. Strop, waaruit bleek, dat de heer Piek de vergoeding voor een ongeval nog te laag vond, de hoor Js. Rijlaarsdam de stichting van een Ongevallcnverzckcringg- maatschappij overbodig vond, terwijl de heer Kleyn een voorstander bleek van plaatselijke Organisatie. De spreker beantwoordde de vragen, ter wijl de heer A. P. Tolk gelegenheid vond het stichten van kleine idaatselijke orga- nisatiën te bestrijden, wat hij illustreerde met verschillende voorbeelden. Het succes, dat het afdeclingsbestuur en de spreker hadden, was onverwacht groot, ifvant een groot aantal der aanwezigen toe kende voor deelneming in de Ongevallen verzekering. BODEGRAVEN. Voor een volle zaal werd door de rederijkerskamer ,,H. K. Poot", alhier, opgevoerd: „De Veroveraar", oen spel van stemmingen, door mevr. Simons- Meos. Do rollen hiervan, waarvan enkele heel zwaar zijn, werden zeer goed gespeeld de hoofdrollen zelfs uitstekend. Alle aan wezigen waren het hierover oens. Minder eenstemmig was echter het oordeel van het publiek over het fooneelstuk celf. Het was reeds een kwartier na middernacht, toen het scherm viel. Wij hopen voor de dans- lustigen, die de uitvoeringen van „)Toot" geregeld bijwonen en daarna nog graag een dansje doen, dat dit bij volgende gelegen heden een uur vroeger geschiedt. De heer W. van der Linden, klerk van het post- en telegraafkantoor, alhier, is ge slaagd bij het examen voor het postradi- oaal. LISSE. De brievenbus naast huize „KweeklusF', is wegens verbouwing van het pand waaraan ze wne bevestiird, verplaatst naar een boom in de onmiddellijke nabij heid. Er cal ook een brievenbus worden aangebracht bij het station Lisso HolL IJzeren-Spoor. HAARLEM .1ERMEEK. De IJsclub Nieuw Vennep" hield in café Stapel haar jaarver gadering, welke diuk bezocht was Uit het verslag van den penningmeester bieek, dat er f 131.64 was omvangen m het afgoloopen boekjaar. De uitgaven bedroegen f 68.55, zoo dat er een batig saldo van f 03.09 overbleef. Herkozen werden als bestuursleden de heereu A. de Groot, E, Vlam eo N. Laan. In dito ontstane vacatures worden gekozen de heeren A. do Zoouyv, P. de Jong en P. Wijnbeek. Te Abbones richtte mon oon kinderzang- vereeniging op met aanvankelijk 20 leden De heer Do Boer aldaar treedt op ais duecteur. Door de aldoeling Nieuw-Veonep, van „Patromonium", werd baar 19Je huishoude- lyko jaarvoi gadenng gehouden. Uit het jaar verslag bleek, dat het ledental steeds voor uitgaande is en gestegen tot 62. De ontvang sten bedroegen f 90.92de uitgaven f 65.804, zoodat er een batig saldo was van f 26.ül6. Hei kozen werd als bestuurslid de heer F. Dol en gekozen werden de heersn J. van Klaveren en G. Breur, die hunne benoeming aannamen. KOUDEKERK. Ten n&deele van 0. van O., wonende in de Lagewaard, zijn eon paar zoo goed als nieuwe schoenen uit zijn huis ontvreemd. Van deizen diefstal wordt verdacht een persoon van middolbaren leef tijd als heer gekleed, eenigszins sjofel ech ter, met Ieraëlietisch type, vragende langs de huizen of de bewoners zich wenschen to abonneeron op een tijdschrift. Van dezen diefstal, welke to ongeveer kwart over drieën 's namiddags plaats had en te vier uren bon.arkt werti, is 's vonds om acht uren kennis gegeven aan de politie, die toon natuurlijk den vogel gevlogen vond. Het bostuur der werkliedenvereenigiug „Helpt Elkander" heeft tot bode dier Ver eeniging benoemd D. Verhorst, in de plaats van A. de Jong Kzn., die als zoodanig heeft bedankt. De fabrieksarbeider J. Hagen kroeg bij het kleilossen, ten gevolge van uitglijden een zoodanige bloedige verwonding aan het linkerbeen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gisteravond vergaderde in hot kerkge bouw der Gerei Gem. de afdeeling Koude- kork van „Patrimonium". De opkomst was zeer gering. De voorzitter, de heer Slegtenhorst, opende na gemeenschappelijk gezang de vorgadering met gebed Spr. begon met zijn leedwezen te uiten ovor de geringe op komst; besprak vervolgons wat door deze afdeeling in het afgeloopon seizoen is ver richt. Mot groote voldoening gewaagde spr. van do tot-stand-koming eener Werkiieden- Vcreeniging, welke ton doel heeft geldelijke uitkeering bij dokte. Deze Vereeniging toch geheel los van „Patrimonium" (want elke werkman, van welke gezindte ook, kan or lid van zijn), mag zich in een steeds toons- menden bloei verheugen. Spr. bracht dan ook volgaarne hulde aan die leden in het bijzonder, die het initia tief namen tot de oprichting en die met zooveel kracht in de vergaderingen daar voor hebben gepleit. Een kleine Vereeni ging kan ook wel iets goeds tot stond bren gen, en ook behoeft dit altijd niet van de bestuurstafel te komen; dat bewees nu dit geval. Ook de houding der patroons ten opzich te der Werkliedenvereeniging was sympa thiek, en eooals te verwachten is, zullen de- zon haar met raad en daad blijven steunen, hetgeen zeker de verhouding van patroon en werkman zal ten goede komen. Hierna kroeg de heer Van Diggelen hot woord, die een betoog leverdo over „Ver draagzaamheid". De heer Vorhoret gaf nog een stukje ten beate nit Da Costa's dicht werken. Beiden sprekers wer! door den voorzitter dank gezegd. De heeren Visser en Schrcuder spraken de wenschelijkheid uit, voor do volgende vergadering (zoo noodig voor nog meer) sprekers te doen optreden, die de leden zouden kunnen voorlichten ovor dc strek king der Ongevallenwet en der Beroeps- wet; tevens om hun een goed begrip te doen krijgen van Kamers van Arbeid. De voorzitter zei, dat, wanneer de kas het toelaat, het bestuur zsl fraohten aan deze wensohen te gemoet te komen. Op voorstel van den heer Visser werd be sloten, wanneer in vergaderingen sprekers van elders optreden, ook aan niet-leden ▼rijen toeging te verleenen, en dit op het oonvoentiebiliet is vermelden. De heer Slegtenhorst bracht verslag uit van ziin zending als afgevaardigde naar do feestelijke jaarvergadering te Leiderdorp. KATWIJK. Voor de tienjaarlijksche volkstelling zijn alhier a's tellers aangewe zen de heeren: P. Bakker, A. den Haan, J. Iloltrust, J. de Jong, J Kuyt. A. van Prooyen, C. van Rhee, J C v. d. Star, P. J. Teemans, R. P Tjebbes en H. Vooijs. KATWIJK-AAN ZEE. Mcj. J M. M. Scheffer is benoemd tot onderwijzeres ann dc openb. lag. school te Werkendam Ze heeft deze benoeming aangenomen en hoopt 1 Januari in functie te treden. In de laatste dagen zijn aan het strand alhier ook veel steenkolen aangespoeld* Verscheidene vrouwen en kinderen, die er zich op toelegden deze steenkolen te zoe» ken, zagen hun moeite goed beloond. Meer en meer wordt hier bij begra fenissen van de lijkkoets gebruik gemaakt. Deze week werd ze tweemaal gebruikt.. Waar de afstand naar de begraafplaats groot is, is het dan ook aan te bevelen de lijkkoets te gebruiken. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft K.. aan de Stationsstraat alhier, bg dc justitie bekend indertijd een valsche aangifte tc hebben gedaan met betrekking tot dc inbraak in zijn woning. De gelden zijn dus door hem zelf uit dc kast zijnet; vrouw genomen en in den tuin verstopt, Dc mandolinc-club „Lotus", alhier, hoopt Dinsdag 7 December a.s. in dc Ge meentezaal haar eerste uitvoering te geven^ KATWIJK AAN DEN RIJN. De Chr. Jongclings-Vereeniging „Jeremia 13 16a, hoopt, tc beginnen met 4 December a.s.; des Zaterdagsavond weder haar lokaal voor het publick open te zetten. Iedere jongeling vanaf 15-jarigcn leeftijd heeft vrijen toe gang, terwijl gelegenheid wordt geboden op gepaste wijze deii avond gezellig door, te brengen. NIEUWKOOP. Een koopman uit Amster dam, die hier mei. oen handkar met muziek instrumenten rond reed, ia met al zijn be zit onder onze gemeente in het water te recht gekomen. OEGSTGEEST. Om bij een der boredea kerpsen te worden ingedeeld, heeft zich hier één persoon aangemeld. Er doet zich in deze gemeente een ge- vul vun de besmettelijke ziekte „roodvonk" voor. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Gis teren werd geopend de cursus in land- bouwboekhouden met 12 leerlingen in te genwoordigheid van het dagclijksch be stuur onzer landbouwafdccling, alsmede, van de commissie van toezicht op het land. bouwonderwijs. De lessen worden gegeven door den heer J. H. Fleuren, van Stomp- wijk. Bij de door notaris Van Hamcrsvelt gehouden verkoop van een huis met schuur, en erf, een perceel dijk weiland en arbci- dershuizen aan den Voorweg te Zoet er- meer is dit in bod gebracht op f 6500, daarna verhoogd met f 300 en niet gemijnd. Kooper de heer C. v. Wieringcn, winkelier te Hazerswoude. ZWAMMK {DAM. Vanwogedo „Vrouwenver- eeniglng van Weldadigheid" znl 1 December ultdeelmg worden gehouden van kleeding- en liggmgstukkon Op verzoek van het bestuur deelen wy tevens mede, dat aan kladerun niets wordt medegegeven. De gymnasiiek-voreeniglng Uitspan ning door Inspanning" beeft aan den Raad verzocht «en p.iar lokalen der openbare school beschikbaar te stellen voor ean uitvoering. Dit vuizoek is echter van de hand gewezen. Door den Raad is bosloton over to gaan tot sluiting eener geldlcening van f 300, ten einde daarmee te betalen het aangekochte perceel van dr. Sohreuder ad f 125, benevens de resteeiende kosten der lorenhorstelllng, welke iu zyn geheel heelt gekost 1488 84. Leidsche PI olm veovoreenlgiug* Gisteravond hield de Leidsche Pluimvoo- vereenigng, die nicta onbeproefd laat oei voor alles wat met het doel der vereeniging in verband staat, propaganda te makon, een ledenvergadering in „Zomerzorg", waaraan een tentoonstelling van hoenders en eenden, eigendom van leden, verbonden was. Zooals was aangekondigd, zou de hoor G. Muijs, van Amersfoort, oen groote ken ner van pluimvee, cn die bij schier elke tentoonstelling deel van de jury uitmaakt, daar eenige mededeelingen doen over ras eigenschappen van het pluimvee. Een respecta'.el aantal leden was opge komen, al had het bestuur dit getal nog wel gaarne grooter gezien. De voorzitter, de hoor Roem, opende de bijeenkomst onder kippengekakel en cendengekwck, maar zijn welkomstwoord was er niet minder hartelijk om Nadat eenige huishoudelijke werkzaam heden waren afgedaan de commissie voor het nazien van de rekening bracht verslag uit en tot bestuurslid werd in dU. rhuits van den heer Kouwenberg, die we gens drukke bezigheden genoodzaakt was te bedanken word benoemd de heer F. G. C. Bursch kreeg de heer Muys heb woord. De kooien met de tentoongestelde kippen on eenden werden achtereenvolgens naar voren gebrncht en de dieren door hem besproken. De goedo eigenschappen werden in het licht gesteld, de gebreken echter ook niet verzwegen en daarbij bleek dat ook in de pluimveewereld niets vol- mnakt ia. Om de houders voor een teleurstelling tc behoeden, ried spr. meermolen het cx« posoeren af, doch gaf tevens den weg aak. waarop men het ras kan verbeteren. Aar dig to zien was hot ook hoe hij het toileti van de dieren maakt. De voeren werden in

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1