N®. 15264 Woensdag 34 rVovember. A0. 1909. (§ez8 (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". DA&BLA PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels AL05. laders regel meer f 0.17Grootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën ran 30 weerden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoaaseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden i J if 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s|jn 1.30. Franco per post1,65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leidon, Gezien het adres van het heatuur der 8T.-ELISABETHS-STICHTING, te Bre da, houdende verzoek om vergunning tot het plaatsen en in werking stellen van 4 elcotromotoren voor zoeklicht en tot het drijven van een lift en van waterpompen, benevens tot het oprichten eener smederij alles in den kelder van het St.-Elisabcths- rickenhuis aan de Hooigracht Noe. 1519, kad. sectie I no. 2328; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat op Dinsdag, den 7den Deo. aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd. KERSTENB, Weth. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 23 Nov. 1909. Leiden, 24 November. Het Besfuur van den Schouwburg la er nog in geslaagd met het operette-gezelschap een regeling te treffen, waardoor de voor- atelling morgen Donderdag, niet zal doorgaan, maar tot een nader te bopalen dag in December is uitgest-ld. Het Bestuur der Leldsche Christelijke Oranje Vereeniging deelt one mede dat het met het oog op bot overladen van onzen Burgemeester getracht heeft, do eerstvolgende openbare vergadering met muziek van het Stedelijk Muziekkorps eenigen tyd te ver schuiven. Dit Is evenwel niet gelukt, zoodat de vergadeilng in de Stadszaal, waar als Spreker hoopt op te treden Ds. J. D. J. Idenburg, van Amsterdam, Donderdag 2 Dec. zal doorgaan Yan de „Christelijke werkzaamheid onder F&brieksjoDgens en Fabrieksmeisjee te Leiden" is verschenen het jaarverslag van 1 November 190-3 tot 31 October 1909 Daarin wordt dio werkzaamheid o. a. al dus omschreven: Medearbeiders Gods to zijn is cr hoo- jger eer, heerlijker arbeid denkbaar! En dan daarbij: ,,de nood is mij opgelegd" Zóó klonk het in de ziel van haar, die 'dezen arbeid onder de fabrieksjeugd ruim Veertig jaren geleden opvatte- Zoo klonken de tonen na bij haar, die hot Werk voortzette. noc lang nog? Dit is in des Hoeren hand, èn veilig. Maar mochten de arbeiders wisselen en do nood blijven, dan klinke het maar weer duidelijk in de ziel van haar, die yolgt: „de moed is mij opgelegd." Dit te hooren uit het eentonig, maar te vens bezielend klokgelui, met een zekerheid, die allen twijfel bant, is de drijfkracht tot ieder moeilijk werk. Déze arbeid bedoelt do zedelijke en maat- ëcbappelijke ophoffing der fabricksjeugd tus- schen twaalf 'en achttien jaren, door on- dorwijs in lezen, schrijven, rekenen, zingen en nuttige handwerken, bovenal dooi* de ver kondiging van don eenigen Naam, door wel ken zondaren behouden kunnen worden. Twee avonden per week worden ongevc-cr tachtig meisjes in bovengenoemde kundig heden onderwezenéén avond per week ge middeld vijf en dertig jongens, terwijl met ruim zestig meisjes Zondagsschool wordt ge houden. En zoolang de fabricksjeugd in Leiden ëcn hand noodig heeft om haar te leiden tot den Trooster in smart cn rouw, tot den trou wen Vriend der armen, ^zal dit of dergelijk 5vcrk noodig blijven. "Wat wij doen met onze jongens ©n meisjes, .ën wat wij bereiken? Kom, loopt u eens met mij rond in die 'gezellige, goed verwarmde lokalen, ons ge durende deze wintermaanden zoo vriende lijk in bruikleen afgestaan, omdat de school op de Middelste Gracht verbouwd wordt» Hier zit een klasje van negen meisjes ge bogen over een lei- Het is do opstellen-klas. Hoog zijn de onderwerpen niet. Met grooten 'Ijver zijn zij aan het verhaal van de „vijg" ■uit den Verteller van de Liefde- Het be gint: „Er woonde eens in een bosch een man, Lvan wieu men zeide dat hij tooveren kon" Verder op zit een ander clubje, dat een 'dictee krijgt» Hier is de bijbelklasse; ginds rekent men. Maar die groote klasse van 23 meisjes, dat is de leeaklasse, gesplitst in tallooze afd.ee- lingcn. Geen der meisjes kan nog goed lezen, maar er zijn er onder, die het nog heel©- maal niet kunnen en nog zitten in het eerste boekje- Dat hier meer dan een juffrouw voor noodig is ligt voor de hand, maar ook dat dit loeren lezen geschiedt onder de lei ding van iemand, die deze kunst verstaat- Het ia de moeilijkste klasse, maar opgewekt heid en trouw zijn or het bezielend element- En, indien ergens, kan men die heiden al thans da&r niet missen. Maar het eerste uur is om, en nu komen de meisjes, die in drie lokalen ver spreid zaten, in twee lokalen bijeen en be gint do zangles. Gelukkig hebben wij nog een ouderwetscho schooi met glazen beschot ten en tusschendeur. De meester heeft hier door de meisjes der beide lokalen vóór zich ea zoo leeren zij do twee-stemmige liedoren, die zoo menigeen reeds hebben getroost en bemoedigd, ja heengeholpen door den don- kersten nacht- Zij is niet het eenige meisje, dat als huis vrouw optreedt. Daar hebt gij dat kleine xwakke ding met die zachte oogen en dat mooio blosje op do vrang. Ook zij verloor haar moeder in den zomer, dio achter ons ligt. Drio jaren lang worstelde deze met de kwaal, die haar langzaam sloopte, tot ze eindelijk werd afgelost. Maar dit meisjo had eon moeder, die rustte in God en een vader, die z£n troost heeft van God en daarom is de toestand in dat gezin niet zoo hopeloos. Ook zelfs nu niet. nu Toontje al maanden voor het open raam ligt in het nieuw frisscbe huisje, dat de vader huurde na den dood zijner vrouw. Alles heeft hij weg gedaan wat besmet kon zijn, en hoe bescheiden waren zijn nooden toen. Ook bij de kinderen merkt gij dit op. Ze spelen mot een worteltje en een weegschaal, stra len van vreugde en zijn niet verlegen, als ge oons komt kijken naar Toontje, die bo ven ligt. Op een Zondagmiddag vindt ge ook den vader thuis, dan moet gij daar maar eens hcongaan cn zien, wat Gods dienst vermag. „Ach Juffrouw, soms komen mij nog wel eens do tranen in de oogen, want het ws zulk een goede vrouw en moeder, maar ik moest eigenlijk alleen danken, als ik mijn kinderen aanzie. De twee kleinste zijn bij mijn broer en de derde bij mijn zwager en ze hebben het er zóó goed. Ik kan er nu best komen met de drie, die nog thuis zijn.'' Dat meisje ginds met die fonkelende oogen verloor haar vader. Vroeger droegeu de meisjes uit dien stand 's Zondags rouw- kleeren; in den laatsten tijd zijn ze ook door de week in den rouw, maar door een rouwband om den arm. Zoo wordt men er telkens aan herinnerd en dat is goed. Eerst heette het: zij kwam niet meer, en do juffrouw harer klasse slaakte een zuolit van verlichting. Zij was dan ook ontzag lijk moeilijk. Steeds achter anderen weg schuilend, hield zij de klas in voortdurende onrust. Maar ja wel: zij kwam toch, en... nu ja, zij had geen vader meer, dan nog maar eens geprobeerd in eon andere klasse. En nu gaat het. Zij zingt meê, zij naait door en zij luistert naar de Biibelsche ver halen, alsof ze nu op eens ook voor haar zijn besterad H. M. de Koningin-Moeder heeft be langrijke aankoopen laten doen op den Ba/- zaar van „Arbeid Adelt" te 's-Gravenhago. Een groep onderwijzers in ons land heeft het voornemen opgevat, ëen bond te stichten, waarvan de leden zich verplichten, niet meer te solliciteeren naar hoofd der school Aldus wil men trachten tot de hoofdo- looze school te komen. („R. N.") Beroepen Is bij de Gereformeerde Gem. te Marken de beor F. C. Meester, cand. te Katwijk-aan-Zee. Beroepen zUn btf de Ned -Hervormde Gemeente te Utrecht, vac. ds. Couvee: ds. J. L. A. Martens van Sevenhoven, te Eerbeek; vao. ds. Gewin: ds. H. Kwint, te Gorkum. Gisternacht Is, 66 jaar oud, na pen korte ongesteldheid overleden pastoor H Wienholts te Apeldoorn, die 10 Augustus j.L zijn 40- jarlg priesterjubilé vierde. Tot oere-voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Weerbaarheidsvereeniglng is benoemd dr. M. Meyers. Gisteren vertrok bet pantserschip „Her tog Hendrik", commandant kapitein ter zee Hov^n, van Nieuwediop naar Ooat-Indiö. Oud leerlingen en leerlingen van de Rijks Normaalschool voor Teekenon ierwljzera en do Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amster dam hebben een commissie gevormd voor bet aanbieden van een huldeblijk aan den heer J. Versluljs. die 1 Februari a. s. als leeraar der genoemde scholen aftreedt, Da van de oprichting af (1881) aan beide verbonden te zijn geweest. De bedoeling is den aftredende diens buste in marmer of brons aan te bieden, vervaar digd door den beeldhouwer August Falise (oud-leerling en tegenwoordig ieeraar aan beide kunslinrichtingen). De aanbieding zal verge zeld gaan van een album, bevattende de namen der bedragenden. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 25 November en dio van den minister van Waterstaat op Vrijdag 86 November e.k. niet plaats heb ben. Te '8-Qravanhage ia overleden de heer D. F. W. Prins, lid van de cargadoorsfirma k. Prins &Co. te Schiedam. De overledene, die den loeftyd van 66 jaar bereikte, was vice- consul van Denomarken, consulair agent van Italië, ouJ-lid van den Gemeenteraad en van de Kamer Koophandel te Schiedam. Het Hoofdbestuur van den Hanzebond van R.-K. Mlddenstands-Yereenigingen in het Bisdom Haarlem heeft voor zijn centrale coöperatieve credietbank tot bestuursleden benoemd de hoeren J. Buters, reedor te Vlaar- dingeD, P. J. van Hsaren, bouwkundige te Rotterdam, H. J. Yiester, leeraar M. O. boek houden te Delft. Tot leden van den Raad van Toezicht de heeren mr. A. L. Hermans, adv.-proc. te Delft, Th. P. J. Hoppe, notaris te Deilt, J. W. A. van der Kamp, lid van den Raai te Haarlem, mr. M. M. van Velzen, adv.-proc te Schie dam, J. J. A. Verbeek, bondsvoorzitter van de Hanze te Rotterdam. Tot accountant zal aan het bestuur der kredietbank ter benoeming worden voorge dragen de heer A. H. vaa Udon, lid lste klasse Ned. instituut van accountants te 's Qravenhaga» HILLEGOM. Op 9 December a. s. fcal door ds. T. Doovondxuis, predikant bjj do Nod.- Hcrv. Gem. to Amsterdam, alhier, op uit- ncodiging van de vereeniging „Calvija", ©en lezing worden gehouden- Als oaidorwerp is gekc-zcn: „Het laatste Oordeel." Morgen zal in. de consistoriekamer van do Nc<L-Hiirv. Gem., wegens periodieke af treding van de heeren J. van Til Rzn., F. W. Vlotman en J. van Til Jza., de stem ming plaats hebben ter verkiezing van drie notabelen. In ©en vergadering, gehouden door de vereoniging „Calvijn", werd met alge meene stommen besloten in de plaats van den hoar J. van Til Jz. te stellen den heer D. Moolhuizoa, hoofd van de Chr. Burger school voor m. u. 1. o- alhier. Door een bewoner van do Havenstraat, L. K., word gistermiddag toen hij jarig was, ©en groot gedeelte van zijn inboedel, zooals stoelen, tafel, naaimachine, enz. stuk gesla gen. De man, die niet ongunstig bekend staat, bleek vermoedelijk ten gevolge van 6terken drank, totaal ontoerekenbaar te zijn- Onder leiding van den hoer D. J. Schou ten, van Haarlem, zal de Hillegomsche Har moniekapel morgen een uitvoering geven in do zaal van den heer Sistermans alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. J. M. M. Soheffer komt No. l voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school to Werkendam. LEIDERDORP. Gisteravond hield de af- deeling „Patrimonium" alhier haar jaar- lijksche bijeenkomst ra het gebouw „Ii-cne". Te zeven uren opende de voorzitter, de lieer W. Samson, met een toespraak, do vergadering, na vooraf te hebben laten zin gen Psalm 103 vers 9 en na lezing van 1 Korinthen 2- Hierna verkreeg de secre taris het woord tot het uitbrengen van zijn verslag. Deze stelde voor dit verslag, in vereeniging met den penningmeester en twee bestuursleden, in den vorm van een samenspraak uit te breDgen. Op humoristische wijze had dit plaats en wijl bleek, dat de Yereeniging in goeden toestand verkeerde, viel dit zeer in den smaak. Op dezelfde wijze werden door den secretaris en den penningmeester verslag uitgebracht omtrent het ondersteunings fonds in vereeniging met do vakvereeni- ging (onderafdeeling van „Patrimonium"). Beide verslagen werden daarna, onder applaus, voor kennisgeving aangenomen. Het lid der oommissie van advies, de heer L. W. van Giessen, sprak daarna een zeer opwekkend woord tot versterking der beginselen van „Patrimonium." Verder werd de avond gezellig doorge bracht met het houden van voordrachten, samenspraken en het zingen van toepasse lijke liederen, waarbij tegenwoordig waren de besturen der zusterverenigingen in den omtrek en di9 der beide Christelijke Jonge- lingavereenigingen alhier. Te ongeveer middernacht gingen allen seer voldaan huiswaarts. NOORDEN. De R.-K. school alhier zal spoedig gereed zijn. Schilder en stukadoor leggen nu de laatste hand aan het ge bouw. De school bestaat uit vier lokalen, waarvan een lokaal voorloopig ongebruikt zal blijven. NOOllDWIJK. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van het „Hollandsoh Blcembol- lenkweekersgenootschap'' (H. B.-G.) in café „Flora" van den heer P. H. van der Voort een vergadering, het werd door den voorzitter, den heer G. J. G.van Parijs, met vreugde gememoreerd die vrij goed bezocht mocht heeten. De notulen werden ongewijzigd vastge steld. In de plaats van den heer O. A. Alke made Pzn. werd de heer P. J. de Groot tot lid van het bestuur gekozen- De Voorzitter bracht daarna verslag uit van de besprekingen, gehouden op do laatst gehouden boofdbeatuursv erg adering, waarin hij ambtshalve zitting hooft. Bij de mededeeling, dat er vanwege hot Hoofdbestuur besloten ia, 100 oit de alge meene kas beschikbaar te stollen voor een eere-prijs, uit te loven voor een inzending bloembollen op do Groote Nationale Bloe mententoonstelling, Haarlem 1910, VTagen de heeren G. v. d. Weijden Lz. en H. de Groot het woord, om te weten te komen, of het H. B.-G. het recht heeft, over zoo'a som voor dat doel te beschikken. Tevens geven zij te kennen, dat zij tegen het bo- sohikbaar-stellen van bedoelden eere-prijs sterk gekant zijn. In rondvraag gebraobt, blijkt het ovorgroote deel der vergadering het volkomen eons te zijn met de beide sprekers, waarop het bestuur belooft, on verwijld over deze kwestie aau hot H. B.-G. te schrijven en aan de zusteraf- deelingen kennisgeving te doen van dit be-' sluit. Verder zegt do Voorzitter, dat er van een drietal afdeelinsen een voorstel kan verwacht worden op de Al gem. Vergade ring, die 24 Januari a. s. zal gehouden worden, behelzende dea wensch, dat de prijsramingslijst niet meer, ingestoken in het Kweekorsblad, aan alle abonné's zal toegezonden worden, omdat o?k exporteurs dio lijst dan krijgen, terwijl deze er zorg voor dragen, dat do door hen vastgostelde prijslijst nooit in handen van kweekers komt. De afd. Noordwijk wenscht nog ver der te gaan: de prijsramingslijst wordt alleen gezonden aan do afdeelingBbesfcuren, die dan onverwijld een ledenvergadering uitschrijven, waarop naar aanleiding der voorlezing iedereen notities kan maken. Naar aanleiding van een mededeeling van den heer G. v. d. Weijden Lz., dat er in het Kweekersblad in een ingezonden stuk is melding gemaakt van de oprichting van een combinatie, die een ricttrust op touw zal trachten te zetten, om het gevaar, daarin gelogen, zoo mogelijk te bezweren, wordt op voorstel van den heer H. de Groot een commissie benoemd, die onver wijld aan het werk zal gaan, om gegevens to verzamelen omtrent plaatsen, waar veel riet groeit, en omtrent eventueole prijzen. Bij die rietaangeJegenheden deelt de Voor zitter terloops mee, hoe hij dezer dagen van een riethandolaar vernam, dat Noord wijk bijna nooit eerstc-kla.vrict bekomt, om de doodeenvoudige reden, dat Noord wijk zoo slecht te bereiken ia: het vaarwa ter is van dien aard, dat een flinke, schuit do reis niet aandurft, waarna eenigen er voor de zooveelste maal op wijzen, dat ons Gemeentebestuur nu toch dient op te schie ten met een vaarwatorvorbetering. Ge noemde commissie, die we kortweg de Riotcommi8sic kunnen noemen, bestaat uit do heeren: H. de Groot, Jao. Oliemans en G. J. G. van Pao-ijs. Bij do rondvraag brongt de hoer H. do Groot nogmaals ter sprake do kwestie van het venten met minderwaardigo of zieke bollen, die de venters voor een krats koopen bij de kweekers. Spr. zou een keu ring van Kcgeeringswogo wenschen. De Voorzitter merkt op, dat dio ongelukkige toestand alleen uit do wereld geholpen kan vorden, als alle kweekers hun minderwaardige of zieke bol len vernietigen- Hij is het volko men met den heer H. do Groot eens, aat dergelijke, minderwaardige praktijken den binnenJandschen handel schade doen. In hun eigen belang handelen de kweekers dus, als zij den venters dat minderwaardige goed niet meer aistaan. Op den hoek van de Korkstraat heeft men een bord geplaatst van den bekenden driehoekigen vorm, waarop vermeld staat, dat de Kerkstraat niet bereden mag wor den door motorrijtuigen, tenzij tweewieler*. Dat bord hadden wij liever aan oen arm in den muur bevestigd gezien, want o.i. had men moeilijk een ongeschikter plaats kun nen vinden- Den een of anderen dig zal die paal bepaald aanleiding geven tot botsin gen. SASSENHEIM. De bijeenkomsten van het „Leger des Heils," in „Concordia" alhier gehouden, zijn flink bezocht. Zoowel de kinderen als de grooten genoten van de vertoonde lichtbeelden en do daarbij ver telde geschiedenissen. TER-AAR. Gisteren werd aan den Kerk- weg een perceel door R. Y. en gezin ver laten om zich elders te gaan vestigen. Dat het vertrek van dat gezin reeds bekond was, bleek uit het feit, dat laatstleden nacht twee personen uit het buurtschap Kor- teraar een begin hebben gemaakt het pand af te breken. Er werd niet gerekend op de nacht-politio, die in de nabijheid haar route deed eD door het gei aas spoedig nader kwam. Zij werden op heoterdaad betrapt. Het is te verwachten, dat een strafrechte lijke vervolging den daders niet zal ont gaan. VOORHOUT. Onze plaatsgenoot de lidet P. Spierenburg is benoemd tot leeraar in bet smedc-n aan de ambachtsschool te Hulst VOORSCHOTEN. Als tellers voor tie a.s. volkstelling rijn door B. en Ws. aangewe zen de heeren Th. Luyckz, voljntair ter se cretarie, F. O. de Graaf en J. S. Smit, on derwijzers, en O. van Meurs, gemeente-veld-» wachter. Een klein aantal dames cn heoren woonde gisteravond de openbare voordracht over Eperanto bij, dio in Hotol-Deurloo gegeven word door de Haagsche Esperanto- club. Een tafel vol mot. gosohriften, leer boeken en periodieken (waaronder een Ja- pansch blaadje) over dezo wereldtaal wees belanghebbenden op de groote bekendheid, dio het Esperanto reeds gekregen heeft. Do heer Zicrmans, die do openbare les gaf, vertelde rijn gehoor eerst iets over, weroldfcalen in het algemeen. Een wereld- hulptaal, zooals het Esperanto bedoelt t*> zijn, beeft niet ten doel de bestaando talen te verdringen, maar wil zijn oen tweeda taal, die elk besohaafd mcnsch behoort te kennen. Een nog lovendo taal kan daar voor niet gebruikt worden, al was het al leen om den nationalen trots, die zich daar. Irgen verzot. Het verheffen van een klas sieke taal tot wereldtaal is niet mogelijk, doordat do grammatica te ingewikkeld is. Sinds 1880 heeft het Volapük ecnigo ver breiding gekregen, die evenwel in 1889 go- heel ophield. In 1887 gaf dr. L. L. Zamen- hof van Warschau, oen brochure uit, wanr- in hij de grondslagen van do door hom uit gedachte wereldtaal, het Esperanto, uiteen zette. Het Esperanto bestaat dus nu al 22 jaar en sindsdien is zij over de geheel© wereld verbreid. In elk beschaafd land telt hot rijn beoefenaren. Het Esperanto heeft dien bloei hieraan te danken, omdat het voldoet, aan vijf veroischten: lo. ZoowoT voor correspondentie als voor oonversnti© is het geschikt; 2o. Do woordenlijst eischt niet te veel van het geheugen; 3o. De klan ken kunnen door allo volken worden weer gegeven 4o. De spraakkunst is eenvoudig en locisch; öo. Do taal is met behulp vaa een Esperanto-sleutel dadelijk verstaan baar. De heer Ziermans gaf zijn gehoor vervol gens oen ovorzioht van do gehoele Espe ranto-gram ma ti ca waarna toepassing van het geleerde volgde, door vertalingen uit het Eperanto in het Hollandsoh. Verschillende aanwezigen toonden hun bo- langstelling door het vrngen om nad©ro in lichtingen. De spr. wekte, aan het eind zij ner les gekomen de aanwezigen op tot de studie van het Esperanto. Na afloop der les schaften enkele aanwe zigen zich leerboeken en Esporanto-sleutols aan. Ook Voorschoten zal dus weldra zijn Esperantisten tellen. WADDINGSVEEN. Aan de firma Uarl Francke, zal van gemeentewege een ver zoek worden gericht om eon kostenbereke ning to maken voor de oprichting eener waterleiding. Voorts zullen eenigo flesschon water, dat van hior is genomen op verschil lende tijden en plaatsen, worden gezonden aan den heer Wcntrop, die een installatie heoft tot ohemisoh en bacteriologisch on derzoek van water. Bij Kon. besluit ia mr. W. B. R. van Weideren baron Rengers, zaakgelastigde met den persoonlijkon titel van buiteugew. gezant en gevolmachtigd min. bij de Hoven van Boekarest en Belgrado, benoemd tot HoogBtdcrzelvcr minister-resident niet den persoonlijken titel van buitengewoon gezant en gcvolmachtiQd ministor bij do Hoven van Stockholm, Kopenhagen en G'hristiania; aan mr. J. T. Boelens, op zijn verzoek, met ingang van 1 December 1909 eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van vice-president der arr.-rechtbank te 's-Her- togenbosck, onder dankbetuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten; benoemd tot ambtenaar vun het Open baar Ministerie bij de kantongerechten in het arr. 'a-Gravenhage voor do kantons 's-Gravenhago en Delft, tor standplaat-a 's-Gravenhago, mr. G. O. Du val Slothou wer, thans ambtenaar van hot Openb. Mi nisterie bij de kantongerechten in het arr. Heeren veen, tor standplaats Heerenveen; tot ambtenaar van het O. M. bij do kan tongerechten in het arr. Leeuwarden, ter standplaats Leeuwardon, mr. A. W. Stork, adv. en proo. te Assen, tevens werkzaam ten parkettc van den ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arr. As sen, beecdigd derk ter griffie van de arr.- rechtbank te Assen en waarnemend griffier bij het kantongerecht aldaar; tot ambt. vtn het O. M. bij de kanton gerechten in 1 arr. Winschoten, ter stand plaats Winsch '.en, jhr. mr. O. H. van Id- Aeklnge, adv en proc. te Groningen, te vens werkzaam ten parket.to van den off. van just, bij de arr.-rechthan' aldaar en' beóedigd klerk ter griffie van gemeld col lege; tot ambt. van het O. M. bij de kanton gerechten in het arr. Roermond, ter stnnd- pTaats Roermond, mr. T. A. M. A. vnni Löben Seis, adv. en procureur te Arnhem, tevens beëedigd klerk ter griffie van d© arr.-rechtbank aldaar; en tot ambt. van het O. M. bij de kanto*»

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1