N°. 15259 Donderdaa 18 November. A0. 1909. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Kose Marie. LEIDSCH I DAG-BIAD PEL'S DER AHVERTENTIEN: Van 18 regels A 1*05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaateraimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oonts contantelk tiental woorden meer 10 Oenta-Voor het inoaaseeron wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT j Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maanden l 2 2 l f 1.10. Belten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. DBAXKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door G. L. öLEGTENHORST, zetkastelein, wo nende to Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om vergunning tot uitoefening van. den kleinhandel in sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in het voor lokaal van het perceel Pelikaanstraat 4, Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 18 November 1909. 1>© electrischo tram langs «Ie Groen esteeg. Naar aanleiding van het ingezonden stuk aten ,,Ecn Wandelaar" over de vermoede lijke baan van de Electrischo tram Leiden- ÜLatwijk, Langs do Groenestceg zijn wij om bet belang der zaak ook eens ter bevoegder plaatse op informatie uitgegaan en naar hetgeen wij vernamen is de inzender in het geheel niet op do hoogte. De toestand zal er wel degelijk vorbeterd worden en kan zelfs een groote verbetering ondergaan als do gemeente Oegstgeest do gunstige gelegenheid, haar thans daartoe aangeboden, niet laat passeeren. Zie hier hoe de tram zal loepen: Zij zal mot een groote bocht langs den tuin van de pastorie der Katholieke kerk de Groe- nesteeg bereiken en dan langs dezelfde baan gaan als thans. Aan het eind zal ech ter do kruising vervallen en ook daar zal zij met een ruime bocht op den Leiderwog of het Lange Pad aankomen. Waar nu het wandelpad is, komt het tweede spoor; waar thans de sloot langs loopt, welke zal worden godompt, komt het wandelpad en waar do paaltjes de rioh- ting aangeven wordt een nieuwe sloot ge graven. De toestand wordt er dus wel ver beterd. En van de Noord-Zuid HolL Tram- maatschappij, die alleen te zorgen heeft voor het richtig tramverkeer, kan moeiijk meer worden gevergd. Wd zou het nu zaak zijn voor het ge meentebestuur van Oegstgeest om den toestand er meer radicaal te verbeteren. De Trammaatschappij heeft voor de noo- 'dige verbreeding van den weg tot het ver krijgen van een nieuw wande'pad een strook gronds moeten koopen. Indien de gemeente Oegstgeest in haar eigen belang nu ook een strook van een paar meter kooht en zij kwam met do Maatschappij övoreen dat de sloot wat verder af werd gegraven, dan kreeg men niet enkel een wandelpad, maar een flinken broeden weg. Do kosten van aanleg zouden voor geza menlijke rekening kunnen kemen, daar ds Maatschappij nu toch oen pad moet aan leggen en verharden. De kosten voor de gemeente zouden zich dus grootendeels be palen tot den koopprijs van een strook grond en deze kan voor haar niet een over wegend bezwaar opleveren. Laat de gemeente Oegstgeest echter deze gunstige gelegenheid voorbijgaan, dan is de kans voor het verkrijgen van een goe den verkeersweg voor haar voor altijd uit gesloten tenzij ze er groote kosten aan be steden wil. Hot gemeentebestuur handele dus en handde spoedig. Als eenmaal de plannen der Maatschappij definitief zijn vastgesteld is het te laat. Misschien zou een adres van belanghebbende ingezetenen het ge meentebestuur hiervoor een steun in den rug kunnen geven Leiden, 18 November. Namens het bestuur van de afdod'mg Leiden van den „Bond van Ned. Onderwij zers" hebben do heeren J. M. Vos Jz., voorzitter, en S. Broekhuizen, secretaris, zich per adres tot j-». en Ws. gewend met het verzoek maatregelen te treffen, aat de kosten van het geneeskundig onderzoek van sollicitanten, die voor plaatsing op een voordracht voor onderwijzer (es) in aan merking komen, gedragen worden door de Gemeente en niet, zooals tot nu toe het geval was door de sollicitanten. Voor de gronden, waarop dit verzoek steunt, verwijzen zij naar de bij het adres gaande memorie van toelichting, welke luidt als volgt (met veranderde spelling): „Waar onze gemeente Leiden van on derwijzers, die voor een benoeming in aan merking kom on, een geneeskundige ver klaring vordert, waaruit moet blijken, dat de betrokkenen een physiek goed gestel heeft-, daar staat ze hierin niet allean. Vele andere gemeenten vooral de grootere volgen eenzelfde gedragslijn, overtuigd als ze zijn hiermee 't belang van de gemeente te dienen. O. L is dat ook moeilijk te ontkennen. Door 't benoemen van gezonde krachtige personen zal de mutatie ten gevolgo van ziekte op den duur verminderen en dit kan niet anders dan het onderwijs ten goe de komen. Hoo regelmatiger toch het on derwijs aan een bepaalde klasse gegeven wordt, hoe boter; wisseling van leerkrach ten heeft bijna altijd minder goede resulta ten en een minder goede geest in de klas se ton gevolge. Waar wij dus gereedelijk toegeven, dat bovengenoemde maatregel in 't belang van de gemeente is, daar meenen we dat billij kerwijze de gemeente ook de kosten, welke deze maatregel meebrengt, voor haar reke ning moet nemen en dat 't niet aangaat deze door den persoon in kwestie te doen Leta- len. Al zal in den regel de benoemde dit offer gaarne brengen, daar staat tegenover dat voor degenen, die mode op de voor dracht stonden, het niet benoemen be- halve teleurstelling nog financieel nadeel meebrengt. Dat de gemeente Leiden niet de eerste zou zijn wanneer ze den door ons bedoel den maatregel trof, moge blijken uit het feit dat in Amsterdam, Zwolle, Arnhem, Den Haag, Haarlem, Haskerland en Leeuwarden de kosten van het geneeskun dig onderzoek door de gemeente worden gedragen." In de gisteren in het café-restaurant „In den "Vergulden Turk" onder leiding van mr. A. J. Fokker, alhier gehouden bij eenkomst van besturen der afdeelingen vao de Holl. Maatschappij van Landbouw te Leiden en omliggende gemeenten werden drukke besprekingen gehouden in verband met de oprichting der Zuid-Hollandscho Landbouw-Onderlinge, welke ten doel heeft te komen tot een algemeene verzekering te gen de geldelijke gevolgen van oDgevallen voor arbeiders werkzaam in het landbouw bedrijf. Deze vergadering, die een huishoudelijk karakter droeg, was druk bezocht. Gisteravond werd door het bestuur van de Afdeeling Leiden van de „Koninklijke Yereeniging van gopensionneerde Onder officieren en minderen van het Nederland- scbe leger" aan 4 leden en 6 weduwen van leden een bedrag van f 475 uitgekeerd. Twee oud-onderofficicren ontvingen ieder 50, een oud-korporaal f 40, en een oud-soldaat f 35, terwijl aan de weduwen iedor een bedrag van f 50 werd uitgekeerd. Met de „St.-Ct." No. 270 werden ver zonden afdrukken der statuten van de Al gemeene Nederlandsche Pharmaoeutisohe Studentenvereeniging te Leiden. Yoor het examen Fransch midd. ond. akte 'A. is te 's-Gravenhogc geslaagd mej. M. M. Diemor, van Wassenaar. De ZeerEerw. heer A. Suidgeeet, pas toor te Egmond-aan-Zee, is thans door aan koop in het bezit gekomen van een kolo- niohuis te Egmond aan den Hoef, waar de eerste R.-K. Kinder-vacantiekolonie wordt ondergebracht. In een circulaire, te dezor gelegenheid rondgezonden, wordt o.a. gezegd: Het bestuur der kolonie beschikt voor het jaar 1910 over 154 plaatsen. Elke plaats in do kolonie staat gelijk met drie weken verpleging en met f 25.50 in re kening. Worden dus zee weken verpleging voor een kind noodig geacht, dan worden twee plaatsen berekend. Kinderen binnen den schoolleeftijd wor den uitgezonden door do plaatselijke ver- eeniging voor R.-K. Vacantiekoloniee. Do kinderen komen onder leiding van R.-K. gediplomeerde verpleegsters, genie ten een goede huisvesting, doen dagelijks een duin- en zeestrandwandeling, ontvangen viermalen daags voeding, worden tweemaal iedere week in het zeebad geleid. In een rondschrijven aan de besturen der plaatselijko vereenigingen, noodigt de zcer- eerw. heer Suidgeest deze uit, de gelden, welke eventueel door stichters of begunsti gers worden bijeengebracht, aan Z.Eerw. in obligatieleening te geven. Wanneer iedere plaatselijke vereeniging sloohts één aandeel groot f 500 ad 4 pCt. wil nemen, dan zal het eerste R.-K. Koloniehuis 15 Maart e.k. worden getransporteerd op do Vereeniging tot beheer der R.-K. Kinder-vaeantiekolo- nies, welke vereeniging buiten de plaatse lijke vereenigingen zal staan, voor zioh rechtspersoonlijkheid zal aanvragen, ter wijl de plaatselijke vereenigingen geheel zelfstandig blij yen. Na een langdurig lijden is tn Am ster dam op 69-jarigien leefÜjd ovo.ir.den heer C. H. F. Christmann, oud-directeur der Amsterdamsche Bank. Do heer Ohristmann was te Dusseldoi f geboren en werd na aan verschillende bank instellingen in Duitscliland verbonden te zijn geweest, in December 1871, bij de op richting der Amsterdamsche Bank, tot di recteur benoemd. Tol Juni 1907 bekleedde» hij die functie, toen zijn vergovorder ie leeftijd hem noopte zijn ontslag te nemen. Do overledene trad toen op als lid van d°n Raad van Toezicht. Sommige bladen melden, dat het Paasclioongres van de S.-D. A.-P. niet-, zooals was besloten, te Utrecht zal worden gehouden, maar te Leeuwarden. De onbescheidenheid van een Leeuwar der partijgenoot was wat voorbarig. Wij kunnen mededeelen, dat het inderdaad niet gelukt is te Utrecht een geschikte ver gaderzaal te vindon. Maar Let staat nog geenszins vast dat nu te Leeuwarden de plaats van bijeenkomst aal zijn. Er zijn nog onderhandelingen gaande. („Het Volk"). Sedert eenigea tijd had een der leera ren in de NedorL taal aan de hoogere bur gerschool to Amersfoort, de vereenvoudigde spelling ingevoerd. De directeur achtte dit onwensehelijk, maar de betrokken leeraar wenschte zijn inzicht niet prijs to goven en ging door met „vereenvoudigen." Totdat in een der plaatselijko bladen een dor ouders zich beklaagde over de „anarchie" op taalgebied op do H.-B.-S. Burgemeester en Wethouders hebben nu ingegrepen en het gebruik van de vereenvoudigdo 6obrijf- taal verboden. („Tel.") De uitslag van de in het Nederland sche Onderwijzers-Ge nootschap gehouden stemmingen is, dat tot lid van bet hoofdbe stuur (district Drente en Üverijsd) is geko zen de heer A. Feberwee, te Wijthine*, bij Zwolle, en tot lid der weerstandscommissie de heer C. M. Soeter6, te Amsterdam. De gewone audiënties van do ministers van Buitenlanclsche Zaken en van Water staat zullen aanst. Vrijdag niet plaats heb ben.. HILLEGOM. Voor een stampvolle zaal gaf de gymnastiek- en 6chermvereeniging, „Kracht door Oefening", onder leiding van haar directeur, don heer H. B. Dreijer, haar eerste uitvoering in dit seizoen, in de zaal van café „Flora". De heer Van Dijk opende met een korte toespraak en een hartelijk welkom deze uit voering, waarna do dertien nummers van het programma zeer correct en vlug ten uitvoer werdon gebracht. Een herhaald da verend applaus bewees, dat ieder ten hoog ste was voldaan, terwijl na afloop eon ge animeerd bal den gezelligen avond besloot. De verkiezing van notabelen der Ned.- Herv. Gem. is uitgesteld tot Donderdag 25 November a. s., van elf uren 's voorm. tot één uur 's namiddags. Door het niet voldoende uitwijken kwam de autopakket gisternamiddag om streeks halfzes aan de Hoofdstraat bij de plaats van den heer Buddenborg in aan rijding met een wagen, waardoor do chauf feur, het stuur kwijt raakte en do auto in de langs die plaats gelegen sloot to recht kwam, gelukkig zonder persoonlijke onge lukken te veroorzaken, hetgeen als ,een wonder mag worden beschouwd. HAARLEMMERMEER. Een tjalkschip, liggende in de Ringvaart bij Aalsmeer, word aangevaren door een z.g.n. zandbak, doordat de bestuurder hiervan blijkbaar het stuur niet voldoende machtig was. Aan den boeg van het schip werd aanzienlijke scHi- de veroorzaakt. Steeds neemt- do teelt van bollen in onzen polder toe. Do z.g.n. bod cm wisseling van zand en klei schijnt uitstekende re sultaten op te leveren en de oppervlakte, dit jaar met bollen be poot, is aanmerke lijk grooter dan hot vorige jaar. Voor groo te kapitalen is aan bollen in den bodotn ge bracht-. Doch niet alleen betreft do teelt die op huurland door kweekers uit dc zandstreek doch ook voor eigen rekening begint de teelt van betockcnis te worden. Navr wij vornemen gelukt het ook zeer goed direct leverbare bollen in sommigo doelen \sn onzen polder te kweeken. LIS SE. Tot brievenbesteller alhier is mot ingang van 10 Nov. LL benoemd, do heer B. Mastenbroek Jr., die voorhoen hulp bostel Ier was. Do leiding voor de a.s. volkstelling is opgedragen aan den heer J. O. Zanoveld, eersten ambtenaar ter secretarie. Tot tel lers zijn benoemd de heeron J. B. Kaas, WV, Willomso, P. de Vries, H. J. Meijerink, O- van Rijs, S. P. Halfschepel, P. O. Caarlfl, A. H. van der Werf en A. Raaphorst Hz. De R.-IC. Kiesvereeniging vergadort as. Maandagavond tot het verkiezen van een nieuw bestuur. NIEUWKOOP. Bij de gisteravond gebon den kerkeraadsverkiezing in de Ned.-Herv. Kerk zijn tot ouderlingen gekozen de hee- ren J. Praagman en G. Bon, en tot diaken dc beer C. van der Ent Braat. Do aftre denden, de heeren A. Koole, G. Sokellin- gorhout en A. Stichter, wensohten niet voor eon herbenoeming in aanmerking te komen. Het aandeel in to leveren manschap pen voor deze gemeente voor do lichting 1910 der Nationale Militie bedraagt 9, waar van 6 bestemd voor do volledige en 3 voor de korte oefeningen. NIEUWKOOP. De plannen om een. Chr. Zangvereeniging op te richten begin nen vaster vormen aan te nemen. Reeds is er verzocht aan het bestuur van het Chr, Nationaal Schoolonderwijs om één avond per weck één. schoollokaal in gebruik toi mogen hebben, tegen vergoeding van on kosten, ZEVENHOVEN. Door het gemeentebe stuur worden ijverige pogingen in het werk gesteld, om de klok in den toren van dd Ned.-IIerv. Kerk te laten reparccren. SASSENHEIM. „Ahosvcrus", dc Leid- sche studontenwandelclub, bracht gisterno- middag een bezoek aan onzo i moento. Irt twee rijtuigen werden do heeren gebracht- Na eenigen tijd in „Het bruine paard" te hebben vertoefd, ving do ommegang door het dorp aan. Een viertal muzikanten toe terde er lustig op los, terwijl do studoeren- de jongelingschap ringende en springend© in slingorgang er achteraan trok, hetwelk door onzo dorpelingen lachende werd aan gezien. Er stak immers ook niet het min ste kwaad in Een ietsje te ver gingen d© heeren evenwel op het postkantoor. Toen zij de deur, die toegang geeft tot bet kantoor, open vonden, konden zij aan de verleiding, dat allerheiligste binnen te treden, geea weerstand bicden. Edoch, het is het pu bliek verboden zioh da„.* te bevinden, alzoo ook dpn studenten. En, hoewel zij ook hier niet het minste kwaad stichtten, gc?n duro postzegels of aangeteekende brieven in hun zakken lieten verdwijnen, toch waa de di- 28) Zwijgend ging het jonge meisje voor het vensoer zitten en met haar handen in den sohoot gevouwen, keek zij naar buiten. Het was een zomerdag zooals er vele zijn: warm en helder, met blauwe hemel en vogelenzang, maar haar gaf dit al les zij wist niet hoe het kwam een ge voel van bedruktheid en treurigheid, tot eindelijk Marianne het rwijgen verbrak. „Ik wou wel, dat Wolf wat meer tijd voor mij had. Lahnstein kan freule von Gil- fach toch ook wel bezighouden." In Fanny's hart kwam een gevoel van och moeten verzetten bovenzij moest zich uiten en vroeg opgewonden: „Waarom juist LahnsteinIk dacht, dat jouw man dat evengoed kon doen." Marianne verhief even haar pijnlijk hoofd van het kussen en reide: „Dus is het toch waar, zooals ik dtaent: die jonge man i3 jou niet onverschillig. Fanny, Fanny, dat maakt me bezorgd." „Zoo en waarom, als ik vragen mag? Op den voorgrond gesteld, dat je gelijk hebt. Ben jij ook je hart niet gevolgd, toen j'e Wolf nam, en welk onderscheid bestaat er tusschen hen beiden of ons beidenV9 „Geen en dat is het ergste." „Ben jij met Wolf niet gelukkigt" vroeg de jongere zuster deelnemend, daar haar de zucht niet ontgaan was, die de oudere zuster ontsnapt was. „Arme Marianne „Neen, bekla-~ mc niet", zeide Marian ne; „begrijp me niet verkeerd. Ik houd van mijn man, ik ben tevreden en sou hem voor niets ter wereld willen missen. Maar hij vindt zoo veel aan mij om aanmerkin gen op te maken, en dat doet me leed." „Spreek je hart eens uit", zeide Fanny hartelijk, de hand vao haar zuster nemen de. „Zeg mij eens eerlijk wat je drukt," „Och, jij begrijpt dat toch niet", zeide de andere op den bekenden oudere-zustertoon maar Fanny, die anders gauw beleedigd was, liet zich ditmaal niet uit het veld slaan. „Misschien toch wel." „Du3 jij houdt van hem?" In plaats van een antwoord kwam er een diepe rucht uit Fanny's borst; toen brak zij in een hartstochtelijk snikken uit en bedek te haar gezicht met haar handen. Kalmee rend streek Marianne over het bruine haar en zeide: „Arm ding, arm ding!" „Maar hij is zoo goed en hij had mij lief tot jullie kwaamt met Rose Marie. O, waarom moest dat gebeuren?" klaagde zij, niet meer meester over het geheim van haar gepijnigd hark Marianne knikte. „Misschien is het het beste. Kijk, Fanny wat. ik je nu zeggen ga, heb ik nog nooit iemand gezegd, en dat zal ik ook nimmer weer doen. Dat anderen het toch bemer ken, daartegen kan ik niets doen. Onze ouders hebben ons zeker liefgehad en ons naar hun best» weten opgevoedmaar dan hadden wij, om gelukkig te blijven, ook in onzen kring moeten blijven. Neem jij den jongen Dom, Günther. Andersen of mijnent wege von Dettring, die aan onze klein- steedsche toiletten en manieren gewend rijn en niets anders verlangen, maar geen man als Wolf of Lahnstein. Wij zijn onvol doende voor hen, want in plaats van hoogo- ren glans aan hun persoon te geven, wer pen wij een donkere schaduw op hun weg, die hun vaak hindert en ergert. Met alle liefde en veel goeden wil kunnen wij ons niet die gewoonten eigen maken, die „chic" genoemd worden en hun nu eenmaal onont beerlijk zijn. En iedere schitterende ver schijning in hun kring dringt ons op den achtergrond. Ik geloof, dat de liefde van menigjn man al verdwenen is, wegens een minachtend lachje, dat de wereld, die bij liefheeft, voof zijn vrouw liad." Fanny schudde heftig met haar hoofd. „Je overdrijft, Marianne. Hoe kan lief de van dergelijke uiterlijkheden afhangen? Zou het jou niet precies hetzelfde zijn als Wolf zijn mooie snor liet af-'heren? Zou hij je daarom minder lief rijn?" En toen haar zuster niet antwoordde, vroeg zij na een oogenblik: „Maar wanneer je dat allee inziet, wie heeft je dat dan geleerd? „Mijn hart en mijn verstand". „Waarom duldt je dan Rose Marie om je heen? Kijk haar eens aan: alles aan haar is zooals je zegt dat Wolf er van houdt. Waar om laat j© haar naast je?" „Ik ben niet jaloerech op haar, maar ik wil van haar loeren, zooveel ik kan. Boven dien is zij de dochter van onzen generaal en daaraan moeten we ook denken. Wolf zou zoo gaarne zijn adjudant worden en hij heeft hot zoo goed als beloofd, wanneer we ons nu over haar ontfermden." „Maar ik kan haar niet uitstaan en An dersen ook niet", zeide Fanny. „Rose Marie wordt in veel kringen ver keerd beoordeeld", zeide Marianne. „Ik heb haar meermalen aandachtig gadegesla gen en zeg dat met volle overtuiging. De mdeste vrouwen zijn jaloersch op haar on praten daarom kwaad van haar." „Maar, Marianne, jij zelf dan", viel Fan ny haar in de rede. „Kan het je dan heele- maal onverschillig zijn, dat Wolf jou om harentwil veronachtzaamt, dat hij haar lief heeft en eindelijk..." „Mijn kind", zeide Marianne heel ern stig, „mijn man is een eerlijk mensch, en freule von Gilfach mag nog «x> ooquet we zen, zij is van top tot teen een dame." „Je bent dus niet jaloersch op haar?" „Ik vertrouw hen beiden geloof me, Fanny, vertrouwen is de grondslag van elk huwelijksgeluk." „Zeg wat je wilt, ik kan haar niet uit staan." „Lahnstein des te meer en het is ook beter zoo: jij hebt geen karakter, dat kan ontberen zooals ik. Blijf in de sfeer, waar in je gelukkig bent en gelukkig maakt, zon der daarbij te r »eten ondervinden wat ik heb gehad." Het jonge meisje keek plotseling op en barstte uit ia i.i snikken, cat zoo zenuw achtig klonk, dat Marianne, zich oprich tend, beide armen om ha/ zustor sloeg; beiden konden haar tranen niet meer in houden. Des middag"; merkte zelfs Vogel de bleek heid van zijn jongste dochter eD hij zeide met eenige bezorgdheid in zijn toon: „Nu, dochtertje, je ziet er uit als noest jij ook do mode meemaken en bleek wor den. Ga me dien kant niet uit, alsjeblieft." Lahnstein wierp een schul ewusten blik op Fanny, die vuurrood werd; hij alleen wist heel goed, wie de kleur van haar wan gen had doen verdwijnen. Maar Roso Ma rie zeide lachend: „Kijk eons, papaatje, hoe geeft u, geraf fineerde vleier, u hier nu in uw onschuld bloot. Eerst maakt u mij de uitgezoohtabo complimenten over mijn teint, en nu praat u van modebleekheid, die u natuurlijk ver afschuwt, zoodra het uw eigen dochter bo- treft." „Goed geraden, freulo von Gilfach", ant woordde hij. „Ik zeg het altijd: u bent eea pracht van een vrouw. Do mijnen moeten roodo wangen hebben zooals appelendat behoort nu eenmaal bij meisjes van het land, maar u, ja mot u is het wat anderr Wanneer ik u aanzie, moet ik altijd denke aan mooie, toere rozen, den trots van mijn huis, prachtig, maar" zeide hij, een oog toeknijpend „niet van langen duur en niot voor practisch gebruik geschikt." En Rose Marie lachte: zij had dj goerto gewoonte een dergelijk woord nooit kwalijk te nomen. Den volgenden morgen, toen zij op het punt was zich te gaan kleeden, vroeg zij Fanny een oogenblik mee te gaan naar haar kamer. Tegen hoar rin, bang voor iets on aangenaams, volgde deze haar. En daar, t© midden van een wolk van parfum, dat uit haar toiletdoozen kwam, te midden van het gebruiken van een poederkwast, het rui-» schon on ritselen van rijde, stiet Rose Ma rie roet een vriendelijk Lachje rn groote koudbloedigheid den dolk in Fanny's on* schuldig hart. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1