Gemengd Nieuws. Anno 1909, Uit de Rechtzaal FEUILLETON. No. 15251. LEÏDSCH DAGBLAD, Dinsdag* 9 November. Tweede Blad. gens ook geweest en des namiddags zat hij er weer, toen zich het droevig geval af speelde. Er werd wel eens kaart gespeeld bij hem, maar nooit om geld. Dat laatste ontkende de beklaagde, die ondanks zijn onnoozel voorkomen, handige antwoorden gaf. Maar de kastelein speelde zelf ook v .1 m. en daan wilde hij h~t niet weten. Eindelijk werd de vader zelf gek oor 1, die in een neer opgewonden toestand een lezing van het gebeurde af. Snikkend ein digde hij: „De laatste woorden, die ik hoorde, waren: daar gaat de bl1" Toen kon de man niet meer hij viel in de armen van den deurwaarder en de rijksveld wachters, die hem in beivusteloozen toe stand naar buiten droegen. Dit incident maakte zoowel op do rechters als op het pu bliek op de gereserveerde en de publieke tribune grooten indruk. De beklaagde zelf bleef er blijkbaar koud onder en zeide, ua', hij nooit gezegd heeft: „Daar gaat de bl.. De veldwachter van Monster deed eeiiigo mededeelingen over het huisgezin, dat niet te gunstig bekend stond. Aan wien de schuld is weet hij niet. Dö vader is een drif^g man. Een broer van beklaagde werd op verzoek van den verdediger ten slotte ook gehoord. Do verdediger deed den man verschillende vragen: of de vader na het thuis komen ook gezegd had: hij is mij te vlug af geweest, anders was hij cr aangegaan, en dergelijke uitlatingen, waarop getuige bevestigend antwoordde. Het bleek uit dit laatste ver hoor, dat deze zoon ook niet met vader op heeft. De substituut-officier mr. Van Geuns wees op het droevige van dit feit; een drama, dat niet alleen ontroering teweeg gebracht heeft in Monster, maar ook daar buiten, en dat thans nog bij ons natrilt. Poging tot vadermoord is gelukkig zeld zaam in de annalen onzer rechtspleging. Het gaat, zoo ging het O. M. voort, hier om de vraag: ,,Is schrik aanjaging het doel geweest, of poging tot mishandeling, of po ging tot moord V' Het staat bij het O. M. vast, dat deze be klaagde aan schrik aanjaging niet heeft ge dacht en meer heeft gewild dan mishande ling en dat hij den vader heeft willen ver moorden. Zelfverdediging was hier geheel uitgesloten meendo het O. M. en eischte ten slotte zes jar en gevangenisstraf. De verdediger, mr. Veenstra, begon zijn uitvoerig pleidooi met voorop te stellen, dat de oorzaak van de huiselijke misère de vader zelf is. Hij trachtte verder aanneembaar te ma ken, dat de jonge man uit noodweer heeft gehandeld, op grond waarvan hij op ont slag van rechtsvervolging aandrong. Mocht de rechtbank er anders over denken, dan beval h.ij zijn cliënt in do clementie van de Rechtbank aan. Hij beriep zich daarvoor op de verklaringen van zijn broeders en van den burgemeester van Monster, en anderen die hij over deze zaak heeft gehoord, doch hier niet heeft willen dagvaarden om het zwaar getroffen gezin niet vereier te bla- meeren. Het O.M. kortelijk repliceerende, ontken de pertinet, dat hier sprake van noodweer kon zijn. Beklaagde zeide nog eens, dat de vader het op zijn leven gemunt nad omdat hij hem zou kunnen verraden en dat hij daarom aldus had gehandeld. Overtreding der motor- en rijwielwet te Leiden. Voor het Leidsohe kantongerecht had te recht gestaan P. v. d. H., automobiel-be stuurder te 's-Gravenhage, wegens het overrijden van een artilleriepaard aan den Haagweg, onder Leiden, waardoor het been van het paard was gebroken, zoodat het dier moest worden afgemaakt. Beklaag de had toen reeds verklaard, dat hij signaal had gegeven en niet hard had gereden. Door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht werd tegen beklaagde geëisoht- een boete van 25 of 8 dagen hechtenis. Een week later, 30 Augustus, sprak de kantonrechter hem vrij. Tegen dit vonnis was de ambtenaar iu hooger beroep gekomen en zoo werd de zaak gister namiddag voor do rechtbank behandeld. Beklaagde verklaarde ook nu, dat hij niet. te snel had gereden en een signaal heeft gegeven. Hij had wel voorbij gekimd als niet een der paarden een zijsprong had gemaakt, waardoor het voor de auto kwam. De opperwachtmeester en do foerier ver klaarden dat zij het signaal Diet hadden gehoord en de snelheid vonden ze vrij groot. Ten slotte werd nog als getuige gehoord H. Hoogeboom, die van zijn woning aan den Haagweg uit het geval had aangezien. Hij liad het toeteren wel gehoord en niet den indruk gekregen, dat er te snel was gereden. De auto stond trouwens direct stil bij het ongeval. Het O. M. vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, derhalve vrijspraak. Spelen met kaarten zonder vergunningvan denburg e- meester. K. F. E. H. von B., te 's-Gravenhage, was door den kantonrechter te Leiden ver oordeeld wegens het gelegenheid geven tot- spelen met drie kaarten onder Voorschoten tot een geldboete van 50 of 10 dagen hech tenis en tegen dit vonnis in hooger beroep gekomen. Hij was nu voor de rechtbank ge dagvaard, doch niet versohenen. Het O. M. eischte bij verstek bevestiging van het von nis van den kantonrechter. Beleediging en mishand e- lingteL ei don. Daarvoor moest 8. K., uit Leiden, te rechtstaan, die een meisje, dat. door an dere jonge mannen was aangerand, had mishandeld nabij de Janvossensteegbrug en bovendien den brugwachter Stol had bcleedigd. Er bleek uit het getuigenver hoor, dat de feiten werkelijk waren ge pleegd en tegen beklaagde werd zeven da gen gevangenisstraf geöischt. Uitspraak in al deze zaken Maandag 22 November. Door de rechtbank te Utrecht werd gis teren uitspraak gedaan in de zaak van B. N.t beklaagd dat hij rich in den nacht van 26 op 27 September door inklimming toe gang heeft verschaft tot. de woning van F. de B., te IJselstein, alwaar hij zich toe eigende een rijwiel, gouden en zilveren voorwerpen, een kistje, inhoudendo f 4G0 aan bankpapier, enz. Overeenkomstig den eïsch van het O. M., veroordeelde do rechtbank beklaagde tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek der voorhechtenis. Bond van Miliciens. Men deelt mede, dat de betooging tot afschaf fing der derde herhalingsoefening zal plaats hebben op 2 December te 's-Graven hage. Aan do Martha-stiohting te Alphen en aan de St.-Janskerk te Gouda ia door mevr. do wed. Beekman-Begeer te Gouda, resp. 500 en 1000 vermaakt. Men meldt ons uit Wilder- vank: De 20-jarige Berend Velthuis uit Wildervank die Zaterdag op jacht was ge weest en van twee hazen nog een verkocht bad, is 's avonds halfacht bij het huiswaarts keeren, tijdens het mistige weer in het Westerdiep, geraakt, en verdronken. De oor zaak daarvan is nog niet geheel opgehel derd. Velthuis was een zeer oppassend man. Menmeldtonsuit Maastricht: Bij een gevecht, hetwelk gisteravond tus- sohen dronken arbeiders te Hoenjbroek plaats had en waarbij de messen gebezigd worden, werd een hunner levensgevaarlijk gewond. De dader is aangehouden. In de buurtschap Wormen te Apeldoorn is Zaterdagavond omstreeks 11 uren een vrij groote boerenwoning, aan den aannemer R. Dales toebehoorende, door tot nu toe onbekende oorzaak afgebrand. Do woning stond elnds Maandag ledig doch zou morgen weer worden betrokken. Op het erf geconstateerde vernielingen hebben ern stige vermoedens van kwaadwilligheid doen rijzen en in die richting wordt door do poli tie een onderzoek ingesteld. Het pand was laag verzekerd bij de Overijselsche Onderlin ge Brandwaarborgmaatschappij. Zaterdagmorgen ia aan do nifro-glycerine- en schietkitocnfabriek Le Ouderkerk aan den Amstcl een droevig on geluk gebeurd. Bij het verrichten van cenige reparatie aan een der werktuigen had een kleine explosie plaats, met het. ge volg dat de machinist ernstig werd ver wond. Dokter Kindermann verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de go wonde per motorboot naar het Binnengast huis te Amsterdam werd getransporteerd. Voor de stad bereikt werd, was de onge lukkige reeds clood. Men8ointonsuitWinterswijk: De tweede stcenkolenlaag welko is aange boord, heeft een dikte van 82 cM. In de Bouwmee sterstraat te Arnhem viel de 28-jarigo M. B. bij h?t ophangen van waschgocd van cca plat dak. Met. gebroken armen en gebroken boen werd zij opgenomen, aan de gevolgen waarvan zij is overleden. Te Gastclsveor, nabij' Rozen- daal. had een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen- Een paard van den landbouwer LLnders, gespannen voor een wagen, waarop zich een dienstbode be vond, sloeg op hol en zag niet dat do brug over den Vliet open stond. Paard en kar zoomede de dienstbode kwamen in het wa ter terecht. Het paard sloeg tegen een pij ler en brak den nek, ook do kar word go- heel verbrijzeld. Do dienstbode kon men even wel nog levend op het drogo halen, alhoe wel ook zij kwetsuren had bekomen. Een zesjarig jongske uit Woen sel, dat nabij den Woensclschen overweg onder de machine van do Mcierijscho tram geraakte, is aan de gevolgen daarvan over leden- Den kleine was een been afgereden en het andere verbrijzeld. Onder do buurtschap De S ch ui- nes] oot (gemeente Hardenberg) brandde dc boerenbehuizingo af van don landbouwer J. R. Met groote moeito kondon do bewoners zich redden. Alles ging in vlammen op; ook het vee kwam om- Onder Nieuwerkerka an d en IJscl heeft zich nu reeds een derde geval van kinderverlamming voorgedaan. Fabrieksgeheim. Bij een firma te Enschedee zijn de nachtwacht, ma chinist en stoker ontslagen, die 's nachts een arbeider van een Deventer firma in do fabriek hadden toegelaten en hom gelegen heid gegeven een fabrieksgeheim der En- 8chedeesche firma uit te vorachen. Paling. In Friesland blijft de prijs van zoetwaterpaling zeer laag; men betaalt van 6 tot 9 cent per pond. Al is dus de vangst ruim, toch is de ver dienste voor de visschers niet groot. W eer een brandbij Hoog veen. Zaterdagochtend namelijk was do landbouwer D. Sleepers te Slngharen met zijn dienstbode op het land aan het werk. Zijn vrouw was naar den winkel om bood schappen te doen terwijl een klein kind thuis in de wieg lag te slapen. De dienst bode ging oven naar huis om te zien of de kleine nog goed sliep. Op eenigen afstand der woning zag ze, dat de vlammen uit hot dak sloegen. Zij had nog juist den tijd om de zuigeling te reddeneen koe alsmede een jong beest, benevens eenig huisraad werd door de hulp der buren gered. Een paard en vijf varkens kwamen in de vlam men om. Yier varkens, die gered werden moesten worden afgemaakt, wegens de brandwonden. Alles was verzekerd; oorzaak onbekend. Dit is de derde brand in deze kleine plaats binnen een week tijds. Te Winkel (N.-H.) kreeg Zater- dag de achttienjarige boerenknecht van de wed. M. een ernstig ongeluk met een driewielde kar. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij spoedig daarna over leed. Zondag is te Kielwinde- weer J. S., een ongehuwd man van 44 jaar, dood in zijn woning gevonden. 8. is waar schijnlijk ten gevolge van drankmisbruik in het vuur gevallen en bezweken. Het lijk vertoonde ernstige brandwonden. Te Wageningen is in dc Dijk-* gïaaf verdronken de arbeider v. F. uit Achterberg. Vermoedelijk is hij door de duisternis misleid te water geraakt. Zijn hond stond op den wal te blaffen, wat tot de ontdekking leidde. Zondagmiddag kwart voor drie daalde onder Leeuwen, nabij Roer mond, een luchtballon* waarin een viertal Duitschers gezeten waren, twee heeren en twee dames. De ballon was direct omringd door een talrijke menigte nieuwsgierigen. Doch nu gebeurde cr iets, dat zeer nood lottige gevolgen na zich had kunnen sleo- pen. Plotseling geraakte een gedeelte van den ballon in brand, terwijl nog een groot gedeelte met gas gevuld was. De luchtrei zigers konden den brand Rog spoedig ge noeg dooven, door het slaan met de zakjes eaud, alsmede met water, dat in de on middellijke nabijheid was. W< llicht is een der nieuwsgierigen te nieuwsgierig geweost en te dicht met een brandendo sigaar tot het gevaarte genaderd. De ballon werd naar Roermond vervoerd en verder per spoor naar het grosse Vaterland". („L. K.") Peary on Coolc- Poary heeft nu definiliof gocontractcerd voor do uitgave van zijn book. Do uitgever durft nogal wat aan: Pcary krijgt drie gulden per woord- Dit is twee kwartjes per woord meer dan Roosevelt, ontvangt voor liet r. laas van zijn jachtavonturen. Arme Roosevelt; ofschoon. twee-vijftig per woord...(N. R. C.) De officieuze ,.N o r d d o u t s c h o Ztg." geeft oen overzicht van de ia Duitsch- land voorgekomen cholorn-gevaLlen ca van de maatregelen, dio genomen zijn om do zieklo to woren- In liet geheel zijn van 19 Juli tot 3 November in Pruisen 33 geval len van cholera voorgekomon, van welko or 12 doodelijk zijn afgcloopon. Aan do Rus sische grens zijn een gToot aantal waar nemingsposten geplaatst. Verder zijn ook aan den Rijn bij Emmerik wachtposten op gesteld en cholera-barakken opgeslagen, dio met stoom gedroven ontsraettlngstoestel len' tot hun beschikking hebben. Ten opzichte van Russische vlotters en landverhuizers zijn, bijzondere voorzorgsmaatregelen genomen* E r z ij n v a 1 s c h e Belgische p b s f zegels van 1 frank in omloop gebracht, en, tot hiertoe is men er nog niet in gelukt del daders te ontdekken. Een^ postzegel-ven zamelaar van Brugge, verwittigde de eert ste, voor eenigc weken reeds, het bestuur, der posterijen. Hij had een ouden postzegel van 1 frank (een roode) gekocht; zulkd postzegels worden tusscnen dc verzamel laars 2.50 fr. gekwoteerd. Dc valsche zegel kwam uit Duitschland waar, naar men denkt, de vervalschers reeds een nogal groote hoeveelheid van deze valsche, doch meesterlijk nagemaakte zegels aan den man moeten gebracht hebben. De tegenwoort dige postzegel van 1 frank (de gele) is ook nagemaakt, cn wel zoo goed dat het be-i stuur der posterijen er zelf door zou be-i drogen worden. In verscheiden Belgische! steden heeft men van deze valsche postzQ4 gels aangetroffen. (N. G.) Dc gemoederen te Par ij s won don in spanning gehouden door het proces- Steinheil, maar ook Lissabon heeft zijn sen* salic-proces en wel als vervolg op een mis daad, die ree-da voor 31 maanden gepleegd werd en dio aan 14 personen het loven kostte. Ruim tweo jaren goledcii brandde n.L eort huis van vijf verdiepingrn af in do Magda* lenastraat to Lissabon. Drie Spanjaarden worden nu beschuldigd dat huis in brand to hobben gestoken ban oinda eon som van- 80,000 fr. machtig to worden, zijnde da assurantiepenningen voor koopmansgoedo ren, die zij den vorigen avond uit het huis haddon gehaald. Een der beklaagden hecfb reeds bekend, do tweede godeeltolijk, do derde eohter blijft stokstijf zijn onsohuld volliouden. Het procos zal 10 dagen duren. Uit S t.-P etersburg wordt ge meld, dat groothertog Alexander Michailo* witsj, voorzitter van het comité tot hervor» ming der marine 700,000 roebels, overblijf t Haagsclie Rechtbank. Poging tot moord to Monster. Voor dit feit stond gisteren terecht de ï9-jarige tuindersknecht M. V., wie-n ten laste was gelegd, dat hij op zijn vader eeni- ge schoten uit een revolver heeft gelost. Als getuige werd allereerst gehoord dc geneesheer te Monster Joh. v. d. Brink, die den verwonde heeft behandeld. Deze ver klaarde, dat de vader drie wonden had. een dier wonden was van dien aard, dat Ware hij een centimenter hooger geweest, zij de long zou hebben getroffen; dan zou de dood het gevolg zijn geweest. De won den hebben echter een mooi verloop gehad. Getuige verklaarde desgevraagd, dat de vader een driftig oploopehd man is, die ook reeds voor zenuwlijder in Delft, is ver pleegd geweest. Do moeder van beklaagde is een liohtgoloovige, weinig ontwikkel de vrouw. De verdediger vroeg of de getuige den vader ook had hooren zeggen.: ,,Hij is me een beetje te vlug afgeweest, andera was hij er zelf aangegaan", wat deze ontkende. De wapenhandelaar A. G. Geerts, in Den Haag, verklaarde dat de jonge man uit zijn magazijn op 9 September een revolver klein kaliber heeft gekocht, waarmede ech ter op tien meter afstands wel iemand dood geschoten kon worden. De jonge man, een tenger, bleek ventje, met een eenigszins onnoozel uitzioht, be kende het feit Maar hij was er toe gedwon gen, want zijn vader haatte hem. Zijn vader durfde hem eohter niet mis handelen, want hij wist iets van hem. „Wat!" vroeg de president. „Hij heeft op 4 Februari 1908 diefstal met- inbraak gepleegd", antwoordde be klaagde. De president toonde hem een spaarbank boekje, waarop heel wat geld stond. In 1903 waren daar achtereenvolgens be dragen van f 10, 10, 5, f 10 en 25 op ingelegd. Op 8 Sept. van dit jaar had hij 20 en f 50 ingelegd. Op de vraag waar of hij al dat geld vandaan kreeg, ant woordde hij, dat hij wel veel kaartspeelde en won. Op 8 Sept. heeft hij f 100 gevonden in een laan dicht bij huis. Nu was het wel toevallig, zooals de president hem herin nerde, dat vader juist dien dag een bank biljet van honderd gulden had vermist. Dienzelfden dag had hij de revolver ge kocht. Hij was naar Monster teruggegaan met de geladen revolver in den rechter- broekzak. Hij toefde een poos in de her berg van Van Antwerpen aldaar en had daar een glas bier gekocht. Vader was daar binnengekomen, had hem aangegrepen en toen heeft hij uit zelfverdediging de revolver afgeschoten, echter in het wilde en niet met het doel vader te treffen. Hij heeft vader niet zien vallen, want hij is dadelijk weggeloopen en hoeft, do revol ver weggeworpen. De 19-jarige smid E. G. Snijder, thans le- Amsterdam, doch 'oen te Monster, deel de mode, dat de vader den namiddag van 9 September in de smederij was aangeko men om te vragen of men zijn zoon ook had gezien. Hij had f 1300 in de kast gehad, .vertelde hij toen, en toen hij thuis kwam, was or f 100 minder. Daarvan verdacht hij Izijn zoon. „Over een halfuur zal je er wel meer van hooren", had de vader gezegd, doelende op de straf, die hij zijn zoon zou toedienen. Hij en de knecht hadden nog gezegd: „Pas op, man, j'e moogt je eigen rechter niet zijn." En toen zo spoedig daarop in de herberg van Van Antwerpen revolverschoten hoor den, dachten zij, dat het de vader was, die schoot. Zij zagen echter den vader achterover vallen en hebben hem later nog verbonden. Hetzelfde verklaarde de knecht van den Smid. De kastelein te Monster, M. L. van Ant werpen, deelde omtrent den aanslag onge veer betaelfdo mee. De jonge man kwam veel bij hem en verteerde er wekelijks on geveer f 2 f 3. Dien dag was hij er 's mor- Hose 11) „Om 's Hemels wil, doe nu geen domhe den. Wat zou mama boos zijn als zij het hoorde. Neen, kom nu langs een kalmeren weg hierheen; ik kan heuach zoolang wel wachten." „U kunt hier op dio bank gaan ritten, terwijl ik het dorp inga", zeide zij na een korto wandeling, wijzend op een steenen bank, die aan den kant van een meertje stond. „Meenemen naar de oude Karthner kan ik u niet. Die zou zich dood schrikken van de eer, die haar werd aangedaan. Ik kom spoedig terug." Zij knikte hem toe en sloeg rechtsaf naar het dorp. Met een behaaglijk gevoel ging Fedor op de bank ritten en keek de omgeving een3 rond. De blauwe, schitterende horizon werd omgeven door kleine heuvelpartijen, "onder broken door braamvelden; in bet rijke, fris- sche groen van boomen en heesters suisde zachtjes de windhet water murmelde vreedzaammeidoorns en vergeet-mij-niet jes bloeiden langs den oever; een glazen maker zweefde over het heldere water en op den achtergrond schitterde de toren van ri-i kerk van Seddin in het gouden zonlicht Geur van hooi en bloemen omgaf hem en toen Lahnstein een sigaar had aangestoken e® den blauwen rook droomerig nakeek, voelde hij rich weer even behaaglijk als den laatsten tijd meermalen het geval was ge weest. ,,Zoo, daar ben ik weer", zeide Fanny, het noandj'e naast zich neerzettend en de banden van haar hoed losmakend. „Wat een mooie vergeet-mij-nietjes. Willen we er een paar plukken!" „Vergeet-mij-nietjes plukken? Welja, waarom niet? Het is een idyllische bezig heid." Tegen zijn zin speelde een ironisch lachje om rijn lippen. Wie zou dat ooit van Lahn stein in de residentiegedacht hebben, dat hij hier met een kleine, roodwangige jonge dame van heb land vergeet-mij-nietjes zou plukken aan den oever van een klein meer tje, en dat het hem daarbij heel wel to moede zou rijn? Maar Fanny had het lachen gezien en het heel goed begrepen. ,,U lacht mij uit, maar dat neem ik u niet kwalijk. Ik ben nu eenmaal zooals ik ben. Maar u moet rustig blijven zitten, want u moet, om uw voet, niet veel bukk.n." Zij liep weg, niet lettend op wat hij zei, en kwam na een oogenblik terug, haar han den vol blauwe bloemen. „Kijk eens hoe mooi ze zijn!" riep zij verheugd. „Nu ga ik er een bouquet van maken. En u moet me helpen." „Wordt het niet mooi?" vroeg ze na een poosje, de bloemen voor zich uit houdend. Zij draaide daarbij haar hootd om en hij zag een allerliefst klein oor en een schat van bruin haar. Hij bewonderde het en stak zijn meening niet onder stoelen of banken. „Wat hebt u prachtig haar, juffrouw Fanny." „Och ja", antwoordde zij onverschillig. „Maar ik wilde wel, dat het niet zoo lang was, want ik moet iedere vlecht eerst een keer om mijn iris winden, vóór ik het einde kan vlechten.' „Maar wat maakt ïi het leelijk op.#i „Vindt u dat werkelijk?" Fanny zag hem heel verbaasd aan. „Hoe moet ik het dan doen; het is nu al zoo moei lijk." „Het is leelijk en puriteiDsch t —elijker- tijd." In haar hersens dook een vage herinnering op aan de Puriteinen, voor wie zij nooit een bijzondere sympathie had gehad en die zij nu gelukkig al sedert lang vergeten was maar wanneer Lahnstein door haar uiterlijk aan die sekte herinnerd werd, dan was dat geen compliment voor haar. En, oen beetje gepiqueerd, antwoordde zij: „Het spijt mij, dat ik u zoo niet beval, maar ik kan er niets aan veranderen." „U mij niet bevallen? Wie zegt dat nu? Maar u zoudt er veel aardig r uitzien, wan neer u uw haar los over uw rug liet han gen." „Dat wil papa niet." „En ik zou het zoo gaarne zien. Doe mij nu een pleizier, trek die afschuwelijke haar spelden uit uw haar en laat het vrij over uw rug vallen." „Och, wat verzint u nu. Hoe zou ik er dan uitzien?" „Natuurlijk, mij doet u geen genoegen. Ik kan smeeken zooveel ik wil, maar zelfs dat hebt u niet voor mij over." Hij was beleedigd. Fanny hoorde het uit den toon van zijn stem. Hoo dwaas daarover beleedigd te zijn! Maar de mannen waren nu eenmaal zoo eigenaardig. Overigens was het niets erg, wat hij vroeg, en wanneer hij daarover nu eens boos zou wezen, ernstig boos 1 Molly von Makerom droeg heur haar steeds los, ronder dat iemand er wat in vond. Zij wierp een zijdelingschen blik op Lahnste*in; oogenschijnljjk sat hij volkomen rostig aan de andere zijde van de bank, en keek niet naar haar. Langzaam en zonder iets te zeg gen, begon zij de haarspelden uit te trek ken. Plotseling voelde rij haar hand vast gegrepen. „Wat doet u, juffrouw Fanny?" vroeg hij zacht en teedcr. „Ik? Wel, ik wil uw zin doen." „Lieve, kleine Fanny, wat ben jo goed." En toen vielen de zware vlochten naar bene den en met een vuurrood gecichtje schud do rij de haren uit haar gelaak „Bent u nu tevreden?" „Wat een pracht," zeide hij, het haar op de eene hand wegend en er met do andere zaoht overheen strijkend. „U moet uw haar altijd zoo dragon. Waar om verbergt u uw grootste schoonheid?" „Papa wil het zoo hebben." „Maar dat is eenvoudig tyranniek. Het blijft, dns aan uw echtgenoot voorbehouden zijn kleine vrouw mooi te maken." „Och, dat heeft nog tijd," zeide zij la chend. „Tot zoolaog, nu ja, wie weet wat er dan gebeurd is." „Lang, waarom? Hebt u nog nooit aan trouwen gedacht, juffrouw Fanny?" „Natuurlijk wel, waarom niet? Marianne is ook getrouwd, maar ik wist Dicmand voor mij en dus dacht ik maar bij mijn ouders te blijven, want die kunnen toch ook niet hee- lemaal alleen zijn." „Nu, dat zou nog wel gaan. Willen we eens zoeken naar een aanstaande voor u? Hoe is het met Andersen?" Fanny keek hem eerst verbaasd aan; toen begon zij hartelijk te lachen. En zij klapte in haar handen. „Die goede Andersen I Als die dat hoor de 1 In zijn oog ben ik nog een kind." „Laten wo dan verder gaan. In de tweo* de plaats: mijn persoon." Een onbeschrijflijk lachje van verwar ring kwam over haar gericht en met duido* lijk veranderd© stem zeide zij „Maar, mijnheer von Lahnstein, wat eet grap." „Moet het dat zeker wezen? Ik dacht» dat wo goed bij elkaar pasten. Fanny en Fe dor, wat klinkt dat aardig." Zij zweeg en ging verder met haar bonquol te maken; haar afgewend, half naar bene den gekeerd hoofdje was vuurrood. Hij wachtte een heelen tijd op antwoord, toen dat niet kwam, boog hij zich naar haar toe en zeide: „Ben je l-oos op mij, Fanny?" Heftig schudde zij Aan neen, maar nog altijd zweeg zij. „Kijk me dan eons aan; toe, doe dat njj eens." Haar hoofd boog zich meer en meer op zif; zij vond het afschuwelijk, dat hij den storm vermoeden kon, die in haar innerlijk woed-- de, en hij bleef haar maar aankijken. Hel fris8che, lichte japonnetje, do prachtige loks ken die neervielen tot aan den zoom van haar japon, de kleine alhoewel niet aristo cratisch geA'ormde voet, het geheel beviel hem, ongeacht zijn Berlijnschu herinnerin gen. Nog eenmaal boog hij zich tot haai over en herhaalde zijn verzoek, maar zij schudde Let hoofd. Toen greep hij eeq{ vlecht van heur haar en trok het onwillige hoofd naar zich toe. De oogleden bicvenl naar beneden, maar de uitdrukking vanl haar geheele gezicht was een voldoend* duidelijke oommentaar van haar gevoelen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5