N». 15249 Zaterdag 6 November. A#. 1909. (Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Vierde Blad. pm m£ üee! Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hose Marie, LEIDSCH Tl A ItBT. A T) PRIJS DWt ADVBRTENTIENr Van 1—6 regels f L06. Iedere regel meer /0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertsatiëa ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woordon meer 10 Cents.-Voor het Inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZEK COURANT: Voor Leiden per week 9 Oosts i per 3 maanden I 2 2 l f 1.10. Bniten Leiden, per leeper en waar agenten gevestigd rijn 9 1.30. Trance per post1.65. In lief nummer dat aanstaanden D o n- rd e r d a g verschijnt zal nu worden opge komen het reeds aangekondigde portret- Raadsel, waarvoor zooals men bereids heeft gelezen wordt uitgeloofd een gra nt o p h o o n met 6 platen. Zij, die zich nog vóór Woensdag a.s. op geven dat zij „Pak me Mee" wenschen te ontvangen, kunnen de oplossing eveneens Inzenden. Men wachte met bestellen niet tof het laatste oogenblik; laatstleden Donderdag kwamen wij daardoor exemplaren tekort, .waardoor wij aan een aantal abonr.és «;,Pak me Mee" eerst na acht uren konden laten bezorgen, wat in gewone omstandig heden tegelijk met liet „Leidsch Dagblad," geschiedt. KENNISGEVING. MILITIE. Indeeling van lotelingon by een bereden wapen. Pe Burgemeester van Leiden, Gezien de door den Minister van Oorlog Vastgestelde regeling betrekkelijk het aan- knelden of doen opgeven van lotelingcc, die wenschen te worden ingelijfd bij een bere den korps, zoomede nopens het onderzoek naar hpn geschiktheid als bedoeld in do tweede zinsnede yan art. 103 der Militie- Wet 1901; wenschen te komen, uit, zich daartoe aan. te melden of te "doen opgeven vóór den SOstcn Nov omber aanstaande, op een werkdag, tusschen des voormiddaga tien 'en des namiddags drie uren, ter Secretarie dezer gemeonte (af<L Militaire Zaken, kamer No. 9). In verband hiermede wordt aan de lote- lingen, die voornemens zijn zich voor den dienst bij een der bereden korpsen aan te knelden of te doen opgeven, bekend gemaakt: dat voor indeeling bij een der bereden korpsen in de eerste plaats in aanmerking komen de lolelingen, die zich daartoe hob- ben aangemeld of doen opgeven en bij een daartoe vóór do- indoeling in te atcllen ge neeskundig onderzoek voor inlijving bij die korpsen gescliikt zijn bevonden dat liet aanmelden of het doen opgeven kan geschieden zoowel door do lotelingeu van de lichting van het loopend jaar, die nog knoeten wprden ingelijfd, als door de lote- lingen van de lichting van het volgend jaar dat wordt vercischt: voor de bereden-ar tillerie een lichaamslengte van tenminste 1,62 M. voor do cavalerie van tenminste 1,65 M. mot een lichaamsgewicht van ten hoogste 75 K.G.; dat de lolelingen, bestemd voor indeeiing Noodigt de in deze gemeente voor do mi- litio ingeschreven lolelingen, die, ingeval van inlijving ter volledigo oefening voor indee- w ling bij een bereden korps in aanmerkingmug zal worden gehouden; doch dat hij, bij een bereden korp6, met uitzondering van do weinigen hunner, voor wie de esrste- oefening in Maart aanvangt, eerst in het laatst van September voor ecrste-cefening in wcrkelijkcn dienst worden gesteld en dat in verband daarmede de lotelingen der lich ting van het loop end jaar, die allen in Maart a.s. moeten worden ingelijfd, als regel met verlof zullen worden gezonden tot omstreeks einde September d-a.v, dat, in vergelijking met de miliciens der onbereden korpsen, de ingelijfden bij de be reden korpsen de na te melden voordeeleo. genieten: lo. een hoogero soldij van 5 cents per dag; 2o. bij verleende vergunning om na tfen gersten dienst krachtens art. 112 der Mrli- tiewet 1901 onder de wapenen te blijven of te komen, zonder zich als vrijwilliger te verbinden, een premie van vijftien gul den (f 15.voor elke drie maanden aldus onder de wapenen doorgebracht, gedurende welk verblijf onder do wapenen de soldij bo vendien met 7 centa per dag wordt ver hoogd; 3o. minder herhalingsoefeningen; 4o. geen landweerdienst; dat bij de mondelinge of schriftelijke aan melding door den loteling opgave behoort te worden gedaan van: _A a. naam en voornamen; xëSBt S b. lotmgsnummer1 c. beroep; d- do gemeente waar hij woont, met aan duiding van onderdeel der gemeente, wijk, straat of gracht en huisnummer; e. wapen, korps of korpsen, waarbij hij bij voorkeur wenscht te worden ingedeeld, en c. q., gewenschte garnizoensplaats (het verdient aanbeveling meer dan één korps op te geven); i. of hy zich ook voor den dienst bij de eeemilitie heeft aangemeld of doen opgeven; da.t hij tevens zal kunnen opgeven of hij zou wenschen de eerste-oefening aan te van gen in Maart hetgeen slechts bij uit zondering zal kunnen worden toegestaan dan wei in September van het volgend jaar, mot welken wensch zooveel mogelijk reke- die zich voor een bereden korps heeft op gegeven en na gesohiktbevinding daarvoor is aangewezen, zich niet zal kunnen terug trekken indien hij mocht worden bestemd voor indienststelling op een ander tijdstip dan waarvoor hij zich heeft opgegeven; dat vóór 25 Januari van het vol- gond jaar een geueeskundig onderzoek zal worden ingesteld naar de geschiktheid voor inlijving bij een bereden korps; dat aan den loteling die voor het onder gaan van zoodanig onderzoek in aanmerking komt, dag, uur en plaats van het onder zoek door den Provinciale-Adjudant nader zullen worden bekend gemaakt; dat het onderzoek in een garnizoensplaats zal worden gehouden, en dat de loteling, die binnen het Rijk buiten een garnizoens plaats woont, tot het ondergaan van het on derzoek en voor do terugreis naar do woon plaats kosteloos zal worden vervoerd voor zoover er reisgelegenheid per spoor, tram of stoomboot bestaat en do afstand tusschen do gemeonte van inwoning en de gemeente waar het onderzoek zal worden gehouden meer dan 6 K.M. (een klein uur gaans) be draagt dat do loteling, die voor het onderzoek de gemeente van inwoning moet verlaten onmiddellijk na afloop van het onderzoek een gulden ontvangt als vergoeding voor verblijfkosten; dat in den loop van Februari van het volgend jaar aan den loteling, die rich voor den dienst bij een bereden korps neeft op gegeven, door den Minister van Oorlog zal worden bekend gemaakt of hij al dan niet daarbij zal worden ingelijfd en, in het be vestigend geval, bij welk korps en tegen wanneer zijn inlijving zal plaats vinden. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER, Leiden, 6 November 1909. Leiden, 6 November. Door den emeritus-predikant den heer Joh. Drost alhier werd ontvangen voor de „Christelijke School" een bankbiljet van honderd gulden. De Leidsche Politievereeniging hield een algeraeeno vergadering in het lokaal van don heer Popp aan de Lange brug. Nadat de voorzitter, de heor G- van Putten, de vergadering te ongeveer halfelf 's avonds had geopend on de notulen der vorige ver gadering waren gelezen, word met de af handeling der agenda begonnen. Eerst werd op een ingekomen schrijven van de „Vereeniging voor Schoolkindervoe ding", om steun bij haar liefdadig werk, besloten, deze vereeniging oen bedrog van f 6 toe te kennen. Een schrijven van het gewezen lid Van Raad, kennisgevende dat hij wegens zijn be noeming tot rijksveldwachter bedankt voor het lidmaatschap der Vereeniging, werd voor kennisgeving p^angenomen- Mot algemcene stommen werd besloten, ten dienste der leden, de 4de aanvulling van het „Leerboek voor do politie" van Stapel en De Koning aan te schaffen- Ook werd besloten, de eigendommen dor Vereeniging, in het wachtlokaal aan het politie-bureau aanwezig, tegen brandschade te verzekeren. Verder werd besloten den heer hoofd-ia- specteur Pronk als leider van den Vakcur sus, een schriftelijke dankbetuiging te zon den voor het door hem gegevon onderricht. Ook aan den heor P. C. O. A. Wijkmans zal een dankbetuiging worden gezonden voor het door hem gegeven onderricht aan den taalcursus. In verband daarmede werden de loden door den Voorzitter opgewekt,- om zooveel mogelijk aan den nieuw geopend en taalcursus deel te nemen. Tevens werd een ingekomen schrijven van hot lid J. A. V. voorgelezen, waarin deze voorstelde, dat de Vereeniging zich zal uit spreken voor de oprichting van een wcor- standskas, waaruit degenen, die buiten hun schuld uit den dienst wordon ontslagen, zoo lang ondersteuning zullen genieten, tot zij een ander© betrekking hebben gekregen, en zoo do Vereeniging hierop kon ingaan, dit voorstel op den beschrijvingsbrief van den Bond te plaatsen. Dit voorstel werd daarop door den voorsteller op duidelijke wijze uit eengezet, waarna door de vergadering daar aan Jv&ar goedkeuring werd gehecht en het bestuur werd opgedragen dit voorstel bij het Bondsbcstuur in te dienen- Nadat nog was besloten, den Chefs to ver zoeken, het posthuis aan het slachthuis ge durende de wintermaanden niet in gebruik to nemen, werd de vergadering doer den Voorzitter gosloten- „De Ingenieur" meldt: Als datum der eerstvolgende ledenvergadering der Afdee- ling voor Bouw- en Waterbouwkunde is de finitief vastgesteld de 20ste November 1900. Do vergadering ^al worden gehouden in de Gehoorzaal te Leiden. Bedankt is voor hot beroep naar de Ned--Herv. Gem. te Arnhem door da. J. D. J. Idenburg, te Amsterdam. Op het tweetal voor predikant bij de Gcref. Gera. te Kooten (Fr.) komt voor de heer W. F. C. van Helsdingen, oand te Leiden. Voor het examen in de vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek is te Haarlem geslaagd de heer A. de Nija, van Hillegom. Op de twintigste lijst van de 31ste jaar- collecte voor de Scholen mot den Bijbel lm „De Standaard" komen o. m. voor: Utrecht (met nagiften) met 1410.79; Amsterdam I, oud Amsterdam (mot nagiften) roet f 1959.21$; Amsterdam II (Utr. en VTeee- perzijde) met f 77.28; Amsterdam III (Overtoom en omliggende buurten mei gcd. Sloten met 608.87; Den Haag (met nagiften) met f 1281.07Rotterdam I, oud Rotterdam (met nagiflen) raefc 1685.51; Rotterdam II (oud Kralingon) met f 199.54; Rotterdam III; oud Delftshaven, (met na giften) met 387.27$; Rotterdam IV (oud Oharlois) met 206.31$; Rotterdam V (cud Katendreeht en Hillesluis) met f 199.47$; Rotterdam VI (Fsvenoord) met f 179.97$; Rotterdam VII (Kralingsche Veor e. met 42.70; Zevenhuizen (Zuid-Hol! met f 155.65. Uit Hazerswoudo (dorp) werd aan nagiften ontvangen f 345. Men verzoekt aan ,,De Ingenieur" mode te deelen, dat het bericht omtrent de be noeming van den heer G. Beerenborg w.i. tot assistent ahef-werktuigkuadige bij de Kon.-Pakketvaart-Maat chappij te Batavia op een misverstand berust en dat do heer Beerenborg, thans tijdelijk werkzaam bij de Droogdok-Maatschappij te Batavia, binnen enkele weken uit Indiö naar Nederland zal terugkeer en. Do oud-gezant baron Van Heeckeren ven Keil heeft, afscheid nemende vaa don koning van Deneraarken, van dezen het groot kruis der Danncbrogorda ontvangen- Ter beschikking van dou gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indiö k-xnnen wordon gesteld, om benoemd te worden tot opzichter bij den waterstaat en 's lands bur- gorlijke openbare werken in NecL-Indiö, per sonen die met voldoenden uitslag het examen hebben afgelegd voor opzichter bij den rijkswaterstaat in Nederland en prac- tisch ontwikkeld zijn. Zij, die voor plaatsing in aanmerking wen schen te komen, behooren zich, bij gezegeld adros, te wenden tot het departement van Koloniën. Nadoro bijzonderheden bevat „Btaatsct." No. 259. Do stationschef der Hollandache Spoor weg-Maatschappij, to 's-Gravonhage, do heer J. O. Arnoldy, werd hedenochtend vroeg op hoogst aangename wijze verrast door een Koninklijke onderscheiding. Z. K. H. de Prins begaf zich nl. 8 u. 66 mot rijn adjudant en eenige andore heeren naar Amsterdam voor do vergadering van „Het Oranje Kruis", welke d&dr vandaag wordt gehouden. Doch alvorens derwaarts te vertrekken, deed Z. K. H. den heer Ar noldy in de gereserveerde wachtkamer bij zich ontbieden en overhandigde deze onder van waardeering van diens vexdiemto go- tuigende bewoordingen namens H. M. dd Koningin het Ridderkruis van de Huisorda van Oranje. Ten zeerste verrast dankte de heor Ar« ooldy voor de hem te beurt gevallen on derscheiding. Hr Ms. gezant Baron Gericke is giste* ren van verlof naar Londen teruggekeerd. Tot gemeente-secretaris en gemeente ontvanger van Bennebroek is benoemd do heer H. J. Calk oen Jr., te Edam. Door den Neder landschen Bond van Hulptelcgraphisten werd dezer dagen aan don Minister van Waterstaat ken verzoek schrift gericht, waarin er op gewezen wordt, dat de poritie dezer ambtenaren zoo-- danig is, flat spoedige voorziening nood- sak el ijk geacht moet worden. Zij verzoeken hun traktcmentsrcgcling te verboteren, op dat doze in overeenstemming rij met de ge- fieebto dienstpraestatie on meer beant woorde aan de eischen des levens. In do uitvoerige memorie van toelichting wïjzon zij er op, dat ten 1ste de hulptelc graphisten worden gerecruteerd uit jonge- lioden, die middelbaar onderwijs bebbea genoten, of die voldaan hebben aan dc eischen van het examen voor klork der posterijen en telegraphic, t m 2de dat zij bij do rijkstelegraaf den volledigen toestel- dienst uitoefenen, en dat rij toch nog aan merkelijk lager worden bezoldigd, dan bun volgens een billijke regeling in vergelijking met andere categoric*»! zou toekomen. Voorts brengen zij onder do aandacht van Z.Exc., dat elko groep Tan ambtenaren en beambten der P. en T. gelegenheid heeft om door vakcxameria promotie te maken. Zulk een geleg-nhvid bestaat voor de hulp telcgraphisten echter niet, en dat bij een snlaristegeling, welko gedurende de eerste 10 jaren zelfs beneden die van een besteller blijft. Ten slotte wijzen zij er op, dat het voor de manlijke bulptelegraphisten onmogelijk is, zelfs op middelbaren leeftijd een huwe lijk aan te gaan, wijl zij door hun langduri ger fcijdelijken diensttijd op 30-jarigen leef- tijd een salaris van 700 gulden genieten. Zij dringen daarom op spoedige herziening hunner regeling aan. Het comité voor vrouwenkiesrecht in do Ned.-Herv. Kerk* dat dit jaar de adres beweging heeft geleid, zal niet worden ont bonden. Het comité hoopt in het aanstaan de voorjaar in hot midden des Lands een vorgadering bijeen te roepen, waar de ver der te voeren actie zal worden besprokon. Het secretariaat zal tot dien tijd worden waargenomen («oor. den voorzitter van hot comité, ds. F. Reitama, te Noordwolde. Bij beschikking van den Minister va*ï Oorlog is de kapitein G. T. M. Ongcrboer, van het 11de rog. inf., definitief werkzaam gestold bij de Koninklijke Militaire Acade mie, ter vervanging van den kapitein F. L- J. van do Pol, van den staf der infanterie en werkzaam bij gemelde inrichting. AARLANDERVEEN. Bij besluit van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland rijn na herkeuring voor den dienst by do Datlo- nale militie ongeseh:kt verklaard de iofco- lingcn Do Kwaasteniefc en Venes. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de gin téravond gehouden vorgadering van de af* doeling AlphenAarlanderveen en Ouds- e; „Vogel," zeide Andersen, dadelijk een gemakkelijker houding aannemend. „Dat is oen mooie geschiedenis, Lahn- fcfcein," riep de krachtige stem van den peor Vogol al op den corridor. „Wat heeft je bezield om met je paard op den grond £e gaan liggen? Gelukkig, dat het zoo is pfgeloopen. Maar nu wou ik zelf eens naar Se komen kijken en de kleino wilde nafcuur- Ljk mee. Ik wil je een voorstel doen, lahnstein." „En veroordeelt u uw dochter tot bui ten wachten?" „Laat maar; ik heb niet veel tijd." Het bleef dus tusschen de twee bij groe ten van binnen naar buiten en omgekeerd Jdoor het venster. Maar Fanny's bruine joogen deden moeite iets te zien van wat idaar binnen was en wat haar het denkbeeld /van ougewone praoht gaf. Zij kon duidelijk hot kleine Chineesche tafeltje zien, dat met rookgerei bedekt was, te midden waarvan het groote portret van de gon era als dochter Btond in kostbare lijst En dat trok Fanny's inandacht zeer. ,,lk hob je overste en je dokter gespro- hen", begon Vogel op zijn gewonen drukken, pnaar hartelijken toon, dadelijk op het doel losgaaud. „In de eerste drie weken is er geen denken aan, dat je dienst kunt doen, tnaar met een stok kun je over een paar 4agen wel weer lc en. Brong de rest van j® onvrijwillig verlof op Weissenfel l door. Kwaad zal het je niet doen en je bent wel kom." „Heol vriendelijk, mijnheer", zeide Fe- dor, werkelijk geroerd door dit aanbod, en hij stak hem de hand too_ „Dus afgesp-oken?" „Afgesproken, als ik u niet stoor." „Storen? Dat komt bij ons niet voor. Een bord meer op tafel, een kop er bij en ver der gaat alles zijn gewonen gang." „Dan kom ik heel gaarne." „En mijn oude verheugt er zich al op, je te kunnen verplegen. Die is niet goed Id orde, wanneer zij niet iemand te verplegen heeft. Zaterdagavond zend ik je het rij tuig. En wat ik nog neggen wil, Andersen, met de bruine gaat het goed, maar je moet met den herfst tooh een ander paard zien te krijgenhet dier wordt nu wel wat oud." Staande behandelden beiden nog even die aangelegenheid en Lahnstein keek uit het raam. Fanny had een breedgeranden Btroo- hoed op, die de scherpe kleuren van haar gezicht een beetje temperde; een lichte ja pon omsloot haar ronde vormen, en hij vond, dat zij er nooit zoo voordeelig had uitge zien. De gedachte aan een paar weken ge zellig verkeer ten huize van de Vogels, in Fanny's opwekkend gezelschap, scheen hem plotseling zeer verlokkend, en toen zij zich tot hem wendde en met vroolijko stem vroeg: „U komt toch, mijnheer von Lahnstein?" toen zou hij, had hij een weigerend ant woord gegeven, dat teruggenomen hebben. En toen lachte zij en, in haar vreugde over zijn toezegging, wuifde rij met haar handen en knikte met haar hoofd de beide hoeren in do kamer, bijwijze van groet, toe. En toen reed het rijtuig weer weg en An dersen ging voor het venster staan, zoodafc hij het rijtuig zoo ver mogelijk kon nazien. De fontein buiten spoot het water op en binnen was alles stil. Fedor keek naar de gestalte van Ander sen, die hem bijna een vriend was gewor den, zonder dat hij het „waarom" daarvan had kunnen doorgronden; hij dacht plotse ling aan het schitteren van rijn oogen, zoo- dra hij Fanny zag, en als een natuurlijk ge volg vroeg hij plotseling op zijn gewone manier, die geen doekjes om de zaak wond: „Waarom trouw jij niet, Andersen?" De aangesprokene keek snel om, een trok van verlegenheid viel op zijn gezicht. „Ik? Waarom zou ik? En hoe kom je daar zoo plotseling bij?" „Ik heb al aoo vaak gedacht, dat jij een model echtgenoot zoudt wezen on een vrouw zeer gelukkig zoudt maken. Je hebt er alle eigenschappen voor." „Neen, daarin vergis je je", antwoordde hij kort en zette zich met een beweging, dio duidelijk te kennen gaf, dat deze richting van het gesprek hem niet aangenaam was, op een stool. En na een oogenblik vervolg de hij, meer tot zichzelf dan tot Lahn stein: „Of liever, hoe zou ik er toe knnnen komen, een vrouw aan mijn leven te ver binden?" „Waarom niet?" „Omdat ik er niet voor geschapen ben, liefde op te wekken, en een huwelijk zonder liefde lijkt mij heiligschennis. Een, die mij zou nomen om een andere reden dan om mijzelf, zou ik niet willen hebben, en een ander, neen, het is beter er maar niot aan te denken." „Je hebt te weinig vertrouwen in jezelf. Dat zouden, wanneer je het hun vroeg, Vogel on Fanny ook zeggen." „Dat is een dwaling, Lahnstein," zeide- An dersen heftig. „Ik had Fanny als kind op mijn knieën en heb haar als een goede oom 'e Zondags bonbons meegebracht. Daardoor bestaat er natuurlijk een zekoro mate van vertrouwelijkheid tusschen ons beiden. In mijn oogen is zij nog een kind, een lief, good kind, anders niet." „Dus zou je het ru&tig aanzien, wanneer er een ander om haar hand kwam?" „Ik wensch haar het grootste geluk toe. Maar ikzelf? Wat een idee." „Dan heb ik me vergist en vraag daarvoor pardon. Maar ik dacht het werkelijk." „Wat een idee," zeide Anderson nog eens hoofdschuddend: „Fannv en ik, Fanny en ik." Lahnstein lachte in zijn hart over dé blijbaar eohte verbazing, die neg steeds uit de®e woorden klonkmaar hij vond het toch een prettig denkbeeld, toen hij zag, dat zijn anders nogal gelukkig combinatievermogen hem ditmaal in den steek had gelaten en hij uit Andcrsens eigen mond gehoord had, dat wat hem betrof Fanny zoo vrij was als een vogel in de lucht. „Het zou voor haar ook jammer zijn," docht hij bij zichzelf, toen Andersen voor Iiem stond, gereed om afscheid te nemen, „werkelijk jammer." V. De Vogels hadden nooit van Engelsche gaatvrijheid gehoord, maar zij beoefenden dio schoone deugd op hun eigern manier, waarbij zij evenwel dezelfde resultaten ver kregen. De heer dee huizee had niet te veel gezegd, toen hij Lahnstein beloofde, dat een bord en oan glas moor op tafel het eenige uiterlijke kentccken zou zijn van zijo aanwezigheid; het huiselijk leven ging heol gewoon zijn gang en Lahnstein had volop tijd voor zichzelf en zijn amusementen. In don morgen rood Vogel gewoonlijk naar de ver afgelegen londorijon; in doa middag bezocht hij de dichter bij gelegcno te voet. Zijn gast kon hem op deze tochten niet vergezellen, aangezien zijn voet nog ontzien moest wordon, en zoodoende zag hij zioh grootcndeels aangewezen op het gezel schap dor dames. Ook hadden die wel haar gewone dagelijksche bezigheden, mar Z Fanny vond toch nogal veel tijd den herstel- lendo gezelschap te houden, en haar moeder liet haar met een vriendelijk lachje maar gaan. Hel verwonderde Lahnstein wel, dat nie mand in dat geregelde verkeer met heb jonge meisje een gevaar wilde zien; tnea moest wel geen grooten dunk hebben van zijn aantrekkingskracht op vrouwen. Maar juist dit ongedwongen samenzijn kreeg voor hem een eigenaardige bekoring. Wan neer hij 's morgens in het prieeltje van kamperfoelie een courant las, of onder het genot van een sigaar droomerig voor zich uit staarde, hoogstens door het zoemen van een bij gestoord, dan had hij een gevoel als was Weisaenfeld zijn tweede vaderland, en hij bekende ziohz If, dat hij nooit ge loofd zou hebben, zich zoo wonderwel thuis te voelen in de kringen van een klein stadje. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1