Gemengd Nieuws. Vragen en Antwoorden. Faillissementen. By den Toohoudor Roeit te "Watergang (N.-H.) Ie Maandag de blikeem in don sohoorateen geslagen. In het woonvertrek werden op de tafel een paar voorwerpen ver brijzeld, waarna de straal verdween zonder krand-te veroorzaken. Hoog water. Op het Pampus werd Maandag het zeewater door de Noord- weeterbuien tot 1 meter boven A. P. opge zweept, waardoor de buitenpolders over- etroomd werden. De vermoedelijke dader van den diefstal van 625 aan bankpapier in het hotel „Hof van Brabant", te Nijme gen, ia door de politie aangehouden en ter'beBohikking van de justitie gesteld. De man, een gewezen kellncr, logeerde in ge noemd hotel. Een in beslag genomen bank biljet van 26, dat door hem was uitgege ven, werd door de bestolene als bet zijne herkend. De aangehoudene is een Italiaan. Zaterdag viel een 41 jarige slagorskneoht te Nijmegen bij het uitwijken voor kinderen van de fiota. Giateien is hij aan de gevolgen van dien val overleden. Zondagvoormiddag isvoor Dordrecht, naar de „D. C." meldt, het klipper aakschip „Johanna", schipper P. Bioeke, thuis behoorende te Mado en Drimmelen, dat te Piersbil een lading sui kerbieten had ingenomen met bestemming naar Statendam, beneden de spoorwegbrug na een wanhopige® strijd tegen bet ruwe weer omgeslagen en gezonken. De schipper wist zich met zijn vrouw, twee jonge kinde ren en den knecht in de achter zijn vaar tuig hangende roeiboot te redden. Het vaar tuig rat gevaarlijk voor de vaart, Schip en lading waren verzekerd. Inbraak met ernstige ge weldpleging. Men meldt ons uit Sur- huizum (Fr.)t Maandag in den vroegen morgen is in de woning van den landbou wer Auke Hoekstra, terwijl deze met zijn zoon op het land was om de koeien te mel ken, inbraak gepleegd. Een ruim C2-jarige vrouw, die alleen in huis was, is door de dieven mishandeld. De snoodaards hadden de arme vrouw twee steken in den hals, een in de zijde au verschillende sneden in bet gezicht toegebracht. Men vond haar badende in haar bloed. Haar toestand is hoogBt bedenkelijk. Zij kon eerst niet spre ken en daardoor geen enkele inlichting ver- sohaifen. Het kabinet vond mon openge broken, terwijl alles overhoop was ge haald. Maar toch kwamen de dieven bedro gen uit, aangezien de boer het geld, dat hij voor afgeleverd vee had ontvangen, op een andore plaats geborgen had, zoodat dit geld dan ook niet werd gevonden. Slechts een gouden horloge wordt ver mist. De diepste wonde dej vrouw bevond zich onder de kin. Later eenigszins bij kennis gekomen, noemde zij als haar aanrander M. v. d. S., een 40-jarigen boor, die op eenige minuten afstand van het gezin Hoekstra woonach tig is. Dr. IJnsonides te Buitenpost, die met den echtgenoot der verslagenc daarop het eerst ter plaatse was, werd spoedig ge volgd door de marechaussees, welke ter stond M. v. d. S. in verhoor namen. Hij ontkende echter ten sterkste den aanslag to hebben gepleegd. Bloedsporen werden bij v. d. S. niet gevonden. Behalve v. d. S. worden verdacht twee ïnannen, wonende te Hamsterheide, die omstreeks den tijd van don aanslag in de nabijheid van de woning van Hoekstra zijn gezien. Een ijverig onderzoek wordt door de justitie ingesteld. De toestand van vrouw Hoekstra is .uiterst zorgelijk. se instructie inzake 'den moord te Koekangerveld duurt nog steeds voort. Maandag werden nog getuigen ge hoord. De rechtbank te Assen heeft de voorloopige hechtenis van de zonen van den vermoorden Bakker met 30 dagen ver lengd. Van alle kanten kom en be lichten van koude, storm, hagel. Op de Jura en op de Alpen i9 veel sneeuw geval len. Het is slecht weor voor den wijnoogst. Voor don vrede. Een uitge- ver te Boston, zekere heer Edwin Ginn, heeft een testament gemaakt waarin hij 1,000,000 doll, bestemt voor de bevordering van den wereldvrede. Bovendien aal Ginn zoolang hij nog leeft jaarlijks 50,000 doll afzonderen voor hetzelfde doel. Het schijnt het streven van Ginn te zijn, een groote en permanente vereeniging te stichten van zakenlui over heel de wereld, welke vereeniging dan zou moeten streven naar de verijdeling van oorlogen. C,N. R. C.") R, o o v e r s hebben zich's nachts toegang verschaft tot de kerk van de hei lige maagd te Czenstoctowa in het Russi sche gouvernement Pjotrkof en hebben de met diamanten bezette kroon van liet beeld dor heilige maagd en andore voorwerpen, ter waarde van een millioen roebel, gesto len. Het beeld is een beroemd meester werk, waarvan de overlevering zegt dat het zou hebben toebehoord aan de moeder van Konstantijn den Groote. Dezer dagen werd voor een der politierechters in Nieuw-York een man geleid, die op straat bedelde. De bedelaar bleek niemand andors te zijn dan Monro Hatch, een beroemde zanger van een. jaar of twintig geleden. Hatch vroeg en kreeg in zijn goeden tijd grif een honorarium van 2500 gulden voor een avond zingen. En nu als bedelaar verschijnend voor den politierechter 1 Het was wel héél droe vig, meende do roohter, die bewogen was en onder betuiging van groot medelijden voor hem den man vrij liet. Een zekere mevrouw Elea nor Dunn is van Nieuw-York op weg naar Engeland om daar zoo zegt een bericht te bewijzen, dat. zij een afstammelinge is van Drake, den Engelschen zeevaarder en vlootvoogd uit do 16do eeuw, en dus recht heeft op diens nalatenschap, welke in de Engelsche kanselarij berust en nu op 300 millioen gulden wordt geschat. Te 8 a i n fc-M olf.in de buurt van Nantes, is een dysenterie-epidemie uit gebroken. Het schijnt moeilijk, de ziekte tot staan te brengen. Reeds zijn 30 gevallen aangegeven, waarvan er een doodelijken afloop hadden. Saint-Molf is een kleine plaats, waar de woningtoestanden bedroevend rijn en waar men van hygiënische voorzorgsmaatregelen weinig weet, ze althans niet toepast. Daar er tegen het om zich heen grijpen van do besmetting toch iets moest worden gedaan, heeft de overheid ingegrepen en zijn clrie militaire ambulances met acht brancards en drie tenten naar Saint-Molf gestuurd. Volgons een telegram uit Ga- latz, heeft Zondag in de jZwarte Zee, dicht bij Rémy, een aanvaring plaats gehad tus- echen de oorlogssloep „F" en de Russi sche passagiersboot Rusz" met het onge lukkig gevolg, dat de geheele bemanning van de sloep, een luitenant en 20 matrozen, den dood vond in de golven. De Engelsche regeering heeft een chèque van 80,778 pd. st. gezon den aan het Fransche gezantschap, zijnde de helft van de zuivere winst, achtergela ten door de Fransoh-EngelBche tentoon stelling van 1908 te Londen. Een chèque van hetzelfde bedrag is ter hand gesteld aan het bestuur van Koning Eduards Hcs- pitaaJfonds, ter verdeeling tusschen de verschillende gasthuizen van Londen. Stakende dokwerkers heb. ben te Havre weder danig huisgehouden. Op het bericht nl, dat het den patroons gelukt was werklieden van tuiten te wer ven, trok een troep van 400 man naar de haven en bleef daar eenigen tijd de arbei ders uitjouwen. Toen wilden zij met geweld het bassin d'Eylau binnendringen; dat ge lukte hun echter niet, doordat men de brug had opengedraaid. Intusschen zagen de stakers 7 of 8 wagens, zwaarbeladen met koopmansgoederen, aankomen. Zonder rich lang te bedonken, spanden zij de paarden uit, haalden de goederen van de wagens en wierpen die tegen den grond. Politie en bereden gendarmen trachtten de woeste benden uiteen te jaken, dezen echter verzet ten rich met kracht en er ontstond een he vig geveoht. Ten laatste gelukte het der politie tien der belhamels in verzekerde be waring te brengen. Ook op andore plaatsen koelden de stakers hun woede aan de vrachtwagens, die rij op hun weg ontmoet ten. Daarna hielden rij een vergadering in het Volkshuis en besloten daar de staking tot hei u iterate door te zet ton. Het is der politie te München thans gelukt te ontdekken, wio in de laatste dagen ontplofbare stoffen in de straten van München heeft nedergelegd. De dader is een minderwaardige 17-jarige jongen uit Berch- tesgaden, wiens vader belast is met het toe zicht op ontplofbare stoffen voor eon bouw- flrma. De jongen stal den sleutel van de bewaarplaats, nam daaruit knalkwikpatronen weg en reisde toen naar München, waar h\j ze in de Burchtstraat nerierTegde. In verband mat deze bommongeschïede- nis rijn echter nog eenige andere mannen in hechtenis genomen. In de eerste plaats zekere Schulz, dien men er van verdenkt, dat hij den jeugdigen dynamiteur tot zijn daad heeft aangezet Schulz stond in München bekend als een politiek geestdrijver en verder drie opgeschoten jongens, die aan don aanslag medeplichtig moeten zijn. In een in de benedenverdieping van het Paleis van Justitie te München gelegen openbaar privaat werden gistermiddag weer twee zwakke ontploffingen gehoord. Bij onderzoek vond men een open blikken bus, die 14 revolverpatronen en verder een groot aantal spijkers en schroeven bevatte. Slechts drie patronen rijn ontploft. Het schijnt dat de Heden, die deze bus hadden geplaatst, papier cn watten er opgelegd hadden en dit daarna met lucifers hadden aangestoken. Materieele schade werd niet aangericht. De hertog van Aostals opzflnland- goed te Napols met ztyn paard gevallen en heeft zjjn voet verstuikt. De Hertog zal dien tengevolge een maand lang rust moeten ne men. raag: Tk ben onder Zoeterwoude bekeurd wegens op de fiete rijden zonder licht, terwijl de veldwachter ook op de fiets reed en ook geen licht op had. Mag dat? A n t .oord: Ja, Jat mag. AR de burgemeester ten minste toestemming daar toe heeft gegeven. Y r a a g: Is het adres goed aH ik op die advertentie schrijf, voor schrijfwerk: Robert Gruss Coin of moet er nog meer bij om goed bezorgd to vden, en kunt u ook opgeven wat voor w„ dat ia? Antwoord: Wij hebben getracht in Keulen informatiën te krijgen, maar dit is ons niet gelukt. Het komt ons apocrief voor, dat men eerst geld moet zenden al- fvorens wer't te krijgen. Wij zouden zoo zeggen, dat men dat toch met de eerste ver dienste zou '-unnen verrekenen. Wij zullen zien er meer van te weten te komen. Y r a a gKunt u mij ook zeggen of de Leidsche verordening op vleesch en eet waren het recht geeft, om een verzegelde kist, van A. Hunink, to Deventer,, met een geleibiljet naar het spoor, te noodzaken naar het Slachthuis te gaan, terwijl het biljet zegt doorvoer naar H. De kist, het zegel te verbreken, en alles door elkander te gooien? A nt w o o r d: Onze opvatting der ver ordening op den invoer en den doorvoer enz. van vee en vleesch is, dat vleesch rechtstreeks van het spoor naar buiten ver- oerd niet naar het Slachthuis ter keuring behoeft gebracht te worden. De ambtena ren met de toepassing der verordening be last denken er blijkbaar anders over. Gij zult zeker wel een exemplaar der verorde ning hebben. Laat deze een rechtsgeleerde zien en vraag hem hoe u er mee moet doen of wend u tot den gemeenteraad van Lei den. Alles door elkaar gooien dat mogen de ambtenaren in elk geval niet doen. Y raag: Heeft politie in uniform of heb ben Rijksveldwachters niet in uniform 't recht om toegang te oisohen tot besloten partijen, b.v. 'n partij die door 'n Vereen, in 'n café met toestemming van deii burge meester wordt gegoven? Zoo ja, mogen zij dan uren lang naar de voorstelling kijken of niet? Antwoord: Een soortgelijke vraag hebben wij niet lang geleden uitvoerig be antwoord en de wetsartikelen genoemd, waarop de poHtie-beamhte zich beroepen ban als hij tot een z.g. besloten partij bin nengaat en daar goruimen tijd vertoeft. Ge zult het binnentreden alhans niet kunnen beletten. Een politie-beambte mag echter aller minst, a.ls de partij van onschuldigan aard is, van een recht misbruik maken. In dat geval kunt ge u bij de autoriteiten bekla gen. Y raag: Bestaat alhier een vereeniging waarvan men Hd kan worden, om met den a.s. winter: aardappelen en brandstof er van te ontvangen? Zoo ja, bij wien zich dan te vervoegen en hoeveel contributie? Antwoord: Voor zoover wij weten bestaat er in Lekten nog geen vereeniging voor coöperatieven aankoop van aardappe len. We^ bestaan er zulke vereenigingen voor den aankoop van brandstoffen, bijv. „Onderlinge Hulp", uitgaande van hét Wijkgebouw Oranjegracht „Geloof, Hoop Liefde." Daar betaalt men iedere week een zeker bedrag, minimum 10 et., dat op de spaarbank wordt geplaatst en waarvoor des najaars steenkolen, cokes of turf wordt aangeschaft. Dit najaar bedroeg de geza menlijke aankoop van steenkolen 5000 H.L. Vraag: Gaarne zou ik van u vernemen of er een afdoend middel bestaat ora champignon in een kelder uit te roeien. Ik heb reeds vele jaren hetzelfde huis be woond en nooit iets dergelijks gezien. Men heeft al getracht meer lucht aan te bren gen, maar nauweb'jks is de champignon verwijderd, direct komt ze terug, Antwoord: Waar champignons in den grond zitten, worden deze moe-lijk uit geroeid. Maar als ge een vloer van cement in den kelder logt, zult ge de champignons beletten rich te vertoonen. Vraag: Is. het volgens reglement, dat leerplichtige kincteren uit het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis op de Hoogl. Het „Leldseh Dagblad" kan om zes uren in de geheele stad bezorgd zijn. Alleen des Maandags kan het door het ontvangen bij de weekabonné'g een hall nar of drie kwartier later worden. Abonné's, die van oordeel z^n dat het „Leldsch Dagblad" volgens hunne meening niet op tijd wordt bezorgd, zullen der administratie zeer verplichten daarvan kennis te gevengaarne zal een onderzoek worden ingesteld. Ook wanneer de Gemeenteraad zitting heeft kan het iets later worden, daar deze om twee uren begint en gewoonlijk eerst om halfvijf a vyf uren is geëindigd. Kerk gracht altijd gezonden worden naar een der stadsscholen, zoo ik meen naar de school in de Brandewijnsteeg, ook wanneer ze bij hun opname in dit Weeshuis leerling zijn eener Chr. school alhier? Antwoord: Ja, wanneer kinderen in het Weeshuis worden opgenomen, tre den de Regenten in de rechten en verplich tingen van de ouders of voogden. Deze wij zen de school aan waarheen de kinderen moeten gaan en dit is een der stadsscholen. Het zou ook niet kunnen, dat het eene kind hier en het andere daar ter school ging. De kinderen toch worden naar school ge leid en teruggehaald en waar zou het heen, wanneer men aan de familie der kinderen dé keuze der school overliet. Staat de fami lie de school .1st aan, dan zal zij het kind of de kinderen uit het Weeshuis dienen te. nemen. Vraag: Woont er in Leiclen ook een bontwerker, die een bont, die kaal is om den hals, op kan knappen? Antwoord: In eiken bontwinkel zal voor het opknappen van een bont wel ge legenheid rijn, maar als het bontwerp kaal is, zal het wei moeilijk gaan dit te ver helpen. V raag: Bestaat er hier ter stede of elders een Vereeniging of inrichting waar een onbemiddelde wees (tuberculose-lijde- ree) gratis opgenomen en verpleegd kan worden Antwoord: Wendt u tot de sub commissie voor Leiden en Omstreken der vereeniging tot exploitatie en instandhou ding van Volkseanatoria in Nederland. Se cretaris: dr. C. Lechner, Nieuwe Rijn. Vraag: Zoudt u mij ook antwoord kunnen geven voor een hond, die een jaar al voortdurend ruit. Antwoord: Er zal bedoeld rijn of wij ook een middel weten waardoor het voortdurend ruien van den hond kan wor den voorkomen. We zooden zeggenkam en borstel het dier goed, wasch het nu en dan met zeepsop en houd het hok of de mand zindelijk. Voed het goed, voor een deel met dierlijk voedsel. Helpt dat alles niet, ga dan naar een veearts. Vraag: Bestaat er nog gelegenheid voor mijn zoontje, welke deze week de openbare lagere school verlaat, de avond school van het Genootschap Mathesis Scieri- tarum Gènitrix te kirnnen bezoeken. Zoo ja, waar moet ik mij vervoegen om hem te doen inschrijven, en wat zijn de kosten en verplichtingen hieraan verbonden? Antwoord: Wendt u tot <ten direc teur van Mathesis, den heer P. Dikshoom, Jan van Goyenkade. die zal u daarover wel kannen inlichten. Wij denken wel. dnt aan uw verzoek kan voldaan worden, indien Sw Jongen aan -e gestelde eïschen voor toela ting voldoe?. Vraag: Een jaar heeft, als ik de*dagen der maanden optel, er 365. Nu hoeft een jaar 52 weken en een week 7 dagen. 52x7 364. Hoe komt het dat die heide optellin gen verschillen? Antwoord: Omdat het jaar niet precies 52 weken, maar 52 weken en eenige dagen pn uren heeft. Vraag: Mijns vaders onroerende en roe ronde goederen zijn bij diens overlijden op last van den executeur door tu&schenkomet van een notaris verkocht. Kan de verant woording en rekening langer dan vier jaren duren? De executeur is overleden en oen eenige zoon blijft over. Antwoord: Wij zonden zeggen: dat is onmogelijk. Waarom geeft u do zaak niet in handen van een advocaat om haar te onderzoeken Vraag: De inboedel is onder den vorm van boedelbeschrijving verkocht en de schuld- edschers zijn mot 100 percent betaald. Kan een notaris de verantwoording onder zich hei den, of moet hij na afwikkeling der zaak de gelden uitkeerm Antwoord: Natuurlijk, dat spreekt van zelf. Het best is werkelijk dat u de zaak aan 'n rechtsgeleerde opdraagt, die alles onderzoekt en zorgt dat alles in orde komt. Vraag: Ik woon op een kamer en moet zonder reden er binnen twee of drie weken af wezen, moet ik nu huur betalen? Antwoord: Zeker, u betaalt huur zoo lang u do kamer bewoont. Vraag: Iemand die apothekeres wil worden, waar kan die daarvoor worden op geleid, welko voorbereiding is noodzakelijk, J. P. Geert-sma, veehandelaar, te Kou dekerk. M. Bertroms, weduwe van J. M. H. Wee kers, waschvrouw te Nijmegen. W. H. Lettinga, veehouder te Sijbrandar huis, thans zonder bekende woon- en ver blijfplaats. H. Damave, koopman in mode-artikelen te Sneek. J. Bossohaart Wzn., aannemer, te Oost- Souburg. P. Calkoen, oommissionnair in effecten, te 's-Gravenhage. J. Smit, fruithandelaar, te 's-Gravenha ge, Turfmarkt 24a. I. L. Klamer, winkelier in sigaren, te Delft. P. Wetsteijn, tuinder, teKwintsheul. hoe lang duurt de studie en wat kost het? Antwoord: Verschillende heeren apothekers hier ter stede hebben meerma len in het „L. D." geannonceerd, dat rij rich beschikbaar stellen voor opiéiding tot apotheker-assistente. Jongedames, die gosd m. u. L o. hebben genoten, kunnen na een paar jaar atv e examen doen, waarvoor de 18-jarige leeftijd wordt vereischt. We gens den te grooten toeloop waarschijnlijk zijn de eischen hooger gesteld, zoodat het percentage der geslaagden in den laatsten tijd sterk gedaald is. Vraag: Iemand, ond 18 jaar, wensoht zich gaarne te bekwamen voor Inspecteur bij de Politie. Wat wordt hiervoor vereischt en waa< kan hij zijn opleiding genieten? Antwoord: Vanwege den Bond vani Inspecteurs van Politie in Nederland wordt jaarlijks een examen afgenomen van adspi- ranten naar de betrekking van Inspecteur van Politie. Behalve de noodige kennis van verschillende wetten, moeten de Candida ten genoegzaam bedreven zijn in de Nederland- sche taal, de drie moderne talen, wiskunde^ natuur- en scheikunde, aardrijkskunde ©n ge* schiedenis. Voorzitter van den Bond is dé heer J. van de Puttelaar, hoofdinspecteur van politie te Amsterdam, die de ge wens ch té inlichtingen zal willen verstrekken. Een opleidingsschool voor Inspecteurs vaU Pclitio bestaat niet. Vraag: Ik heb voor de Nationale Militid getrolcken tusschen 425 en 450. Zou ik nog kans hebben in September 1910 te worden ingedeeld Antwoord: Ge hebt veel kans niet te worden ingedeeld. Echter kan hieromtrent geen zekerheid verschaft worden, aangezien het aantal afkeuringen daarmede verhand houdt. Vraag: Ik heb een neef van 24 jaar, een oppassend mensch, die een vader hééft die zich dikwijls bedrinkt. Heeft die vader het recht om dien zoon de deur uit te zotten, daar hij in huis wil blijven om zijn moeder te beschermen? Antwoord: Ja, dat recht heeft hij. Het is treurig, maar er is niets aan- te doen. Vraag: Daar ik in 1908 het nummer 322 getrokken heb, en niets meer hoor - van den dienst, wil umij s.v.p. eens zeggen of ik er nu geheel vrij van hen? Antwoord: Voor den dienst kunt U worden opgeroepen tot den 31sten Januari van het jaar volgende op het jaar uwer lich ting. Ge zijt van 1909, dus moet ge nog tot 31 Januari 1910 geduld hebben. Na dien datum niet ingelijfd zijnde, zijt ge vrij. Vraag: Kunt u mij ook zeggen wan neer do indeeling der Militie begint? En of er nog onderscheid in bestaat daar ik voor de cavalerie heb aangevraagd. Antwoord: Do indeeling van de militie begint tusschen 1 en J5 Maart 1910. Voor de cavalerie wordt hierin geen onderscheid gemaakt. Vraag: Hoe kan men roestvlekken uit linnen, en wollen stoffen verwijderen Antwoord: Om roestvlekken te verwij deren gebruikt men zuringzout. Een klein weinig zuringzout aanmengen met water, zoodat het opgelost is en daarmee de roest- plekken inwrijven, eenige keeren herhalen en daarna uitspoelen met schoon water. Vraag: Hoe kan ik een witten vilten of kastoren hoed zélf schoonmaken Antwoord: Een middel om een witten, vilten of kastoren hoed zelf schoon te krij gen weten we niet. Onzes inziens is het beste middel om hem te laten stoomen. Vraag: Vijf broeders hebben allen een. dienstplichtig nummer getrokken; de 1ste heeft gediend, de 2de broederdienst, de 3do hoeft gediend, de 4de heeft gediend, daar hij verzuimd had broederdienst op te given. Heeft nu de 6do recht op broederdienst, daar ik het vervolgnummer heb, moet ik voor hem weg Antwoord: Van 5 broeders moeten er 3 dienen, dus zijt gij vrij en moet ge u doé bij den Militieraad opgeven als te hebben „broederdienst." Vraag: Hoe moet ik het aanleggen om" nauwkeurig de ligging en afmetingen te weten te komen van een pand (huis met tuin; er erf). Nauwkeurig te weten de grens tud- schen dit en het aangrenzende pand is mijn dool. Antwoord: Dan moet u op het kadaster, kantoor Breestraat, inzage daarvan vragen, wat u een kleinigheid kost. Men maakt zelfé êen teekening daarvan als u dit wensehk, Vraag: Hoe kan men een kaarsvetvlek uit een japon verwijderen? Antwoord: Eon kaarsvetvlek kan men doen verdwijnen door een stuk grauw papier op de vetvlek te leggen en daarna er ecnigq keeren over heen te gaan met een heet strijk ijzer en nawasschen met wat naphtha. Men schrijft ons naar aanleiding vaU een viaag over een riek poesje: Geef uw poes voortdurend zoo mi® moge lijk zout in haar voedsel, geen rookvleesoh of gekruide worst; maar gekookte risch en een stukje lever en maak haar melk een beetje warm, dan zult u inzien, dat het helpt. Men schrijft ons: Den vrager in de ru briek V. en A. omtrent het plaatsje "Welver, zij medegedeeld, dat W. ligt aan de lijn DortmundHamm en wel 36 K.M. jan Dortmund af. Van Kevelaar af is de Route (per spoor) Kevelaar, Kempen, Crefeld, Duisburg* Bochum, Dortmund, Unna, Welver. De lieer A. Brandt, de overwinnaar van den aist&ndsrit Weeuen - Berlijn, bij zijn aankomst op de harddraversbaan te Bahleben. Berichten over Rijnland'» boezem, gedurende de week van 10—16 Oct. 1909. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudawetering Werking dor stoomgemalen W&terloozing long® natuurlijk, weg. Waterinlating RcfeDTal in Mm 10 Oct. 11 Oct. 1*2 Oot. 13 Och .14 Oct. 15 Oot. 16 Oot. 54 54 53 53 50 53 54 ea- AP. 57 57 55 55 51 57 60 era.-A.P. Spaarndam 5S.15 u.. Halfweg 8.45 u.,Gouda u., Katwijk—.30 ra. Spaarndnm n.. Halfweg u., Gouda IJ u„ Katwijk 34 u. Door de sluia te Gouda u. 12.7. Commissie botercontróle. Door het bestuur van de Vereeniging toé bestrijding van knoeierijen in den boter- eni kaashandel zijn de heeren: J. Rinkes I5.JN ger, te Sneek; B. v. d. Burg, te Zutfen; G. S. v. Krieken, te Delft; dr. H. v. Gulik, te 's-GravenhageG. C. v. d. Leek, te Rot* terdam; C. Nobel, te LutjeswinkeóJ« Noordam, te 's-Gravenhage; P. Tennissen, te Amsterdam, en J. Wintermans, te Eind* hoven, uitgenoodigd ritting te nemen in een commissie, die in opdracht van de jongstO algemeen© vergadering zal onderzoeker! welke middelen aangewend kunnen worded de botercontróle meer algemeen te makeoj óók bij den binnenlandsohen handel.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 6