Wo. 15240. LBZBoCH BAGELAU,. Woenslag 27 October. Tweede Blad. Anno 1909! Buitenlandsch Overzicht. FEUILLETON. De tantes. Uit de Rechtzaal. De gemeenteraad van Antwer pen besloot met 18 tegen 11 stemmen en 6 onthoudingen een straat naar F e r- r er te noemen. In vier Berlijnaoho Landdag kiesdistricten ia een nieuwe ver- kiezing gehouden, aangez ea de ver kiezing van vier sociaal-democraten er on geldig was verklaard. In drie districten hebben de sociaal-democraten het weer gewonnen; in het vierde zal vermoe delijk heratemm.ng wezen tusschen een vrijzinnige en een sociaal-democraat, zoo werd gisteren gemeld. Het Engelsche Lagerhuis is nog steeds met de begrooting van finan ciën bezig. De derde lez ng zal waarschijn lijk op 5 November geschieden. H.t Hoo- gerhuis is tot 8 November verdaagd. Het wetsontwerp zal daar dion dag waarschijn lijk voor de eerste maal worden gel zen. Het debat over de tweede lezing, waarop het aankomt, zal dan den 16den of den 22stcn beginnen. D© voreenigdo Engelsoho scheep s- reeders besloten de haven te N i k o- lajef te boyootten, omdat het ver zoek tot verlaging der tarieven voor gra n- ezport werd afgewezen. Den 15den November wordt de koning van Portugal in Engeland ver wacht. Het Engelsche koninklijke j cht „Victoria and Albert" zal hem van het vasteland afhalen en, door oorlogsschepen begeleid, naar Portsmouth brengen. Bij de indiening van de begrooting in de Oostenrijksoho Kamer weeg de Minister van Financiën op de noodza kelijkheid om het evenwicht in de begroo ting te herstellen door de invoering van nieuwe belastingen. De Regeering kondigde een verhoo ging aan van de belasting op bier. De belastingvoorstellen, in de vori ge zitting ingediend, blijven gehandhaafd. De Minister deelde verder mede, dat zullen worden voorgesteldbolastingen op minerale en gazeuze wate ren en w ij n e n en invoering van een 1 u- oifersmonopolio. De gemeenschappelijke) regeering zal voor dit jaar 257 millioen aanvragen voor oorlog en marine, welk bedrag door leenin gen gedekt zal v. orden. De l.uftrein van den Tsaar is gister- namiddag te Worms aangekomen. Aan het station waren prins en prinses Heinrich van ^ruisen, de groothertog en de groothertogin van Hessen en de pnnsës van Battenberg aanwezig. Zij begroetten den Tsaar hartelijk en stapten vervolgens in den trein, om hem tot Frankfort te be geleiden. De „Stampa" geeft den tekst van het telegram, dat de Tsaar aan koning Victor Emanuel seinde, zoodra hij de grens was gepasseerd ,,Ik verlaat Italië vol dank aan u en Ele- na. Dank voor al uw goedheid. God behoe de u en uw lieve kinderen. Ni ooi aas II." De „Tribuna" zegt, dat, aangezien Tit- toni en Iswolski geen enkele mededeeling aangaande de gevoerde gesprekken aan journalisten hebben gedaan, alle berichten, die er over zijn verspreid, slechts het ka rakter van min of meer waarschijnlijke ver moedens hebben. De Fransohe minister Pichon heeft aan iemand van de Temps" gezegd: De cmtmootingen tussohen de vorsten en minis ters van Rusland en Italië, waarbij zich een entente tussohen Rusland on Italië open baarde voor do handhaving van het status quo in het Oosten, zijn voor den Europee- schen vrede een waarborg te meer. Wij, die de .dienaren zijn van deze politiek, die alle volken aan 't hart ligt, kunnen niet anders clan ons verheugen over de uitkomsten van de reis van den Tsaar. Zij beantwoorden aan de pogingen, die wij doen om een goede verstandhouding te bewerken tusschen de Regeeringen, wier doel het is tusschen de Staten een evenwicht van krachten te ver zekeren en oorzaken van botsing, voort spruitende uit tegenstrijdige eerzucht, te verwijderen. Nu alle groote mogendheden uiting hebben gogoven aan hun liefde tot den vrede en hun besluit,-om m het Oosten geen gebiedsvergrooting na te streven, kunnen zij zich niet stooten aan wat er to Raoconigi is voorgevallen. De Spaansohe ministerraad heeft gistermiddag het onderzoek van de krijgsverrichtingen bij Melil- 1 a voortgezet. De ministers van oorlog en buitenlandsohe zaken verschaften inlichtin gen, inzonderheid betreffende de zending van de afgezanten van sultan Moulay Hafid bij de Rifstammen. Dienaangaande zal van generaal Marina een nieuw verslag worden govraagd. De oorrespondent van de Matin" te Tanger vertelt, dat Moulay H a f i d aan het eind van den Ramadan zijn voornaamste oelema's en sjeriefen om zich heen verza melde en hun een gedicht voorlas, dat hij zelf had gemaakt. In dat gedicht sprak de Sultan zijn haat voor den vreemdeling uit en predikte hij den heiligen oorlog. De moord op prins Ito. Na al hetgeen m do telegrammen in ons blad van gisteren reeds werd gemeld over den moord op dezen Japanschen prins, valt er thans nog alleen dit van te vermelden, dat de Prins- na de schoten, op hem gelost, nog twintig nvnuten leefde, en dat cle moordenaar in zijn verhoor heeft bekend, dat hij te Oharbin was gekomen om t en Prins Ito te vermoorden. Hij had zijn va derland willen wreken. Ito had tijdons zijn verblijf in Korea eenig personen, die hem den moordenaar na stonden, terecht laten stellen. Ito's lijk werd gedekt mot kransen van den Russischen minister Kokoftsof en van het spoor wegbos tuur Zuidwaarts vervoerd. Het spoorwegbestuur laat het langs de ge- heele lijn passende eer bewijzen. De Rus sische gezant te Peking begeleidt het tot Kwangtsjensky. Hij heeft er voor gezorgd, dat de Russische diplomatieke vertegen woordigers te Moekden en Dalny hot stoffe lijk overschot in ontvangst zullen nemen. Kokoftsof heeft de Japansoke regeering door den Russischen gezant rijn deelneming laten betuigen. Behalve de reeds genoemde personen is nog de particuliere secretaris van den Ja panschen hofministcr licht gekwetst. Jamaga, de Japansche goaantschapsraad, heeft aan een verslaggever gezegd, dat er op prins Ito in Korea zelf, terwijl hij daar resident-generaal was, herhaaldelijk aansla- gon zijn beproefd, maar zo werden telkens door de waakzaamheid dex Japansche poli tie verijdeld Die was natuurlijk to Oharbin niet aanwezig, en de Russische politic zal op de komst der Koreanen niet voorbereid njn geweest. De gevangengenomen Koreanen hebben bekend, dat zij in Tsatsaku gekomen wa ren, om den moord op den Prins voor te bereiden. Ito was een van de grootste staatslieden van Japan. Hij is omgebracht op een tijd en plaats, welke aan de daad een dubbele beteekenis verleenen. De dader was efn Koreaan; ook dat is een feit van beteeke nis. Want hoewel het nieuws omtrent de toestanden in Korea slechts schaars en in zelden betrouwbaren vorm tot ons door dringt, is het een feit, dat wat daar ge schiedt door Japan, niet volkomen te ver dedigen is. Welken invloed de daad zal hebben op de afwikkeling der politieke gebeurtenissen in Korea, in het Verre Oosten, is niet te voorspellen. Zal Japan in Korea wraak nemen? Of zal het beleid der wijze ge matigdheid zegevieren? In Charbin is Ito vermoord. In Mandsjoe- rije, waar Rusland en Japan hebben ge streden om het bezit van Korea en om den vor rrang in Oost-Azië. Aan een spoorweg station is hij gedood: een station van die 8) Na hot opmakon van dit programma trad de oude juffer eindelijk met een opgeruimd gezicht aan zuster Juultjea bed. „Wel, lieverd, hoe gaat hot? Een beetje beter?" Ja? Nu, ziet ge well Nog een dag of drie, dan zijt gij weer op de been. Gij dom, klein schaapje I" Dit zeggend, streek zij zacht en moeder lijk over het witte voorhoofd van de zieke en over haar nog geheel bruinen rchedel. Toen schoof zij haar kussens terecht en gaf liaar een lepel van de onaangename, bitte re mgdicijn. „Moedig maar, kindje 1 Het !6maakt. immers heel goed, sehatje 1 Zal ik ook, om je gezelschap te houden, een lepel nemen Juultje streek haar goede, oude verpleeg- ster zacht met haar blanko rechterhand over haar arm en glimlachte haar teeder en dankbaar toe. „Dat is dus nu weer geleden", ging Jetje tnefc eenigszins onzekere stem voort. ,,En nu zal ik je ook nog wat heel prettigs vertel- .len. Raad eens, wie geschreven heeft? Weet gij het niet? Verbeeld je, Bruno! En zoo lief en vriendelijk, zeg ik je. Hij heeft van Doortje gehoord, dat gij ongesteld zijt. En nu informeert hij dadelijk zoo deelnemend naar je en vindt, dat hij weer veel moet goedmaken. En hij wenscht je beterschap. En hij wil self eens komen kijken; misschien komt hij vanavond nog. Is dat nu niet aar- van hem V' Juultje luisterde, met groote, geloovigj oogen. „Ziet ge wel, Jetje, dat hij toch een goede jongen is", fluisterde zij met heesohe stem. „Ik heb het altijd wel gezegd." Jetje zette haar zuurzoetst gezicht en be aamde toen: „Ja, gij hebt het altijd gezegd, mijn Juultje! Maar zeg eens, ik moet hem toch voor vannacht een bed aanbieden? Na melijk, wanneer hij jou niet hindert?" „Beware, beware I Laat hem toch hier sla pen, wanneer hij nog mocht komen! Het is toch zoo lief van hem, dat hij naar mij in formeert...." „Nu dan, goeden nacht, kindlief, want dan moet ik nog de logeerkamer in oi-de brengen. En wanneer ik naar bed ga, slaapt gij, hoop ik, reeds lang". „Ga je gang, Jetje! En groet hem harte lijk van mijMorgen zal ik hem immers zien." Vijf minuten voor halfelf zat Jetje in het salon uit te blazen. Dat had haar toch geducht vermoeid Maar zij had ook alles alleen moeten doenl De werkster kwam alleen 's morgens en -was bovendien in deze dagen ziek; ook een soort bronchitis, juist als Juultje. Het was dan ook een heel werk voor het oude dlametje geweest. Men den'ie slechts: eerst had zij in de logeerkamer het bed moeten opma ken, had gelucht en water aangesleept. Ver volgens had zij een aantal kleedjes op de chaise-longue, de wasch- en toilettafel ge legd. En ten slotte had zij ook nog stof afgeveegd. ,,Hij moet ten minste niet kun nen zeggen, dat het bij ons niet netjes is." Maar dat was nog niet alles! Jetje had het een en ander voor haar gast klaargezet brood, eieren, worst en kaas. „Zal ik ook nog het laatste blikje sardijnen openmaken 1 lijn, welke gedeeltelijk in Japansch en ge deeltelijk in. Russisoh bezit is; een lijn, die in de handen van Japan en Rusland tot een militair en economisch wapen is ge worden tegen China. Heengegaan is «ie staatsman op het oogenblik, dab hij door diplomatieke onderhandelingen nieuwe diensten meende te gaan bewijzen aan zijn land. Er zal oprechte droefheid zijn in het Rijk van den Mikado om het heengaan vau den 69-jarige. Hiroboemi Ito, die in 1840 te Tsjcsju ge boren was, studeerde to Nagasaki in het Nederlandsoh en Engelseh, vertoefde van 1861 tot 1663 in Engeland, ging in 1870. naar Amerika om het muntwezen te bestu- deeren en stichtte den eersten spoorweg in Japan tusschen Tokio en Yok;karna. Hij was ook een der groote mannen van het consfcitutioneele stelsel; werd in 1878 M nis ter van Biimenlandsche Zaken cn in 1886 minister-presidont. Hy werd in Ï885 ver heven tot den gravenstand en van hem is de op 1S90 in werking getreden Japansche grondwet. In 18S0 benoemde de Keizer hem tot voorzitter van het Hoogerh ri en in 1892 tot president van den Raad van State. Als miniater-pres'dent slo t hij een nieuw verdrag met Engeland, bracht den oorlog met China tot een goed e nde, en sloot den vrodo van Simonoseki, waarbij Formosa aan Japan kwam. Do Keizer ver hief hem tot mArkies, later tot rrina. Hij bleef de eerste staatsman van Japan. In 1900 kwam hij met een nieuw g?stichfce partij voor den dag, waartoe do meeste afgevaardigden toetraden. Als hoefd deer partij aanvaardde hij in October li00 we der het bewind. Om gezondheidsredenen trad hij in 1901 af, reisde n^ar Europa en werkte, na St.-Petersburg en Berlijn te hebben bezoohb, te Londen voor" hot sluiten van het Engelsch-Japansche verbond van 30 Jan. 1902, Toen, na den oorlog met Rusland, Korea een Japansch wingewest geworden was, werd prins Ito Japansch resident in naam, maar feitelijk dictator van Korea. Hier heeft lbo de belangen van J-pan op krachtige wijze voorgestaan en slaagde hij er in den Japan minder goed gezinden keizer Yi-Hyeung in 1907 t© noodzaken, afstand te doen van den troon, ten beh eve van zijn zoon Yi-Syek, een willoos werk tuig in handen van den Japanschen resi dent. Het bewind van Ito in Korea kenmerkte zich door de ruwe wijzo van optreden der Japanners in Korea, waar in dien tijd do in 1905 uitgebroken opstand steeds bleef voortdureD, ondanks bloedige strafcefe in- gen der Japansche treëpen en gendarme rie. Maar het bestuur van Ito heeft ook veel goeds in Korea gewrocht. Dit goede werd eohter niet erkend door vele Koreanen, vooral onder den adel. Dit gaf aanleiding tot hevigen haat tegen den vertegenwoordiger van Japan te SeoeL Den 14den Juni van dat jaar verzocht Ito dan ook ontslag als resident te Seoel en kreeg het. VENEZUELA. Do „Amigoe de Curasao" stelt met vol doening vast, dat president Gomez rich krachtiger getoond heeft dan men verwacht te, dat er meer eenheid gekomen is in net land en vooral dat do wetten boter geëer biedigd worden, do vrijheid der burgers meer volkomen gewaarborgd, en ook zij, die de hoogste maoht in handen hebben, zioh aan de wetten dee lands onderwerpen. De goede elementen, zoo lang met geweld on derdrukt, komen nu voor den dag. Niet altijd bekomt hun dit goed. Daags nadat in den gemeenteraad van Caracas het lid Chaumer ernstige onregelmatigheden in hot financieel© boheer aangetoond had, waarbij bleek, dat de vorige administrateur dier afdoeling, Garcia, bladen uit het jour naal had gesohourd, ontmoette laatstge noemde in zijn rijtuig den heer Chaumer op 6traat, sprong op hem toe en trof hom met een revolver doodolijk. Naar huis ge bracht gaf Chaumer woldra den geest. Presi dent Gomea was smartelijk getroffen door den dood van zijn vriend, en verklaarde in een brief aan den minister van Binnen- En een flesch van Juultjea porter goven?" had zij onderwijl bij richzelvo beredeneerd, niaar kort en energiek beslist: „Och watl Dat heeft hij niet verdiend 1 Die en porter 1 Dat moest or nog maar ontbreken l" Ten laatste had zij een paar minuten na denkend voor de deur de* badkamer gestaan „Moet ik de kaohel nu aanleggen of niet? Eigenlijk is het gruwelijk onbeschaamd van hem om een bad te bestellen. Werkelijk gru welijk onbeschaamd. Maar de briefkaart is uit Ludwigslust. Hij hooft con lange reis ge maakt.... Nu, mij goed 1 Wacht echter maar, ik zal het jo inpeperen, totdat je de adem vergaat 1" Nu zat de oude juffer in haar salon en wachtte vermoeid en hijgend op haar onge- vraagden gast. Stipt om tien uien kwam de trein bij het station Lippelstrasse aan. En dan duurde het nog een halfuur voordat Bruno bij haar was. Dus ongeveer nog tien minuten. Lieve hemel, zij voelde zioh tooh eenigszins beklemd. Hoe zou zij hem ontvangen? Zou zij hem dadelijk bij de ontvangst behoorlijk de les lezen, of zou zij daarmee tot den volgenden morgen waohten en hom voorloo- pig door een koel en stijf gedrag toonen hoe zij over hem dacht Jetje Odemann geloofde eigenlijk aan zich- zelve het eerste verschuldigd to zijn, maar besloot toch na lang bedenken het laatste te doen. Zooals zij zelve meende, omdat rij zich ter wille van Bruno en zijn kort verblijf niet onnoodig wilde opwinden. Of eigenlijk toch nog iets anders aan dit besluit ten grondslag lag? Wie weet het? De oude dame zou echter beslist zulk een verdenking ont kend hebben. Zij en angst? Zij, Jetje Ode mann Bah I Zij wilde eenvoudig niet met landsche Zaken Alcantara, waarin hij de zen moord toeschreef o.* ook aan partij- woelingen, rich zeer ontmoedigd, zoodat. hij bijna wanhoopte de Republiek te kunnen leiden langs de wegen van rechtraardighci I en recht. In zijn antwoord sprak generaal Alcau- tara eveneens van de oude bewerkers van alle rampen en ongelukken welke het va derland troffen, die zich lang hebben stilge houden, maar nu, zij het nog niet zoo openlijk, weder het hoofd opstoken om nieuwe onheilen t© brouwen voor den Staat. Doch de gemeenteraad, waarvan eerst gezegd was, dat de leden eenparig ontslag zouden nemen, omdat hun leven bedreigd werd, zoo zij voort wilden gaan hun plicht te doen, bleef aan. De Raid van Bestuur, samengesteld uit de vrorgero lei ders en hoofden der verschillende politieke partijen, zonden een brief aan president Gomez, waarin zij zich geheel en al één verklaarden met het hoofd van den Staat en krachtig beloofden eerlijk met hom te zullen blijven medewerken, om den vrede te bewaren en den wetteüjken gang van zaken te waarborgen. Als om strijd verschenen in verschilterde bladen betuigingen van trouw ann het be stuur, een heftig protest tegen den moord, en een opwekking tob de bevolking om allo opgewondenheid te onderdrukken en vóór alles kalm te blijven, vol vorfcrouwon in het beleidvol optreden van president Gnmer. Van een vervolging van den moordenaar lozen wij niets. Deze zaak, blijkbaar oen persoonlijke wraakneming wordt te Cara cas als een ernstige poli'ieke gebeurtenis opgevat. De „Amigoe" zegt da* o kEr broeit iets in Venezuela, msir Gomoz schijnt nog bijtijds het land te kunnen zui veren en een revolutie te voorkomen. Zij maakt in dit verbind molding van vrij wat inhechtenisnemingen. Voor den Hoogen Raad word gisteren voor de tweede mnal behandeld do zaak van W. v. d, E., tuinder te IJaelmonde, die terecht had gestaan voor do rcoi.tbank to Dordrecht wegens misliondeling van Krijn Roos, dien hy in een met water go- vuldo sloot had gezet, waardoor d o jon gen, die tot zijn middel doornat was go- worden, pijnlijk was a*Dgedaan cn tevens zoodanig lichamelijk letsel zou hebben be komen, dat hij waarschijnlijk voor altijd het volledig gebruik van zijn boenen zou moeten missen. Do roohtbank bod hom deswego 6 dagen gevaogeniseiraf cp_ele2d. In hooger beroep had het gerechtshof te 's-Gravenhage hem echter tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Do Hoog© Road had dit arrest wegens vormgebrek vernietigd cn de zaak verwezen naar hot gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Het Hof nam aan, dat de jongen lijdende was aan mijelitis (ruggemergsaandoening) als gevolg van het nat zijn on geronnen tijd nat Wij ven tot het middel van het lichaam van den jongen on den beklaagde wegens mis handeling, zwaar lichamelijk letsel t?n ge volge hebbende, veroordeeld tot 14 degon gevangenisstraf. Van dit arrest was de voroordeeldo nu opnieuw in cassatie gekomen en namens hem werden thans door mr. W. Francken, advocaat te 'a-Gravcnhage, twee oa aai tic- middelen bij pleidooi ontw kk:ld. Vooreerst had het Hof zich schuldig go- maakt aan overschrijding van rechtsmacht doordat het Hof zioh bij zijn onderzoek niet heeft gestoord aan do onaantastbare vrij spraak, door het Hof to '6-Gravenhag© go- geven van een deel der ten Laste gelegde feiten, te weten: „het pijnlijk aangedaan zijn van den jongen". In de tweede plaats was het verband tusschen het lichamelijk letsel aan den jon gen toegebracht en het had door hot Hof aangenomen op grond van aanwijzingen, wolke op haar beurt weder door aanwij zingen bewezen waren verklaard. Nog vestigdo pl. de aandacht op onkele andere punten in het arrest, welke well'ebt tot cassatie zouden kunnen leidon, doch waarvan hij geen middelen had gemaakt. Conclusie O. M. 8 November. Bruno ruzie krijgen. Wanneer hij hoorde, dat Juultje ziek was, zou hij zeker morgen vroeg weer vertrekken. Dus waartoe eerst die zenuwachtigheid? Jetje luisterde. Was dat niot reeds go- trappel op do stoep der voordeur? Ja, ja, dat moest Bruno zijnl Alzoo vooruit! Zij trippeldo naar de gangdeur, keerde echter plotseling nog eens haastig om, liep naar de keukon, haalde de aardijntjea en een flesoh porter en zette dio op de tafel in het salon. Daarop snelde zij naar de bad- kamer en deed het kleine raam naar de bin nenplaats open, opdat ten minste do ergste hitte kon wegtrekken. En toen ook dat was geschied, trad zij gejaagd op de gangdeur toe, waarvoor juist een heer zijn voeten af veegde. „Zijt gij het Bruno?" riep zij met bevende stem. „Ja, tante Zonderman, zooals hij gaat on staat 1" klonk het terug. Een minuut later hield een forsche, knap pe man mot een donker uiterlijk het dunne handje van Jetje Odemann in zijn groote vuist. Zijn donkere oogen schitterden en zijn prachtige witte tanden glansden in het schijnsel van de keukenlamp. „Is 't ook een beetje brutaal, dat ik u zoo overval? Wat? Nu, het komt er niet op aan, tante Zonderman! Gij krijgt er ook een kus voor 1" En bij die woorden had Bruno zijn armen reeds om het verschrikte persoontje geslagen en haar een luid klinkende kus op de rimpelige wangetjes gedrukt. Daarop ontdeed de gast zich in een omme zien van zijn overjas en hoed. „Waar moet ik heen? Daar, in het salon? Zoo! Hebt gij dan niets voor mij te eten?" „Toch welKom maar mee naar binnen 1" Bruno trad m<rt ferme b tap pen de kamer De Amsterdamacke rechtbank veroor deeld© gisteren o. o. een recidivist, wegent diefstal van 9t-ukkcn ijzer on het spoor wegterrein aan de De Ruytcrknde le Am sterdam ten nodeele van de H. IJ. S.-M een diefstal onder de verzwarende om standigheden van vereeniging en ihklira- ming tot 2$ jaar gevangenisstraf, over eenkomstig den eisch van het O. M. Tea aanzien van den 2den bekl. werd in de zit ting van 12 dezer een onderzoek naar zijn geestvermogens gelast. Tot 4 maanden gevangenisstraf, mede overeenkomst'g den eisch \an het O. M. werd veroordeeld de loopknecht, die op 1 Februari j.l. in de Dangebrugstraat t© Amsterdam 9 bel eenbriefjes had opgeraapt cn verkocht, welke een diamanlb.'worker verloren had. Het feit werd goqualificeerd als vorduistering. Do rechtbank te Arnhem veroordeel 1© gisteren den suikcrgoetlfabrikant C alduar, wegens het g bruiken van verpakkingen voor hopjes, waarop do fabrieksmerken van do bekende Rademakers ..Haagsche Hopjes" waron nagebootst, tot 200 boete, subs. 60 dagen hechtenis. Dc rechtbank t© Rotterdam veroordeeld© gisteren W. K., 27 jaar en J. A. de H., 32 jaar, timmerlieden to Gouda, de bekende pscudo-vissohers to Gouda, alias inbrekers, ieder tot vijf jaar gevangenisstraf. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. T. U. Haitsina Muiier, Knpcubiirg 51. W. U. A, Zegveld, Maredyk 129. L. J. A. F. M. Lips Morsokweg 60, stu dent. J. J. Zeegerman en gezin, Verlangd® Sophiastroat 1 A. G. Hoogweg, UTuorstegracht 14, arbeider* O. Mei, Haarleramerstraut 188, kruide niersbediende. D. Schotel en gezin, Hoefstraat 20, pak huisknecht. W. H. Stonfert Kroeze, Witte Singol 10 A. J. de Groot en gezin, Morschstraat 17, arbeider. P. D. Querncr, Rapenburg 131, kweeke- ling onderwijs. S. J. Strijdom, Heorengracht 58, student. J. G. Teney on gezin, Doezastraat 8 A, onderwijzer. A. de Vet en gezin, Haarlemmerweg 4. C. W. Bottoma, Utr. Jaagpad 18, mod, student. Mr. W. Snellen, Aalmarkt 15. P J. Colijn, Langebrug 18 A, bouwk. op zichter. O. O. A. Olaossen en gozin, Hugo do Grootstraat 8, journalist. W. A. C. Hiel, Brcestroat 100. S. Zijlstra, Rapenburg 133. E. de Jong, Raponburg 133. G. de Vos, Raponburg 133. J. Swartbol, Klokstceg 19. E. J. F. Thiercn8 en gezin, Oegstgocstcr- laan 9, electroteohnisch ingenieur. Th. R. Wijors, Rapenburg 2, student. H. J. G. Wijers, Rapenburg 2. G. A. van der Stok, Oude Rijn 6, student. J. G. Roobol, Heerengracht 58, Rtudent* D. Wassenaar en gezin, Prins Hendrik straat 8, metselaar. W. Dooren, Bloemmnrkt 22. Ph. van Blankensteijn, Klokstceg 3. J. H. Bocko, Heerenstraat 18, student. J. W Maohoel, Botermarkt 27. J. W. Roobol, Hooigracht 18. P. O. Gülcher, Brecstraat 164. W. van 't Haaff, Morschweg 4. B. J. Haga, Bloemmarkt 21. J. M. J. Oodekerk en gezin, Janvossen- steeg 38, bakker. D. Key en gezin, Hoogl. Korkgraoht 12. J. H. W. Boerbooms, Haarlemmerstraat 37, reiziger. R. W. van Duinen, Hooigracht 42. W. van Polanon en gezin, Krauwélsteeg 4, fabrioksworkor. G. F. R-ambonnet, Bloemmarkt 18. P O. Rómer, Langebrug 20 A. J. A. Kakebeeke, Korte Mare 25, werk tuigkundig teekenaar A. B. vaa Grasstek, Noordeinde 30. W. A. Moercl, Oude Rijn 19 A. in en regelrecht op de gedekte tafel toe. „A, daar heeft u immers imperial Stout* tanlo Zonderman! Deksel, gij zijt mensohon in bonis! Zoo iets kan er bij mij niet af." En hij hiold de flesoh tegen de lamp, om te onderzoeken of zij „ooht' wa6. „Echt! Zoo echt mogelijk! Mag ik open trekken? Ik heb vreeselijken dorst." Bruno haaldo zijn eigen kurketrekker uit zijn zak, maakte het fleschjo open en schonk zich, nog 6taande, in. „Heerlijke drank! Op uw gezondheid, tante ZondermanDaarop schoof hij een opgevuidon stool naderbij, stak rijn servet boven in den kraag van zijn jas en bediende zioh zonder daartoe genoo- digd te zijn van sardijnen, worst en eieren. Jetje Odemann keek toe en daoht: „Welk oen roan I Om dien de waarheid te zeggen, had ik toch al mijn moed bijeenrapen moe ten." Toen Bruno's eetlust cenigcrmate was ge stild, knipoogde hij tegon de oude damo „Wel, tante Zonderman, kan er nog zoo'n fleeohjo op staan? En heeft u wat fatsoen-^ lijka te rooken? Jetje trippeldo de kamer uit, om het ver langde te halen. Bruno at intussohen nog con sohijfje worst en reinigde met zijn tanden stoker zijn mooie tanden. Toen Jetje daar op met een kistje binnontrad, bekeek hij do sigaren met een critisohen blik en schoof zo glimlachend weg. „Neen, tante Zonderman, dank uStroo rook ik nooit I Geef de por ter eahter maar hierl'^ 7 (Wordl vcfvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5