N\ 15235 Vrydag 33 October. A0. 1909. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. LEIDS CÏÏ DA&BLAD PRIJS DKR ADYERTENTIEN Van I6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.171* Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentien van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden mesr 10 Oente. Voor het inoaBBeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leid»* por weok 9 Oeotii por 3 maanden f 1.10. Euiton Laidon, por loopor on waar agentan gorootigd zija 1.30. Franco per poot 1,65. De Raadsvergadering was gistomamiddag eens geheel voltallig, wat in langen tijd niet gebeurd is. Of deze getrouwe opkomst toevallig was of missohien in verband stond met de voor het middelbaar onderwijs in onze gemeente ingrijpende voorstellen van den heer Vergouwen kunnen we natuurlijk niet zeggen. Zoo'n heel bezette zaal doet goed, al werkte het misschien wat al te veel tot verhooging der temperatuur mee, die doordat de kachel brandde, toch reeds te hoog was. Toen middelerwijl de Oct-ober- zon ook nog door de ramen lcwam lonken, werd de warmte inderdaad lastig. Dp gemoederen werden er gelukkig niet warmer door; zelfs toen bij liet laatste on derworp een spannend moment kwam, bleef de Raad nog kalm. Do ingekomen stukken hadden geen. bijzon dere betoekenis. Met eenige verwondering, die nog grooter zou zijn geweest indien de couranten het een dag eerder niet hadden bericht, werd de ontslag-aanvrage van het hoofd der Jongensschool 2de klasse, den heer ,W. C. Cramer,, vernomen. Het heengaan van dezen uitnemend en, volijvcrigen onder wijsman op zijn leeftijd zal in ruimen kring werden betpeurd, al zal ieder de redenen, die hem er toe noopten, mootcn eerbiedigen. Dat de flinko gemeente-opzichter, de heer Dc Witte heengaat, zal de afdeeling Fa bricage zeker ook spijten. Hier is positie verbetering oen aannemelijke reden. Verder waren het verzoeken en adressen van ad- h&esie, die later toch weer op den proppen komen, zoodat wij ze nu gevoeglijk stilzwij gend kunnen voorbijgaan. Misschien stellen enkelen nog belang in het bedrag, waarop het Rijles voorschot dat do Ver. tot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen zal ontvangen is bepaald Bouw van Werkmanswoningen is bepaald, 't Bedraagt f 149.500; voor bouwonderne mers, die in dezen tijd zoo moeilijk aan bouw- kapitaal kunnen komen, om er van te water tanden. Voor men aan de lange reeks van stem- taingcu begon, bracht de Voorzitter nog een spoedeischend voorstel aan dc orde met be trekking tot do 8alariocring van de straks to benoemen leerares in het Iioogduitsch aan de H. B.-S. voor Meisjes. Deze daxue zou, doordat in een artikel der verordening ver geten was het cijfertje 5 in 3 to verande ren, eon haar toekomende verhooging van f 200 moeten derven, omdat ze tot dusverre les had gegeven aan oen H. B.-S. met 3- jaxigen cursus. Daarom wilden B. en Ws. zoolang dit haar niet krachtens do verorde ning toekwam, haar deze verhooging bij wijze yan gratificatie toekennen. De Voorzitter, (alsof hij vreesde dat er captio op gemaakt Zou worden, haalde het nog al diep op en wees zelfs op een voorbeeld in hot verleden. De Raad voelde de billijkheid echter en ploeg zonder een enkel blijk van tegenzin toe. Do benoemingen liepen nogal vlot van sta pel. Alleen voor do weinig beduidende functie van lid van het bestuur der Veresniging tot instandhouding van het Stedelijk Mu ziekkorps, hadden nog drie stemmingen plaats. Het leek anders eerst dat men ex .weinig ernst van maakte, althans we hoor den uitroepen als: „ben jij muzikaal!" „hij Jioudt van muziek!" en dergelijke. Toch kreeg do eindstemming nog iets van teen stemming van rechts tegen links. De jboer De Boer, die bij- de tweede stemming 16 ptemmen kreeg tegen 11 op den heer Vergouwen, daalde bij herstemming tot 12 stemmen tegon 15 op den heer Vergouwen, iiio dus de gelukkige benoemde is geworden. Bij do benoeming van twee curatoren van Jiot gymnasium, kwam het tot een verras ping. In de vacature-prof. Kamerlingh On- Jies, die hiet weder in aanmerking wenschte to komen, 'waren door curatoren aanbevolen mr. Van 'de<r Lip en prof. Wildeboer, twee respectabele mannen, 'voorzeker alleszins ge schikt voor dit curatorschap. Daar hoorden We echter eensklaps de stemopnemer den naam van dr. Woebers voorlezen. De toeleg scheen dus om bij wijze van verrassing buiten de iaanbevcling om, dezen benoemd te krijgen. Het gelukte echter niet. De heer Van der Lip werd met 16 6teinmen benoemd, tegen 11 op den "heer Weebers. Hierna gingen 'or weer enkele punten zon der beraadslagingen 'en stemming onder den jhamer door. Zoo ook het voorstel om Com missarissen der Stedelijke Fabrieken van gas en electricitcit te machtigen tot aansluiting yan de N. V. Wernink's Bctonfabriek aan den Morschweg aan het kabelnet der elec- .trici lei te fabriek. Zoo zal dan ons electrisch licht ook zijn intrede doen in de gemeente Oegstgeest. Mogen op deze eerste aansluiting spoedig meerderen volgen! Een weinig beduidende wijziging van de pensioen-verordening gaf twee juristen, den heeren Fokker en Carpentier Alfcing, aanleiding tot een paar opmerkingen, die volgens den voorzitter ietwat oasuistisch, (spitsvondig) waren. Niettemin kwam men door een redactie-wijziging aan den. wensch van laatstgonoemde te gemoet. Zoo kwam men eindelijk tot het voorstel t van B. en Ws. tot den aanleg van een elec- trische installatie in het Raadhuis. De hee ren Roem, Fokker en Pera hebben er te gen gesproken, de wethouder van Fabri cage en de voorzitter hebben er voor ge pleit, terwijl ook de heer Meuleman even zich als een warm voorstander heeft laten hooren. Hoewel de heer Roem nog andere redenen aanvoerde, was het hoofdbezwaar en dan ook overwegend bezwaar dor tegen standers: de hoogo aanlegkosten. Een uit gave van 9000 voor iets dat niet volstrekt noodig is, het moge dan geen weeldezaak rijn, achtten de tegenstanders met het oog op onze berooide gemeentefinanciën niet geoorloofd. De heer Korevaar deed zijn best den hee ren duidelijk te maken dat do uitgave in derdaad niet zoo schrikbarend hoog was, als men bedenkt dat bij buitengewone fees telijkheden er toch een tijdelijke installatie wordt aangebracht, die heel wat kost." Daar zal men dan af zijn. En zoo'n feest wacht ons het volgend jaar' immers weer. Do heer Korevaar, hoewel met overtuiging spre kend, was, meenen wij, in de keuze der ar gumenten tegenover den heer Fokker niet altijd even gelukkig. De heer Roem achtte dit voorstel ook nog een vooruitloopen op de begrooting en vroeg, hoe de heer Yan der Lip, die vroe ger dit eens met een voorstel, door den heer Roem gedaan, zoo had gewraakt, daar nu over dacht. Deze nam die sommatie niet bijzonder serieus op: ,,hij herinnerde zich het geval niet meer, maar zou e-r de stukken nog wel eens op nazien." De Raad lachte, doch de vraag rees bij ons of het niet wat min der prikkelend had gekund. De.Voorzitter meende nog, dat het eer ste gebouw der gemèenfe toch electrisch licht moest hebben, nu cïe gemeente zelf die lichtbron ezploiteert. Men zou tegenover dc buitenwereld anders een slecht figuur maken. Hij aanvaardde gaarne de verant woording dezer uitgave tegenover de be lastingschuldigen. De zuinigheidsmannen hebben het tegen de voorstanders van heb nieuwe licht afgelegd met 20 tegen 11 steramen. Zoo krijgen wij dan ook de 'electrische verlichting op het Raadhuis. Het zal velen een geruststelling zijn, te vernemen dat de mooie, antieke kronen in de Raadzaal en de kamers van Burg. en Wethouders kun nen bewaard blijven. Een voorstel tot aanvulling van het Uit- breidings- en Vernieuwingsfonds der Eleo- triciteitsfabriek tot een bedrag van een ton, ging er met een enkel hamertikje door. Over een bagatel kan men soms uit den treuren praten en zoo'n groot bedrag daar zwijgt men bij. Het zou den buitenstaander vreemd kunnen toeschijnen. Men bedenke echter, dat de noodzakelijkheid van zulk een uitgave reeds schriftelijk is aange toond. In dit geval had, als er gesproken ware geworden, dit een woord van blijd schap moeten zijn over de groote vlucht, die deze nieuwe onderneming dadelijt maakt. Nu kwam eindelijk aan de orde het com plex voorstellen met betrekking tot de H. B.-S. voor Meisjes en de verhooging van de schoolgelden aan deze inrichting en aan de H. B.-S. voor Jongens en het gymnasi um. Daar in verband met de door de Re geering aanhangig gemaakte voorstellen inzake do H. B.-S., waarbij voor subsidiëa twee standcij fors zullen worden aangeno men, ten gevolge waarvan het subsidie aan onze H. B.-S. naar de voorzitter mededeel de, zou stijgen van 7000 gld. op 10,000 gld., nam de heer Vergouwen de laatste voor stellen op verzoek voorloopig terug, zoo- dat deze ook in het debat konden worden uitgeschakeld. Dit liep dus all s over de al of niet ge wensch te omzetting van de H. B.-S. voor Meisjes in con Meisjesschool voor M. U. L. O. De heer Vergouwen heeft dit voorstel zeer uitvoerig toegelicht, beginnende met in één adem B. 'en Ws. d a n k te Zeggen voor de aandacht aan zijn voorstel gewijd, rijn s p ij t uit te drukken, dat den Raad zoo weinig tijd is gelaten voor overdenking en bestudeeren en te protesteeren dat B. en Ws. zich niet hebben laten vin den om op zijn verzoek de behandeling nog wat uit te stellen opdat hij elders nog ge gevens had kunnen inwinnen, drie dingen waarvan de laatste twee slecht klopten met het eerste. Overigens was de strekking van zijn be toog, dat een Meisjesschool voor M. U. L. O. een even breede ontwikkeling kan geven als een Meisjes H. B.-S., beter voorbereidt voor de maatschappij en bovendien good- kooper is, ook, omdat voor een school voor M. U. L. O. rijkssubsidie kan worden ver kregen. In het algemeen misschien waar, dooh lette de heer Vergouwen wol genoeg op het bijzonder karakter dat de H. B.-S. voor Meisjes heeft 1 Do leerlingen, die haar bezoeken, zouden die ook naar de M. U. L. O. school gaaut Wij betwijfelen het zeer. Voor gegoede ouders, die hun meisjes niet willen laten 6tudeeren, is de EL B.-S. voor Meisjes het opvoedingsinstituut bij uitne mendheid De schoot verheugt zioh in een goeden bloei. Waarom deze op te heffen om er een andere school voor in de plaats te stellen, waarvan het nog altijd niet zeker is, dat zij boter zal voWoent Dit was, meenen wij, ook de godaohtengang van B. en Ws., toen zij tot afwijzing van hot voorstel adviseerden. De voorzitter zcide nu ook terecht: Als Leiden grooter was, zou een M. U. L. O. school naast een H. B.-S. voor Meisjes wellicht op haar plaats zijn, maar deze daarin om te zotten, dat was ook hem een te gevaarlijke proef. De beer Vergouwen vond steun bij den hoor Pera, die nog eens met de vroeger ook door den heor Wit mans gebezigde benaming van „luxe-artikel" voor de Meisjes H. B.-S. op de proppen kwam. Do Wethouder van Onderwijs mengde zich niet in het debat, doch lieb de verdedi ging aan den voorzitter over. Toen het voorstel een oogonblik in hot ge drang kwam, wierp de heer Aalberse, wiens parlementaire ervaring in de Kamer opge daan hem in den Raad ook nu weer goede diens-ten bowees, er een motie tusschen, waarin do wensohelijkheid der omzetting ook zonder nader onderzook word uitge sproken. Mr. Fokker, de Voorzitter en prof. Fockema Androae trachtten de ontij digheid en onnoodigheid dezer motie aan te toonen, maar mr. Aalberse hield voet bij stuk, de motie werd in stemming gebracht en met 19 tegen 12 stemmen verworpen. De meerderheid was dus nog niet over tuigd dat de gevraagde omzetting wen- sohelijk is. Zou zij daarover nog een on derzoek willen? We hadden gedacht, dat men nu ook het voorstel van den heer Ver gouwen, die dit ondorzsek van B. en Ws. vrocg, zou hebben verworpen. Dit is niet geschied. Eenige leden, zoowel van I nks als van rechts, namen hun draai en het voorstel werd aangenomen met on eveer dezelfde stemmenverhouding. B. en Ws., oie reeds adviezen van do Commissie van Toezicht op het M. O. hadden ingewon nen, welke Commissio echter door den heer Vergouwen niet bevoogd wordt ge acht, kunnen hun onderzoek weder van voren af aan beginnen en daarover een rapport uitbrengen. Zoo blijft er werk aan den winkel. Hiermede was de agenda nfgcloopen, doch wat wij met den voorzitter wol had den verwacht, bij de rondvraag kwam de alhier hecrschende kinderziekte ter spra ke. Dat dr. Meuleman hierover het woord nam, was op zijn plaats. Veel nieuws heeft hij ochter niet bijgebracht Wel kregen wij van hem den indruk, dat hij do vrees voor besmetting, dio uitsluitend bij de ouders van de leerlingen der lsto klasso- scholen schijnt tc hostaan, niet deelt. De voorzitter zoide terecht, dat B en Ws. er ook weinig aan kunnen doen. Stond de ziekte officieel als besmettel ke ziekte geboekt, dat ware het anders. Wat zij wel kunnen doen is vacantie aan de scholen geven. En dat zullen zij nu. Ieder dor twee scholen zal twee h drie dagon wegens vacantie gesloten worden cn dan zullen de localiteitcn voor alle securiteit worden gedesinfecteerd. Vandaag wordt er een oonferentie ge houden op het Stadhuis van alle hoofden der scholen met den Burgemeester en den Wethouder van Onderwijs. Er zal dan kun nen worden uitgemaakt of zich op do tweede- derde- on vierde-klaase-scholen ook gevallen hebben voorgedaan of nog voordoen. In dat geval zullen ook daar maatregelen worden toegepast, die men wil toepassen op de andere scholen. Het geneeskundig Staatstoezicht is volgens den voorzitter niet genegen de ziekte voor loopig op de lijst der besmettelijke ziek ten te brengen. Was dit wel het geval, dan hadden B. en Ws. vasten grond onder de voeten, doordat dan kinderen uit besmette gezinnen vanzelf werden geweerd. De vraag ons gedaan of de ouders, die hun kinderen thuis houden, wel vallen on der de bepalingen der Leerplichtwet, moe ten wij ontkennend beantwoorden voor zoover deze een attest van den dokter kunnen overleggen. Na nog eenig debat, waarbij de heer Van Gruting nog een en ander mededeelde omtrent hetgeen de Gezondheidscommissie reeds had gedaan en nog zou doen, werd de vergadering gesloten, We zouden belanghebbenden ouders ra den zich niet al te veel door vrees te laten leiden. Vrees is altijd een slechte raad geefster. Leiden, 22 October. In den ouderdom van 72 jaren is to VGravenhage overleden de heer J. 0. van Hattum van Ellewoutsdijk, die tot voor eenige jaren een waaxdige plaats bekleed de in den Ha&gschen gemeenteraad en ook ritting had in de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Als groot industrieel gold de heer van Hattum vooral op het gebied van publieke werken als een man van gezag. Wegens gezondheidsredenen, welke hem o.a noopten zijn ontslag als roadslM te ne men, kon hij zich in den laatston tijd ech ter niet meer in die mate aan de publieke zaak wijden als vroeger het geval was. Do thans ontslapene stond ook bekond als een groot kunstliefhebber en bevor deraar. Destijds stond hij in bruikleen af een kostbare schilderijen-verzameling, wel ke langen tijd de gangen van het Raadhuis siorde. Te Bussum werd gisteren door hot tal rijke personeel der fabriek van do firma v/h. Bensdoip Co. het 25-jarig directeur schap van den heer L. F. Bonsdorp feeste lijk herdacht. Versahillendo souvenirs wer den den jubilaris met hartelijke too6piakon aangeboden. Aan het gansohe pexeoneol werd voor het verdero deel van den dag vrijaf gegeven. Van velerlei zijden ontving voorts de ju bilaris tal van gelukwenschen. Op de re ceptie, weJko des namiddags werd gehou den, werd de heer Bensdorp en zijn familie 0,a. gelukgewenscht door het bestuur der go- meen to. In „Het Schoolblad" wordt een oproe ping gedaan aan alle onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland, om te komen tot één groote, alle onderwijzers omvattende vakvereeniging en zich daartoe bij het Ned. Onderwijzersgenootschap aan te sluiten. B. en W8. van Alkmaar hebben beslo ten tegen het a.s. voorjaar bijwijze van proef een gedeelte van de stadskweekerij te bestemmen voor het kweeken van nuttige-, geneeskundige-, specerijaohtigo-, vergiftige- cn wilde planten en kruiclen, ten dienste van het onderwijs in de beginselen der plantkunde op de openbare lagere scholen in die gemeente en deze planten en kruiden te «ijner tijd op aanvraag, voor do hoofden dier scholen beschikba/ax te stellen, met uitnoodiging aan hen om een streng toe zicht te doen houden, dat door do leerlin gen hunner scholen geen planton en krul den meer worden gezocht in- en medegeno men uit den Hout en de plantsoenen. Het stoomschip Koning Willem 1, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Oct. van Perimde Rembrandt, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 Oct. van Tanger; de F r t h, van Java naar Amsterdam, arriveerde 20 Oct. te Cochin; do S o 1 i n g e n vertrok 3) Oct. van Macassar naar Amsterdam; de Neu- reus vertrok 20 Oots van Ouxhaven naar Amsterdam; de Maasland, van Am sterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres, arriveerde 21 Oot. te Leixoesde Prins Willem II arriveerde 19 Oct. van Am sterdam te Paramaribo; de Prins dor Nederlanden vertrok 20 Oot. van Paramaribo naar Amsterdam; de Don- gala en Menggala arriveerden 21 Oct. van Rotterdam te Batavia; do Worms, van Java naar Amsterdam, ver trok 20 Oct. van Marseilledo Noor- dam, van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 21 Oct. Bevezierde S 1 o t e r- d ij k, van Philadelphia naar Rotterdam, passeerde 21 Oct. Prawlepoint; do O p h i r, v. RotteTÏÏam n. Batavia, vertrok 21 Oct. van Marseille; de Tabanan, van Batavia naar Rotterdam, vertrok 21 Oct. van Colombo; do R ij n 1 a n d, van Buenos-Ayres en Brazilië naar Amster dam, passeerde 21 Oct. Teneriffe. HAZERSWOUDE. Op Woensdag, 10 No vember a.s., van tien tot één uur zal in de consistoriekamer der Ned.-Herv. Kerk de verkiezing plaate hebben van twee notabe len. Aan de beurt van aftreding zijn de hee ren L. van Gaaien en A. Qualm, die heikies baar zijn. De heer J. Dekker, brandmeester al hier, ontving van de directie do? brand- waarborgmaatschappijen „firma H. van Yeeren," gevestigd te Amsterdam, een be drag van f 25, ter uitdeeling aan het brand weerpersoneel, voor het flink optreden bij den brand ten huizo van den manufactu iier P. v. d. Spek, den 5den October l.L Do heer H. P. Fortgens heeft bedankt als penningmeester der Chr. Jongol.-Vereen. „Eere zij God" en in zijn plaats ia be noemd de heer 0. Patijn. LEIDERDORP. Wegens overtreding van de wet op do herijk is tegen een drie tal winkeliers proces-verbaal opgemaakt. LEID SCHEND AM. Afgewisseld met lichtbeelden van „de Arme Friesche heide" door ds J. A. Visscher, secretaris der Nc- derlandsche Landkolonisatie en Inwendige Zending, cal Donderdagavond 28 dezer te Leidschondam de Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Zanglust" directeur: de heer A. Teljeur, Jr., organist der Ned.- Herv. Gemeente alhier haar eerste uit voering geven. Het programma ziet er heel aardig uit en belooft een aan ge nam en avond. Wij hopen, dat de geringe toeganga prijs velen zal doen besluiten eens te ko men zien cn hooren. NOOBDWIJK. Smakelijk otenl Plaats van handeling: 't Moloneind. Tijd: halfvijf namiddag I Een schooljongen van een jaar of aoht, nogon, zenit op zijn schouders een busbrood, pas gehaald bij bakker L. Het is op vele plaatsss, ook te Noordwijk, do go- woonte, dat men zolf het deeg voor een brood klaarmaakt; dit wordt in een brood- blik af broodbus naar den bakker gebracht cn deze maakt or bu6brood van. Een jongen don zeulde een brood, haast evon groot als hijzelf. Dat brood, lekker bruin gebakken, diende als zitplaats aaneen lief halfwas poesje. Het onschuldige diertje, niet eens be merkend, op wat lekkernij (dagen genoog voor eon ganscho poesen familie) het zioh oo- vond, wandeldo kalm heen en weer over hot lekkere, vorscho brood. Jongen lokkend: „Poes, poes l" Wel ja; smakelijk eten! NOORDWIJK-AAN-ZEE. Do uitslag van bet gisteren gehouden „vogelschieten" dat tolken jare plaats heeft vóór het café van den heer L. van Schio op don Noord-Bou levard, is als volgt: Eerste vogel: L. Zuiderduin, van Noord- wijk: romp; A. v .d. Geest, van Warmond: vleugel; L. Zuiderduin, van Noordwijk: vleugel; E. Bakker, van Noordwijk: staart; J. van Schoten, van Noordwijkerhout: kop P. Brama, van Noordwijkerhout: vlag. Tweede vogpl: D. v. d. Burg, van Noord wijkerhout: romp; J. Brama, van Noordwij kerhout: vleugelL. v. d. Berg, van Noord wijk: vleugel; J. Reinoveld, van Noordwij kerhout: kop; A. v. d. Geest, van War mond: staart; J. van Schoten, van Noord wijkerhout: vlag. Dorde vogel: A. v. d. Geest, van War mond: romp; J. van Schoten, van Noord wijkerhout: vleugel; A. v. d. Geest, vnn WarmondvleugelJ. Reinoveld, van Noordwijkerhout: kop; J. Brama, van Noordwijkerhout: staart. De niet afgeschoten vlag werd gezet op don vierden vogel: W. van Manen, van Noordwijkorhout: romp; J. van Schoten, vleugel; J. Reineveld, vlougol; J. Brama, kop; P. Brama, staart; J. van Schoten, vlag. Deze allen van Noordwijkerhout. OUDEWETERING. De jaarlijkscho le denvergadering van dte afdeeling Oudowe- toring en O. van „Het Groene Kruis" cal a.8. Dinsdagavond gehouden worden in het café „Hollandia". Dr. Yan dor Koogh zal bij die gelegenheid een lezing houden over „Stof". VOORSCHOTEN. Do diaconie dor Ned.- Herv. Gom. van Voorschoten en Veur hoopt in den loop der volgendo week do gewone jaarlijksoho winteroollecte te hou den en wol van „Bijdorp" tot Veur en :n Veur op Woensdag en van don Rijndijk tot den tol en in hot dorp Voorschoten op Donderdag. WARMOND. De loteling G. Franoken. is bij Gedeputeerde Staten dezer Provin cie in hoogor beroop gekomen tegon de uit spraak van den Militieraad te Leiden, waarbij hij voor den dienst is goedgekeurd. WOUBRUGGE. Te beginnen mot 1 Nor. o.8. zal er op de Chr. School alhier gelo4 genheid gegeven worden tot het ontvungen van herhalingsonderwijs. De tuberculeuze runderen van de land bouwers J. B., G. A. en Wed. J. B., ieder een rund, zijn door het Rijk overgenomen tegen een schadeloosstelling, respectieve lijk van f 140, f 130 en 130. Die dicron rijn per stoomboot „Bus" naar het abat toir to Rotterdam vervoord. De Chr. Jongelingsvereeniging ,,Ti- motheus" heeft thans haar 25-jarig bestaart feestelijk herdacht in de Gerof. kerk al hier. Ds, Elzenpa, do eero-voorzitter^ hacf de leiding van het feest. Uit do mededeelingen bleek, dat ruim 150 leden in dien tijd aan de Yereeniging verbonden waren geweest; later bestond ze uit 40 leden, hetwelk thans schomme lende is tusschen 12 en 18. AJgevaardig den van omliggende plaatsen waren op uit noodiging tegenwoordig, ook die van do zu8terverooniging „Obadja", alhier. Allerhande voordrachten, samenspra ken en opstellen werden gegeven, afge wisseld door zang. Ds Elzenga sloot te middernacht heb feestelijk samenzijn met een toepasselijk woord, en de heer G. Metselaar met gei bed. Het dochtertje van K. O. viel gister middag te water. Gevaar bestond er voor het kindje, want het was reeds vrij ver van den kant en zinkende, toen do tim merman 0. E. er bij kwam en het meisje spoedig op het droge haalde. De arbeider C. de B., alhier, werk zaam bij den landman N., kreeg een dus- danigen slag van een paard tegen rijn been, dat hij onder geneeskundige behan deling moest worden gesteld. ZOETERMEER. Door B. en Ws. van Zoo» termeer is de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad voor de vacature Val? Dorp bepaald op Yrijdag 19 November a. b. De stemming en herstemming zoö noodig op 1 en 14 December d.a.y*

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1