N«. 15235 Donderdag 21 October. A". 1909. t§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. LEIDSCH DAGBLAD PBVS DEB ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant} elk tiental woordeó meer 10 Gents, - Voor het inoaaseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maanden I 2 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn B 1.30. Franco per post 1.65. Gemeentezaken. Het Sectie-verslag en de Me morie van Antwoord. Het algemeen verslag van het verhan delde in de secties van den gemeenteraad bij het onderzoek van de begrooting met de memorie van antwoord van B. en Ws. ia verschenen en wordt op een andere plaats in ons blad in extenso opgenomen. Het is niet alleen korter dan de meeste dier verslagen van vorige jaren, maar do inhoud is ook van niet veel beteekonis. De algémeene beschouwingen, die wel eens ettelijke bladzijden hebben gevuld, bepalen zioh thans tot een paar weinig eeggende opmerkingen. En daar het ant woord van B. en Ws. niet anders kan zijn dan een terugslag op het in de 6ecties be sprokene, is dit evenmin belangrijk. Dat B. cn Ws. niet voornemens zijn om nog eens terug te komen met hun eenmaal dood geamendeerde verordening tot invoe ring van een belasting op de publieke ver makelijkheden, waarnaar hun werd ge vraagd, is Begrijpelijk. Eveneens is te ver klaren dat zij onder do tegenwoordige fi- nanoieele omstandigheden er niet aan den ken de tollen aan de Spanjoardsbrug en aan de brug te Leidordorp op te heffen. Ware het anders, d. w. z. waren de finan ciën beter mogelijk waren zij er dan toe geneigd, zoo luidt het antwoord. Ons dunkt, eerst wanneer ook de particukero tollen om Leiden heen, werden opgoh ven, •zouden wij er ook aan moeten denken, eerder niet. De vraag: „waarom de gasprijs voor ge bruikers buiten de gemeente niet ver hoogd," is al meermalen gedaan. Het ant woord is ook weer hetzelfde als vroeger. De onkosten aan de aansluit ng verbonden, en die zijn door den grooten afstand niet gering worden door do aangeslotenen betaald. Het zou niet billijk zijn van hen 'ook nog een hoogeren gasprijs te eischcn. En voor de gemeente ook niet voordeelig misschien, voegon wij er aan toe, want dat zou de aansluiting niet bovorderen. En nu de electriciteit vooral in de stad als con current van hot gas optreedt, zijn deze buitenklanten zeer gewenseht. De gemeen te maakt immers met dfen bestaanden prijs ook nog een goede winst 1 Over den hoofdelijken omslag zijn ook öog een paar bescheiden vragen gedaan. Zoo wordt een aftrek van 400 to gering geacht, althans voor do laagste drie klas sen werd een aftrek van f 5(30 wensobe ijk geoordeeld. Als deze beperking er niet bij was gemaakt zouden we er huiver g voor worden. Een verhooging van den aftrek met 100 zou het belastbaar inkomen heel wat doen verminderen. En dat lijkt ons allerminst goed. Naar aanleiding van het adres der afdeeling Leiden van den Ned R.-K. Volksbond zal trouwens deze kwes tie eerlang onder de oogen moeien worden gezien. Komende tot do uitgaven wordt door isommige leden de voorgestelde verhooging rder wodde van den gemeente-archivaris niet voldoende gemotiveerd geacht, waar He voorganger van den tegenwoortligen titularis slechts f 800 genoot. Anderen vonden de verhooging wel billijk en acht ten 2400 voor deze betrekking met het oog op den ijver en de bekwaamheid niet té veel, waarbij B. en Ws. zich aansluiten, daarbij in hun oordeel gesteund door do Commissie van het Oud-Arohief. De ver hooging zal er wel doorgaan, zij het dan ook niet, zonder slag of stoot. Do post „bijdrage van de gemeente in de kosten van de uitgave van een adres- hoek" door B. en Ws. op de begrooting gebracht, vond algemeen bijval, maar de voorwaarden van toekenning kunnen nog niet worden bepaald. Do uitgever of misschien meerdere uitge vers zullen eens moeten worden geraad pleegd, evenals de plaatselijke vereenigin- gen, die zich nogal eens voor een adres boek interosseeren. Een goed adresboek is wel een subsidie uit de gemeentekas van een paar honderd gulden waard. Inzake de politie werd een enkele vraag gedaan, die eigenlijk betrof een punt, dat alleen door den. Burgemeester wordt gere geld. Deze vraag werd niet beantwoord. Zij kwam daarvoor niet in aanmerking. De vrager had ook kunnen weten wat er op de vraag zou volgen. Diezelfde leden hebben bezwaar geop perd tegen de aanstelling van vier nieuwe agenten... die er, naar wij vermoeden toch wel zullen komen. Wellicht krijgen we bdj de bcgrootingsdebatten over de politie nog wel een cn ander te hooren, al is het niet te verwachten dat het verzoek der agenten om verhooging van wedde daarbij reeds aan de orde zal komen. Iets nieuws er zijn ook vele oude, reeds meermalen vernomen vragen en op merkingen gedaan iets nieuws, is de vraag of niet aan bloemisten hier ter stede bijwijze van reclame gratis of tegen gerin ge vergoedingen hot onderhoud der plant soenen zou kunnen wordn opgedragen Dit schijnt elders bijv. te Nijmegen te ge schieden. Met B. en Ws. betwijfelen wij of onze bloemisten ter willo van de reclame zich dergelijke opofferingen zouden ge troosten, althans op den duur. .Bovendien zou daardoor alle stelsel in den aanleg te loor gaan. Wijders strookt zoo iets toch ook niet geheel met do beginselen, waar van een openbaar lichaam als het gemeen tebestuur o. i. moet uitgaan. Dit mag toch niet teren op particuliere zakken. Een voorstel tot herziening der salaris regeling van leeraren aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen zal, zoo wij uit het antwoord van B. en Ws vernemen, spoedig worden ingediend. Men weet, dat een partieele regeling nog niet lang geleden werd verworpen. Bij de be handeling der begrooting is beraadsla ging over dit punt dus ook uitgeschakeld. Hetzelfde geldt voor de vraag van som mige leden of het niet hoog tijd is, dat bijzondere bewaarscholen worden gesubsi dieerd. De kwestie is bij B. en Ws. aan hangig. Zulk een kwestie zou anders aan leiding kunnen wezen tot uitvoerige de batten, nietwaar? Verschillende subsidies aan Volksbijeen komsten, lï-Q-tober-Vereenigi rjg, Schouw burg enz., zijn ook nu weer niet onbe streden gelaten. B. cn Ws. hebben zich daarover niet druk gemaakt. Ze weten wel. dat zij toch worden toegestaan. Hiermede hebben wij bet. voornaamste uit het verslag opgevischt, M- n za 1 ons toestemmen, dat het niet veel is. En daar dit verslag gewoonlijk de leiddraad is bij de behandeling dor begrooting, is het te verwachten, dat deze er Donder dag a.s. wel spoedig door zal gaan. Mis schien is er niet eens een avondzitting voor noodig. Leid an, 21 October. De heer A. Kroonenberg, ambtenaar bij 'e Rijks belastingen &Lhier( vierde giste ren den dag, waarop hij voor 25 jaren als zoodanig werd benoemd en waarvan de ju bilaris de laatste 14 jaren te Leiden gesta- tioimeerd is. Van vele zijden weiden tal van golukwen- schen aangeboden en groot was het aantal bloemstukken, die werden ontvangen, ter wijl tevens enkele stoffolijke blijken van waardeereixle vriendschap de gelukwon- sohen vergezelden. Na des voormiddags door zijn onmiddellijken ahof en oollega's te zijn gecomplimenteerd, weid in den avond in den kring van vrienden en v&kgcnooten het feit feestelijk herdaoht; waarbij tevona een gezelligo stemming heersohte. De Voreeniging tot "behartiging van de belangen der Chr. Scholen voor M. U. L. O. in Nederland, de Vereeniging voor M. U. L. Onderwijs en de Verceniging van Institu- tcurs in Nederland hebben eon adres gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal, waarin adressanten zeggen Met dankbare ingenomenheid is bot bij do Tweede Kamer ingocliond© ontwerp van wot tot wijziging der Wet op hot L. O. door ons begroot. Vooral Üteeft hot ons verblijd, dat de minister, door do spoedige indiening van dit ontwerp, den schadelijken invloed, dien do wet tct subsidiëering van bot bij zonder middelbaar onderwijs op hot meer uitgebreid lager onderwijs zou uitoefenen, liecft willen weren. In onze vorige adressen hebbon wij gewezen op .don druk, waarin het M. U. LOnder wijs verkeert. De vrees, dat de wet tot sub sidiëering van het bij zon dor M. O. dien druk nog. zou verzwaren, is niet ongegrond ge bleken. Op verschillende plaatsen is reeds tot oprichting van bijzondere scholen voor M. O. besloten. Komen deze tot stand, zoo zal dit niet alleen van leerlingen, maar vooral ook verlies van personeel ten gevolge hebben, zoo aan bet Meer Uitgebreid Lager Ondorwijs niet spoedig meerdere financioele steun wordt geboden. Vooral nu do minister, mede op aandrang van vele leden der Tweede Kamer, met be kwamen spoed een betere subsidie-regeling heeft ontworpen, zouden wij het ten zeerste betreuren, indien het voornemen van Zijne Excellentie, de gunstigere regeling voor 't eerst toe te passen op het dienstjaar 1910, niet tot uitvoering zou kunnoq komen. Om deze reden wonden adressanten zich tot do Kamer met hot dringende verzoek, dit ontwerp zoo spoedig mogelijk in behan deling te willen nemen. In do gisteren gehouden raadsvergade ring weid dr. H. Brongersuia op verzoek oervol ontslagen als directeur dor H. B. S. to Haarlem. 1 Benoemd is ie Haarlem tob leerar^s in de Hoogduitscho taal aan hot gymnasium mejuffrouw J. Vosting, te Amsterdam; tot lceraar in het boekhouden aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs de heer J. Smits te Haarlem, tot onderwijzer aan openbare lagere scholen de keeren K. Postu- ma en W. Wyga te Leeuwarden; M. Fren- kel, te Haarlem, en M. Moerdijk, te Arnhem. Besloten werd in te stellen d© betrekking van directeur van het stedelijk museum, waaraan verbondon zal zijn een jaarweddo van f 1000. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van het bestuur voor de nationale tentoon stelling voor huisvlijt in 1910 te 's-Graven- hage te houden om oen subsldio van f500. Den heer P. van Dijk, fabrikant te Aax- landorveen werd vergunning verleend tot het hebben van uitgangen van zijn fabriekster rein aan het Noorderspaarno naar den open baren weg. Aan de directie van hot Agenturenburoaü voor Binnen- en Buitenlandsohe Huizen, ge vestigd te Houtrijk en Polanen werd ver gunning verleend tot hot plaatsen van drie kiosken op punten door B. en Ws. aan te wijzen, voor den verkoop van kranton, tijd schriften, postzegels, enz. Bij den aanvang der zitting sprak da voor zitter ecnige hartelijk© en hoogstwaardeo- rendo woorden tot don heer J. J. Sneltjes, die juist 25 jaren lid van den gemeenteraad was, en bovendien reeds des morgens door de leden, enz. in het Brongebouw was gehul digd. Verder deed de voorzitter medcdoeling van een rapport van den commissaris van politie inzako de balddadigheden des avonds in de Groote Houtstraat. Do commissaris oordeelde in de eerste plaats de toestand niet zóó erg en verder dat tegen de gewraakte hande lingen geen prooes-verbaal kan worden op gemaakt. Do burgemeester verklaarde bet rapport geheel, te kunnen onderschrijven. Z. K. H. do Prins is voornemens van 3 tot 6 November in Den Haag to verblij ven, op welko dagen jachtpartijen, zullen plaats hebben op de velden onder Wasse naar. Do Vereeniging „Scheveningena Be lang" heeft in een uitgewerkt adres aan den Gemeenteraad tegen het laatsto door den lieer H. P. Berlage opgemaakt plan voor de inrichting en bebouwing van hel Gevera-Deynootploin, ihetwolk door Bur gemeester en wethouders den Raad ter goedkeuring is voorgelegd, haar bedenkin gen kenbaar gemaakt. Deze hebben adres sante er toe geleid don Raad een tweetal andere plannon er naast aan te bieden, waarvan de verwezenlijking, hoe ook do keuze moge zijn, op voornoemd plein een toestand in het leven zal roepen, schooner voor den welstand, beter bevorderend een veilig vorkeer, meer in overeenstemming met de behoefte, praotischer aanpassend aan het tegenwoordig uiterlijk en vooral afwendend een noodeloozo maar ernstige bedreiging van de belangen van. derden. Adressante verzoekt den Raad, het plan- Bcrlage, gelijk het door Burg. en WeLha. is voorgedragen, niet goed te keuren, maar eooveel mogelijk te wijzigen in den geest van haar adres. To Rotterdam is overleden, 63 jaar oud, de heer H. J. KlUssener, lid der ex- pediteursfirma H. Braakman en Co., voor zitter van do commissie van onderzoek in bet havenbedrijf, ouüd-voorzitter van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer en lid van bet be stuur van verscheidene corporaties te dier stede. De overledene was officier in de Oranjo-Nassau-orde. (N. R. 0.) Bij Kon. Insluit is vrijstelling van port verleend voor de briefwisseling van de ge meentebesturen, mot de volkstellors, over zaken de 0do tienjarige volkstelling betref» fende. In November ep December a.a. zal een examen in den telegraafdienst worden go- houden voor surnumerrfTrs van 1906 en vroeger en de adspirant-commiezen, die rich daarvoor zullen aanmelden. - Ds. H. J. L. do Vries, to Groningen, die heb beroep naar do Chr. Geref. Kerk te Hilversum hoeft aangenomen, hoopt op 28 Nov. a. s. afscheid van zijn Gemeente te» nemen en den daaropvolgenden Zondag zijn intrede te doen te Hilversum, na be vestigd to zijn door ds. H. Janssen, van Leiden. Door den korkoraad der Ncderd.- Herv Gom. te Arnhem was voor de vao-v t-ure-ds, J. II. L. Roozemoijcr het volgende drietal predikanten opgemaakt: J. D. J. Idenburg, te Amsterdam; J, Buenk, to Maassluis, en G. Oorthuys, te Leiden. Be roepen is ds. Idenburg. Er heeft zich thans to Utreoht oen co mité gevormd, bestaande uit personen, be- hoorende tot verschillende richting, on dat zich ten doel stelt tot afschaffing der kor- mis te geraken. Dit comité bostaat uit do volgende per sonen Dr. J. R. Slotemaker de Bruino, predi kant bij do Ned.-Herv. Gemeente, dr. H. L. Oort, pred. bij do Rcmonstrantscho Ge meente, mej. F. J. van Beeck Calkoon, H. van Andeh lid van don gemeenteraad en van de Provinciale Staten, J. L. Toy- ten, leider dor Middernachbzending aldaar, mr. A. de Graaf, J. Gerritsen, lid van de afd, Utrecht dor S.-D. A.-P., baronesse O. van Lyndon, mevr. M. G. Muller Lulofs, P. J. Nahuyzen, voorzitter Ohr. Nat. Werkmansbond, Hugo Nolthenius, dr. N. J. Singels, rc-ctor van het 6todolijk gymna sium, jhr. mr. K J. Sohorcr, lid van den gemeenteraad en J. E. Wcenink, lid van de Kamer van Koophandel, secretaris van de Utrechtsche Winkeliersverecniging. Het oomitó zal zich dezer dagen met eofl adres, houdende verzoek van afschaff ng der kermis tot den gemeenteraad wenden Blijkens de gisteren ton raadhuize te 's-Gravenhage gehouden oandidaatstclllng rijn als candidaten voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing gesteld in distriot II: do hoeron J. Bleeker, jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot, mr. L. TT. Roodenburg, A. Roodhuijzen, L. L. H. de Visser in district III: de hoeren mr. O. Th. v. Deventer, O. Groll, A. A. v. d. Mark, J. R. Snoeok Henkomans, mr. W. J. Snouck Hur- gronje, L. W. J. K. Thomson, K, v. Trlgt, 0. Vrolijk Jzn. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam stellen voor oen crediot te verleenon van totaal f 102,310 (f 66,000 en f 30,340) voor den bouw van twee barakken, éón voor verpleging voor lijders aan besmet telijke riekten en éón voor observatie, op het terrein van het Wilhclmina-Qaathuis. Do thans beschikbare ruimte wordt tett eenenmale onvoldoende geacht. Gisteren is te Apeldoorn overleden de oud-kolonel van den Militairen Geneeskun digen Dienst, J. M. Engelhart, officier ltï do orde van de Eikekroon, 81 jaar oud. FEUILLETON. Be nsemvo rèjksiesht. 48) Elk werkelijk talent koestert 't vollo ver trouwen in eigen bekwaamheidzij nam dan ook Karloffs raad ter harte en maakte zioh niet bezorgd over de toekomst. Haar viocl zou in haar onderhoiri en dat van haar va der voorzien, mogelijk zouden zij zelfs heel behaaglijk kunnen leren. Dit bewustzijn gaf haar een gevoed van stil geluk, hetwelk op haar gelaat een blijmoedige kalmte toover- de. Op het terras staande, beschutte zij haar bogen met haar hand en beschouwde de luoht. Het zou een mooie namiddag worden haar laatste rit moest lang in herinnering blijven. De Laatste rit! Tranen benevelden haar oogen en zij meende te stikken. Da laatste ritNa dezen dag zou Jane ecn an- 'dere meesteres krijgen. Kon zij maar naar haai toegaan en haar zeggen, hoeveel zij van dit dier hield en haar laten beloven, dat zij hot altijd goed zou behandelen. Hoo beheim- zinnig spint het mcnschelijk hart rijn voel- vczels om de voorwerp n zijner liefde 1 Waarom laat het verlies van een geliefden hond of een geliefd paard zulk een leegte in. het hart achter? Wellicht wijl het hart zich zonder eenig wantrouwen ontsluit voor het trouwe, nooit bedriegende, stomme, maar aanhankelijko dier, dat ondanks rijn kracht zoo hulpedoos is. Betty Liet haar hand vallen en sprak Ja- toes aan, die in de buurt op haar bovelen wachtte.. „James, laat Pierre een mand met eetwa ren inpakken; twee borden, twee messen, vorken, enz. Wij willen vanmiddag in Noor delijke richting rijden. Dit is uw laatste rit, want morgen worden de paarden verkocht." Wat zëide zij dat dapper „Ja, juffrouw Annesley." (Wien dacht zij daar in het Noorden te ontmoeten?) „Hoe laat moet ik met de paarden voorkomen?" „Om drie uren." Zij begaf zich weer in huis en wel naar hot studeervertrek, waar zij haar vader ba zig vond de morgonpost na te zien-. Zij ging naast hera zitten en keek haar eigen brieven door. Eon uitnoodiging voor een lunch bij de vrouw van den staatssecretaris. In de pa piermand. Een bal in de Gountry-club, een bal bij den Brariliaanschen gezant, een voorstel om met kennissen naar het theater te gaan; het een na het ander fladderde in de papiermand. Een rekening voor bont, een rekening van de naaister, een voor bloe men, een voor handschoenen, enz. Zij legde deze rekeningen naast elkaar, telde de ge- Keele som bijeen en fronste bet voorhoofd. Hoe had zij toch zoo verkwistend kunnen zijnToevallig keek zij haar vader aan. Ge heel verbijsterd staarde hij naar. een strook paj)ier tusschen zijn bevende vingers. „Wat is er?" vro'eg zij ietwat ongerust. „Dat begrijp ik niet," antwoordde hij, terwijl hij haar het papier toehield. Ook zij begreep er in het eerst niets van. „Dat heeft Karloff niet gedaan," ging haar vader voort; „want het bewijst, dat hij den wissel heeft laten disconteeren. Die js betaald. Ik had geen twintig duizend in do Bank; niet eens het vierde deel van die som; Het. moet een vergissing rijn. Onz© agent dacht, dat het huis niet voor Maan dagmorgen zou kunnen verkocht wordon. Wanneer hij het dan nog niet mocht ver kocht hebben, zou hij persoonlijk den wissel inlossen. Dat heeft h ij niet gedaan, anders zou hij het mij wel meegedeeld hebben." En daarop riep hij, plotseling weer geheel door zijn verdriet overmand: Betty, arm© Betty 1 Gij kunt mij Diet vergeven; ik kan mijzelf immers niet vergeven?" „Vader, ik ben dapper. Wij willen alles vergeten; dat is in elk geval veel beter." Zij kuste hem op de hand en streek lief devol daarmee over lianr eigen wang. Toëi stond rij op en begaf rich naar het raam waar zij den wissel van allo kanten be schouwde. Niets was daarop te zien dan Karloffs handteokening en dio van haar va der en een rooden stempel van de Bank. Buiten, bij den stal, zag zij James, die de paarden te drinken gaf. Plotseling werd Betty's gelaat donkerrood van schaamte en even plotseling weer bleek. Zij vouwde den wissel toe en stak dien verstrooid voor in haar japon, waarop zij zich, als onder den invlcod van een zonderlinge gedachte, hoog oprichte. Ditmaal verried de blos, welks haar gelaat overtoog, geen gevoed van schaamte en haar oogen schitterden met een eigenaardigen glans. Dat mocht niet zijn; neen, dat mooht niet- zijn 1 „Wij moeten bij de Bank informeer en," zeide rij. „Wees niet neerslachtig, vader; het ergste is voorbij. Wanneer gij een mis slag hebt begaan, dan is die vergeten. Ik zie de toekomst onbezorgd te gemoet." „Voor jonge onschuldige oogen is de toe komst altijd helder; maar wie ouder wordt, ziet rechts en links schitterenden zonne schijn en staat zelf midden daar tusschen in de schaduw. Dapper hart, ik verheug mij over je mood. God zal voor je zorgen; hij zal zijn schaduw niet ook op jou laten val len. God zegeno jeAch, hoe zal ik «ons tegenover do beschuldigde oogen van je moeder staan „U mag niet langer aan zulke gedachten toegeven, vaderu mag dat ter wille van mij niet. Als alles betaald is, zal er nog ge noeg overblijven, totdat ik en mijn viool iets te doen vinden. W61 beschouwd moeten de toejuichingen der wereld iets heerlijks zijn. Reeds nu rie ik de beoordeelingen ia de couranten voor mij: „Een voormalige dame der groote wereld, in de voornaamste kringen van Washington wel bekend, is gis teravond op het concert voor het eerst op getreden. Zij bracht iedereen in verbazing. Een koningin van de diplomatieke krin gen van onze stad en van het buitenland is gisteravond als vioolspeelster in het open baar opgetreden. Een van Washington^ beste rijderessen," enz. En onder een dier artikelen zal men dan kunnen lezen, dat ik voor een dilettante tamelijk goed speel. In al dien tijd van beproeving was dit hanc eenigst bitter gezegde en zij had er dade lijk berouw van, zoodra rij het zich had la ten ontvallen. Gelukkig had haar vader in het geheel niet geluisterd. Zijn gedachten hielden zich met het geheim van den betaalden wissel bezig. Betty had haar paard bestegen en greep de teugels, terwijl James do mand met pr viand toegespte. Toen dit geschied was, wierp hij rich in den zadel en raakte zijd mute aan, ten t-eeken, dat alles gereed was. En nu reden zij op dien verrukkolijkon No vemberdag voor het laatst samen. Er woed eon gelijkmatige wind; dikke, witte wolken dreven pijlsnel aan don helderen hemel voort, de bladeren fluisterden en ritselden in den wind; hot was een uitgezochte dag Maar het was ook him laatste rit en het lot was ihun een vergoeding schuldig in den vorm van dozen kostelijken namiddag. Do laatsto rit! Warburton liet do mond hoeken hangen. Miramcr meer met haar rij den Een brok kwam bij die gedachte in zijn keel. Hoo moeilijk viel het hem, zioh. van haar los to scheuren! Maar het moesti zijn. Nooit kon hij zich aan haar dankbaar heid prijsgeven. Hij moest verdwijnen zooals de goede fee in het sprookje. Wanneer hij nu heenging en zij ontdekte, wat hij gedaan had, dan zou zij zich zijner altijd met eert gevoel van waardeering, wellicht zelfs vun teederheid herinneren. Wanneer zij in de schemering op haa* viool zachte melodieën speelde, zou wellicht do een of andere g>- (Lachtc n-nn hem rijn gewijd. Na het voorge vallene na zijn verachtelijk comedicspel en de crisis, welke haar vader had doorge maakt zou het haar onmogelijk rijn, hem lief to hebben, want zij moest hem met arg waan beschouwen wijl hij van haar onver» diende schande afwist. Nu schoten hem de beide borden in do mand met proviand te binnen. Wien ver wachtte zij? Ach, dat kwam er immers niet op aan! Na dezen dag zou er een diepe af grond tusschen hen gapen. Hoe innig lief had hij hoar 1 Hij aanbad letterlijk haa* rrooi profiel, haar warm teint, haar glan- Eend, weelderig haar 1 En hij had haar ver» leren! Ach, deze laatste rit! (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1