Donderdag 14 October. A®. 1909. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De nieuwe rijknecht. fjo. 15229 LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J, Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loidon por weok 9 Oontii por 3 m»udea i f MO. Buiten Leiden, per looper es waar agenten gereatigd alja 1 1.30. Franco per poet165. Leiden, 14 October. Gelijk bekend is heeft zioh eenigen tijd geleden hier ter stede een oommisie ge vormd om plannen te beramen, om te ko men tot de oprichting van een openbare leeszaal en bibliotheek alhier. Die oommis sie heeft nu de beschikking gekregen over een pand aan de Breestraat op een voor dit doel zeer gunstig punt. In de gister avond gehouden vergadering van het Be stuur is dan ook besloten, zoo spoedig moge lijk tot de oprichting over te gaan. Hot huis zal zoodra doenlijk voor het doel wor den ingericht, en in bet begin van het ko mende jaar hoopt het bestuur de leeszaal ta kunnen openen. Nu de oprichting dus is verzekerd, mag een opwekking tot onze stadgenooten, om als lid tot de vereeniging toe te treden, niet achterwege blijven. Voor zeer groote klassen uit de bevolking zal de leeszaal een nuttigo en aangename instelling blijken, en de geringe contributie zal voor bijna nie mand een bezwaar kunnen zijn. Aan den gemeenteraad alhier ia het volgende adres gezonden: De Afdeeling Leiden van het Nederl. .Werkl. Verbond Patrimonium," met belangstelling kennis genomen heb bende van het aan U door den R.-K. Volksbond gericht adres, houdende verzoek om de voor levensonderhoud benoodigde 6om, welke voor de plaatselijke inkomsten belasting als onbelastbaar moet worden be schouwd, gesteld worden op f 600, hoewel het billijke van dit verzoek erken nende, omdat dit bedrag met het oog op de tegenwoordige omstandigheden volstrekt niet te hoof? ia-te noemen, toch, lettende op den tegenwoordigen toe stand onzer gemeente-financiën vreezende, dat een als in bedoeld adres voorgestelde verandering thans niet voor uitvoering vat baar is, neemt beleefd de vrijheid UEdaohtbaren te verzoeken, de verordening op het heffen eener plaatselijke inkomsten-belasting al dus te wijzigen, dat de als onbelastbaar be schouwde som worde verhoogd van f 400 tot f 500. Zij doet dit met te meer vrijmoedigheid, ómdat door deze verandering de groote on billijkheid) zou worden opgeheven, welk3 door de laatst vastgestelde wijziging der bedoelde verordening is ontstaan. Daar door toch wordt hij die f 500 inkomen heeft van het betalen aan de plaatselijke inkom stenbelasting vrijgesteld; terwijl een ander die slechts f 25 per jaar meer verdient, te gen het in dit jaar vastgestelde heftings- peroenbage wordt aangeslagen vóór f 5.771. Met alle bescheidenheid veroorlooft zij zich de opmerking, dat hierdoor de schaal van opklimming met een veel te hoog oijfer aanvangt. jttedenen waarom zij vertrouwt, dat dit haar verzoek door u in gunstigen zin cal worden beantwoord. Namens de afdeeling voornoemd, is het adres önderteekend door den voorzitter J. Bosch en door den secretaris O. Laterveer. Men verzocht cas tevens te willen mede- deelen, dat db verschillende werklieden verenigingen alhier, die met dit verzoek instemmen, worden verzocht om door het inzenden van adhaesie, haar medewerking te verleenen. Ook de tweede opvoering van „Adam in Ballingschap" van de eerste voorstel ling gaven we reeds uitvoerig verslag werd door een talrijk publiek bijgewoond. Alleen de loge was niet zoo goed bezet. Met de grootste aandacht werd ook nu het spel der leden van het „Het Tooneel" ge volgd en na elk bedrijf werden bijvalsbe tuigingen geschonken. Na het laatste be drijf werden de heer Cauwenberg (Adam) en mevr. Jacq. Royaards-Sandberg (Eva) driemaal teruggeroepen., Met de „St.-Ct." No. 242 zijn verzon den afdrukken der gewijzigde statuten van den Verhuurdersbond van Huiseigenaren voor Leiden en Omstreken. De gemeenteraadsleden Lisman, Mackay, De Groot, Yegtel, Van Malsen en Van Pallandt, te 's-Gravenhage, hebben voorgesteld op de. Gemeentebegrooting voor 1910 een memoriepost: „Bijdragen in de kosten voor schoolreisjes en schoolwandelin- gen" op te nemen in plaats van den kre- diefcpost die uitgetrokken is voor „kosten van belooningen en eereblijken". De generaal-majoor A. X Vetter, com mandant der 3de divisie, heeft met ingang van 1 November pensioen aangevraagd. Men deelt medeHet Comité van voor bereiding voor de oprichting van een algo- meenen Nederlandschen Ambtenaarsbond dat een rondschrijven zondt aan alle amb tenaren waarin het doel cn de wenschelijk- heid der nieuwe organisatie wordt uiteen gezet, heeft niets uitstaande met den reeds op 8 Augustus 1909 opgerichten Algemeenen Bond van Nederlandsohe Rijksambtenaren, die reeds op heden ruim 6009 leden telt en zich op neutraal standpunt plaatste. Van laatstgenoemden Bond zal 1 Decem ber het eerste nummer verschijnen van „De Rijksambtenaren." Beroepen is bij de Ncd. Hervormde ge meente te Waddingsveen ds. J. P. Paauwe te Beunekoin. H. M. de Koningin heeft aan Missak Effendi, die gisteren aan H. M. zijn terug- roepingsbrieven als gezant van Turkije bij ons Hof overhandigde, bij die gelegenheid het Grootkruis der Orde van Oranje Nassau verleend. Do afgetreden gezant van de Porie ver laat morgen de residentie en gaat zich voor vast te Parijs vestigen, alwaar hij tijdens zijn diplomatieke betrekking te 's Gravon- liage reeds een groot gedeelte des jaaTs door bracht. Z. K. H. Prins Hendrik' wordt na zijn terugkeer in het laatst dezer maand uit Mecklenburg, den 3den November voor korten duur in de residentie verwacht. Naar men Verneemt is door den Duit- schen Koizer, Koning van Pruisen, benoemd tot ridder 4de lel. der Kroonorde de lieer F. J. Terlaak, commissaris van politie te Arnhem. Do Groothertog van Mecklenburg heeft den kapitein Graaf Du hlpflceau, adjudant van H M. do Koningin, benoemd tot Ridder met Kroon der Mecklenburgsche Orde van den Griffioen. De Hof jager Weyne, in dienst van Z. K. H. den Prins, kroeg do Fiedcrik-Frans-medail- le van Mecklenburg, Tot assistent aan het Station voor Maalderij en Bakkerij te. Wageningen ia benoemd de heer D. van der Want, te Gouda. Te Amsterdam zijn benoemd tot on derdirecteur aan de Openb. Handelsschool met daaraan verbonden hoogore burger school met 3 j. c. C. J, Voortman, leeraar aan dio soholen, tot onderwijzer aan een openb. lagere school T. B. Peeren te Rotter dam. De arr.-rechtbank te Assen heeft", ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende al- phabetisohe lijst van aanbeveling: jhr, rar, D. J. den Beer Poórtugael, substituut-offi cier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Heerenveenj mr. D. ten Bok- kel. Huinink, kantonrechter te Bolsward mr. J. H. de Vrie3, rechter in de arrondis- sements-rechtbank te Winschoten. Het stoomschip Oranje, van Bata via na*r Amsterdam, passeerde 13 Oct. Dungencss; da Sumatra, van 'Amster dam naar Batavia, vertrok 13 Oct. van Antwerpendo H o 11 a n d i a, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, arrivècrde 13 Oct. te Bahiade Maasland vertrok 13 Oct. van Amsterdam naa.r Brazilië en Bue- nos-Ayres; de Laertes, van Java naar Amsterdam, vertrok 13 Oct: van Londen., KATWIJK-AAN-ZEE. Voor enkele dagen werd door do politio alhier proces-verbaal opgemaakt tegen een voddenkoopman uit een naburigo gemeente wegens diefstal van drie seizings (gedeelte eener vleet) ten nadeolo van H.H. Gobrs. Den Duik. Thans is dezelfde persoon verbaliseert! ter zako van het stolen eoner kous. LISSE. Do heer Albert van der Zaal heeft wegens gezondheidsredenen zijn ontslag ge nomen fils lid van den Genv>enteraad alhier. Gisteren is alhier in het Hotel „Do Witte Zwaan" vanwege do afdeeling Lisso van het H. B. G. do derdo veiling gehouden van drogo bloembollen, onder directie van do heer en Bader on Do Mooy cn ten overstaan van Notaris O vermeer, to Nieuw-Vennep. De handel was ditmaal vlug en voor goedo kwaliteit werden zeer goede prijzen besteed. Wij noteerdon van do volgende soorten ach terstaande prijzen: Grand Due f 15 A f 18. Murillo f 46 a f 55. La Reino f 16 a f 21. Thomas Mooro f 13 a f 20. La Precieuse f 13. Prins van Oostenrijk f52. Men Trcsor f46. Salvator Rose f 42. Vermillion Brilland f 73. La Candeur f 10. Rose Gris do Lin f 18. Artus f 19. Rose Queen f 9. Witte Potte- bakkcr f 12. Bic. Empress f 6. Bic: Em peror. f6. Bic: Victoria f9- Princcps f 3-50. Ornaties f 10. Alles per H. L. en moest verhoogd worden met 8 pCt. kosten. Va.n dit seizoen zullen twee dergelijke vei lingen worden georganiseerd. Do catalogus bevatte ruim 300 nummers'. De uitslag van de. gisteren in het Ho tel „Do Witte Zwaan" en vanwege do af deeling Ocgstgeest van de Hollandsclie maat schappij van Landbouw gehouden stierenkcu- ring is als volgtIngezonden werden 30 stuks vee. In de afdeeling stierkalveren 1ste prijs, J. van Graven te Lisso, 2do prijs, J. J. van der Geest te Sassenheim. 3de prijs A. van der Vlugt te Lisso. Eervolle vermolding aan N. Breed ijk to Oegstgeest erf A. V, d. Vlugt te Lisso. ICuispinken: 1ste prijs G. Th'. Har- teveld to Warmond, 2do prijs J. vun Noort te Lisso. Kuiskalvercn1ste prijs A. van der Vlugt to Lisso; 2de prij9 W. Heems kerk te Lisso. 3de prijs J. van Gravon te Lisso. Eervolle vermeldingen J. van Gra ven to Lissse, G. Th. Heemskerk to. War mond on W. Heemskerk to Lisso. Do jury bestond uit do heeren P. Verklei te I/eiderdorp, J. Verhoog te Leiden en Jt Wassenaar te Noord wij kerhout. Eeh auto, die gisteravond op den Broek- weg alhier wildo omdraaien, geraakte met de kap door do ruiten bij een bewoner aldaar W. Rietveld. Na voldoening van do. aange brachte schade, vertrok men weer, NOORD WIJK. De recitecrclub „Utile Dul- ci," ónderafdeeling van het Sint-Jeroensgilde, besloot in haar gisteravond gehouden .verga dering, om in den komenden winter weer twee uitvoeringen to geven. De eerste om streeks 25 November, do tweede in den Vas tenavond, als de club altijd spoelt voor do leden van Sint-Jeroensgilde, dat telkenjaxo con paar gezellige avonden organiseert. Do vorgadering werd bijgewoond door den eerwaarden regisseur en door den oud-voor zitter, (thans eerelid) den hoer O. Westgeest. Qp do eerste uitvoering zal oen blijspel do hoofdschotel zijn, op de twecdo oen drama. Na een opwekkend woord waren do jongelui weer vol moed efia ijver. Zij namen zich vast voor, ten spoedigste do repetities aan to vangen en dezo geregeld to houden. Wij vertrouwen, dat de Club haai oudon roem zal handhaven. Vanwege het Gom eon tebos tuur cn „Vreemdelingenverkeer" zijn verzoekschrif ten gezonden aan do Directie van do H. S. M„ om verbotenng to krijgen in do wintor- dienstregeling van do Noordwijkscho stoom tram. Eenigo dagen geloden zotten wij op dezo plaats uiteen, waarin het ongerief van do huidige dionstregeling bestaat. Wij zullen maar hopen, dat do H. S. M. goedgunstig gezind moge zijn. Wij hooiden anders dozor dagen door iemand het vermoeden uitspreken, dat het overstappen le Rijnsburg, dat wij thans bij sommige trams moet on doen, mis schien een „langzaam gewonnen" is aan voortdurend overstappen, als do clcclrische eonmaal loopt, 't Was maar een vermoeden, doch zou het niot goed zijn, dat door be voegde personen nu al reeds geïnformeerd werd, of er ook grond voor dit vermoeden is? Als het toch eens waar was, zou clec- trischo tractie maar een gedeeltelijke ver betering zijn. Wellicht beschuldigt mon onS. van voorbarigheid. Voorzorg echter ls ton allen tijde gebleken, goed to zijn. Men kan nooit weten I Enfin, als er eerst maar goed gunstig beschikt wordt op bovengenoonule verzoekschriften. RIJNSBURG. De geheoló Koestraat was gisteren gehuld in vlaggentooi on ook oldors in de Gemeente zag men do driekleur wap peren. Onze wethouder II. van Egmond on diens echtgcnoote, beiden gezond en in volmaakten welstand, vierden hun 60-jarig huwelijks feest. Het bleek weer duidelijk, dat het geachte echtpaar zioh in aller liefde cn sym pathie» kan verheugen. Des avonds werd door onze beide muziekkorpsen „Wilhelmina" en „Euphonia" aan de feestvierenden oen ovatio gebracht, die zooals vanzolf spreekt voel volk op do been bracht. Wethouder H. v. Egmond werd in 1876 tot lid van den Raad gekozen on in 1891 tot wotliouder. Die geheele reeks van jaren! bevorderde hij zooveel in zijn vermogen was do bel anger der gcmocnto. Moge het gelukt kige echtpaar nog lang gespaard blijvon voo* de gemeente, hun kinderen en voor zoovelei* dio aan hen veel hebben to danken. SASSENHEIM. De heer H. v. Gent, on derwijzer aan de school met den Bijbel al hier is ia gelijke betrekking benoemd te 's-Gravenhage. VALKENBURG. Door het Rijk is van don landbouwer O. Barnhoorn overgeno men een koe, lijdende aan tuberculose, voor do som van f 90. Het dier is reeds naar Rotterdam verzonden, om te worden afgo* maakt. VOORSCHOTEN. Bij de 'gisteravond houden verkiezing van 4 gemachtigden voor; het kiescollege von do Ncd.-Hcrv. Gcmeentd werdon horkozen de aftredendon, do heeren: H. J. Balfoort, J. M- .van Kempou, O. Meijer en C. A. Paap. Gisteravond hield Voorschotens Marf-i nonkoor „Door Eendracht verbonden" zbrf 5do jaarvergadering in het Ambachtshuis. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord het vijfjarig bestaan van „D. E. V," hor- dacht had, bracht do secretaris hot jaar-» verslag uit en deed do penningmeester tqj kening on verantwoording, waaruit bleek dat do Vereeniging er financieel gunstig voor stond. Vervolgens was aan de ordo do be noeming van een directeur. Herbenoemd word weder do hoer Com. A. Bonton, van Lei den. Do aftredende bestuursleden wordeni daarna met algemcene stemmen, op óón nat- herkozen. Ten slotte bleven do loden nog geruimon tijd gezellig bijeen. Door hot hou den van voordrachten wisten onkelo leden heti feestelijk karakter van don, avond niot wei nig te vorhoogen. .WADDINGSVEEN. Zooals roods in hc6 kort gemold, brak Woensdagmorgen togen vijf uren in do Nosso een lievige brand uit» in do sohoonenfabriek van don heer lt. Aal ten. Reods Maandag had men aan 't dal£ conig onraad opgemerkt; doch met ©en paar ommer8 water was toen hot vuur gobluscht. Waarsohijnlijk is het blijven smeulen en ia 't vuur langzaam cn gestadig doorgewoekerd in 't riet onder de dakpannon. Toen wo onsi bij 't uitbreken van den brand naar het tcr^ rein begaven, was 't een grooto vuurzeo, dio do bolendende perooelen duohtig bedreigde. Gelukkig had men met goen sterken wind to kampen, zoodat niot allo spuiten van do ge meente gerequircerd werden. Werkplaats, winkel en keuken zijn totaal uitgebrand. De horlogemaker Van Leeuwen kon bijtijds allea| borgen. Do echtgcnoote van den heer v. d. S.- wiens huis dicht aaQ 't brandende gebouw; grensde .lag ziek te bed en werd dadelyk naar elders vervoerd. Van den hoer Aalterf zijn alle gereadschappcn en alle in voorraad zijndo goederen verbrand. Tegen zes uren waf( men door krachtige maatregelen don brand vrijwel moester, althans voor gevaar dorj diclit bijstaande liuizen was goon sprake moeit» Bij Kon. besluit is aan jhr. dr. J. M. vanl Haersma do With, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van g<*f zantschapsattaché benoemd, met ingang van 2 November? 1909, tot burgemeester der gemeente Dom melen H. Bijnon, secretaiis dier gemeente; Si) Hij wist echter wel, dat zijn liefdo hopeloos was; met eigon hand had hij een afgrond t-usschen zichzelf en het meisje gebracht Maar toch voelde hij een stil ge luk lief te hebben was reeds iets. (Ik ben van meening, dat niot in het bemind worden het geluk bestaat, maar in het liefhebben.) Hoe lang hij zoo stond, weet ik nietmaar het moeten minstens tien minuten zijn ge weest. Toen waggelde of rolde (ik kan niet precies zijn manier van binnentreden be schrijven) monsieur Pierre de kamer bin nen, paarsrood van verontwaardiging en met een millioen van scheldwoorden op zijn Gallische tong. „Zool Gij laat over aan mij de tafel af te nemen? Zeg? Ik wil zijn vervloektIk af nemen? Ik? Nooit. Ik kok, anders niks. In de eetzaal of ik zeg het, en gij wordt ont slagen „Goed, Peter, oude jongenriep War- burton en zijn droefgeestigheid vervloog. Deze Peter was toch een komische snaak. „Petaïre! Gij ebt de insotenc?, mij te noe men Petaïre? Ik u morgen de deur laat uit werpen. lakei „Kok!" zeide Warburton spottend, PieTre was letterlijk sprakeloos. Zulk een gemis aan respect had hij nog nooit beleefd Dat was ontzettend. Hij wilde juist zijn mond openen voor een stroom van Fransche vloeken, toen Tsamens' hand hem dat ver hinderde. „Pas op, Peter! Gij braadt uw partrijzen en kruidt uw soepen, maar gij blijft uit den stal of anders: ik u zal vermoorden of do deur uitwerpen, zooals gij zegt. De meid moet afnemen. Ik heb het overige van den avond vrij. En nu, allons, marche l" En zacht, maar met kracht duwde m'sieur Tsames den ontstelden Pierre de kamer uit en sloeg de deur achter hem toe. Wat Peter hierop zeide, wil ik liever niet herhalen, en nog minder wat hij daoht. Het laatste, wat elk van mijn hoofdperso nen dacht, voordat zij zich ter ruste bega ven, wil ik u echter verraden. Karloff: „Schande hier, schande daar, zonder dit meisje kan ik niet leven." Annesley: „Dus heeft iedere verkeerde stap een tweeden ten gevolge cn uit den doolhof der schande is geen uitweg te vin den." Pierre (tegen Celeste): „Hij moet ontsla gen wordeni" Celeste (tegen Pierre): „Hij is bijzonder knap Warburton: „Ik heb baar zoo innig lief!'' Het meisje (met een gelukkig lachje haar spiegelbeeld toeknikkend)„O, mijnheer be diende 1 Waarom toch?" Den volgenden morgen deelde monsieur Pierre zijn meesteres het onbeschaamd en aanmatigend gedrag van den stalknecht te genover hem den \origen avond mede. Het jonge meisje kon nauwelijks haar lachlust bedwingen, want monsieur Pierre was aller- potsierlijkst in zijn woede. Ontzettend, mademoiselle, bepaald ont zettend! Hij mij noemt Petaïre zonder eenig respect en mij uit den stal geworpen. Ik niet kon hem uitdagen, hij slechts een 6talk?rocht is en niets weet van amende honorable." Mademoiselle liet m'sieur Tsames komen. Zij wilde de klucht volkomen maken. „James, wanneer gij bedient, moet gij ook de tafel afnemen. Dat moet bepaald gebeu ren. Ik wil niet, dat de kamermeid, behalve bij het afwasschen, het porselein aanraakt. Hebt gij dat begrepen?" „Ja, juffrouw Annesley. Ik heb echter gisteren daartoe geen opdracht gekregen." Hij was verontwaardigd. Monsieur Pierre blies zich op als de kik- vorsch in Asops fabel. „En gij, Pierre", zeide het jonge meisje en deed daarmee de opgeblazenheid van den chef te niet. „Gij hebt James geen bevelen te geven. Dat zal ik wel doen. Ik verlang geen twist en strijd tusscken mijn dienst boden. Denk daaraan, Pierrecn ^ij ook, James. En geeft elkaar nu de hand." De stalknecht en de chef schudden elkaar de hand, en tot mijn leedwezen moet ik be kennen, dat James' druk de slappe han l van monsieur Pierre verscheidene uren achtereen voor elke bezigheid totaal onge schikt maakte. Er parelde koud zweet' op het breede voorhoofd van monsieur Pierre, toen hij de keuken weer betrad. „Rijden wij vandaag ook, juffrouw An nesley?" vroeg James, „Neen, ik rijd vanmorgen niet", gaf zij kalm ten antwoord. James boog deemoedig zijn hoofd bij deze terechtwijzing. Wat gaf hij daarom? Bezat hij niet een roos, welke haar lippen hadden gekust? „Gij kunt gaan", zeide; zij., James ging heen en floot zelfs zacht,, Had ik toch het geluk gehad bij het voor val van dien namiddag tegenwoordig to zijn I Nu nog, wanneer er over gesproken wordt, trekt mijn koetsier een pijnlijk go- zicht. Dat hij er ooit hartelijk om gelachen heeft, geloof ik niet. Om drie uren, toen Warburton juist het morgenblad las, hoorde hij Pierres klagen de stem. „Wat heeft die vetgemeste gek nu weer?" bromdo James. „O, hij brult aan één stuk door om hulp", beweerde William. „Zij hebben hem zoo ver- wend, dat hij zich gedraagt als een jongen van tien jaar. Eens heb ik Geleste een kus afgestolen en ik laat mij doorschieten, wan neer hij niet begon te huilen." „Hebt gij een kus gestolen, zoo?" zeide James bewonderend. „Alleen om hem woest fo makon." Maar "Williams rood golaat logenstrafte zijn on- vérschilligen toon. „Ga gij echter eens kij ken wat hij wil. Mijn handen zijn rol wa gensmeer." Warburton, dio besloot Williams raad óp te volgen, wierp de courant op de tafel en ging naar de achterdeur, waar hij Pier re opgewonden zag heen en weer loopen. „Wat is er, wat wilt gc?" vroeg hij knor rig. „Ontzettend 1 De kachelpijp ia uit elkaar gevallen I" James lachte'. „Ik kan 'et nielc bereiken Ik kan niek kooken, voordat ët weer vast zit. Gij zijt groot," voegde hij er waardeerend bij. „Goed, ik zal haar wel voor u in elkaar schuiven." Brommend betrad James de keukent stapte op een stoel en begon 'de kachelpijp te hanteeren. Do pijp gedroeg zich echter zeer weerspannig, doch Jamca werd eigenzinnig en wilde niet toegeven. Telkens wanneer de eene zijde naar binnen schoof, ging de andere er weer uit, totdat James het geduld verloor en woedend werd. Toen hij zich in zijn woede te veel uitrekte, sloeg de stoel om, en om het evenwicht niet te verliezen, greep hij naar de pijp. Een raooio toestand 1 De pijp viel naar beneden en daarmee een groote hoeveelheid vettig roet Monsieur Pierre begon van ontzetting tti, wanhoop luid te brullen. De pasteitjes ach ter op de kachel waien reddeloos verloren.. Mademoiselle Celeste gilde van 't lachen* maar bf over den aanblik der pasteitjes óf over het uiterlijk van monsieur James, dat kan ik niet precies zeggen. James stond op, terwijl hij tusschen zijn tanden mompelde. Met kracht stiet hij mot zijn voet naar Piere, die ternauwernood aan den Bchop ontkwam. Pierres oogen stonden vol tranen. Wat was dat voor een keuken 1 Roet, roet, over al, op den vloer, op de tafel, langs de mu ren, in do lucht I „De pijp", harstte hij los, „de pijp 1 'et geheele huis komt vol rookl" Knipoogend en niezend, ziedend van wod- de, stapte James wederom op den stoel en eindelijk gelukte het hem, de twee stukken der pijp in elkaar te schuiven. Ditmaal ging alles vlot, maar de keukendeur werd op hetzelfde oogenblik geopend en juffrouw. Annesley verscheen op het tooneel. (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1