N°. 15^18 Ti*ydag l October. A0. 1909. <§eze <£ourant wordt dagelijks, met uitzondering van ,§oii- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. WINTERDIENST. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. IDSCH DAGBLAD PRIJ8 DER ADYERTRNTIEN: Yau I0 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. Qrootere letten naar plaatsruimte. - Kleine sdvertentiën ran 30 woorden 40 Cents oontant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het ineasaeeren wordt/"0.05 berekend. PBIJS DEZER OC JKAMT: Voor Letdea per week 9 Centsj per 3 mianden 11 l l f 1.10. fiaiten Leiden, per looper en waar agon ten goreitigd lijn B 1.30. Franco per poet1.65. I October* 1909. Aon de Abonné'a wordt heden avond bij het „Leidsch Dagblad" het kleino boekje aangeboden, waarin do win- tordienet van troinon, trams'en boo ten ia opgenomen. Abonnó's, die hot „Leidsch Dagblad" on der band per pest ontvangen, wordt dit op aanvrage toegezonden, Aial uiting passage Uitei-stegracht. Burgemeester on "Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de pas sage langs de Uiterstegraoht, tue- schen de perceelen Nis. 49 on 51, ten be hoeve van de verbouwing dier perceelen, tot nadere aankondiging zal b ij n gestremd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. YAN HEYST, Secretaris. Leidon, l October 1909. HINDEBWKT. Burgemeester en WethouderB van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de Firma GEBR. YAN WIJK en Co. en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van haar wollendekenfabriek door plaatsing van een nieuwen stoomketel en vergrooting der ververij in het perceel Vestestra&t No. 42/46, kad. bekend sectie I nos. 2353, 2119, 2120 en 2121. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Scoretaris. Leiden, 1 October 1909. Het meest belangrijke van de gisternamid- dag gehouden Raadsvergadering was wel het feit, dat de burgemeester na daartoe eenige jnalon door een vrij ernstige ongesteldheid verhinderd te zijn geweest, weder persoon lijk de vergadering leidde. Toen de Raadsleden van uit de leeskamer 'de raadzaal binnenkwamen, drukten zc den (Voorzitter, die als gewoonlijk bijtijds op post iwoa, de hand en wenschten hem hartelijk 'geluk met zijn herstel. Maar daarmede was [het nog niet uit. Na de opening der vergadering nam prof. Fockema Andreae namens den Raad het jwoord om ook in het openbaar zijn verheu genis er over uit te spreken, dat de Raad lijn voorzitter weder in zijn midden zag, *ij het dan nog slechts aanvankelijk hersteld, er den wensch bijvoegend dat dit spoedig door een algeheel herstel mocht worden ge- [volgd; waarmede de geheel© Raad harte lijk instemde. Dit spontaan en gul blijk van sympathie van den Raad met zijn voorzitter is het beste bewijs hoe hartelijk ook bij alle Verschil van gevoelens en opvattingon, waar van wij dikwijls getuigen zijn geweest, de sa- tmenworking tusschen den Leidschen Raad en zijn voorzitter is, en hoe de laatste door dan Raad wordt gewaardeerd. Het bleek uit het antwoord van den voor zitter, wiens stem nog niet zoo frisch klonk ials anclers, dat hij gevoelig getroffen was door dit hartelijk blijk van toegenegenheid en het kwam uit het hart, toen hij met hadxuk verzekerde, dat dit voor hem een jaan3poring zou wezen, om, mocht het zijn, meer nog dan vroeger zijn beste krachten te geven aan de gemeente. Moge dit hem door een spoedig algeheel herstel gegeven gorden I Nu toog men weer aan den arbeid. Er waren heel wat stukken ingekomen, .Waaronder nogal belangrijke, die de bijzon dere aandacht zullen vragen van het College yan B. en Ws. en den Raad. Zoo bijv. het adres van de afd. Leiden van den R.-Kath. Volksbond, om wijziging te brengen in de heffing der plaatselijke direote belssting, in dien zin, dat inkomens beneden f 600 niet zullen worden aange slagen, dat het gemeen te-bestuur op een zeer moeilijk terrein brengt, en het verzoek van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen om wijziging in de verordening, regelende den van gemeentewege te verleenen steun tor be vordering van de verzekering tegen werk loosheid, dat tot onze verwondering niet ^verd voorgelezen. (Wij zullen later nog wel eens in de ge legenheid zij'n ons oordeel over deze ▼«zoe ken uit te sproken. Hierop kon men aan dë agenda zelf be ginnen, waarmede het nogal vlot ging. Door het woder bodanken van den hoïr Vergouwen als lid der Commissie van Be heer over do gestichten ,,Endeg>est" en „Rhyngeest", waartoe hij blijkbaar om den heer Pora to weren, in de vorige vargade- ring bij verrassing benoemd werd, welke benoeming hij toen aanvaardde, werd nu prof. Wildcboor gekozen. Do heer Pora, hoewel niet op de aanbeveling voorkomend, kreeg nog zeven stemmen, ongetwijfeld van leden, die hebben gevoeld dat men in de vorige vergadering dit aftredend lid, onroclit heeft aangedaan. Do heer Wildeboer was niet aanwezig. Men vertrouwt, dat hij do benoeming zal aan nemen. Ongetwijfeld is hij als oud-predikant in dezo Commissie uitnemend op zijn plaats, naast ©an technisch man en een medicus. Door do intrekking van de roods in 1899 verleende vergunning tot het plaatsen van de bekende drinkkiosken, aan den hoor Van Keokon, zullen ze eindelijk verdwijnen. Het zal do stad zeker niet ontsieren en het pu bliek belang zal er ook niet onder lijden. Wie zich wil verkwikken zonder een huis met vergunning binnen te gaan, kan terecht in de verschillende melkealoos of lunchrooms, en wie zijn dorst builen wil losschen, doet het goodkooper bij een der openbare diink- kranen. Over drinkwater gesproken, de hoer Room maakt© zich bij een volgend punt ongerust over voldoenden druk in de toekomst van de- duinwaterleiding, als, zooals nu zou geschie den, meerdere overeenkomsten zouden worden gesloten, zooals thans do Maatschappij wilde met Rijnsburg. De heer Korevaar kou hem geruststellen. De druk is thans, dank zij den watertoren aan den Hoogen Rijndijk, zeer voldoende, doch bovendien zal men in Rijnsburg aange sloten worden aan de hoofdleiding te Katwijk, terwijl eindelijk deze overeenkomst eigenlijk is een bevestiging van iets, dat reeds be staat, zoodat er feitelijk met meer water betrokken zal worden. Drie geruststellingen voor één dus, waarmede de lieer Roem don ook volkomen tevreden gesteld was. Het verzoek van don adjunct-markt-en ha venmeester en van de havenrechercheurs, om verhooging van jaarwedde, gaf aanleiding tot eenig debat en oenprotest- De heer Sijtsma verdedigde eenige verhooging, voor namelijk voor de haven-rechercheurs, eu maakte aan hot slot de ondeugende zinspe ling, dat deze drie mannon met dergelijke verzoeken tegen zich hebben, dat zij niet tot een machtige organisatie behooren. Dit lokte een protest uit van den hoor Fokker, aange dikt door mr. Aalberse, die meende dat de Raad zulke verzoeken beoordeelde buiten stembus-verwachtingen om, hoewel do heer Sijtsma zelf moest weten hoe dit bij hem het geval was. De heer Van Hoeken deed hetzelfde nog eens dunnetjes over en de Raad gaf teekenen van instemming. De heer Sijtsma nam dit protest niet hoog op. Zeker, ieder zij in eigen gemoed verzekerd en dat hij voor deze drie mannen opkwam, bewees reeds dat in dit geval kiezersgunst hem geen parten speeiae. fTij Jiorumerde er ovenwol aan hoe in som mi go kringen zelfs stemmen opgaan om aan ambtenaren het kiesrecht te ontnemen, juist uit overwegingen waarop hij zinspeelde. Hiermede was deze zaak af gedaan; de Raad was blijkbaar gisteren in een te verheugde stemming om erg warm te worden. Over de zaak zelf debatteerden vooral do heer Sijtema en de voorzitter. Het argu ment van den heer Van. Hoeken dat het nu al een zeer ongesohikt oogenhlik was om do salarissen van deze ambtenaren te regelen aangezien zij, wanneer straks de nieuwe vaart om do stad loopt, tooh weinig of niets meer zullen hebben te doen, kon moeilijk als een argument gelden. De vaart zal nog wel wat tijd op zich latcD wachten, en als dan deze ambtenaren niet meer noodig zijn, moet er natuurlijk een andere werkking voor hen worden gezocht. Daar door den heer Sijts ma een voorstel tot nadere regeling dier salarissen bij de begrooting werd verwacht, wilde de heer Fokker dat punt nu uitstellen. Hiertegen verzette zioh vooral de heer Fookema Andreae en daar de heer Fokker niet op voldoenden steun durfde hopen, onderwierp hij zijn voorstel niet aan een stemming en werd het afwijzend praead- vies van B. en Ws. aai genomen. Deze amb tenaren hebben dus nul op request. Het verzoek om een subsidie van f 500 voor de Huisvlijttentoonstelling in 1910 in Den Haag te houden, vond van geen enkele zijde ondersteuning en het subsidie van 100 gulden door B. en Ws. aan de plaatselijke drankbostrijdersvereenigingen werd op prin- cipieele gronden alleen bestreden door prof. Fockema Andreae, die vooral bedenkelijk achtte het argument van B. en Ws dat, nu de Regeering is voorgegaan met het steu nen van de landelijke vereenigingon, de ge meente dit voorbeeld zou moeten volgen. De Sta ten-Generaal mogen heel knap zijn, spr. vil toch niet aan hun leiband loopen. De voorzitter had deze principieele bestrij ding wel van den heer Fockema Andreae verwacht, al viel het hem blijkbaar mee, dat deze zich tot een kort woord van waarschu wing bepaalde. De vier of vijf vereenigingen hier ter stede sullen dus samen 100 gulden voor haar propaganda kunnen dooien. Groo- te dingen kunnen rij er wel niet voor doen, dooh do zedelijke steun, die er voor de ver eenigingen in is gelegen, dab de gemeente haar pogen welgevallig is en geldelijk steunt zal het meer doen. Het denkbeeld van den heer Fokker om don Raad ook nog te doon beslissen hoe dit bedrag onder de verschil lende organisaties zal worden verdeeld, werd niet ernstig opgenomen en do voor zitter meende terecht dat do heer Fokker nu wel wat heel ver ging in het besnoeien van de rechten van B. en Ws. En zoo kwam men eindelijk aan het groo- te voorstel van deze vergadering: den aan koop van grond voor de asch- en vuilnis- stalen, waarover in ons blad ook al heel wat geschreven is. 't Was of er toen eleotrioiteit in de raad- zaallucht kwam. Een eDkel raadslid liep naar den voorzitter, vermoedelijk om reeds het woord te vragen, want er waren velen aan bod. Hot ware een harde dobber geworden voor B. en Ws. om dit Voorstel er door to krijgen. Bohalvo de vele bezwaren in ons blad geopperd, waarvan het geldelijk be zwaar nog wel liet allerzwaarst was, is in een adres van den heer W. G. Sillevis o. s. te Leiderdorp, betreffende deze kwestie een argument gebezigd, dat ook nogal be- teekenis had, naar ons toeschijnt De asch- en vnilnisstalen moeten niet boven de stad liggen op straffe dat. zii heb water onzer grachten nog meer vervuilen. Hoe het zij, met een ietwat ondeugend lachje sneed de voorzitter alle debat, af door dr mededeeling, dat B. en Ws. hun voorstel terugnemen. Niet, zooals hij zei, om de bezworen daartegen in de pers geopperd maar uit de nuchtere overwoging, dat het gemeentebestuur van Leiderdorp in een spoedvergadering misschien wel in den nacht op grond van art. 4, no. 2 een verordening heeft ontworpen, welke door den gemeenteraad ook in een spoedverga dering is goedgekeurd, en waarbij is verbo den dat op bedoeld terrein de vuilnisstaal wordt gevestigd. Of deze gemeente daartoe het recht heeft, durfde dc voorzitter niet zeggen, we kre gen den indruk dat hij het tegendeel meen de, dooh B. en Ws. achten het toch geraden nu maar niet tot. den aankoop over te gaan. Wij gelooven dat Leiderdorp, dat ze- kor gelijk heeft dat het zich tegen de plaat sing der asohstnlen zoo midden in haar ge meente vorzet, aan B. en Ws. een dienst heeft bewezen, door hun dezen eervollen af tocht te bereiden. Het voorstel zou tooh stellig verworpen zijn, naar onze meening. De heeren konden hun redevoeringen dus voor zich houden. Twee hunner, de heeren Yan Hoeken en Pera, moesten toch nog even getuigen, de eerste trouwens met een omhaal van woo: en, waarin rijn juiste op merking, dat dergelijke voordrachten, zoo drie vier dagen voor do vergadering veel te laat den Raad bereiken, gevaar liep te verdrinken. Heb voorwbel wM van de baan en nu was do aardighoid er af. Men spoedde naar hr-t einde. Uit do lange rij vnu oezwaarschrif ten tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting was cr niet een die een der raadsleden aanleiding gaf er iets van te zeggen. Het advies van B. 'en Ws. werd in alles gevolgd Bij de rondvraag bracht de heer Fokker dc* Rijnsburgorweg-kwestie nog ter sprake, zonder eenig suoces trouwens en de heer Hoogenboom, die evenals het andere nieu we lid prof. Carpcntior Alting zich voor eerst ever. he., ft laten hooren, wees op een gevaarlijke plaats op den weg aan dc Haar lemmervaart bij het Warmonderhek, waar nog onlangs een vrij ernstig ongeluk heeft plaats gehad, doordat e.r een rijtuig te wa ter geraakte. Hij dou daar gaarne een hek rien geplaatst. Nadat de voorzitter overweging van het denkbeeld had toegezegd, werd do vergade ring nog voor vier uren gesloten. Leiden, I October. Heden treedt de heer O. van der Jagt, sedert meer dan 40 jaren ouderwijzer, het grootste deel van dien tijd tevens plaats vervangend hoofd, aan de O. L. School der 3de klasse No. 2, in het genot van het pen sioen, waarop hij reeds enkele jaren recht kon doen gelden. Gisteren was het zijn laat ste schooidag. Nadat hij van zijn klasse, de laatste van een lange reeks, had afscheid genomen, vereenigden zioh in zijn lokaal de wethouder van Onderwijs, eenige vertegen woordigers der Plaatselijke Schoolcommis sie, collega's en enkele oud-collega's. Zoo wel van den Yoorzitter der Schoolcommissie als van den arrondissements-schoolopziener, die beiden, de eerste wegens uitlandigheid, verhinderd waren, tegenwoordig te zijn, ontving de vertrekkende reeds 's morgens een van groote waardeering getuigend schrijven. Thans werd iiij toegesproken door den Wethouder van Onderwijs, den secretaris der 6chooicommissie en het hoofd dor school. De sprekers wozea daarbij op de groote verdiensten van den heer Yan dor Jagt als onderwijser, op rijn strenge plichtsbetrachting, rijn degelijk onderwijs, zijn liofde voor de jeugd, die oorzaak waa, dat, hoewel hij veel van zijn leerlingen eiaebte, allen hem gaarne mochten lijden, dankten hem ten slotte voor al, wat hij voor de sohool had gedaan en wensohten hem toe, dat hij de welverdiende rust lange jaren mocht genieten. Namens de collega's bood het hoofd der school hem eon tweetal scurcnirs aan. Moge de krasse grijsaard, die, nog vol lust on ijver en ten volle berekend voor zijn taak, slechts noode en op aandrang van zijn betrekkingen, kon besluiten de rust in te gaan, nog jaren geteld kunnen worden on der do inwoners Yan onze stad, wier ambte narenkorps hij tot sieraad strekte. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is, voor het tijdlvak van 1 October 1909 tot en met 31 Augustus 1910 benoemd tot tijdelijk leer- aar aan de Rijkstuinbouwwintcrschool te Boskoop, de heer Ohr. Kok te Leiden. Door de Hollandsche Electrisehe Spoorweg-Maatschappij werd giBternamid- dag te twee uren ten kantore der Maat schappij, te Amsterdam, in twee perceelen en in massa aanbesteed het maken en stol len van den bovenbouw voor een draaibrug en vier vaste bruggen in den Spoorweg OudëwetcringLeiden. Ingekomen waren 5 biljetten. De laag ste inschrijving was van de Koninklijkj Nederl. Grofsmederij te Leiden, voor beide perceelen ad 30,300, nl. het eerste perceel f 18,000, het tweede f 12,300. Geslaagd is voor stenographie de jon geheer H. P. Veilbrief, leerling der Ohr. Schooi voor M. U. L. O. aan het Noordein de, alhier. De lste-luit. J. O. H. P. Boertje, uit West-Indio teruggekeerd en ingedeeld bij het 4do reg. infanterie, is bestemd voor hot garnizoen Leiden. Het Hoofdbestuur der Vereeniging van beneden den rang van officier gepen- Bionneerde Europ. militairen van Leger, Ma rine en Kol., tot het verkrijgen van Rijks- pensioen voor en tot ondersteuning van hun weduwen en weezen, hield te 's-Gravenha- ge een vergadering, waarin Z.Exo. EL Eland tot voorzitter werd benoemd en waarin de administratieve regeling zooals die voor- loopig was ingevoerd werd goedgekeurd. Hoewel thans in het eerste jaar van haar bestaan de Vereeniging 2785 gulden in kas heeft, moeten toch pogingen worden aange wend om dit bedrag door subsidies on dona ties te verhoogen, opdat er aan do wedu wen en weezen ook reeds dit jaar oen rede lijk bedrag kan worden uitgekeerd. Door den architect W. B. van Lief land, te '8-Gravenhage, werd gistewwi aan besteed het maken van con gebouw, inge richt tot kinderbewaarplaats, aan de Stor- tonbekerstraat aldaar. Het laagst had in geschreven G. Nollen, te 's-Gravenhage, voor 19,580, te verhoogen met f 295 voor gas- en waterleiding. Naar de „Avp." meldt, zal te 's-Gra- venhage worden opgericht de „Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen op vrijrimng-godsdiesnstigen grondblag, op te richten door het Haagsch Genootschap". Tot directeur is benoemd de heer D. do Boer Hzn., onderwijzer te Amsterdam, se dert 1 Sept. te 's-Gratvcnhage woonachtig, tot hoofd der leerschool aan deze kweek school verbonden, die o.a. voorbereidt voor H. B.-S. en Gymnasium, de heer J. G. Boe, onderwijzer aldaar. Het bestuur van deze inrichting bestaat uit de hoogloeraren in de godgeleerdheid dr. A. Bruining, te Amsterdam; dr. T Cannegieter to Utrecht; dr. EL U. Mey- boom te Groningen; dr. H. Oort (oud-hoog leeraar) te Leiden en dr. Dukor te Haarlem. De school wordt gebouwd op oen terrein aan de Jacob Hopstraat, Het volgend jaar April of Mei hoopt men haar te openen. Er zal zoowel aan de leerschool als aan de kweekschool een matig schoolgeld worden geheven. In den gemeenteraad van Haarlem is de politie aldaar besproken. Aanvankelijk was de heer Sneltjes be gonnen mot een vooraf aangekondigde in terpellatie over de veelbesproken schanda len in de Groote Houtstraat. Opmerkende, dat de politie daartegen over onmachtig schijnt, deed de spreker deze vragen of van den burgemeester mocht verwacht worden, dat hij den toestand in ernstige overweging zou nemen, nieuwe maatregelen zou beramen en voorschriften geven, opdat door het feu saoré der po litie en de ordelievendheid der bewoners van Haarlem de toestanden zouden komen tot verbetering. „Geeft de politie-verorde ning u daartoe niet voldoende macht," zoo zelde spreker, „dan zal de Raad die gaar ne verbeteren." De heer Sneltjes kreeg steun van den heer Yan den Berg, die er op wees, dat Haarlem ook buiten de gemeente oen ca chet krijgt van onveiligheid, wat bij het kiezen van een woonplaats in aanmerking komen zal. Zaterdag- en Zondagavond is het onmogelijk, zonder onaangenaamheden met een darao door de Grooto Houtstraat, ts gaan. Tooh hebben de winkeliers recht op een ongehinderd winkelbezoek. Spreker neendo, dat de politie niet op een punt meest blijven staan, maar meer patrouil- leering. Uitvoerig beantwoordde de voorzitter de sprekers. Al wildo hij aannemen dat er in ds Groote Houtstraat veel gebeurt, dat niet goed is, het woord schandalen mocht hij niet laten passeeren. De oor sprong, zegt men, is goweest hot ontsteken van het electrisch licht. Toen reeds is het politietoezicht verscherpt. Het verwonden van een burger heeft zeer de aandacht go- trokken, maar doze, zeide spr., hoeft dat zelf uitgelokt. Met art. 424 W. v. S. is niet veel to doen en wat art. 68 bis betreft van de P. V., dat straf bedreigt tegen bet zit ten op stoepen, ramen enz., haalde spr. liet oordeel aan van den Comm. van Pol., dat do wandelaars in de Grooto Houtstraat met elkaar stoeien en duwen en andere onschuldige daden doen, Omtrent het feu sacró der politic, merk te spr. op, dat do politio al heel weinig medewerking ondervindt van 't publiek. Daarom past een woord van hulde, omdat zij haar moeilijken plicht zoo goed moge lijk vervult. Wol was spr. bereid tot verbetering moo te werken, maar zoo ernstig als do klach ten zijn do feiten niet en bovondion, zei spr., „wij zijn Nederlanders en willen niob geregeerd worden volgens het systeem dat in andere landen gevoerd wordt." De voorz. verklaarde, dat do heer Snel tjes dwaalt, als hij meent, dat velen we gens onbevredigdheid den dienst verlaten. De heer mr. Spoor verklaarde herhaal delijk te hebben gesproken met eervol ont slagen agenten van politie en den indruk te hebben gekregen, dat aan de ngonten te weinig vrijheid van handelen is toege staan, Zo weten niet wat zo doen of laten moeten. Er hoerseht een zonuwachtigo toe stand en die l'gt aan den zenuwachtigon toestand van den commissaris. De voorz. doet opmerken, dat do comru. van politie wordt benoemd door de Ko ningin. De heer Yan den Berg noodigde den voorz. uit, wonneer hij voor de Grooto Houtstraat meer agenton noodig heeft, voorstellen te doen tot uitbreiding van heb korps. De hoer Modoo vroeg, of wannoer een groot deel van do inwoners van meening ia, dat een deel der gebreken van de poli- t'a wordt veroorzaakt door don commissa ris, het dan voor hot gemeentebestuur on mogelijk is, bij de Regeering aan te drin gen op vervanging van zoo'n ambtenaar! Voor zoover spreker hier en daar hooft op gevangen, ligt het aan do leiding. Lust en ijver worden er uit gehaald. De voorz., van oordeel, dat wellicht door zijn schuld het debat een ongcweaschte wending heeft genomen, constateerde, dat de oommissaris- van politie uitnemende qualiteiten óók heeft. Hiermee eindigde het incident. Do minister van huitcnlandsohe zaken brengt in do „Staatscourant ter algemeen© kennis, dat de heer W. L F. O. ridder van Rappard, Harer Majcsteits buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Tan- ger, met verlof hier te lando, voor bclang- hobbenden bij den handel op Marokko zal te spreken zijn in een der lokalen der afdcc- ling handel van het departement van land bouw, nijverheid en handel, Lange Hout straat No. 36, te 's-Gravenhage, op Woens dag 6 October 1909, van 1012 des Yoor- cn van 24 uren des namiddags. Het bestuur van d15 afd. Amsterdam en omstreken dor Vereeniging tot bevorde ring der vakopleiding voor handwerkslie den in Nederland heeft aan een duizendtal patroons en werkgevers een circulaire ge zonden, waarin, met het oog op het feit, dat binnen ©enigen tijd weder do winter cursussen aan de verschillende inrichtin gen voor avond-onderwijs zullen aanvan gen, hun medewerking verzocht wordt voor: lo. het bevorderen en aanmoedigen van een regelmatig cn trouw schoolbezoek van hen, die door him leeftijd en ontwikkeling hiervoor in aanmerking komen en als leer ling van een cursus zijn ingeschreven; 2o. het zooveel mogelijk tijdig doen eindigen van hun dagwerkzaamheden, zoodat ook rij, die tot het personeel van den hot rok en werkgever behooren, in staat gesteld wor den, de lessen van den aanvang der school tijden af bij te wonen. De vroegere Fransche gouvernante vaa H M. de Koningin arriveerde ten paleiz 1 Het Loo ten einde daar eenige dagen door te brengen. Het „Ufcr. Dbl." deelt mede, dat rijn ook door ons overgenomen bericht omtrent de waarneming der lessen van dr. Wirti aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht door prof. dr. De Jong, onjuist la.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1