Uit de „Staatscourant". Leidsehe Schouwburg. Agenda yan de week: Kunst, letteren, enz. Kerkelijke Beriehten. Gemengd Nieuws. de d. B. bewusteloos bleef liggen. Hij ie 'door de nab^sijnde bewoners naar rijn wo ning gebracht, waarna spoedig geneeskun dige hulp word ingeroepen. De B. verkeert jin bedenkelijken toestand. Het paard werd een eind verder tot staan gebraoht. VOORHOUT. Na gehouden aanbesteding Ss dc gemeente-leverantie van petroleum, lan- go turf en cokes gegund aan C. van Werk hoven en die van zware turf aan L. Hijstek. De R.-K. bloemist-, land- en tuinbouw- werklieden-vereeniging .Plicht en Hecht", hield gisteravond ia café „Bocrhaavo" een .vergadering. 'Op do agenda kwamen o. a. voor: ver- kooping van geschonken bloembollen ten hate van het Ondersteuningsfonds bij ziekte der vrouwen van de leden der Vereeniging. Hoewel do opkomst gering was, brachten do bloembollen toch nog ongeveer f 70 op. .Voor de steenkolen-coöperatie werd staande de vergadering 140 H.L. opgegeven, terwijl bepaald werd, dat tot 15 October a. s. nog gelegenheid bestaat zich tot deelneming aan te melden hij den voorzitter of secretaris- penningmeester. Tot bestuurslid werd gekozen de heer A. Waterreus. VOORSCHOTEN. De coöperatieve in- koopvereeniging „Winterprovisie" her denkt in do volgende maand haar vierjarig bestaan. Zooals de naam reeds genoegzaam •aanduidt, voorziet deze Vereoniging haar 'leden van brandstoffen en aardappelen. Door hot betalen van een geringe weëk- oontributie is men, als het wintert en felle koude of erger nog, werkloosheid, voor de deur kunnen staan, gevrijwaard tegen ge- brok aan het allernoodigste. Wel telt „Winterprovisie" een zeventig tal leden, maar gezien de geringe contri butie en de groote voordeelen mag dit aantal niet groot heeten. i Het is jammer, dat nog zoo weinigen hun cjgon belangen begrijpen. WASSENAAR. Meldden wij in den loop dezer week een inbraak door middel van een valsohan sleutel, thans is er wederom ieen diefstal geploegd, waarhij zeker paard en wagon to pas zijn gekomen. Bij don heer v. d. H., aan den Loidschon Straatweg, werd ;uit octn sohuur niet minder dan 16 H.L. aardappelen ontvreemd, terwijl „en passant" nog oen paar manden met bloembollen wer den medegevoerd. Een paar jaar geleden wer den by den zelfden persoon en uit dezelfde schuur nog moer aardappelen weggehaald. WOUBRUGGE. De Jongelingsvereenigmg „Timotheus" heeft onder meer twee zeld zame werken van ds. Ouboter, tusschen 1773 1783, predikant alhier, dus opvolger van ds. A. Oomrie, aan haar uitgebreiden cata logus toegevoegd. Do Unie-collecte heeft voor deze ge meente met Rijnzaterwoudo opgebracht de som van f 105.O1J, dat is pl.m. f 14 moer dan in het vorig jaar. Gistermiddag arriveerden alhier een 40- A 60-tal dames-studenten met een der salonbooten „De Volharding Na een poos hier gewandeld en ververachingen gebruikt te hebben, werd de reis in de richting Oude wetering voortgezet. Bij Kon. besluit is benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage jhr. mr. R. Eeith, thans rechter in de arr.-rechtbank, aldaar; benoemd tot kantonrechter te Wagenin- gen, mr. J. A G. baron de Vos van Sieenwijk, thans kantonrechter to Harder wijk; herbenoemd tot kantonrechte r-plaatsver vanger in het kanton B er gen-op-Zoom mr. J. H. van der Meuten; in het kanton Am sterdam (4do kanton), mr. J. H. Worst; in het kanton Amsterdam (1ste kanton), mr. L. S. Boas; in het kanton 's-Graven hage, mr. J. Wolterbeek Muller; in het kanton Sneek, mr. D. Okma; in het kan ton Roermond, mr. L. Th. Verscheurein heb kanton Borlikum, J. J. Gannegioter Hz.; in het kanton Appingedam, mr. A. T. Vos; in het kant* Boxmeer, J. L. Baken. Ex. Apotheker s-a ssistent. De Minister van BinnenLandsche Zaken brengt ter kennis, diat de examens van apothokers-assistent zullen aanvangen te Rotterdam op Woensdag 29 September en te Arnhem op Donderdag 7 October. „Cyrnsio de Bergerac"* Theatre d* la Forte Saint-Martin. In Dec. 1897 ging de première van „Cyra no do Bergerac". Sinds dien zijn or ver- schoideno voorstellingen in ons land ge volgd, door Fransch of HoIIandsoh gezel schap. Of Leiden al verscheidene malen „Cyrano" gozien heeft, weten we niet. Is dit zoo, dan was het gisteravond uitnemend bezet. Een school-klasse was er, vernamen we, on voel jonge jeugd zagen we. In het benauwde gangetje, waar men zoo ruw wordt gerukt uit zijn stemming, in de zorg oin zich naar den uitgang te drin gen, neurieden gisteravond do stemmen van meisjes, in wie de verzen nog naklonken. Fr waren veel jonge menschen zeiden we: ée studentenhanken waren vol en 't parter- ïo was kleurig en fleurig van jonge meisjes bezet. De diohterlijko verzen van Rostand, do romantiek der liefde, moot als een bedwel ming over die hoofden hebbon gevlaagd. Of nu de „Cyrano do Bergerac" de zoo gelief de literatuur van de schoolbanken, waar de jonge phantasie zich onbeperkte voor stellingen van vormen kan, op de planken niet legen viel? Jean Duval heeft met groote kracht en vaardigheid zijn rol gespeeld. Gloed hebben wij wel eens gemist en gehinderd heeft het ons, dat Duval zich een enkele maal te veel tot het publiek richtte. De bonte boutade op zijn neus in het eerste bedrijf was daar een danig voorbeeld van. De balkon-scène In het derdie bedrijf verfare g door Duval's spel af en toe slechte de volle dichterlijk heid van den tekst, „O'eet vroi, je sul a beau, j'oubliais". Een weeke Intonatie als van deze woorden wist Duval telkens in dit, ook in het laatste bedrijf te vinden 1 Ook de scène voor de den tijd ophoudende vertelling van een Val uit 'de niaan, voldeed bijzonder in zijn rappen geestigen verhaaltrant. Dot heele bedrijf trouwens met de bezie ling dier slotwoorden: „Ca, je vous le promets 1" als antwoord op Roxane's vraag, Christian tot brieven schrijven aan to moe digen, bracht Duval niet tot een schitterend lyrisch maar wel tot een knappe, vertolking. Mile Marg. Dótroix stond in dit derde be drijf, schitterend den held ter zij. Op 't eind van dit bedrijf ontving zo uit handen van 'fc bestuur een prachtige mand bloe men. Haar stem was van een groote expressie en wist alle gevoelens juist weer te geven. De overgangen tusschen de uitingen van ,,Precieu8e" en die van het natuurlijk warm gevoel, werden door de buiging van die mooie stem ten volle aannemelijk gemaakt. De figuur van Lebret in zijn trouw aan Cyrano door mr. Marguery; De Guiches door Jacques Faure; de man van de „gaar keuken": Ragueneau, de bakker werd zender gloed, maar vol droge leukheid door mr. Gueudin vertolkt. Als geheel was de voorstelling zeer te waardeeren. Dat we met geroutineerde tooneelspelcrB te doen hadden, bleek uit het gemakkelijk tooneelbewegen in het zoo armzalige decor. De spanning van den gee9t in het samenspel van den troep vergoedde veel. En warm applaus huldigde de spelers. De H. Faillissementen. J. P. Lensvelt, winkelier in comestibles en koloniale waren, Jericholaan, tc Rotter dam. H. van Gestel, meubelmaker te Helmond. Do Algemeene Coöperatieve Arbeid era ver eoniging „Vooruitgang is ons streven," ge vestigd to Winschoten. W. van Oers, schilder, to Wocnscl. B. van Nclfen, bediende te 's-Gravonhage. H. Krop Ouburg, te 's-Gravenhage. C. Ch. Focke, kastelein, te Amsterdam. Cïl P. Goradts, houtkooper, te Amsterdam. N. A. du Mée, koopman on winkelier in boter, kaas en eieren, West-Ejruiskade, te Rotterdam. Zaterdag Stadsgehoorzaal. Leidsehe Bestnurdersbond. Openbare Vergadering over de Huiaiuduatrie met liohtbrolden. Halfnogen. Bioacopo-thenter RijnabnrgorsiDge1. Voorstelling. 8 u ar. Zondag;: 't Postbof. Optreden Henri Orvao. 8 aar. Bioaoopo-theater Rijnabargersingel. Voorstelling. 8 uur. Du Nord. Dal. 8 a a r. Maandag: HOtel ,De Toelast". Openbare Veigadering Vereenig. Eótel- Café-Rostaurant en Sooiöieits- Qeömployeerdeu in Nederland- ,T. 0. U. B. 0." 'sNachts halftwee. Dinsdag: Vergulden Turk. Algom. Leden-Vergaderiag Loidsche Kunst vereoniging. Halfnogen. Woensdag: Leidsehe Schouwburg. .Adam in Ballingschap", Treurspol. Halfuoht. Donderdag;: Pieterskerk. Concert Mejaffr. Harry v. d. Harst, zang, en Leo Al ons, orgel. 8 uur. Stompwijk. Harddraverij. Stompwjjksobe Hard draven)-Vereeaiging .Nooit gedaoht". Zaterdag;: Rijnlands huis. Vereenïgde Vergadering. Standaard uitreiking; van het 1ste regiment huzaren. Men meldt ons uit |de legerplaats te Millingen Heden had hier in het kamp een zeld zame plechtigheid plaats, n.l. de standaard- uitreiking aan het eerste regiment Huza ren. Deze voor dit Regiment zoo belang rijke gebeurtenis geschiedde te ongeveer 10 uren tusschen het remonte-depót jen het herstellingsoord voor militairen. Tegen ge noemd uur werd het geheele regiment in frontlinie naar het Oosten opgesteld op een stuk heide .grenzende aan den Amers- foortschen weg, en wachtte men de komst van de Koninklijke Vrouwe af, die met een toespraak den standaard aan den Kolonel- Commandant zou overhandigen. H. M. en Z. K. H. de Prins kwamen per auto van Het Loo, waarna H. M. in een Uofrijtuig plaats nam, hetwelk door den Prins, die inmiddels te paard was gestegen, begeleid werd. Het weer was prachtig mooi en zoo ver het oog reikte, ontrolde zich daar de Veluwe in al haar pracht en schoonheid. Namens alle huzarenregimenten waren deputaties tegenwoordig, alsmede van het korps rijdende artillerie, die in hun schit terende! uniformen, niet weinig bijdroegen aan het geheele tooneel kleur en stemming bij te brengen; ook de leden der Hofhou ding, oud-officieren van verschillende re gimenten en geïntroduceerden verleenden het geheel een bijzonder aspect; voor deze laatsten waren de beide gereserveerde af- deelingen op het terrein bestemd. Een ander gedeelte van het terrein werd ingenomen door een groot aantal bezoekers, die de plechtigheid bijwoonden. Over de heide, waarop het terrein was af gebakend, had men volgens een door den commandant vastgesteld plan verschillen de wegen aangelegd en deze met zand be strooid. Een aardigen indruk maakten deze als linten zich over het terrein slingerende zandwegen, welke de eentonigheid van den heidegrond op dit gedeelte eenigszins bra ken. Nadat II. M. hef regiment had geïn specteerd, werd met drie zijden carré gefor meerd en wederom front gemaakt naar het Oosten, terwijl inmiddels de Hooge Landsvrouwe rich pgr. rijtuig paar. het punt begaf, waar dg eigenlijke plechtigheid zou plaats vinden, tëgënover welk punt de ko lonel afstapte. Achter dezen stelde zich op éénigên afstand weer op de onder-adjudant, standaard-drager, met de standaardwacht. Het publiek, dat mi jen 'dan met luid ge juich de Koningin en jdën Prins begroette, sloeg mét groote aandacht al deze bewe gingen gade. In de nabijheid van hef vorstelijk' rij tuig bevonden zich generaal Kool, com mandant van het veldleger, de commandant' van het remonte-depót met den inspecteur der, cavalerie jen den 'divisiecommandant', terwijl tevfens namens H. M. fot de plech tigheid werden uitgenoodigd de Minister, van Oorlog, en, zooals reeds gemeld, de laatste afstammelingen van generaal Baron Van Sytzama; die 2 Januari 1814 op last van den Souvereinen Vorst, 'den lateren Koning iWillem I, het lë regiment huzaren oprichtte. Het was ëën fraai gezicht al de man schappen in groot-tenujè te paard, in het gevormde carré te zien staan. Hun kleu rige uniformen nfet de witbepïuimde col- bakken teekenden zich scherp tegen den omtrek af. Eindelijk was het plechtige oogenblik aangebroken. Naclat de adjudant van dienst H. M. den standaard bad overgegeven, werd op last van H. D. dë ban geopend, en nam H. M. de Koningin het woord. Met een heldere stem hield vervolgens H. M. onder ademlooze' stilte de volgende toe spraak „Officieren, Onderofficieren en Hu- I zarenl Gjj zijt hierheen gemarcheerd, ten einde uit mijn hand den standaard te ontvangen, welken gij voortaan in uw gelederen zult me devoeren. Hot intreden in uw regiment van het Zinnebeeld van Vaderland en Koningin legt op u een duron plicht: dit kleinood onge schonden te bewaren; het vordert uw be reidwilligheid den standaard te verdedigen, desnoods ten koste van uw leven. Ofschoon eerst voor kort in dit verband verecnigt, stammen meerdere eskadrons van het 8de regiment karabiniers af, dat, toen de in 1813 pas herwonnen onafhankelijk heid des Vaderlands opnieuw bedreigd werd, zich op het slagveld van "Waterloo zoo roem rijk onderscheidde. Daarom prijkt de naam en het jaartal van dat gevecht op uw standaard. Mocht ooit weer, wat God verhoede, ons zelfstandig Volksbestaan in gevaar verkee- ren, zoo vertrouw ik, dat gij uw eervol verleden zult voortzetten en in moed niet zult onderdoen voor de dapperen van Water loo. Ook uw vredestaak vergt uw onverflauw de en algeheels toewijding en vordert even zeer een onverschrokken ruitergeest en stalen volharding bij het doorstaan van vermoeie nissen en het uitvoeren aan al hetgeen vat u gevraagd mocht worden. Ln de overtuiging, dat ik nimmer tever geefs een beroep zal doen op uw offervaar digheid, vertrouw ik dezen standaard aan de hoede en de waakzaamheid van het 1ste rogiment huzaren toe." Na de rede stegen luide bijvalsbetuigin gen en toejuichingen op en werd de ban weder gesloten, waarna de kolonel een toe spraak hield met de standaardvlag in de rechterhand. De kolonel reikte nu den stand aard aan den drager, den heer. Van der VIugt over, om vervolgens de standaard- wacht te laten aantreden- Thans nam het défilé voor. de Vorstin een aanvang en werd door. het Regiment eerst in galop en daarna in frontmaxsch in galop voor Haar, geparadeerd. Ook dit huzaren-defilé, waarmede de plechtigheid werd besloten, werd met bijzondere aandacht door alle Joeschouwers gadegeslagen. Alvorens de Hooge gasten het terrein verlieten, werden door de echtgenoote van den commandant van het remonte-depót, mevrouw dé Bruyn, H. M. bloemen aange boden. H. M. verliet onder donderende} toejuichingen, langs het front der troepen rijdend het terrein. Vermeld zij ten slotte nog dat de plech tigheid door de muziek van het stafmuziek korps uit Deventer werd opgeluisterd, ter wijl een detachement van liet Regiment te Deventer, ter sterkte Van 60 officieren en manschappen, en een detachement mare chaussee voor. de afzetting van het terrein zorg droegen. Na afloop der plechtigheid de mail schappen werden onthaald zaten de auto riteiten en hoofd-officieren aan H. M.'s ta fel aan, bezegelend daarmede de stemming van dien voor het 1ste Regiment zoo on- vergetelijken morgen op de hooge Veluw- sche hei, toen hun Standaard voor hef allereerst wapperde in den frisschen mor genwind. W 11 n e r-B o s. Dr. Wüllner en Coenraad Bos (onze vroe gere stadgenoot) concerteeren op het oogen blik in het noorden van Europa. Te Kopen hagen gaven zij 3 concerten; om daar nog een vierde concert mogelijk te maken komen zij per extrastoomboot van Helsingfors naar Kopenhagen terug. Op het concert van 3 October in do groot© zaal van het Concertgebouw to Amsterdam zal Dr^ Wüllner 19 liederen voordragen van Beethoven, R. Wagner Schubert, Schu mann, Brahms, H. Wolf, Sinding, Posa, Wilh. Borger, Rich. Strauss. Op veelvuldig verzoek zal hij verder nog ter voordracht biengon „Das Hexenlied" van M. Schil lings. Geologie van Nederland. Vanwege het Instituut voor de Rijksopspo ring van Delfstoffen, is in opdracht van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, een boekwerk uitgegeven in do Engel- sche taal, gotiteld: „Memoirs of the Govern ment Institute for the geological explora tion of the Netherlands," No. 2. Het bevat een verhandeling van den direc teur van dezen tak van dienst, mr. W. A. J. M. van Waterschoot van der Gracht, over de geologie van den ondergrond (the geology) van Nederland en de aangrenzende streken, in het bijzonder in verhand met de laatste boringen in Nederland, België en WestfaJen, met bijdragen over de fossiele flora door dr. W. Jongmans, eerste assistent van het her barium te Leiden. Het lijvig boekdeel is ver krijgbaar bij de firma Craz Gferlaoh, te Freiberg in Saksen. Tergelegenheidvandewereld- tentoon8telling te Brussel, wordt een internationaal congres voor ra diologie en electriciteit gehouden onder de auspiciën van de Belgische regeering en van de Sociétó fran^aise de physique. In het eere-comifé voor dit oongres hebben voor ons land zitting prof. dr. H. A. Lorentz te Leiden; prof. dr. Wertheim Salomonson en prof. P. Zeeman te Amsterdam. Er is een Ncderïandseh propagandaoomité ge vormd waarvan prof. dr. H. A Lorentz als voorzitter fungeert, terwijl do secretarissen re8p. voor medische en natuurkundige zaken zijn prof. dr. Wertheim Salomonson en dr. L. S. Ornstein. Volgens het program, zal hot congres uit drie secties bestaan. En wello. Terminolo gie en radiometrie; 2o. physische weten schappen, onderverdeeld in hypothetische en theoretische grondslagen, studio der stralingen, radioactiviteit, atomistiek, cos- miscke verschijnselen; 3o. biologische weten schappen; eigenlijke biologie, medische radiologie (radiodiagnostiek en radiothera pie) Aan het congres zal een tentoonstelling verbonden worden van instrumenten die op de behandelde onderwerpen betrekking heb ben. Uitvoerig progTamma zendt op aan vrage de secretaris te Groningen, Stationstr. 3. Het congresbureau is gevestigd Rue do la Prévosé te Brussel. Een uiterst practisohe bestrijding. De aüdeeling Utrecht van de Ned. Ver- eeniging tot Bescherming van Vogels, heeft het plan opgevat een tentoonstelling te houden van moderne dameshoe den, opgemaakt met blpamen en linten, om daarmede to bewijzen, dat een dames- I hoed wel degolijk smaakvol kan worden ge garneerd zonder gebruikmaking van vogel veer en. Een protest tegen den vogel- moord ter wille van de veeren. De tentoonstelling wordt 29 en 30 Sep tember a-8. gehouden in „Pays-Bas." Voor de mooiste hoeden zullen prijzen be schikbaar worden gesteld; aan de dames worden stembriefjes uitgereikt, waarop een ieder kan mc-dedeelen welke hoed het fmaiat wordt govonden, een referendum dus, waar aan alle bezoekers kunnen deelnemen. <„U. D.») J ulius Röntgen en de Daitsche Keizer. Julius Röntgen, te Amsterdam, heeft, al dus meldt de „Köln. Zt.", dezer dagen na mens den Duitschen keizer een fraai be werkte zilveren medaille met begeleidend schrijven ontvangen, als herinnering aan het dezen zomer te Frankfort a/d. M. ge houden z angersfeest, waarbij zijn werk „Standenchor" met een eereprijs bekroond werd. In de O.-L.-Vrouwekerk te Kortrijk heeft men de beroemde sohilderij van Van Dyck, „De oprichting van het Kruis", die voor omtrent twee jaar gestolen werd en later te Pitthem teruggevonden, weer op haar plaats gezet. (,,H. v. A") Op de fotografische wereldtentoonstel ling te Drosdon is ifl. de groep Photogra phic im Dienste der Lander- Völkerkun- de", waaraan 37 landen deelnamen, aan de Nederlandsche inzending, door de regee- ringscommissie bijeengebracht* de hoogste onderscheiding, nl. de eenige „Ehxenpreis", toegekend. A 1 p h e n. Chr. Geref. Gem. Zondag morgen te halftien en 's avonds te halfze ven, ds. Van Dam, van Gouda. Bo de graven. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen ds. Van Dorssen, te Zevenhoven; des avonds de heer Chr. Muller. Luth. Gem.Zondlagmorgen ds. Stader- niann, van Leiden. iïazer8w oude. Geref. Kerk. Zon dagmorgen te halftien en 's avonds te half zeven: ds. Broekstra, van Rijnaburg. Oudshoorn. Evangelisatiolokaal. Zon dagmorgen te halftien en 's avonds te half zeven ds. L. van Mastrigt, van Barneveld. Woubrugge. Geref. Kerk. Zondag morgen te halftien en 'b avonds te halfze ven ds. 0. H. Elzenga, van verlof terug gekeerd. Douairière A. Kierck seb. Van Hogendorp. Onder zeer groote belangstelling werd het stoffelijk overschot van douairière A. Kierck—Van Hogendorp gisteren in het fa miliegraf op Oud-Eik en Duinen te 's-Gra venhage bijgezet. Talrijke deputatiën en le den van vereenigingen, welke door de nu ontslapene met raad en daad gesteund wer den, kwamen de afgestorvene de laatste eer bewijzen. Een schat van bloemen dekte de lijkkist. Een koorgezang-van leerlingen der naai- en brcischool „Opstandig en Leven" weerklonk. Da. Cramer sprak een ho< ^-.t treffend woord namens den Nederlandschen Vrou wenbond tot verhooging van het Zedelijk Bewustzijn, waaraan de naam van mevr. Klerok met zooveel eere verbonden is. Dat woord getuigde van een innig gevoel van erkentelijkheid en hooge waardeering en werd besloten met een gebed. De godsdioi. 'onderwijzer Visser sprak vervolgens namens de Nederlandsche Mid- dernachtzendingsvereeniging Mej. E. Baelde legde namens den. Ned.- Nationalen Vrouwenbond een bloemstuk ne- der met eenige woorden van liefde. Namens de Vrije Vroüwenvereeniging voegde mevr. Drucker een bloemstuk bij de vele die het graf tooiden, evenzeer met een woord van erkentelijkheid; voor de hooge rechtvaardigheid en den redelijken moed waarvan mevrouw Klerok steeds bÜjk had gegeven. Bij alle partijen, aldus eindigde deze spreekster, stond mevrouw Klerok hoog aangeschreven omdat zij stond boven alle partijen: Het ware te wenschen, dat ear veel vrouwen waren gelijk tij. Nadat de kinderen nog eon vers van Ge zang 269 hadden gezongen bedankte graaf H. van Hogendorp voor de betoonde belang stelling en verlieten de aanwezigen deiS doodenakker onder den indruk een hoogbe gaafde, bemind en gewaardeerde vrouw ter Laatste rustplaats te hebben gebracht. Al ziet het er om ons heen ge lukkig nog niet wintersch uit, we weten toch dat hij komen zal, ds winter, en met zich brengen voor velen: dagen van zorg, van kommer. Inzoncierheitl voor de armen. En omdat we dat weten* moet er intijdi voor gewerkt wordeu, om gelden bijeen te brengen, ten einde, ais de nood daar ia, dezen te kunnen lenigen. Als alle jaren om dezen tijd stelt de da- meskrans van wijk 6 in onze gemeente, de „Pnièl"-wijk, daarom ook nu weer pogin gen in hot werk om de kas ten bate harer armen te vullen, zoo goed mogelijk. Door de welwillendheid en offervaardigheid van •zeer velen heeft die krans bijeen een grod- ten voorraad weelde-, toilet-, huishoudelijke artikelen, eet- en drinkwaren, schrijfbehoef ten, enz., welke de dames op een bazaar te houden in de nu zoo mooie Nutszaal gaarne alle willen verkoopen tegen win kelprijs op de dagen en de uren, in een ad vertentie in dit nummer van ons blad ver meld. De heeren C. Sierag (Molensteeg), behanger, en G. van der Lee (Haarlemmer vaart), bloemist, hebben de dames weer vriendelijk bijgestaan in het aankleedeni der zaal, waar tevens gelegenheid zal we zen thee te gebruiken (voor een goed „zitje" zorgde de firma Hasselman en" Pander), te visschen naar prijzen in een ton, haar of zijn geluk fce beproeven op een gladden sjoelbak, te luisteren naar piano- nummers (de pianino is welwillend afge staan door de firma Cockuyt) en 's avonds naar voordrachten. Moge de voorraad ter wille van het goe de doel gauw uitverkocht wezen 1 't Kan, want al is het den dames om gold te doen, om veel geld zelfs, zij zullen haar klanten plukken noch snijden. Deomtrok van de Pieterskerk alhier was gisteravond in rep en roer. Hon derden nieuwsgierigen waren er heen ge stroomd. Men weet dat om genoemd kerk gebouw, voor de restauratie welke het aaA do zijde van de Hoorènsteeg ondergaat, een groote besteigering staat. Daarop was gisteravond, nadat de werklieden reeds lang waren heengegaan, beweging van men schel ijke figuren gezien. Men maakte er reeds looddieven van. Ze werd'n aohterna geklommen, een der speurders met een lantaarn. En wat bleek nu? Zes jongens waren er in geslaagd de be-< steigering te beklimmen met het doel daaï heel, heel in de hoogte.... het licht van da vuurbakens van IJmuiden te zien, waar over reeds zoo veel gesproken was en dat o a. ook aan den Rijnsburgschen weg ia waar te nemon. Het had him heel wat moei te gekost hun poging om böjna De-Ruytertje te spelen, maar zóó ver hadden zij het nog niet gebracht. Burgers en politie kwamen er bij te pas. Een paar der jongens tracht ten wel weer spoedig de began en grond te bereiken, maar een paar anderen gingen in hun vlucht nog hooger, totdat zij even eens het eindelijk opgaven. Ook zij werden genoodzaakt naar beneden te komen. Een roekelooze grap, welke hun duur te staan had kunnen komen, maar bij dezen en genen der toeschouw eis toch bewonder ring wekte. Of er in hen ook zulk zeeheldenbloed rit als in onzen wereldbe roemcDen de zeeën be- heerschenden admiraal? Inbrekers gesnapt te Katwijk- aan-Zee: Men schrijft ons heden uit Kat- wijk-aan-Zee: De politi» alhier hoeft een; goede vangst gedaan. In den afgeloopen nacht werden door de nachtwakers v. d. Luit en Schaap op dö Voorstraat drie verdacht uitziende personen gearresteerd. De arrestanten gingen echte? aan den haal. Later in den nacht werdea zij door dezelfde nachtwakers aangetroffen, aan het Prins-Hendrik-kanaal, alwaar zij omi nachtverblijf vroegen aan de politie. Nadat zij nu veilig en wel opgeborgen waren in „de wacht", gingen v. d. L. en S. op onderzoek uit. Aan het strand ge-, komen vonden zij er drie strandtentjes open gebroken in een. der tentjes lag 'n stuk van een zakdoek, hetwelk, zooals later bleek, be* hoorde bij den zakdoek van een der arres tanten. In het zand op het strand werden kistjes sigaren en reepjes chocolade gevonk don, welke daar door het drietal waren ver-- "borgen. De aangehoudenen zijn Amsterdammers* twee van hen recidivisten. Bij fouilleering' bleken zij jn het bezit te wezen van eeni beitel, een dolkmes en andere messen. Een hunner heeft reeds bekend. Vanmorgen zijn ze op het secretarie dooi? den inspecteur van politie gehoord. Na afloop van dit verhoor zouden zij naaX hot Huis van Bewaring te 's-Gravenhag? worden overgebracht. Met gebruik van een v <a 1» schen sleutel is gisternacht ingebroken iü Van Dijk's ceepmagazijn in de Groote Hout-" straat te Haarlem. Uit de oasaa in den winkel werd een bedrag van ruim f 16 gesto len. In de ach tolkamer werd een kast open gebroken, maar hiemit werd nieta wegge nomen. Men heeft de daders nog niet gepakt»

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 2