Slöjd. CENTRAAL APOTHEEK, Paardenmarkt Bekwame Metaaldraaiers J. HENRI BERKELJOfi TEEKENSGBÖQL. P. DU CHOIX, Apotheker, 6e Landbonwbank nieuwe IAP3N3TGFFEN, Flaneliet enSpsrtflanei, C. Til BREEBAART, Vraagt Pétrole P&rlumóe Gebrs, Christiaanse. s$o. 15199. ZiEIDSCH DAGBLAD, Donderdag* 9 September. Tweede Blad. Anno 1909. 3USSISCH. JOH. 8»GEYP, Leeraar Violoncel en Piano. SezeS^e avond [Rijwielen. Rijwielen. El. STOLWIJK, Haarl.straat 236 hoek Pelikaanstr. K»«el Plaats Royaal, S™'"£VÏL":~ Half-skelet met Schedel. Valkenburg Z.-I1, Maandag 13 September e. k. A. J. DEN HOLLANDER, bouw of vorbouw, rioleeringen fgsT* Ontvangen: grooio keuze BLOUSESTOFFEN, WINTERROKKEN, enz. Bechstein Piano's, Vleugels. Adam Echie Amerikaansche Orgels. L. WALK, firma PELTENBURG. Gemakkelijke Betalingsvoorwaarden. Hoogewoerd 3, Leiden. Gemeenteraad Tan Alphen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig; alle leden. De herbenoemde Raadsleden, de heeien Herngreen, Streng, Los en Van Leeuwen, joggen in handen van den Voorzitter de ver- eischte eeden af, waarna zij in den Raad sitting nemen en door den Voorz. worden geluk gewenscht. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd en {vastgesteld. 1. Ingekomen stukken: Een missive van Ged. Staten, inhoudende goedkeuring over eenige genomen Raadsbesluiten. Medegedeeld wordt, dat het water der hoofddrukbronwaterleiding is onderzocht en eoowel gefiltreerd als ongi-filtreerd als best jdrinkwator is bevonden. Een adres der bewoners van den Groenen weg, om verlichting. Dit verzoek wordt in handen gesteld van het Dag Bestuur. Komt ter behandeling: 2. Benoeming van een "Wethouder. Benoemd wordt met algo- meene stemmen de heer W. Los. De Voorz. vraagt of de heer Log zijn herbenoeming aanneemt, waarop deze bevestigend ant woordt. 3. Benoeming Raadscommission. Tot le den dor commissie voor dc strafverordenin gen worden benoemd de heeren Vlasman, Bprey en Van der Linden; tot leden der oommissde voor bclastingrcolames worden benoemd de heeren Sprèy, voorz., Van Leeuwen en Van der Lindenals plaatsver vangende leden de he6ren Dros, Vlasman en Over es. 4. Benoeming van een lid der commissie tot, wering van schoolverzuim. Door het overlijden van den heer Nijpels worden door het Dag. Bestuur aanbevolen de heeren H. Franken en Schuurree. Gekozen wordt de heer Hofwegen met 8 stemmen. 5. Voorstel van B. en Ws. om leidingwa ter tijdelijk kosteloos beschikbaar te stellen voor min vera, ogend en, niet aangesloten aan 'de waterleiding. Met het oog op, in ver schillende gemeenten, gen:men maatregelen tegen de oholera stelt het Dag. Bestuur voor gratis drinkwater te verstrekken aan minvermogenden. Daar dit evenwel met kosten gepaard gaat, brengt het Dag. Be stuur dit voorstel in den Raad. Niemand verklaart zich hiertegen, zoodat zonder hoofdelijke stemming dit voorstel wordt aangenomen. 6. Voorstel van B. en Ws. omtrent ver bouwing van de ziekenbarak. Het Dag Be stuur stelt voor het voormalige weeshuis, 'dat thans de heer Hoogteyling in huur heeft, maar door hem wordt afgestaan, voor ziekenbarak in te richten. De kosten zullen een paar honderd gulden beloopen Zonder stemming wordt al zoo besloten 7. Voorstel van B. en Ws. omtrent be looning van eenige werkzaamheden in ver band met de a.s. tien jaar ij ksehe volkstel ling. Door de uitbreiding der bevolking zijn er nieuwe bevolkingsregisters noodig. Te vens wordt voorgesteld V. d. B. een b&loo- ning toe te kennen, benevens een aan de politie. Verder is het aanbrengen van nieu we huisnummers aan de woningen noodig. 'Alzoo wordt besloten. De heer Van Leeuwen heeft bij den Raad feten adres ingediend, met het verzoek in het laatste deel van wijk Hoorn meerdere ver lichting aan te brengen. Op dit verzoek *5 het Dag. Bestuur ingvgaan en nu werd be sloten daar zes lantaarns te plaatsen, zoodat er meerdere verlichting zal zijn. Over punt 8, Reclames Hoofd. Omslag en hondenbelasting, gaat men in geheime zit ting. Bij de rondvraag niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz de ver gadering. Gemeenteraad van Alkemade. Voorzitter: burgemeester Van Wiohen. De herkozen Raadsleden leggen in handen des Voorzitters de vereisehte eeden af en worden gecomplimenteerd. Met 7 stemmen wordt tot wethouder her benoemd de heer H. Bakker. Mededeeling geschiedt van een op 31 Aug. aan H. M. de Koningin verzonden te legram van gelukwensching, en van een daarop ontvangen dankbetuiging. De heer P. 't Hart, van Pernis, heeft be dankt voor de onderwijzersbenoeming te Niouwewetering, zoodat een nieuwe benoe ming noodig is. De heer Bonda vraagt of raej. De Ren, tijdelijk daar reeds werkzaam, niet voor vast benoemd kan worden. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet naar den zin zou zijn van het hoofd dier sohool, den heer Roosendaal. Mej. De Ren voldoet aan die school goed, doch zij heeft akte nnttige handwerken en door haar vas te aanstelling zou vervallen de aanstelling van mej. Roozendaal als handwerk-onder- wijzeres en daartegen heeft de heer Roo zendaal natuurlijk financieel bezwaar. Benoemd wordt hierop de heer M. Haas, om 16 September in functie te treden. Van den post bruggen wordt 1000 gulden overgeschroven op den post wegen. Aan C. J. Ceelaas wordt wegens vertrek 4 maanden afschrijving van hoofd, omslag toegestaan, terwijl de belastbare inkomens van Corn. Warmerdam en J. T. Luttlage worden teruggebracht tot 850 en 1100. Voor het schoolhuis te Roelofarendsveen en voor de Lange brug zal in totaal nog f 10,000 nom. N. W. Schuld verkocht wor den. Aan den nieuwen veearts te Oudewete ring, den heer Ftos, zal 60 subsidie ver leend worden, ingaande de maand na zijn vestiging als zoodanig. Aan B en Ws. wordt, voor eerste kosten bij mogelijk voorkomende choleragevallen, een krediet van f 250 toegestaan. De heer Van der Zon klaagt hierop over slechten toestand van een wegwerkershuïs, waarnaar de opzichter zal gaan zien. De heer Reynders wenscht hierop den Voorzitter geluk met de hem door H. M. de Koningin verleende onderscheiding. Gemeenteraad t. Haarlemmermeer. Voorzitter: burgemeester Slob. Do heoTen Lam inerts, Knaap, Zuidgeest, Kis tenmaker, De Breuk en Van Reeuw ijk wor den beëedigd. Do Voorzitter bracht een woord van dank aan den heer Pruissen, die in don laatsten stembusstrijd viel. B. en Ws. worden gemachtigd met Haar lem te onderhandelen omtrent sehoolgaanj van kinderen uit deze gemeente op de Hoo- gero Burgerschool aldaar. De vaste commissiën worden als volgt geformeerd: Financieel© Commissie. Voorzitter de heer Knaap; loden do heeren Van Zijvcrdcn en Rombout. Gemeente-werken. Voorzitter de heer Eve- lein; leden do heeren De Breuk en Kooy. Tot lid van het Alg. Armbestuur werd benoemd voor wijk 15 do heer J. Nieuw koop. De gemeenterekening over 1908 werd vast gesteld. Ontvangen is f 117,114.7175, uitge geven f 114,912.68; "batig saldo f 2202.037s- Eveneens werd ongewijzigd vastgesteld de rekening van het Alg. Burg. Armbestuur. Aan den heer J. Duinker werd tegen 15 Sept. eervol ontslag verleend als onderwij zer aan school U. Aan de firmA Wol ter en Dros zal ge gund worden het leveren van een centraio verwarming voor het Raadhuis, begroot op f 2250. f 3000 wordt er voor uitgetrokken. Publiek zal aanbesteed worden de bouw van een tweetal nieuwe cellen onder het archiefgebouw. Raming f 1000. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie werd benoemd do heef P. A. A. van der Wiela op een salaris, "berekend naar f 350 per jaar. Do heer D. Eggink werd in deze zitting toegesproken door den Voorzitter, die hem dankte voor wat hij in deze lange periode voor de gemeente deed. De heer Eggink dankte. Nog volgde beëediging en installatie van den heer Rinkel als secretaris, die den Raad dankte voor het hem geschonken vertrouwen, waarop do vergadering gesloten werd. Gemeenteraad van Millegom. Voorzitter: burgemeester Wentholt. Afwezig met kennisgeving de heer H. V. van Zanten. De heeren A. Topper en P. H. van Wa- veren worden als Raadsleden beëedigd en geïnstalleerd. Medegedeeld wordt, dat het Rijk in de kosten van het lager onderwijs te veel ver goedde bij voorschot f 355.72$. Aangeboden wordt de begrooting crer ge meente-gasfabriek, waarbij o.a. werd voor gesteld het salaris van den direoteur met f 200 te verhoogen en het personeel der fo- briek voortaan in Juni en Juli 7 dagen vrij to geven. De heer A. Topper wordt herbenoemd tot lid der gascommissie. Aan den heer K. van der Heide wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de O. L. School en als onderwijzer bij het herhalingsonderwijs tegen 1 Nov. a,s. De gemeente-rekening over 1908 wordt conform het voorstel der commissie van on derzoek vastgesteld. De heer Sluis rappor teerde en bracht dank aan B. en Ws. en de ambtenaren. De begrooting voor1910 sal in de vol gende zitting behandeld worden. Tot onderwijzer met verplichte hoofdakte werd aangewezen de heer W. A. van der Wal, de oudste in jaren. De gascommissie adviseerde gunstig op een adres van H. Hendriks en 23 anderen, benevens van de Leidschestraat, om gasle vering. Volgens berekening zal die aansluiting rendabel zijn. Besloten wordt conform het voorstel en voor kosten een leening aan te gaan van 4200 gulden. Ongewijzigd wordt hierop vastgesteld een motor- en rijwielverordening, waarin be paald wordt als maximum-snelheid in do kom der gemeente 15 K.M. per uur. Een voorstel-Guldemond om wijziging in de kom te brengen werd niet onder steund, evenmin als een idem Yan den heer H. A. van Waveren. De heer Sluis vroeg waarom de Marïa- straat aan het begin zooveel hooger gelegd isde huizen zitten er thans onder. De heer G. V. ran Zanten antwoordt, dat de oprichter do verhooging noodig oor deelde voor de rioleering. Voorts noemde de heer Sluis het een eer ste behoefte, dat er samenwerking zij bij de rioleering tusschen den opzichter en den gasdirecteur. Gemeenteraad van Lelmuiden. Voorzitter: burgemeester Ninaiier. Aanwezig: alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de nieuw gekozen Raadsleden, do heeren B. Jansen en W. Roest, becedigd en geïnstalleerd werden. Ged. Staten hebben goedgekeurd het ver goeden van 10 gulden verhuiskosten aan den veldwachter Brink. Een bezwaarschrift hoofd, omslag van C. van den Akker wordt aangehouden. De financieel© commissie onderzocht de gemeente-rekening 1903 met de daarbij bo- hoorende bescheiden en adviseert tot voor- loopigc vaststelling. Aldus besloten. Met bet oog op de a.s. negende tien-jaar- lijksche volkstelling stelt de Voorzitter voor de nummering der huizen, die in October gereed dient te zijn, te doen geschieden van gemeentewege. De Raad gaat mede. Nog wordt aan B. en Ws. een blanco krediet toegestaan bij onverhoopte voorko mende cholera-gevallen. Gemeenteraad van Leiderdorp* Met den burgemeester, Voorzitter, zijn alle leden aanwezig. De herbenoemde leden, de heeren Ko ning, Moraal en Rijnsburgor, leggen in han den van den Voorzitter de voorgeschreven eeden af en nemen, na de gelukwenschen, zitting. Terstond daarop stelt de Voorzitter aan de orde de benoeming van een wethouder. Bij de opening der etembricfjes, door do heeren Moraal en Verkley, blijkt, dat zijn uitgabraoht 6 stommen op den lieer J. J. Koning, terwijl één briefje niet was inge vuld. Op de vraag van den Voorzitter ver klaart de heer Koning de benoeming aan te nemen. Mededeeling geschiedt van eenigo inge komen stukken, o. a.Een verzoek van het hoofd der openbare lagere school om een bijdrage in do kosten van het schoolfeest ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Met algemeene stemmen wordt besloten de bijdrage te bepalen op 25 cents per kind. Een missive van Gedeputeerde Staten ten geleide van eenige stukkon, waaruit blijkt, dat in 1907 87.50 te veel is ontvan gen als Rijks vergoeding in de kosten van het onderwijs. Een schrijven van den onderwijzer D. O. de Bruijn, dat hij in Augustus de hoofd akte heeft behaald. De Voorzitter deelt mede, dat in verband daarmede de jaar wedde van dien onderwijzer, met ingang van l September, met f 100 is verhoogd. Een missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt bericht, dat genoegen wordt genomen met de voorgestelde regeling der aflossing van de geldleening ad f 3000, aan te gaan in verband met de verbouwing der openbare school. De aflossing wordt alsnu bepaald als volgt, in de jaren 1910 tot en met 1915, minstens f 100 per jaar; in de jaren 1916 tot en met 1919, minstens 600 per jaar. Do Voorzitter deelt mede, dat als her steld uit het krankzinnigengesticht „Ende geest" is ontslagen P. Duijverman, die voor rekening der gemeente verpleegd werd. Daarna wordt de vergadering veranderd in een met gesloten deuren. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat de aanslng van (nu wijlen) L. Los in den hoofdclijkcn omslng is teruggebracht van 12.06 tot f 8.46, die van A. de Groot van f 1.26 tot f 0.54 en die van A. Mugge van 1.89 tot 0.99, terwijl de beslissing omtrent twee reclames is aangehouden. De wethouder Vaif Leeuwen vraagt in lichtingen in verband met gevallen van cholera in andere gemeenten. De Voorzitter zegt, dat hij eenige dnge^ geleden den Inspecteur van het Geneeskun dig Staatstoezicht heeft verzocht te berich ten wat moet worden gedaan indien zich' onverhoopt binnen dezo gemeente een ziekte-geval mocht voordoen met cholcra- achtige verschijnselen, vooral met het oog op liet spoedig onderzoek van faeces, doch dat tot heden geen antwoord is imrrkomen "en dat verder de noodige maatregelen rijn genomen tot afzondering en ontsmetting. Gemeenteraad van Llssc. .Voorzitter do burgemeester. Afwezig do heeren Van der Zaal, Van dor .Veld, Van Zanten, Lefeber en Prins. Do herkozen Raadsleden Van der Moij en, Pijnaeker worden beëedigd. Daarna werden de notulen van de twoe voorgaande vergaderingen gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen en ter kennis gebracht wordon goedkeuringen van Ged. Staten. Modogcdocld werd, dat op 3 September LI. de kas en do boeken van den gemeente-ont vanger waron nagezien en in ordo bevon den. In kas was aanwezig f 6877.427:» waar van een bedrag van f 800 aan voorschotten en een spaarbankboekje, groot f 3025. Do rekening van de Gezondheidscommis sie, dienst 1908, wordt hierna goedgekeurd. Deze bedraagt in ontvangsten en uitgaven f 1575.80l/j, niet een batig saldo van, f 48.5673. Daarna weerden herkozen als leden der Gascommissie do hocrou Van der Mey en Van der Veld en als lid van de Commissie voor do reclames inzake den Hoofdelijken Omslag, de heer Pijnackor. Hierna werd do instructie van don ge meente-ontvanger nogmaals in beliandeliug genomen. Op voorstel van den heer Van «dor Mey werd bepaald, dat het kantoor van den ontvanger in het vervolg ook zal gesloten, zijn op den verjaardag der Koningin. Nog werd op voorstel van don heer Van der Meij bopaald, dat de ontvanger een re kening-courant zal openen met de Gasfabriek tegen oen door B. en Ws. te bepalen rente. Op voorstel van B. en Ws. werd bepaald, dat do ontvanger bij ontstentenis zal wordon vervangen door een door B. en Ws. in over leg met den ontvanger aan te wijzen persoon en niet, zooals eerst gelezen werd, door oen door den ontvanger aan te wijzen porsoon. Een voorstel van den heer Van der Meij om te bepalen, dat do ontvanger de gelden, boven een door B. en Wa. vast to stellen, bedrag moet beleggen bij dc Boerenleenbank, word verworpen, zcodat de oerste lezing be stendigd bleef, namelijk: boven zijn borg- toch (f 4000) in kas zijnde gelden. Een verzoek van do muziqkverecniging „Eensgezind" om een lokaal van dc gemoon- telijke Bewaarschool te mogen gebruikon voor haar repetitiën, werd toegestaan. Hierna kwam do kwestie inzake de on derwijzeres mej. Rijnveld nogmaals aan dd orde. Uit oen vorig raads verslag zal mcn| Iemand vraagt les in het Rus sisch. Brieven met opgaaf van con ditiën aan bet Bureel van dit Blad onder No. 37. 6 Jan v. Goyenkacle 35. 9833 5 NIEUWE MARE 25, Leeraar voor Piano en Orgel. 9570 6 Hand- en Bonwknndig Teekenonderwqs. VJijhgebouw Geloof, Hoop, Liefx Inschrijving op de spreekuren der Dlreotrice: 9959 13 Maandagmorgen 11-13 uren. Dinsdagmiddag 13^—3^ Woensdagavond 8|9$ Herhaling8onderwlja voor de jongere leerlingen verplichtend. voor Dienstboden. De DIRECTRICE van het W(jk- gebouw .Geloof, Hoop, Liefde", noo- digt Dienstmeisjes, die DEEN TEHUIS HEEBEN, des Donderdagsavonds van 8 10 aldaar te komen. Aangifte eo inlichtingen op de Spreekuren Maandagochtend 11 12 uur. Dinsdagmiddag 12i-2$ Woensdagavond 8| - 91 0960 16 Langestraat. 6769. bnnnen geplaatst worden aan de WERP GrUSTO te Schiedam voor va&t werk. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. 79 20 Onderwijzeres biedt zich aan tot het geven van lessen in Cartonslöjd. Hoogst gezellige bezigheid voor Kinderen. Brieven Bur. van dit Blad onder 34. w Nieuwe Rijn 18. 5510 10 Kampioen-Rijwielen, ge voon gemonteerd f48.50. Kampioen CStandaardj-Rijwielen, fijne afwerking, gemonteerd met freewheel, dubbele remmen en Dun. Eopbanden f54.50. 68 20 Levering met volledige garantie op rijwiel en banden. Noordeinde 41. 3251 10 Telef. 807. Recepties, Diners, Soupers. Rui ine Zaal met Piano gratis hiervoor beschikbaar. Zaal voor "Vergaderingen. 3365 10 Aanbevelend, L. F. LAÜBEEK. Tegen billijken prUs ter overne ming gevraagd: een goed onderhonden C Brieven Bur. v. d. Blad No. 33. 6 TE OP 10 14 De Burgemeester: LOTSY. TE UTRECHT. Verleent op zeer billijke voorwaarden, onder borg stelling enz., Credieten aan Landbouwers en Indnstriëelen. Verschaft 1ste Hypotheek op Landerijen enz. Agent voor JLeiden en om streken: de Heer 6640 17 Plantsoen 51, Leiden. Voor het maken van Teeke» ningen, Bestekken, enz. voor enz. beveelt zich aan 9830 13 A. L. VERHOOG-, Gemeento-Architect van Sassoiheim. Rapenburg 115. Leiden. Telef. Interc. 636. AanboveleDd, 74 49 Lage prijzen. I Groote stalen. Zendingen franco. Telefoonn. 544. Mare 58. Opgoricht 1703. Alileea Agenêscitap DER WERELDBEROEMDE h.„„. Steinweg Kf Gediplomeerd Pienoitommer MIJ. ter Borordering der Toonkunst. Breestraat 109, over hit Stadhuis. u Benig en beslist afdoend middel tegen uitvallen van het haar, roos, enz. Per flacon f 1.35. nrlirtiaiuiM DROGISTEN.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5