N°. 15194 JVrydajj 3 September# A0. 1909. (§eze dCourant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van (Zon- Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON, Het majoraat. LEIISCH DAG-BLAB ■1 PRLT8 DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /T.05# Iedere regel meer ^0.17|. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inca86eeren wordt/"0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon por week 9 Oontot por 3 maanden I I l l f 1.18. niton Loidon, por looper on naar agenten gevestigd lijn i 5 1.30. Franco per post 1.66. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door P. EIOHELBERG, logementhouder, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhondenden, anderen dan sterkon drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het bonedenvoorhuis van het per ceel Oude "Varkenmarkt No. 7. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 September 1909. Leiden, 3 September. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot Vertegenwoordiger van de Regeering op het van 1319 September e.k. te 's-Gravenha- ge te houden IXde Internationale veeart- éenijkimdig congres dr. D. A. de Jong, bui tengewoon hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden. Het gemeentebestuur va-n Leeuwarden benoemdo tot tijdelijke leerares in de gym nastiek mejuffrouw M. O. A. Koeman, te Leiden. De levering van steenkolen en cokes voor de vereeniging „Onderlinge Hulp" is 'opgedragen aan de firma's Caron en De R-oode. De Leidsche Brooddepcthouders- Vereeniging „Verbetering zij ons Stre ven" vierde gisteravond haar I2j-jarig bestaan met een feest op Den Burcht, welke daartoe met zes booglampen weer electrisch verlicht was. Het was daar in do hoogte nu heel wat beter uit te houden dan op den jl. guren Koninginne-avond. Het was er thans bladstil en de maan scheen er zoo helder aan den hemel en kwam door het gebladerte op het feestterrein gluren, waar de feestgenooten aan tafeltjes gezeten wa ren. De voorzitter der vereeniging, de heer '3L J. G. van der Staay, opende het samen- rijn met een hartelijk welkom toe te roepen tot de leden met hun familiebetrekkingen, de donateurs, donatrices en verdere belang stellenden. Het was hem een genoegen onder hen ook op te merken afgevaardigden van de Amsterdamsche zustervereeniging „Door eendracht verbeterd', terwijl een schrij ven van gelukwensching met hun koperen feest was ontvaDgen van de brooddepothou- dersvereenigingen te Haarlem en Zaandam, welke vereenigingen verhinderd waren zelf te komeD, evenals de vereeniging „Verbe tering rij ons streven" (dus hetzelfde de vies als van de Leidsche) te Rotterdam, die haar gelukwenschen nu per telegram deed toekomen. Spreker bracht in herinnering de leden die gedurende de verloopen 12^ jaar aan de vereeniging door overlijden, vertrek of bedarken waren ontvallen. Hij hoopte, dat alles wat dezen avond zou worden aangeboden, in den smaak mocht vallen; dan zou zeker als allen bovendien meewerkten tot handhaving der orde deze avond in aangename herinne ring bh j ven. Yerder bracht hij hulde aan den bescherm heer, mr. J. H. Goudsmit., die de vereeni ging stee-ds met zijn advies, als dit wordt gevraagd, bijstond: en zal blijven bijstaan, want bij de aanvaarding van het bescherm heerschap heeft hij beloofd geen bescherm heer in naam, maar met de daad te willen rijn. (Daverend applaus). Dank werd ook gebracht aan de donateurs en donatrices- van hun financieelen steun, en op sprekers uitnoodiging ten slotte om met hem te roepen: „Lang leve de Leid- sohe Brooddepothouders-vereeniging" volg de algemeene instemming en weerklonken fanfares. Met eenige hartelijke woorden werd hem vervolgens namens de vereeniging door den eersten secretaris, den heer J. Jasperse, aangeboden een zwart ebbenhouten presi dents-ham er, voorden van zilveren plaat met inscriptie, naam der vereeniging en da tum, waarmede hij zich zeer ingenomen toonde. Natuurlijk volgden ook hierop weer fanfa res. Het feest zelf bestond uit een concert, gegeven door eenige leden van de stafmu- ziek van hot Vierde, welke, na een vijftal nummers ten gehoore te hebben gebracht, werden opgevolgd door de leden van de werklieden-zangvcreeniging „Kunst na Ar beid", die ook op dit feest, evenals op zoo menig ander, hun welwillende medewerking verleenden. Hun zang klonk hier in de hoogte en in de avondstilte weer heel mooi en ondervond daarom natuurlijk ook thans veel bijval. Na den hierop volgenden ommegang met muziek, ook buiten den vestingmuur, werd door velen deelgenomen. Na de pauze trad „Kunst na Arbeid" weer op met een zestal nummers, zoowel vroolijkc als meer ernstige, waarmede het opnieuw een welverdiend succes behaalde. Tusschen de nu volgende muzieknum mers vroeg dë voorzitter nog even het woord. Hij bracht „Kunst na Arbeid" nog maals zijn Jiartelijken dank voor het geno- tëne en was overtuigd de tolk te zijn van alle aanwezigen, indien hij deze Vereeni ging een lang leven toewenschte. Tevens riep hij den afgevaardigden der zusterver enigingen uit Amsterdam een hartelijk vaarwel en tot wederziens toe, want voor deze laatstën was het tijd geworden om te vertrekken. Dë afgevaardigden hadden inmiddels bedankt voor dë gulle ontvangst ën het genotene, en dit feest zou steeds bij hen in aangename herinnering blijven. Nog 'even voor het einde der muzieknum mers deelde een der bestuursleden mede dat het feest zou worden voortgezet" in „De Graanbeurs", waar gelegenheid tot dansen zou worden gegeven. Dat hienan een gretig gebruik werd gemaakt, laat zich begrijpen, vooral daar bet boven op Den Burcht wrel ëenigszins huiverig was gewor den. Het instrumentale gedeelte werd nu vervangen door een uitnemend strijkorkest, waarna men op de maat van dë muziek lustig aan het dansen ging. Gedutendë het bal werden nog verschil lende voordrachten gegeven door eënigë bestuursleden en genoodigden, zoodat men nog lang gezellig bijeen bleef. „Verbetering zij ons Streven" mag dan ook met voldoe ning op haar 1272-jarig feest terugzien.; Aangezocht door verschillende kiezers van de Kamer van Arbeid voor de textiel nijverheid, bericht J. A. Wijtenburg ons géén candidatuur te aanvaarden. Door de marine-directie alhier werd gisteren aanbesteed: de levering van gort, groene erwten, kapucijners, snertgroenten en augurken. Minste inschrijvers waren Gebrs. Laan, "Wormerveer, gort f 7 p. HL. J. Zijlstra He. Zwolle, groene erwten 15,56 gld. Van kapucijners waren de ingezonden monsters afgekeurd. Firma Tieleman en Dros, Leiden, snertgroenten 2l£ ct. per li ter, augurken 48 ct. per KG. Gedeputeerden van Noord-Holland hebben verworpen het protest van mr. Ti« deman en mitsdien de gemeenteraadsver kiezing te Bloemendaal geldig verklaard., Het regiment grenadiers en jagers ver trekt heden uit 's-Gravenhage naar de le gerplaats bij Rijen tot het houden van ba taljons en regimentsoofeningen onder lei ding van den kolonel F. Tonnet, oomman- dant van gemeld korps. Van 8 tot en met 15 September zal door do beide aan de groota manoeuvres deelnemende compagnieën wielrijders, in garnizoen te Breda en te Assen een oefe- ningstochb worden gehouden volgens aan wijzingen van den commandant van het veldleger. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, uitspraak doende op het Maandag jl. behandelde bezwaarsohrift van P. do Bruin, lid van den Raad der gemeente Schiedam, in zake de verkiezing en toelating van le den van dien Raad, hebben besloten tot toe lating van de gekozenen. Den 24sten dezer cSl op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam, de plechtige onthulling plaats hebben van het grafmonument op het graf van wijlen prof. P. Biesterveld, in leven hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. Naar wij vernemen, hebben zich voor den op te richten dagelijkschen cursus, uit gaande van de Vereeniging voor Hooger Landbouwonderwijs, zes candidaten aange geven. (N. Pr. Gr. Ct.) Het stoomsohip B a n d a arriveerde 2 Sept. van Amsterdam te Sabang; de B i 1- 1 i ton vertrok 1 Sept. van Antwerpen via. Londen naar Java; do Koningin Wil li e 1 m i n a, van Batavia naar Amsterdam, is 2 Sept. Dungeness gepasseerd; de N i a s, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Sept. te Port-Saidde Goentoer, van Batavia naar Rotterdam, vertrek 1 Sept. van Tanger; de N i e u w-A m s t e r- dam arriveerde 2 Sept. van Nicuw-York te Rotterdam; de Admiral, thuisreis, arriveerde 31 Aug. te Napels; de H a n a u, van Java naar Amsterdam, passeerde 2 Sept. Dover; de Windhui, thuisreis, vertrok 31 Aug. van Kaapstad. HAARLEMMERMEER. Donderdag, voormiddag werd të N.-Vennep monstering gehouden van 4-jarigë paarden. De aan voer was niet groot, nl. 11 stuks. Hiervan wérden 5 aangekocht voor uitvoer naar 't buitenland. De prijzën varieerden van 375 tot 525 gld. Dë af deeling Haarlemmermeer van Dé Post" zal a.s. Zondag een vergade ring houden in het' Café Stapel, waar als spreker optreden zal de heer Tuininga, lid van het hoofdbestuur, te Utrecht. Het doel dezer vérgadering is voornamelijk propa ganda onder niet aangesloten vakgenooteru Met den ërwtenoogst is het treurig gesteld. Sommigfc partijen liggen nu al 14 dagen nat op het land. Het stroo is voor een deel gerot en als veevoeder zoo niet waardeloos, dan toch zeker minderwaardig geworden, t'erwjjl vele peulen onder 't be handelen de zaden laten vallen en een aanzienlijk deel der erwten gekiemd is. De schade, die de landbouwer hierdoor ondervindt, is groot. Nauwelijks is het eenige uren droog gewéest of men ziet het gewas nog half nat naar de bergplaatsen vervoeren, om nog te redden, wat te redden valt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Maan dag jl. vervoegde zich bij Mej. wed. W. alhier iemand, die beweerde bouwkundig opzichter té zijn fen belast te worden met het toezicht op den bouw van twee villa's aan den Cantine-weg, in verband waar mede hij gaarne voor geruimen tijd kost en inwoning wilde hebben. Na eenige over- legpleging werd een accoord gesloten en nam mjjnheer(?) zijn intrek. Zjjn koffer en bagage was nog onderweg en zou spoedig volgen; den volgenden dag heeft hij de woning verlaten, zonder tot heden te z\jn teruggekeerd, achterlatende een sleutel van den koffer, benevens een parapluie, die hij beweerde geleend te hebben te Noord- wijk, waar hjj vorig jaar toezicht had op den bouw van het „Hof van Holland." Een onderzoek daar ingesteld geeft allen grond tot de veronderstelling dat mej. W. met een oplichter heeft te doen gehad fen zij nog van geluk mag spreken er zoo te zijn afgekomen. Met het oog op een ëventueele terugkomst wérd dit bericht niet vroeger geplaatst. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar wij verne men nullen de leerlingen der eerste Herv. school Zaterdag a.s. Koninginnefeest vie ren, die der tweede Herv. school Dinsdag aanstaande. RIJNSBURG. Gisteravond luidde onze klok weer brandalarm. Het bleek, dat er een felle uitslaande brand was uitgebroken bij den heor G. v. d. Mey. De spuiten wa ren binnen den kortst mogelijken tijd gereed water te geven, waaraan het to danken is, dat do belendende huizen werdlen behouden. Het peroeel waar de brand ontstaan was, brandde echter geheel uit. Naar wij verne men, zijn huis en inboedel door verrek y ring gedekt. VALKENBURG. Gisteren had in „Het Wapen van Valkenburg" de afslag plaats van de onroerende goederen van wijlen den heer A. Binnendijk, een week to voren in bod gebracht- op een gezamenlijk bedrag van 50,900. Na verschillende verhoogingen werden de 13 peroeelen thans aan verschil lende personen toegewezen voor de som van 52/101. De twee huizen van den heer Emmer te Haarlem, in bod gebracht op 11C0, bleken verhoogd te rijn met f 50 en met 300. doch werden daarna niet gemijnd. VOORHOUT. De uitslag van de te Sassen- heim gehouden loting voor de nationale mi litie is als volgt: F. J. Bemelman No. 16, Th. Boekei No. 2, O. J. Borst No. 11, C„ Colijn No. 15, H. Geerlings No. 8, P. J- Georlings No. 5 (brocderd.) W. De Groot Oz. No. 13, H. Kortekaas Pz. No. 12, Oh. v. Leeuwen No. 6 (brocderd.) N. A. v.. Lierop No. 3, J. J. Noodeimcer No. 9, W« M. Van Reisen No. 16, 0. S. Romijn No. t (Lichoamsgob.) Th. De Roode No. 7 broederd. P. H. Schulto No. 17 (brocderd.) J. P. Vester No. 10, A. Th. van Werkhoven Thz. No. 4, W. D. Th. van Werkhoven Wz., No. 14. WARMOND. De Zondag door het nood lottig toeval onderbroken reis, heeft de heer Leemans weer aanvaard. Hij is heden naar Duitschland vertrokken. WARMOND. De uitslag der loting voor do militie voor deze gom een te is als volgt t G. Francken No. 1, 0. Bergman No. 2, (brocderdienst), W. de Groot, No. 3, J. J. M. Breugolmans No. 4, H. B. Bekker No. 5* C. M. van Stijn No. 6. P. W. J. Kokshoorn No. 7, P. Schrier No. 8, H. P. Kortekaaa No. 9, N. H. van Seggelen No. 10. J. Hoog* btraten No. 11. L. P. Heemskerk No. 12, A„ O. van Leeuwen No. 13, J. B. J. van der Vooren No. 14. Ter gelegenheid der loting was alhier door den Burgemeester aan café- en verlof- houdcre gelast hun café van des morgens 8 tot 's namiddags -1 uren gesloten te hou den, hetgeen is gebleken een goode maatre gel te zijn. WASSENAAR. Gisteren word het feest van. de H. Kindsheid op do gebruikelijke wijze govierd. Onder de H. Mis werd door een jongenskoor eon aantal liederen ten! gehoore gebracht en dharna word een klei ne- optocht gehouden. Na den middag had de groofce optooht plaats. Het aantal kos- tumes en het aantal deelnemers was dit jaar weer vermeerderd. Voorafgegaan door het muriekkorps onder directie van den heer Schinok trok de optocht van uit 't pa tron aatsgebouw over het kerkhof. Do heer A. de Smit had zijn paard weer ter beschik king gesteld om den hoofdpersoon van den optocht rond to voeren. Na afloop bleef men. nog eenigen tijd gezellig in liet patronaats gebouw bijeen. Mej. S. Knijnenburg zong zeer verdienstelijk een viertal lioderen. Do jongejuffrouwen Van der Meer hielden eett toepasselijk voordracht]'o en do heer F. Beisenbusch voorde een solo uit voor trom pet, Alles tot groot genoegen der aanwezi gen. Ook <ïe muziek liet zioh van tijd tot' tijd hoor en. Do zeereerw. heer pastoor dankte allen, die het hunne er toe baddert bijgedragen om dit feest zoo schitterend tei doen slagen. ZWAMMERDAM. Door den Gemeente* raad alhier is besloten een gedeelte vart het aangekochte perceel van dr. F. Schreu- der, groot circa 8 vierkante meter aan te koopen voor f 125, ten einde den weg opf dat punt te verbeteren. ZOETERWOUDE. Gisteravond gaf de R.-K. Tooneelvereoniging „Ons Genoegen" do aangekondigde uitvoering ter gelegen heid der kermis in het café „Ik leot nog"* Voel publiek was daarvoor opgekomen, wel wetende dat „Ons Genoegen" zoo'n avond hun heel wat gonocgcn kan verschaffen* Te ruim acht uren werd voor de geheot 52) Het toeval wilde, dat Freese en Nelly te gelijkertijd als Haarhaus en Benedicte in de woonkamer terugkeerden. „Wel, eindelijk 1" riep Max hun toe, „hebben de heeren de rionSe dames inge wijd?" „Sakkerment, dat heb ik vergeten 1" riep Haarhaus, die Benedicte was gevolgd. Freese maakte een verlegen beweging. „De baron zal wel zoo vriendelijk rijn mij te vergeven", antwoordde hij, „dat heb ik ook vergeten." Max keek van de eene partij naar de an dere. „Ja, maar, wat hebt gij dan uitgevoerd? I" riep hij. „Och", antwoordde Haarhaus, „ik heb den tijd met freule Benedicte een beetje verpraat en in het geheel niet meer aan je aangelegenheden gedacht „Een mooie vriend", vond Max. „Me vrouw von Seesen, wat zegt u daarvan? Is het te gelooven, Elisel! Welnu, en gij, bes te Freese?" De candidaat draalde een oogenblik en nam daarna Nelly bij de hand. „Ik vraag den baron wel excuus", ant woordde hij met gewone beleefdheid, „ik heb mij in de keuken met miss Nelly ver loofd." Benedicte slaakte een gil en vloog Nelly In de armen. Allen omringden het van ge luk stralende verloofde paar. „Ik wensch u geluk, mijnheer Freese!" riep Max. „Ik wensch u ook geluk, miss Nelly. Maar nu opgepast, jonge dames 1 Benedicte, laat mis Nelly als 't je blieft 7°s, gij kunt 6traks wel verdler kussen! Benedicte, gij moet miss Nelly loslaten. Kom eens hier, mijn kind, wie is dat? Juf frouw Warnow, neen, het was juffrouw Warnow, maar nu is zij je schoonzuster en mijn vrouwEn val haar nu nog eenmaal om den hals en zeg het voorlooplg aan geen mensch meer, wat men te Erlenbruch bij re genweer van alles beleven kan 1" In het eerste oogenblik was Benedicte als het ware verstijfd. Maar de Eva in haar was zeer verstandig gewordenrij begreep alles onmiddellijk. En in het kleine jagerskamer- tj©, waar de regen nog altijd tegen de rui ten kletterde, werd het plotseling zonne helder. De engel der liefde vloog met schit terende vleugels door de kamer. Het was een merkwaardige terugrit in de reusachtige, gesloten calèche, die Tu bingen gewoon was de „comediantenkoets" te noemen. Er werd slechts weinig gespro ken. In een hoek drukten Freese en Nelly rich in gelukzalig stilzwijgen tegen elkander aan. Hun lippen bewogen zich niet, maar des te luider jubelden hun harten. Als dor de hadi Haarhaus plaats genomen, en tegen over hun drieën zaten Benedicte ën Max. Ieder was in rijn eigen gedachten verdiept. Max dacht aan zijn Elise en de beroemde Afrikaander aan mevrouw von Seesen, die blijkbaar indruk op hem had gemaakt. Haar grijze oogen met den zonderlingen, groenen weerschijn keken hem nog altijdaam Het levendigst werd er echter in Benedictes ge- dachtenwerkplaats gewerkt. Daarin heersch- te een bont mengelmoes. Dit regenuur te Erlenbruch had haar meer onvergetelijks gebracht dan haar geheel leven tot dusver. Een verloving, een geheim huwelijk en dnn de geschiedenis met Haarhaus... het was bijna te veel op eens. Benedicte vatte het besluit op van nu af een dagboek te houden. Trude had er ook een; in marokijn gebon den en men kon het sluiten. Zij moest een dagboek hebben, al was het ook maar een gewoon schrift. Zij kon niet alles, wat er in haar hart omging, voor zich houden; hot was werkelijk te veel. De ontvangst thuis was niet al te vrien delijk, ten minste in het begin niet. Haar haus loog echter met gowone genialiteit, en toen eindelijk Freese de verlegen miss Nel ly aan de barones, den baron en den ouden Teupen als zijn verloofdë voorstelde, klaar de ook in Hohen-Kraatz het weer op. En toen *8 avonds laat Tubingen nog eens in de kamer zijner vrouw kwam, om haar den nachtkus te geven, zeide de barones met iets triomfantelijks in haar stem: „Ziet ge, Eberhard, het begint reeds 1" j,Wat, Eleonore?" „Ons huwelijksjaar." Tübingen lachte. „Maar, Eleonore. Freese en de kleino Nel ly zijn toch evenmin Teupensch als Tübin- gensch!" ,,Om het even. Zij behoören tot den aan hang van onze huizen. En ik beschouw hun verloving als een goed voorteeken." „Daar hebt gij gelijk aaD, Eleonore. Dat kunt gij gerust doen. Ik ben altijd voor goe de voorteekens. Slaap wèl, mijn kind l" XL 's Vrijdagsavonds was er een telegram van den oandidaat RoinJoold in Hohen- Kraatz gearriveerd, waarin deze zijn komst op Zaterdagavond aankondigde; 's Zondags wilde hij met vriendelijke toestemming van rijn patronaatsheer zijn proefpreek houden. Tübingen liet Reinbold, om dergelijke on gelukken als bij Freeses komst to voorko men, uit Plehningen afhalen. Het gebruik eischte, dat Reinbold niet in het slot, maar in de pastorie overnachttedoch hij maakte nog dienzelfden avond de familie van zijn patroon zijn opwachting. Volgens het portret en uit Freeses be schrijvingen was men op Reinbolds „verge noegden neus" reedh voldoend© voorbereid. Maar toch deed het levende wonder de ba rones nog meer ontstellen dan het afgebeel de. „Ik kan het niet helpen, Eberhard", zei- de rij in het praatuurtje 's avonds tegen haar echtgenoot; „deze neus zal mij bij elke preek hinderen. Het is een misgreep der natuur, waarover men rich niet genoeg kan verwonderen en die de stichting zal weg nemen. Ik bid je, denk er rijpelijk over na, of gij den man wilt behouden of niet." „Dat zal morgen van de preek afhangen, lieve Eleonore," antwoordde von Tübin gen. „Maar toch kan ik je nu reeds zeg gen, dat Reinbold mij goed bevalt, o ja, heel goed. Zijn vastberaden, ernstig en waardig optreden staat wel is waar in een zeker contrast met zijn physionomie, maar daar wij niet tot do familie Lavater behoo- ren, k'an zijn gericht ons tamelijk onver schillig zijn. In mijn hart spreekt nog iets anders voor dezen Reinbold: het medelij den. Ik ben overtuigd, dat hij met zijn vroolijk gezioht, hetwelk voor hem in zeke ren zin een treurig bezit is, bij mirtder on- be vooroor deelde .menschen een zwaren dob ber zal hebben. Misschien moet Lij jaren lang zoeken, vóór hij goed on wèl geplaatst is; het oude bijgeloof, dat men van den uiterlijkcn op den innerlijken mensch zou kunnen besluiten, heeft te diepe wortels geslagen. En juist dat zou ik willen trot- seeren." „En rijn jeugd? Maakt je die niet be zorgd?" „Maar, Eleonore, er moeten toch ook jonge predikanten zijnl De theologen ko men toch niet dadelijk oud op de wereld l En hoe ouder ik zelf word, des te meer houd ik voji do jeugd. Dat is voor mij dus volstrekt geen bezwaar. En bovendien, hebt gij niet gezien, dat Reinbold zijn. baard laat groeien?" „Nu, die beteekent nog niet veel. Vaa verre riet men niets of aleohts een donker waas. Ik wil er echter niet langer over spreken: wij moeten afwachten. Een vrouw ■zal Reinbold ook spoedig vinden en het huwelijk valt tegen zijn jeugdig voorkomen in de weegschaal. Daarbij Bchiet mij W binnen, Freeses verloving komt mij slecht van pas. Nu moeten wij weer naar een an[* deren hulsonderwijzer omzien." Tübingen trok de schouders op. „Daar is niete aan te doen, mijn kind. Trouwen verbreekt eolfs een theatercon- tracfc, als ik het wèl heb. Maar zoo'n vaart zal bet immers met dat huwelijk plet loflH pen." (Wordt ïerjóïgdj* ■up:*???

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1