Gemengd Nieuws. PB K-PILLEN. Marktberichten. Telegrammen. De adverteerder stenne het blad, waarin hij ad verteert Hoe meer dit wordt gelezen, des te grooter is het resultaat zijner advertentiën. Advertsntiën. c ac motie, waarin de Italiaansche sociaal-de mocratie haar sympathie betuigt aan de voor de vrijheid strijdende Russische de mocratie. Van een aigemeene protest-sta king, die door het bestuur der socialis tische politieke partij" in overweging is ge geven, zal waarschijnlijk niets komen, wijl de economische arbeidersbond zich daar tegen heeft verklaard. De „Stanpa" me!dt, dat de koning van Italië zich na de groote manoeuvres, te gen 10 September zal inschepen op zijn jacht ,,Trinacria" om den Tsaar te Bari te ontmoeten. De samenkomst zal plaats hebben tegen den löden. De „Times" verneemt uit Washington, dat een vreedzame beslechting van het g e- schil tusschen Bolivi Peru en Argentinië mag worden verwaoht De nieuwe president van Bolivia, dr. Zilla- zon zal, meent men, den weg banen tot oen definitieve schikking. De regeeiing te Wash ington mengt zioh niet in de moeilijkheden maar heeft zich bereid verklaard, dit te doen, zoo zij daartoe wordt uitgenoodigdL De tijd voor den her ij k, waar aan de maten en gewichten in het jaar 1908 of 1909 moeten zijn onderworpen, eindigt 1 September a.s. Met dien datura is het merk: q niet meer geldig, maar moeten alle maten en -gewichten van het goedkeuringsmerkr, in den gewonen schnjfvorm, zijn voorzien. Belanghebbenden wordt aangeraden zich te overtuigen, dat op de maten en gewichten in hunne winkels, magazijnen, verkoopplaatsen voorhanden, dat merk: T, leesbaar voorkomt. De maten en gewichten waarop het merk: r. niet voorkomt of beschadigd en onleesbaar mocht zijn geworden, kunnen nog iederen Vrijdag en Zaterdag van 91 uur aan het IJkkantoor op de Lammer markt te Leiden ter stempeling worden aangeboden. Maten en gewichten waarop een of meer driehoeken zijn afgeslagen, zijn afgekeurd en moeten worden verwijderd, op gevaar van in beslagname en vervolging, bij aan wezig bevinding door ambtenaren van rijks- en gemeente-politie. De ambtelijke verklaring van nauwkeu- rigbevinding van onderdeden van het gram moeten, om geldig te zijn, zijn af gegeven in 1908 of 1909. De „Leidschc Zwemclub" heeft doen drukken een kaartje, bevattende wen ken tot opwekking der levensgeesten van drenkelingen enz., welke zoo ruim moge lijk worden verspreid en waarmede heden een aanvang is gemaakt door het aanbie den aan het gemeentebestuur van een aan tal exemplaren, ten einde alle personen werkzaam bij de gemeente, onder wie voor al politie-agenten en brugwachters, van een exemplaar te voorzien. Den leden der „Zwemclub" wordt een exemplaar toegezonden, terwijl ieder zich (zoolang dc voorraad strekt) bij den secre taris Breestraat 36 kan aanmelden om gra tis een exemplaar te bekomen. Dezelfde wenken zullen op grooter for maat in plano worden afgedrukt, om te worden opgehangen op alle plaatsen daar voor geschikt. Een nuttig en lofwaardig werk van deze clubl Een tegen gisteravond in ,,'t Posthof" uitgeschreven vergadering ter be spreking van de hangende kwestie inzake den Rijnsburgerweg is niet doorgegaan. Er waren te weinig belangstellenden op gekomen. Voor hef nacht-portiersch'ap van „Endcgecst" hadden zich 135 solli citanten aangemeld; van wie benoemd de heer Bomaart. Lijk aangespoeld. Bij den vierden paal ten noorden van Noordwijk- aan-Zee kwam hedenmorgen het lijk aan spoelen van een ongeveer 30-jarigen man, blijkbaar een loods of loodsleerling. De koperen knoopen van de zwarte uniformjas droegen tenminste de letters: „W. loods wezen." Daar het lijk reeds tot ontbin ding bogon over te gaan, werd het op ad vies van den plaatsvervanger-strandvonder van Noordwijk-aan-Zee, vervoerd naar het lijkenhuisje op het algemeen, kerkhof. De politie maakte proces-verbaal op van de griezelige vondst. De kassier van de Coöpera tieve winkel vereeni ging vroeger van „Eigen Hulp," te 's-Gravenhage, A. J. H. H., heeft zich met mede- trouwde gelden verwijderd. De schade wordt gedeeltelijk door borgtocht gedekt. DeVictoriaRegiaindenH o r- tus Botanicus te Amsterdam staat weer in bloei en bij die gelegenheid waren gister avond de kassen in den kruidtuin der ge meentelijke universiteit, evenals vorige ja<- ren, verlicht. Druk was hot bezoek van hen, dio de reuzen-waterplant, waarvan de bloem den eenen dag wit, den volgenden dag rose en den derden dag rood is, kwamen bewonde ren en voorts in oogenschouw namen de overige tropische planten, welke in dezelfde kas als de Victoria Regia, benevens in de groote palmenkas zijn bijeengebracht. Paard overreden. Giste r- morgen heeft te Amsterdam het tramver keer in de Utrechtschestraat geruimen tijd vertraging ondervonden, doordat van een wagen met brandstoffen, behoorende aan de firma Huisdier en Kuijper, het paard werd overreden door een motorwagen van tramlijn 11. Het beest, daf uitgleed op de helling Van de Prinsengracht, wijl het asphalt door besproeiing glibberig was geworden, viel jen kwam met zijn kop onder de tram, waarvan de bestuurder niet zóó spoedig kon remmen. Het paard kreeg een diepe Wonde in den hals en leefde nog eenige toogenblikken. Nadat het kadaver met groote moeite onder den wagen was weg gehaald, werd het door Sinck naar het abattoir gebracht. Het paard, was yerze- kfiii j'_i Honderden voorbijgangers hoopten zich op in het gedeelte van de Utrechtsche straat waar het rookende bloed over het asphalt golfde en waar men langen tijd werkzaam bleef om het plaveisel yan de lugubere massa te zuiveren. Kwartjesvinders. De Duif- schë student W. B. zou gisternamiddag met de Batavierboot uit de Boompjes te Rotterdam naar Londen vertrekken. Hij studeert in Engeland. Na zijn bagage aan boord gebracht te hebben, ging hij nog eens aan den wal en werd, door de Boomp jes wandelende, aangesproken door twee als heeren gekleede personen, met wie hjj al pratende de stad inliep. Die heeren brachten hem in een café, waar weet de student niet, en haalden hem over tot kaartspel. Men ging aan het harten-azen en de student was in een ommezien 340 mark kwijt. De kwartjesvinders poetsten de plaat en hun slachtoffer heeft, zonder een cent van het geld terug te zien, zyn reis moeten vervolgen. Elsctrisch licht en beweegkracht. De electrieche centrale, die aan een gedeelte van Limburg, Roermond, Yenloo en Weert inbegrepen en aan een gedeelte van Noord Brabant electrisch licht en electrische beweeg kracht zal leveren, zal worden gebouwd in een gedeelte der Noord-Brabantecbe Peel, waar schijnlijk op een terrein der gemeente Asten. Gistormorgen sloeg in de Span jaardslaan te Leeuwarden een voor een boe renwagen gespannen paard op hol. De be stuurder, P. J Zwart, viel ran den wagen, kreeg een hoofdwonde en is spoodig daarna ovei leden. Te Ki8ilngen ts een 8 - jarig knaapje, zoontje van een gescheiden apothekers- vrouw uit Berlijn ontvoerd. Toen het dienst meisje mot het kind wandelde, naderde haar een heer, die haar onder voorwendsel dat de vader het kind even wilde zien, met dit in een auto lokte. Men roed toen naar Hamburg vanwaar tiet kindermoisjo des avonds alleen terugkeerde. Zy vertelde aan de moeder, dat de vreemdeling met het kind naar Nederland waren gegaan. Het dienstmeisje Is gearresteerd, omdat de politie vermoedt, dat ze medeplichtig is aan de ontvoering. Een Drama. Men meldt uit Budapest van gisteren: Mevrouw Gayan, de vrouw van den consul generaal van Argentlniö te Budapest, werd, toen zfj langs don zeekant te Cirvenica wandelde, plotseling krankzinnig Zy wieip oerat haar one kinderen te water, waarna zy zelve zich te water wierp. Twoe kinderen van 1 en 3 jaar verdronken. Mevrouw Gayan en het andere kind, dat 6 jaar oud is, konden worden gered. In alle stilte b o u w t de f a m 111 e Heinrich Lanz te Mannheim, volgens een nieuw type, een groot luchtschip met een voor ?4jn berging bestemde loods. Dr. Karl Lanz heeft er do noodlge middelen voor be schikbaar gesteld. 0?er de inrichting en bouw van het nieuwe luchtschip deelt de Neue Badische Landeszeitung het volgende mee: Rot echlp zal 22,000 KG. wegen, wordt 129 M. lang en 18.4 M. breed. De gaainhoud zal 20,000 kubieke meters bedragen, dat is 4000 meer dan de Dieuwste Zeppelin (III). Deze hoeveelhold gas wordt over tien kogel en acht ringballona verdeeld. Do elgeniyke luchtbal bestaat dus uit 13 afdeelingon, die door zuig- on drukleiding met elkaar in ver band staan. De verdeeling in 18 ruimten hoeft ten doel het gasverlies, dat zich voordoet zoodra de luobtdruk afneemt, te beperken. Het gas, dat by vermindering van don luchtdruk uit de kogelballons wegstroomt, wordt door de ringballons opgevangen, van waar uit hot in de kogelballons teruggepompt kan worden. Het luchtschip krygt vier Daimler- motoren van 135 P.K. elk, die aan het schip vermoedelijk een snelheid van 60 K M. zuilen verleenen. De motoren dryven twee assen, waaraan twee schroeven van 8£ M. middellijn zitten Het geraamte van den luchtbol bestaat uit hout in drie of vier laagjes over elkaar. Aluminium wordt by het nieuwe luchtschip haast niet gebruikt, wol staal. Voor het buitenhulsel wordt oen katoenen stof genomen, die mot Para gummi overtrokken is. Om het type van den ringbaHon te beproeven bouwt prof. Schutte, de ontwerper van de plannen voor het luchtschip, op het oogenblik een ringballon van 17 4 M. uitwendige en 7 6 M. Inwendige middeliyn. Met deze ballon zullen binnenkort proeftochten gedaan wordon. Gevaarlijke hoedespelden. De Parljsche politie houdt zich bozig met dames- hoedespelden. De vaak 40 c M. lange lansen, die de reus achtige voorwerpen, welke de dames als hoold- deksel bezigen, op het kapsol vastpriomen, biyken uiterst govaariyk te zyn. Om enkele voorbeelden aan te halen: on lange werd een ingenieur, die plaats had ge nomen in een omnibus van de lyn Madeleine Bastille, door de hoedespeld van zyn buur vrouw een oog uitgestoken, toen een achok van den wagen hen ln onzachte aanraking met elkaar bracht. Een winkeljuffrouw, dio zich met een klant vooroverboog over een stof, werd evenzoo ernstig verwond; een kindje van acht maanden, op den schoot van zyn moeder in een omnibus zittond, word eon wang opengereten. Dergeiyke ongelukken in de Metro waggons zyn legio. De prefectuur van politie bestudeert thans de kwestie, daar mon het voorbeeld van Duitscbland wil volgen en oen verbod uitvair- digen tegen bet dragen van dergeiyken moord dadige toiletartikelen. Do fTemps" vraagt of het niet mogeiyk ware in een verordening te bepalen, dat de hoedespolden voortaan voorzien moeten zjjn van „protèges-pointe" op dezelfde wyzo ale men de punten van pot- loodon beschermt tegen brekon in den zak of kostbare dasspelden bevestigt. Een opzienbarende moord uit wraak is te Middletown in den staat Nieuw-York gepleegd. Vijftien jaar geleden werd een zekere Mc Sorley veroordeeld door een jury, waarvan zijn beste vriend, de heer Fenton, deel uitmaakte. Hij zwoer toen, dezen vriend te rullen dooden. Dezer dagen was de straftijd van Mo Sorley om en zijn eerste werk was Fenton op te zoe ken Hij vond dien terug als hotel-eigenaar te Middleton, maakte zich aan hem bekend en echoot hem dood. Talrjjke branden hadden plaats te Carmarthenshire en Burryport I Wales) ten gevolge van de groote warmte in Engeland. In bijna het geheel© graaf schap is groot e&brek aan water. Bloembollencultuur. H. M. de Koningin heeft voor de natio nale bloembollententoonstelling, die de al- gem. vereeniging voor bloembollencul tuur, het volgend jaar bjj haar 50-jarig bestaan zal houden, een gouden medaille beschikbaar gesteld en H. M. de Koningin- Moeder een gouden en twee zilveren jne- dailles. De Royal horticultural Society zal bij deze tentoonstelling zich doen vertegen woordigen door een deputatie bestaande uit Sir Albert Rollit, H. J. Veitch, E. A. Bowles, James Hudson, Rev. W. Wilks. T«U(raftitk wssrtsrlsht, naar waarnemingen in dan morgen ran 14 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inetitnat te De bilt. Hoogste barometerstand 770.1 te Valen cia; laagste 739.7 te Hemosond. Verwachting tot den avond van 15 Aug.: Zwakke tot matigen meest westelijken wind.. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Droog weer, met kans op onweer in het noorden. Warmer. RECLAME. 9162 37 „De verantwoordelijkheid der moeders." Iedere moeder is verantwoordelijk voor de gezondheid harer kinderen. Daarom hebben dan ook de voorzichtige moeders altijd een afdoend middel bij de hand tegen de ziekten die het meest de kindschheid be dreigen. De moorddadige ziekten der kin deren zijn de bloedarmoede en de bleek zucht, die door gebrek aan voldoend bloed veroorzaakt worden. Het krachtdadigste middel tegen die ziekten is zonder tegen spraak de Pink-Pillen. Moeders, denkt aan uw verantwoordelijk heid, denkt aan uw verdriet, indien, door het herstellen en versterken van het bloed uwer kinderen te hebben verwaarloosd, gij hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens on meisjes uit. Indien gij de voedingsstoffen die het organisme in zeer groote hoeveel heid aan het bloed onttrekt, niet vervangt, verarmt dit en het kind vervalt. Dv Pink-Pillen zijn de grootste hersteller van het bloed en versterker der zenuwen. Het is het middel dat gij moet gebruiken- Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofi-depót- houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor Leiden en Omstreken, bij Reyst en Krak, Drogisten, Beestenmarkt No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogist Hoog straat No. 6, en verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Prijs L75 de doos, 9.per 6 doozen. Lelden, 14 Aag. Stamming traag. Io Kool- en Knrwe.'zand eaat eau eu ander om. Tarwe lager. Tarwe f10 75 a f 11.30 per 80 KG. Kogge f 8.30 a f 7.— per 75 KG. Ha»er f 4.46 a f6.— per 60 KG. Koolzaad 9 60 a f 10.60 per HL. Kanarieiaad f 8 60 af 10.per HL. Hennepzaad f 6 60 a f7.per HL. Karweiziad f 14.25 a f 16per 60 KG. Beter. Aanvoer C990 kilogr., lete qeal. per rat f62.— a f 68.2de qual. per '/4 rat f 48.— a f 60.lete qnal. per Icilogr. f 1.80 a f 1.40, 3d« qual. per kilegr. f 1.15 a f 1.28. Lange zwarte turf, 630,000 stuks, f8.60 Af 8.76 per duizend. Eierenveiling. De eiereu zijn gestempeld L. E. V. Aauvoer 3120 stuks. Pryzeo waren van f4.10 tot ƒ4.80. K.ilkotmeieren f -per 100 etoks. Voorschoten, 13 Aug. Veiling vau groenten, frnit on pluimvee. 7 bukkea doperwten a 30 ct. p. bak. 19.000 heereboonen 30 e 36 ot. p. 1000.12 maDdon zuring 7 a 10 ot. p. mand. 1400 smjboonoo a 8 ct. p. 100. 34 bos rabarber 3 a 6 ot. p. 2 bos 16 roode Kooien 6 a 9 ct p stok Aardappelen a 90 ct p. i mud. Per ziken 4 a 6 ct. p. stuk Duiven 17, a 26 ct. Handel vlug. irecht 14 Aug. Op de weekmarkt waren heden 600 stuks vee aangevoerd. De prijzen waren vooi etteren f 90 a f 210, voor vaarzeu f 130 af 170, vooi pinken f 90 a f140, voor melkkoeien f 140 af 216, voor kallkoeien f 176 a f265, voor vaarskoaien f 140 a f 200, voor vette koeien f 160 a f 220, voei ouoUtere kalveren f6 af 12, voor magere kalveren f 20 a f 60, voor magere varkeue f 26 af 76, vooi biggen f 6.a f 14. i euunurdeu, 13 Aug. Vee. De aanvoer beetoud Deden uit 6163 etuke, als. 1999 Runderen, 1600 bcbapeo, 1613 Varkens, 17 Hokkeu en Gotten, 34 Paarden en Veulens, waarvan de noteering ie ala volgt: Stieren, entera f 76 tot f 100, Twenters- f 126 tot f 380, Oasen f 170 tot f 196, vette Keeien f ICO tot f266, inelk eu kallkoeien f160 tet f 260, Pinken f40 tot f70, votto Kalveren f 20 tet f 40, Graskulveren f 30 tot f60, nuohtero dito f6 tet f 11, vette Schapen f 19 tot f 23, weide id. f 14 tet f 16, Lammeren f 9 tot f 14. vette Varken» f 60 a f90, magere dito f 60 tot f 60, vette Biggen f 80 tot f 40, magere dito f7 tot f 9, Paarden f 100 tot f 150, Vetto Koeien lete quaL tot o., 2de quai. tot o., 8de qual. tot e., stieren per bout tot o., vette kalveren 28 tot 31 c., vetto Schapen tot o., vette Varkona 23 tot 264 o.» Varkons Londeneohe markt 184 tot 19 o., id. voor Fraokryk tot o., Varken* (zoutere) 21 tot 23) o. per KG. Hooger onderwijs buiten de universiteiten. De Nutsoommissie voor onderwijs heeft aan de departementen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en aan andere plaatselijke vereenigingen of oomité's, wel ke het hooger onderwijs buiten de univer siteiten wenschen te bevorderen, ecu cir culaire gezonden, waarin zij o. a. mede deelt, dat de in 19031909 gehouden cur sussen van hooger onderwijs buiten de uni versiteiten over het algemeen zeer goed zijn geslaagd, en dat de rapporteerende comité's de commissie uitnoodigen ook voor 19091910 dergelijke cursussen te or- ganiseeren. De commissie had daarom be sloten ook voor den volgenden winter we derom een lijst van hoogleeraren en leero- ren, die bereid zijn over door hen op te geven onderwerpen cursussen van hooger volksonderwijs buiten de universiteit te leiden, samen te stellen. Zij biedt die lijst thans aan en vraagt voor het belang dezer cursussen nogmaals de bijzondere aandacht, terwijl zij daarbij verschillende wenken geeft. C. A. A. Dndok de Wit. Het „N. v. d. D.'' verneemt, dat de heer C. A. A. Dudok de Wit op zijn terugreis uit Indfë ernstig ongesteld is geworden. Een oogenblik vreesde men, dat hij te Port- Said de reis niet zou kunnen voortzetten en daar zou moeten blijven, maar geluk ig is dat niet noodig gebleken. De beer De Wit zal de reis geheel over zee ten einde brengen en 22 Augustus te IJmuiden aan komen. ATHENE, 13 Aug. (R. O.) De gezant van Turkije overhandigde heden aan de sdhe regeering een nieuwe nota, waar in het antwoord van Griekenland betref fende Kreta onvoldoende wordt verklaard en een nieuwe formeele verklaring gevraagd wordt waarbij Griekenland zou bevestigen, dat het geen ambitie voor Kreta kcesterb. Na de overhandiging dor nota hadden de voorzitter van den ministerraad en de minister van Buitcnlandsohe Zaken een con ferentie met de gezanten der groote Mo gendheden. LONDEN, 13 Aug. (RO.) Vernomen wordt dat de prins van Wales erin heeft toegestemd een bezoek te brengen aan Zuid-Afrika teneinde het parlement van het Vereenigd Zuid-Afrika te openen, in den zomer van 1910. Mogelijk zal de Prins ver- gezeld worden door de prinses van Wales. KOPENHAGEN, 13 Aug. (R.O.) Nadat graaf Holstedn Ledzeborg den Koning de verklaringen van de partijgroepen had voorgelegd, boeloot de Kening tot Dinsdag met een beslissing in zake de Deenscho ministerieele crisis te waohten. LONDEN, 13 Aug. IR. O.) De minister van oorlog, Haldane, heeft in een rede over de conferentie voor do rijksverdediging ge- 1 zegd, dat er plannen in uitzicht zijn om de j strijdkrachten van het rijk tot eenheid te brengen. Lord Kitchener gogeeft zioh naar Australië en Nieuw-Zeeland en vervolgens naar de Middellandscho Zee en naar Zuid- Afrika, met het doel plannen uit te werken voor het bijoen trekken van de rijkstroepon, wanneer het rijk mocht worden aangeval len. Generaal Sir John French gant met hetzelfde doel naar Canada De minister drukte de hoop uit, dat de uitwerking van deze gemeenschappelijke regeling zou rijn, de aandhcht af te leiden van onderwerpen zooals de inval in het Engclscbe eilanden rijk. Wanneer do besprekingen zeide de minister daarover worden gestaakt, dan 1 zal een vermindering van de bewapeningen practisch mogelijk worden. LONDEN, 14 Aug. (R. O.) Reuter ver neemt, dat in de nota aAn de Porte wordt gezegd, dat do mogendheden voor het neer halen der vlag zullen oorgen. Zij spreken verder de hoop uit, dat de Turkscho Regee ring het niet noodig zal achten haar vloot naar Kreta te zenden. PARIJS, 14 Aug. (R. O.) Een nota van Havas zegt dat wegens do mei^deeling der Kretenzer Regeering de consuls der be schermende mogendheden besloten hebben ieder een tweede schip naar Kanca te zen den en een derde oorlogschip gereed te hou den. Zoodra de scheepsmacht bij Kreta ver sterkt is, zal met geweld worden overge gaan tot het neerhalen van do Griekscho vlag, indien de Kretenzers dit niet zelf doen. KANEA, 14 Aug. (R. O.) De regeering van Kreta heeft aan den consul-generaal der beschermende mogendheden doen we ten, dat zij, daar haar pogingen tot overre- ding hebben gefaald, onmachtig is om do Grieksche vlag op de vesting van Kanea te doen verwijderen. Zij riep de Kretenzer Kamer tegen heden samen en zal dan ont slag nemen. KONSTANTINOPEL, 14 Aug. (R O.) Daar de Turksche Regocring haar eskader bevolen heeft naar Carpathos te gaan en daar orders af te waohten, hebben de ge zanten der mogendheden aan de Porte me degedeeld, dat hun regeeringen do noodige maatregelen zullen nemen om de Grieksche vlag te Kanea te doen neerhalen. Zij vra gen daarom aan de Porte haar eskader niet naar de Kretenser wateren te jrenden. STOCKHOLM, 14 Aug. (R. O.) Het offi cieel© blad „Posttidningen" maakt een uit voerige officieel© mededeeling openbaar over do algemeen© staking in Zweden. De diepere oorzaak van den strijd moet hierin worden gezocht, dat men onder de werkge- vers de overtuiging heeft gekregen alleen door een ernstige nederlaag van do arbei ders èen einde te kunnen maken aan de telkens door dezen herhaalde pogingen om ondanks den ongunstigon economisch en toe stand door stakingen en kleine bewegingen de loonen te doen stijgen. Ongetwijfeld heb ben de arbeides, op zich zelf beschouwd, volkomen het recht uitsluitingen met sta kingen te beantwooden, maar in vele geval len hebben de arbeiders door de tegenwoor dige staking in strijd gehandeld met de vor- plchtingen hun door de collectieve arbeids overeenkomsten opgelegd. in Alei van dit jaar zyu studie voortgezet onder leiding van den heor A. de Jong* leeraar aan genoemde inrichting. Men meldt int Apeldoorn: In den laatsten tijd neemt H. M. de Koningin we der meermalen photographiscbe opnamen va nhet Koninklijk Park. Tijdens het boschbessenplukken werden nu en dan vrouwen- en kinderen-pluksters gekiekt, die H. M. de Koningin niet eens kende, waarbij Q. M. dan steeds hun naam en huisnummer vroeg. Waarom dit ge schiedde bleek al spoedig, want was de op name goed gelukt, dan ontvingen de be treffende huisgezinnen het portret Gelukte het echter niet, dan vergoedde H. M. dit, doo. den kinderen speelgoed te zenden. H. M. de Koningin heeft heden den nieuwbenoemden Minister van Kolon ën, den heer De Waal Malofijt ten Paleize Het Loo ter beëediging in zijn ambt ontvangen. De heer O. O. A. van Lidth de Joude, ingenieur van den Rijkswaterstaat, is voor werkzaamheden aan de haven te Curasao aangewezen. De Ministers, die thans op reis zijn, worden tegen 28 dezer weer in Den Haag terugverwacht De Minister van Oorlog heeft bo- p&ald, dat het aantal adapi ranten-roilitie- off, bij de inf. hetwelk jaarlijks tot den of- fieciersrang kan wordon opgeleid, hoog stens zestien per regiment bedraagt Do detacheering van do cadetten dor Koninklijke Militaire Aoadcmie bij de korp sen van het leger zaJ <üfc jaar eindigen op 15 Soptembor. De met 15 October a. s. benoemde Commissaris der Koningin in Overijeel, graaf Van Rechteren Limpurg, laatstelijk gozant te Bern, bevindt rich reeda aodert eenigen tijd hier te lande en vertoeft op zijn buitenverblijf bij Almeloo. Tot schrijver aan het Departement van Koloniën is aangesteld do heer J. J. EL Buijs, te s-Gravenhago. Gems?nte3ijke Arbeidsbeurs. Stadatimmerwerf, telefoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgen en v&d 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 boekhouder, 1 reiziger, 2 kantoorbedien den, 3 timmerlieden, 1 fabriekstimmennan, 1 aankomend timmerman, 1 schilder, 1 be hanger, 1 meubelmaker, 1 stoker-machinist, 1 smidtejongen, 2 vuur- en oankwerkers, 1 plaatwerker, 1 loodgieter, 2 boekbinders, 1 letterzetter, 1 bleekersknccht, 1 kleermaker, 2 bakkers, 1 koekbakker-noodhulp, 1 banket, bakker, 1 huisknecht, 2 schippersknechten, 1 aankomend koetsier, 1 tuinman, 3 magazijn- knechten, 3 loopjongens, 2 oppassers, 1 de kenverver, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 zeilmaker, 11 losse werklieden, 2 werk- 8 te ra, 1 wasch vrouw, 10 loopknechten. Do brand te Baamidookveet Donderdagavond ontving do burgemees ter van ILinmadonk telcgraphisdi bericht, dat Z. K. H. de Prins Vrijdag plm. 1 uur do puinhoopen te Raamsdonkveer zou komen bezoeken. Z. K. H. arriveerde gistermid dag (gelijk in ons vorig nummer gemeld), per auto ten Raadihuize, waar het,dag. be stuur der gemeente hem plechtig ontving. Do Prins reed met den burgemeester naar de plaats des onheils. Z®cr onder den in- di uk van den treurig en oanbhk ging de Prins daarna te voet naar het R.-K. Zie kenhuis, waar de dakloozo slachtoffers liefderijk opgenomen ware:De Prins spral de arme zwaar getroffenen vriendelijk bemoedigend toe. Ook dezeo waren ge lijk gemeld wordt zeer onder den indruk van het hoogo bezoek. Ze zullen de vrien delijke. van meeleven getuigende woorden niet licht vergeten. Het bezoek maakte op allen diepen indruk. Te 2 uur «15 vertrok Z. K. H. weer vis! Gorkum. Nog wordt gemeld dat het R.-K. arm bestuur 12 houten keten aanbesteeddo one de dakloozen voorloopig Us berbergen. Er rijn geen geiden uit de offerbesscn geroofd, zooals gemold werd. Tariefwet Vereenigd© Staten. Na aanneming der nieuwe Tariefwet ln de Vereenigde Staten van Amerika heeft de regeering van dint rijk op 7 Aug. de over eenkomst mot Nederland van 10 Mei 190V opnieuw en thans definitief opgezagd, zooi dat rij 7 Aug. 1910 buiten werking zal tre den. (St.-Ct.) Bemanning van bom Katwijk 28". Met de Grimsbyboot werden gistermorgen te Rotterdam aangebracht zeven schepelin gen van do vischbom „Katwijk 28", die op de Noordzee door een Engelschen stoom trawler was overvaren en gezonken. Do schipbreukelingen, die te Boston, in Enge land, waren geland, werden voortgeholpen naar Katwijk. LEIDEN, 14 Augustus. Thermometerstand: Gisteravond om 8 uren 19° 0. 60.2° F., hedenmorgen om 8 uren 173 0. 62.6° F., 's middags om 12 uren 18° C. 64.4° F., 's namiddags om 4 uren 18° C. 64.4° N. De heer J. G. Vreeswijk Jr., die giste ren slaagde voor de akte L. O. Hand tee kenen, was leerling van de Chr. Kweek school en heeft na rijn onderwijzers-examen Geboren: MARIE CATHARINE, Dochter van F. H. DUYVERMAN. M. 0. DÜY VERMAN, 9196 8 VAN Campsn. Lxiden, 14 Augustus 1909. Eenige kennisgeving. Uit Ned.-Indiö ontvingen wy het treurig bericht, dat aldaar op j 10 Juli Is overleden onzo geliefde Zoon en Broeder LEONARDUS PETRUS VAN ES, op don nogjeugdigon loeftydvan 18 jaar. Zyn bedroefde Ouders, L. P. v. E3. C. v. ES-HABKB. 9184 10 I cd ct cd CD CO CO LU O CS

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 3