15152 Trydae lO Juli. A*. 1909. t (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Sloi LEIISCH DAG-BLAD ^Van I—6 regels /"1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letten naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DER ADVERTENTIE!*! PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn w 1.30. Franco per post 1.65. YEltElKZlSIG. De Burgemeester van Leiden; Gelet op art. 14 der Gemeentewet en op 'de artikelen 1 eu 3 van het Koninklijk Be sluit van den 8sten Mei 1897, zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901 Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de verkiezing candidaatstel- ling) van één lid van den Ge m o en. te^raad in het derde kies- dils t r i c t, bevattende de wijken VI, VIII en X en de stemdistricten VI en VII, ter vervul li ng van do vaoatuxe ontstaan ten ge volge van het niet-aannemen zijner benoe ming door den heer J. A. Bots, zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juli a.s., de stemming, zoo die noodig mocht blijken, op "Woensdag 4 Augustus a.s. en do eventueele herstemming op W o e n sd a g J.1 A u g u 8 tu s d. a. v. Op den dag der verkiezing 2 7 Juli, kunnen ter Secretarie dezer gemeente bij hem, Burgemeester, van des voormiddaga negen tot des namiddags vier uren op gaven van candidaten worden ingeleverd Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat, en onderteekend zijn door ten minste 30 kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor do inle vering geschiedt. Do inlevering der opgaven moet persoon lijk geschieden door een of meer personen, 'die haar hebben onderteekend, terwijl de tot invulling bestemde formulieren van deze 'opgaven kosteloos ter Secretarie verkrijg baar zijn gesteld van af heden tot en met 'den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 16 Juli 1909. IIISBKSWBT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Goziun het adres van KLAAS BLANS, te Zaandam, houdende verzoek om vergun Joing bot het inrichten van het fabrieksge bouw aan het Utrechtsche Jaagpad, kad sectie M No. 922 en 2103 gedeeltelijk, tot het verwerken van afvalproducten uit giaan- en rijststijfselfabrioken, ter fabrica tie van olie, vet, eiwit, vloeibare niall«*e en veevoeder. In de inrichting, die gedro ven zal worden door 24 electromotoren, ml 8 van 1 P. K., 4 van 2, 6 van 3, 2 van 5 2 van 1 van 10 en 2 van 6 P.K., zullen 2 stoomketels geplaatst worden, elk van 140 kub. M. verwarmingsoppervlakte, terwijl op heb terrein een reservoir van 10,000 K. G. benzine met leiding naar de fabriek zal ge maakt worden; Gelet op de artt, 6 en 7 dor Hinderwet; Geven bij dezo kennis aan het publiek, 'dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alstiede, dat op Vrijdag 30 Juli, aanst. des voormiddags te elf uren, op het (Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet bot beroep gerechtigd zijn zij, die fiiet. overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le lden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling too te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 16 Juli 1909. De Raadzaal was gisternamiddag goed be zet voor een vergadering in 't hartje van den Zomer mogen we niet zeggen medio Juli. Slechts twee heeren waren wegens uitstedigheid afwezig. Dat hebben we wel eens anders gezien om dezen tijd. Wellicht heeft de behandeling van het eenige malen verdaagde verzoek van 't Collegium, om een terrein voor de Lustrumfeesten sommige hee- ron vastgehouden. De herkozen leden werden zoo hartelijk van weerskanten geluk gewenscht met hun herbenoeming, alsof er gsen politieke strijd was geweest, waarin men elkaar de zetels had betwist. Den twee niet herkozen man nen, die niettemin nog op hun, post waren, werd deelneming betuigd met het lot hun door de wispelturige stembus toebedeeld. Toen ging men even over halftwee aan het werk. De Voorzitter h,ad oudergewoonte mede- deeling te doen van oen fermen stapel in gekomen stukken, waarvan we er drie aan stippen. Allereerst een verzoek van de leerares- sen en leeraren de eerste onderteekeniag was die van een dame van de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen om een definitieve regeling hunner sa larissen, opdat deze in overeenstemming wor den gebracht, met die der onderwijzers der lagere scholen zooals het heet. Adressanten hebben tot dit verzoek wel licht een kleine vingerwijzing gegeven in een vraag van den heer Meuleman in èon der vorige vergaderingen da-aromtrent ge daan. Is er van B. en Ws. (in dezen een regeling te wachten na verwerping van hun vorig voorstel?" vroeg hij. „Neen", antwoord de.toen de Voorzitter, „wij zullen afwach ten wat er in dezen tot ons komt." Wel nu, zullen belanghebbenden gedacht hebben, als het zoo staat, zullen wij wel zorgen, dat de zaak weer aan de orde komt- Dan trof ons een adris van de Rundeer- én Var- kenssjagersvereeni ging een oude bekende trouwens waarin zij zich beklaagt over de wijze, waarop de directeur van het Slacht huis de slagers voor hot feit stelt:- meer koelruimte huren, of niet-voortzetting van het contract, waarin zij ambtelijke wille keur zien. B. en Ws. zullen evenals bp het vorige, ook op dit adres praeadvisee- ren. Eindelijk nog een voorstel van den heer Reimcringer om een commissie huiten don Raad te benoemen tot onderzoek naar dc middelen ter verbetering der waterverver- sching in onze stad. Nu echter een stadgenoot uit eigen mid delen een zoodanig onderzoek laat instellen, meende de heer R. terecht zijn voorstel voor- loopig to kunnen intrekken. Wij verheugen ons intusachon dat het denkbeeld in ons blad aangegeven, ook van deze zijde zooveel instemming vond dat het word omgezet in een .voorstel. Het is echter zoo beter voor de gemeente, want een Oom missie van drie deskundigen zou nog heel wat hebben 'ge kost. Het voorstel van B. en Ws. om het ver lof van den leoraar der H. B.-S. voor Jon gens wederom tot Kerstmis ta verlengen, waarvan de Oommissio van Toezicht geen schade voor het onderwijs duchtte, ontlokte den heer Pera den verklaarbaren zucht: „Komt daaraan nooit een einde I" Inderdaad, als over verlof bij ziekte gaen bopalingen in do verordening der ambtenaren zijn opge nomen, is dat een moeilijke zaak. De huma niteit spreekt hierbij ook een woordje, zooals de Voorzitter terecht opmerkte. Een lange rij van benoemingen volgde nu. De heer Zwiers maakt3 vooraf een opmer king over de voordracht, ter benoeming van twee hoofden van scholen, waarbij men voor de twee plaatsen slechts een keuze uit drie personen had. 't Lijkt wel dat de onderwij zers-markt schaars voorzien is van geschikte schoolhoofden, merkte hij ironisch op. Zoo was het echter niet, zeide de heer Van Ha mel, maar men kon door de drie laatsten op de lijst der benoembaren, van een vorig vergelijkend onderzoek op de voordrachten te plaatsen, een nieuw vergelijkend examen met zijn rompslomp en kosten besparen. En een wettelijk bezwaar was er niet, bevestig de nog de Voorzitter. Zoo was er inderdaad iets voor te zoggen om zoo te handelen, al was de keuzo voor den Raad wel *wat al te beperkt. Nu hoorden we nog dat ©en der benoemden de heer Noordegraaf, wellicht nimmer te Leiden in functie zal tredon, daar hij ook een benoeming in Den Haag te wachten heeft. Is dit zoo, dan zou men later toch nog weer oen nieuw examen moeten houden en dan had men het evengoed nu kunnen doen. Tot conciërge aan de Hoogcre Burger school voor Jongens werd benoemd No. 2 der voordracht, de heer Van Vliet, jpolitie- agent alhier, waartoe, omdat hij Leiden aar is en ook reeds vroegsr voor een dergelijke benoeming in aanmerking kwam, alle reden bestond. Het verzoek van de heeren O. de Bink on Zn. om den boom voor hun perceel aan den Stillen Rijn, welke boom naar het zeggen van adressanten, hun duro reclame in do schaduw zet en hun hot licht beneemt, te rooien, kon, zoomin als hot nader verzoek om een minder blad- en schaduwrijken boom er voor in de plaats te zetten, geen genade vinden bij den Raad. 't Was ook wel wat veel gevergd, want waar zou het heen gaan als men do boomon ging rooien zoodra oen bewoner in de nabijheid daarvan, zegt last of hinder er van te ondorvinden. In bon ander verhand zoido gisteron de Voorzitter: „De Loidenaar houdt van zijn hoornen, kom je daaraan, dan kom je aan zijn leven." Dat de liefde zóó innig is, wisten we ïniet, doch zeker zou do Raad niet in den geest der burgerij handelen als hij verzoeken als van vader en zoon Do Bink inwilligde. Laten dezen wat bescheidener zijn en vragen of gezegdon boom niet wat opgesnoeid kan worden. Dan zal dit wel geschieden, want 't zij hier terloops gezegd, in het boomen- snoeien zijn de -mannenp die er zeggenschap over hebben, hier hardhandiger dan velen Laidenaars lief is. Zoo komen we eindelijk tot het groote punt van de agenda: het terrein voor do Lustrumfeesten, waaromtrent de kicsvereoni- ging „Burgerplicht en Gemeentebelang" den Raad nog haar wenschen had kenbaar ge maakt in 'n adres, waarin zij verzocht in te willigen om het weiland aan den Zoeterw. Singel wel aan het Collegium af to staan, doch de studenten zelf de kosten van op hooging te doen betalen. Over het verzoek zelf, zijn om den geijk- ten term te bezigen „do sluizen der wel sprekendheid wijd open gegaan." Wij zullen dezen stroom hier niet laten nagolven, doch slechte de verschillende richtingen aangeven, waarbij we als vanzelf de tegen elkaar klotsende stroomingen zul Ion op merken. De heer Har te velt, voorstander, trachtte vóór alles de 6600 gld., waarom eigenlijk de heele kwestie draaide, weg te doezelen, door voor te stellen deze som te leenen en als waarde-vermeerdering van dit 6tuk land te beschouwen. Een brokje grond- polltiek, zooals de heer Korevaar later op merkte maar die dit punt zeer terecht lie ver vrij van deze overweging wilde bespre ken. Dan was er het voorstel van de meer derheid van B. en Ws., die het land opge hoogd ©n aangelegd dus met de 6500 gld. op den koop toe, aan de Studenten wilde geven. Wak daar tegenover stond de heer Van i Hamel als minderheid van. B. en Ws. die de vereeniging „Musis Sacrum" wilde af katten van het gemeentelijk grondbebied, indien ze niet goedschiks wilde heengaan, waardoor men in staat zou zijn den studen ten een mooi terrein aan te bieden, zonder groote kosten. Hoewel de heer Van Hamel zijn standpunt niet onverdienstelijk verde digde, kreeg hij weinig steun. Dé juristen vreesden een lange prooedure, die minstens drie jaren zou duren, zoodat aanneming van dit voorstel toch niet voor deze gelegen heid kon dienen; anderen de heeren Van der Eist en Roem verzetten zich er tegen, omdat daarmede zou gepaard gaan het vellen van mooie oudo boomen. Da voorz'tter noemde hert, getal 100 zelfs, maar dat waren eT dan ook boomen naar, spotte de heer Van Hamel. Prof. Wildobocr, die in een vorige vergadering het Plantsoen wilde vrij laten en een grooter stuk wei land afstaan, had nu een tegenovergesteld denkbeeld: hij wilde minder weiland geven en grooter stuk van het Plantsoen. De op- hooging en aanleg zou dan een 1600 gld. minder kosten. De heer Sijtema had dit bc- knibfc©lingsidee allerminst bij een hoogleer- aar verwacht on meende dat als men over den hond kwam, men ook over den staart moest gaan. De heer Van Hoeken had zich do uit drukking van den voorzitter „in 't hoofd vastgezet" dat het Van der Werf- park annex de Doezostraat best kon die nen, wat de heer Korevaar er nog eens trachtte uit te praten. De heer Pera, wiens woorden de voorzit ter verb ij storend noemde, waarop deze da- dolijk gereed was om des voorzitters denk beelden met een nog veel sterker adjec tief te karakterisecren, schaarde zich aan de zijde van den heer Van Hamel, omdat hij oordeelde, dab men het weiland door ophooging in waarde zou doen verminde ren, in plaats van vermeerderen. De voorzitter, dio het voorstel der meer derheid krachtig verdedigde, vond daarbij steun van do heeren Haitevedt, Roem, Rei- meringer, Sijtsina, Van der Eist on Foclra- ma Andrea©en zoo ging dit er eindelijk door met 21 tegen 7 stemmen. De heer Wil- deboer, die buiten stemming wilde blijven, wat de gemeentewet oohter niet toelaat, tenzij men zich verwijdert, aarzelde een oogerublik en stemde toen tegen. Twee dingen kwamen in het debat uit: Allen verzekerden veel voor de Universi teit en daardoor ook voor de studenten te gevoelen en de meeste sprekers toonden teveais weinig liefde voor Musis". Alleen de heer Sijtema zou het unfair achten deae te verjagen, al had men daar toe, dank zij een verzuim of een omissie in het contract, het recht. Het zou ons niet verwonderen evenwel of er komt binnen niet te lang tijdsverloop een voorstel tot opzegging, zelfs van den kant van B. en "Ws. De honderden, dio, zooals gisteravond in den tuin van „Musis" of daarbuiten ge noten hebben van het mooie concert van het 4de Regiment Infanterio, zouden dit Ze ker niet toejuichen. Hoe dit zij, het collegium kan nu gerust de vac an tie ingaan. Het feestterrein zal oen schitterend lustrumfeest in het volgend jaar wel niet in den weg staan. Laten B. en Ws. het ophoogingswork nu verlichten in den winter, wanneer honder den Werkloozen naar arbeid snakken, dan is het in ieder geval een begeerenswaardigo werkverschaffing ook. Het voorstel, om bijwijze van proef eon Zangcuraus voor onderwijzers in het leven te roepen, gaf aanleiding tot eenigo ge dachten wisseling tussohen de heeren Ver gouwen, Roem, Pera en den wethouder Van Hamel, welke gedachtenwisseling soms meer vermakelijk dan belangrijk was. Do heeren trachtten den boor Room zelfs aan het zingen te krijgen en de heer Pora deed den heer Vergouwen blozen door hem te kwalificceron als hoog-dichtorlijk en be gaafd zanger, waarom hij geringschattend zou neerzien op zoo'n rimpelen zangcursus. Het verzoek van de afdeoling Leiden van den Bond van Noderlandscho Onderwijzers tot het; instellen van goreglomentecrdo schoolvergaderingen, welk verzoek reeds eer der aan B. en Ws. was gedaan en daar een weinig gunstig onthaal had gevonden, kon ook allerminst genade vinden bij den Raad. Principieel verdedigd eerst door don heer Sijtsma en later door mr. Fokker, werd het principieel bestreden door prof. Fockema Andreae. Een gematigd voorstander toon de zioh de heer Vorgouwcn, die aandrong op uitstel van behandeling, opdat B. en Ws. naar de werking er van in do 32 gemeenten des lands, waar volgens adressante dit in stituut is ingevoerd, zouden kunnen infor- meeren. B. en Ws. schenen eerst daartoe eenigsrins geneigd, doch toen haa6t ondub belzinnig bleek, dat de groote meerderheid niote voor het verzoek voelde, schenen ze van batterij te veranderen. De wethouder van onderwijs toonde rich vooral een stork tegenstander dezer verga deringen en de hoor Pera trok, gewapend met oen verzameling couranten-uitknipsels, geducht van leor tegen don geest in don Bond. Hij las een en ander voor uit „De Volksonderwijzer", een orgaan van Araster- damsche onderw., en zou nog waarschijnlijk veel meer hebben gegeven indien niet db vergadering ongeduldig ware geworden en de voorzitter dreigend den hamer had opge heven. Enkele leden waren reeds weggegaan toon de stemming kwam. Het vordagingsvoorste! viel met groote meerderheid en het verzoek eveneens mot 19 tegen 6 stemmen werd go- wezen van do hand. Gereglementeerde schoolvergaderingen, waarin hot hoofd en de onderwijzers de za ken van het onderwijs te zamen bespreken, krijgen we hier dus niet, maar dit sluit niot uit, dat deze vergaderingen plaats hebber, want B. en Ws. hebben een aanschrijving tot de hoofden der scholen gericht waarin zij deze verzoeken minstens tweemaal in hef jaar schoolvergadering te honden. Het laatste punt, behandeling van oemigo bezwaarschriften tegen de aanslagen dor plaatselijke directe belasting oveil het dienstjaar 1908, kon wegens het vergevor derd uur geen aandacht meer wekken Met een hamerslag werd het afgedaan en daar- na gingen de heeren uit elkaar, bij het heen gaan een prettige vacantie wonschend. Vermoedelijk zullen er wel eenige weken verloopen voor een volgende vergadering wordt uitgeschreven. Leiden, 06 JuBi. Eindelijk heeft „Musis Sacrum" hot dan weer eens getroffen: eon ayond, zooah we in dezen zomer helaas nog weinig gehad hebben en die tot buiten rittea noodde, waaraan dan ook door velen word gevolg gegeven, want hoe andera de verac da voor velen een toevlucht was, thans gaven de meesten de voorkeur aan den tuin onder het troteche bladerengewelf. Met al dat aangename, hetwelk ander maal aan de goede, heerlijke dagen van „Musis" herinnerde, was de samenstelling van Van Erp's programma in overeenstem ming en daarmede weder de vertolking er van. Eon keurig menu, met zorg uitgevoerd en opgediend, werd er aangeboden. Wat klonken om er slechte een paar te noemen b. v. de „Raymond"-ouver- ture van Thomas en de „Faust"-ph?ntasie van GounodOoonen niet heerlijk 1 Met welk een ademlooze stilte werd een en an der ook door de honderden die in de Goed gekozen? Reeds had hij zijn zilveren bruiloft ffe- yierd met het vroolijko Klaartje, dat kIq (beste huismoeder en dc liefste gade bleek (te wezen; twee zijner kinderen hadden op (hun beurt reeds een huisgezin gevestigd; hen zegenend waren haar vader en zijn moe der uit dit leven gescheiden, en ieder, idie het huishouden der Millands kende, zou nooit het vermoeden hebben geuit, dat hem d© pens gedane keuze berouwde. Hijzelf sprak er nooit over, daoht ér mis schien nog minder aangeen zijner (kin deren mocht zich echter ooit met (muziek hazig houden. De piano uit zijn ouderlijke woning stond jbp de pronkkamer, beladen echter met éta- (góre-voorwerpen, waaromtrent moeder IOaar tje een vrij burgerlijke voorliefde koesterde. Wee degene, die ze openen wilde; de taak pou fepoedig voor zijn krachten te 'zwaar ton to gevaarlijk worden. Op zijn zilveren bruiloft echter, meende (Albert het gerust te kunnen probeeren; het feevaar was immens voorbij, dat hij dri* ouden Adam weer in zich zou voelen op komen? De piano werd ontdaan van haar last en zijn stijve vingers dwaalden op de ver geelde toetsen. Waar was zijn fantasie gcbldven, waar die wereld van tonen, die zich voorheen 'bij elke aanraking van het instrument voor hem opende ilij zocht rich een van zijn eigen liederen te herinneren, to vergeefs! Alles, wat hij kon voortbrengen, was een dansdeuntje, dat het vroolijke gezelschap in de voeten kittelde, zoodat onmiddellijk de dolste dans werd be gonnen. Dat was hem overgebleven van zijn idealen, van zijn roemrijke jong^lings-drooraen I En zonderling, het troostte hem toch. „Ik heb nooit talent bezeten," dacht hij. Gelukkig, dat ik de werkelijkheid niet op offerde aan een hersenschim. Maar eenige dagen (later opende hij een sinds lang ge sloten laatje; daar lagen rollen beschreven muziekpapier, rinds oen kwart-eeuw onaan geroerd. Er steeg een geur van lang vervlogen tijd uit; het was zijn jeugd, zijn eerste liefde, die uit de notenbalken een geheimzinnige taal sprak. Ja, het verledene herleefde voor hem en nogmaals doorliep hij de uren van genot, welke aan die soheppingen het aan zijn gaven. „Neen, hjt zal niet gaanl Ik verlies het zeker bij het concours," zoo klaagde hom een jong, pas beginnend musicus zijn nood, die naar een prijs wilde dingen, waarvan zijn toekomst afliing. „Ge hebt vroeger ook gecomponoerd, in uw jonge jaren; kunt gij mij niet een ideetje geven of zoo." „Tkl" En er ging een licht op in Albert's brein, „wacht evenl" En hij begaf zich naar het alw?der 'ge sloten laatje en haalde er het muziekpapier uit. „Daar, neem die prullen, doe er mee, wat gij wilt: misschien bezorgt het u nog 'wol ken van wierook; ik verlang geen andere rookwolken dan die uit mijn sigaren ont staan." En met die goedkoope aardigheid 6telde hij den jongen artist de papieren ter hand, die eens zijn grootsten schat hadden ;uit- gemaakt. De muzikalo wereld was vol van een Ver blijdende nieuwstijding. Er was een nieuwe oomponist opgestaan, die met zijn eerste werk, hoe onvolmaakt ook wat den vorm betrof, reeds een eerste plaats verdiende in te nomen onder de mees- stere der kunst. Er was een wedstrijd geopend en de leden der jury (hadden zonder aarzelen als één man hun p'tem uitgebracht op een klein, niet geheel voltooid oratorium, „St.-Occilia" genaamd. De componist bleek een geheel onbakeade grootheid te zijn nit een kleine stad. Zijn naam ging van mond tot mond, in afwachting, dat zijn werk in do hoofdstad zou worden ten gehhore gebracht. Do jonge kunstenaar was bedwelmd door dien plotselingen roemniemand had zullco hooge gedachten van zijn talent gekoesterd. Niemand zag het ook, hoe een der voor naamste gezeten burgers der stad zijner in woning, een sigarenhandelaar, bij het ver nemen van het wonderbare nieuws plotse ling door een duizeling werd overvallen on zich aan zijn toonbank moest vastklemmen om een steun te vinden. Niemand boorde hot ook, hoe de bekroonde hem verlegen opzocht en stotterend vroeg: „U weet het nu, meneer Millandl Wat wilt ge, dat ik nu doe?" „Niets, jongen, niets l Zwijgen, het blijft immers van u? Ik heb het u gegeven, maar als ze het uitvoeren, gaan wij naar Amsterdam. En zoo geschiedde. Het oratorium werd met geestdrift ont vangen, de componist met lauweren .ge kroond, en niemand, lette er op, hoc in con der hoeken der zaal een burgerheer van zekeren leeftijd ademloos aan do melodieën hing en ineenkromp van onbeschrijfelijke vreugde en matelooze smart. En eindelijk, toen hij den invloed dier muriok op do toehoorders zag, toen zijn (jonge vriend boog onder die onverdiende blijken van geestdrift, welke hij zeker wist, dafj geen zijner volgende werken ooit ten deel zou vallen, jtoen rolden er groote traneo* langs zijn wanden. Hij zag zich weder jong en kunstenaar; weer mocht hij kiezen en aan de bene rijd* golukkige jaren vol vrede en kalmte en overvloed, die hij doorleefd had, en aan do andere knagend leed, bittere armoede, het eerste en laatste vergood door één uur al? dit. Wat zou hij kiezen? ,,'t Is mijn werk; 't zal lcVen, en mijn naam is er niet aan verbonden. Ik bob het verdiendik, do zwakkeling, die don strijd vreesde 1 Ja, ik bezat genie, en vrijwillig heb ik het uitgedoofd voor altijd, mij rwuv oordeold tot stom zijnvoor altijd l Müjrï straf is rcchtvlardig. Nu is het te En de ondankbare vergat alles, wat hij Oj danken had aan de keuze, die hij voor en twintig jaar deed, en weende als kind, .terwijl alles rondom hem juichte oore van zijn arbeid

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1