N\ 15126 Woensdag 16 Juni. A°. 1909. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer fü.Yl\> Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incaaseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija w 1.30. Franco per post1.66. Inschrijving van leerlingen voorde scholen 1ste en 2do klasse. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien artikel 6 der Verordening fan 25 Januari 3894, regelende de in wendige inrichting der scholen, de toela ting en i.ct ontslag der leerlingen (Ge meenteblad No. 5 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der lste en 2de klasse gelegenheid zal worden ge geven van den 7den tot on met den 19den Juni e.k., dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des voormiddags halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het èohoolgebouw aan do B reestraat; voor de school 2de klasse voor Jongens én Meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Ledden, den 2den Juni 1909. Burgemeester en Wethouders van Lei den, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuid-Holland van den Sisten Augustus 1831 (Provinciaal blad lhTo. 110), Brengen ter algemeen© kennis, dat ter Voldoening aan het Koninklijk Besluit van 'den lsten dier maand No. 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zondag den £03ten dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Seorefcari*. Leiden, 16 Juni 1909. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gerien het adres van G. WILHELMY DAMSTé, houdende verzoek om vergun ning tot het plaatsen van een eest voor het drogen van tabak in het perceel Levendaal No. 64, kad. bekend in sectie D. Nos. 396, Va 397. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secret ar ij dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Woensdag 30 Juni sanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven Dm bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die tiet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYS^ Secretaris. Leiden, 16 Juni 1Ö09. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leidenj Gelet op artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door NICOLAAS OPDAM, dansonderwijzer, wonende te Leiden, een verzoekschrift is Ingediend, om verlof voor den verkoop van fclcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het benedenlokaal van hei peroeel Middelweg 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 16 Juni 1909. Leiden, fiö Juni. Van de gelegenheid die de Ned. Ver- leniging ,,Onze Vloot" aanbiedt om koste loos pakketten te zenden naar in de kolo men vertoevende schepelingen der Konink lijke Marine, wordt een ruim gebruik ge- taaakt. Zoo werden den lldien eö 12den Juni j.l. baar O.- en W.-Indië en Paking verzonden Bl6 pakjes, terwijl bij de vorige zending rnt aantal 268 bedroeg. De Theologische Schooldag zal dit jaar op 7 Juli te Kampen worden gehou den. Als spreker zal o. m. optreden ds. Kouwenhoven, van Leiden. Ds. Den Hertog, van Hillegom, zal 22 Aug. in de Ned.-Herv. Gem. te 's-Gra venhage bevestigd worden door ds. E. J. Posthumus Meyjes en 25 Aug. zijn intree doen. Het 46ste Chr. Nationaal Zendings- feest zal dit jaar plaats hebben in de heer lijke bossohen van het landgoed „Mid- dachten" van graaf en gravin Bentinok van Middachten. Het zal gehouden worden Woensdag 7 Juli. Ten burecle van den garnizoenscom mandant te Gouda werd gisteren aAnöe- steed de levering van aardappelen ten be hoeve der soldatenmemage. Minste inschrijver was W. Kreeuweo te Gouda, voor 1.89 gld. per H.L. Door de arr.-rechtbank te Amsterdam zijn, ter vervulling van twee vacatures van rechter in dat college, opgemaakt de vol gende alphabetische lijeten van aanbeve ling: lste lijst: mr. F. O. van Geer, audit.- mil. in het vijfde milit. arr., standplaats Leeuwarden; jhr. mr. J. F. Lewe van Nij- enstein, suh6t.-griffier bij de arr.-rechito. te Amsterdam; en mr. B. M. de Yos, adv., proc. en reohter-plaatsv. in de arr.-reohtb te Amsterdam. 2ae lijst: mr. J. van Binsbergen, rech ter in de arr.-rechtb. te 's-Hertogcnboech mr. F. Slentenaar, subst.-griff. bij do arr.- reohtb. te Amsterdam; en mr. F. J. Ver- 6oheure, rechter in de arr.-Techthank te Breda. Door do arr.-rechtbank te Leeuwarden is, ter vervulling der vacature van griffier bij dat college, opgemaakt de volgende al phabetische lijst van aanbeveling: mr. A. R. Dorhout Mees, subst.-griff. bij de arr.- rechitbank te Winschoten; mr. L. R. van Sloterdijck, idem te Haarlem; en mr. J. W. Zjjlstra, griffier bij het kantongerecht te Groningen. Gistermorgen omstreeks 9 uren heeft het 4e regiment veldartillerie, dat sedert Maandag op zijn doorreis was naar het kamp te Oldebroek en te Apeldoorn ver toefde, gedefileerd voor het Koninklijk eohtpaar op Het Loo. De adjudant van H. M. de Koningin, baron Van Tuyll van Serooskerken, en ordonnansoffioier jhr. Van Reigersberg Versluys reden de troe pen in opdracht van het Koninklijk echt paar in de nabijheid van Het Loo tege moet. Inmiddels begaf de Koningin, ver gezeld van een hofdame, rich in een victo ria, met tweespan naar de oprijlaan voor den basseoour, terwijl de Prins in de ge neraalsuniform klein tenue zich te paard naast bet rijtuig der Koningin opstelde. De Prins was vergezeld van zijn adjudant jhr. Van Such telen van de Haere. Onder het schetteren der fanfares reden de troepen Het Loo binnen langs het pa leis, waar voor het Koninklijk echtpaar werd gedefileerd H. M. groette de militai ren op de gewono minzame wijze Na afloop van het défilé, dat ondanks het vroege morgenuur door vele ingezetenen werd bij gewoond, betuigden Koningin en Prins hun dank aan den commandant, waarna zij zich weder naar het paleis begaven. De troepen trokken door het Koninklijk park over Niersen en Gortel naar Olde- broek. Voordracht ter benoeming voor hoofd der nieuw te openen school voor uitge breid lager onderwijs voor meisjes aan de lste Helmerstraat te Amsterdam: mej. M. M. Beckering, onderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs met 3-jarigen oursus voor meisjes; mej. H. de la Bella, onderwijzeres aan de Anna Vis- sohersohool; mej. 0. E. A. H. van Thiel, onderwijzeres aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs met 3-jarigen oureus voor meisjes, allen aldaar. Het partijbestuur der 8.-D. A.-P. heeft, naar „Het Volk" meldt, besloten, dfit jaar de~~betooging voor algemeen kies recht weder op den gewonen tijd, dus op den Zondag vóór de opening der Kamers in Den Haag te houden. De gewone audiëntie* van de minis ters van landbouw, van financiën, van ma rine, van koloniën en van waterstaat, zul len deze week niet plaats hebben. Het stoomschip Prins Oskar, v. Montreal naar Rotterdam, passeerde 15 Juni Wight; de Adolph Woermann, uitreis, arriveerde 12 Juni te Mozambique; de Bürgerm eiste r, thuisreis, ver trok 13 Juni van Zanzibar; de Gertrud Woermann, uitreis, vertrok 14 Juni van East Londende Kronprinz, uit reis, vertrok 14 Juni van Las Palmas; de M e m n o n, van Batavia naar Amster dam, vertrok 13 Juni van Porb-Said; de Osnabrüok, van Java naar Amster dam, vertrok 14 Juni van Oochin; de G r o t i u a, van Amsterdam naar Bata via, vertrok 15 Juni van -Southamptonj de N o o r d a m arriveerde 15 Juni van Rot terdam te Nieuw-York; de Potsdam vertrok 15 Juni van Nieuw-York naar Rot terdam de Besoeki, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 15 Jöni Gi braltar; de G e d van Batavia naar Rotterdam, is 16 Juni Eastbourne gepas seerd; de M e d a n. van Batavia naar Rotterdam, vertrok 15 Juni van Bassein; de Solo, van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 15 Juni te Port-Said; do A m- stelland, van Amsterdam naar Bra zilië en Buenos-Ayres, vertrok 15 Juni van Vigo; de Franken, van Java naar Amsterdam, arriveerde 16 Juni te Mar seille. BODEGRAVEN. Om eens wat ling in de schietoefeningen te brengen, heeft de sohietvereenigang „Willem Teil", alhier, zich een toestel aangeschaft, dat onlangs in enkele bladen beschreven is. Het is een vinding van den heer Muller, eersten luitenant der infanterie te Gro ningen. De fabrikant van het toestel is de heer J. Loning, te Helpman bij Groningen. Het mechaniek er van is aardig verzon nen en werkt bijzonder goed. Het doel, waarop geschoten wordt, is een fort. Op het dak daarvan vertoonen rioh soldaten, voorgesteld door ijzeron poppen, die er af geschoten kunnen worden. De deur van het fort kan door een juist gemikt schot ge opend worden. Om het hoekje van do deur vertoont zich nu de oom man dant van het fort. Wordt deze getroffen uoor den schut ter, dan komt er een witte vlag te voor schijn, een teeken van overgave. Raakt de schutter een knopje, dan ontploft er een losse patroon van het kruitmagazijn. Dit stelt het vernielen van den kruitvoorraad voor. Nog meer andere dingen zijn er aan het fort, dio den schutter als doel kunnen dienon en telkens aangename afwisseling brengen. Door nu en dan gebruik van dit toestel te maken, hoopt de vereeniging „Willem Teil" haar schietoefeningen meer aantrek kelijk te maken. HILLEGOM. Een scharenslijper ruilde gisteren zijn paard voor dat van den hoer H., alhier. Hoeveel moeite men ook deed, het nieuwe paard verkooe den wagen niet tj trekken. De vrouw van don scharenslij per kreeg het hij de pogingen om het dier wat williger te maken, zoodanig op de zenuwen, dat men van weerszijden besloot den ruil maar ongedaan te maken. Gistermiddag werd het vijfjarig zoon tje van den arbeider S. P. v. L., wonende aan de Leidscheetraat, nabij de woning van dr. H., aan de Hoofdstraat, door een jeugdig fietsrijder, die voor de tram moeat uitwijken, aangereden, waardoor de kleino zoodanig viel, dat hij bewusteloos en met een buil boven het oog werd opgenomen, en in de woning van ar. H., dio echter afwezig was, werd binnengedragen, van waar het later, door den veldwachter ge dragen, naar de ouderlijke woning is ver voerd. De Billegomsohe „Harmonie" gaf gisteravond in haar tent op den „Houte tuin" haar eerste concert in dit seizoen. Een zeer varieerend programma werd ten gehoore gebracht en flink afgewerkt. Den directeur, den heer J. D. Schouten, komt voorzeker alle lof toe voor den onvermoei- den ijver, waarmede hij langs dezen weg de burgerij een genotvollen avond be zorgde. De ooöperatievo broodbakkerij „Onder ling Belang" heeft gisteren voor het eeret gewerkt. Voorloopig zal ook daar nog des nachts gebakken worden. Het personeel is drie man sterk. Reeds den eersten nacht had het 500 pond meel te verwerken, zeer zeker een goed begin. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met het rooien der nieuwe aardappelen is alhier een aanvang gemaakt. De heer Joh. Meyer zond gisteren ter Amsterdamsche markt 26 manden. Bij gunstig weer zullen vele spoe dig volgen. LISSE. De Raad houdt morgenochtend om halftien een vergadering. Agenda: 1. Ingekomen Stukken. 2. Goedkeuring reke- nihg Gasfabriek, 3. Kohier Hoofdelijke Omslag. B. en Ws. hebben bekend gemaakt, dat de verkiezing van drie leden voor den Gemeenteraad, wegens periodieke aftre ding ven de heeren M. van der Veld, A. van der Meij en J. Pijnacker, zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juni a. s., en dat op dien dag van 's morgens 9 tot 's na middags 4 uren de namen van candidaten kunnen worden ingeleverd. Door de architecten de heeren H^ek en Wouters werd aanbesteed: het bouwen van een villa aan den Veeneburgweg te Li6se. Minste inschrijvers waren J. Kraay en Co., te Hillegom, voor 10,330. RIJNSBURG. Hedennacht oügeveer te twee uren werd brand gealarmeerd in de Bazaar (gemeente Oegstgeest). In een der schuren achter de huizen was brand ont staan, die rich in een minimum van tijd tot de belendende schuur uitbreidde. F.r brandden omstreeks 8 a 9 schuren totaal uit. Door het actieve optreden van den heer A. den Haan, die een van de eerste was, die de brandbluschmiddlelen in gereedheid deed brengon, werden de woonhuizen zoo goed als vrijgehouden. OEGSTGEEST. Gisteravond kwamen de leden der comm. van het gehouden Juliana- feest nijecn en werd besloten een „Oranje-Vcreeniging" op te richten. Het doel dezer Vereeniging is jaarlijks in ver eeniging met de „Wilholmina-Vereeniging" kinderfeest te vieren, zoo mogelijk eenige volksspelen, en een avondfeest te houden ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin. De contributie werd vastgesteld, zóó, dat ook de werkman lid kan worden. In het begin van Juli zal een vergade ring worden gehouden, waarop alle inge zetenen zullen worden uitgenoodigd. Er zal ften een bestuur worden gekozen en een en ander verder worden geregeld. VALKENBURG. Op enkele plaatsen hier en in den omtrek is men begonnen met het rooien der bloembollen. Het werk schijnt echter nog niet van harte te gaan, want door het koude weer der laatste da gen sterven de bollen zeer langzaam af en de kweeker sdot de planten liever geheel verwelkt. De volden zien er nog groen uit en zoo schiet de arbeid slechts traag op. Ook met het oog op de na vrucht schijnt het wenschelijk, dat do zon haar krachtige werking meer doe gevoelen. Met den hooibouw ziet het er bij vele landbouwers ook niet best uit. Wel staat het gras „dik" bij den grond, maar het rekt niet genoeg, ook alweer door het minder gunstige weer der Laatste weken. Een dag of tweo, drie warme zonneschijn zou mogelijk nog veel goed kunnen maken. In elk geval verwacht men maar een mid dëlmatige opbreDgst. De verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad is uitgeschreven tegen 29 Juni a.s., en dat ten gevolge van de perio dieke aftreding deT heeren A. Bol en A. Peet. VOORSCHOTEN. De verkiezing (candi- daatetelling) voor twee leden van den Ge meenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juni. Zooals reeds vroeger werd mede- godeeld zijn oon de beurt van aftreden de heeren D. K. J. Sohoor en Jao. van Santen. De leden van „Onze Vacantiedag", be staande uit het personeel der Kon. Ned. Fabriek van de firma Van Kempen en Zonen, besloten in een gisteravond gehou den vergadering hun vacantiedag dit jaar door te brengen in Zeist en Omstreken. Als datum van het uitstapje werd vastgesteld Zaterdag 3 Juli. WASSENAAR. De Raad aal Vrijdag a.8. dee voormiddags te elf uren bijeenkomen. Ter tafel zullen worden gebracht: Inge komen stmkkonj begrooting der Gezond heidscommissie; request van Goemans on v. d. Burg betreffende het rooien van hoo rnen; request om financieelen steun of be schikbaarstelling eener medaille voor de bloemententoonstelling te Haarlem 1910; verlenging omnibusdienat Wassenaarsta tion; aanvraag van E. O. Houholt om ver wijdering van een hek op het Schilppad; subsidie fanfarekorps „Excelsior"; ver- legging van de Stoeplaan; suppletoir ko hier H. O. 1906kohier H. O. 1909verhuur van terrein aan de Haven; benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim; vaststelling jaarwedde van don keurmeester van vleesch; request van Padborg, warande „Nieuwen Deyl." Bij Kon. besluit zijn in de orde van Oran- je>-Nassau bevorderd: tot ridder-grootkruis mr. B. Ph. baron van Harinxma thoo Sloo- teu, gewezen commissaris der Koningin in Friesland; tot groot-officier E 0. baron Sweerts de Landas Wyborgh, burgemeester- der gemeente 's-Gravenhage; benoemd tot onderwijzer aan de Rijks Kweekschool voor Onderwijzers to Haarlem J. Ote, te Amsterdam; opnieuw benoemd met ingang van 16 Ju li 1909, tot schoolopziener in het arrondis sement Zutfon jhr. mr. dr. J. P. Hooft Graafland te Warnsveld en met ingang van 21 Juli 1909, tot schoolopziener in het arr. Almeloo, mr. Z. W. Straatman, te Almeloo; aan den officier van gezondheid lste kl. bij de zeemacht J. de Hoop, op zijn verzoek met 16 Juli as. eervol ontslag uit den zee dienst verleend; lo. aan mr. N. G. Pierson, oud-minister van financiën, lid van de Tweede Kamer der StatenrGeneraal, op zijn verzook eer vol ontslag verleend/ als lid en voorzitter van het ooilege van curatoren der Neder- landsch-Indische Bestuureacademie, zulks met dankbetuiging voor de ten behoeve van die bestuursacademie bewezen diensten; 2o. E. 0. baron Sweerts do Landaa Wy. borgh, burgemeester van 's-Gravenhage, oud-lid van den Raad van Nederlondsoh- Indië, benoemd tot lid van het college van curatoren der NoderlandsolV-Indische Be stuursacademie 3o. W. Rooseb om, oud-gouverneur-gene raal van Nederlandsch-ïndië, lid van heli ooilege van curatoren dor Nederlandsch- Indische Bestuursacademie, aangewezen' als voorzitter van dat ooilego; do oud-inspecteur voor het toezicht op de spoorwegdiensten en van het stoomwe zen in Nederlandsch-Indië, F. A. G. Mal- linckrodt, met ingang van 1 Juli 1900 be noemd tot gecommitteerde in Ned< 'Land van het stoomwezen in Nederlandsch-In dië, en aan hem toegekend do persooniijko titel van hoofdingenieur voor het Rtoomwo zen in Nederlandsch-Indië; de arts P. J. van Santen benoemd en aan gesteld tot offioier van gezondheid 2de kl. bij het personeel van den geneeskundigen die-nst van het leger in Nederlandsch-Indië; de ingenieur 3do kl. bij het aan het De partement van Koloniën verbonden Teoh- nisoh Bureau, J. Lohmann Hzn., met in gang van 1 Juli 1909 bevorderd tot inge nieur 2de kl. I. met ingang van 16 Juli 1909 eervol onf< beven uit zijn commando over het XLIIIe Landweerdistrict, do kapitein F. H. Lam bert, van het 9de reg. infanterie, belaeü met het bevel over voornoemd district; II. met ingang van den onder I verrae!- den d'atum, benoemd; bij het reserve-personeel der landmacht^ tot landwecrdistrictscommandhnt, in heb XLIIIe landweerdistrict, do gepens. lulÖ.« kol. .der infanterie F. (L J. Bosschart; met ingang van heden, aan de vrouwe lijke tweede klerk bij de ddreotie van tfi Rijkspostspaarbank H. M. Stom, op haaf verzoek, als zoodanig eervol ontslag ver leend met ingang van 15 Juni 1909 aan doii 2den klerk bij de directie ran de Rijkspost spaarbank P. M. Brenders, op zijn von« zoek als zoodanig eervol ontslag verleerd; met ingang van 1 Mei 1909, aan den een- vol ontslagon directeur der werkploatsesl van en magazijnmeester bij hot algemeen betonningsmagarijn tc Enkhuizen, J. n-v Loo, toegekend een wachtgeld van 'f 1.-C* 's jaars. Lljtl van onbastelban brtovin in brli'taartin wan hier vertonden gedurende de eeist» hoifl der maand Juni. Brieven. Binnenland. Minema, Metf M. Swart, Amsterdam; Firma v. d. Graaf en Co., Boekei; Jonge juf f. H. Moedor, Den Haag; Mevr. J. v. Rij, Hellevoetsluis J. v. d. Waag, Leiden; Mej. A. Kortland^. Nijmegen; Gerogo (of Gersge), M-j. E. Tinus, Directie Itotterdamech Zieken fonds, Rotterdam; Den heer en mevrouw Deur vorst, Voorburg; L. M. N. r. d. Krcc ke, WogeningenMej-. Janse, niet ver meld. Briefkaarten: T. Nikerk, Mevr. Tawknes, Mej. M. Lutzow, Amsterdam; Mej. 0. Woelms, Mej. Johanna Strang, niet! vermeld; Mej. G. Boncschwanscher, Eiv sohedee; A. H. F. Franöl, Den Haag; A. Ai, de Vries, Haarlem; Mej. B. v. d. Hengst, Ranselaar, Leiden; (J. J. Plu, Utrecht j zes briefkaarten zonder adres. Buitenland: Frau Frieda Strewe Otton, KüdingshavenMej. J. Rosen, Moscou; H. G. Hoefkamer, Berlin. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukkon be melden, opdat deze bij onbestellaarhei* aan hen kunnen teruggegeven worien. Verbetering van den rechtstoestand der vrouw. De zesde tweejaarlijksche algemeene ver gadering van do „Vereeniging tot Verbo^ tering van den Maatsohappeüjken en dep Rechtstoestand der Vrouw In Nederland/* werd te Amsterdam gehouden. Uit het verslag der secretaires bleek dat in het afgeloopen tweejarig tijdvak veder- om meerdere adressen over verschillends onderwerpen, betreffende den Maatschap- pelijken en den R echte toestand der vrouw, door het bestuur bij de regeering zijn gediend. Als bestuursleden werden herkozen freul© J. de Bosch Kemper en prof. mr. W. L. A> Molengraaff. Het bestuur bestaat verder uit mevrouw H. H. Scholten-Crommelin, mevrouw H< Boddaert-Schuurbequo Boeye, mej. mr. Ei 0. van Dorp, mr. E. Fokker, prof. mr. D» Simons en mr. J. G. L. Nolst Trenitó. Het ledental bleef vrijwel stationnalr« De ond-president Steyn. Naar „De N. Crt." verneemt, zal da oud-President Steyn rich 30 dezer uitl Zuid-Afrika naar Europa begeven. Zijd bezoek geldt Engeland en Nederland. Tö Amsterdam zal hij o. a. professor Winkleil nogmaals aangaande rijn gezondheid con sul te er en.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1