Vrijwillige Verlooping, Versche Snijboontjes, e. ttvé&mm&s, LEÏBSCH DAG-BLAD, Vrydag- 11 Juni. Tweede Blad. Anno 1909. Buitenlandsch Overzicht Vervolg Aövertentiên. Diefsteeg 6a. JÏO. 15122. Dr. Dt Vitisr voor de Uifrcbs kiezers. Gisteren aan den vooravond van den groo ten dag trad voor de drie reonxscuo iries- fereenigingen in de overvolle Uraanoeura op, het altredend Kamerlid dr. J. 'lh. do Visser. Na gebed en een kort inleidend poord van den waarn. voorzitter, den heer Jac. J. 't Hart besteeg de heer De Visser het spreekgestoelte en werd met luid ap plaus ontvangen. Na een woord vaa harte- lij^en dank aan de drie rechtsche kiesver- eemgingen, die spr. weder hebben oandidaat gesteld, begon hij zijn rede met op de voos heid der beloften, waarmede de vrijzinni gen in 1905 tot de kiezers zijn gekomen, te wijzen en op de onmacht, waarvan zij blijk hebben gegeven toen zij aan het be hind kwamen. Met groote beloften heeft men het mmisterie-Kuyper letterlijk weten te verjagen. En na vier maanuen zou mi nister Staal reeds door zijn eigen partij ge vallen zijn, ware hij niet gespaard door de i .chteche partijen. Wel was er bezuiniging op militaire uitgaven beloofd, maar nog in het tweede jaar kon de minister van oorlog geen lager eir.dcijfer van de oorlogsbegroo- tmg in uitzicht stellen. Over den val van Staal heenloopend, kw3m hij tot minister Rappard, wiens oorlogsbegrooting met li rmllioen was opgevoerd. Spr. keurde die uitgaven niet af, doch wees alleen op de ach rille tegenstelling tusschen beloften en werkelijkheid van de vrijzinnige partijen in 1905. Dit had spr. de liberale partijen nog niet rco kwalijk willen nemen indien ze nu niet met nog veel schooner beloften kwamen, die spr. is er innig van overtuigd ook ditmaal niet verwezenlijkt zullen worden, al winnen de vrijzinnigen thans. Spr. noem de in de eerste plaats heb algemeen kies recht en daarna de pensionneering van ouden van dagen. Het algemeen kiesrecht tullen ze nooit kunnen geven omdat de vrij liberalen algemeen kiesrecht slechts wen tellen onden voorwaarden, die de andere partijen niet willen aocepteeren. De poli tiek van het algemeen kiesrecht zal ala de vrij-zinnigen de meerderheid behalen op niets uitloopen. Nog erger staat het volgens spr. met de ouderdomspenaionneering ge schapen. Dit trachtte hij aan te toonen door uiteen te zetten hoe de verschillende linksohe partijen over dit belangrijk vraag stuk denken. De vrij-liberalen willen een gewijzigd Belgisch stelsel, de vrijzinnig- Bemocraten het Duitsohe. Deze laatsten febaan in dit opzicht dus lijnrecht tegen over de vrij-liberalen. Als sPr- zeggen moet wat de Unie-libera- .en op dit punt willen, dan wordt hij ver logen, wat hij anders niet zoo heel spoedig is. Onder applaus der vergadering schetste tpr. de zonderlinge houding dezer partij Zonder daarbij personen te willen treffen. Het werd echter wel gevoeld dat hij als aanstichter van~dit politiek spel hét oog op 'den Jieer Borgesius had. Het heeft spr. evenwel ^getroffen dat legentiende der woordvoerders van de Li- Serale Unie in deze verkiezingscampagne niet met dit- punt ridderlijk durven voor den dag te komen. Ze gevoelen dat ze de kiezers hiermede weder misleiden, zooals ze voor vier jaar hebben gedaan met het blan co-artikel. In de vorige periode zijn de lin kerpartijen met een blanco-artikel inzake het kiesrecht gekomen, thans komen ze met ven blanco-artikel op het gobied der pen- oonneering voor do ouden van dagen en het laatste loopt evenals het eerste op niets uit. In het bijzonder de Staatspensionneeriug besprekende, sprak hij al» zijn overtuiging uit, dat dei« alleen reeds uit financieele overweging voor ons land onuitvoerbaar is en hij critiseerde om dit te staven, vooral de argumenten daarvoor aangevoerd door mr. Borgesius in zijn redfe, te Wognum ge houden. Onder lujd applaus verklaarde spr. dat hij nooit te vinden zou zijn voor een ver- hooging dor bedrijfsbelasting, want hij weet door jarenlange omgang met den midden stand, dat deze niet zwaarder belast mag worden. Uit de vermogensbelasting kan het ook niet gehaald worden, zooals spr. aan toonde. Spr. ziet de oplossing van dit vraagstuk in de richting van verplichte premie-beta ling, hoewol hij erkent, dat er arbeiders zijn wier bestaansvoorwaarden niet toelaten, dat zij zelf de promie betalen en voor dezen zou hij de riohting van Staatsponsionneo- ring wel willen, doch niet in den zin zooals de sociaal-demooraten het willen en ook niet naar het Engelsch model, maar rich aansluitend bij de kerkelijke en overheids- armenverzorgiLg. Het Engelsche systeem past volgens hem niet voor Nederlandscho toestanden. Hij kwam eindelijk tot de slotsom, dat de rechtsche partijen alleen in staat zijn de verzekering van den ouden werkman tot stand te brengen. De arbeiders hebben al- zoo in dit, opzicht meer te verwachten van rechterpartijen dan van de gecombineer de linkerpartijen. Hierna kwam spr. tot de positieve begin selen van rijn partij. Mr. Yan Houten heeft eens gecegd, dat de woorden Christelijk en Historisch tegenstellingen vormen. Spr. meende te kunnen aantoonen, dat beide be grippen bij elkaar passen. Onze vaderen hebben, welken regecrings- vorm zo ook hadden, steeds eerbied ge koesterd voor de van God gestelde over heid: En hoe ook de rechtsche partijen on derling mogen verschillen, in dit opzicht zijn ze één dat rij de overheid erkennen als het van God gestelde gezag. Met een enkel woord wees 6pr. ini dit verbanid op het gebeurde, in 1903 toen het gezag hoog is ge hooiden door een Christelijke rogeering. Naast de erkenning van het ge zag, zijn de rechtsche partijen prat op de volksvrijheden en zij hebben daarvoor ge streden, vooral waar het geldt de vrijheid yan het onderwijs, onder daverend applaus bracht spr. oon eeresaluut aan mannen als Groen, Kuyper en Sohaepman, dio in den strijd voor de vrijheid van het onderwijs de hitte van den dag hebben getrotseerd. Vorder deed spr. uitkomen, dat de man nen der Christelijke partijen hoog hebbon gehouden de heiligheid van huisgezin. Maar niet minder hebben zij het opgeno men voor de "verwaarloosde jeugd. Laait daaromtrent nu de regeering maar eens spreken. Het Christelijk Ministerie-Mackay, gaf do eerste arbeidswet, het ministerie-Kuy- per wilde daarop de kroon zotten mot een ouderdomspensionnoering. Zoo hebben de Christelijko partijen getoond, dat op het gebied der sociale wetgeving do be langen van den werkman bij heu veilig zijn. En het ministerie-Heemskerk Z3l in deze lijn voortwerken wanneer het kiezersvolk de rechtsche partijen over de geheele linie doet zegevieren. Spr. besloot met een krachtige peroratie om heden ook van Leiden uit de vaan breed te doen wapperen, waarop deze drie woor den staan geschreven: „God, Nederland en Oranje." Een wederom daverend applaus volgde op deze slotwoorden. Het debat nam geen groote proporties aan. Er gaf zich daarvoor op de openbare onderwijzer, de heer Tjalsma, die, evenals Maandag-avond op de meeting in de Stads- zaal, ook nu de wijze van het subsidieeren der bijzondere soholon aan een critiek on derwierp en er over klaagde dat vooral door vele kleine schooltjes het peil van het onderwijs er door is gedaald. Ook deze spr. werd warm toegejuicht. Als tweede debiter trad cp een sociaal democratisch werkman, de heer Molenaar, die meende, waar tlxans geen debater van hun partij aanwezig kon zijn, voor de sociaal-democratische beginselen te moe ten getuigen, al voelde hjj wel dat hij het tegen een in de politiek doorkneed man als I dr. De Visser zou moeten afleggen. Hij j bestreed den spreker op verschillende pun- ten en werd door een deel der vergadering ook warm toegeiuicht. Toen dr. De Visser weder optrad orn de cfcebsters te beantwoorden, werd hij ander- maal met een geweldig applaus begroet. Hij begon met op te merken, dat hij den laatsten spr. met meer genoegen had gehoor 1 dan den eersten, omdat deze principieel is ge-i weest: De eerste debater heeft de fout ge maakt een zaak, om het misbruik, dat er van gemaakt is, te veroordeelen. Óp die wijze zou men den Bijbel, ja Christus kun nen veroordeelen. Hij wierp de grieven, die de heer Tjalsma bet bijrondtar onderwijs had aangewreven, tegen het openbaar onderwijs terug. De socialistische theorieën werden verder scherp door hem veroordeeld; zij bleken nu reeds tegen de practijk niet be stand. Naar aanleiding van een vraag, waarom in Engeland, en Duitsohland de an tithese niet in de politiek een plaats vindt, antwoordde spr. dat daar de godsdienst niet van de Staatkundige erve is verbannen. Vervolgens verdedigde hij nog zijn hou ding in het debat over de 10-uren-motie. Uit liefde tot den arbeider had hij zich daar tegen verklaard en als zij nogmaals aan de orde kwam cou hij precies gelijk handelen, al is hjj voor beperking van den arbeidsduur ook voor volwassen mannen. Spr. verklaarde ten slotte ender daveren de toejuichingen, dat hij, als hij in Harlin- gen cn Leiden mocht worden gekozen, Lei den zal aannemen. De vergadering, die een zeer kalm ver loop had, werd met dankgebed door den waarnemenden voorzitter gesloten. De „Preussische Staatsanzeiger" maakt een koninklijk besluit openbaar ter bevor dering van een bespoediging van de hervorming van het binnen- landsch bestuur. Een bijzondere spoedcommissie ter voorbereiding van die. hervorming is onder voorzitterschap van den minister va» binnenlandsche zaken in gesteld. Zij zal de uitkomst van haar be vindingen met voorstellen bij dén Koning indienen. Deze voorstellen vormen dan den grondslag voor de verdere behandeling in het staatsministene. De gevolmachtigden van de Bonds staten, die over de financieele hervorming komen beraadslagen, zyn te Berlijn aangekomen en hebben hun eerste bijeenkomst in het Beierscho ge zantschap gehouden. In den namiddag confereerde de Rijks kanselier geruimen tijd met de Pruisische ministers van binnenlandsche' zaken von Bethmann Hollwcg, van financiën von Rheinhaben en den Rijksminister van fi nanciën von Sydow. De rijkskanselier von B 1 o w zal de ontmoeting der beide keizers niet bijwonen. Hij verontschuldigde zich wegens de on middellijk aanstaande, zoo uiterst belang rijke „beslissende" debatten in den Rijks dag over de financieele hervorming. Von. Scfiön gaat pu met den Keizer mee. Officieus worclt medegedeeld, dat Duitschland geen concrete politieke vragen, zal opwerpen, maar afwachten of de Tsaar of zijn ministers bepaalde politieke voor stellen zullen doen. Mevrouw Toselli, de gewezen kroonprinses van Saksen, heeft heimwee naar Oostenrijk. Zij heeft zich tot iemand, die aan het Oostenrijksche hof veel invloed, heeft, gewend, met het verzoek, om voor haar gedaan te krijgen, dat zij in Oostenrijk mag komen. Haar plan zou zijn, om zich in Tirol of Stiermarken te vestigen. Zij heeft aan 'den waardigheidsbekleeder te .Weenen ook gevraagd, of hij den koning van Saksen wil bewegen, zich niet tegen haar verblijf in Oostenrijk te verzetten. In antwoord op een in het Engelsche Lagerhuis gestelde vraag, heeft Sir Edward Grey medegedeeld, dat het be zoek, hetwelk de Keizer en de Keize rin van Rusland van plan zijn den Ko ning en de Koningin te Cowes tijdens de regatta-week te brengen, van denzelfdcn aard zal zijn als het bezoek te Reval ver leden jaar. Na een beraadslaging van vier dagen is de begrooting door het Lagerhuis met 366 tegen 207 stemmen in tweede lezing, aangenomen. De minderheid bestond uit de unionisten etn nationalisten; de leden der arbeiderspartij stemden met de Regee ring. In den loop van het debat zeide As- quit'n, dat de Regocring in de begrooting heeft gotracht het noodigc geld te ver schaffen uit de bronnen, welke het konden verschaffen, zonder den welstand te druk ken en de nijverheid te belemmeren of de benoodigdheden en de eenvoudige weelde artikelen ran het volk te zwaar te treffen. De Regeering meende, dat liet grootste deel der lasten zal vallen op de schouders van hen, die het best in staat zijn die tc dra gen en zou worden verdeeld ten bate van alle klassen cn de belangen der gemeen schap. Asquith eindigde met het te wra ken, dat de oppositie een rechtvaardige* en betere manier dan de voorgestelde had, aangegeven. In gezaghebbende kringen te Stockholm wordt beweerd, dat de Tsaar op zyn jacht Zaterdag 20 Juni in Stockholm wordt verwacht en ten paleize zal logeeren. De Tsaar zal vergezeld zijn van den minis ter van buitenlandsclie zaken Iswolski. Het verzoek van de Porte aan de mo gendheden tot nieuwe overweging van ie beslissing betreffende de ontruiming van Kreta schijnt een gevolg van de conferentie van den grootvizier met de mi nisters van oorlog, marine, binnenlandsche. en buitenlandsche zaken. Dé „Wiener Allg. Ztg." beweert, blijk baar uit officieuze bron, dat de vier be schermende mogendheden het terugtrek ken van hun troepen hebben uitgesteld. De mogendheden voegt het blad er aan toe willen alles vermijden, wat aanleiding zou kunnen geven tot politieke verwikke ling. Ook de kwestie betreffende 't verdrag van Berlijn kwam volgens den correspondent van de „New-York Herald" te Konstanti- nopel in de conferentie van Dinsdag ter sprake. De meerderheid van de ministers was voor opheffing van art. 29, want als de Porte weigerde, liep zy gevaar alleen staan. Volgens feen telegram uit Saloniki aan het „Ncue Wiener Tagbiatt" zijn verschil lende processen tot schadevergoeding jien voormaligen Sultan Abdoel Hamid, aangedaan. De cischers zijn een goudsmid te Konstantinopel, die een milliocn vraagt omdat zijn magazijn op hoog bevel zeven, jaar werd gesloten ten gevolge van val- sche beschuldigingen; verder de voorma lige Fransche kok te Jildiz Kiosk, die be taling van zijn achterstallig loon verlangt, en verder nog de oud-geneesheer van den Sultan, een Duitscher, die vergoeding vraagt voor de intrekking van zijn maan- delijksch salaris na de uitroeping van sJe Grondwet. De correspondent van de „New-York. Herald" te Madrid seint aan zijn blad het. volgende belangrijke bericht: Uit volkomen betrouwbare bron ver neem ik, dat de tegenwoordige sultan, van Marokko Moulay Hafid de gezan- ten der mogendheden en vooral die van Frankrijk, Spanje cn Engeland zeer uit de. hoogte en bijna met een soort minachting behandeld heeft. Zijn houding heeft den wrevel van sommige mogendheden opge wekt, vooral omdat hij het aan de mogend heden te danken heeft, dat hij, in plaats van Abdoel Azis, sultan is geworden. Boven dien heeft men mij medegedeeld, dat het gezag van Moulay Hafid lang niet zoo ge vestigd en sterk is als een zekere Europee- sche mogendheid (Duitschland) voorgaf en dat de kwestie van zijn onttroning ten gun ste van zijn broeder wellicht weldra zal worden overwogen. Indien het bericht waarheid blijkt te be-, vatten, staat ons naar alle waarschijnlijk, lieid een nieuwe Marokko-kwestie te wach ten, nog wat minder ongevaarlijk dan de de vorige. De bladen tc Madrid spreken reeds van krachtige militaire maatregelen van Span je en Frankrijk. Uit St.-Petersburg wordt aan een Lon- densch blad geseind, dat de houding van, Porzijegens de Russische troe pen in het noorden des lands groote zorg wekt. De politieke club te Mesjed hoeft den eisch gesteld, |dat dc Russische troepen, het land zullen verlaten. Zoo niet, dan zul len zoo dreigt men tc Mesjed de revolutionairen opnieuw de wapenen opne men, ditmaal echter tegen de Russen. De berichtgever van de „Times" tc Te heran meldt, dat de meerderheid van den PerzisChen ministerraad het niet eens ia» kunnen worden over de Russischelee- n i n g. Voorloopig zal het ontwerp van de Russische leoning dus worden opgege ven. Zoodra het Parlement vergaderd is, zullen Rusland en Engeland gezamenlijk een ontwerp kunnen maken tot reorganisa tie van de Perzische financiën. Een der groote Japansche bladen, de ,Jidsji," beweert, tdat de Japansche regeering heeft besloten, in het vervolg geen Chineesche cadetten meer. toe te laten tot het volgen van cursussen by. het Japansche leger. De aanleiding tot die beslissing is te zoeken in het incident te Kanazawa, waar een Chincesch cadet, die gedetacheerd was bij een Japansch re giment, zich schuldig maakte aan diefstal van militaire bescheiden, enkel en alleen om zich in de gunst te dringen van den .Chineeschen minister van oorlog. nilitaire oefeuingeu. Men verzoekt mede te deelen, dat een propagandaboekje in 12,000 exemplaren on der de leerlingen onzer middelbare scholen verspreid is, ten ..inde die jongelui op te wekken deel te nemen aan het 18de kamp bij Laren der Kon. Ncd. Weerbaarheids- Ver. van 28 Juli14 Augustus, onder com mando van den res.-lste-luit. der inf. Joh. W. Klein. In dit boekje wordt uiteengezet het doel, dat de veroerjging zich stelt, n.1. om niet alleen leerlingen cazer middelbare scholen in do vacantio hun geest te doen ontspan nen en tegelijkertijd hun lichaam beweging en frissche, gezonde heilucht te versohaf fen, doch tevens om hen onder leiding van do dsaartoo door den Minister van Oorlog aangewezen reserve-officieren weerbaar tc maken in den volsten zin des woords, waar door zij later bij hun in diensttreding een grooten voorsprong zullen hebben op hun kameradon, vooral waar de leden, indien zij bij de vcreeniging een rang beklceden, dien rang onmiddellijk na hun in dienst treden kunnen behouden. Bovendien bevat het boekje een korte be schrijving van den gang van den dienst in dit kamp en de voorwaarden waarop men daar aan kan deelnemen: lo. lid rijn der K. N. W. V.2o. dan leeftijd van 16 jaar bereikt hebben en lichamelijk flink ontwikkeld rijn; 3o. leerling zijn van 'n gymnasium, H. B.-8. of daarmee gelijk gestelde inrichting van onderwijs; 4o. gekleed zijn in do uniform der K. N. W. V. (kosten pl.m. f 25)6o. stur- ten de somma van f 20 voor drie weken ver. blijf in het kamp. Zoo kan men voor 60 drie weken van zijn vacantio in het Gooi doorbrengen en dan nog een uniform over houden om een volgend jaar weer mee te kampeeren. En kele leden van dit korps maakten reeds 10 malen het kamp mee. Onder de autoriteiten, die dit kamp aan bevelen, bevinden zich, behalve veie recto ren van gymnasia en hoogore burgerscho len, de Minister van Oorlog en de inspec teur van het hooger en middelbaar onder wijs. Het boökje wordt op aanvrage gaarne toegenonden door den res.-2de-luit. Joh. Ph. Tuyt te 's-Gravenhage, door wien te vens nadero inlichtingen worden verschaft. De nieuwe Gonverncnr-Geuernal. De Haagsclie correspondent van de „Leeuw. Crt." meldt: Ik verneem, dat op dit oogcnblik do gou- vornemonts-seoretaris Van Rees en buTge- meester Swoerts de Landoa Wyborgh de twee candidaten zijn voor den Buitenzorg- schen troon. De beslissende keuze is volgens mijn zegsman nog niet genomen, maar hij kan op gioden grond do meeste kans voor den burgemeester 't Residentie reservee ren. Hofvijver. Wethouder Lely heeft in den Haagschen Raad mocgedeeld, dat de gemeente, op raad van den juridischen adviseur, een to- genexploit bij het Rijk hoeft gedaan, tegent het exploit van de regcering tegen de ge« dceltelijk demping van den Hofvijver. 'n het Notaris! uis aan Den BurK 10 Leiden, ilS&aJlk opbod Zaterdag r 213 Juni 1909, by i-u; tMni-ïrruii afai^ Zaterdag 19 Juni 1999, des avonds te linlt- acht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, notaris te Leiden, van do navolgende HUIZEN en ERVEN te LeideD: 1. Het sedert weinige jaren nieuw gebouwd en goed onderhouden PAK HUIS met afzonderlijke BOVEN- WuNING, aan de Niouwe Mare, No. 23, groot 79 centiaren, bevat tende: ruime Bergplaats en Kantoor; de afz. Bovenwoning heeft: Voor-, Tusecüen- en Achterkamer, Keuken, Plaats en grooten Zolder met twee Slaapkamers. De Kamers ztyn behan gen, geplafonneerd en voorzien van Kaaien, Stookplaatsen, waarvan de moeste met marmeren Mantel en verdere gemakken. In eigen gebruik. Het perceel heeft Gas- eo Duin- Waterleiding. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. 2. Het HUIS en ERF in de Miiakel- •teeg No. 29, naby de Klaresteeg, groot 60 centiaren, bevattende: Voor- en Achtsrkamer, Plaatsje on verdere gemakken. Verhuurd per week voor 1.65. 3. Het HUIS en ERF, gelegen en ingericht als voren, No. 27, groot 46 centiaron. 4. Het HUIS en ERF, gelegen en Ingericht als voren, No. 26, groot 38 centiaren. 6. Het HUIS en ELF, gelegen en ingericht als voren, No. 23, groot 38 centiaron. 6. Het HUIS en ERF, gelegen en ingerieht als voren, No. 21, groot 83 centiaren. De perc. 3—6 zUn eik per week verhuurd voor f 1.50. 7. Het HUIS en ERF, gelegen als voren, in het Franciscushof No. 1, uitkomende in de Mirakelateeg, groot 21 centiaren. 8. Het HUIS en ERF aldaar, No. 2, groot 22 coDtiaren. 9. Het HUIS en ERF aldaar, No. 3, groot 22 oentiarsn. No. 10. Het HUIS en ERF aldaar, No. 4, groot 22 centiaren. De perc. 710 ztfa per week ver huurd elk voor f 1. By elk der perc. sub 7 10, behoort het onverdeeld aandeel in het perceel, Leiden H, 2756, Erf, groot 67 centiaren. U.1. Het BUIS en ERF, aan don Ouden Ryn, No. 84 met afzondorlyke boveuwoning, No. 82, groot 1 are, 47 centiaren, bevattende: Gaög, Voor kamer, groote Alkoof, Binnenkamer, groote Keukon, Plaats en Tuintje, voorts: Werkplaats on daarboven Zolder. De atz. bovenwoning heeft groote Voorkamer, Alkoof, Slaap kamer met twee bedsteden, Achter kamer, Koukeu en Zolder. De kamers zijn behangenen voorzieu yan kasten, stookplaatsen en verdere gemakken. Beneden in eigen gebruik en boven verhuurd geweest voor f 3.50 per week. 12 Hot HUIS en ERF, met af- zonderlUke bovenwoning, neaat het voorgaande, Nos. 80 en 78, groot 69 centiaren, bevattende: Gang, Voor kamer, Alkoof, Achtork&mer, Keuken en Zolder. De kamers zijn behangen en voorzien van kasten, stookplaat sen en vele gemakken. Veihuurdper week, boneden voor f 2 en boven voor f 2.76. 13. Hot HUIS aan de Geerestraat No. 17, groot 18 centlaren. Verhuurd per week voor f 1.16 14. Het HUIS en ERF, aan de Kraaierstraat No. 12, groot 66 cen tiaren, bevattende: Voorhuls, Binnen vertrek, Gang, Keuken en Plaats; boven: Voor- on Achtorkamer, groote Alkoof, Zolder en Vlionng. Verhuurd geweest voor f 4 per week. 16. Het HUIS en ERF In de Bouwelouw68(.eeg No. 16, groot 36 cen tiaren, bevatlendo, Voorkamer, Bin nenkamer, Plaats, Zolder en verdere gomakken. Verhuurd per week voor f 1.50. 16. Het PAKHUIS in de Paradys- eteeg No. 60, groot 50 centiaron, bevattende, ruime Bergplaats en Zol der. Verbuui d per week voor f 0 90. 17 Het HUIS en ERF, aan de Van der Werfetraat No. 19, groot 37 centiaren, bevattende, Voorhuis, Binnenkamer met Bedstede, Plaats, Zolder en verdere gemakken. Ver huurd por weeK voor f 1.60, 18. Het HUIS en ERF, gelegen alsvoren No. 21, groot 30 centlaren, bevattende, Voor- en Binnenkamer met Bedstede, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1.70. 19. Het HUIS en ERF in de Kuipers- of Bhkslagorspoort, uitko mende aan de Van der Werfstraat, No. 1, groot 30 centiareD, bevattendo een Voitrek met Bedstede, Plaatsen be8choton Zolder. Verhuurd por weok voor f 1.60. 20. Hot HUIS en ERF aldaar No. 8, groot 28 centiaren, bevattende, breeds Gang, een Vertrek met Bed stede en Zolder. Verhuurd per week voor f 1.30. 21. Het HUIS on ERF aldaar, No. 6, ingericht als voren, groot 25 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.30. 22. Het HUIS en ERF aldaar, No. 7, ingericht als voron, groot 30 cen tiaren. Verhuurd per week voor f 1.40. 23. Het HUIS en ERF aldaar, No. 9, groot 14 ceDtiaren. Verhuurd per week voor f 0.76. 24. Het HUIS en ERF aldaar, No. 11, groot 13 centiaren. Verhuurd per weok voor f 0.75. 25. Het HUIS en ERF aldaar, No. 18, groot 24 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.40. 26. Het HUIS en ERF aldaar, No. 2, groot li centiaren, bevattendo, Gang, een verir6k met Bedstede, Zolder en verdere gemakken. Ver huurd per week voor f 1.40. 27. Het HUIS en ERF aldaar, No. 4, groot 28 centiaren, bevattende een vertrek met Bedstede en be schoten Zolder. Verhuurd per weok voor f 1.40. 28. Het HUIS en ERF aldaar, No. 6. logericht als perc. 26, groot 19 centiaren. Verhuurd per week voor f 1 40. 29. Het HUIS en ERF aldaar, No. 8, ingericht alsroren, groot 24 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.40. 30. Het HUIS en ERF aldaar, No. 10, ingericht alsvoroo, groot 25 centiaren. Verhuurd per week voor f 135. By elk der perceelen eub 19—30 behoort een onverdeeld aandeel in het perceel, Leiden, H 2845, Erf groot 1 are, 21 centlaren. 81. Het HUIS en ERF met Tuin grond, ln de Witte Laan No. 80, groot 1 are, 38 centiaren; bevattende: Voor- en Achterkamer, Keuken, Plaats, beschoten Zolder met Kamertje en voorts Tuin. De Kamere &yn behangen tn voorzien van Kasten, Stookplaats en vordore gemakken. Verhuurd week voor f2. 32. Het HUIS en ERF met Tuin grond, ilaaat het voorgaande, No. 31, groot 1 are, 60 centiaren; ingericht al8voren en per week verhuurd voor f2. 33. Het HUI3 en ERF, gelegen en iDgericht alsvoron, No. 32, groot 1 are, 68 centiaren. Verhuurd per week voor f 2.16. 84. De SCHUUR met TUIN, ge legen alevoren No. 32a, groot 1 are, 99 contiaren. In eigen gebruik. 35. Het HUIS en ERF met TUIN GROND, gelegen als voren, No. 33, groot 1 are 86 centiaren. Ingericht als de vorige Huizen, doch geen be schoten Zolder. Verhuurd per week voor f 1 90. De perceelen bobben Duinwater leiding en zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagon van veiling en afslag van 11 2 uren. 6306 213 Aanvaardingen betaling 16Juli 1909. Meordore Inlichtingen zijn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschon do veiling en den afalag op alle werkdagon van 10 2 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van ééu vijfde der verhoogsom. VLEE8CIlEXrUAKTE.\, vloolb. en rast, emaiarl/AAr voor Moepen, Bouillon, enz. 1980 8 PrJnae$8eboGntje8, verache grauwe Capacijncrs, TuinboontjeN, Peuitjoe, Kruisbessen, Aftperges en Aardbeien, Nieuwo Wostlandsche Aardappelen, puikbe6te Oude en Nieuwe Malta Aardappelen. Ver krijgbaar by 6808 14

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5