TOURIST- 1. <1 LAM, Telegram. Ongeregeld gekocht 2000 priina Kostumes G. y. LIST. DaarLstraat 48. f Nieuwe Rijn 14 Leiden (Holland.) Centraal Kleedingmagazijn Gatz Genua- olie ïe Huur gevraagd: Geoliede Goederen. Bijwieien, De belangrijke Veiling van Rijwielen, DE DIRECTIE. Nog voor Pink- f "Ah stereo. 'T P9STH0F. Specialiteit in Gemaakte Goederen, Garen en Band. Sigarenmagazijn „De Korenbeurs", Eet merk „HILSSON", Vragen en Antwoorden. de beste Slaolie. Ter overname aangeboden: C. OEN DULSC Jzn., Zuidstraat, te Katwijk a/Zee. met lederen Ketting- kast enz. enz. a f met een jaar garantie, zijn aliéén verkrijg baar bij 6535 30 HoGgewoerdl @4, Telefoonn. 904. Mevrouw VAN MINDEN, Haarlemmerstraat 248, verkoopt voor cl© helft der waarde Uit bovenstaand buitenlandsch telegram blijkt, dat door de Directie van onze magazijnen zijn aangekocht 2©6G Heereii- en Kênder-Kostuums zoover onder den gewonen prijs, dat wij ze voor de helft dei* waarde kunnen verkoopen. Van dit groote voordeel kan elk ingezetene van Leiden en Omstreken profiteeren. Reeren-SCostuums, welke voor f7.50 reeds spotgoedkoop zijn, worden thans verkocht voor f 3.75. Lees goed: Colbert, Vest en Pantalon, dus een geheel compleet Kostuum voor f 3.75. De fijnste i&GStuums, ter waarde van f32. f34.en f36.voor fï.6«f17.en f1@. Jengaheeren-ë&ostmims met korte of lange Pantalons van f 5.50 voor f 2m7B enz. Allerliefste kinderpakjes van af 90 Gents. dat alle goederen in de uitstalkast aanwezig, met de grootste bereidwilligheid daaruit worden verstrekt. misuse Rijn 14, LEIDER. Pinkstermaandag tot 5 U9*@n geopend, VERLOREN B -K. DIENSTBODE, HEERLIJKE LIMONADES AU NATUREL. Rffanufacturen-lViagazljn Nieuwe Rijn 26. 21/» Gts.-Sigaar, voorradig. 6230 20 Het Jutland-feest te Noordwljk. Men schrijft ons: Gisteren heeft Noord- wijk feest gevierd. Hot dorp vooral sommige straten te Noordwijk-Binnen was keurig versierd en 's avonds prachtig Te*licht. Vooral de Kerkstraat-, aan wior feindo een oranjeboom was opgericht, aan wiens voet een fontein ontsprong, mag mét eere genoemd, hoewel sommige andere straten ook in een mooi feestgewaad sta ken. Vele ingezetenen haddon bovendien hun woning smaakvol versierd, terwijl veler illuminatie waardig aansloot bij de straatverlichting. '3 Avonds hadden som mige straten een feeëriek aanzien, vooral, omdat de bekende Noordwijksche lindeboo- men een verlichting meer dan elders tot haar recht doen komen. 'a Morgen» om zeven uren gaf „Crescen do'' koraalmuziek van den toren te Noond- wijk-Bc ^jnen, en een uur Later van dien te Nooidwïjk-aan-Zeo Toen reeds in het vroege morgenuur heerschte er vroolijko bedrijvigheid op de straten. Een leuk mo ment was de sorenade, die men bracht op het terra» van Noordzee" aan cle cranjegozinde vissohersvrouw, die hot ini tiatief feitelijk genomen heeft tot vioring van dit feest. Zij werd toegesproken door Sen voorzitter van het hoofdcomité, den neer A. Dorsman, terwijl haar een taart werd aangeboden en een geschenk in geld. Daarna trokken de kinderen in feestge waad, getooid met oranje en zwaaiende honderden vlaggetjes, door de straten van het dorp onder d'e algomoene belangstel ling der burgerij. Na hun ommegang wer den de kleinen onthaald op chocolade en si naasappelen. Intusschon waren in de duinen op een geschikt terrein de volksspelen begonnen. Bij het hardloopen met hindernissen be haalde Joh. v. d. Berg een lsten, Janus Plug een 2den, W. Sohelvisch een 3den, Jao. Duijndam een 4den, A, Choufour een 5den, en een andere Jao. Duijndam een 6den prijs. Bij het mastklimmen behaalden Maarten Plug een lsten, Rikus Vink een 2den, A. v. Rijn een 3den, W. Klinkenberg een 4den, Marinus Kampman een 5den, Manus v. d. Berg een 6den, Bert. Maurits een 7den en Jac. de Bruin een 8eten prijs. Bij het tobbesteken behaalde Engel Plug een lsten, P. Onderwater een 2dén, Janus Haasnoot een 3den en Piet van Duin een 4den prijs. Bij het tonnetjesteken behaalde Jan Duyndam een lsten, W. van Rhijn een 2dcn, Jac. Admiraal een 3den en Nardus van den Berg een 4den prijs. Bij het broodjeshap pen behaalde Maartje v. d. Niet een lsten, Jaapje Klinkenberg een 2den, Leent je Dui- venbode een 3den, Anna Hoogvliet een 4den prijs, terwijl de andere deelneemsters een troostprijs]e ontvingen. Bij het garenknippen behaalde AEda Vink een lsten, Kaatje Plug een 2dcn, Le na van Duin een 3den, Trijntje Klinken berg een 4den, Maartje Barnlioorn een 6den en Neeltje van der Weyden een 6den prijs. Om één uur gaf onze gynmaatiekvereeni- gang ,,D. O. S." een kleine uitvoering op het Lindenploin. De adspiranten vormden eenigo standen, waaronder een W., een H. en een J., terwijl de leden oefeningen'de- dien aan de werktuigen, ook eenige stan den maakten en ten slotte hoogpolssprin- gen uitvoerden. Er werd tot 2^ meter hoog gesprongen. Intusschen werd op de laan van „Huize Offem" de optocht opgesteld, waaraan door 27 personen of corporaties werd Ceel- genomen. Een eersten prijs verwierf de. S. Verhoeff voor een keurig versierden wagen, waarop de achttienjarige dochter van ds. Verhoeff de Koningin voorstelde, gehuld in een hermelijnen mantel cn den diadeem op heb hoofd, naast zioh de Koninklijke wieg, terwijl Moeder en Dochtër veilig voortreden onder de sohutse der Holland- soke Maagd, die achter op den wagen stond. De paarden werden gemend door iemand, die Willem den Zwijger m,ocsfc voorstellen. De eerste prijs was ten volle verdiend. Ook werden eerste prijzen toegekend aan „Noordwijka Zangkoor'' en aan de „Vis- soherijsohool". Het zangkoor had zijn zeven jongste vrouwelijke leden in Grieksch Muzenge- waad gestoken en geplaatst op een Gnek- schën triomfwagen, waarop in 2 urnen wierook werd gebrand ter eere der zang godinnen. Deze groep was zoo artistiek afgewerkt, dat er maar één roep over was. De Visscherijsohool had zich geïnstalleerd in een boot. Tweede prijzen verwierven: de mooi ver sierde reddingsboot met bemanning, een groep, de 4 jaargetijden voorstellende, een wagen, waarop het zuivelbedrijf in volle werking was en een groep, dae „Geloof, Hoop en Liefde" voorstelde, alles op mooi versierde wagens. Derde prijken werden toegekend aan: „Noordwijksahe bloempakkeriji", personeel van „OffepaT, Noordwijk-tuan;- Zee". en aan eon sokelpenmakerij in volle werking. Vierde prijzen kende men toe aan een leuk groepje voorstellende „de Posterijen" en aan een fiets in den vorm ran een vliegmachine. De optocht wa« ongetwijfeld de clou van het feest. Er was seer reel werk van ge maakt en heb woord van dank en hulde door den burgemeester gebracht aan allen, die er aan hadden meegewerkt, was ten volle verdiend. 'b Avonds ttok een groot gedeelte van dezen stoet thans als lichtatoet door Noordwijka straten en verder naar het strand, waar met een goedgeslaagd vuur werk en 't verbranden van teertonnen het feest officieel besloten werd. Zoo „onder ons" is er natuurlijk nog wel nagefuifd. Aan het feest was ook verbonden een eta lagewedstrijd, waaraan ongeveer 30 perso nen hebben deelgenomen. Eerste prijzen verwierven: J. W. Roodenrijs, broodbakker; H. Ree kers, loodgieter; Jac. Krol, schoenenhan- del. Tweede prijzen kende men toe aan: Jan van Kan, bazaar; 8. J. Zandvoort, vleeschhouwerJ. H. v. d. Werf, banket bakker. Derde prijzen verwierven: G. A. E. Duyster, drogist; Wed. J. Ver kade, in manufacturenA. Ham, slijterij. Noordwijk heeft waardig en vol luister gefeest, dank zij den goeden geest, die er onder de bevolking heerschte, waaraan het beleidvol optreden van onze politie een groot aandeel Bad. „Crescendo", onze onvormoeibare Bar- moniekapel, heeft zich groote verdiensten verzameld, terwijl allen, die op welke wij ze dan ook, meegewerkt hebben aan het welslagen van dit Oranjefeest, de voldoe ning hebben, diat zij eer hebben van hun werk en dat al hun moeiten en al hun op geofferde tijd een feest hebben doen slagen dat nog lang in het geheugen zal blijven. Vraag: Eenigen tijd geleden is er in Apeldoorn op geheimzinnige wijze iemand 's nachts te bed dood gestoken, men ver moedde door zijn knecht. Het bericht ein digde „de politie doet onderzoek." Sinds dien heb ik er niets meer van in de dag bladen kunnen vinden. Kunt u mij hier iets meer van vertellen 1 Antwoord: Naar de „Zutfensche Courant" meldt, ia de instructie in z^ke den moord, gepleegd op den bakker A. J. Scholten te Apeldoorn in den nacht van IS op 13 Februari j.l., terwijl hij zich met vrouw en kind te bed bevond, thans geslo ten en de zaak naar de terechtzitting der reohtbank verwezen. De 23-jarige, destijds bij Schol ten inwonende bakkersknecht W. P., die zich steeds in voorloopige heohtenii heeft bevonden zal als beklaagde terecht staan. Jhr. mr. B. de Jonge, te Zutfen, is hem als raadsman toegevoegd. Men schrijft ons: Naar aanleiding van'de eerste vraag in Uw blad van Dinsdag kan ik aanvrager opgeven het „Gesticht Papen straat" te Delft. Van andere zijde deelt men ons mede dat er te Nigtevecht een prachtig buitengoed voor dit doeleinde beschikbaar is en er 'Voor ingericht, „Zwaanwijk" genaamd. Het is van We esp gemakkelijk te berei ken. Het ligt tusschen Weesp en Neder- horst den Berg en heeft een dagelijksche verbinding met Amsterdam; vertrek eiken dag van Amsterdam 3.46. •en Verlofzaak mot Inven taris en JlJsverkoop, op een der beste standeD. 6 Er. Bur. v. d. Blad No. 6231. eene BENEDE3WOX1XG of klein HUI8, bevattende minstens 3 Kamers en Keuken, met Tuintje of PlaatB. 8 Brieven Bur. v. d. Blad No. 6287. Zeemans Geoliede Goederen in alle soorten, lste kwaliteit. Verkrijgbaar bij voorheen A. DM DULK, Winkelier, 6242 14 Verloskundige, Uoelkade 14 b/d. Stationsweg. Toorh. Spui 153a, DEN IIAAG. Telefoonnummer 6379. m?s 6 op morgen Vi-ijdag 23 Bflei vangt aan te 60 uren in het perceel ü241 14 te LEIüEN. Deurwaarder Vftft (IIItl. Centraal Wij zullen niet trachten alle prijzen hier op te sommen, dat is voor ons te omslachtig en voor het publiek van geen belang, bezichtig onze etalage en gij zult verbaasd uitroepen: zoo belachelhk goedkoop heb ik het nog nooit gezien. Nu rijst natuurlijk bij menigeen de vraag, of dezelfde prachtvolle Kostuums, dié voor- zulke ongelooflijk lage prijzen zijn geëtaleerd, wel voor die priizen worden gegeven? Wij achten het daarom van het grootste belang uitdrukkelijk er op te wijzen, ZONUAGS geopend tot 2 uur. 6238 809 door een Slagersknecht: een Portemonnaie met Geld. Tegen belooning terug te bezorgen Haarlemmerstraat 246. 6246 6 Wordt gevraagd: een flinke als MEID-ALLEEN, smskelflk kunnende koken en netjes werken. Hoog loon. Brieven Bureel van dit Blad No. 6220. 7 Van af hedeii worden allo Dameshoeden by ons voor de helft 1 van den gewonen prjjs verkooht. De fijnste modellen ran af f JL» fjéJ Onze afdeeling Hoeden bevindt zich op de lste Etage. Bezich tiging voor een ieder vrü- Gemakkelijke Betalingsvoorwaarden. DE BAZAR, Heerengracht 7. 6207 80 SINAASAPPELEN EN ANANAS. VAN HET 6234 60 DE VLIJT.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 4