flo. 15090. CHaandag 3 MeL A* 1909. IQeze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering ran (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Zomerdienst. f 2,356,565.84 Kerkelijke Berichten. Geveilde pereeelen. DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTs Voor Leiden per week 0 Gents i per 3 maanden I 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn I w 1.30. Franco per post w 1,65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 OeDts. - Voor het inoaaBeeren wordt 0.05 berekend. Boekjes met den Zomerdienst worden hedenavond bij het „Leidseh Dagblad" ver- Eonden. Abonné'e, die het „L. D." per post ont vangen, kunnen het boekje op aanvrage ver krijgen, daar het niet tegelijk met het MLeidsch Dagblad" verzonden mag worden. Leiden, 3 ?.3ec. Dr. B. van Meer, predikant bij de Ned.- Herv. Gem. alhier, die naar Apeldoorn Tertrekt, hoopt op 23 Mei a.s. afscheid te nemen ,-an de Leidsche Gemeente. Dr. Van Meer zal te Apeldoorn betrek ken het hijjvs aan de Kerkrlaan al-daar, thans bewoond door dr. P. F. Abbink Bpaink. Aan den Raad der Gemeente loeiden is het volgende adres gericht: Edel Achtbare Heer en Geven met verschuldigden eerbied te ken- fcen, ondergeteekendem, stalhouders, Expedi teurs en belanghebbenden bij het vervoer wezen in deze Gemeente, ten deze domicilio kiezende bij den eersten ondergeteekende, wo llende aan de 1ste Binnenvestgracht No. 15; dat zij Uw College in overweging geven 3e bestrating, aangebracht in* de Donker-, 'Maarsmans- en Groenestcgen te d en ver anderen, daar de ongeschiktheid al3 bestra ting groot gevaar oplevert, niet alleen door de gebleken ondoelmatigheid dier bestrating Toor paarden, maar ook voor menschen en ïnatericel eigendom, immers toch de onder vinding jieeft ons, vakmenschen, geleerd, dat 'deze bevloering niet beantwoordt aan de eischen om er paarden op te laten loopen. Be oorzaken van het gevaar liggen volgens ondergeteekenden hierin- dat do steenen in de met name genoemde stegen te glad zijn, fcoodat de paarden van een bespanning er piet genoeg houvast op hebben om voldoende pan te zetten, waardoor de bestuurder niet altijd de macht bezit ze op te houden en daar die bestrating door do slijtage der steenen steeda gladder wordt, het gevaar steeds gTooter wwdfc voor het afdeinzen der [rijtuigen, welke, onbestuurbaar geworden, noodwendig ongelukken moeten veroorzaken, hetwelk reeds meermalen is voorgekomen en aan hun materieel noodeloozo schade berok kende. De Donker- en Maarmansstegen ais dc ver binding tusschen de twee groote centra's der Utad en als zoodanig een drukke verkeers weg, leveren door hun eigenaardige ligging en smalte het meest gevaar op, de Groene- stegen als toegang tot het voornaamste Open baar Kerkhof evenzoo, en het is meermalen voorgekomen, dat hij het aanzetten der paar den om de brug over do Heerengracht op ,te komen, de paarden door do gladheid van de bestrating, zooals boven gezegd, geen vol doende houvast op de steenen hebben en er grooto kans voor ongelukken ontstaat; dat het toch is gebleken dat, toen in dertijd do Janvossensteeg met keien was be vloerd, ook dit door liet drukke verkeer voor bespannen voertuigen geheel ongeschikt was, waarom dan ook eene andere en betere be tere bestrating werd aangebracht en het ge vaar in do bovenaangehaalde stegen grooten- deeLs, zoo niet geheel zou worden voorko men indien ook «laar ecu klinkerbeslrating word gvlegd. Dan ook wordt de aandacht van Uw Col lege er op gevestigd, dat de tegenwoordig ge volgde methode om de bestrating van af het midden hellend te doen liggen, zooals op üo Haarlemmerstraat en het Noordeinde, bij h»'*t keeren en uithalen der bespanningen eveneens veel gevaar bestaat Dal in den laatstcn tijd mede door het voortdurend gladder worden der steenen in de vermelde stegen, het is voorgekomen dat de paarden vallen, en hoewel het tot nu toe zonder groote ongelukken is afgeloopen en zelfs groote materiecle schade veroor zaakte, dit geenszins garandeert dat dit in dé naaste toekomst niet het geval zal zijn. Redenen, waarom zij Uw College als aan het hoofd dezes is vermeld, in overweging geven ter wille van het veilige verkeer er toe over te gaan zoo spoedig mogelijk de |,angevraagde verbetering aan te brengen, 't "Welk doende de requestranten (w.g.l CORNs. DIEBEN en andere ondertéekenaren. In de Pieterskerk werd gisterochtend als predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier door ids. L. ten Bosch, van Gouda, bevestigd ds. 'M- J. Punselie, van Nijverdal herwaarts ge komen, ala opvolger van ds. De Hoest. De bevestiger, die vóór negen jaren denzelfden predikant tot het predikambt in de Ned.- Herv. Kerk te Kuinre inleidde en hem op den flag af juist vijf jaren geleden te Nijver- ki »la horder en leeraar bevestigde, had jkot tekst gekozen 1 Kor. 3 vers 9. D»s avonds deed in hetzelfde kerkgebouw, wederom een groote 6chare aanwe- Mwiwe leeraar zijn intrede, na plechtig .naar den kansel te zijn geleid door ambtgenooten en leden van den kerkeraad. De stof voor zijn introepredikatie ontleende zijneerw. aan het 10de vers van Lukas 19. Hij viDg zijn rede, zooals later bleek rijk van inhoud en 6choon van vorm, aan met te vertolken zijn gevoelens van weemoed, dankbaarheid en schroom in dozen plech- tigon stond, om daarna der Gemeente zijn voornemen kenbaar te maken, dat hij haar zal prediken over %onde en over genade. Na do predikatie sprak hij toe den con sulent ds. K. W. Vethako consulent bij ontstentenis van den kranken leeraar dr. G. Oorthuys den bevestiger, zijn ambts broeders, den kerkeraad, ouderlingen, dia kenen, leden van het kiescollege, de Ge meente Commissie, notabelen, de collectanten, ringbroeders, de overheid der burgerlijke gemeente, professoren en studenten, en nog maals de Gemeente zelve. Na het uitspreken van den zegen zong de Gemeente ds. Punselio toe Psalm 134 vers 3. Onder de aanwezigen merkten wjj o. m. opden burgemeester, de hoogleerarcn dr. Van Nee en dr. Wildeboer, ds. Nierstrasz, van Leiderdorp, de directeuren van „Voor dorp", to Leiderdorp, on .van de „Martha- Stichting", te Alphen aan den Rijn: ds. Kramer en ds. Voors. Niet mej. 51. J. de Haan, maar moj. De Haas, alhier, is geslaagd voor het akte- -oxamen lager onderwijs. Aan het postkantoor Leiden en de daar- order ressort «merende hulpkantórcn werd ge- gedurende de maand April ingelegd f 78.06G.991/? en terugbetaald f 73,141.62l/i. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 30,932. Gistermorgen te twaalf uren had op de fabriek van de heeren De Koster Co. een plechtigheid plaats. Het geheele personeel had zich op het kantoor vereenigd, dat met fraaie planten was versierd en waartusschen, nog verbor gen onder een doek, twee groote tegeltableaux stonden. Herdacht werd het foit dat de meel fabriek vijf en twintig jaren bestond; don heeren De Koster was verzocht zich op dien dag even op het kantoor te laten zien. Daar aan werd gaarne voldaan en toen nam de boekhouder het woord en wcnschte in har telijke bewoordingen den heeren geluk met de herinnering aan de oprichting van de fabriek voor vijf en twintig jaren, met de beste wenschen natuurlijk voor het vervolg. Namens hot geheele personeel bood hij de twee tegeltableaux aan, die voorstelden do fabriek bij do oprichting en zooals deze nu was. En dat was een groot verschil! Een der heeren De Kostor dankte har- lelijk voor dit bewijs van sympathie van het personeelmen bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen, zoodat ook nog andere vrien den .gelegenheid hadden de firma te komen complimenteeren. Bii Koninklijk U-sluit zijn benoemd in de Orde van Oranje-Nassau: tot Officier dr. R. van Oppenraay, praefectus studio rum van het R -Kath. gymnasium te Kat wijk, en den lieer H. Witte, oud-hortula- nus te Leiden, th.xris te Bennekomtot R i d- dor: P. E. Pfeiffer, kapitein-adjudant hij het vierde reg. infanterie. Tevens is verleend do Eire-medaille in zilver aan G. T. Kagic, adjudant-onderof ficier-vaandeldrager, van het vierde regiment infanterie en in brons aan J. B. W. Ber- kel, soldaat van hetzelfde regiment. Bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier had gistermorgen, als opvolger van ds. M. van Kleeff, naar Beverwijk vertrok ken, de bevestiging .plaats van den nieuw beroepen predikant ds. C. Stadermann, tot nu 'predikant te 51aastricht. De plechtig heid geschiedde door ds. J. W. Britss, pre dikant der gemeente alhier, die als teksten had gekozen het Evangelie van Johannes, hoofdstuk 12 vs. 20 en 21 en hoofdstuk 1 vs. 4143. In de avondgodsdienstoefening hield de nieuwe predikant zijn intreerede naar aan leiding van Ruth 1 vs. 16, en daarvan deze woorden: „Uw God is mijn Godl" Na het uitspreken van den zegen zong de Gemeente hem toe Gezang 168. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Onder de aanwezigen bevon den zich ook predikanten en besturen van andere kerkelijke gemeenten alhier. Het muziekgezelschap „Orpheus" al hier, zal, blijkens advertentie. Woensdag 12 Mei in „De Graanbeurs" een uitvoering geven. Door het Prov. Kerkbestuur van Drente zijn tot de Evangeliebediening in de Ned.- Horv. Kerk toegelaten de heeren C. Was van de Leidsche en E. de Boer van de Groningscho Universiteit. Voor den heer J. C. 51eys, te 's-Graven- hage, hoofdcommies ter secretarie, chef van de afdeeling Burgelijke Stand, die Zaterdag zijn gouden dienstfeest vierde, was die dag wegens de vele blijken van belangstelling, zoowel mondelinge, schriftelijke als stoffe lijke, tot 'n onvorgetelijken geworden, en dat te meer, waar hem juist op zijn jubileums dag de groote eer was weggelegd, te as- sisteeren bij de inschrijving ten Paleize van Prinses Juliana in de registers van den Burgerlijken Stand. Des namiddags werd do jubilcerende hoofd- oommies in do burgemeesterskamer gecom plimenteerd name^ het oolloge v$n B. en Ws. door het hoofd der gemeente, die hem met oen hartelijk woord de grooten gouden medaille van de gemeente aanbood. Ten slotte spelde baron Sweerts hem het ridderkruis van do Oranje-Nassau-orde op do borst. Zoor onder den indruk van deze en de andere bewijzen van waardeering en sym pathie, dankte de grijze hoofdambtenaar met eenige goedgekozen woorden. De „N. R. Ot." verneemt, dat inr. B Mees, om gezondheidsredenen, eerlang als directeur van de Rotterdamsche Hypotheek bank voor Nederland zal aftreden. Naar de „Leeuw. Crt." uit de beste bron verneemt, heeft de heer J. N. Witte- veen te Leeuwarden een adres aan de Prov. Staten ingezonden, waarin hij. met ingang van 6 Juli a. s. ontslag neemt als lid van het ooilege van Ge<L Staten, in welk ooi lego hij zitting heeft sedert 1875. Den 14den Mei a.s. zal de heer Witto- veen, die den lOden Mei a.s. den leeftijd van 88 jaar heeft bereikt, 50 jaar lid der Prov. Staten zijn geweest. Reuter meldt uit Parijs: De kapitein der infanterie Darny is aangewezen om den post van militair attaché in Nedarland en België to bezetten. Met ingang van 1 Juni is de heer K. Th. Engclbert van Bevervoorde, aan wien tijdelijk is opgedragen de bewoning van en hot toezicht op het Slot te Muiden, met den personeel en titel van slotvoogd van hot Slot te Muiden, op zijn verzoek eervol van die opdracht ontheven. (.Stot.) HAZERSWOUDE. Met klimmende be ta nste 11 mg werd door de ingezetenen on zer gemeente gelezen, hoe spoedig de blijde gebeurtenis in het buitenland den volke neen, den volkeren werd medegedeeld. Men vroeg zich af, of Hazerswoudo nog wel tot Nederland belioort. In onze gemeen te kwam men denzelfden dag niet tot de volle zekerheid. Schoorvoetend aag men, op medodcelingon, die nan het postkan toor van oen paar couranten werden ont vangen, de vlaggem ontplooien. Steeds klonk nog twijfelend de vraag: ,,Zou 't wel waar zijn?" De leerlingen van heel Nederland jubelden reeds van: „Vaoantie!" toen onze knapen en meisjes nog zaten te blokken op de houten banken. En zij blok ten maar door den geheelen dag, want hei, officieele bericht kwam niet in. Huiverend en gedrongen door kwalijk betoomde geestdrift en oranjeliefde, gTepcn onbe. voegde handen naar het klokke touwmaar dan kwamen de politie en do klokkenist, om dat gelui te verbieden- De bezieling was onder ons volk wel zoo groot, dat niet ver van middernacht de heuglijke mare nog van de torenklok weergalmde. Maar ook de dienaar van Hermandad stond op zijn post, om den onverlaat bij den kraag te grijpen in het. holletje van den naoht. Toen de eerste geestdrift voorbij was, nl. Zaterdagmorgen, begonnen bij ons de klokken te luiden en ze luidden toen drie maal. Is het wonder, dat men aan elkan der vroeg of Hazerswoude een wingewest is geworden van Nederland? Of zou men in Den Haag door de blijdschap onze gemeente vergeten hebben? In de NecL-Herv. Kerk werd Zondag morgen door den predikant van Woubrug- ge, ds. J. J. van logen, het heuglijk feit van de geboorte van prinses Juliana her dacht in de voorafspraak en in den gebe- de. Vóór den aanvang der godsdienst oefening ruischte het aloude Wilhelmus" en na het einde het plechtige „Bosoherm, o God I" door het heiligdom. In de Ge reformeerde Kerk werd Zondagavond een dank- en bedestond geleid door ds. Die- men, van Pijnacker. Als tusschenzang werd door de gemeente staande aangehe ven „Wilhelmus van Nassouwen", waarvan drie verzen werden gezongen. ELATWIJK-AAN-ZEE. 51cj. A. Haasnoot, tot nu toe tijdelijk onderwijzeres aan de tweede Hcrv. School alhier, is thans voor vast aan die 6chool benoemd tot onderwij zeres. In do afgeloopen week bracht een elf tal bommen versche visch in afslag. De hoogste besomming .bedroeg f 84.50, de laagste f 24.40. Tarbot bracht per stuk op van f 6 tot f 12; griet per stuk f 0.90; tong f 0.20 tot f 0.90; schol per mand f 6 tot f 7.70; Braad f 5.50; keu f 2.250; schar f 2.75, alles per mand. LISSE. Aan het Post- en Telegraafkan toor alhier is met ingang van 10 Mei a.s. benoemd tot hulptelefoniste, mej. W. A. Broekhuis, te Leiden. Gisteravond werd door de af<h Lisse van den Ned. R.-K. Volksbond <?sn feest- vergadering gehouden, ter eere van de ge boorte van onze prinses Juliana. Door den geestelijken adviseur, den zeereerw. heer B. 51. J, van Rooy, werd een feestrede ge houden. Spreker schetste in gloedvolle woorden de beteekenis van de geboorte de zer prinses voor heel het Nederlandsche volk. Door de zangvereeniging „St.-Gre- gorius" werden oeuige nummers uitge voerd, waaronder hot „Wilhelmus" en „Wien Neerianctech Bloed". NOORDWIJKERHOUT. Ons dorp is zeer Oranje-gezind. De bevolking stond reeds met de vlag gereed en kon zioh niet bedwingen, die uit to steken, lang voordat het officieel telegram ons bereikte. Daarop toog de ,,Eoho der Duinen", be geleid door den politieman Stekors, langs allo dorpswegen met de vroolijke muziek van vaderlandsohe liederen. Inmiddels V in de Herv. Kerk een uitvoering plaats wan koralen en nationale liederen, order leiding van ds. Boeke. En het hoofd der openbare school, de heer Fntsma, hield daartusschen een voordracht over de Oran je-helden tot verklaring van de volksgunst, waarin het Oranjehuis bij het Nederland sche volk staat. Het gemeentebestuur zal op een nader te bepalen dag de schooljeugd feestelijk ont halen. OEGSTGEEST. Tor genieente-scoretarie liggen de beslissingen van het gemeentebe stuur, ovor do verzoeken om verbetering der vastgestelde kiezerslijst, ingediend döor E. G. Broekstra, T. van Egmond en L. J. van Douveron, alhier, en waarbij die verzoeken zijn afgewezen. Van den landbouwer O. Bakkor is door het Rijk een aan tuberculose lijdend rund overgenomen tegen een vergoeding van 165 gld. RIJNSBURG. Toen de heer J. Zwets, onderwijzer aan de school mot den Bijbel, alhier, jl. Zaterdagmorgen zijn lokaal bin nentrad, vond hij dit mot bloemen, enz., vorsierd. Collega's en leerliugen haddew niet vergoten, dat de heer Zwets dien dag 25 jaren zijn krachten en gaven aan het onderwijs wijdde en hadden hem op deze wijze een verrassing bereid. De leerlingen vereerden den jubilaris een f raaien leuning stoel, de oollega's een barometer. Een de putatie uit het schoolbestuur complimen teerde bij monde van den voorzitter den heer O. Sohoneveld, den jubilaris met dezen dag, in hem den degeTijken onderwijzer er kennende en waardeerendo. Do heer Zwets aangenaam verrast, dankte voor deze be wijzen van waardeering en liefde. SASSENHEIM. Meer dan eens er is ge vraagd: „Komt er nu nog wat van het feest?" De commissieleden zooals men weet had er zich een commissie gevormd haalden dan de schouders op, want ook zij wisten het niet. Aan die onzekerheid is nu een einde ge komen. Er komt feest. Uitgonoodigd door den burgemeester, zijn Zaterdagavond ze ventien personen op de Raadzaal bij elkaar gekomen, waaronder acht afgevaardigden van even zooveel Vereomgingen. Deze ze ventien hebben een commissie gevormd, de bestaande oommissie had zioh even te voron ontbonden waarvan als bestuurs leden zullen optreden do heeren J. W. Mar- bus, voorzitter; A. Frijlinok Jr., en J. W. Molenaar, als secretarissenJ. Visser Vlas veld, als penningmeester. De burgemeester heeft het eere-voorzitterschap aanvaard. En wat zal er dan gebeuren? Dat is nog een geheim en hangt natuurlijk af van bet geen zal word«>n gecollecteerd. Met dit colleoteeren wordt Donderdagavond begon nen, Elk lid zal voorzien zijn van een in signe. Ook wanneer het feest zal plaats hebben, is nog niet bepaald. Hebt dus goeden moed, tast flink in de beurs en kijkt later maar eens uit naar eon advertentie in dit blad, die het programma wel ral mededeelcrï! VOORSCHOTEN. Nadat Vrijdagavond een plechtige dankstond was gehouden in de Geref. Kerk. waarbij ds. H. AI ting voor ging, sprak ds. O. van Wijngaarden Zater dagavond in de Herv. Kerk, om godsdien stige wijding te geven aan het nationale feest en den zegen van Boven af te smee- ken over de Jonge Prinses en heb Konink lijk Gezin. Aan het slot zong de gemeente het „Wien Neerlandsoh Blood" mot enkele toepasselijke veranderingen en daarna het „Wilhelmus". Onder do aanwezigen merk ten wij het hoofd der gemeente op. De lichtstoet is een succes geweest. Wel had de deelneming met lampions grooter kunnen zijn, maar de optocht, gevolgd door een enorme, geestdriftige menigte, grillig verlicht door walmende flambouwon, Eer en daar bcsehenon door BengaaiscH vuur, maakte toch wel een aardigen indruk. Na dat de stoet voor het Raadhuis halt had gehouden, speelde „Ber.venuto" de volks liederen, die door het publiek uit volle borst werden meegezongen. Daarna werden de leden van „Benvenuto" officieel ont vangen in de Raadzaal, waar aanwezig wa ren de burgemeester, de leden van don Raad en enkele dames. Hier voerde na mens „Benvenuto" de heer G. van dor Gïe- sen het woord tot den burgemeester, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, om zijn blijdschap te kennen te geven over het groote feit van den dag. De burgemees ter dfankte hierna „Benvenuto" voor zijn hulp, om den avond te doen slagen, en ver zocht den aanwezigen, toen de eerewijn gepresenteerd was, een dronk te wijden aan de gelukkige gebeurtenis. Nadat de licht* stoet zich weer in beweging had gestold, trok hij, tot veler verrassing, hot bosch in van het Ponsionnaat „Bijdorp" naar don bekenden koepel, waar na een geestdrifti ge toespraak van don rector Beukers weder om dfc eerowijn werd gepresenteerd. Ten slotte werd de stoet voor het „Hotel Deur- loo" ontbonden. Do eigenaar van dit hotel, de heer A, J. Dounoo, had voor een f ran ia illuminatie van den gevel gezorgd. Nog zeer lang duurde de feestvrongdo voort. WASSENAAR. Zaterdag werd hier do eerste groene bollen veiling gehouden. De veiling was tamelijk goed bezocht, maar over het algemeen zal men niet tevreden rijn met do gemaakte prijzen. Tulpen waren wol gewild en brachten soms goede prijzen op. 5tinder cohter was het met „Golden Spur". Enkele partijen brachten flinke prijzon op, maar over 't algemeen bleven' zij beneden verwachting. Krokusson wor-* den ook flauw verkocht. De bollen, voor do Kerk geplant, brachten belangrijk min der op dan andere jaren. WARMOND. Hoe gevaarlijk liet ia vleesch van gestorven dieren te eten 1* ook hier weer gebleken in een huisgezin, waar men van eon kalf heeft genuttic dat zijn natuurlijken dood was gestorven. Bij slle personen in het gezin, negen, iJ ernstige vergiftiging gcoonstateerd. Allen rijn nu gelukkig beterende, behalve de vrouw, die zelfs nog zeer ernstig ziek is. 5Ien hoopt, dat zij or het leven zal afbrengen. Goed, dat thans alhier, sedert kort oen keuring op levensmiddelen in working ia getreden, dio den verkoop en het zelf we gen van zulk vleesch ten strengste ver» biedt en ook strafbaar stelt. Leidsche Spaarbank. Ultimo April 1909. Ink'ggorsrekooJn?. 8aldo aanvang der maand f 2,249,234.95) Ingelogd107,507,784 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 113.10 Terugbetaald. t 81.926.06f Saldo van het tegoed einde der maandf 2,274,629.77 Aantal Inloggen, Aanvang der maand 12,206 Nieuwe inleggers 61 12,267 Inleggers waarmede ia afgerekendgj Einde der maand 12 216^ Onze Verzekering. Wij ontvingen hoden oen schrijven van een verzekerde, dio ons mededeelde, dat hij geen bedrijf meer uitoefende, maar wij moeten even opmerken, dat dit cr niets lo* doet. Mon is verzekerd ook al oefent men geen bedrijf uit! Faillissementen. E. Lievena, winkelior in sigaren, tt Utrecht, thans zonder bekend verblijf io Nederland. M. v. d. Vliet, bakker to Zeist. H. W Weevers, koopman te Aalton. M. Stijns, schoenmaker, te Vijlen-Vaala A. van Vcggel, winkelier te Dcurne (Neer* idant.). G. A. Treffers, koopman te Kaatsheuvel* Leiden. Geref. Kerk. N. Rijn. Heden» avond, Dankstond v« or de blijde gebeur* tonis in het Koninklijk Huis. Te 8 uren hoopt op te treden ds. G. Reenen. Gehouden Verkooping in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden op Zaterdag 1 Mei 1909, ten overstaan van J. A. van Ha mel, Notaris te Leiden: Drie Huizon, Hoogen Rijndijk Nos. 4-1, 44a en 44b., samen in bod 6225, koopcr de heer J. Splinter q.q., voor U336. De overige pereeelen zijn niet gegund. Posterijen. De Directeur van het Postkantoor te Lei. den bericht het Publiek, dat de tabellen der verzending gedurende don Zomerdienst tegen betaling van 6 oeirt uitsluitend ver krijgbaar rijn aan het loket der aangetee kende brieven van het Postkantoor ©n aan het Bijkantoor Utre--htscho Veer. De Directeur voornoemd, H. EEKHOUT.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1