SPORT. Agenda van de week: Ingezonden. Geveilde pereeelen. Uit de Rechtzaal. Voetbal. Rotterdam. Holland-Belgie 41. (Van onzen bijzonderen verslaggever). Ten gevolge van de ongunstige weersge steldheid der laatete dagen was het terrein zeer glad, welke omstandigheid vooral aan het spel der zware spelers afbreuk deed. Overigens was de regeling keurig en speciaal voor de pers was er good gezorgd, daar voor deze het beste gedeelte van het veld was gereserveerd. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat het aantal bezoekers ongeveer 0500 be droeg, waaronder de heer 0. Sijthoff, directenr van het ,,Itotterdamsch Nieuws blad," die in 1905 den zilveren Nieuwsblad- beker aan den N. V. B. voor deze wedstrij den had aangeboden. Ook was een belang rijk aantal Leidcnaars tegenwoordig. Achtereen volgens verschijnen het Hol- landsche en Belgische elftal, welke door het publiek geestdriftig worden toegejuicht. De Belgen zijn zonder Hustin on Lefèbre, voor welke spelers thans respectievelijk v. Meideren en Tasson uitkomen. Po elftallen waren als volgt samenge steld: Holland: Bceuwkes, doel; Hoyting en Otten, achter; Boerdam, De Korver en Lotsy, midden; Welcker, Snethloge, Lut- jens, Francken en Kessler voor. België: v. Meidoren, doel; Andrieu en Sterokval, achter; Taseon, Cambier en v. Hoorden, midden; Pootmans, Goossens, De Veen, Theune en Van Baxtaele, voor. Soheidsrechter was de heer Howcroft uit Bolton. De Belgen winnen het opgooien, zoodat Holland om 2.46 aftrapt. Van den aftrap doen de Hollanders direct e<m prachtigen uitval, waarbij de Belg-sche 'doelvordediger al dadelijk handelend moet optreden. Holland blijft op het Belgische terrein en twee minuten na het begin for ceert Holland een hoekschop, die keurig door Wdcker wordt genomen en even schit terend door Lutjens ineens wordt inge kopt. (10) Reusachtige toejuichingen volgen op dit plotscjmge en vroege succes. Spoedig daarna komen de Belgen meer los en een voor het Hollandscho doel ge vaarlijke doelworsbe-ling wordt door een overtreding der Belgen onschadelijk ge maakt. Het spel gaat nu gelijk op, doch dc Hol landers zijn voor doel veol gevaarlijker dan de Belgen. Bij de Hollandera is vooral Otten in schitterenden vorm en menige uit val wordt dan ook door hem gestuit. Dan weer zijn de Hollandera even sterker en daarna weer de Belgen eenige oogen- blikken, dodh de spanning blijft er voort durend in door snel ondernomen doorbra ken, waarin vooral Francken zich vooral een meestor toont. Een decrer doorbraken wordt echter even keurig door Cambier, de ster der Belgen gekeerd, terwijl de overige nic-t door doelpunten gevolgd worden. Lutjens passeert op een zeer handige wijze geheel alleen de Belgische verdediging en geeft vlak voor doel aan Snethlago over, 'die echter d©ze moeilijko kans mist. Kort daarop vertoont de Hollandsche voorhoede een dergelijk stukje voetbal, nu mist echter Snethlage niet, dooh het ge maakte doelpunt wordt wegens buitenspel ongeldig verklaard. Na negentien minuten spelens breekt Kessler door, passeert gedeeltelijk de Bel gische verdediging en zet keurig voor. Na eenig heen en weer gotrap mist Sneth- lage wederom een zeer moeilijke kans, doch weet zich dodelijk hierna te herstellen en doelpunt onhoudbaar (20). Het spel blijft voortdurend zeer ver deeld, doch do Belgischo voorhoede is voor doel zeer ongevaarlijk, zoodat Beeuwkes tzeer weinig te doen heeft. Daarentegen bezongen de onzen den Belgischen c'odver dediger steeds gevaarlijke oogcnblihken. De bedde achterhoeden zijn zeer goed, doeh Otten blinkt enorm uit, zoodat de Belgen Beeuwkes haast niet kunnen naderen. Een tiental minuten voor de rust brengt Lutjeais alleen op, doch valt op het kritieke moment door de gladheid van het veld; Snethlago is echter onmiddellijk bij on brengt, den stand op 30 Cambier probeert nu door een prachtig schot van verren afstand te doelpunten, dooh Beeuwkes kan nog net ton koste van een hoekschop redden1, welke echter achter wordt getrapt. De daaropvolgende uittrap wórdt door den achterspeler in handen van Beeuwkes geplaatst, die op zeer onbegrijpelijke wijze direct achter trapt. De daardoor ont stane hoekschop levert ook thans voor de Belgen niets op. De Belgen, inziende, dat de Hollandsche achterhoede moeilijk te passeeren is, trach ten nu door verre echot-en de Hollandsche leiding te verminderen, doch alhoowel dezo zeer mooi zijn, gaan zij toch allen vlak over of vlak naast het doel. Kessler bicckt wodor door, zet keurig voor, de Belgische achterepoler mist, waar door Snethlago een prachtkans krijgt, die ©chter niet door hem benut wordt. Vlak voor rust heeft nog een algemeen opbrengen van België plaats, de midden voor zendt een hard laag schot in, to gelijkertijd loopt de linksbinnen toe, doch Beeuwkes weet bijtijds schitterend te red den. De rust breekt aan met den stand 30 voor Holland en over het algemeen if men van oordeel, dat de Hollanders ueu wedstrijd zullen winnen. In de rust maakt een muziekkorps een ommegang over het torrein. In de tweede helft moeten de Hollan ders tegen de zon mopolen. De wind staat echter ongeveer dwars over het veld. Onmiddellijk weet België een hoekschop te^ forceeren, echter zonder resultaat. D»reet hierna breekt Welcker door, doch wordt door Sterokval tegengehouden. Dc bal blijft echter voor het Belgische dool, waar De Korver met eon zacht schot juist naast schiet. Een opdringen der Belgen wordt beslo ten door een schot, dat door Beeuwkes zeer onvoldoende wordt weggewerkt, ter wijl hij daarna te veel in het veld blijft staan. Deze gevaarlijke toestand, wordt echter door een overtreding der Belgen vernietigd. Beeuwkes krijgt meer en meer weik, dooh de Belgen maken het hem niet moei lijk daar alle schoten van te verren af stand worden ingezonden. Van ongeveer het midden van het ter rein plaatst Cambier den bal voor het doel, waar Goossens hem zeer handig inzet, dooh Beeuwkes is in staat hem te houden. België is nu steeds sterker, dooh Holland breekt geregeld door. Zoo wordt een prachtige voorzet van Kessler juist door Snethlage ovorgekopt. Otten verplaatst eens door een reusach- tigen trap het spel, de Belgische achter speler talmt te lang, waarvan de handige Snethlage profiteert en de leiding dor Hollanders wederom weet te vergroot'en. (40) Een kwartier hierna zet van Boxtaele voor, waar Goossens zeer kalm via een Hollandschen voet weet te doelpunten, dank zij een misverstand der Hollandscho aohtorspclers, die het maken van het doel punt kalm aanzien (41) De spanning komt er nu woer in en het publiek begint zioh nu weer ter dege te roeren. Vooral de Belgen treden zeer aotief op en onzo achterspelers hebben veel moeite de gevaarlijke aanvallen te stuiten. Een prachtige voorzet van Pootmans wordt door afwezigheid van den linkervleu gel niet in een doelpunt omgezet. Langza merhand ontwikkelt HolLan-J zioh meer en meer, waarin vooral Lutjens een groot aandeel heeft. Eens kopt hij een voorzet van Welcker juist over. Ook De Korver probeert het zoo nu en dan alleen, doch heeft daarmede geen succes. Even voor tijd brengt Pootmans verba zond snel op en loet een keihard schot, dat Beeuwkes nog juist kan keeren. Daarna worden nog eenige hoekschoppen genomen, en dan wordt tijd gefloten en heeft Hol land welverdiend met 41 gewonnen. Het geheele Hollandsche elftal speelde een prachtig spel, uitgezonderd Boerdam, die niets presteerde. In het bijzonder schit terden de geheele Hollandsche voorhoede en Otten. Bij de Belgen was Cambier de ster, ter wijl de verdediging zeer verdienstelijk speelde. De voorhoede was het zwakke punt vooral het samenspel en de sohietcapaoi- teiten stonden ver bij die der Hollanders achter. Hot geheel was een prachtige wedstrijd, met uiterst veel spannende oogenblikkon. Na afloop van den wedstrijd nam de voor zitter van den Nederlandsohen Voetbal bond, de heer J. Warner, het woord eh bracht hulde aan do spelers, die den toe- sohouwers zulk een prachtigon en eerlijken strijd hadden getoond. Voorts wees hij or op, dat het voetbalspel thans geen jongens spel meer is, dóch dat nu ook ouderen een bijzondere belangstelling voor het voetbal toonen. Vervolgens bracht do heer Warner een woord van hulde aan den heer C. Sijt hoff, aan de Belgische vrienden, aan den scheidsrechter en aan het Sparta-bestuur. De heer Havenith, ondervoorzitter van den Belgischen Bond, bedankte en sprak eenige waardeerende woorden over de aanstaande heuglijke gebeurtenis in ons Koninklijk Huis en hoopte daardoor op een nog meeadere toenadering tusschcn het Nederlandsche en Belgische volk. Tot slot werd den heer De Korver, de spil van het Nederlandsche elftal, een krans door het dochtertje van den heer "Sijtlioff aangeboden. We kunnen het niet onvermeld laten, dat de Belgische spelers het zeer zeker ten on rechte goedkeurden, niet bij de toespraken aanwezig to willen zijn. De resultaten der gisteren hior ter stede gespeelde wedstrijden zijn: Nederlandsche Voetba 1-B o n cl. Reserve Eerste-Klasse. LeidenAjax II Quick II 14. Onzo stadgenootcn spelen eerst togen den vrij sterkon wind, waardoor de kampioe nen het spel in handen nemen en driemaal weten te dk>olpunten, waarna Ajax even voor de rust tegendoelpunt. Onmiddellijk na de rust brengt Quick den stand op 41. Door goed verdedigen dor Hagenaars en door weinig geluk van onzo stadgenooten komt. er geen verandering meer in den stand. Leidsclie Voetbal-Bond. Tweede-Klasse. Leiden: Ajax IV Do Sportman I'V 6—0. Zaterdag werd te Sydenham (Londen) de eindstrijd voor den Engolsohen beker ge speeld tussohen Manchester United en Bris tol City, beide vcreenigingon dor eor9te league van den Engelsehen Voetbal-Bond. Na een reusaohtigen strijd en ten aan- schouwe van ongeveer 100,000 bezoekers, mocht het Manchester United geluxxen met 1—0 te winnen, een stand, die reeds met de rust verkregen was, zoodat deze vereeniging thans don beker voor een jaar in bezit krijgt. Roeien. De „Nederlandsche Sport" publiceert in het laatste nummer een statistiek van de roeiwedstrijden tusschcn de univerei- teitsploegen Oxford en Cambridge, waar aan wij het volgende on tl een en: In het geheel hebben thans 66 ontmoe tingen plaats gehad, de eerste in 1829 en geregeld jaarlijks sinds 1850. Oxford won 35-maal, Cambridge 30-maal, terwijl een maal boido ploegen gelijk aankwamen. De kleinste tijd werd in 1900 door Cambridge gemaakt. Voetbal. Van de elders gespeelde wedstrijden' ont- leenon we aan „De Courant": Reserve Eerste klasse. Utrecht: Herculee IIH B. 6. II 16. Door haar overwinning op Volharding is A. F. O. (Amsterdam) Zondag kampioen geworden van do tweede klasse B. en zal dus nu tegen V. O. C. (Rotterdam) moeten spelen, om het kampioenschap der weste lijke tweede klasse. V. O. 0. I won Zondag te Rotterdam van V. O. O. II met 70 en plaatste zich daar door in den halven eindstrijd voor den Hol der t-beker. Daar het protest van Vitesse naar aan leiding van den wedstrijd G. V. 0.-Vitesse Zaterdagavond door no protestcommissie is afgewezen is thans Wilhelmina (Den Bosch) definitief kampioen van do Ooste lijke eerste klasse. H o o k o y. De Musschen (Haarlem) promoveerden gisteren tot de eerste klaso, terwijl Victo ria (Rotterdam) tot de tweede klasse de gradeerde. Law n-T e n n i s. In de gisteren gehouden jaarlijksohe al- gomeene vergadering van den sohen Lawn-Ten nis-Bond werden de be stuursleden Frentzen en Van Ogtrop her kozen. De wedstrijden te Leiden werden vastge steld op 1820 Juni. Zwemmen. Ook de Nederlandsche Zwembond hield gisteren zijn jaarlijksohe algemeen© verga dering te Amsterdam. De heeren Fookema en Veerhoff werden als bestuursleden her kozen. IHusdag KUiue 2öj1 Stadsgehoorzaal. Voordrachten Mr. A. W. Kamp. 8 u u r. Woensdag: Nnta/sebouw. Al<*om. Vergadering Vo> eenig. Bevordering bouw Werkmanswoningen 'sMidd. 4è uur. Nutezaal. Vergadering AsDdeelh. en belangstel). Gemeensch. Keuken. 8 u o r. .Vooruit". Opeob. Cureuevergaderiug Soo.-dem. Partij Afd. Leidou. SprekerS. de WoJfff Amsterdam). Halfnogon. Donderdag Pieterskerk. Conoert Gewjjde Muziek W, F. Branse'a Vocaal ea Inetrumentasl fiohaten- Eusemble. 8 uur. Nutsgebouw. Oponb. Vergadering Ned. Bond Vrouwenkiesrecht. Spreekster Alorr. M. G. MallerLulofs. 8 uur. Kleine, zaal Stadsgehoorzaal. Concort Mevr. Rüinderhofl' Hekker, Violbte, Moj. v. d. Baret, Zang, Mevr. Kunst—MaiDgay, Piano. 8 uur. Zaterdag: StadMgehooiz4a). Leid- oho Bestaarderebond. l*Mei*Deraonetratio. Sour. Du Nord. Uitvoering Tooneel- en Zangveroeni* ging A.D. V. hJ.N.D.O. 9 uur. Telograflseh weerbericht, □aar waarnemingen in deu morgeu r.m 26 April. Medegedeeld door bot Kon. Ned. Moteor. Inatituet te De Bilt, Hoogste barometerstand 764.6 te Horta; laagste 745.4 te Ghristiansund. Verwachting tot den avond van 27 April: Zwakke tot matigen veranderlijken wind. Veranderlijke bewolking. Waar schijnlijk onweer. Dezelfde temperatuur. 0500 voor de Studentenfeesten» Mijnheer de Redacteur I Vergun my een plaatsje in Uw blad, waarvoor ik U gaarne mijn dank betuig. Nu de voordracht van B. en Ws. om een bedrag van f 6500 te bestemmen voor ophooging van land voor de maskerade feesten, onveranderd is ingediend en Don derdag in den Raad zal worden, behan deld, meen ik dat het geen kwaad kan, in dien uit dc ingezetenen een stem opgaat tegen dit voorstel. Het heeft mij werkelijk in hooge mate verwonderd hoe B. en Ws. met een der gelijk voorstel kunnen komen, nu- vanr-aUe zijden op bezuiniging wordt aangedrongen. Zal men nu voor één week in vijf jaren feestvieren een som van f 6500 uitgeven en dan nog voor een feest, waarvan slechts een klein gedeelte van de burgerij kan profiteeren Er wordt gezegd dat vele ingezetenen indirect van deze feesten profiteeren, voor al de winkeliers. Ik geloof dat het per centage van de personen, dat van deze feesten voordeel heeft, al zeer gering is, omdat de m;eeste vreemdelingen alleen op den maskeradedag in de. stad zijn cn op dien dagbijna alle winkels zijn ge sloten. Maar de Leidcnaars moeten iets voor de Universiteit overhebben I Zeer zeker, maar wanneer iemand een feest geeft, dan laat hjj niet de gasten en de niet-genoodigden een gedeelte van de kosten betalen. Hierop zal het ten slotte nu neerkomen. Bezuiniging én nog eens bezuiniging wordt telkens in den Raad geroepen. Zal men nu plotseling f 6500 uitgeven voor een feest van een week'? Ik hoop dat Donderdag in dien Raad zal bljjkcn dat, nu men werkelijk eens flink een bezuinigingsmaatregel kan toe passen, de meerderheid niet met het voor stel van B. en Ws. zal meegaan. Zal men hierdoor het Studentencorps krenken? Ik meen van niet; want Aïlfs de studenten zullen zich wel geen illusie heb ben gemaakt dat dit voorstel zou wor den aangenomen. x. Vredespaleis. Heden, Maandag, waren, zooals wij ver melden, de bestekken voor den bovenbouw van het Vredespaleis verkrijgbaar. Met ge noegen kunnen wij melding maken van een zéér belangrijke opdracht, welke de N. V. Fabriek van Brouwer's Aardewerk heeft gekregen. Deze opdracht bestaat uit Bouwbeeldwcrken, decoratieve bouwonderdeclen, als kraagsteen/en, con trefort-afdekkingen, friezen, lateien, enz. enz. uitgevoerd in terra-cotta. Een dier bouwbeeldwcrken, reeds gereed, is een im- poneerende adelaar, van 2.40 meter hoog te tegen een voetstukomvang van 1 bjj 1 meter. Het beeld is in 6 horizontale la gen o nderingedeeld, doch op elkaarstaan- de als een geheel gebakken. Gaarne zul len wij later op deze monumentale bekro ning, welke door den directeur den heer Willem C. Brouwer werd ontworpen, te rugkomen. Nog zagen wij ontwerpen van hem voor contrefortafdekking, alsook voor archivolten. Wij wenschen den heer Brou wer geluk, met dit zijn werk. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, op Zaterdag 24 April 1909, ten overstaan van: lo, Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden Twee Heerenhuizen onder Ocgsfc- geest, 21 p., 21pp., 21q. en 21qq, samen in bod op 8000, kooper de heer I. Mechelse voor f 8300. Het huis, Caeeiiiaatraat 18, in bod 400, kooper de heer J. Rukler, voor 401. 2o. C. Versluys, notaris te Leiden: Het hee>ronhui8, Zoeterwoudeche Singel 12, in bod op 6500, kooper die heer A. J. J. Ver- brugge, Gemeentelijke Arbeidsbeurs. StadBtimmerwerf, telefoon No. 187. Geopend van 912 uren des morgens on vas 25 uren dee middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 jongste kantoor- bodlende, 1 timmerman, 1 bankjongen, 1 metselaar, 1 schilder, 1 stoker, 1 stoker- machinist, 1 smidsjongen, 1 boekdrukkor, 1 lottorzotier, 1 blikslagersjoogen, 1 bankot- bakker, 2 bloekeieknechton, 1 koeteier, 2 oppassers, 9 loopknechten, 1 portier, 1 nacht waker, 1 confectie-bedlonde, 1 kruideniers bediende, 8 magazijnknechten, 2 incasseerders, 1 concierge, 8 losse werklieden, 8 werksters, 2 waschvrouwen, 1 hulshoudster. Gevraagd: 1 schoenmaker (halfwas). HILLEGOfiti. Ten einde te gemoet te komen aan de klachten van onze lezers te Hillegom over do te-late bezorging, zal het „Leidach Dag blad" van af heden worden verzonden per spoor, zoodat do bezorging nu zal geschie den tussóken zes en zeven uren. Faillissementen» Geëindigd: het faillissement van B. Haasnoot, te Katwijk-aan-Zee. Kantongerecht to Leiden. Aan do orde waren heden ter openbare behandeling 85 zaken. J. K., winkelier te Leiden, had op 27 Maart op de openbare straat in de Peli kaanstraat staan kinderwagens en een ledi kant. Hij had daartoe geen schriftelijke vergunning van B. en Ws. Beklaagde zei, <huj was aan hot uitpakken en er stonden wel zes kinderwagens, maar een ledikant bevond er zich niet bij. De verbalisant ver klaarde: do wagens stonden er, met een wit ledikant, ter uitstalling en K. was reeds te voren gewaarschuwd. Er staan telkens goederen. Het O. M, eisohte vijf gulden boete of drie dagen hechtenis. Bdki. kon getuigen meebrengen, dat hij uitpakte, 's Avonds stalt hij niet uit. De dansmeester N. O., "te Leiden, stond terecht wegens het op 21 Maart in een localiteit aan don Middelweg aan drie personen verstrekken van biir, zondeT dat hij daartoe vergunning had. Bekl. erkende bier gegeven te hebben, niet verkocht. Ieder, die het hem vraagt, kan bier van hem krijgen. Een publiek huis, d. w. z. een Kuis, waar elk zoo maar inkomt, houdt hij niet. Die les willen ontvangen, bellen aan en worden toegelaten als zij zich te voren hebben aangemeld. De eersto getuige verklaarde: hij betaalt een dubbeltje voor de les. Voor de eerste les was het loon van den leeraar twee kwartjes, voor de tweede een kwartje en daarna telkens een dubbeltje. Kreeg hij trek in bier, dan bestelde hij dit en betaal de zeven cents voor het fleschje. Do tweede getuige had nooit meer dan een dubbeltje voor een dansles betaald en altijd zeven centen voor een fleschje bier. Noodt kreeg hij bier van zijn dansleeraar cadeau. Het bier betaalde hij aan zijn on derwijzer zelf. De derde getuige, mede een leerling, verklaarde steeds na de les een dubbeltje to hebben betaald; maar voor een bed ton club meeir. Ook de zo had bier gedronken onder de omstandigheden als beide andere getuigen. Bekl. gaf nog uitleggingen omtrent het lidmaatschap en het tarief en hield zich maar vast aan het feit, z. i. onomstoote- lijk: mijn huis is geen publiek huis in dien zin, dat men er zoo maar binnentreedt; het is eem besloten kring. Niet als in een oafé met geopende deur. Dit laatste was niet gebleken, zei de ambtenaar van het O. M. en hij achtte bekl. strafscfcnldig. Dies eisohte hij 25 gld. boete of tien dagen hechtenis. Dc Warmondsche behang-r en stoffeer der C. M. van S. stond terecht wegens het in de kam van de gemeente Warmond op gericht hebben van gelegenheid voor een tapijtklopperij, zonder vergunning van B. en Ws., waar inderdaad kleeden worden geklopt, zoo bijv. op 2 April. Dit op 2 April geklopte kleed was een eigen tapijt, zei bekl., en dit mocht hij uitkloppen. Vroeger klopte hij wel voor anderen, maar dit jaar heeft bij nog niet gedaan aan klopperij voor andoren; enkel particu liere klopperij. Hij zag in dit geval een uitvloeisel van een veete. Veldwachter Moor zei, dat hij op 2 April voor de eerste maal daar had zien kloppen dit jaar. Hij had echter niet onderzocht vod wien het tapijt was. Op grond hieraan en steunende op bekls. verklaring vroeg het O. M. vrijspraak, ho pende, dat dit een waarschuwing voor bekl. zou zijn. P. K., 60-jarig sigarenmaker; F. van A, 29-jarig werkman, en H. W. M., 33 jaren* izonder beroep, allen van Leiden, stonden terecht wegens het onder Zooterwoude met schakels visschen in gesloten visohtijd op 31 Maart. K. en M. hadden gevischt, zei den ze; A. niet, beweerde hij. Beklaagden beweerden; de krant had ge zegd: 't Was geen gesloten tijd. Van af 31 Maart, dan is 31 Maart er niet bij. 't Kwam dus hierop neer, dat die meu- schen den vischtijd niet gesloten waanden. De rijksveldwachter Monna had allen zien visschen. Het O. M. eischte voor elk twee gulden boete of twee dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van visch en schakels. Omtrent Van A werd volgehouden, dat hij niet had gevischt. Wegens een dergelijk feit op andoren tijd eischte het O. M. tegen H. W. M. een gulden boete of een dag. Beklaagde zei niet schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde. Ter zake van vissoberij-overtreding werd tegen den Stompwijkschen visscher M. M. van V. hij had geen schriftelijke vergun ning van de eigenares van het vischwateï bij zicih geëischt drie gulden of twee» dagen. Hij mocht visschen voor haar, zei bekl., maar had bet briefje niet. De verbalisant wae onhebbelijk opgetreden. Zonder vergunning met schakels visohbe H. v. A., visscher te Zoeterwoude, onder die gemeente. Eiech: twee gulden of één dag. Bekl. hoopte op verlichting van straf. Wegens jaahtovertred&ng hoorde W. w d. B., arbeider te Noordwijkerhout, tegen zich eisctoen een gulden of een dag. Bekl. wist niet, dat hij op Zondag niet jagen mocht, en 't was zoo noodig voor hot ongedierte, de kraaien. Als de kraaien 's Zondags op het veld kwaad doen, geeft wachten tot in de week om ze te verjagen niet. Hij zou graag wor den vrijgesproken. L. R., O. O. en D. v. D., werklieden van Valkenburg, zochten kievitseieren op voor hen verboden terrein. Eisch voor de twee eerste bekl. twee gulden of twee dagen; voor den derden bekl. dezelfde boete of tuchtschool. Uitgesteld werd de vorige week de zaak van don postbeambte P. P. L., die voor stond wegens het berijden van de klinker straat der Kaiserstraat alhier. Hij voerde toen aan dat hij daar iets moest bestellen- De verbalisant, nu gehoord, had daarvan niets bemerkt. Eisch: een gulden boete of een dag hechtenis. Het bleek, dat C. v. d. B. Azn., arbeider te Noordwijkerhout, bij vergissing was op geroepen als beklaagde. Uitspraak in alle zaken heden over een week. llaagtche Rechtbank. Mishandeling te Leidén. J. W. W., los werkman te Leiden, had hier reeds eens terecht gestaan wegens mishandeling van ©en politie-agent en was daarvoor veroordeeld tot veertien dagepl gevangenisstraf. De veroordeelde was daar-i tegen in verzet gekomen en heden weder opgeroepen, doch niet verschenen. Er werd tegen hem verstek verleend. De politie agent verklaarde nogmaals, dat hij op 15 Januari j.L op de Oranjegracht door del moeder van genoemden W. in perceel 9; was geroepen, omdat haar zoon lastig was^ en dat daar door W. verzet was gepleegde Hij had hem vrij ernstig mishandeld. Als de man dronken is, is hij lastig, overigens is hij niet erg kwaad. De subst.-officier eischte bevestiging van het vonnis. Diefstal van een r ij wiel té 't Leiden. Nu werd opgeroepen de 30-jarige land»? werker C. J. L., te Leiden, die op 31 Maaxt^ jl. een rijwiel had ontvreemd uit de vesti bule van het café-restaurant „De Harmoj nie", te Leiden. Ook deze beklaagde was niet verschenen. Als getuige werd gehoord M. Kulk, kellner in dit café-restaurant; wien het rijwiel toebehoorde. Het rijwiel was door een ketting vastgezet, zoodat de dief er niet mee kon rijden en het eed poos droeg totdat de politie, hem aan-: hield. G. E. Brink, chef-kok in „De Har* monie," bevestigde een en ander en bei den herkenden het rijwiel, dat ter terecht zitting aanwezig was. De subst.-officier, mr. Van Lookerert Campagne, eischte twee maanden gevanJ genisstraf. Huisvredebreuk en mishand^ ling te Voorschoten. J. J. T., 45 jaar, koopman, kortelings wonende te Voorschoten, thans onder Zoe terwoude, stond terecht wegens huisvre debreuk en mishandeling te Voorschoten Het geval had zich volgens het proces verbaal aldus toegedragenBeklaagde wa|

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 2