Burgerlijke Stcnd. m de aijdo van den Bond heeft dua in Zuid- horn niet mogen baten; de heer Teenstra, een vrijzinnig-democraat, is met de candi- datuur gaan strijken. Dien tegenslag heeft de Liberale Uniö" meer dan verdiend en gunnen wij haar van harte. Maar het stemt toch eenigszms somber, dat een staatsman, bekwaam als oud-mi nister De Meester, de vlag moet strijken voor den landbouwer Teenstra, die meer durft baloven, omdat hij misschien minder kennis van zaken, minder verantwoordelijk heidsgevoel bezit. Als dat zóó moet gaan, zal door de actie voor Staats pensionneer ing het peil dei Tweede Kamer jammerlijk worden ver laagd! Wanneer wij van die gevaarlijke actie lo zen, denken wij onwillekeurig aan het woord van een groot man: ,,Een oppervmff- kige dwaling heeft, door haar eenvoudigen schijn, vaak meer invloed dan do waarheid, wanneer deze eenigszins ingewikkeld is en eenig nadenken vordert". Ingezonden. Mijnheer de Redacteur 1 Da-t hadt U toch zeker niet godaoht, dat *a hot ingezonden stukje van A. in Uw summer van Zaterdagavond, ,,een klein plaatsje" van honderdvijftig regels onge veer U zou verzocht worden door den heer B. Tooh prettig, dat U, als altijd, weer zoo gastvrij waart. We zouden anders wat gemist hebben 1 Wat zou het vrééselijk jam- jaer zijn, als het verband tussclien Esperan lo en de sociaal-democratie ons duister was gebleven I Dat we het toch niet vroeger snapten 1 Natuurlijk, zóó moet het zijn: éérst het sociaal-democratisch gebouw op getrokken, dan kén bet niet anders, of van de kap waait het Esperanto-vlaggetje. Als de beoefenaars van Esperanto er nu maar goede nota van nemen, dat ze, vóór alles, zich moeten aansluiten bij het „georgani seerde proletariaat", dan komt hun ideaal vanzelf. En nog zooveel móérl De marga rine verdwijnt dan 1 Alles wordt écht 1 Er komen mooie woningen. Aan het onderwijs mankeert niets meer. Wat nü, óók in onze stad, aan „de massa" als kunst wordt voorgezet, ia maar surrogaat. Maar ditn komt pas de wdre kunst. Natuiirlijk voelen de bewuste arbeiders pch dan geen Nederlander meer, ba neen! 't Zijn dan echte oosmopolicten geworden. Op hunnen ouden dag genieten ze van een prachtig pensioen, 't Geld er voor zal wel gevonden wordend.e heer B. kent nog bronnen genoeg. Misschien gaan de koeien in dien tijd wel uitsluitend biefstuk leve- reDde evolutie gaat zoo ver 1 En nu zfjn er nog domme arbeiders, die „een ds. De Visser" naar de Kamer zenden; een man, die eerst overweegt voor hij een besluit neemt; een man, die zich, helaas, nog niet kon ophoffen tot de hoogte van die „elite onder de arbeiders", wier woordvoerder de heer B. is. Nu, in dien gulden tijd zal men om geen Kameroandidaat verlegen behoe ven te staan, 'k Zou het niet aardig vin den, als de heer B. ons niet vóór dien tijd zijn volledigen naam gezegd had. J. J. 't HART. Leiden, 30 Maart 1909. Geachte Redactie I Ter aanvulling van het ingezonden© van den heer N. Duk is het misschien ook mij wel veroorloofd er op te wijzen, dat men zeer behoedzaam te werk dient te gaan met borg te teekencn aan de Spaar- en Voor schotbank Pioterakerkgraoht 4 te Leiden. En, omdat ik het van zeer veel belang achtte, dat dit deel uit do burgerij, dat de eer geniet daar als borg te worden geac cepteerd, weet met wie men in zee gaat. verzoek ik u, M. de R., vriendelijk een kleine plaatsruimte, waarvoor ik u bij voorbaat al dank. Vóór ik mij tegen wil en dank Februari 1Ö09 verbond mij borg te stellen voor 400 gulden voor den edelen gefailleerde, waar mee ik zaken 11111 deed, toog ik op in formatie uit en kreeg ik van den heer P. Kooreman te hooron, dat S. prompt en trouw betaalde. Nu, dat was volkomen juist, en P. K. vestigde bij mij den in druk, dat ik mij daar nu eens zou verbin den voor een zeer solied mensch. En wat bleek nu later? Dat, toen, op het moment dat ik mij verbond, bedoelde persoon aan die Voorschotbank nog 936 gulden had to betalen. Ik wees hun daarop en heb ge- rogd, dat, wanneer ik iemand een draag kracht, van terugbetaling, toedacht van pl.m. 8 gulden per week, dit volstrekt nog niet insloot, dat hij 27 28 gulden per week kon afbetalen en men mij dit had be- hooren te zeggen. Vóór ik mij tot borg stelde. Ik houd dan ook zulk geld leenen op zija zachtst uitgedrukt voor immoreel. Te meer, als men weet, dat buiten de genoomdo bedragen er nog andere leenin gen bij dezelfde Voorschotbank liepen, die de terugbetaling opvoerden tot een bedrag van veertig gulden per week. U ziet dus een Voorschotbank tot in 't oneindige en die haar naam ten volle verdient. Tuk, op rentewinst ontziet men zich •daar niet vele borgen, waaronder er zajn, Idio het niet missen kunnen, te laten bloo den voor zulke onbezonnen geldleeningen. En ik acht het meer dan tijd, dat men weet waar men leent en zich tot borg Welt. Hoogachtend, Uw. dw. dr. J. B. BOUWER». Leiden, 31 Maart 1909. Mijnheer de Redacteur 1 Do heer Z., dio met kennis en bekwaam heid de zaak dor vereenvoudigde spelling heeft verdedigd, is zeer debatschuwend. Tooh zou ik gaarne enkele opmerkingen ma- kon naar aanleiding va-n het door hom ge schrevene. 1. Als een handig advocaat bespreekt de heer Z. wel uitvoerig die punten, waarin do spolling-Kollowijn stork staat, als bijv. de e-o-kwestie, maar hij glipt heel losjes hcén over de wijzigingen, die het meest worden aangevochten (ie-spelnng; het groot aantal dubbelvormen bij de bastaardwoorden lijk-lik). 2 Waar de heer Z. zoo goed op de hoogte is, zal hem ongetwijfeld ook bekend zijn, hoe onmogelijk bij een spellingregeling de cisch der consequentie is. In dat verband is zijn critiek op den arbeid der heeren De Vries en Te Winkel zeker niet in allen deele billijk to noemen. 3. Eenigszins zonderling klinkt de ver zuchting: Och, waren De Vries en Te Win kel tooh meer mannen van de practijk en minder van de theorie geweest. In werke lijkheid toch waren z ij juist maonen der practijk, door zich in hun hervormingen strikt tot het allernoodigst te beperken en zich nauw aan te sluiten bij het gevestigde gebruik. Waren de heeren Kollewijn, etc. ook zulke practische mannen geweest, dan zouden zo niet, door to veel te willen, zelf hun stre ven met onvruchtbaarheid geslagen heboen. Do heer Z. zal zich bijv. herinneren, welke antwoorden werden gegeven door de hoofdr redacteuren der acht groote bladen op het verzoek, het eens met de vereenvoudigde te wagen. 4. Het doorbreken der Vereenvoudigde is door do voorstanders zelve ten zeerste be lommerd door de diepingrijpende hervor ming in de verbuiging, welke zij daaraan golicven vast te koppelen. (Waarom alleen in de verbuiging en niet ook iu do vervoe ging is mij van die mannen der consequentie nooit recht duidelijk geworden). Het was toch te voorzien, dat menigeen, dio overi gens veel goeds vond in de spolling-Kollo wijn op dit punt zou afschrikken; een vaste woordsohdkking als in het Engelsch is verre van aanlokkelijk. De wijze, waarop de overbodigheid der buigingsuitgangen, ook d-oor den heer Z. beredeneerd wordt, is allermerkwaardigst. Omdat er gevallen zijn, waarin ook met buigingsuitgangen dubbelzinnigheid bestaat, en andere, zonder uitgangen, waarbij sleohta één opvatting mogelijk is, daarom zouden ze overal en ten allen tijde overbodig zijn. Ik zal daar twee gevallen naast zetten: lo. Rijke mensohen zijn soms ongelukkig, armen soms geluk kig. Conclusie: het geld is nooit dienstig, iemands geluk te bevorderen. 2o. Een man een man, een woord een woord; Oost West, thuis best; gelijke monniken, gelijke k"ï> pen zijn ondubbelzinnige uitdrukkingen. Daarentegen is menige zin met de gewone zinoonsbructie wel voor verschillende uitleg ging vatbaar. Conclusie: zinsbouw is ner gens goed voor, plaats de woorden maar zoo'n beetje naast elkaar. 5. Wegens de voordeel en, die er aan spel lingvereenvoudiging verbonden kunnen zijn, is het zeker te hopen, dat de voor standers hun weinig oonciloante houding laten varen, en niet, zooals helaas ge schiedt, den eventueelen arbeid eencr Staatscommissie reedB bij voorbaat ver werpen. Leiden, Maart 1909. I het plegen van zulke handelingen, deze zeer nuttige raadgeving juist bestrijdt Wij ho- J pen dan ook in het vervolg van d rgclijke presentjes verschoond te mogen blijven. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankzeggend, teeken ik met de meeste hoog achting, H. HEIJNE. Leiden, 31 Maart 1909. H. O. Mijnheer do Redacteur 1 Beleefd verzoek ik u opname van onder staande regelen. Bij voorbaat mijn dank. Het doel nl. van dit schrijven is te wij zen op den treurigen toestand, die er heerscht op het veld, gelegen aan de Haar- leinmer'trekvaairt vóór de B. Korffatraat. In den tegenwoordigen tijd, dat er zooveel gedaan wordt om den gezondheidstoestand van het menschdom te bevorderen, handelt men daar aloof er geen mensohen in den omtrek wonen. Er wordt dlaai* (op dit veld n.L) van alles neer gegooid zooals: puin, afval uit tuinen, enz. Maar enfin, het ia wel geen mooi gezicht, maar men zal daar toch niet ziek van worden. Gisteren (Dinsdagmorgen) echter kwam er een knecht van den heer M. Roos mot een wagen, waarop geplaatst twee vaten. De inhoud daarvan bestond uit bedorven visch-overblijfselen, en die vaten werden daar ook leeggestort. De luoht die daarvan afkwam was werkelijk niet om in to ade men. Frissche lucht toch is voor ons men sohen, een eerste levensvoorwaarde, maao wij durfden gisteren geen venster te ope nen, want de luoht die er in onze kamers kwam, was totaal bedorven. Weet gen. heer geen andere plaats om dien rommel te be zorgen 1 Zoo niet, laat hij zich dan maar eens vervoegen bij den directeur van ge meentewerken; deze heer zal hem heusch wel zeggen, waar hij er mee heen moet. Weet genoemde heer niet, dat de Vereeni- ging ter bestrijding van Tuberculose kaar ten uitgeeft, waarop staat gedrukt: FriB- sche lucht is een eorsto levensbehoefte. En begrijpt genoemde heer niet, dat hij door Geachte Redactie I Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. Gaarne zou ik in deze Uwe aandacht zien gevestigd op den toestand vaartver betering en het belaste gedeelte en het vrije daarvan te Wassenaar. Eertijds had Wassenaar alleen een vaart, genaamd Zeil- wetcring, wat slechts een zanderige en on diepe, maar wijde sloot was. Ongeveer 15 jaar terug kwam er groote verandering, men gooide de oude brugjes „Hoogeboom" en „Sluis" cr uit, cn verving ze door ruime hoogc cn diepe bruggen. De wetering werd op een diepte van 6 k 6V2 voet gebracht, naarmate de waterstand en vierhonderd meter voor de schelpbrug ging men dwars door het weiland heen, door een gemaakt zijkanaal, wat zijn eindplaats vond in een wijder gedeelte, genaamd Nieuwe Vaart, waar jammer genoeg zoo weinig gebruik van wordt gemaakt daar de. los- cn laad plaatsen er zoo ruim zijn, maar de wallen weer te hoog voor de kleine vaart. Welnu dit is de groote fout dat men de vaart niet door heeft gebracht naar het dorp, waar zij ten allen tijde lieeft gele gen en goed bleek te liggen, daar alles bijna moet worden aangevoerd door de oude vaart naar het dorp omdat haast alle patroons, handels- of zakenmenschen, aan of in de onmiddellijke nabijheid der oude haven wonen of er hunne magazijnen, winkels, stoom- of windmolens, timmerzaak of metselaarswinkel hebben. En dan de tuinders die ten zuiden van het dorp wo nen en alles wat ten zuiden daarvan wordt gebouwd, daarvoor is de oude haven de aangewezen losplaats. Hoe de gemeente aan zulk een ondoel matig plan kwam, heb ik nooit gesnapt, daar er, toen de nieuwe klaar was, geen enkel gebouwtje stond, wel werd er een gasketel geplaatst, een remise voor den reeds lang opgedoekten Renardtrein en heeft de Boerenbond daar zijn gebouwen gezet, omdat daar alleen de vaart was. Al doopt men de boeren wel eens met lompe boer, zij waren oneindig verstan diger dan het toentertijd fungeerende gemeentebestuur in die zaken. De gemeen te werkte het geheele dorp als het ware tegen in plaats voor met zulk een vaart verbetering. Toen men na een poosje zag dat er van de oude haven (ondanks hef dorp een nieuwe had) nog steeds een druk gebruik werd gemaakt, heeft men hen die in de oude haven kwamen, evengoed laten be talen als in de nieuwe haven, met goed keuring van Gedeputeerden, doch voor het bevaren van Zeilwetering tusschen Schelp- brug en Hoogeboom. Maar die arme boe ren, wier land een paar honderd meter aan de wetering grenst, zijn vrij; daar is indertijd een Baron van Pallandt, die ook in den gemeenteraad zat, voor in de bres gesprongen dat zij niet behoeven te betalen voor de mestschuiten, die aan him land lossen. Ook de voor den Hoogenboom lossende mestschuiten of ladende koolschuiten, de kleischuiten, vuilnis- of zandschuiten, de niet-geabonneerde pulpschuitcn, dat alles is vrij, zeker omdat zij niet in de wal loo- pen en de afstand voor de als havenmeester fungeerende politie te ver is. Dat de oude vaart slecht is en de nieuwe goed, bewijst dit, dat ik zelf wel eens oog getuige was, dat men met een platboomig vaartuig, inhoud 5 last, bleef zitten aan de nog oude vaart, en op hetzelfde moment een vaartuig de nieuwe vaart invoer met meer dan 20 last. Dit heeft men alleen met zeer lagen waterstand, doch dat gebeurt nogal eens. En dat men in Wassenaar het beheer of onderhoud van wegen of plantsoenen beter behartigt dan het water werk of wat daarmede in verband staat, diene, dat het strookje sier hout in 1908 langs schelppad wel werd geharkt en ge schoffeld, doch zie maar niet naar de stalen bruglïggers of defecte brugleuning van de sluis. Nu zult U wel zeggen, geachte Redactie, dit is geen manier om tot waarachtige verbetering te komen, maar waarom dan geen request ingediend, dan zal de Ge meente, na zooveel gebleken belangstel ling, zoo spoedig mogelijk het ontbrekende in orde brengen. Maar laat ik U even zeg gen, geachte Redacteur, dat reeds 4 jaar geleden men een request heeft ingediend met het bekende treurig gevolg dat er veel beloofd werd, maar letterlijk niets uitge voerd, dus een oogverblindend gebleken werkje, dat zoogenaamd diepen, beter ge zegd baggeren in de diepere gedeelten en de zandplaten waren te hard en zitten er nog, daar hadden de menschen „geen spul len voor" vertelden ze. Laten we eens denken dat het plan tot het maken van een zanderij ten westen van het dorp doorgaat, waarvoor de gemeente tot het verbroeden der schelpbrug reeds toestemming heeft gegeven welk een werk je is het dan nog, om een strookje grond langs het schelppad van het weiland af te nemen, waar reeds voor dc nieuwe vaart een paar gemeente-arbeiders dat hebben gedaan met een graaf- en slooth'aak, waar van nu nog met erg lagen waterstand de droog gewaaide schoeiingpaaltjcs kunnen getuigen gelijk dc geheele droogloopen- de kant. Dc voormalige schelphoopen ccn flinke wal, liefst van beton, of gemetselde bazaltbrokken, dan is men er voorgoed af en de geheele oude vaart op dezelfde diepte als de nieuwe is, en men krijgt en houdt een haven die goed is en blijft. Dan is men met eere van de ondraag lijke lucht der riolen af die uilloopen in het slooteind en einde der schelphoopen. Het gaat toch niet aan den raad te volgen van den eens fungeerenden gemeente op zichter Mr. de Hoed, die tegen een be vriend zakenman van 't dorp zeide: verkoop je zaak en koop grond aan de haven en bouw daar een nieuwe zaak, dan kan je alles per groote hoeveelheid aankrijgen. Nu meen ik, geachte Redactie, het mijne gezegd en als tolk van velen de algemeene grieven gelucht te hebben. Ik verwacht dat deze regelen komen onder de oogen van Gemeenteraadsleden, alle belangheb bende patroons hetzij te Wassenaar lietzy elders, de schippers te Wassenaar, maar de meesten ook daar niet wonende, en dat men als één man zal opstaan met dit bil lijke verzoektrek de nieuwe vaart door naar het dorp, opdat de oude haven worde zooals de hier in beeld gebrachte en hoofd vaart worde. U, geachte Redactie, beleefd dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte ver blijf na vr. gr. EEN LEZER VAN UW BLAD. Gemengd Nieuws. Ten gevolge van cl e 11 zeer kleinen voorraad Bteenen aan de verschil lende tichelbakkerijen in de provincie Gro ningen, zijn de steenprijzen in die provin cie in den laataten tijd vrij belangrijk ge stegen. .Die hoogere prijzen hoopt de Bond van Kleisteenfabrikanten in do provincie Groningen te kunnen handhaven, door dit jaar de steen-productie in te krimpen. Dynamietaanslag. Op het in het Streepersbosoh gelegen kapelletje, op den weg van Heerlen naar Schaesberg, nabij de bouwhoeve „Leenhof", is Zon dagavond naar de „Limb. Koer." meldt, tuasohen 9 en 10 uren een laffe dynamicti aanslag gepleegd. Dicua avond werden door de bewoners dier hoeve een tweetal hevige slagen gehoord, een om 9 uren en een om halftien, doch meenende, dat het waar schijnlijk strooper8 waren, die hun geweren afvuurden op haas of 'konijn, sloegen zij verder geen acht op de hevige knallen. In den vroegen morgen van Maandag bemerkten voorbijgangers, dat er op het kapelletje, reeds bijna twee eeuwen oud, en toegewijd aan 0. L. Vrouw, een aanslag was gepleegd met ontplofbare stoffen. De „N. L. K." geeft van de verwoesting do volgende beschrijving: Het kapelletje biedt een tooueel van de treurigste verwoesting. De breede, zware deur, die van buiten met ijzeren bouten en van binnen met jjze- Berichten over Rljnland's boezem, gedurende de week van 21 27 Maart 1909. Stand van den boezem te Leiden, Idem te Oudewetering Werking der atoomgemalen Watarloozing langs natuurlijk, weg. W&teriolating Regenval in Mm 21 Mrt. 22 Mrt. 28 Mrt 24 Mrt. 25 Mrt. 26 Mrt. 27 Mrt. 64 51 43 54 60 49 47 em.-A.P. 52 49 49 54 52 45 45 am.—A.P. Spaarndnm 98J u., Halfweg 128 u., Gouda 40J u., Katwijk 24f u. Spaamdam 7 u., Halfweg u., Gouda 8 u., Katwijk 31 u. Door de sluis te Gouda u. 27.3 De Zeppelin-laehtkrniser vergeleken met de „Dreadnought", het grootste Britsche oorlogsschip» Bet luchtschip is 136 Beter, het oorlogsschip 148 Beter lang. ren i platen, die heel de deur bedekken, tegen een misdadige hand zoo goed moge lijk was besohermd, heeft geen ween>tand kunnen bieden aan de geweldige tracht van het dynamiet. Heel de plaats, waar het slot gezeten heeft, lb uit de deur ge scheurd, terwijl de splinters en stukken* hout door de kapel geslingerd ziju, daar beelden verbrijzelend, ramen verbrekend en groote gaten slaande in muren en zol dering. Ook uit den buitenmuur is op de plaats, waar het slot in de deur bevestigd was, een stuk weggeslagen ter breedte van 2 d.M. en ter lengte van een Meier. Van het slot der deur ia niets heel gebleven. Dcor heel het kapelletje voi-spreid liggen de brokstukken er van Treedt toen over de puincn verder het kapelletje binnen, dan aanschouwt men de grootste wanorde. Men zou denken, dat hier beeldstormers aan hot werk zijn geweest. Het altaar verkeert in een afsch uwelijken toestand. De kast onder het altaar is opengebroken, terwijl de ver schillende voorwerpen door elkander zijn gegooid. Of hicrv.it iets ontvreemd is, zal het onderzoek moeten uitmaken. Het taber nakel is eveneens opengebroken Waar schijnlijk was het echter geheel ledig. De twee groote en zcq kleinere kandelaars zijn door de dieven meegenomen, alsmede het kroontje, dat geplaatst was op bet beeld van Ónze Lieve Vrouw boven het altaar. Op de altaartafel liggen gebreken beelden, afgebrande stukjes kaars, glasscherven, een pak kaarsen, canonborden m de groot ste wanorde dooreen. Altes s>hiint aan te tooncn, dat men met veel o/erhaasi ing is te werk gegaan. Alle ruiten van het kapel lotje zijn verbrijzeld, waarschijnlijk ten ge*- volge der ontploffing. Het orfcrl>usj©, aan de buitendeur bevestigd, ie eveneens open gebroken, terwijl de inhoud er van is mede genomen. net geheel geeft een allertreu- rigsten indruk. In vroegere jaren stroom den duizenden bedevaartgangers naar het kapolletjé. Telken jaro wordt nog dage lijks in de maand Mei er het H. Misoffer opgedragen. Voor de studenten van Rol- duc, die jaariijiks h*rt kapelletje, dat aan de grafolijke familie van Schacsherg be hoort, bezoeken, js dit bede huisje ook geen onbekende. De brigade Nicuwcnhagen der Kon. mar reoliaussees heeft een ijverig onderzo k in gesteld naar do lafo daders, die zich niet ontzagen hun heiligschonnende handen te slaan aan een kapel, om haar van haar bijna waardelooze® inhoud te b^rooven. Ten huize van M. te Roermond heeft gisteravond in een kamer een ga&- ont plof ring plaats gehad. Deuren en ven sters der kamer zijn vernield M. kreeg ernstige brandwonden Een reis Nieuw- Yor k—U h 1 o a- go. Eergisteren is to Chicago mevrouw Vanderlip overledc. Haar zoon, Frank Vanderlip, die zich te Nieuw-York bevond toen de tijding kwam, dat zijn moeder op het uiterste lag, nam een extra-trein en legde de 965 Eng. mijlen spoorbaan, die Nicuw-Vork en Chicago verbinden, af in 16 uur en 7 min. Toen de expres-trein het sta tion te Chicago binnenstoomde was mevrouw Vanderlip juist een half uur dood. D© snel heid, waarmee de extra^trein gereden heeft, is de hoogste tot dusver nog crit door een particulieren tredn op dat traject bereikt Diensttreinen van hooggeplaatste ambtena ren der betrokken spoorwegmaatschappij Ziijn echter wel sneller gegaan. Vanderlip maakte de reis over de lijnen van de New- York Central en do Lake Shore and Michi gan Southern Railroad. De gemiddeldt sneldlieid was 60 Eng. mijl (93£ K.M pel uur; er werd onderweg 6-moal gestopt ou» van locomotief te verwisselen cn Vanderlip betaalde voor de reis 4400 gulden De Kamer voor Strafzaken van het Hof van Cassatie te Parijs heelt gistermiddag het vonnis van het gezwore nenhof van de Seine, waarbij Renara, den vroegeren knecht van den bankier Remy, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld was, gecasseerd wegens een kleine vormfout in het proces. Deze cassatie is met verademing onfc> vangen; Renard zal thans voor ds jurj> van een ander departement komen. Courtois, die reeds in de strafkolonie is, zal moeten teruggebracht worden Ontploffing. Te Marseille had gistermorgen een ontploffing ptaatfl aan boord van den driemaster „Jules Hen ry". Zes personen werden gedood, eon tiental gewond. De brug en het voorschip van de Jules Henry" zijn weggeslagen. Een zeeramp. Reuter sein uit Norderney: Bij Juist zijn twee >eelicL" ters op do reis van Rotterdam naar Br^ merhaven gestrand. De bemanning is boord. Naar uit Innsbruck gem e li- wordt, is de student Peter Delama va; den Monte Califio bij Trent© in een 60 M» diepen afgrond gestert. LEIDERDORP. Geboren: Klaas Pieter, Z, ven A. Boeman en D Blom. Jannetje, D.'vet J. C. Spek en A. Bonders. Huig, 'L vun i. van der Zwam en J. C. van Luliog. Overleden: Petronella Adnana Spaar garen 16 m. RIJNSBURG. Geboren: AJariitje, D. van P. v. d. Baalc en P. J. LindtK t Diik, Z. ran M. Lindihont en K. v. d. Bo.°oh. Overleden: C. Zandbergon, 9 m., D. van T. Zandbergen en M. v. KlavereD. J. Heomakerk, 23 ieobtgen. van G. SchoDeveld. Ondertrouwd: P. Gla*be<geo, 44 i., wedr. yau D. Slolhouber, (e Rijnsburg, en C. Hemerik jd. 37 jte Leiden. Gehuwd A. Nell jm. 30 i., te Wassenaar, en B. D. Kromhout jd. 27 j., te Rijnsburg. STOMP WIJK, Bevallen: C. de Hey geb. Van t'.en Bosch D. S. Bill geb. Oudshoorn D. J. A. Niouwenbroek geb. Remraerswaal Z. SASSENHMAi. Overleden: Petronella, 60 j.( D. van fcl. Wubbea eu J. L»ngeveld. Margaietha, 51 i., D. van P. Koitil en Cbr. v. Duin. Geboren: Jaooba, D. van F. Dat-uije en J. J. v. Ouweeleu. Addu Theodora, D. van J. Korttkaas en L. v. Munster.Uendrika, D. van K. Oudshoorn en A. Korbee. Beudrioua Theodoras, Z. van L. Amuieriaan en J. M. Mena.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 14