Uit de „Staatscourant". Ongelukken komen voor. Wij laten u zeif oordeelen. Bij Koninklijk besluit ia tijdelijk belast met de waarneming van de betrekking van muntmeester van 's Rijks munt te Utrecht mr, G. Blom, secretaris by de directie van 's Rijks Munt; benoemd bij het personeel van den Ge neeskundigen Dienst der landmacht; tot dirigeerend militair apotheker met den rang van majoor, directeur van 'b Rijks Magazijn van Geneesmiddelen, de Militaire- Apotheker deT 1ste klasse, J. van Rie)« Van voornoemd personeel; tot di rigeorend-paardenarts, met rang van luit.-kolonel, toegevoegd aan den inspec teur van den geneeskundigen dienst der Landmacht, de dirige er onderpaard enarts, met rang van majoor, J. N. Ballangée, van voornoemd personeel; bij de infanterie der landweer, in hun tegenwoordig district, tot resorve-luit. kolonel, de reserve-majoors A. L. de Blauw en P. Glorum, onderscheidenlijk comman dant in het XXIXste en het XIITde district; tot reeervo-eerste-luitenant de re- aerve-tweede-luitenants T. Legem aat, van het XXXIIste, S. W. A. Schott, van het XXVIITste, S. Reitsma van het XXste; H. Onderstal, van het XYIde; R. G. Rauws, van het XXYIIIste; F. L. Wierstra., van bet lilde; E. M. F. van Kalmthout, van heb Xïstc; T. Huitenga, van het Vde; H. Fxas, van het lste; M. Koopmans, van het XXIste en H. J. van Leusen. van het 17 Ie district; hij het wapen der artillerie, bij den staf r het wapen, tot kapitein, de Iste-luit. T. J. Marx, van dien staf, leeraar bij de Koninklijke Militaire ^c^fteraie; bij het reg. grenadiers en jagers, tot luit..- kol., de maj. jhr. E. A. Tedirg van Berk hout, van het korps; bij het 1ste reg., tot luit.-kolonel, de ma joor J. M. F. J. Latour, van het korps; tot milifcie-lsten- luitenant, de militie- 2de luitenant J. L A. Odekorkcn, van het korps bij het 3de reg., tot majoor, de kapitein W. F. Hartman, adjudant van het korps; tot kapitein, de 1ste luit. T. E. Bret- schncdder, van het algemeen depot van dis cipline; bij het 6de regiment tot leten luit., de 2de luit. J. van Voorthuysen, van het korps; bij het 6de regiment tot kapitein de 1ste luitenant W. F. H. van Dijk, van het rsto reg.tot eersten luitenant de tweede luit. L. H. J. Thónus, van bet korps; bij het 7de reg. tot kapitein de eerste lui tenant E. Cool, adjudant hij het korps; tot eersten luitenant de tweede luitenant H. O. van der Bijl, van hot korps; bij het 8ste reg. tot -apitein, do 1ste luit. W. F. F. van der Woerd, van het lloe reg; tot lsten luit., de 2de luitenant W- A. Boswijk, van het korps; bij het 3de reg., tot kapitein, de 1ste luit. J. A. Snoek, van het 7de reg. bij hot 11de regiment, tot luitenant-kolo nel de majoor J. van Delft, van het korps; tot lsten luitenant de 2de luitenant H. C. E. van Ede van der Pals en A. J. M. Thija- sen, beidon van het korpR; de eerstge noemde adjudant bij het korps; bij het wapen der artillerie, bij den sfai van het wapen, tot inspecteur der bereden artillerie de kolonel A. van Scters, com mandant van het lsto regiment veld-artille- rie; I bij liet 4de regiment vesting-artillerie, tot lsten-luit.. do 2do luit. jhr. W. F. do Vil- leneuvo, van het korps; in actieven dienst hersteld en wel als commandant van het 3de regiment ves'iug- artilerie, met ingang van 1 Mei 1909, de kolonel op nonactiviteit A. W. de Jongo van der Halen, van het wapen dor artil lerie; bij het personeel voor het stoomwezen benoemd tot ingenieur 2de kl. voor het stoomwezen de adspirant-ingenieur W. Kootstra en tot opzichter 1ste kl. de op- kióhter 2de kl. J C. v.°n Ommeren; benoemd1: bij bet wapen der genie, bij don staf der genie, tot kapitein de eerste luitenant F. A. J. L. Beudt, van dien staf; bij het regiment gonietroepen tot eersten luitenant de tweede luitenant H. G. Gros- jeaD, van het korps; bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, met ingang van 9 Mei 1909, tot paardenarts lste lel. bij het 2do reg. veld-artillerio, de paardenarts 2de klasse W. Folmer, ran voornoemd perloneel; bij het lste rog. veld-artillcrie, tot kolo nel, commandant van het korps, de luit.- kolonel jhr. E. 0. Boogaert van liet 2de re giment veld-artillerie; bij hot dienstvak der Militaire Admi nistratie; bij het personeel der kwartiermeesters: tot majoor-kwartiermeester bij; het 5de reg. infanterie d© kapitein-kwartiermeester N. E. Rost, van het-korps; tot. kapitein-kwartiermeester onderschei denlijk toegevoegd aan den controleur van de inwendige administratie dor korpsen (2de Bureau) en bij het 4de rog. veld-artil- lelerie, de lste luitenant-kwartiermeesters A. J. 0. Alenson, van het 2do reg. vesting artillerie en G. M. Maritz, van het 5de reg. infanterie met ingang van 1 April 1909 benoemd tot adjunct-commies bij t.-fc departement van oorlog, de eerste klerken bij dat departe ment 0. A. van der Horst en G. Veldman; benoemd: lo. met ingang van l Mei 1909, bij den gencralen staf, tot luit.-generaal de generaal-majoor F. N. Thiango, chef van «dien staf; bij den Provincialen staf, tot ma joor, provinciale ndjndant, onderscheiden lijk in de provincie Zuid-Holland cn Zee land, dc kapitein J. Kruisinga-, van den plaatselijken staf, plaatselijke adjudant te 's-Gravenhage, en E. A. Umland, van hot 2de regiment infanterie, toegevoegd aan den bevelhebber in de IITde militaire afdeeling; bij den plaatselijkon staf, tot plaatselijke adjudant te 's-Gravenhage, de kapitein A. F. W. Ströo, van het 9de regiment ïnfan-. terie; tot eersten lndt., plaatselijke adju dant to Arnhem, de tweede luit. A. D. A. Verbrugh, van dien stal, plaatselijk adju dant te Den Helder, tot 2den luitenant plaatselijk adjudant te Den Helder, de ser geant jhr. J. Bowier, van de 3do compagnie hospitaalsoldaten. Onllordir eote ur Rijks postspaarbank. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat te vervullen is de betrekking van onderdirecteur van do Rijkspostspaar bank te Amsterdam, aan welke betrekking een jaarwedde is verbonden aanvankelijk van 1 4000, welke tot 4500 kan klimmen. Sollicitanten, die den leeftijd van 35 jaren bereikt en dien van 45 jaren niet overschre den hebben, worden uitgenoodigd zioh vóór 16 April a.8. bij gezegeld adres tot Hare Majesteit de Koningin te wenden. IlUCLiAMES, 8819 68 k 40 Cents per rogel. VerNdirikkel^jk ongeluk met een fiets. Bleef voor dood liggen. Weder een prachtige genezing door den Kloosterbalsem. De Heer Louis Vollebergh, Dorpzicht te Venrajj, had het ongeluk met zijn fiets te vallen over een hoop kiezel en bezeerde zich zoodanig, dat hij op den weg voor dood bleef liggen en hij door voorbijgan gers een café werd binnengedragen. Zijn geheels gezicht was stuk, zijn lippen waren wel twee vingers dik gezwollen, hij kermde het uit van de pijn en kon zelfs niet velen, dat men hem aanraakte. Zoo werd hij naar huis gebracht en werd te bed gelegd, hij zag er vreeselijk uit en zoo onkenbaar, dat zijn familie hem niet meer kende. Het geheele lichaam deed den jongen man zeer en men was algemeen van meening, dat het een langdurige geschiedenis zou wor den. Zijn zuster Antoinette ging naar het dorp en kocht bü den winkelier Ambrosius een potje Kloosterbalscm en thuisgeko men smeerde zij dit uit op doekjes en legde deze op de pijnlijke plaatsen en wonden. Iedereen op het dorp stond er versteld van, dat binnen drie dagen tijd de heer Volle bergh door den KIooBterbalsem, Kloos ter Sancta Paulo, volkomen genezen was. Geen wondje was er meer te zien en alle pijnen waren verdwenen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Pau lo, is tevens een uitmuntend middel tegen brand- en snijwonden, zweren, huiduitslag, ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoo wel bloedende als andere). Kloosterbalsem mag don ook in geen enkele huishouding ont breken, ten eindo bij ziekte en grootere en kleinero ongelukken onmiddellijk bij de hand to zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Let opl Alleen de echter Kloosterbal sem geneest, deze is kenbaar aan een roo- den band om den pot, waarop de handtee- kening L. I. Akker, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak ge neest nooit. Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depóthouders. Gij behoeft ons niet te gelooven, dooh leest de onderstaande verklaring van een inwoner van Schiedam en oordeelt dan zelf. Do heer KL van Hoogdalem, Grofbaan 19/12, te Sohiedam, zegt ons: „Ruim een jaar werd ik gekweld door zware hoofdpij non en duizelingen, gepaard met pijnen in de lendenen en in de gewrichten. De slaap bracht mij geen verkwikking, daar ik voort durend benauwd droomde en suizingen in de oorèn had. Dientengevolge stond ik 's morgens vermoeid op on dit afgematte gevoel bleef mij steeds bij; Ik was dan ook dikwijls genoodzaakt mijn werk neer te leg- ken, somtijds drie dagen per week. Eten kon ik haast niet meer, daar dit mij vree selijk bezwaarde en onophoudelijk hot zuur veroorzaakte. Ik had ook veel last van zweetingen gevolgd door huiveringen. Toe vallig kwam ik in aanraking met. Foster's Rugpijn Nieren Pillen en na drie doosjes gebruikt te hebben, bemerkte ik een groote beterschap. Do hoofdpijn en duizelingen werden veel minder, mijn geheele gestel werd beter en ik kon weer geregeld mijn werk doen. Ik zal evenwel nog een paar doosjes pillen gebruiken, ten einde geheel gonezen te worden." „Ik kan u niet zeggen hoe dankbaar ik bon", zoo bericht de heer Van Hoogdalem ons 5 maanden later. Ik ben tegen woordig zoo gezond al9 ik ooit te voren was. Zoolang ik Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb gebruikt, heb ik mijn werkzaamheden niet gehoeven te verzuimen. Ik ml Uw pil len steeds warm aanbevelen." (w. g.) K. v. Hoogdalem, Wenk aan koopera. Foster's Rugpijn Nie ren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het genees middel voluit voorkomt. Zij zijn te Leiden verkrijgbaar bij de heeren D. W. E. F. de Waal, Mare 50; D. M. Kruisinga, Nieuwe Rijn 33en Rcijst en Krak, Steonstraat 41. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a l.7ö voor één of 10 voor zes doozen. 8818 49 Brieven uit België. VIII. Brussel, 22 Maart 1909. Een liefhebber van lang slapen moet die gewoonte maar eens afleggen, wanneer hij een Zondag in Brussel passeert. Laat hij niet denken, het is nu de algemeene rust dag, dat „rust" in de meest letterlijke be- te eken is van het woord, ieder die geen drukke bezigheden thuis heeft, blijft nu lang op zijn bed liggen en op straat is het een dooie boel, gelijk op dat uur in do meeste Hollandsche steden het geval is. Want integendeel is de Zondagmorgen een der opgewektste momenten van het Brussel- Boho straatleven. U hebt misschien wel eens gehoord, dat er in Amsterdam een afnemend gebruik be staat om op Zondagmorgen naar ,,de(n) Jo denhoek" te gaan. Dit is een bepaald ge deelte der Iaraëlietische buurt, waar op dat uur een markt gehouden wordt, een echte rommelmarkt maar waar of deze oi gene knutselaar voor een bagatel wel iets vinden kan dat hij gebruiken kan. Is tegen 9 uur de heele stad dan ook saai en doxlsch, in dien Jodenhoek is alles leven en bedrij vigheid en zoo druk, dat men er slechte stapje voor stapje vooruit komt. Welnu op Zondagmorgen is heel Brussej zoo'n Jodenhoek. Tegen 9 uur is er al veel drukte op de Groote Markt. Eerstens door de bloemenverkoopsters. Men heeft hiei veel voor bloemen over, arm zoowel als rijk, ieder naar zijn krachten en daaruit mag zeker ook wel voor een deel verklaard worden de poëzie die hier over het leven ligt. Zelf8 nu in dezen tijd, dat de bloemen nog zoo zeldzaam en duur zijn, wordt van 's morgens vroeg tot laat in den nacht mei afgesneden bloemen gevent. Nog iets onbegrijpelijks. In Holland (het land van de bloembolletjes) worden de af gesneden hyacinten (of zooals men in Am sterdam zegt „nageltakken") en tulpen eerst verkocht l a 2 weken na Pasohen als de bekende Bollen-Zondag voorbij is, de dag, waarop duizenden naar do streek tus- schen Leiden en Haarlem trekken om de kleurenpracht der velden te bewonderen. En hier wordt ondanks de koude en sneeuw al sinds 14 dagen met die lieflijke lente boden te koop geloopen. Waaruit we even als met het artikel kaas kunnen afleiden, dat Holland rijk is.... voor anderen. Behalve „bloemen" vindt men 's Zon dagsmorgens op do Groote Markt nog an dere kinderen der natuur: duiven. De Bel gen zijn voor een groot deel verwoedo „duivenmelkers", dol op organiseeren van wedstrijden voor postduiven enz. Daar wordt gekocht, verkocht en gekwanseld en elke „transactie" waarbij het object in kwestie alleen een zwijgende rol speelt, heeft niet alleen een disouus tusschen koo- per cn verkooper ten gevolge, maar ook een broedo.kring toeschouwers werpt daar bij een duit in het zakje. Tot hoever die hartstocht voor de duivensport gaat kan acker wel hieruit blijken dat gisteren iemand door het Beroepshof van Brussel tot f 15 boete werd veroordeeld, omdat hij een on schuldig duifje den poot had gebroken, opdat liet diertje niet het eerst zou kunnen aankomen. Is het vol op do Groote Markt, niet min der in de naaste omgeving.. Uit eenig1 es tam in ets klinkt ons pianomuziek te ge- moct, jawel pianomuziek. Zondagmorgen om tien uur. Een soort portier brult ons in een Franscli hard en scherp als staal toe dat die en die groote zanger of beroemde komiek zal optreden en er dus een soort caf :-chantant gehouden wordt. Y|o zijn nieuwsgierig, nemen een kijkje om te bemerken Gu.1 de representatie maar erg primitief is. Het is trouwens maar een gewoon cstaroinct waar men 6 cent voor een faam betaalt en den gar eon oentimea fooi geeft- ku het midden is een piano ge plaatst, daarachter staat een kist en op die kist staat een mijnheer. Geen artist die met Bchminok werkt, evenmin een straat zanger maar een dood-gewone burgermijn heer, zwart gekleede jas, met de „smoking" van Dumas of een andere varité-célébriteit, ook niet het typetje zooals Piet Hesse- Solseris compagnon zoo leuk kan maken, als hij een burgermannetje moet uitbeelden, maar een „gekleede" zooals bijv. een amb tenaar goed zou passen. Gaan we door in deze vergelijking dan vermoeden we echter dat do drager behoort hij de afdeeling: invoerrechten en accijn zen op het gedistilleerd. Wat we afleiden uit de eigenaardig rocd-Wauwe tint van het overigens zoo welgedaan gelaat. Do schoenen zijn netjes gepoetst, de hagel witte manchetten laten geen twijfel aan 's meesters „properheid", evenmin als de liggende caoutchouc boord cn de niet- opzichtige das geeft een denkbeeld van be- sch-vincr en opvoeding. Dat is de zanger. Wat hij zingt doet minder ter sake, veel al onbeduidende Fransche liedjes, die in- mSS msc&fJL Koning PtUr van ScrviL druk zouden maken als xe gezongen werden door iemand, die met meer dan alledaagsche 6temmi adelen waa begaafd. Toch is er nog wel een enkele die luistert, een ander neurriet mee, 'n derde en vierde zitten overluid te praten en te lachen. De zanger houdt niet op, hij lacht mee als er gela chen wordt om een ui door een der gasten getapt, roffelt gauw zijn liedje af, haalt met verheffing van zijn breede borst en opzetting van zojn dikke nek nog eenB goed uit en springt met een vlugheid, die men van zijn dikte niet oou verwachten van de kist om de ma non te maken. Dat beteekent, dat hij met 'n bakje rond gaat om een cent. Heel kie6ch schuift hij de ontvangen giften onmiddellijk onder den hand weg en als hij bij ons komt durven we zoo'n mijnheer al niet minder dan 10 centiemen geven, waarvoor hij met de grootste beleefdheid bedankt. Maar na hem komt de komiek en nog een zanger, ze schijnen op eens uit den grond op te ryzen en om de 5 mniuteu worm de manch gemaakt. We beginnen 't dan ook 6poedig te kennen en stappen op. Wat een drukte. Overal zijn natuurlijk de winkels geopend. Dat natuurlijk is met zoo erg natuurlijk, want sinds het vorig jaar b--staat in België een soort ZondagB- wet met dat gevo-lg, dat een Brusselsche Zondag nog altijd precies het tegenoverge stelde is van een Engelschen Zondag. Alleen de groote bureau's enz. wordeD om 12 uren gesloten, doch overigens geloof ik niet, dat men hier op Zondag ten opzioh- te van welke artikelen ook, met de han den in 't haar behoeft te zitten, omdat men 't dan niet zou kunnen krijgen. Zelfs bij den barbier kan men tot vijf uren te recht. We wandelen dus een eindje den boule vard Anspach op „La dermère Hcure" scheeuwt een gazetverkoopster op deze wij ze dit in den laatsten tijd zeer gezocht rollend blad pousseerend. Tombola de l'Exposition, un franc l scheeuwt een ander. Ieder scheeuwt hier, de Belgen zijn zeer luidruchtig en vandaar zeker den oorsprong van den scheldnaam- „.Blaaskaken", dien wij in 30 onzen zuide ken broeders gegeven hebben en die ook nu nog wel in onze grensdorpen wordt ge hoord. Daar klinkt de muziek-<der Braban- <;onneMilitairen I Neen, 't is maar een vereeniging uit een der voorsteden, die er met haar muziekkorps en vliegend© vaan dels op uittrekt om... talrijke estamincts te bezoeken, vroolijkheid te verspreiden en er zelf ook van te genieten. Niet alleen in het centrum, maar ook op de markten der voorsteden is het zoo druk. Maar is het eenmaal 12 uur, dan wordt het voor een paar uur op straat wat kalmer. Dan gaat men naar de estaminet en wenscht elkaar smakelijk eten. Zoo is de Zondagmorgen in Brussel! Gemeenteraad van Oudahoorn. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Ingekomen zijn: lo. een missive van den Raad van Al phen, waarin wordt medegedeeld, dat de heer Dros is herbenoemd als lid der Com missie van beheer van de gasfabriek; 2o. een besluit van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden de besluiten van de gemeenteraden van Aarlanderveen en Oudshoorn inzake wijziging van art. 30 van de gemeenschappelijke regeling op het be heer der gasfabriek; 3o. missives van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden: a. de gemeentebegrooting dienst 1909 en b. het supp. kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1908 4o. het verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1908. Wordt den Raad aangeboden het be redeneerd verslag van hetgeen met betrek king tot verbetering der Volkshuisvesting in de gemeente gedurende 1908 is ver richt. Mededeeling geschiedt van het proces verbaal van kasopneming dd. 12 Februari. Op dien datum was in kas f3959.30Vo- Boeken en kag werden in orde bevonden. Ingekomen is een adres van enkele in gezetenen van het gedeelte der gemeente, grenzende aan Woubrugge, van straatver lichting te voorzien. Ter afdoening gerenvoyeerd aan B. en Ws. Van de Commissie van Beheer van de gasfabriek is ingekomen de balans cn ver lies en winstrekening over 1908. Gesteld in handen van de Financieele Commissie, waartoe door den Voorzitter worden uitgenoodigd de heeren Pannevis, Van Voorthuijsen en Den Hertog, die zich daartoe bereid verklaren. Worden benoemd tot leden der commis sie, bedoeld in art. 21 de regeling op het gemeenschappelijk beheer der gasfabriek, de heeren W. L. ten Harmsen v. d. Beek, C. J. van Vliet en C. den Hertog. JVtns Waldtmar van Denemarken. Deie beiden werden genoemd als Peter werkelijk mocht aftreden. Worden benoemd tot leden van het stem bureau voor de verkiezingen van leden van Tweede Kamer en Gemeenteraad: tot le den de heeren Van der Kloot Meijburg en Clant en controleerend lid de heer Var Voorthuijsen, terwijl de overige leden all als plaatsvervangers worden aangewezen. Van Sijpestein is ingekomen een adres, waarin hij mededeelt, dat de levering van water uit de waterleiding gedurende 1908 hem een verlies heeft opgeleverd var f 5.05, waarin hij wenscht hem daarin te gemoet te komen. Besloten aan Sypestein een tegemoetket ming van f 15 te verleenen. Vervolgens komt ter tafel een adres van het bestuur der Naai- en Verstelschool nu ook over 1909 van de gemeente eene sub sidie van f 50 te mogen ontvangen. B. en Ws. stellen voor gunstig op het adres te beschikken, waartoe wordt be sloten. Van het Algemeen Armbestuur zijn inge komen een tweetal besluiten: lo. tot het doen van af- en overschrijving tot een bedrag van f 162.481/»2o. tot verhooging der begrooting met f 100. De Voorzitter stelt namens B. en Ws. voor deze besluiten goed te keuren en ia verband hiermede de begrooting der ge meente, dienst 1908 te wijzigen en voorts aan het Ambestuur een buitengewone sub sidie van f 100 te verleenen overeenkomstig een besluit, waarvan hij het concept aan de vergadering overlegt. Aldus besloten. Komt aan de orde een staat van af- en; overschrijving op de Gemeentebegrooting, dienst 1908 tot een bedrag van f 676.961/»» alsmede tot het doen van betalingen uitj den post onvoorziene uitgaven tot een be* drag van f 12.50. Overeenkomstig de ingediende concept* besluiten wordt daarna besloten. Bij de rondvraag merkt dr. Van Waas-- bergen op, dat in de poort bij Mulder nab$ de Aarbrug een paar huizen zijn, die to-: taal onbewoonbaar zijn. De Voorzitter zal den gemeente-opzichte^ opdragen hem dienaangaande te rappor* teeren. Nederland che Poütiefcond-Vereeniging. Op initiatief van den heer M. Gooi, Chef-» veldwachter te Noordwijk (Z.-H.) tevens penningmeester in het Hoofdbestuur der N. P. V., werd gisteren (Vrijdag) in Den, Haag een vergadering gehouden, tencin-, de te geraken tot de oprichting eener afd. Zuid-Holland. Zooals men weet, bestaat er reeds een, provinciale afd. Overijsel, terwijl dergelijke: afd. in voorbereiding zijn in de provincies Zeeland en Noord-Brabant. In aanmerking genomen, dat men h'ocj langer zoo meer groote waarde gaat hech-: ten aan dc gewichtige diensten, die een goed gedresseerde politie-hond kan bewjj-: zen, kan men de pogingen van den ijveri- gen Noord'wijkschen Chef niet anders dan toejuichen; kan men voorts niets liever wenschen, dan dat de N. P.-V. steeds in krachten en ledental moge groeien. De vergadering was goed bezocht. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: M. Gooi, Chef-Veldwachter te Noordwijk; 2de Voorzitter: J. W. Mis set, inspecteur afd. Recherche, in Den Haag; G. J. W. Dortland, particulier te Rotterdam; J. D. Pigcaud, in Den Haag, en W. van Oosten, Chcf-Gemeente-veld- wachter te Rijswijk. De heer Pigeaud is penningmeester. UITLOTINGEN. Premieleening der Ge meente Rotterdam van 1868 Trekking 1 April. 1909. Uitgeloot z(Jn: No. 57042 met f 10,000; No. 53896 met f 1500. No. 6191 met 1000; No. 675, 17825, 2C 90, 81672, 41717, 47585 en 67639 elk met 500. Nos. 83, 8051, 8876, 10821, 10854,17780, 14154, 20075, '21349, 22322, 22703, 24512, 25430, 26346. 28130, 29151, 29877, 31310, 31422, 31995, 33720, 84543, 36182, 86185, 39838, 41604, 42119, 43628, 44049, 44V79, 50243, 51427, 51897, 53281, 54889, 55130, 56146, 57640, 68640, 61007, 64534, 64606, 69087 rov'4 en 70464 elk met f 200 "V. ir werden uitgeloot 502 obligatiön met elk i iiio Aeademienieuws. Amsterdam: Bevorderd tot doctor in de Staatswetenschap op Stellingen mr. W. G. A. van Sonsbeeok, geboren te Am sterdam. U tr echt. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, do heer L. W. M. Overes, geb. te 's-Hertegenbosch. Groningen. Bevorderd tot doctor in de klassieke letteren, op proefschrift de heer H. Engers, geboren te Winschoten. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het arts-examen do heor U. M. Wierseom, ge- boren te Bedum. ▼oor den Servisohen troon als koning

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 10