N« 15050. maandag 22 Maart. A®. 1909. i§eze iGourant wordt dagelijks, met uitzoaderiag van (Zoa- ea feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Of'fieieele Kennisgeving. FEUILLETON. 2!ei DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Gents per 3 maanden '.III f 1.10. Buiten Leiden, per loopsr en waar agenten gevestigd tyn M 1.80. Franco per post 9 1.65. PRIJS DEB ADYERTENTIEN Van 16 rogels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Örootere letters naaf plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoaaseeren wordt/10.05 berekend. Kiezerslijst 1909 1910. Burgemeester en Wethouders van LoicRh, Gelet op artikel 28, 3de alinea der Kies wet; Brengen ter algemeen© kennis, dut de kiezerslijst voor den dienst 1909/1910 voor de verkiezing van lede-n van de Tweede Ka mer der Sl a ten-Generaal, do Provinciale Stagen en den Gemeenteraad, en do olpha- ibetische 'lijsten der namen en voornamen van hen, clie van do kiezersBjat zijn afge voerd cn van hen, die daarop zijn gebracht, jajn vastgesteld, dat die van den 23sten iMaarb tot en mot den 21ste n. April a.s. jpp de Secretarie dezer gemeente voor een foder ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar geadeld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYSV Secretaris. Leiden, 22 Maart 1909. I>irecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter frlgemeene kennis, dat aan den Ontvanger Directe Belastingen alhier is ter hand Besteld het kohier der Personeele Belasting N">. 9 van den dienst 1909, exeoutoir ver klaard 19 dezer en herinnert voorts belang- iiebbenden aan hun verpliohtihg om den ipamslag op den bij de Web bepaalden voefc •ie voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 22 Maart 1909. Directe Belastingen. De Burgemoester van Leiden brengt ter algen^cne kennis, dat aan aen Ontvan ger der Dir. Bel. alhier is ter hand ge- 'ïld het kohier der Personeele belasting No. 15 van den dienst 1908, executoir ver klaard 19 dezer en herinnert voorts talanghobbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER, Leiden, 22 Maart 1909. DRAtiKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Oelet op art. 12 der Drankwet; Brcngon ter algemeenc keDnis, dat door 'de WedL J. PIJNAKKER, wonende te Lei- don, een verzoekschrift is Ingediend, om vergunning tob uitoefening van <Jon klein handel in sterken drank, voor gebruik tor plaatse van verkoop of elders in het bene denvertrek van het perceel Pieterskerk- choorsteeg No. 21. Burgemcestsr en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 22 Maart 1909. Lfiden, 22 Maart. Tijdens de godsdienstoefening van gis termorgen, maakte de Leeraar der Gorof. Gem. N. Rijn, ds. G. van Reenen, bekend dat hij voor het. beroep naar dergelijke gem. te Barneveld had bedankt. Een broeder- ouderling verzocht de gemeente, na afloop der godsdienstoefening te zingen: psalm 105 vs. 24.Die gunst heeft God zijn volk bewezen, enz., waarop de gemeente verblijd weder huiswaarte ging. Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maat schappij alhier viert de boekdrukker D. Gaykema heden zijn 2ö'-jarige dienstver vulling. Des morgens werd hij in een der kantoorlokalen, in tegenwoordigheid van den kring van vorige jubilarissen, toege sproken namens en door patroons, namens kantoorpersoneel en redactie, en in een der lokalen van de drukkerij namens de gezel len van zetterij, drukkerij en binderij. Hem werd hulde gebracht voor zijn getrouwe plichtsvervulling en zijn aangename kame raadschap, waarbij tevens de wenseh niet ontbrak, dat hij nog vel© jaren in 't belang dor zaak mooht werkzaam zijn, zelfs zijn gouden jubileum er zou mogen vieren. De tot hem gerichte woorden gingen vergezeld, behalve van een gouden horloge met in scriptie, van verschillende geschenken, welke in een huishouden zeer goed te pas komen en door den jubilaris dan ook zeer op prijs werden gesteld. Nadat ook hij zioh verder" in aller voortdurende ge negenheid en vriendschap had aanbevolen, werd hij in de gelegenheid gesteld het verdere van den dag in den huiselijken kring te vieren. Voor het examen in de nuttige hand werken zijn to 's-Gravenüage geslaagd de dames N. Ruygh en M. Wijnandts, van Leiden. Door het gerechtshof te 's-Gravenbage is, ter vervulling eener vacature van raads heer in dab college, opgemaakt de navol gende alpliabetische lijst van aanbeveling: mr. F. M. O. E. Koksmami. P. Polvliefc, en jhr. rar. J. L. W. O. von Weiier, rechter in het arrondisseraonts-rechthank, do eerste en laatste to Rotterdam de tweede te 's-Gra- venhage. Do miliciens van het wapen der inf. behoorende tot de eerste ploeg van hot blij vend gedeelte der lichting 1908, gaan 26 dezer niefc groot verlof, terwijl die der tweede ploeg van genoemde lichting op den zelfden datum onder de wapenen komen en 24 Juli a.s. in het genot van groot verlof worden gesteld. Het „Dgbl. v. Noordbrab." doet me- dedeelingen, waaruit het concludeert, dat er in ieder geval cavalerie in Breda zal gelegerd worden en wc! minstens 2 esca- drons. Door de gemeente is sinds eenigeu tijd aan don Wilhelmiuasingel, aehtor de vroe gere terreinen der ce-ent-fabriek van den heer Vrions, grond aangekocht, genoeg om er een kazernegebouw to stïohten, zoowel voor twee escadrons als voor een heel re giment. Naar het blad verneemt, is een on ander door de ziekte vair den minister van oorlog vertraagd. Een beslissing wordt echter bin nenkort verwacht. B. en Ws. van Haarlem stellen voor, dat ambtenaren en bedienden dier ge meente zullen worden ontslagen aan het einde van het kalenderjaar, waarin zij hun 65sten levensjaar hebben volbracht, onder bepalingen echter, dat telkens voor ten hoogste een jaar daarvan zal kunnen wor den afgeweken, dooh niet langer dan tot het einde van het kalenderjaar, waarin het 70ste levensjaar is volbracht. De ambtena ren die thans 70 jaar zijn, zullen worden ontslagen na het einde van hot looponde kalenderjaar. Men meldt uit Santpoort, dat van goed ingelichte zijde wordt vernomen, dab do be staande plannen tot exploitatie van de stoomtram Haarlem-Leiden door elecfcrici- teit voorloopig niet doorgaan. Men zegt, dat technische en dientengevolge finanoiee- le bezwaren aan dit besluit, teleurstelling voor die welvarende streek, daarvan de oorzaak zijn. Het stoomschip Koning Wil lem I, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 20 Maart van Genua; de Java vertrok 20 Maart van Hamburg ïraarr Am sterdam de Sumatra, van Amsterdam naa-r Batavia, arriveerde 20 Maart te La Pallioe; de Bürgormeister, thuis reis, vertrok 19 Maart van Swakopmimd. BODEGRAVEN. Voor de provinciale stierenkeuring, Zaterdag j.l. alhier gehou den, waren aangeboden drie driejarige, tien tweejarige en zeventien éénjarig© stieren. De volgende premiën werden be haald: 150 gld. door de wed. P. Verduijn, te Bodegraven, voor een bweej. zwartblaar; 100 gld. door 0. S. do Bruin, te Zwammer- dam, ook voor een tweejarigen zwartblaar; 100 gld. door H. Los, te Bodegraven; 100 gld. door P. Ruitenburg; 50 gld. door G. Verwer; deze drie laatstgenoemden alle voor een één jarigen zwartblaar en einde lijk 50 gld. door A. W. Veelenturf, te Zwammerdam, voor een één jarigen zwart- witkop. Vrijdag-avond, 26 Maart a. s., sullen weder de teekeningen en het overige werk van de leerlingen der Ambachtat-eekeu- school ter beziohting worden gesteld. In hot bijzonder worden ouders en patroons der leerlingen tot een bezoek uitgenoodigd, doch ook ieder ander belangstellende zal met genoegen ontvangen worden. De gemeenteraadsleden de he ei'en H. Rollman, J. Koot en A. Okkerse treden dit jaar volgens rooster af. Bij den landbouwer E. is een kalf ge boren, dat het zeldzame gewicht had van 137 pond. H A_ZE~RSWOUDEVoor een zeer talrijke schare Uad ds. J. J. van Ingen Zondagmid dag in het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem op en hield zijn afscheidsrede naar aanlei ding van de laatste woorden van Jesaja 53 vers 10. Nadat de scheidende leeraar zijn gemeente nog eens krachtig liad voorgehou den, vooral to blijven en te volharden bij het zuivere Woord zonder eenig inmcngsel of bijvoegsel van monscben, sprak hij woor den van dank en waardeering tot colleges en personen, bij den kerkdienst betrokken of vroeger daarbij betrokken en tót- het hoofd onzer burgerlijke gemeente, burge meester 0. S. van Dobben do Bruyn, die in vele opzichten een steun geweest was voor den spreker en zeer zeker in die jaren veel had tot stand gebracht, waarvoor de gomeente cn haar scheidende leeraar hem hartelijk dankbaar mogen zijn. Tussohen den vortrekkenden herder en den consulent dr. F. Loe, van Koudekerk, werden waar- dcerende en bemoedigende toespraken go- houden, waarna gezongen werd het vierde vers van Psalm 121. Ook de ouderling J. v. Beek, richtte tot don leeraar woorden van dank en vriendschap en drukte de lioop uit op een wederzien zoowol aan dezo als aan gene zijde des grafs. Met het zingen van het derde vers van P6ftlm 134, gevolgd door de bekendo zegen bede, eindigde deze godsdienstoefening, die door velen van elders en o. a. door drie predikanten- werd bijgewoond. LEIDERDORP. Dij-igraaf on Hoogheem raden van Rijnland hebben do rekening van don Zijllaan- en MeijopolcLer over 1908 goedgekeurd in ontvang op 1038.63in uitgaaf op f 929.93 en dus met een batig saldo van 106.65; de begrootmg voor 190Ö in ontvang en uitgaaf op f 707.61$, met eon omslag van 4 por hectare. Do vastgestelde kieizerelijet bevat de namen van 363 kiezers voor loden van de Tvreedo Kamer en Provinciale Staten en 291 voor don Gemeenteraad. Dr P. Hudjsor is dit jaar aan de beurt van aftreding als lid der gezondheids-com missie, waartoe dezo gemeente behoort. SASSENHEIM. Zaterdagavond verga derde de alhier gevestigde afdceling van de Algemeeno Veroeniging voor Bloembol lencultuur. Uit bot verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening sloot met een te kort van f 3.65. In verband met hot tekort van 't vorig jaar, ongeveer 66, was de stand der kas'dus niet ongunstig. Tot afgevaardigden ter Algomeone ver gadering werden gekozen de heeren P. Yos en H. Bader en tot hun plaatever vangors de heeren J. W. Koning en W. Warnaar. Van den beschrijvingsbrief gaf alleen punt 7„Hot Hoofdbestuur stelt f 200 beschikbaar voor hot doen houden van lezingdn of voordrachten in 1909," stof tot eenige gcdachtonwisscling. De vergade ring was het er over eens, wat op do vori ge vergadering ook reeds 't geval was, dat de lezingen niet alleen te Haarlem, maar ook te Leidcjn dienen to worden gehouden. Do afgevaardigden zullen hiervan nota moo- ten nomen. Alvorens aan punt 5 der agenda: „Col- lectievo inzending op de tentoonstelling to Haarlem in 1910," to beginnen, had er, op verzoek van den 'neer Warnaar, een al gomeone verhuizing plaats van het eeno eind dor zaal haar het andere, wegens het lawaai, dfett in een aangrenzende zaal heerschte. Do colleotieve -inzending genoot do sym pathie der geheel© vergadering. De voor zitter begon met te zeggen, dab het bestuur, uitmakende de tentoonstellingscommissie, den steun had gevraagd van een paar afdeelingsledcin, do heeren P. v. Deurson en B. Hoogstraten. In de vergadering dezer oommissie waren inzendingsplan- nen besproken, met welko plannon de ver gadering bekend werd gemaakt door den heer Frijlink Snr. De heer Frijlink had verschillende teeke ningen gemaakt: lo. een groep perken één samenhangend geheel vormend, beplant mot hyacint on, pl.m. 5000 bollen; 2o. oert groep, ook voor hyacinten, met pl.m. -190G| bollen; 3o. voor tulpen, met 5SOO bollen; 4o. en 5o. voor narcissen. De verschillende ontwerpen kondon dn goedkeuring dbr vergadering volkomen wegdragen. Op een vraag van den voorzittor, wie; der aanwezigen bloembollen beschikbaarj steddo, kwamen er voor de meeste soorten bevredigende antwoorden. De heeren Beerhorst, Warnaar en Vod drongen aan, om ook collectief dubbele Sions en Gouden Sporan in te zonden, omdat beide soorten voor onze plaats van groote boteekenis rijn. De heer Frij link, lid van de tentoonstellingscommissies te Haarlem, wilde moeite doen, om hier voor ean plaatsje op hot tentoonstellings terrein beschikbaar te krijgen. Buiten de Sions en Sporen zal het bc- noodigde aantal bollen ongeveer 25,000 be dragen. De twee groepen perken narcis san heeft één lid voor zijn rekening geno men. Bij de rondvraag vestigde de heer Bader de aandacht op net houden eener lezing over het arbeidscontract. De voorzitter dcolde moe, dat uitgenoodigd zal worden Mr. J. 0. L. van Vlaanderen to Haarlem. In de vragenbus bevonden zich drie vragen: 1. Hoe komt het, dat krokussen soms ziek worden? Zal worden beantwoord door den heer D. v. d. Voort. 2. Is het waar, dat spitten voor de bloembollen cul tuur beter is dan ploegen t De heer War naar nam deze vraag voor rijm rekening. 3. Ia het in hot belang van den handel, dat or eon wereldtaal komt? Deze vraag zal door den heer Beerhorst worden beant woord. Nadat op een vraag van den heer v. Denr een, de voorzitter had meegedeeld, dat het planten dor inzendingen dooi- de inzenders geschiedt, onder toezicht van do tuinarchi tecten, werd de vergadering geeloton. VOORHOUT. Bij de inschrijving voor het amoveeren en opnieuw opbouwen van oen koestal op de boerderij „do Punt" van den heer H. Groonewegen zijn ingeleverd drio biljetten: J. Hufner voor 2530, P. N. Vestor 2555 on J. van der Prijdt/ 2655. Den 1 angsten inschrijver ie het werk ge gund. Wederom zijn de telophoondraden, nu in het Engelsche bosch, afgesneden. Do politie tracht de laffe daders op te sporen. VOORSCHOTEN. Heden herdacht D. van Wijk den dag, waarop hij voor 50 jaar ia dienst trad bij de firma J. M. van Kompea en Zonen to Voorschoten. Natuurlijk werd deze dag feestelijk her dacht. Des morgens werd d& jubilaris door een tweetal zijnor werkvrienden per rijtuig vait rijn woning to Leiden gehaald, terwijl in- tussohen liet gansoüe personeel zich in coa der lokalen vereenigde, om hun vriend en oollega hartelijk geluk to wenschen mot diti zeldzaam feest. Dit geschiedde bij monde van den heer P. J. Bakker, procuratie houder, die Van Wijk schetste als een pcrj soon, die gedurende een halve eeuw zijn patroons met voorbeeldelooze trouw, ijver, en toewijding gediend heeft. Hij was een' van die personen, die eenvoudig zijn weg ging, niet veel vertoon maakte, maar in al le opzichten getoond heeft te begrijpen, dat lfi Archibald Everloano antwoordde niet. Zy'n gedachten volgden de South Eastern Railway, die in een der coupé's degene, dlc hy liefhad, naar Diamond-Harbour voerde, ven waar uit de stoomboot „Whampoo" 'e middags koers zou letten naar Colombo. V. Sun-Lin had voor dezen nacht het „salon", dat hy voor zjjn betere gasten bestemd had, door dubbele gordynen afgesloten en hyzelf •tond er nu by te waken, opdat toch niemand hier zou kunnen binnendringen. Zioh veel meer door zyn gebaren dan door zyn Chlneesche en Hlndoestanscbe brokstukken verstaanbaar makend, trok hy zyn stamgasten in een anderen hoek van zyn opiumkit en dezen, die slechtB het verlangen naar de pyp met het zoete, ver- doovende gift kenden, bekommerden zich niet veel om de vreemde plaats, als zy zich maar rustig aan hun hartstochtsneiging kondon over geven. Zoo bevond Francis Barton, toen hy ©ven over tien uren 's avonds Sun-Lins opium- hol binnentrad, zich alleen in het vertrek, Maarin zich de geheime toegang tot den onder- ^ardschen tempel van den tygeroogigen God bevond, toen Sun-Lin, na hom ondor veel buigingen thee te hebben gebracht en hem de ▼erzekering te hebben gegeven niemand in de habyheid te zullen laten komen, hem had ter) aten. In tegenstelling met den vorigen avond k03tte het Barton eenlge moeite weerstand te bieden aan eon vreeseiyke opwinding, dia hem steeds meer an meer aangreep. Hy dronk het kopjo goede en sterke thee, dat de Chinees hem had aangeboden, in één teug uit. Gisteren, toen hy absoluut niet wist 'wat hem te wachten 6tond, had zyn pols nauwe- lyks onrustiger geklopt dan nu; heden was het of h\J koorts had. Hy vond het aangenaam, dat er .een oogen- blik verliep eer de wenkende hand van Awa- mah weer tusschen het gordyn verscheen, want hy had wel eenlge oogenblikken noodlg om zyn zelfbeheersching weer te vinden. Uiter- lyk vertoonde hy geen enkel teeken van onrust; met de knleön over elkaar geslagen en den blik droevig op het gordyn gericht, zat hy daar stil en onbeweegiyk, wyi hy niet zeker was, dat hy niet door onzichtbare oogen werd gadegeslagen. Slechts wanneer men hem van heel dicht naby had opgenomen, zou men aan zyn kloppende slapen en polsen, die dui- deiyk door zyn bruinachtige huid heen zicht baar waren, hebben opgemerkt, dat hy inner lijk lang niot kalm was. Hoezeer hy zich ook dwong uiterlijk kalmte zyn, toch kon hy niet verhinderen, dat hy merkbaar opschrok, toen een onzichtbare hand de bónte gordynen uit elkaar schoof en het bruine, aardige ge zichtje van de tempel-dewedascbi zich ver toonde. Maar juist het aanschouwen van dit gelaat gaf hem opeens zyn zelfbeheersching terug. Hy stond op on trad op haar toe weer voelde hy, hoe zyn hand werd gegrepen door de hare, die nu warm was on licht trilde. En weer daalde hy met haar aarzelend en tas tend de eerste treden af. Toen de arduinsteen, die door zulk een ge heimzinnige kracht werd bewogen en die toe gang gaf tot het onderaardscho heiligdom, zacht knarsend weer op zyn plaats was teruggekeerd, was het Barton alsof hy zyn hart voelde op houden te kloppen. Eet vroeseiyke gevaar, waarin hy zich bevond, werd hom op dit oogen- blik eerst duideiyk. Langen tyd had hy het gevoel, dat zich een groeve achter hem had gesloton, waaruit voor hem geen ontkomen meer mogeiyk was. Zyn voorhoofd werd met koude zweetdroppels bedekt en een rilling doorvoer al zyn leden. Daar hoorde by Awamah'a stem zeggen „De treden zyn breed en vlak, SahiblUw voet kan niet mieslappen 1" Niets zou op dat oogenblik meer geschikt zyn geweest om hem zyn zelfbeheersching te doen herki'Ugen dan de molodieche klank van de stem der dewedaschi. Neen, het gevaar kon alleen van hemzelf uitgaan, voor het geval hy zifch zou verraden. Nog was de vergissing niet ontdekt, waardoor het hoogste kleinood der sekte van den tygeroogigen God in handen van oen verkeerde zou komen. Francis Barton klemde zyn tanden etyf op elkaar in de uren, die hem nu stonden to wachten, mocht hy geen seconde zyn tegenwoordigheid van geest verliezen. Hoog opgericht, hoewel met luid kloppend hart, volgde hy aan Awamah'a hand hot zwakke lichtschynsel in de gang, die naar het onderaardscho vertrek voerde, dat hem al be kend was. Maar reeds hier stond hem een verrassing te wachten. De oude Brahmaan wachtte hier niet op hem, zooals hy had gedacht de kamer was leeg. Het roode licht van de kristallen lamp liet op het kusseD, waarop hy den vorigen tracht is «J sa»? gedoken had gezeten, slechtB een met diamanten bezet gewaad en een glinsterenden en fonkelenden tulband van goudbrocaac zien. De jonge Engelschmao richtte een vragenden blik op Awamah. ,Myn vader vertoeft in het heiligdom der godheid," kwam het zacht en schuw van de lippen der dewedaschi. fUw vader De blik van Barton, die deze jeugdigo gestalte opnam, vergeleek haar vyftien 'lentes met den hoogen ouderdom van den Siwapriester. Maar hem bleef geen tyd voor verdere overdenkingen, want Awamah wees op het schitterende gewaad en fluisterde „Dat ls voor u bestemd, Sahib l Trek het aan. Het oog van den God zou u dooden, indien u ln deze kleeren, die door onze onder drukkers worden gedragen, voor het altaar van den tygeroogigen" God zou verscbynen 1" Een dof, langgerekt geluid, dat eenigszins aan het gebrul van een tyger uit de verte deed denken, drong uit de diepte tot zyn oor door, en weer richtte hy zyn blikken vragend op het mooie, bruine meisje aan zyn zyde. Uit haar gelaat sprak eenige onrust. „Hiaat u, Sahib", drong zy. „Dat teeken bowyst, dat de godheid u verwacht". Weer ginger een yekoude rilling over Barton en hy stond besluiteloos, zonder de voor hom gereed liggende kleoren aan te raken. Toen raapte de dewedaschi het purperen gewaad op en hield het bem met een smeekenden blik voor. Het was een ruim, geplooid gewaad, dat hU met behulp van Awamah enol over zyn Europeesche kleoding aantrok. IJskoud voelde by enkele edclsteenen zijn gezicht en handen aanraken. Knielend bood de dewedaschi hem nog den tulband aan en toen hy dezen met bevende band op zyn hoofd had gezet, viel het meisje voor zyn voeten neer en raakte driemaal met haar voorhoofd den grond aan. „Heer 1" zei ze toen, terwyl haar oogen helder glansden, „nu kunt u over Awamah bovelon baar leven is van nu af het uwe l" Weer klonk die doffe toon, nu luidor en langer dan de eerste maal. De dewedaschi stond op „Geef Awamah uw hand, Sahib, opdat zy u naar het heiligdom van don tygergod kan voeren, dat geen vrouw ooit met een voet mag betredon. Daar zal u myn vader vinden." Zy sloeg een gordyn op zy. Een grooter vertrek, nog dieper onder den grond gelegen, waarheen woer breede, gladde steenen treden voerden, lag in schemerachtlgeu schyn van dezelfds kristal-lampen, die in de rondo voor kamer hirgen Het licht liet slechts de uiterste grensiyncn der treden en het begin van den ingelegden steenen vloer zien, zoodat men met zekerheid slechts enkelepassen kon doen, terwyl het overige gedeelto in volslagen duisternis lag gehuld, waardoor mon goon Idee ran de grootte van het vertrek kreeg Daar, waar het flikkerende, roodo licht op don grond eindigdo, bleef Awanlbh staan. Heel even bereikten deze fluisterende woorden zyn oor „Verder mag Awamah u niet vergezellen, Sahib. Treed nog twaalf schreden voorwaarts en vrees niet. Dan moet u wachten op het derde toeken van den Godmaar wacht u, vooral niet eer den ingang van het hoillgdom te betreden." Haar hand liet de zyne los en Barton zeg haar uit bet roode schemorschynsel verdwynoa ln het kleine, ronde kamertje. (Word* vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1