De Landbouwtak Drie en een Kleintje. GE GRACIEUSE, f 1.37'U per Kwartaal. Vragen en Antwoorden. Uit de Rechtzaal. Gemengd Nieuws. A. J. DEN HOLLANDER, V.-d. Werfstraat 60L De Leidsche Hypotheekbank. tfraa g. Antwoord. P. B. EE?aSES. ÜCTT.Y.d. KLOOSS-AMA Nette Personen gezocht, Belgische Herder, Prachtex. Boekverkooping bij BUAGSHSDIJK NIERÏÏANS, owBsnn OJ4LMEH3 O®., Breestraat 101, Leiden. s. TE SCHOP: Leidsche Eieren-Veiling. V raag: A, Wio onder onzo Vroede Vaderen kan bewijzen, dat hetgeen in den laatstcn tijd van bet Openbaar Slacht huis is bekend gemaakt, allemaal Iaat er- praatjes zijn?. Waarom dan niet, indien dat alles laster is, met bewijzen, liefst schriftelijk, voor den dag gekomen? B. Waarom wordt er door de Commis sie van bet Openbaar Slachthuis steeds gt-wezen op plaatsen waar hoogere eischon, b.v. hoogcr invoerrecht, enz., enz. worden gesteld en niet op plaatsen waar do ge steld wordeudo eisehen veel lager zijn, b.v. te Utrecht en Amterdam, enz? Hoe komt het clat te Amsterdam zelfs maar cén derde deel van het invoerrecht wordt geheven van hetgeen hier ter plaatse wordt goheven en daar notabenc enkele jaren terug nog zestig duizend gulden werd overgehouden C. Waarom trekt juist do Slachthuis- oommissie zich van eon en ander het meest aan? Omdat haar do band eindelijk begint te knellen? O. Waarom zijn er steeds enkele p. vsonon die de Directie van het Slacht huis zco ophemolen en iit alles gelijk geven Zou men daar op hefc laatst niet meer van gaan denken, alsdafc men wel mag 'denken? Is het billijk dat hij, die aan het hoofd van ons SlachthuiB staat en op wetenschappelijk gebied zoo hoog staat, in alles wordt geloofd en vertrouwd? Weet u dat indertijd door den Direc teur van het Openbaar Slachthuis, in een proces met ccn Leidschen paardcnslager, onder cede is verklaard dat stal B. van hof, Slachthuis dient voor stalling van 1 w a a J f Engolsche slachtpaardon Wcot u <UCt die stal wordt gebruikt voor stalling van Hollandsche SLacht- (paarden of voor berging van hooi en stroo? Waar dienen dan de boven de stal len gebouwde hooi- en stroozxdders voor? Ons dunkt voor berging van die artikelen. Wcéfc u dat dio stal bijna' altijd onge bruikt staat, uitgezonderd een enkele maal b.v. eens per maand, soms niet eens, clat er één Flollandsch Slachtpaard wordt gestald? Zou de benoemde Oommissie niet eens willen onderzoekeu, of indien dio stal steeds gebruikt werd voor stalling van Engelsehe SLachtpaarden, dit greote fi- mantieclo voordeelen zoude afwerpen? Wijst een en ander op een zuinig be heer of op een huishouden, waar weke- lijksch 20 inkomt, en voor f 25 wordt gebruikt Antwoord: Sapristi, daar heb je 'ra freer, riepen we vanmorgen al uit, toen We het handschrift herkendon van dien roemruchtigen vragensteller omtrent het ISlaohbhuisHebt Gij dan nog niet be speurd, gij alleswetende, dat gij ons in het nauw drijft met uw vragen, dat gij ons schaakmat zet, wij, die met onze Ant woorden zoo menigmaal blijk hebben gegeven voor geen kleintje vervaard to zijn? [Begrijpt go niet, dat wij niet kunnen na gaan of or bijv. Hollandsche of Engelsche paarden in een stal staan of dat er hooi en sfcroo ligt? Werkelijk, wij tarten een on zer lezers het te zoggen. Gaat u eens naar mijnheer Fokker, Rapenburg 31, die mijn heer ia lid van do benoemde Slachthuis-com missie wij meenen, dat hij er wel van Aoudt om eon zaak eens haarfijn uit te plui- fcen, hij zal met beido handen uw vragen 3n ontvangst nomen; misschien zijn wij dan Jmct goed fatsoen van u af. Vraag: Wij hebben veel last van kat ten in den tuin en zelfs in de keuken. Mo gen wij dio op onzen eigen grond onschade lijk maken? Antwoord: Ja, als die dieren onbe heerd rondzwerven, dan is het u geoor loofd volgens do wet op de hondsdolheid, pfschoon hier van dolheid volstrekt geen teprako is. V raag: Won., eer iemand een huis huurt jper week en niet betaalt, heeft de huiseige naar dan het recht om je binnen drie we ien op straat te laten zotten? Antwoord: Ja, diaar heeft hij het recht toe, natuurlijk met rechterlijke tus- schenkomst, zooals u toch zeker wei be doelt. Vraag: Ik heb een stuk land gehuurd en een contract op zegel gcleekend en ge heel bekostigd. Nu ontving ik van den ver huurder een kopie op papier. Heeft de ver huurder daar het recht toe? Antwoord: Dat doet men voor de kosten. De verhuurder behoudt het gezegel de stuk, maakt er een kopie van op ge woon papier en geeft dat aan den huurder. Vraag: Iexnam' die failliet is of ge weest is, kan die zaken doen? Antwoord: Zeker, vrocgor was dat wel anders, maar tegenwoordig niet meer. Vraag: Mijn vader was onvermogend, ie voor de tweede maal getrouwd mot éeu vrouw met geld en kinderen en ook uit dit huwelijk zijn kinderen. Ik als eigen zoon, erf ik gelijk met de anderen? Antwoord: U erft van uw vader. De kinderen uit het tweede huwelijk daarente gen erven van beide ouders. De gevallen staan dus niet gelijk. V raag: Door mij zijn goederen gekocht op een in October 1908 door een notaris ge houden publieke veiling, welke goederen betaalbaar zijn Augustus 1900. In Augustus 1908 zijn door mij goederen verkocht aan den persoon op wiens last de notaris goe deren veilde, die ik kocht, betaalbaar Nov. 1908. Mijn vordering is door den persoon, die in December failleerde, niefc te niet ge daan. Moet ik nu mijn schuld aan hem per Augustus 1909 in zijn geheel betelen 1 Antwoord: Beide sohulden zijn niet gelijktijdig opcischbaar. U zult uw schuld dais wel met Augustus moeten betalen en dan voor uw vordering in het failliéscment opkomen. Tracht er echter eens over to spreken met den ourator. Misschien is er iets aan te doen. Vraag: Is er in Amerika een stad dio Utah heet? Is du.t vroeger niet een wilder nis geweest? Antwoord: Utah is een van de Staten van Noord-Amerilca. Salt lake city is er de hoofdplaats van. Er waren daar vele mor monen. Ja, dio streken zijn vroeger wil dernissen goweest. Hoe de stad ontstaan is weten wij niet; waarschijnlijk op dezelfde wijze als de meeste steden iü Amerika. Vraag: Mijn aanslag grondbelasting wordt berekend naar een belastbare op brengst die het in het gelukkigste geval zou kunnen bereiken als alles verhuurd wead of was; zonder eenigen aftrek van onderhoud of zoo. Is zulk een berekening akkoord? De werkelijke opbrengst is veel minder. Antwoord: De wijze van berekening zal wel juist zijn. Te hooge sohatting der belastbare opbrengst is daarom toch zeer goed mogelijk, maar daar had u indertijd tegen kunnen opkomen en hebt dat.zeker niet gedaan. V raag: Een mevrouw koopt van mij Gouttenetten en laat door haar dienst bode kleine madereinen bestellen. Tweo uur later breng ik deze en ze wil ze niet meer hebben, maar werpt ze op straat in 't vuil, zoodat ik ze niet meer verkoopen kan. Nu verlang ik daarvoor centen. Hoo kan ik die het best krijgen? Antwoord: Door haar te dagvaarden door den heer Teun is of den heer Van Th iel; maar bedenk wel wat u doet; een proces om zoo'n bagatel 1 Vraag: In hefc bezit zijnde van quitan- tie 2de halfjaar 1908 Rijksverzekeringsbank. Aanschrijving gehad om het eerBte halfjaar 1908 te voldoen. Hoe moet ik handelen? Antwoord: Is dat nu eigenlijk wel een vraag? U moet natuurlijk uw quita-n- tie opzoeken en vertooDen. Heeft er soms een abuis plaats gehad? Dan zult u toch nog moeten betalen. Vraag- Kunt u mij ook mededeel en wie de commissarissen zijn van de Stede lijke fabrieken van Gas- en Eleotrioiteit en hoe groot het salaris was van wijlen den heor Holleman, in leven adjunct-direo- teur dezer fabrieken? Antwoord; Commissarissen zijn de heeren J. Korevaar P.Az., voorzitter; mr. P. J. M> Aalberse en J. P. J. Drieasen. Het salaris van wijlen den hoer Holleman was 8500 met vrij gebruik van electri- citeit tot ©en maximum van 1500 eenhe den. Vraag: Is er geen enkele vereeniging hier in Leiden, die het initiatief wil ne men om op den avond van denzelfden dag, ak de heuglijke gebeurtenis ten Hove plaats vindt, een ommegang met muziek door de stad te maken? Vele steden heb ben dit plan al gevormd. Antwoord: Wij weten dat er in de bestuursvergadering van „Vreemdelingen verkeer" lon\gduri/g over is gesproken. Maar men betwistte dat het initiatief daar voor op den weg van „Vreemdelingenver keer" lag, dat bovendien daarvoor (ook geen gold heeft. „Vreemdelingenver keer" tracht feesten te geven, die geld en leden opbrengen. En dit zou alleen op een uitgaaf uitloopen. Welke Vereeniging het dan zou kunnen doen, weten we niet. Financieel staat er o.i. geen enkele goed bij om nu eens goed in de bus te blazen. Maar met al deze redenatiën is nog niet gezegd, dat er daarom niota gebeurt. Het Gerechtshof te Arnhem deed gisteren uitspraak in hooger beroep inzake het pro ces tusschon J. 0. L. van der Lande, koop man te Deventer, tegen W. Renout, bakker te Naardcn. In 1906 had v. d. L. aan R. verkocht 1000 zakjes tarwebloem te leveren op bestelling tusschen Octobsr 1906 en Fe bruari 1907, met bepaling, dht na verloop van dien termijn de verkooper gerechtigd zou zijn, naar verkiezing, de nog te leveren hoeveelheid in eens af te leveren of den verkoop voor ontbonden te houden. Gedurende genoemde maanden werd eoh- ter niets besteld, wel daarna, op wolke ho stelling in Mei 1907 ook werkelijk 500 zak jes wei-den geleverd. Toen echter geen ver dere levering plaats had, liet de kooper, don verkooper daartoe sommeeren en vroeg wegens wanpraestatie schadevergoeding. De rechtbank te Zutfen wees bij haar vonnis den 4den Juni 1908 deze vordering toe en veroordeelde den heer v. d. U- tot de gevraagde schadevergoeding. Deze kwam echter van dit vonnis in hoo ger beroep bij het Hof te Arnhem en dit vernietigde hedon het vonnis dor reohtbank to Zutfen en, aannemende, dat de gesloten overeenkomst na afloop van den bopaaldon leveringstermijn niet meer bestond, ver klaarde den eisohor in zijn vordering alsnog niet-ontvankelijk, en veroordeelde hem in alle proceskosten, waarmede dus v. d. L. het geheel e proces won. Zware mishandeling. Do arrondissements-rechtbank te Leeuwar den deed gisteren uitspraak in een treurig familie-drama, dat opnieuw deed zien, hoe in sommige streken van Friesland nog ruwe zoden heerschen. Hefc betrof den 37- jarigen armvoogd T, B., te Zwa&gwcetein- de, beschuldigd van poging tot doodslag op zijn zwager K. d. B. aldaar. Op 11 De cember waren op het erf van don beklaag de een paar boompjes vernield. Zijn vrouw beschuldigde haar broeder, met wien zij in onmin leeft, er van. Deze kwam bij zijn zuster er over spreken, die er zich 's avonds over bij haar man beklaagde. De man be gaf zich naar het hui9 van zijn zwager, wiens broeder hem gezelschap hield; hij daagde beidon uit naar buiten te komen, hij wilde met hen afrekenen. Zij bleven echter binnen. Toen zij eenigen tijd daarna toch naar buiten gingen, loste beklaagde drie revolverschoten op zijn zwager, die door een der schoten onder het rechteroog werd getroffen. Een geneeskundige achtte zijn overbrenging naar het academisch zie kenhuis te Groningen noodzakelijk, waar bij tot 9 Januari werd behandeld. Volgens beklaagde werd'het eerste schot in de lucht gelost en was hij toen do broeders Do B. op hem aandrongen, uit noodweer verplicht, zich te verdedigen. Do subst.-officier was van oordeel, dat van noodweer geen sprake kon zijn en eisahte wegens poging tot doodslag lj jaar gevangenisstraf. Mr. J. W. Tysma vond de qualificafcie on juist. Al kon het be wij 9 van noodweer niet worden geleverd, de beido broedorg hadden door hun opdringen beklaagde tot het tweede en derde schot genoodzaakt, en op deze schoten kwam het aan. Voorts hing pleiter een treurig tafereel op van de wijze, waarop beklaagde wegens een ge schil over de verdceling van de vaderlijke erfenis gedurende langen tijd was getergd. Wegens 3ware mishandeling veroordeel de de rechtbank held, tot 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf en tót betaling van f 150 schadevergoeding. Bij de politie te Rotterdam is de aanhouding verzocht van den voort- vluchtigen Otto Kühnemund, zich ook noe mende Cleve, een 30-jarig postbeambte uit Ahlbeck (Duitschland). Hij is voortvluch tig met 140,000 mark in biljetten van 1000 en 100 mark. Op zijn aanhouding is een be- looning van 3C00 mark gesteld. Bij den landbouwer O. H., aan den VGravenweg te Rotterdam, is mond en klauwzeer onder hefc vee uitgebroken. In do verschillende garni- zoensplaatsen bieden zich in de laatste da gen meer dan gewoonlijk personen aan voor vrijwillige dienstneming. Gebrek aan werk en lage arbeidsloonen zijn de voor naamste beweegredenen. De schilder B., die in de Wit- tevrouwenstraat te Utrecht het' ongeluk had van een ladder van 2-5 sport te vallen, is in do Rijksklinieken aan zijn bekomen verwondingen overleden. De uitvoer van aardappelen uit Friesland naar Holland ia tegenwoor dig zeer groot. Geregeld worden in de laatste dagen per dag CO a 70 spoor wag gons verzonden. De prijzen loopen voor Friesche Bergers van f 1.25 tot f 1.50. Hot gevonden ka non. H i e r- amtrent schrijft de correspondent uit Lobit aan ,,Do Geld." het volgende: Niet alleen in uw blad maar ook in an dere couranten vindt men vermeld, dat bij „de Lindeboom" even beneden Tolkamer een oud katte* werd gevonden. Ook de lengte en de middellijn van den mond zijn precies opgegeven. Minder juist is de toe voeging: „Waarschijnlijk is het afkomstig van de Fransohen, die in 1672 bij Tolkamer den Rijn doorwaadden." Dit is een histo risch© onjuistheid. De Fransohen trokken ten Noorden van het Tolhuis en niet ten Zuiden ervan over den Rijn. Bij den zoogenaamden Parraekoek had de doortocht plaats. Tusschen Peters- hoeve cn Qeerlingshof, thans 'bewoond door de Gez. Verhooven, had do schermut seling plaats, welke ontstond door het on besuisde optreden van den hertog de Lon- gueville, die een der officieren van Aylon neerschoot toen deze het behoud der wa penen bedong. Daar vielen honderden Fransohen en Friezen, daar vond men voor pl.m. 25 jaren geleden bij hefc graven der fundamenten voor een sohuur bij Geerlingshof niet alleen geraamten, maar ook knoopen, ge vesten en degens uit de zeventiende eeuw. Maar er is nog meer. Hoo zou dat kanon beneden Tolkamer in den Rijn zijn gekomen tegenover „de Lindeboom" tijdens den overtocht der Fransohen? Toen bestond het Bylandsche kanaal, waar thans het kanon gevonden werd, nog niet. Zoude dit stuk ook verge ten rijn bij het planten van den vrijheids boom, den meer genoemden „Lindeboom"? In den zwijmelroes der vrijheidsfeesten kan zoo'n kleinigheid wel zoek geraakt zijn. Tweeduizend reoepten. Het „Pharmaceutical Journal" bevat een beschouwing over een reeks van 2000 recep ten, dio sedert Ootober 1907 zijn gereedge maakt in een apotheek te Londen. Er wa ren op deze reoepten 2197 voorschriften geschreven, bevattende te zamen 6531 be- standdeelen (water niet medegerekend). Daaronder waren 1359 drankjes, waarvan 999 uit 1i, 223 uit 5 en 137 uit meer stof fen bestonden. Eén drankje bevatte 81 stoffen behalve water: salïoylas en carbo- nas bismuthi, opium, nux vomica, cascara, cloroform, belladonna, aloë, myrrhe, gen tiaan, enz. Verder had men 125 poedere, 124 zalven, 85 wusch watertjes, 63 „cachets", 60 tabletten, 52 linimenfcen, 42 pillen, 42 oapsulcs, 31 „oplossingen". 29 gorgeldran ken, en voorts emulsies, pleisters, inhala ties, suppositoria, emulsies in gering aan tal. Merkwaardigerwijze slechts één injec tie. Er weiden 179 Engelsche, 84 Duitsche, 41 Amorikaansche en 5 Fransche patent middelen voorgeschreven. De „Lancotf rindt dit een gering aantal op 6531 ingre diënten, en leidt daaruit af, dat de ars praescribcndi nog niet op sterven ligt Op 2197 voorschriften is een getal van 309 pa tentmiddelen intusschen niet zoo geheel gering. („N. T. v. G.,") Half Praag is de vorige week in rop en roer geweekt vanwege een mo dernen dameshoed Omstreeks acht uren 's avonds versoheen er een dame in de Obstgasse cn wilde een daar gelegen kantwinkel binnengaan. Maar rij had niot met den bouwmeester van het perceel gerekend. De winkeldeur was niet op de moderne hcofddracht bere kend. Inderdaad droeg de dame een hoofd deksel van de vierde afmeting. Hoe zij zioh ook draaide en wrong, de hoed kon er niet door. Daar intusschen het feit de aan dacht van do straatjeugd reeds getrokken had en deze dus haar belangstelling aan het geval begon te wijden, vatte de damn een 9nel besluit: ze nam den hoed af en ging blootshoofds den winkel binnen. Doch het was reeds te laat.- Voor do deur had zich inmiddels een memglo van hon derden verzameld, die beide trottoirs en rijweg bezet hield, bcgeerig het iuode>- wonderstuk van zoo nabij mogelijk te zien- Naar Praagsche wijze uitte dio bewonde ring zicli zoo luidruchtig, dat de vrinko1 lier, bang geworden, do ijzeren gordijnen neerliet. Doch 'do menigte week niet; de tram moest haar tocht staken en de politie kreeg handen vol werk, om do mensdhen buiten den winkel te houden. Intussohen had de ongelukkige hoed- draagster door een achterdeur den winkel verlaten. Helaas niefc onopgemerkt, want in een oogenblik had zij een eeregeleido om zich van talloozc-n. Zij vluohfcte in een huis, toen in een rijtuig, maar do koetsier kon onmogelijk de belangstelling dsr snel voetige jeugd ontkomen, hoe snel Êjj ook reed, zoodat do dame ten slotte onder eeas oorverdoovend hoeden-hocra haar woning moest binnenstormen. Goed geweest voor een bioscoop I Vrijgezelle n-b elasting. B i| hefc parlement van. den Amerikoanschen staat Maine is een wetsontwerp ingediend strekkende om een belasting te heffen van ongehuwde mannen boven zokeren leeftijd, Mon weet, dat ook. in Kansas dergelijk» wetsontwerpen op til zijn. Het wetsont werp, dat voor den staat Maine is ontwor pen, is door den volksvertegenwoordiger Campbell gemaakt. Campbell wil een be lasting van 10 dollar heffen van ongetrouw de mannen,, die 30 zijn of ouder en cÜe geen redelijke pogingen hebben aangewend om tot het sluiten van een huwelijk te go- raken. Do opbrengst der belasting zou dan ten goede moeten komen aan jonge-doob- ters, die den leeftijd van 40 hebben bereikt on waen nooit een huwelijksaanzoek wafi gedaan, schoon zij wel genegen zouden zijn goweest, in het huwelijk te treden. De aan hen uit te keeren geldelijke schadeloosstel ling zou ten hoogste 100 dollar 's jaars mogen bedragen. Campbell heeft ook de vraag onder de oogen gezien, wat moet worden beschouwd als een „redelijke poging om tot een huwe lijk te komen". Dat is dan, volgons Camp bell, „het in ernst gedane aanzoek van eiken man, dio niet in een krankzinnigen gesticht verpleegd wordt, en die niet ver oordeeld is wegens eenig onteerend mis drijf." TE UTRECHT. Verleent op zeer billijke ■voorwaarden, onder borg stelling; enz., Credioten aan Landhoifwern en Indantriëelen. Verschaft Isto Hypotheek op landerijen enz. Auont voor Leiden en om- Streken: de Heer: 2185 17 Hoogewoerd 141, Leiden. Rood, roso, blauw en grys Keizer- Jlnnon, per el 10 Cts„ Congo- en Javalinnon */s broed, voor Hemden, 14 Cle., beat wit Katoen 9$ Cts. en 10 CisJaspl Molree 21 Cts., zwaar onopgemaakt Rultjesbont en Poolbont (aan boido z\jden 't zelfde) 22 Cl9. Neemt proef met 8/4 wit Graslinnen 15£ Cis. en prima Keper Zwanen dons l&i Cte., 2 el breod geel Katoen voor lakens 24 Cents en bot welbekende Bordeauxkleurig Dameslakon thans 14 Cts., zwaarste Kettingbont zonder pap 26 Cts, voor Cadeaux heb lk de allernieuwste Katholieke Wandborden voor Aan- nemelingen, zoer breede Vitrage per el 25 Cts., Wollen Sportflanel 14 Cts. en prachtig Blouse dril 17£ Cts., Wollen Sporthemden 70 Cts. Wit- borstels 9 Cts. 3017 28 Toestelgiaaejos 2 Cents. Zeeppoeder Cents. ALGE9IEENË VERGADE RING op llaandag 5 April 1909, 's namiddags te drio uren, ten kantore der Vennootschap 3024 8 Breeetraat 114a. Waar is het beste adres voor de levering aan Bruiloften «n Partijen? Dat is beslist de Slijterij „HET GROOTS VAT", Kraaierstraat 1, hoek Hienwo Rijn. Omdat do conditiën daar eenig »Un, en de kwaliteiten tot de laagste prijzen, nitmnntend goed zl}n en het te veel bestelde (mits niet geopend z\jnde) terng wordt genomen en pCt. korting op Gedieulleerd en 10 pCt. op de Wyuen wordt gegavon, en dan nog Bitter-, Bier-, Cognac- en Wijnglazen gratis in bruikleen. 3029 28 Aanbevelend, VERLOSKUNDIGE, Jan-Blankenstraat, 36 b/d. Holl. Spoor, Den Haag. Spreekuur dagel^ks tot avonds, 10 uren, ook Zondags. 302$ als Vertegenwoordigers voor een nienw artikel. Na gebleken geschiktheid vast salaris. Brieven mot referenties en opgave vorige betrekking Bureel van dit Blad onder No. 3016. 8 Door vertrok naar elders, te koop aangeboden: zuiver ras, Bel gische Herder, ruim 1 jaar oud, is zeer waaksch en voor grootste gedeelte gedresseerd. 8 Br. Bur. van dit Blad No. 8036. „Tcmplnm Saloinonis'', LEIDEN, op 26 Maart tot 8 April a.8.f van verscheidene belangrijke biblio theken, waarby o.a. die van wijlen Prof. Dr. A. C. VREEIDE, hoogleeraar bjj de faculteit der taai land- en volkenkunde van don OoBt-Indlschen Archipel aan de Universiteit te Leideneen groot gedoolto (alles prachtig gebonden en uit de laatste jaren) van de kultuurhistorlsche, godgeleerde, wtiageerigo, economische en letterkundige bookery van wijlen Prof. Dr. IVAN STCIIOU- ElINE, boogleeraar aan de „Ecolo des Langues orientates" te Parys, verder tal van geschiedkundige, topographische en rechts geleerde werken, afkomstig van een bekende patricische boekerij te Leiden, enz enz. i Do catalogus 4800 nrs.) bevat standaardwerken, hand- en leerboeken, tydschriften, plaatworkon, zeldzaamheden en curiosa botroffende Bibliographie Universlteits- wezon. Algemeeue geschiedenis en aard- rykskundo. Anthropologle, othnographio, relsbeschry vingen, atlassen. Godsdienstgeschiedenis Folklore. Geschiedonls van het Oos.ten Afrika, Amerika, Australiö. Europeesche geschiedenis. Noderlandsche geschiedenis en plaatBbeschryving. Rechtsgeleerdheid en staats wetenschappen. Staathuishoudkunde Sociale wetenschappen. Godgeleerdheid en kerkgeschie denis Wijsbegeerte. Oostersche talen. Hoogdultach Engelsch Ne- derlandsche taal en letter kunde Fransch Itali- aansch, enz. Klassieke letteren en geschie denis der oudheid. Kunstgeschiedenis Plaat werken Muziekgeschiedenis, enz., enz. Catalogus gratis vorkrygbaar. Toozending tegen 20 Ots. De verzameling is te zien; Woensdag en Donderdag 24 on 25 Maart. 3036 78 Kassiers en Commissionnaars in Effecten. Telcf. latere. 7558. Delft: Voorstraat 62. Voeren Efiëcten-orders uit aan de Beurzen van Amsterdam, Londen, New-York en Parijs. Verzilveren Coupons. Sluiten Prolongatie. lncasseeren. 902 80 IV AAR2 verkoopt men 3 doozen gr. Globe Poets 10 Cts., Zoolbeslag 30 Cts 86 PuDaisea 8 Cts., 100 stuks Griffols lij Cts., 100 Reuzengriffels 24 Cts., Kap8tokhaken 1 Ct., 8 zakjeR Blauw (groot) 5 Cts., 16 Fietakaarsen 18 Cts., Koifiezeefjes, Notenraspjos, Sponso- doozoü 8 Cts., beste Schoenenboratels 9 Cts., Scharnieren per paar 8 Cts., DeurBchulfjaa 8 Cts., Traproeden 7 Cts., Behangerspykers por pakje 7 Cts., groote Dweilen 10 Cts., myn Ramee Kóusjes 7, 9, 10 en 12 Cts., groote sorteering Portemonnaies, PortretltJsten, Lepels, Vorken 2 Cts., Messen, Scharen, Garen, Band, Haar-, Kuif- en Zykammen, Speelgoederen, Byouterieön, enz., voor spotpryzen, best Kousen-Elastiek per el 6 Cts., 2 Karpetpunaises 1 Ct., groote sor- teeriDg Toiletzeepen Sakdbrs Sun light Zeep 16 Cts. per pak. Alleen Bazar „Centraal", Haart.straat 170, h. Paradijssteeg. Groote Closotrollen 6 Cts. 8037 26 een BOERENWONING met Stal voor 18 Koeien. Uitste kend gelegen voor een koopman. Br. fr. lett. G G a./d. Boekhandelaar J. G. BAART, Oud8hoorn. 8039 7 Zaterdag 20 Maart, des voormiddags eiff uur, zal de tweede veiling gehouden worden m het perceel Oude Rijn No. 3. Uitgaande v/d. ónderafdee- ling Leiden en Omstreken der V. P. fJ. De Eieren zullen op zuiver heid worden onderzocht en gestempeld zpn |r--vi Verdere inlichting te beko men aan het Kantoor Oude Rijn 8 en 13. 3019 19 DE VEILIHGS-COMMiSSIE.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 6