No. 14917 Donfl^F^ng October. A0. 1908. (§eze i€eurant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit da „Staatscourant.'' Gemengd Nieuws. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weok 9 Centei per 8 maanden 2 2 2 f 1.10, Balten Leiden, per looper en waar agenten gematigd eljn 1.30. Franco per poet1.65, PRI.'S DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 Tegels /1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën tan 30 fwoorden 40 Oentscontant; elk tiental -woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt f 0.05 bereken d. Leiden, 3 October. Wij vernemen, dat de eerste luit. J. van Kaathovcn, van het 4<le rog. inf. alhier, dio ivoor ócn jaar was gedetacheerd bij het Bruns- fwijksche infanterie*-regiment No. 92 te Brunswijk, hoewel die detaeheering is ge- ëindigd, nog niet alhier is teruggekeerd en nog een maand, in het buitenland zal (vertoevm, ingevolge beschikking van II. M. de Koningin. Do lsto luit. J. M. van den Oudendijk (Pictcrse, van het 4do rog. infanterie te •Leidenis voor zes maanden gedetacheerd bij het 3de reg. huzaren te 's-Gravenhage. In dc vorgadering van het bestuur van ücn Ncd. Voetbalbon., te Amsterdam werd In de militaire propaganda-commissie o. m. benoemd in de vacature voor Westelijk Elf- ibal-commissie de heer A. J. Bronkhorst, te iLeiden Door den commandant der marine te lAmsterdam werd o. a. aanbesteed: de le- vering van versch rundvlecsch ten behoeve van de zeemacht te Amsterdam, Willems oord eu Hellevoeteluis en voor 't personeel bij do Kweekschool voor Zeevaart te Lei- 'den god. 1909. Ingekomen 12 biljetten, ifclinsle inschrijver A. v. d. Linden, aldaar, 61.90 p. 100 K G. De Minister van Landbouw, Nijverheid ën Handel heeft zich gisteren voor slechts enkele dagen naar het buitenland begeven Do aanstaande verplaatsing van den gezantschapsraad' jhr. Van der Goes in die hoedanigheid van Berlijn naar Londen, zal, verneemt men, tevens gepaard gaan met pijn vervanging te Berlijn door jhr. Van Yrixlenburoh, thans gezantschapsraad te Weenen. Men verzekert, dat het plan bestaat te tïheveningen een derde kerk van de Ned.- erv. Gem. aldaar te 6tichten, waartoe men het oog zou hebben gevestigd op een terrein tusschen de Stóvin- en Neptunus-, fctraten. In de gisteren gehouden Raadsverga dering te Delft word na eeu vijftal stem mingen tot tijdelijk wethouder gekozen de heer C. M. J. A. Straman, ter tijdelijke ver vanging van den heer J. Post van der Burg, 'die ziek is. 0)3 voorstel van den heer J. van Aggelen Svcrd besloten om gedurende den aanstaan- Öcq winter voor het Werkloozenfonds hoog stens 1000 beschikbaar te stellen. Na korte ongesteldheid is te Rotterdam 44 jaar oud, overleden dr. L. van 't Hoff, aldaar geacht geneesheer. De nu overledene was gedurende een paar «aar tot 1894 als twecde-genocshcer aan het krankzinnigengesticht te Botterdam vetbonden, in welk jaar het gesticht in een doorgangshuis werd veranderd en daardoor de betrekking van tweede-geneeaheer kwam te vervallen. Hij was tot zijn dood ook leer aar in de scheepshygiëne aan de Zeevaart school te Rotterdam. Geref. Kerk. Bedankt is voor Delft door ds. R.,E. Sluiter, te Murmerwoude. Te Zaandam heeft ds. L. J. Blansoh QEIenkemans, presikant bij de Nod.-Herv. Gem. (Oostzijde), zijn 25-jarigo Evangelie bediening herdacht. Z. K. H. de Prins wordt a.s. Maandag uit Duitschland op Het Loo torugverv acht. Heden herdenkt dr. H. G. A. Leignes Bakhoven, rector aan het gymnasium te Deventer, den dag, waarop hij 40 jaren ge leden als leeraar in de ouclie talen aan deze inrichting voor het hooger onderwijs ver bonden werd. Bij de gisteren gohoudeii horstemming voor den Haarlemschen Baad werden voor de vacature-Van jjinden Tol 1914 stemmen uitgebracht, waarvan 35 van onwaarde. Dc heer J. W. Florijn (anti-rev.) verkreeg 815 stemmen, de heer dr. G. Timmer (lib.) 1064, aoodat dr. Timmer gekozen is. Voor de va- oature-mr. Miedoma werden 1902 stemmen uitgebracht, waarvan 42 van onwaarde. De heer J. Schreuders (lib.) verkreeg 1092 stem men en dc heer A. H. Smulders (kath.) 786, koodat gekozen is de heer J. Schreuders. Het hospitaalkerksciiip ,,De Hoop" is Dinsdagnamiddag te Grimsby binnengoloo- pon. Alles wèl aan boord. Tot leeraar in de wiskunde te Valparai so is benoemd de heer L. R. Doorman, lsto luit. der veld artillerie te Bergen-op-Zoom. De heer L. G. Hezenmans, te 's-Horto- gCTibosoh, herdenkt hc-den den dag, waarop I ihij 50 jaar geleden den heer L. Veneman op- volgde als architect bij de restauratie van de Sint-Jnnskerk aldaar. Ic de te Barnevold gehouden Raads vergadering werd o. m. eeu adres behan- wld van do. J. H. Houtzagers, predikant bij de Gereformeerde Gemeente te Koot wijk, waarin hij, mede namens alle inge zetenen van dat plaatsje, verzocht in het vervolg vrijgesteld te worden van hot be talen van hoofdelijken omslag, en wel om reden de Raad dezer gemeente tweemaal afwijkend beschikt heeft op een verzoek van hem om een verbindingsweg tusschen Koot wijk en dé harde wegen, eveneens te doen verharden. Mocht de Raad echter meenen hem in 1909 wederom to moeten aanslaan, dan sal hij zoo vrij zijn de betaling te wei geren. Bij eon eventueels vervolging kan dan tevens in hoogste instantie worden uit gemaakt, of hot billijk is iemand wel in de lasten, doch niet in de lusten van een ge meente te doen deelen. De voorzitter, de heer W. baron van Na- goll, zeido hot te betwijfelen, of het op den weg van een predikant ligt, aan zijn ge meentenaren hot voorbeeld te geven, zich tegen bestaande wetten to verzetten. Het adres werd hierna voor kennisgeving aangenomen. Gisteren vierdo notaris Yan Doorn bo Amsterdam zijn 25-jarig jubilee. Hoezeer men bij de B.-S. bezuinigen wil, zegt de ,,H. Ct." kan weer blijken uit een circulaire van dcu Conlralon Dienst, die luidt, dat personeel, dat een dienstwo- ning l>ewoont, zonder dat zulks in verband met de betrekking noodzakelijk is, voortaan daarvoor niet meer 10 pOt. der bezoldiging zal hebben te betalen, maar den geldenden huurprijs. Do maatregel zal geen terugwer kende kracht hebben. Yan den andoren kant wordt echter over wogen de maxi mum-bezoldiging der hoofd conducteurs te brengen van ƒ2.75 op ƒ2.95 per dag. In het gebouw der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te Amsterdam zal vanwege het departement Amsterdam van deze Maatschappij een cursus voor moe ders worden gehouden. Leider van den cursus is de heer J. Starcke, arts. In zes avonden (eenmaal per week, telkens onge veer een uur) zal het voornaamste van de zuigelingen verzorging worden besproken. Tor toelichting zullen o. a. oudorwetsohe om nieuwerwetse he zuigclingenkleeren wor den vertoond, en zal het gemakkelijker aankleeden met dev.c laatste aangetoond worden. Donderdag 15 dezer begint de cur sus, die kosteloos voor jonge vrouwen en moeders toegankelijk is. Ev -Lutherscbe Kerk. In de vaca- ture-dr. Poolman, te Haarlem, is het vol gende drietal opgemaakt: ds. Lenderink, te Klampen: ds. Hoevers, te Breda, en ds. De Meyere, te Amersfoort. B en Wb. van Middelburg stellen den Raad voor een leening aan tc gaan van 45,000, ten behoeve van de ambachts school, tegen een rente van 4 pCt. of zoo veel minder als zal kunnen worden be dongen, met jaarlijkscho aflossingen van 2000, te beginnen in 1909. Do leening, grocrt 55,000, rentende 4 pCt., door de gemeente Medomblik aange gaan, ten behoeve der gasfabriek, is tegen den koers van 100 pCt. overgenomen door oen financier te Purmere-nd voor rekening van derden. Hot stoomschip Vondel, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 7 October van Suezde Neptunus, vertrok 6 Oct. van Palermo naar Amsterdamde Q l>e- r o n arriveerde 6 Ootobor van Amsterdam te Kopenliageu; de Pluto arriveerde 7 Ootober van Amsterdam te Rotterdam; de Wilis, van Rotterdam naar Batavia, ar riveerde 7 October te Marseilledo S a J a k, van Batavia naar Rotterdam, is 7 October Dover gepasseerddo Hossen vertrok October van Batavia uaar Amsterdamdo Castor arriveerde 7 October van de Middell. Zee te Amsterdam; de Prins Willem II, van Paramaribo naar Am sterdam, passeerde 5 October St.-Michaels; de Kronprinz, uitreis, arriveerde 6 October to Dclagoabaai; do Timor, van Amsterdam naar Java, arriveerde voor 6 October to Singapore; de Oeres vertrok 7 October van Amsterdam naar Rotterdam; de Bielefeld vertrok 5 Oct. van Ma kassar naar Java. AALSMEER. In do Raadsvergadering werd mededcoling gedaan van een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt voorgesteld do jaarwedde van den gemeen te-ontvanger te verhoogen. Besloten wordt dit schrijven bij de Gemeentebegroot.ing voor 1909 te behandelen. Tot hoofd van het herha 1 ingsondorwijs aan do o. 1. s.oliool, Wijk IV, (Kudelstaart.) werd benoemd de heer P. Stuurman en tot onderwijzeres in de handwerken mej. A. Kemp. Tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur werd benoemd do heer J. Eveleens. Het comitó, dat zich to Aalsmeer heeft gevormd tot het verkrijgen van electrisch licht, ver zocht den Raad een commissie uit zijn mid den to benoemen, om met haar samen te wenkcu. De Raad nam het adres voor ken nisgeving aan. Tot hoofd der openbare la gere school. Wijk II, (dorp) wordt met in gang van 1 December e. k. benoemd de hoer R. I. Klaren, onderwijzer te Haar lem. De gemeente-rekening, dienst 1907, door een commissie van drie leden onder zocht, en in orde bevonden, wordt vastge steld in ontvangsten op 44,091.33 en uitga ven 44,302.85$. Nadeelig saldo 211,52$. HAZERSWOITDE Gistermiddag, te 4 u. 30, daalde in onze gemeente neer een ko lossale en sohoone luchtbal Ion, De luchtrei zigers, de heeren Le Olóment de Saint- Marcq, kapitein der genie, en Ooppens, tweede luitenant bij dat wapen, dienden zich op het land van Alkemado in het Riet land aan als Belgische „aëroetiers", die 's morgens om elf uren te Antwerpen wa ren opgestegen. De luchtsohippera vonden hot terroin fe Boekoop, waar bij neerdaling groote schade in de kweekorijen kon worden aangebracht, minder verkieslijk en wisten in hot. Rietland te landen. Behulpzame handen waren onmiddellijk gereed om den noodigen bijstand to verlee- nen en hoewel men er niet anders dan per schuit kon komen, krioelde het rondom den ballon van kinderen en opgeschoten jon gens. Do heeren Clement en Ooppens waren blijkbaar in hun nopjes, dat ze zoo geschikt waren neergekomen en verklaarden met ze- zekere voldoening, dat ze ook Vlamingen" waren en dezelfde taal spraken als wij. Een zoon van mej. de wed. Yan Dorp, wonende in de nabijheid', bracht den ballon en de beide heeren tegen halfacht op een wagen naar het station am de terugreis te aanvaarden. De namen van do helpers wer den genoteerd. KATWIJK AAN ZEE. Gisteren heeft Katwijk aan Zee zijn Neerbosoh-avortd ge had. Te vijf uron arriveerden do acht en twin tig weezen met hun geleiders. Zij worden door den oudsten predikant der Ned.- Horv. Gemeente van do tram gehaald en naar de „Zaai" aan dc- Voorstraat geleid* waar zij heerlijk zijn onthaald. To zee uren ongeveer begon do kerkklok voor de eerste maal te luiden en daarmee begon do toeloop naar de Herv Kerk. Reeds geruimen tijd vóór den aanvang der 1 uitvoering was het groote, ruime kerkge bouw, dat voor een twee duizend mensohen is ingericht, dan ook stampvol. Do ver- wachting, door ds. Sohrijvor uitgesproken in ,,Hot Oosten", dat er te Katwijk aan Zee veel belangstelling zou wezen, was due niet beschaamd. Te zeven uren kwamen de weezen het kerkgebouw binnen en namen ze hun plaats binnen het doophek in. Ds. C. Plug, wion verzocht was do sa menkomst te openen, botrad den kansel, heette do aanwezigen welkom en zette dui delijk uitcon, waarom men was samengeko men. Hij ging daarna voor In gebed en ver zocht vervolgens aan te heffen Psalm 68 vors 3. Toen was do beurt aan de weezen. Zij hebben rich flink van hun taak ge kweten en aan do gespannen verwachtingen rnimschooto voldaan. Toen het eerste gedeelte van het pro gramma was afgewerkt* betrad de predi kantedirecteur, dé. J. Schrijver, den kan sel, om enkele medodeelingcn aangaande de sriohting te Ncorbosch te doen. Gedurende de collecte, die door ds. S. warm was aanbevolen, deed zich hot fan farekorps dor woezen hooren en voordat het. programma geheel was afgewerkt, sprak do directeur nogmaals een woord. Nadat door allen was aangeheven Psalm 134 vers 3 en Gezang 43 vors 6. sloot ds. A. J. van Wijngaarden dé zeer wel geslaag de bijeenkomst. LISSE De verkiezing van een lid-pa troon voor de Kamer van Ai*boid voor do Bloembollencultuur te Hillegom. waartoe ook doze gemeente behoort, zal plaats heb ben op Dinsdag 10 November en do her stemming zoo noodig op Dinsdag 2-1 No vember 1908. Alhier doet het gerucht de ronde, dat er plannen bestaan om het oude buitenver blijf ,,'t Huis ter Beek" aan den Beek weg, laatstelijk Jiewoond geweest door den heer Wisboom vau Giescnda-m, in te riohten voor een R.-K. weeshuis. Indien deze plannen vaste vormen moch ten hebben, is het zeer jammer, dat do bossohen, bij dat huis belioorend, dezen winter zijn uitgerooid. ZEGWAARD. Door do Mij. „Nutrioia", ■alhier, is aan het gemeentebestuur vergun ning gevraagd tot het oprichten van een smederij op een perceel grond aan den Mo lenweg bij de fabriek, Sectio C. No. 1002. Bezwaren daartegen kunnen worden inge bracht ter secretarie op Dinsdag 20 Oct. a.s. des namiddags te vijf uren. Bij kon. beoluit is met ingang van 1 De cember 1908 opnieuw benoemd tot school opziener in het arrondissement Rotterdam IV, J. H. van Westendorp J.Dzn,, te Schiedam ie: la. aan don luit.-kolonel J. D. C&- merling Helmolt, van het wapen der cava lerie, alsmede aan den majoor T. H. L. Leclcrcq en den kapitein G. 0. Grefc, bei den van het wapen der infanterie, allen op nou-activiteit-, met ingang van 15 Oc tober 1908, ter zake van lichaamsgebreken, onder toekenning van pensioen, eervol ont slag uit den inilitairon dienst verleend; 2o. het bedrag van het pensioen vastgesteld voor don luitenantekolonel Camerling Hel molt-, voornoemd, op 1800 gld. 's jaars; voor den majoor Leclercq voornoemd op 11?0 gulden 's jaars; voor den kapitein Grofo, voornoemd, op 1525 gld. 'b jaars is mot ingang van 1 November 1908 be noemd tot directeur van hot poste eu tele graafkantoor te Oulemborg, A. G van Oldenharaeveld, genaamd Witte Tullingh, thans in gelijke betrekking te Brielle Bij koninklijk besluit zijn pensioenen ver leend aan D. E. Olivier, referendaris bij het Departement van Binnenlandsebe Za ke, 2241 gld. G. J. Vos Azn., directeur van eai leeraar aan do R. H. B.-S. te Ber- gen-op-Zoom, 2436 gild; J. 0. Knoest, leeraar aan het Erasmiaansoh gymnasium, to Rotterdam, 1943 gld.E. C. 0. Eshuys, leeraar aan de middelbare school voor meis jes, te Haarlem, 1067 gld.dr. E. H. Groen man, directeur en leeraar aan do H.-B.-S. met 5-jarigen cursus te 's-Gravenhage, 2819 gld.J. D. van Noppen, leeraar aan de ccreto H. B.-S. met 3-jarigen cursus te Amsterdam 2200 gld.dr. J. M. A. Kramps, directeur van en leeraar aan de R. H.-B.-S. te Roermond, 2516 gld.; A. A. Rueck, concierge aan de R. H.-B.-S. te Sap penneer, 503 gld.; dr. H. J. Nassau Noor- dowior, rector van het gymnasium te Delft, 24C0 gld. J. J. Poortman, leeraar aan dc R H.-B.-S. te Deventer, 386 gld- «1 als leeraar aan de burgeravondschool te Deventer, 303 gld C. van der Boom, on derwijzer aan een openbare lagere school te 'a^Gravenhage (Zuid-Holland), A000 gld. L. Gerhardt, hoofd ecner openbare lagere school te Utrecht (Utrecht), 1600 gld. 0. W C. van Yeon, onderwijzer aan een bijzondere lagere school te Rotterdam, 134 gldD. Beaomer, onderwijzer aan een openbare lagere sohool to 's-Gravenhage (Zuid-Holland), 876 gld.G. Huges, hoofd ecner openbare lagere sohool tc Amster dam, 1478 gld. N. Moerel, onderwijzer aan een bijzondere lagere school te Delft, 510 gld.A. F. H. Reighard, directeur der bij zondere kweekschool voor onderwijzers te Echt, van de St. Josephsvereeniging van het bisdom Roermond, 1710 gld Bij resolutie van don minister van ko loniën rijn P N. Degens, Th. C. van Wijn gaarden en W H D. do Jongh gesteld tor beschikking van den gouverneur-generaal van Nederliandseh-Indiö om als ingenieur bij het. mijnwezen daar te lande te worden geplaatst. De laatste nachten heeft het al aardig gevroren, of eigenlijk onaardig, want er zijn al tuinders, die over schade klagen. Do verlenging van den Scho- veningschen strandmuur van ,,Zoerust" af tot de Yisscher.shaven nadert haar vol tooiing. Reeds is do muur over de gansche lengte opgetrokken, en bijna do helft afgo- dekt. met de dekstukkendo bestrating moet nog geschieden. Er zijn drie opritten en drio trappen in aanwezig. Het eindstuk is verbonden met de havenboglooiingen. Een verbindingsweg van den strandmuur naar de haven wordt gegraven. Een zeer ernstig feit heeft zich aan het postkantoor (afdeeling qui- tanties) te Amsterdam voorgedaan. Een ambtenaar, dio met verlof afwezig was, is na het verstrijken van zijn vacantie niet teruggekeerd. Dit heeft aanleiding gege ven tot een onderzoek, waarbij is gebleken, dat de man zich geruimen tijd aan verval- sching van borderols en afrekeningen heeft schuldig gemaakt. Men spreekt van een bedrag van 30,000, dat door hem door handige vervalsohing zou zijn gepleegd. Omtrent dit geval van verduistering aan hot postkantoor te Amsterdam meldt men ons nader, dat de naam van den verdachte is D. de Yries, oommies dor posterijen en telegraphic 4de klasse. Het totaal bedrog der verdui storingen, bot voor zoover nu be kend, is f 23,000. (,,Hbld.") Een arrestatie. Mo 11 herin- hort. zieh de inbraak in den goud- en zilver» smidswiukel van den heer 'Pampus aan de Leidseliestraat te Amsterdlam, waar voor een kapitaal van bijna f 20,000 aan gouden en zilveren goederen ontvreemd werd; ook hoe de politie voor ongeveer vier weken een der vermoedelijke daders op het spoor kwam. Bij een winkelier waren toen gouden broches, eto. te koop aangeboden, waaraan de diamanten ontbraken. De winkelier toonde toen dö voorwerpen aan don heer Pamjms, die ze positief als zijn vroeger eigendom herkende én terugkocht. De ver- koopcr had de domheid begaan, een der voorwerpen af te leveren in een apothekors- doosje, waarop de naam Vos stond te lo zen. Van de familie Vos, wonende Staring- plein, werd toen aanstonds één zoon gear resteerd. Dezer dagen vervoegde zich, naar het ,,Hbld." verneemt, een bejaard heer bij een van de Amsterdamsche transportonderno mingen en stelde zich voor als de heer Van Eist, die naar Brussel wilde verhuizen. Bezwaar om, zooals gebruikelijk is, de helft der transportkosten vooruit le storten, had hij niet, en bij de transportonderneming bestond niet het minste wantrouwen. Maandagochtend was de inboedel, di eveneens den indruk gaf, dat men met een flink gezin te doen had, reeds geheel en al de tapissière gepakt, toen de officier van justitie mr. De Jong ten tooneele verscheen en order gaf t-ot ontladen. De familie, die verhuisde, was nl. niet de familie Yan Eist, doch cüe familie Vos, waarvan zich een zoop nog altijd in preventieve hechtenis bcvindf. Verdachte voorwerpen werden echter niet gevonden, zooals wellicht wel kon worden verwacht. Zelfs indien men voorwerpen naar elders heeft te verzenden, dan bestaan of nog wel middelen om dit op minder in het' oog looponcle wijze te doe 11 geschieden. Zoo wordt vernomen, dat de Vossen, die aan de Jacob-van-Lennep-kade eenigen tijd een woning gehuurd hadden, waar dag on nacht de kachel brandde, o. a. zich reeds eenigen malen p?r automobiel naar Parijs hebben begeven. De inboedel mocht weder in de tappissiè- re worden gepakt en is thans reeds te Brus sel gearriveerd. Doch wie niet tc Brussel arriveerde, dat was een der zoons, naar schatting 24 a S? jaar oud, dio met een overjas over den arm en een wandelstok in de hand zich ter plaat se bevond, en door de rcchcrrbeurs, vier in aantal, werd gearresteerd' en geboeid werd weggebracht. Een andere zoon wist nog te ontsnappen. Hec\?nooh.tend zou het Verhoor aanvan gen en ook de heer Pampus is gedagvaard, Nog kwam het ,,Hbld." een inte: os&ante bijzonderheid in verband met de inbraak ter oore. Ecnige dagen vóór den diefstal kocht een heer sigaren in een winkel, eeinige huizen van dien heer Pampus, beLaiige»vl- lend informecrend, waarop de huize-1» van achter uitzicht hadden. Niet onmogelijk, dö deze sigarenhandelaar alsnog met den nu gearresteerde zal worden geconfronteerd. „H e t N. v. d. D." meldt, dat van heden af ook in den Hollands .hen Schouw burg to Amsterdam het afzetten van da meshoeden in stalles, parket en parterre verplichtend is gesteld. In de vorige week, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, is tc Hock-van- Holland op drie plaat ren ingebroker., te weten: ten huize van een melkverkoopr-r, op een sleepboot en in het kantoor van een daar gevestigd abattoir. Bij den melkver- kooper worden verschillende goin' m en zilveren lijfsieraden gestolen, o. a een gouden halsketting met dito kruis, bezet met juweelon; gouden ringen, oorknoppen, horloges, en ook kleeding en schoenen; op de sleepboot een Engelsche scheepsklok en kleedingstuikken, en op het kantoor van het abattoir, waar men door een raam naar binnen klom, eenig gold en vers< bil lende jassen. De recherche van het hoofdbureau van politie te Rotterdam kreeg er do lucht van dat. van het gestoleue te Rotterdam een en ander beleend was, en spoorde in een huis van verkoop met recht tot wederinkoop op de Delft-schevaart eenige der bij den raolk- verkooper gestolen sieraden op en bij e6a goud- en zilverkashouder in dezelfde straat, den gouden halsketting met het gouden kruis. Dit gaf aanleiding tot de arrestatie van den 24-jarigen L. K, in de Peperstraat woonachtig, die uit zijn bei gelicht werd. Hij werd voorloopig naan het hoofdbureau op het Haagscheve^r go- braoht. Zijn aanhouding had die van ee bewoner van hetzelfde huis, zekeren J. M R., tot gevolg. Macr terwijl d- inspecteur dor recherche deze arrestatie met rijr rechercheurs bewerkstelligcle, kregen twee medeplichtige inbrekers, die zkh bij J. M.- R. in een bodstede verborgen haddon, d<? gelegenheid uit oeu raam op een plat te. springen en door eon aangrenzend huitf een goed heenkomen te zoeken, de Zand» straat in. Deze J. M. R. weigerde aan dé politie, bij hem huiszoeking to laten ucen. Zoodra do rechercheurs deze ontsnap' ping gewaar werden, werd er jacht cp dA vluchtelingen gemaakt. Het ging de Zar d- straat in en verschillende zijstraten door, totdat men beiden ten slotte in do "Westd Wagenstraat greep. De beide vluchteRo" j gen zijn de 2ö-jarige P. N., een bekend re- ciclivisf, en de 17-jarigo H. W.rij rijtt j zonder vast woonverblijf. I Op het hoofdbureau van politie, waar I allo vier voorloopig opgesloten rijn, Heb"

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1