n". I9U8. tfeze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Offieieele Kennisgeving. DltANKWl/r. i No. 14907 Zaterdag SO September, leidsch DAGBLAD PRIJS DKZKB COÜBANTi Voor Leiden pel week 9 Oeotei per 8 maanden 1.10. Bciten Leiden, per loopei en waar agenten gevestigd rijn i 1.30. franco per post1-65. PRL7S DER ADVERTENTIES Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën tsd 30 woorden 40 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoa83eeren wordt 0.05 berekend. lnkom»teiibela.stiDg. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen m herinnering, dat met 30 Sept. k. de .3de termijn vervalt van de Inkom stenbelasting, dienst 1908, en dat alzoo op den lsfcen October a.s. minstene 3/6 gedeel ten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden lil-, om, ter voorkoming van vcrvolgings- l losten, tot de betaling van het verschul digde len kantoro van den Gemeentc-Onfc- R anger over te gaan. 3 iu rgc.mcester en Wethouders voornoemd, H. C'. JUTA, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 September 1908. Verkiezing. Burgemeester en W houders van Leiden, brengen ter kennis van de kiesgerechtigden, )dat do herstemming ter verkieziug van ecu plaatsvervangend lid van de Commis sie van Onderzoek, bedoeld in artikel 22 van. het Reglement voor de werklieden in dienst id<*r gemeente Leiden zal plaats hebben op (Vrijdag 2 October 1908 van des voormid- tiags 9 tot 12 uren. De herstemming heeft plaats tusscben J. Beeniskeik cn J. van Welzcn. Bii nremeester en Wei houders voornoemd, H. O. JUTA, Weth., lov o-Burgemecstor, VA.N HEYST Secretaris. Leiden, 26 September 1908. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artt. 12 en 37 uer Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door J J. BULTERS, restaurateur, wonende ie (Lcidcü, een verzoekschrift is ingediend, t>m verlof voor den verkoop van alcohol- tioudendcn, anderen dan sterken drank, ivoor gebruik ter plaatee van verkoop, in flo Oraanbeurs en daarachter gelegen zaal Jvan het perceel Nieuwe Rijn No. 20. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, weth. loco-burgem. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 September 1908. KENNISGEVING. M 8 L B T 8 E. ^Waarschuwing tegen kwade prak tijken in zake keuring vau lotelingeu. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gelezen hebbende de circulaires van den Commissaris der Koningin in do provin cie Zuid-Holland, dd 25 Juni en 5 Septem- fcci 1.1., A, Nos. 3371 en 5020 (2de afd.), [waarbij o a. wordt medegedeeld, dat den {Minister van Binnenlandsche Zaken geble ken. is, dat er nog steeds personen zijn, die j©r hun werk van maken aan lotelingeu, te- ton betaling van een som gelds, hulp aan ïe bieden, ten einde hun ongeschikt-verkla- {ring voor den militie-dienst te verkrijgen; Waarschuwt met nadruk de militieplich- ligeu dezer gemeente tegen de praktijken yau vorenbedoelde personen en brengt hun evenzeer met nadruk onder het oog, dat de bemoeiingen dier personen in geen enkel opzicht tot afkeuring van den loteling kun- fhen leiden, terwijl de raadpleging van die personen den loteling slechts financieel na- 1deel kan berokkenen. Tevens wordt de aandacht van belang hebbenden gevestigd op het bepaalde in au 206 van het Wetboek van Strafrecht, luidende aldus: ...Met gevangenisstraf van ten hoogste ftwoe jaren w<r*^t, gestraft: lo. hij, die lich opzettelijk voor den jdienst I ij de militie ongeschikt maakt of laat maken; 2o. hij, die een ander op diens verzoek Jbpzettelijk voor den dienst ongeschikt taan kt. Indien in het laatste geval het feit den flood ten gevolge heeft, wordt gevangenis straf van ten hoogste zes jaren opgelegd." De Burgemeester voornoemd, H C. JUTA, Weth. lo -Burgemeester. Leiden, 26 September 1903. Tevredenheid over de verbree- <iing van de Paardensteeg, met een oj merkiug. Met dó verbreeding van de Paardensteeg is men nu reeds zoo ver gevorderd, dat 1de schuttingen konden worden afgebrokeu, 'de tramrails verlegd en de tram sedert eenige dagen de eigenlijke Paardensteeg ivoor het overige verkeer vrijlaat. Men ziet, nu dc schuttingen verdwenen Jajn, hoe ruim er de passage zal worden, en tevens hoe royaal het werk is uitge roerd. Het is er nu geen steeg meer, zelfs de naam „straat" zou daarvoor niet meer passen. Men noeme het daar in het vervolg zonder grootspraak kade. En onze vroede vaderen bedenken er nog maar eens een mooicn naam bij. Wij hoor den dezer dagen reeds den naam Konin- gin-Emma-Kade noemen; zeker in ver band met het feit, dat H. M. de Koningin- Moeder dit jaar haar öOsten verjaardag vie-rde. Doch dit daargelaten als iets voor later zorg, het verheugt ons, dat we reeds nu zooveel betuigingen van tevredenheid over de verbreeding hoorden, ook al weet men, dal het werk met de daaraan verbon den onteigening heel wat geld heeft gekost. Voor wie echter mocht meenen, dat door dit werk de lasten voor het heden zeer aan merkelijk zullen worden verzwaard, willen wij opmerken, dat dit niet het geval is. Voor zulk een werk, waarvan de verre na geslachten ook zullen profiteeren en dank baar zijn, mocht natuurlijk op eenigszins langen termijn worden geleend, zoodat het tegenwoordig geslacht daarvoor slechts de rente met eenige aflossing zal hebben te be talen. Wie na ons komen en er ook van genieten, mogen eveneens nog een deel der lasten dragen. Ongetwijfeld zullen zij dan ook voltooien, wat wij zijn begonnen, door het Kort-Ra- penburg te overwelven. Want juist nu de nieuwe kade daar zoo breed en ruim voor ons ligt, komt het trechtervormig Kort- Rapenburg ons al bijzonder smal on aan het eind te 'emal voor. Kan men aouden we willen vragen het denkbeeld, door den heer Zaalberg in Den Raad aangegeven, door verbreeding van de Noordeindsbrug de passage om deft hoek bij de B reestraat niet nog wat verrui men? In ieder geval moet men een leelijken sta-in-den-weg, dien zwaren ijzeren paal ten behoeve der elcctrische verlichting er ge plaatst, daar wegnemen, dunkt onS. Leiden, 26 September. Eet kiescollege der Ned'.-Herv. Gem. alhier, heeft gisteravond het volgende drie tal predikanten (vac.-ds. De Hoest) gefor meerd: dr. J. P. do Bie, te Arnhemds. M M. den Hertog, te Hillcgom, en d'r. E J. W. Posthumes Meyes, te 'a-Gravenhage. Bij de Evang.-Luth. Gem. alhier is be roepen ds. J. H Grottendieck, te Dor drecht. Gistermorgen, na afloop van de gewo ne rol, vóór den aanvang der pleidooien, nam 's Hoogen Raads president, mr. F. B. Oomnck Liefstiug, met een kort woord.' af scheid uit zijn ambt, zijnde dit tooh de Laatste zitting waarbij Z.E.H.A. na een lid maatschap van ruim 37 jaren, den voorzit- tersstoel van den Hoogcn Raad innam. Behalve de loden van den Hoogen Raad, het parket en griffier en het daarbij be- hoorend personeel waren de leden der balie in grooten getale opgekomen en merkte men verder op do minister van Justitie mr. Nelissen, de oud-ministers Loeff en Rink, den oud-subst.-griffier mr. Ermering. Mr A. P. Th. Ey8sell sprak als oudste raadsheer Voorts proc.-gen. mr. T. Noyon en namens de balie mr. B. M. Vlielander Hein Op de voordracht voor onderwijzeres aan een 6chooi to Assen komt voor raoj. M de Groot, te Noord wijk. B. en Ws. van 's-Gravenhage deelen den Gemeenteraad mede, dat aan den oud- wethouder G. de Wijs een jaarlijksch pen sioen van 2000 is verleend. Geref. Kerk. Bij de Gcref. Gemeen te Utrecht is het navolgende drietal gefor muleerd voor de vorvulling van de vierde predikantsplaats, ds. P. A. E. Sillcvis Sraitt, pred. te Rotterdam; ds. H. C. van den Brink, pred. te Rotterdam, en ds. J G. Meynen, pred. te Vlaardiugcn. De heer J. Sclioltcns heeft met ingang van 1 Januari eervol ontslag aangevraagd als hoofdingenieur van don Provincialen Waterstaat van Noord-Holland. („O. H. üt Naar ,,Hct Centrum" verneemt, be staat het plan, in of nabij Roermond een retraitehuis voor vrouwen op te richten. Bij de batterijen van het lsto reg. veld artillerie te Amersfo^.c, bij de 2de en 3de batterij van het 2de reg. veld-artillerie ie 's-Gravenhage, bij de batterijen van dat korps te Leiden, ©n bij de batterijen van het 3de reg. veld-artillerie te Breda, gaan lieden de miliciens der lichting 1905 met onbepaald verlof. De Minister van Justitie brengt ter kennis, dat moet worden vervuld de be trekking van djunct-direet©ur voor den landbouw bij de Rijkswerkinrichtingen Yeenhuizen. {Sollicitanten naar gemelde betrekking zullen zich vóór 10 October a.s. bij geze geld eigenhandig geschreven request hebben te wenden tot voornoemden Minister. Nadere bijzonderheden komen voor in de „Sts.-Ct." No. 226. Mr. E. H. Karsten zal met ingang van 1 Januari zijn functie van vioe-presi- dent van het ArnhenVoc9ie Gerechtshot neer leggen. Mot l October a.s. zijn bij het Hoog heemraadschap Delfland benoemd tot op zichter te Maassluis, de heer G. Stolk, thans oprichter te Delft, en tot opzichter te Delft de heer A. Lodder Nz., thans op zichter-teekenaar bij Delfland, te Delft. De bekende cargadoor en reever, de heer Jos. de Poorter, is te Rotterdam m den ouderdom van 71 jaren overleden. De hoofddir .e van het Instituut voor Doofstommen heeft aan H. M. de Ao- ningin een adres gericht, waarin het gear gumenteerd en onder verwijzing naar reeds verkregen resultaten van onderwijs on naar het buitenland, verzoekt die maatregelen te doen nemen, welke kunnen leiden tot de spoedige invoering van den leerplioht voor doofstommen in ons land. De firma J. H. de Bussy, te Amster dam, heeft een praotiech tarief der bin nenlandsche porto's, om in kantoren op te hangen, uitgegeven. In ,,De Bode", orgaan van den Bond van Ned. Onderwijzers, is opgenomen het begin van een rapport, opgemaakt door een oommissie uit het hoofdbestuur, naai- aanleiding van de besprekingen in de af- deolingen van den Bontli betreffende wen- schelijke wijziging der wet op het lager on derwijs. Ten aanzien van da leerstof is de conclu sie De meerderheid wenscht: lo. geen ver meerdering van het aantal vakken, eer ver mindering; 2o. punt d worde gelezen: ,,het stellen en de beginselen van de spraak kunst"; 3o. punt e worde gelezen: ,,die der geschiedenis" 4o. punt g wordekennis der natuur en der gezondheidsleer" 6o. vak j vervalt; 6o. handenarbeid worde als leer vorm opgenomen. Met betrekking tot hot openbaar cn het bijzonder onderwijs luidt dè conclusie: De meerderheid is: lo: tegen de ver plichte neutrale staatsschool; 2o. vóór toe lating van de bijzondere school; 3o. vóór subsidieering van het bijzonder onderwijs; 4o. vóór het stellen van diezelfde eischen aan het bijzonder ais aan het openbaar on derwijs. Hedenmiddag werd in „Eensgezind heid" te Amsterdam, gehouden de oprich tingsvergadering van den Mannenbond voor V rouwenkiesrecht, onder voorzitterschap van mr. E. W. van Straaton, president van het voorloopig Comitó. H. M. de Koningin-Moeder heeft he den ten Paleize Soesldijk in audiëntie ont vangen baron Gevers, Hr. Ms. gezant te Berlijn. Het tegen de helft van October in dienst te stellen pantscrdekschip „Utrecht" is aangewezen tot het ondernemen van een oefeningsrei8 met de adelborsten der 2de klasse van het marine-instituut te Willems oord en met de te Hellevoetsluis tot matroos opgeleide jongens. Het stoomschip Bali vertrok 26 Sept. van Amsterdam naar Batavia; de Von del, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 25 Sept. van Lieeabon; de Noor- dam vertrok 26 Sept. van Rotterdam naar New-Yorkde (P'r inzessin, thuisreis, vertrok 24 Sept. van Durban. ALiFHEN. In hotel „St.-Joris" had we derom plaats de jaarlijksche vergadering van de onderwijzers en onderwijzeressen -n het arrondissement Woerden. Deze verga dering, geleid door den ar r.-school op ziener, den heer W. F G. L. Haanstra, was goecl bezocht: ruim 90 bezoekers voor de pauze werd behandeld: Verlenging van den leer tijd voor de leerlingen der gewone lagere school (inleider: de heer J. Snoek te Utrecht). Na de pauze: do tentoonstelling „Opvoeding van het Kind" te 's-Graven hage, (inleider: de arr.-schoolopziener). Het voorbereidend militair onderricht zal gegeven worden in de gewezen school van M. U. O. alhier, aanvangende 2 October a. 8. De loting voor ingeschrevenen voor de nationalo militie, lichting 1909, zal worden gehouden op Yrijel j 9 Oct. a.s., des namid dags te kwart over tweeën. ALKEMADE. Do Raad zal vergaderen Dinsdag 29 September a.s. te tien uren. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken en me dedeel ingen. 2. Vaststelling Gcmeente-be- grooting 1909. 3. Af- en overschrijving Bo grooting 1908. 4. Bezwaarschriften Hoofde- lijken Omslag 1908. De rekening dezer gemeente over 1907 is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd in ontvangsten op f 42,603.96, in uitgaven op f 38,569.12 en alzoo met een batig saldo van 4034.84. BODEGRAVEN. De Volksbibliotheek van het Nutsdeparteraent alhier, zal van uf 3 October a.s. weder geopend zijn. lederen Zaterdagmiddag tusschen 12 en 1 uur en ook tusschen 7 en 8 uren zullen in dc Be waarschool gratis boeken ter lezing te ver krijgen zijn. Dc Directie der Bodegravensche water leiding heeft thans aan alle perceelen, die aangesloten zijn, na verzoek aan de eigena ren, die dit natuurlijk niet geweigerd heb ben,-een klein plaatje, waarop een koperen W., laten spijkeren op den post van de voordeur. Iedereen kan nu van buiten aan een huis zien of de bewoner waterleiding heeft of niet. Op deze wijze is het den bur gers gemakkelijk gemaakt om zich te over tuigen welk water de bakker, de slager en de melkboer gebruiken. Het voorbereidend militair onderricht zal alhier aanvangen 1 October a.s. Hot aal gegeven worden in het gymnastieklo kaal van school A, iederen Dinsdag- en Donderdagavond van 7 tot 9 uur. HAARLEMMERMEER. Mr. A. Slob, te Rotterdam, is benoemd tot burgemeester van deze gemeente. Het uitbreidingsplan voor Hoofddorp is thans voorloopig goedgekeurd en aan dc Gezondheidscommissie ingezonden- Op de te Hoofddorp gehouden vee markt waren aangevoerd 19 koeien. Bij gelegenheid der hengstenkeuring te Hoofddorp, op gisteren, rukte een der hengsten zich van zijn leider los en begon met een anderen hengst een verwoed ge recht. Hierdoor werd groote verschrikking teweeggebracht. Gelukkig wist men een der vechtenden te grijpen en van zijn tegenstan der te scheiden. Verzoeken van de landbouwers Ron- coop on Wonnekers, om overneming door bet Rijk van aan tuberculose lijdende run deren, zijn ingewilligd, terwijl gelijke ver zoeken van de landbouwers d'Hane en v. d. Peet zijn gewezen van de hand, omdat de rundoren niet aan clinische tuberculose ble ken lijdende te zijn. Door houders van run deren in deze gemeente zijn dit jaar ter zake reeds 120 verzoeken gedaan. Het rooien der bieten in dezen polder ie thans in vollen gang Veel vreemde ar beiders zijn hier aangekomen om in het bic- tenland werk be bekomen. Ook hot aantal aanvragen om verlof wegens het verrichten vam veldarbeid door school kinderen, is we derom groot. Menig huishouden wordt met de hulp dier kinderen voor den naderden winter zeer gebaat. Op de plaats, waar onlangs de door den lieer Roodenburg bewoonde boerderij afbrandde, zal weldra een nieuwe, groote boerderij verrijzen. Een plan met verzoek om vergunning is reeds ingediend. HAZERSW0UDE. Bij enkele canaidaat- stelling is Donderdag tot lid van den ge meenteraad gekozen de heer Adr. Francken. De levering van brandstoffen ten be hoeve der gemeente is, voor zooveel het Dorp betreft, opgedragen aan J. Bogerman steenkolen; J. Blijleven Sr., cokes en L. do Vogel Az., turf. In het bestuur van de Chr. Jongel. - Vereen. „Philadelphia is eenige verande ring gekomen, zoodat het thans samenge steld is als volgt: A. Maaskant, voorz.\V. Venema, 2de voorz.J. A. v. d. Spek, lste seer.G. van Aalst, 2de secr.J. Marseille, 1ste penn.P. M. Blok, 2de penn., en Y. Zintel, algemeen secundus. HILLEGOM. De loting voor de nationale militie zal plaats hebben in het gymnastiek lokaal op Maandag 19 October a.s., des voorraidd'ags halftwaalf. KATWIJK. De loting voor de nationale militie, lichting 1909, zaJ voor deze ge meente plaats hebben op Woensdag 21 Oct. a.s. des ochtends te kwart voor elven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ale een bijzonderheid kan voorzeker worden ge meld, da-t door een ingezetene op 17 Juni j.l. nog aardappelen werden gelegd; dank rij het goede zomerweder, afgewisseld door een regenbuitje, kwam het gewas tot rijp heid en werd dezer dagen do oogst reeds binnen gehaald. Op denzelfden grond ston den achtereenvolgens drie gewassen: spinar zie, postelein, aardappelen 11 KOUDEKERK. De loting voor de nati onale militie voor deze gemeente zal plaats hebben te Alphen, raadhuis, op Vrijdag 9 October, 's namiddags te twee uren. LISSE. De harddraverijen zijn één dag uit gesteld, en worden nu niet Woensdag 7, doch Donderdag 8 October a.s. gehouden. Wat een drukte en correspondentie voor ons Best uur 1 Telegrammen naar alle mogelijke eigenaars van renpaarden, berichten aan de leden en donateurs, verbeterde affiches aan de aanplakborden en omliggende koffiehui zen, veranderingen van advertenties in de verschillende bladen, enz., enz. Het landelijk Bergen met zijn bekende courses bezorgt liet bestuur onzer Vereeni- ging een groote beslommering, en het is dus to hopen, dat vele inschrijvingen van de beste harddravers, benevens een flinke opkomst van sportliefhebbers hen hiervoor zal schadeloos stellen. Met de werkzaamheden voor het Ge sticht voor Ouden van dagen alhier zal men na de kermis beginnen en wel met de ver plaatsing van het groote gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond. De reden, dat men hiermede eerst begint na de kermis, staat in verband met de voordeden van de kermis voor den pachter van het buffet. De loting voor de nationale militie zal in deze gemeente plaats hebben op Maan dag 19 October a.s., des namiddags te kvtfart over tweeën. Evenals verleden jaar worden er ook nu weer door vele bloemisten en kweekers hier ter plaatse groote hoeveelheden tulpen geplant in dc Haarlemmermeer, hetgeen voor de landbouwers aldaar een niet onaardig douceurtje is, als men nagaat, dat van af 60 cents tot 80 cents en meer per R. Roede wordt betaald. Het prachtige najaarsweer komt iu dc bloembollencultuur goed te pas, want het planten vordert snel NOORDWIJKERHOUT. Koeien maken iu het weiland wel eens van die caprioles. En als dat dan onder melkenstijd is, heeft de boer daar weing plcizier van. Dc jolig heid van een paar koeien werkt aansteke lijk op de anderen. Zoo sprong een koe, die gemolken werd, mede van de pret op, met het gevolg, dat de melker achterover sloeg, en de koe met de voorpooten op zijn borst neerkwam. Welke gevolgen dit voor den boer zal hebben, weet men nog niet. TER-AAR. Mejuffrouw S. F. Beerens, se dert Januari 1906 onderwijzeres aan een der bijzondere scholen alhier, is als zoodanig benoemd te Haarlem. Voor een dergelijke betrekking, waarvoor zij gelijktijdig benoemd was te Loenen aan de Vecht, heeft zij bedankt. VALKENBURG. Het voorbereidend mi litair onderricht zal voor deze gemeente gegeven worden in de openbare school te Katwijk aan den Rijn en aanvangen op 2 October. Verder hebben die oefeningen ge regeld plaats op eiken Dinsdag- en Vrijdag avond van zeven tot negen uren. VOORHOUT. Het torenuurwerk is we der van zijn opnieuw vergulde uur- en mi nuutwijzers voorzien, zeer ten gerieve van de ingezetenen. Een schriftelijke medodeeiing kwam in ten Raadhuize van den heer P. Berbée Fz dat deze voor de functie van lid van den Raad wethouder ontslag neemt., WOUBRUGGE. De Raad vergadert op Maandag 28 September, om tien uren. Agenda: lo Onderzoek geloofsbrieven nieuw inkomend lid; 2o. Mede deel ingen; 3o. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1909; 4o. Verplegingskosten van een idiote-ze- nuwiijderes5o. Wijize van beschoeiing van den weg langs de Heimanswetering; 6o Verzjockschniften om ontheffing hoofdelij- ken omslag; 7o. Hetgeen verder ter tafel zal wordeD gebracht. Voor de lotelingcn dezer gemeente, die zich hadden aangemeld voor het voor bereidend militair onderricht, is de gole- genheid opengesteld te Roelofarendsveen, telken Dinsdag en Vrijdag, aanvangende October a.s., aan dat onderricht deel te ne men. Het verzoek om te Alp hen deel te nemeL is afgewezen. Alhier hadden zich te weinig jongelieden aangemeld. De loting der nat. militie is voor lote- lingen dezer gemeente bepaald op Vrijdag 23 October a.s., des namiddags halféén. Het aantal lotelingen bedraagt 24. ZE WAARD— ZOETERMEER. A s. winter zal hier een cursus in paardenken nis worden gegeven, uitgaande van de af doe ling van de Ho Mij. van Landbouw. Om tot deze lessen te worden toegelaten, moeten de deelnemers minstens 20 jaar oud en in het landbouw >edriji werkzaam z.jn o! met goed gevolg een landbouw-oursus heb ben doorloopen. Voor eiken deelnemer zal moeten worden betaald 2.50 voor den ge- heelen cursus, terwijl o..- cn minvermogen den worden vrijgesteld. Aanmelding moet geschieden bij den se cretaris der afdeeling róór 3 Oct. a.s. De vrijwillig© oefeningen in den wa penhandel zullen in deze gemeente aanvan gen op 1 October a.s. en worden gehouden eiken Maandag- en Donderdagavond van halfzeven tot I alfnegen. ZWAMMERDAM. Het plaatselijk Depar tement van het „Nut" alhier houdt Woens dagavond een vergadering in hot lokaal van „De Rustende Arend", onder meer ter vaststelling van de begrooting. Bioemenlenloanslelling op „Nasis Sacrum." Gaarne vullen waj ons verslag over de fraaie en belang wekkende bloemen tentoon stelling in „Musis Sacrum", alhier nog aan met de vermelding van de namen van hen', die er toe medewerkten, dat er zulk een schoon en grootsch geheel tot stand kwam. Het zijn de bloemkweekers, de hoeren Bal- lego, G. F. Hemenk, Den Older, Kors Kxiest uit Leiden. Horns veld uit Baam, de firma's Kruyff, Frijlinck en Pel, uit Sas- senheim, Koppier, uit Alphen en Van De venter en De Raadt, boom- en rozenkwe kerij „Aparchie" te Barendreoht.

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1