N\ 14827 Donderdag 25 Juni* A«. 1908. $eze <§eurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De ware schuldige. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT» Toot Letclen por week 0 Oentsi per 8 maanden 1.10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn I I 1,30. Franco per poet 1.66. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regeli 71.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, 25 Juni. Aan het adres der Kamer van Koop handel en Fabrieken to Leiden gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaa! in take een uniforme tijdregeling, welke die jaok moge zijn, is adhaesie betuigd door: a. De Kamers van Koophandel te Gor- kum, Doesburg, Vlaardingen, Waalwijk, kppingedam, Bergen-op-Zoom Zutfen, Oos terhout, Kampen, Heerenveen, Groningen, Deventer, Harlingen, Tilburg, Delft, Ven- jloo, Opsterland, Middelburg, Hoogezand, Sappemeer en Katwijk; b. de raden der gemeenten Beverwijk, Veendara, Stad-Almeloo, Mep pel, Bergen- op-Zoom, Emmen en Harlingen; c. Burgemeester en Wethouders van Lei- denGoes, Zwolle, Maastricht, Dokkum, Delft, Franeker, Nijmegen en Tilburg; d. Gemeentebestur i van Alkmaar, Brecla, Zutfen, Zevenbergen, Oosterhout, Veghel, j Dordrecht, Tie tjerkster a-deel, Waalwijk, Winschoten, Stad Doctincheru en Katwijk. Op 1 Juli a.8. hoopt de heer O. B. Oot- mar, chef de bureau der Koninklijke Ne- dcrlandsche Grofsmederij, alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren bij genoemde Maatschappij in betrekking trad. Na een korte ongesteldheid overlee-a, voorzien van de H.H Sacramenten, de Zeei- heer J. H. Theijs, pastoor te Do Rijp, N.-H. Geboren te Leiden den 21sten Deo 1857, werd hij 15 Augustus 1882 priester ge wijd Sinds 31 Mei 1900 was hij pastoor te De Rijp. Om zijn verdiensten destijds voor ide Militaire Vereeniging te 's-Gravenhage .ontving hij van H. M. dc Ridderorde van Oranje-Nassau. ui de groote zaal van het restaurant ,,Dc Twee Steden" te 's-Gravenhage had gisteravond een overdruk bekochte openba re vergadering plaats, waar door ecnigo buitenlandsche afgevaardigden van het We reldcongres voor Vrouwenkiesrecht het woord werd gevoerd. j De vergadering werd geopend door mevr. |dr. Aletta Jaco s, uit Amsterdam, met do jnededeciing van het telegram van dankbe tuiging ontvangen van H. M. de Koningin naar aanleiding van het van uit Amsterdam aan I M. gezonden telegram. Men meldt aan ,,De Tel.": Toen de Geref. gemeenten A en B te Hilversum ge ruimen tijd geleden zich in ééne gemeente oplosten, scheidden zich een aantal lidmaten af en stichtten een Chr Geref, gemeente. In verschillende gehuurde lokalen biel den zij hunne godsdienstoefeningen, waar bij ds. Jansen, van Leiden, als voorganger optrad. Thans is evenwel besloten, over te gaan tot bet doen bouwen van een eigen kerkge bouw, hetwelk zal verrijzen aan den Zee dijk. Een aanvang is reeds gemaakt met de voorbereidende maatregelen. De bouw der kerk, welke 600 zitplaatsen zal kunnen be vatten, is opgedragen aan den aannemer H. H, van Ree en zal worden uitgevoerd onder leiding van den architect B. H. Bak ker. In de gistermiddag gehouden Raadszit ting te Vlissingen hadden de benoemingen plaats van den directeur en de leeraren aan de met 1 September te openen gemeentelij ke H. B.-school met 3-jarigen cursus. Achtereenvolgens werden benoemd de hee- ren tot directeur J. Coster, te Tilburg, te vens tot leeraar in de Fransche en Engei- sche taal leeraar in de wiskunde en boekhouden J. J. Vis, 's-Gravenhage; leeraar in de natuur- en schéi-, plant- en dierkunde, J. O. Heine, te Brielle; leeraar in de geschiedenis, aardrijkskunde en staatsinrichting H. E. Becht, w-Graven- hage leeraar in de Nederlandsche en Duiteche taal C. C. van Slooten, te Amsterdam leeraar in het teekenen en schoonschrij ven, A. Koppejan, to Vlissingen; leeraar in de gymnastiek W. de Graaf, te Middelburg. Ds. W R. Poolman, Evang.-Luth. pre dikant te Haarlem, heeft emeritaat aange vraagd. Overeenkomstig een voorstel der Com missie voor de Handelsinriohtingen te Rot terdam wordt den Raad door B. en Ws. in overweging gegeven om de nieuw in exploi tatie te brengen handelsterreinen aan den rechterrivieroever te stellen onder het be heer dier commissie en den directeur, ten einde hierdoor eenheid van gestie te ver zekeren. Om evenwel te voorkomen, dat een on juist beeld zou ontstaan van do inkom sten en uitgaven barer administratie, in dien ten bate van haar afzonderlijke be grooting zouden worden gebracht de inkom sten uit de vaste verhuringen, door de ge meente reeds afgesloten, wenschen B-. en Ws. in overeenstemming met do Commis sie tc bepalen, dat wel is waar do exploi tatie der voor opslag overblijvende terrei nen en bet toezicht ook op de naleving der spoorwegovereenkomst aan bedoelde afde6- ling zal worden opgedragen, evenals die op slag zal geschieden voor de reeds in Feye- noord geldende tarieven; maar dat Zij de inkomsteu daa-ruit zal afdragen aan den gemeente-ontvanger en die inkomsten en uitgaven direct onder de inkomsten en uit gaven der Gemeentebegrooting zullen wor den verantwoord Alleen zal aan de commis sie 5 pCt. van die inkomsten worden afge dragen, om daaruit de hoogere algemeene onkosten te kwijten, die van de samenvoe ging het gevolg zal zijn. De positie wordt dus deze, dat de commis sie tegen een zeker loon optreedt als agent van de gemeente. In de giBternamiddag te Amsterdam gehouden gemeenteraadszitting kwart aan de orde een interpellatie van het Raadslid Schut, over het buiten de gemeente wonen van gemeenteambtenaren. Uit het antwoord van den burgemeester bleek dat slechts 64 ambtenaren en 144 werk lieden in andere gemeenten wonen, een aantal dat betrekkelijk zeer gering is. Voorts deelde de burgemeester mede dat heden de exploitatie van den omnibusdienst door de Jordaan, lijn 14 moet worden ge stopt. De wagens zijn niet bestand gebleken tegen het zware traject, er zijn zoovele on klaar, dat de dienst niet langer kan worden voortgezet. Het stoomschip Ko n i n g W U 1 e m III, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juni van Port-Saidde Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Juni van Saibang; de Ping S u e y, van Java naar Amsterdam, vertrok 23 Juni van Port- Saiddo Goentoer, van Rotterdam naar Batavia, passeerde 24 Juni Ouessant; de T e r n a t e, van Ba.tavia naar Rotter dam, passeerde 24 Juni Perimde Noor- dam vertrok 2 Juni van Nieuw-York naa-r Rotterdam; de P ri na Willem II, van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 24 Juni voorm. van Havre en paea. des nam. DungenessdeVan Hoorn, van Amster dam naar Java, passeerde 23 Juni Sagres. BODEGRAVEN. De sehietvereeniging „Willem Teil", alhier, had aan haar ge wone wekelijksche oefeningen over de maan den Mei en Juni een onderlinge wedstrijd verbonden. Voor dit doel was o a ook een prijs beschikbaar gesteld door een notabel ingezetene, waarom als kampioen moest worden gestreden, nl. wie het hoogste aan tal punten behaalde in de tien beste serieën (maximum 600 punten). Dezen prijs behaal de de heer S D Boonzaayer, met 588 pun ten. Voorts werden do vijf beste serieën bij elkander gevoegd (maximum 300 punten), waarvan de prijzen werden gewonnen door de heeren M. Vink, S. Kerkhoff, E Kau- Iing, H. Schoo, J. H. Pluyifi en J. Dek kers, respectievelijk met 296, 295, 293, 292 en 291 punten. Door een bestuurslid waren twee troost prijzen uitgeloofd voor de twee daarop vol gende serieën. De heeren J. C. de Vet en D. Uitenboogaard werden winnaars van do- ze prij n, ieder met 290 punten. Al de ge noemde winnaars behooren tot de 1ste klas se. In do 2de klasse werden do prijzen be haald door de heeren N van Leeuwen, T. Zaal -Pzn. en D. de Rek, successievelijk met 290, 288, en 285 punten. Uit dezen wedstrijd is wederom goblcken, dat „Willem Teil" schutters onder haar le den telt met een goed oog en een vaste hand. HAARLEMMERMEER. Een beschonken vrouw, een zwerfster, die ach te N-Vennep aan den wegkant te slapen had gelegd, ge raakte te water. Het onvrijwillige bad scheen haar te hebb. n ontnuchterd, want luide schreeuwde zij om hulp. Ze zat zoo ve. ard in de daar ter plaatse groeiende waterplanten, dat het aan vier mannen met moeite gelukte haar op het droge te halen. Het gebeurde bracht heel wat volk op de been. Medelijdende personen boden haar droge kleeren aan, doch zij verkoos lie ver met het natte pak haar zwerftocht voort to zetten. De wielrijders-voreeniging ,,De Zwa luw", te N.-Vennep, zal op Zondag 5 Juli a.a. een clubtocht maken, naar Den Haag en Scheveningen. Alle leden (ongeveer 40) zullen aan den tocht deelnemen. Te N.-Vennep worden pogingen ge daan IA het oprichten van een voetbalclub. Hedennacht is ingebroken in school No. 1. Ontvreemd werden twee busjes school geld, een nieuw rijwiel van een onderwijzer. Langs een ladder, tegen den muur ge plaatst is men klaarblijkelijk door het j raam geklommen. De daders zijn onbekend. HEEMSTEDE. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den Gemeente raad zijn uitgebracht op den heer H. J. M. Peeper kor n 250 stommen en op den heer J. G. Jansen Hendriks 252 stemmen, zoo dat laatstgenoemde gekozen is. KATWIJK-AAN-ZEE. Gelijk reeds vermeld werd in een vorig Raadsverslag, is door de kunstschilders te dezer plaatse een tentoon stelling van schilderijen georganiseerd. Wijl idte Gemeentezaal niet be.•Schikbaar wias, wordt nu een tentoonstellingsgebouw ge plaatst vóór de schuur van het badhotel ,,De Zwaan". De binten daarvan staan reeds overeind. Wanneer het gebouw van binnen en van buiten voltooid zal wezen, zal de tentoonstelling geopend worden, doch dit zal wel ver in Juli zijn. Het minder warme weer der laatste da gen doet ook aan het strand zijn invloed gel den. Er heerscht nl. niet zulk een gezellige drukte als met warmer weer het geval zou zijn. Vooral gisteren was er voor den Woensdagmiddag niet veel publiek. Onder de tentjes, die op het strand staan is er één dat van den heer A. Vogel, boekhandelaar alhier, waar men, behalve verfrisschingcn, ook boeken kan verkrijgen ter lezing. Dit is voor velen een groot gemak, daar men nu geen boeken van huis behoeft mee te bren gen. Bedoelde tent is 's Zondags gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nog een maal herinneren wij er aan, dat de Turf markt-concerten om de veertien dagen wor den gehouden, en dat bij gunstig weder a.s Vrijdag het derde concert zal plaats heb ben. LEIDERDORP. B. en Ws. hebben ver gunning verleend aan de naamloozc ven nootschap Ter Weide tot heb oprichten t.-*u een inrichting tot het bereiden van lakverf op het perceel sectie A. No. 2372. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn Land hebben de rekening van den polder Achthoven over 1907 goedgekeurd in ont vang op 879.94^, in uitgaaf op f 796.91^ en alzoo met een batig saldo van f 83.03. Do begrooting voor 1908 in ontvang en uitgaaf op 817.83$, met. een omslag van 1.7.~> per hectare. SASSENHEIM. Het grasgewas van „Hoog-Teylingen", gisteren alhier ver kocht, bracht ruim duizend gulden op; erg duur I De leerlingen der naai- en breischool zullen 30 Juni hun jaarlijksch uitstapje doen. Het gaat ditmaal naar Noordwijk-aan- Zee. "VOORHOUT. Do vereeniging „Hulp in Nood" heeft het goede voornemen een ten toonstelling te organiseer en ten voordeel© van haar fonds waaruit haar zieken worden ondersteund. Door den dit en een vorig jaar verleen den onderstand is de bodem van ha-ar schat kist op een bedenkelijke wijze zichtbaar ge worden en zou zij bij voorkomende aanvra gen een weigerend antwoord moeten geven. De Vereeniging tracht nu van goedgeefscho menschen voorwerpen in ontvangst te krij gen, deze tot een tentoonstelling te groe- peeren en daarna een verloting met. een tombola zonder nieten te houden. De op brengt komt „Hulp in Nood" ten goede Giften in geld zijn natuurlijk eveneens wel kom Een woord van aanbeveling voor deze goede zaak is bijna overbodig. Als velen zich op gewekt gevoelen een steentje bij te dragen, zal '„Hulp in Nood" haar menschlievend streven met goed gevolg kunnen voortzetten en bereikt zij haar doel. De door het Rijk aangelegde huistele- phoon, uitgaande van het centraal-bureau Lisse, heeft nu ook onze dorpskom bereikt door een aansluiting van den heer P. Bcr- bee Fz. Op het bekomen van veel abonné's behoeft het Rijk vooreerst niet te rekenen, zoolang het tegenwoordige tarief gehand haafd blijft. Een aangesloten perceel in het dorp betaalt ongeveer het drievoudige van den prijs te Sassenheim en Lisse, wat du3 velen terug doet schrikken van den aanleg van dit gemakkelijk communicatie-mid-del. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot leden van de centrale commissie voor de sta tistiek J. H. de Waal Malefijt, lid van do Tweede Kamer der Staten-G ene raai te Utrecht, D. Nanning, voorzitter van het Nederlandsch Werkliedenverbond „Patri monium", te Amsterdam, en jbr. mr. J. H. J. Queries van Ufford, administrateur bij het Department van Binnenlandschc Zaken te 's-Gravenhage zijn met ingang van 1 Juli e. k. bij do Rijksverzekeringsbank benoemd tot agent J. H. Schaaij, thans tijdelijk in die betrekking werkzaam; tot adjunct-commies P. J. van der Meulen, thans tijdelijk in die betrek king werkzaam; tot chef de burea toegevoegd aan do geneeskundige ambtenaren en de agenten J J. Oosterveen, thans tijdelijk in die betrek king werkzaam; de Oost-Indische ambtenaar J. F. 14 Koopman, laatstelijk leeraar in de werk tuigkundige vakken aan de Koningin Wil- helminaschool te Batavia, thans met verlof buiten bezwaar van den lande, hier te lan de, op zijn verzoek eervol uit. den Indischon dienst ontslagen lo. met ingang van 1 Juli 1908 bij hot Departement van Koloniën bevorderd: a. tot hoofdcommies, de commies A. L. C. baron du Tour b. tot commies, de adjunct-commies F. van der Kooy 2o. aan den bij het Dep itement van Ko loniën te werk gestelden Oost-Indischen ambtenaar met verlof A. O. Noordhoek Hegt, laatstelijk ambtenaar ter besehikking van den direeteur v Binnenlandscb Be- stuu in Ned.-Tndië, voor den duur zijner tewerkstelling de titel verleend van referen daris bij het Departement van Koloniën. Met ingang van 1 Juli 1908 benoemd tot bu- reelambtenaar bij de arbeidsinspectie, als tweede kleik A. E. Leydekker te Rotterdam. Met ingang van 1 Juli e. k. mr. H. L. Drucker, lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, opnieuw benoemd tot lid >n voorzitter- van dc»1 R-.sd van Toezioht be doeld in art. 18 der Ongevallenwet 1901 met ingang van weL.- n c: tum tevens zijn be noemd tot leden van en Raad D Schut, werkgever, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, te Amsterdam, en C. de Braai, workman, lid van dj Kamer van Ar beid voor de metaal- en ho-r-bewerking te Haarlem aan de ^redende leden W. Hovy en C. Vermeer ia dank betuigd voor de door De professor, over wien bij ons binnen treden een zenuwachtige haast was geko men, knikte. .Alles is, zooals het was. Ik heb alleen de blinden geopend en in de brandkast ge zocht Ik wilde de papieren, welke hier ver strooid liggen, ook bijeenrapen, maar mijn vrouw heeft dat verhinderd. Zij heeft mij geraden alles te laten, zooals het was, opdat de politie het vond, zooals wij het hadden wonden." Mevrouw Versegy bewoog bij de woorden van haar echtgenoot even toestemmend haar hoofd en terwijl de assistent, die aan een tafeltje had plaats genomen, de mededee- ling in schrift bracht, boog de commissaris dankend tegen de vrouw van den professor. ,.Uw raadgeving is van zeer veel waarde Voor ons". Het volgend oogenblik begon hij weer te vragen i,Is voor zoover gij tot dusver zaagt Hog iets andera behalve de brandkast open gebroken 1 Of is u het verdwijnen van nog iets anders dan de papieren en sieradiën opgevallen Hij keek van den professor Haar diens Vrouw. Beiden ontkenden dat. „De sieradiën en de papieren bevonden zich in een blikken trommel, en die is ge- bpend. Nu staat die leeg in de kast. En daarmee zal de di -f wel genoeg gehad heb ben", merkte de professor op. „U zegt, de dief: heeft u er bewijzen van, dat het er maar één was?" De professor antwoordde met een weder vraag: „Ja, gelooft u, dat er meer zijn ge weest V „Zulke inbraken worden bijna altijd door verscheidene personen uitgevoerd en even eens komt het meestal voor, dat de men schen, al moge hun buit aan baar geld en papieren ook nog zoo groot zijn, nog het een of ander „klein aandenken", dat bijzon der in hun smaak valt, mede laten verdwij nen. Het zou opvallend zijn, als hier van dezen regel ware afgeweken." Onrustig en alsof hij zoeken wilde, of hij niet nog een voorwerp miste, keek de pro fessor om zich heen. Wij traden nu echter geheel het studeervertrek binnen en begon nen met ons onderzoek. In de eerste plaats verzamelden wij wat wij aan reliquieën der misdaad vonden lucifers, stukjes kaars en ijzer. Daar was reeds iets onder, dat voor ons van gewicht kon zijnde afgebroken punt van een vijlHet werktuig had een drickantigen vorm gehad en de punt was er op zonderlinge wijze afgeknapt. Eveneens werd de verstrooide sigarettenasch, alsook twee kleine overblijfselen van sigaretten, zorgvuldig bijeenverzameld en bewaard. Nu vestigden wij onze aandacht op de kast zelve. En spoedig deden wij een ontdek king, welke ons elkaar veelbeteckenend in de oogen deed kijkenofschoon de kast uiterlijk zeer beschadigd was, ofschoon men aan het slot' daarvan en aan zijn grendels gevijld, geboord, enz. had, bleek toch voor den deskundige één ding duidelijk, ondanks al deze schijnbare bewijzen van een geweld dadige inbraak: dc kast. was oorspronae lijk door haar eigen sleutel geopendal de beschadigingen, welke zij toonde, had men later de reeds geopende kast toegevoegd 1 Er was vlak onder den middengrendel een zwakke deuk; men had kunnen meenen, dat de misdadigers hier de „elle" aangezet hadden, het sterke, nauwelijks twee duim dikke breekijzer, hetwelk met zijn scherpen, breeden kant en met. zijn lange hefboom zoo vreeselijk werkt. Aan de deur was echter niets van een indeuking te bespeuren 1 Zoo was die deuk dan ook niets anders dan het resultaat van een houw met een bijl; van een houw, welken men de reeds geopende kast had toegebracht. Er waren echter meer van zulke veelbeteckenende plekken. Reeds wilde de commissaris, die na deze ontdekking als het ware de koorts op het lijf kreeg, een vraag doon, toen ik hem dat belette. Ik wenkte hem met een nauw merk baar geljaar te zwijgen, en zette mijn on derzoek voort. En spoedig nam ik een twee de feit waar, hetwelk voor ons niet min der belangrijk dan het eerste was n.l., dat bij al de beschadigingen niet één der in hun toepassing zoo kenmerkende inbraak-werk tuigen der misdadigers van beroep was ge bruikt, geen van deze slechte schijnbaar er ge, in den grond zeer onbeduidende bescha digingen was met een van die karakteris tieke instrumenten van onze eerste-klasae- gauwdievon toweeggebraoht, waarvoor de ijzeren kasten zich openen als oude houten kisten. Toen ik mij daarvan had overtuigd, keer de ik mij plotseling, naar den professor op kijkend, om. „Heeft u wellicht een bijl in huis?" „Een bijl?" Hij koek mij vragend aan; hij scheen op mijn gezicht te willen lezen, wat ik met mijn vraag bedoelde. „Ja of een houweel. Ik zou gaarne zulk j een werktuig voor een paar oogenblikken j hebben." De professor keek onzeker naar zijn vroucw, maar deze schreed reeds door het salon naar de gang en kwam spoedig met een tamelijk groote keukenbijl terug, welke zij mij toereikte. „Is deze hier voor uw doel voldoende?" Een blik op de bijl zeide mij genoeg De scherpe kant had versche, diepe kerven en ook de stompe kant was hier en daar blank van diepe spleten. „Dank u", zeide ik slechts en gaf daarop het ding aan den commissaris. Deze ging met de bijl naar de kast en legde haar met den rugkant in de deuk onder den grendel. Zij paste precies daarin. Nu keek hij op Een oogenblik hield hij zioh nog in; er heerscht©. een drukkende stilte in do kamer. Maar daarna sprak hij, met een eigenaardig scherpen nadruk en met een stem, die beefde van opwinding: „Het is toch zonderling, professor, de dieven hebben deze kast met. uw eigen bijl bewerkt." „Ja?" De professor was naderbij gekomen en staarde met vooruitgestoken hals naar de handen van den commissaris, welke altijd nog de bijl tegen de deuk hielden. Nu trad ook tie vrouw van den professor nader en overtuigde zich van het geval „De bijl lag echter in de kouken, op haar gewone plaats". De commissaris trok zijn schouders op. „Men heeft haar dan daar weer neerge legd." En daarop wendde hij zich naar zijn assistent en liet in dien eigenaardige-n kouden, wettel ijken stijl in het proces-ver baal opnemen, dat een bijl, het eigendom van den naar zijn zeggen benadeelden pro fessor Versegy, bij het beschadigen van de kast onder eenigen twijfel was gebruikt en dat bewuste bijl bij de akten zou worden gevoegd. Ea weer had zijn stem, terwijl hij dicteerde, een scherpen, hoogen toon. Ik had intusschen de op den grond liggen de papieren bijeengeraapt en op de schrijf tafel gelegd. Ik bladerde slechts vluchtig de documenten door. Het waren de doop akten van den professor cn zijn vrouw, be wijzen van betaalde belastingen, zijn docto rale bul, een huurcontract. Maar plotseling hield ik op. Mijn oogen rustten nu op een papier, hetwelk mij voor een oogenblik op een vreeselijke gedachte bracht. Ik keek naar den kleinen, zenuw- achtigon man, die in zijn modieuze, onbe rispelijke kleeding voor mij stond, en naai zijn mooie, ernstige vrouw, en een rilling voer mij over den rug. Het was een gedach te, welke onder den indruk van ons onder zoek niet af te wijzen was, en die mij toch tot in mijn binnenste schokte. Wat ik in handen hield, was de polis van de assuran tie-maatschappij „Pan", waarbij professor Versegy zich tegen inbraak met een som van honderdvijftig duizend franken had verze kerd. Hoelang ik, met mijzelven strijdend, naar het blad papier heb gezien, weet ik niet meer, maar plotseling voelde ik, dat iemand over mijn schouder heen er op neer zag. En onmiddellijk daarop hoorde ik ook do stem van den commissaris, maar nu had die ceü klonk van onverholon triomf. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1