N°. 14-781 feze <gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. ILiefd® esa Trots. Donderdag 30 April. ft». 1908. IEIDSCI PRIJS DEZER COCRANT» Voor Leides per week 6 Oentii per 3 maasden J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereatigd «ijn 1.30. franco per post 165. PRIJS DER iDVERTENTIEN« Van 1—0 regela 1.06. Ieder» regel meer JO.ITJ. Grootar» letter» naar plaatarnimte. - Kleine adrertentijn ran 30 woorden 40 Oent» oontant i elk tiental woorden meer 10 Oenta.- Voor hot lnoaeseeren wordt/0.05 bereken! Leiden, 30 April). Ter gelegenheid van de inwijding op gisternamiddag van do Chr. Kweekschool aan jden Stillen Ryn alhier voerde Dog het woord [de heer Verwoerd, hoofd der Ohr. school te Bassenheiro, namens de afdeellng Leiden van 'de „Vereenlging van Chr. Onderwyzera en lOnderwyzoressen in Nederland en de over- r.eesche bezittingen", om vreugde uit te spreken met de oprlohting dezer Kweekschool. Het slotwoord werd gesproken door ds. R. J. \V. Rudolph, die vroeg om sympathie, ondersteuning en gebed voor de nieuwe inrichting, die wel Rijkssubsidie ontvangt, maar toch niet is een Rijkskweekschool, ook niet is een Koninklijke Kweekschool in den gewonen sin van het woord; toch echter wel een Rijks kweekschool en een Koninklijke Kweoksohool In dezen zin, dat ze staat In verband met het Koninklijk Gods, en omdat zy deelt in de gunst en de bescherming van den Koning der Koningen. Met hot zingen van Gezang 96 en dankgebed loor ds. Rudolph werd do plechtigheid besloten, waarna allen aanwezigen gelegenheid werd gegeven het gebouw en het meubilair te be zichtigen, welk een en ander een goeden indruk tiaakie. Ofschoon veel Leidenaars 's Rijks Mu seum van Natuurlijke Historie wel eens be zocht zullen hebben, zijn er toch velen, die daartoe in do week geen gelegenheid zullen hebben. Welnu, aanstaanden Zondag 3 Mei begint 'ook daar de „Zomerdienst". Kosteloos is het Museum van 123 uren voor ieder toegankelijk. Men make daarvan een ruim gebruik. Men loert er altijd iets. Do'heer W. B. Labruyore te Leiden, is benoemd tot onderwijzer aan School No. I N. Z. Voorburgv/al 328, \an do ver een iging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs voor de stad Amsterdam. Voor het akte-examen lager onderwijs zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames S. W. Hcllema en A. van der Graaf van Voor- echoten. De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot onderwijzer aan school lettor J. den heer A. Meilink te Haarlemmer meer. K. M. de Koningin-Moedor heeft be noemd tot lid van den Raad van Commis sarissen der Stichting „Oranje-Nassau's Oord", dr. W. Renssen, te Arnhem. Van do electrische centrale te 's-Gra- veuhage werd gisteren het gewone dage- lijksche bedrijf door een bijzondere gebeur tenis afgewisseld. Des namiddags om circa twee uren werd de fabriek bezichtigd door H. M. de Ko ningin-Moeder met gevolg. De Koningin-Moeder woonde gisteravond in het Gebouw v. K. on W. het „Toon- kunst"-concert bij, waarin Bach's Matthae- us Passion werd uitgevoerd. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins arriveorden gisteren ongeveer half- zes met den koninklijken trein op H?t Loo, alwaar de burgemeester hen begroette. Talrijke aanwezigen juichten Koningin en Prins, die er opgewekt uitzagen, toe. H. M. en Z. K. H. wandelden van het perron naar het paleis. De Koningin droeg een fraaien bouquet, versierd met oranjelinten. Het bestuur van het Vrede-spaleis heeft heden aanbesteed hot maken van de fundee ringen en den onderbouw van het Vredes paleis. Minste inschrijvers G. Nollen, Den Haag, en J. H. Heymerink, Nijmegen, voor 112,500. H.M. do Koningin-Moeder heeft niet het plan dit jaar do gebruikelijke voorjaars- rcis in het buitenland te maken. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat in het gesticht voor mannen van de „Vdreeniging der Broeders van Liefde", te Venray voor Rijksrekening kunnen wor den verpleegd, krankzinnige Roomsch- Katholieke onderofficieren en mindoro mi litairen. Een voordracht ter benoeming van een onderwyzer aan de school voor g. 1. o. 8de klasse No. 64, te Rotterdam, bestaat uit de heeren W. F. J. van der Zwalm aldaar, J. I. de Hullu te Capelle a/d. IJsel, M. M. Stam te Lisse. Gisteren herdacht de beer J. F. van Dunnó, directeur der registratie «n domeinen voor de provincie Zeelaud en het Westeiyk gedeelte van Noord Brabant, zyn vyftigjarige loopbaan by dezen Uk van dienst. Den jubilaris, die bekend staat ala een actief en kundig ambienaar en een humaan chef, werd by monde van den heor Kloln van de Poll, inspecteur der registratie, namens vele ambtenaren die ondor hem in zyn tegen woordige betrekking zyn werkzaam geweest, oen geschenk aangeboden, bestaande In een schildery van "W. J. Schütz. In den voormiddag kwam de Commissaris der Koningin den jubilaris namens den minister vAn financiën gelukwensclien onder mede- deeling zyner benoeming tot commandeur In de Oranje Nassau-Ordo. De Londensche berichtgever van het „Hbl." meldt: Woensdag zyn hior als leden der Neder- landsche remonte commissie aangekomen de cavalerle-olficieren jhr. Rutgers van Rozen burg en baron Van Oldeneel en de militaire paardenaits J. M. Knipscheer, met het doel remonte-paarden voor ons leger aan te koopen in Engeland en Ierland. De luit kolonel P. W. Bosboom, van het lste reg. infanterie te Assen, die onlangs verzocht heeft niet voor bevordering tot kolonel regimentscommandant in aanmerking te komen, heelt tevens zyn voornemen te kennen gegeven om In den loop van den a.s. zomer den dienst met pensioen te verlaten. (,N. R. C.") Kapitein D. G. van der Voort Maarschalk van het lste regiment vesting-artillerie, is met ingang van 1 Mei a. s., onder tydelyke over plaatsing by den staf der artillerie, aangewezen voor de betrekking van adjudant van den minister van oorlog, ter opvolging van den kapitein der Infanterie Dufour, benoemd tot majoor. De heer W. Kleyn, onderwyzer aan de school met den Bybel to Leerbroek, is In geiyke betrekking benoemd te Zwammerdam. Door het Gerechtshof te Arnhom is, ter vorvulling eener vacature van raadsheer in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. K. W. Brevet, rechter in de arron- dissmente-rechtbank te Rotterdamjhr. mr. W. E. Th. M. van der Does de Willebois, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden; mr. I. H. Hijmans, rech ter in de aarondissements-rechtbank te Am sterdam. Staatsraad mr. T. M. C. Asser, Minister van 8taat, vierde gisteren zyn 70sten ver jaardag. Men meldt uit Den HaagEr is sprake van dat het kantongerecht Druten en Zalt- bommel zal worden opgeheven Te Kuilenburg zou in dit geval eon nieuw kantongerecht gevestigd worden, waarby de bestaande kantons Qeldermalsen en Vianen zouden worden ge voegd. Druten en Zaltbommel «ouden dan onder Tiet gaan rossortesren. De nieuw benoemde raadsheer in den Hoogen Raad mr. C. Krabbe Is gisteren op het paleis Het Loo, door H. M. de Koningin beöeaigd. Mr. J. C. Veltcamp Helbach Is gesteld ter beschikking van d;n Gouverneur Generaal van Nederlandsch-Indiö, oiii daar te Jande in rechter- lyke betrekking te worden geplaatst. (Sts.-Ct.) Het stoomschip Bogor, arriveerde April van Batavia to Rotterdam; de R ij n- dam, arriveerde 28 April van Rotterdam, v. Halifax te Neuw-Yoik; de Ged v. Rot terdam naar Batavia, arriveerde 28 April te Port-Said; de Maasland arriveerde 28 April van Amsterdam te Buenos-Ayres; de S i n d o r o, van Rotterdam naar Bata via, vertrok 28 April van Southampton: do Admiral, thuisreis, vertrok 26 April van Aden; do Duisburg arriveerde 29 April van Java te Amsterdam; de Prin ze s i n, uitreis, vertrok 27 April van Lissabonde Wilis, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 28 April Kaap Cat vociro; de Den of Crornbie, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 28 April van Port-Saiddo Meissen, van Java naar Amsterdam, vertrok 28 April van Mangaloredo Patroclus, van Singa pore naar Amsterdam, passeerde 29 April Gibraltar; de Polyphemus, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 28 April Perim HAARLEMMERMEER. Tegen V. is door de politie proces-verb aal opgemaakt, we gens dierenmishandeling: het tot ergernis der omstanders op den openbaren weg af beulen en jagen van een paard, terwijl het dier zich blijbkaar niet onwillig toonde om hard te loopen. Door de stokslagen en het rukken aan den bek, steigerde het paard van den eenen naar den anderen kant van den weg, waardoor het passeeren van andere voertuigen niet geheel van gevaar ontbloot was. Bij de aflevering van lotelingen op Vrijdag 22 Mei a.s. te Haarlem, zullen te vens worden ingelijfd de lotelingen dezer gemeente van de lichting 1907; F. A. Dol, J. N. van Andcl, J. Brouwer, J. M. Rijke- lijkhuizen, J. M. Elzinga en P. G. Meesters. Zij, die bezwaren mochten hebben tegen het verzoek van F. Jonker, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, kunnen deze mondeling of schriftelijk bij B. en Ws. ken baar maken. Het aantal uit de gemeente vertrok ken personen bcdr« z alhier in dc maand Maart 100 meer dan dat der in de gemeente ge vestigden. Aan den landweerplichtige Th. Otte, is uitstel verleend van opkomst onder de wapenen, in afwachting eener beslissing op het door hem gedaan verzoek om ontheffing. GOUDA. Gisternacht is alhier in den ouderdom van 53 jaren overleden de heer W. N. van Garderen, sedert 1 Augustus 1890 commissaris van politie te dezer stede. De overledene was vroeger inspecteur cn daarna commissaris van politie te Hilver sum. KATWIJK AAN ZEE. Alhier is des nachts een inbraak gepleegd in heb kan toor der Reederij „Katwijk aan Zee." Do inbrekers, die zich toegang hebben verschaft, door het uitsnijden eener glas ruit, maakten zich meester van een goede som gelds. De politie stelt een ijverig on derzoek in. Gisteravond gaf de Katwijksche Da- meszangvereeniging een uitvoering onder leiding van haar directeur, den heer C. B. Duyster, van Leiden. De geringe getalsterkte van het koor in aanmerking genomen, mag deze uitvoering als goed geslaagd beschouwd worden. Enkelen der dames traden tevens als so listen op, waarbij vooral de zangeres van ..De heilige stad'" toonde, over een fraai geluid te beschikken. De Kinderzangschool verleende eveneens haar medewerking, en droeg veel tot het succes van den avond bij. Yooral denken wij hier aan de zoo vrij gezongen liedjes, door do allerkleinsten. De pianist, die alle koren begeleidde, had een moeilijke taak, waarvan hij zich evenwel schitterend kweet, terwijl hij te vens een drietal viool solo's ten gehoore bracht, die met groote dankbaarheid door de toehoorders genoten werden. Iets moet ons nog van het hart: Er was een tijd, dat Katwijk onder leiding van denzelfden directeur een tamelijk sterk ge mengd koor had. Het is verdwenen. Er was een tijd, dat uitvoeringen als de.ze gegeven werden in de ruime mooie zaal van „Ho tel du Rhin". Het schijnt niet meer moge lijk te zijn want men verzekerde ons dab het bestuur ernstige pogingen genoeg deed. En wanneer niet een groot aantal zan geressen zich bij 'deJe jonge Yereeniging aansluit, dan zal ook weldra de tijd geko men zijn, dat er „was" een dameszangver- eeniging. Laat, voor de eer van Katwijks naam op zanggebied, dit toekomstbeeld niet in ver vulling gaan. 8ASSENHEIM. Yoor de dezen zomer al hier te houden schietoefeningen hebben zich niet minder dan 44 personen aangemeld. Een mooi aantalAls het nu maar niet gaat als met de voorbereidende militaire oefe ningen. Daar toch wordt gewoonlijk met een dertigtal leerlingen begonnen en bin nen korten tijd zijn er slechts een tiental over. Gewoonlijk is het nieuwtje er zoo gauw af. Kunst, Beiteren, enr. De Maatschappij der Nederlandsche let terkunde zal haar gewone maandelijksche vergadering houden op Vrijdag-avond, 8 Mei a. s., in heb Nutegebouw te Leiden. Aan de orde komen: Medcdeelingen van het Bestuur. Voorbereiden n regelen van de werkzaamheden der Jaarlijksche Verga dering. Voordracht van den heer H. EL Breuning: „Lichtenberger (E.) Le Faust de Goethe. Esquisae d'une méthode de cri tique impersonnelle." De Nederlandsche Tooneelver- eeniging te Berlyn. Ook met „het Zevende Gebod" hebben onze landgenooten zeer veel succes gehad. De Duitschc pennen zijn blijkens de ovor- vulde correspondenties in de groote bladen druk met ons kunstenaarsgroep je in de weer. Ze doorlezend hebben wij verwonderd gestaan over dc uitersten waarin de Berlijn- schc bladen vallen als ze over Heyermans en de leden der Nederl. Tooneelvereen ging spreken. Mevrouw De Boer, wier talent zicb, we zagen het onlangs in „De Meid'.' zoo onwaardeerbaar aanpast aan de natura listische rollen, welke Heyermans schrijft, vindt onverdeelden en weer nieuwen lof. In. „het Zevende Gebod" roemt de „Local-An- zeiger" ook mevr. V. d. Horst als: „cine glanzvolle künstleriscbe Erscheinuog." „De ingebeelde zieke" van Molière heeft een leege zaal gehad in Berlijn en weinig lof. De verschillende corresponden ties over den avond epreken van te weinig fijnheid der kunstenaars oin Molière te kun nen vertolken. Ternooy-Apel hoe her inneren wij ons hem in al zijn lodderigheid van niet uit den ziekenstoel komende vad- serd zooals wij hem in Leiden dezen win ter zagen, is de eenige welke wordt ge roemd. „Te weinig gloed en geest, gebrek aan zuurstof en champagne," zegt een volgende correspondent, geen satire, te weinig' geest te Hollandsch een aüder weer. Do H agespelers, welke alvorens zich aan de groote pers bloot te stellen, de kleinere steden hebben afgereisd en zoo in Leiden ons raet hun spel en opvatting heb ben doen kennismaken, zullen nu onder leiding van Eduavd Verkade van 8 tot 22 Mei een aantal voorstellingen geven in bet Rembrandt-theater te Amsterdam. Begonnen wordt raet de opvoering van „De Vooravond", een drama van den jon gen Fransohen schrijver Leo Kampf, dat de Parijs zeer veel succes heeft gehad. Nederlandsche Opera. De goede roep, welke de Nederlandsche opvoering der opera „LohengTin" uit Am sterdam vooraf ging, heeft zich ir Den Haag gehandhaafd. Tot middernacht duur de de voorstelling, die tot het laatste het publiek in groote mate boeide. Conflict Raad van Beheer Mevr. Bouwmeester. De voortdurend scherpe critiek, waaraan de Raad van Beheer van den Amsterdam- sohen Schouwburg bloot staat, welke in den laatsten tijd zich vooral richtte tegen de han delwijze, waarmee men met mevr. Bouw meester omsprong, neemt haar 'draai en geeft in de bladen den Raad een pluimpje, wegens zijn blijkbaar veranderde tactiek. Der kun stenares, is nl., de hoofdrol opgedragen in een belangrijk Fransch stuk, dat in Kolland- sche vertaling op het repertoire van 't „Lcidsche Plein" wordt geplaatst. In het jongste maandblad voor Vrouwen kiesrecht komt van de hand van mevrouw 22) Hij stond op en ging heen, haar oenigs- jsins verward achterlatende, door deze aan beveling, van hem, dib nooit de minste aan dacht. aan haar kleeding schonk. Zij gevoelde zich bcaDgst en verdrietig bij de gedachte met hem naar dat diner te gaan onder de smadelijke blikken van de paooic Marguerite; een vooruitzicht, dat al 'do vreugde van dezen morgen verstoorde. XII. Dc graaf wachtte Claude in het salon. Hij was in avondlcostuum en droeg den rok met al de gemakkelijkheid, die men niet kan aanleeren, en hoewel zijn forscho ge stalte meer gemaakt scheen om de rijke klee ding der vorige eeuwen te dragen, als de yoorouders, die hem van uit hun lijsten met welgevallen aanzagen als een niet ontaarde afstammeling, kleedden de alledaagsche zwarte rok cn de traditioneel© gadena hem toch zeer goed. Claude kwam binnen. Zij had, gehoor zamende aan de aanbeveling van graaf Guy, eeu buitengewone zorg aan haar toilet be steed, wat niet belette, dat zij zeer ver legen, niet wetende of zij naar zijn wensch geslaagd was, hem te gemoet trad, die, zij wist dat, een zeer streng en onbarmhartig beoordeolaar was. Zij had een zeer eenvoudig zijden kleed gekozen van licht grijs met ie^lcr rosen weerschijn, en haar lceus was gelukkig geweest; do zachte tinten deden haar fijne schoonheid nog beter uitkomen. De gravin, die ongetwijfeld haar redenen had, dat Claude Marguerite zou overtreffen, had haar een fichu van de kostbaarste fijnste kant gezonden, waaraan de eeuwen een zachte ivoor-kleur hadden gegeven. Cégarinc, met haar talent als Parisienne, had dezen schat van onberekenbare waarde op artistieke wijze om haar schouders geplooid en op de borst gehecht met een takje eglantines, die ook de prachtige blonde lokken versierden. Dat was ook de gedachte van graaf Guy. „Gij zijt prachtig, Claude", zcide hij. Haar hart klopte. Het was het eerste com pliment, dat zij van hem ontving. „Niettemin", vervolgde hij, „dit verruk kelijk toilet is nog niet geheel volmaakt". Claude wierp een angstigen blik in den spiegel. Wat zou hij nog aan te merken hebben Zij zag nietssatijnen schoentjes omsloten een onberispelijk voetje, smcttelooze witte handschoenen bedekten zonder een enkel plooitje haai' handen, en, daar zij vond, dat haar jongomeisjes-kleinoodiccn niet pasten bij den rijkdom der kant, liad zij het boter gevonden geen kostbaarheden om te doen. Guy strekte de hand uit naar een foedraal van verbleekt blauw fluweel, waarschijnlijk een tijdgenoot van het kanten fichu, en stak het geopend Claude toe. Het jonge meisje uitte een kreet van bewonderingin het foedraal bevond zich een snoer parelen, van ongekende grootte cn zeldzamen glans, ge- gesloten door con robijn. „Wat is dat mooi!" zeide zij. „Ja", zeide graaf Guy, „deze parelen, dio al honderden jaren aan de familie behoo- ren, zijn buitengewoon mooi. En", voegde hij er glimlachend bij, „de schatkist van Montignac bevat nog een menigte edelge steenten even oud, even mooi en oven kost baar, die waardig zijn een jong meisje te worden aangeboden." Hij hechtte zelf het parelsnoer om haar sierlijken hals, waar het, tusschen de kanten der gravin, een geheel vormde, dat een ko ningin haar benijd zou hebben. Een kleiner etui bevatte twee even schoone parelen, die Claude aan haar ooren bevestigde. Toen wikkelde, zij zich in de sortie, die Cesa- rine in de vestibule gereed hield, en ging, gevolgd door Guy, naar het rijtuig, dat voor dc stoep wachtte en hen in een uur naar Pontcourant bracht. Het kasteel, dat., bij gelegenheid van het huwelijk van Marguerite, met groote kosten geheel gerestaureerd was, prijkte in feestdos. Door de wijdgeopende vensters ontmoette het oog overal de schittering van zijde en goud; de groote oprit, met fijn zand bedekt, die reeds de sporen der wieion van vroeger aan gekomen rijtuigen vertoonde, was van het park, waar de zeldzaamste bloemen prijk ten, gescheiden door een lagen muur, waar op de pauwen de pracht van hun bonte vederen vertoonden, en door hun schrille kreten antwoordden op het gepraat en ge lach, dat uit de- salons naar buiten klonk. Onwillekeurig een weinig bevond, nam Claude den arm, dien graaf Guy haar bood, nu niet gekscherend, zooals dien morgen. Het was de eerste keer, dat zij zich met hem naar een officieelc bijeenkomst begaf, en ofschoon het op zichzelve niets buiten gewoons was, omdat hij haar voogd was, voelde zij zich onder een zonderlingen in druk hot scheen haar toe, alsof hot binnen treden aan zijn arm, in dit huis, waar zij een voorgevoel van vijandelijkheid had, iets eigenaardig onherroepelijks en plechtigs was. Haar oog viel op den grooten spiegel in de vestibule, die hun beeld weerkaatste; de schoone trekken van graaf Guy, met de ernstige uitdrukking, kwamen nog duide lijker uit boven het schitterend wit van zijn overhemd, en Claude vond al haar moed terug, terwijl zij leunde op hem, zoo sterk en zoo trotsch en die haar zeker zou steunen en beschermen. Mevrouw Lcon Salluze stond snel op, met een driftige beweging, die zonderling afstak bij do sierlijkheid, die haar minste bewe gingen kenmerkte, toen de stem van den lakei luid graaf De Montignac en jonkvrouw De Bretuil aankondigde. Zij ging hun eenige schreden te gemoet. "Wie haar goed kende graaf Guy bedroog er zich niet in zag een snelle zenuw trek over haar klassieke trekken gaan, haar lippen samentrekken, toen zij, dicht legen den graaf aangedrongen, als een duif, die een toevlucht zoekt bij den adelaar, deze lieve verschijning zag, zoo geheel verschillend van haar zelve, zoo fijn en vol edele bevallig heid, onbeschrijfelijk schoon in haar schijn baar zoo eenvoudig, werkelijk zoo rijk toilet, dat do schoone Marguerite in den eersten oogopslag met spijt wist te waardeeren. Die spijt zou nog grooter worden; graaf Guy stelde Claude voor en vroeg toen belangstel lend naar de gezondheid vau mevrouw Sal luze, op een wijze, waarvan de trotschc hoffe lijkheid de alledaagschhcid nog scherper deed uitkomen, en een onverschilligheid uitdruk te, die niet weersproken werd door dc op geruimdheid van zijn fraai gelaat, waarvan de vroeger sombere uitdrukking, die zij er nog altijd op dacht te zullen vindon, ge heel geweken was. Zij zelve had geledon, maar zij had er bovenal op gerekend hem te doen lijden; op liet eerste gezicht reeds zag zij, dat zij haar doel gemist had, en zij had bitter be rouw over het dwaze huwelijk, waartoe haar gekwetste eigenliefde haar gedreven hacl. Ge durende de korte wisseling van de gewone belcefdheidsgezegden beschouwde Claude van haar kant mevrouw Salluze. Zij was ver wonderlijk mooi, niettegenstaande de hard heid van haar blik en haar lang kleed van blauwachtig satijn een stalen harnas geleek. Zij had als eev.ig sieraad in haar glanzende zwarte haren een bleekgele theeroos, cn Clau de vond, dat de strijd wel moeilijk, mis schien onmogelijk was tegen zulk een tegen standster; in spijt van al haar voornemens, worstelende tegen een toenemende ontmoedi ging, toen zij aan het einde der lange tafel plaats nam, naast Léon Salluze cn den echt genoot, die als onbeduidend aanhangsel be handeld werd en van waar zij haar voogd kon zien, gezeten aan de rechterzijde van mevrouw Pontcourant, in de nabijheid der schoone Marguerite. Deze overtrof zichzelve. Gewoonlijk was zij zeer handig in het ge bruik van alle kleine listen der groote we reld; zij was bekwaam in het veinzen en wist met buitengewonen tact een conversatie zoo te leiden, dat zij achter al de gehei men van anderen kwam, zonder haar eigene te verraden. Dezen avond was zij zichzelve niet meester; een zenuwachtige opwinding bleek duidelijk in haar spreken en in de al te groote drift, die zij legde in allerlei schermutselingen met graaf Guymaar zij werd steeds uit het veld geslagen door de ergerlijke onverschilligheid van haar tegen partij. IWordt vervolgd). WrBT, A T)

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1