N*. 14751 PiiUKlag 24 Maart* A». 1908. $ëze <§curant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. l!]aar> püichi getrouw. Wj LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER CODBANT» Voot Leiden per weei 9 Oentei per 8 maanden S f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geteatigd r(jn I 1,80, Franco per poat I 1.06. PRIJS DER ADVERTENTIES r Van 16 regale 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere lettere naar plaatarnimte, - Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Oentaoontantielk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het tnoisaeeren wordt/0.05 berekend. HINDEBWET. Burgemeester en Wefchoudors van Loideu Gezien liet adres van de Firma P. OLOS en LEEMBRUGGEN, liuudondo verzoek om vergunning tot het uitbreiden van haar fabriek van wollen garens aan de Langc- gracht No. 5, kad. bekend Sectie B. No. £713, gemeente Leidon, door het plaatsen en in werking stellen van een stoomketel yan lOj; atm. cn van een stoommachine van 085 P.K., ter vervanging van de bestaande toestellen; Geiet op de artt. 6 on 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan hot publiek, 'dat genoemd verzoek, mot do bijlagen op do Secretarie dezer gemeente tor visie ge legd is; alsmede dat op Dinsdag 7 April aaust. des voormiddag» to elf uren, op hot Raadhuis gelegenheid zal worden gegevou om bezwaren tegen dit verzoek in tc bren gen, terwijl zij er do aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, dio piet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet ,voor het gemeentebestuur of een zuner lo den zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe to lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEY8T, Secretaris. Leiden, 24 Maart 1908. Gemeentezaken. fJcn zweminrichting met steun van de gemeente. Het adres van den lieer J. F. la Rivióre i. e. aan den gemeenteraad, om over te gaan tob inrichting van ccn tweede ge meentelijke Zwemplaats aan do bovenzijde dor gemeente, heeft dit vraagstuk, dat feeds herhaalde malen aan de orde is ge dweest, weder naar voren gebracht. Is dit reeds op zichzelf een verdienste van het adres, dat B. on Ws. genoodzaakt &jn geworden, hun aandacht aan dit mot fle volksgezondheid nauw 1 trokken vraag stuk te moeten wijden, is er 'n tweede geluk kig gevolg van. En dat dit College het ge daan heeft op een wijze ali staat uitge drukt in hot aan het eind dor vorige weck Uitgekomen praeadvies over deze zaak, 1 menigeen, die een toekcmslige tweede zweminrichting na aan het harte ligt, aan genaam stemmen. Dank zij do conclusie v"an ons Dag. Be duur is de quac8tio ineens actueel ge worden. B. en Ws. zija begonnen, zooals ijtvij het van dit College gewend zijn: zij pebben hun taak broed opgevat. Allereerst is door hen een uil gebreid cn grondig onderzoek ingesteld naar den poestand van het water. Wat zen het baten, indien er werd ont worpen een mooi plan voor een doelmatige Zweminrichting, indien het water niet voldeed? De exploitanten van „Rbynzigt" hebben daaromtrent immers do bittero ervaring Opgedaan. En met blijdschap lezen wij in het praeadvies, dat de uitslag van hot onder zoek van het water in den Rijn boven Lei don bij het zoogenaamde sehoiden van den Rijn, welke plaAfcs door den Directeur- Scheikundige mede in zijn onderzoek werd opgenomen, bepaald gunstig is te noemen en dat hier nauwelijks van verontreiniging sprake kan zijn. Er is dus in den omtrek van Leiden voer een doelmatige, naar de eischen der gezondheid ingerichte zwemplaat?, zuiver stroomend water. Dat is een heerlijke waarheid. En het doet o.i. do oonclusio van den direoteur der gemeentewerken, dat er in den naasten omtrek van Leiden geen buitenwater is aan te wijzen, hetwelk ge schikt kan heeten voor de stichting van oen behoorlijke zwemplaats, vrijwel te niot De directeur zal de scheiding van den Rijn vermoedelijk te ver van de stad heb ben geacht. Maar is het dat werkelijk, in onzen rijd, nu bijna ieder en vooral een liefhebber van watersport ook aan rijwielaport doet, en nu bovendien elk oogenblik doortrekking van do tram langs den Hoogen Rijndijk verwacht mag worden. „Rhynzigtis im mers even ver van het centrum gelegen. Ons dunkt een zwemplaats aan de schei ding van den Rijn vrij wat beter dan zoo- als de directeur wil, do oplossing te zoe ken in een zweminrichting van opgepompt grondwater. Zal de temperatuur van grondwater niet te laag zijn, pl.m. 50 Fahrenheit en zal het gehalte van dien aard wezen, dat hot voor badwater geschikt is 7 Bovendien, de berekening van den direc teur heeft hot geleerd en ook do plannen indertijd, namens don heer Van Waverea gemaakt, kunnen het bevestigen: een zoo- danigo zweminrichting zal kostbaar zijn. Het wil ons derhalve voorkomen, dal, indien we er een tweede zweminrichting bij zullen krijgen, deze moet komen in den Rijn boven Leiden ongeveer op de z.g. scheiding van den Rijn. Nu komt de tweedo vraag aan de orde: Wie moet haar inrichten? En de Commissio van Financiën èn de directeur van gemeentewerken èn B. ten Ws. zijn het er allen cwer eens, dat do in richting niet van de gemeente moet uit gaan. Wij twijfelen niet of ook de gemeenteraad zal daarmede acooord gaan. Was de ge meentekas wel gevuld en do belasting lut tel, wij zouden er missohien anders over denkon, maar durven in de gegoven om standigheden ovenmin advisoeren tot ge meente-exploitatie in dezen. Wij juichen het oohter in B. en Ws. van harte toe, dat zij, overtuigd van bet groo- to belang eener tweede zweminrichting be reid zijn eon vereeniging, die de exploita tie .wil ter hand nemen, geldelijk te steu nen. Dien weg moet het op. B. en Ws. noemen een som van 800 gulden per jaar. Natuur lijk is dit bedrag eenigszins willekeurig genomenhet kan echter Verecnigingen, wieu de zaak tea* harte gaat en die zijn er blijkens de ingezonden adressen wel tot een leiddraad dienen bij het overwegen van oventucele plannen. En nu komt liet. ons voor, dat op do in richting cn exploitatie in de allereerste plaats is aangewezen de ,,Leidschc Zwem club," een vcreoniging, die uit den aard van haar bestaan het meest voor do .wa tersport kan voelen en er hot meest voor over moet hebben ook. Zij grijpo dus de haar vanwege het ge meentebestuur toegestoken hand aan. Men moet het ijzer smeden, als het heet is, en een zweminrichting maken, als de tijdsomstandigheden cr gunstig voor zijn. En het zal niet altijd gebeuren, dat een gemeentebestuur den belanghebbenden te gemoet komt en zegt: „Vat gij de zaak aan en gij kunt op onze medewerking re kenen." Laat de ,,Leidsche Zwemolub" daarom geen oogenblik moer stil zitten, opdat de liefhebbers van zwemmen in do komende zomerdagen zich nog kunnen verkwikken in het frissohe, zuivere .water van do nieuwe Leidsche Zweminrichting, geëxploiteerd door de „Leidsche Zwemclub", gesubsidi eerd door de gemeente. Leiden, 24 Maart. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Lei don de heer H. J. van Gelder, thans ont vanger derzelfde middelen te Rotterdam, vijfde af deeling. Op een gisteravond in een der zalen van „In den Vergulden Turk" gehouden vergadering heeft zich voor Leiden een Buib-coniitë gevormd, in verband met het feit dat de A. N. W. B. op 1 Juli a.8. zijn zilveren feest viert. Het is bekend wat het Dagelijksch Bestuur van dezen Toerbond in die 25 jaren gedaan heeft voor de belangen der leden en die van het Toerisme. Het Dagelijksch Bestuur mag dan ook met genoegdoening op zijn werk terugzien on heeft van den A. N. W. B. gemaakt, wat hij thans is. Deze genoegdoening moge hemzelf voldoende zijn, de leden meent het sub-comité hebben te too non dat zij, wat door het- Dagelijksch Bestuur ia tot stand gobracht, weten te waardeeren; op do leden rust do morecle verplichting, uiting te geven aan hun gevoel van erken telijkheid voor dit alles. Het plan bestaat daarom, gelijk reeds bekend is, tijdens de Bondsfeesten in Juli a.s. het Dagel. Bestuur een huldeblijk aan te bieden, niet van persoonlijken aard, een hulde aan den A. N. W. B. in zijn geheel. Hiertoo wordt de modewerking der leden ingeroepen en een beroep gedaan op allen, die den A. N. W. B. een goed hart toedra gen. Het sub-oomité bestaat uit de hcereni mr. F. R. Orommclin, oonsul; G. Gerlings on A. Goekoop, leden Algemeen Bestuur; A. J. den Hollander, Consul, lid Algem. Bestuur; J. H. van Koolbergen en E. H. Kruyff Lzn., leden Algem. Bestuur; en G. W. Zand voort Jr., stemgerechtigde Algem. Vergadering. Bij de door Burg. en Weths. van Lei- dén gehouden openbare aanbesteding van het verrichten van buiten- on binnen-verf- werken, aan gemeente-eigendommen, in 10 perceclcn, waren de volgende inschrijvin gen ingekomen: P. v. Wijngaarden Jr. pero. I 860, II 355, III 540, V 945, VI 330, VII 980, VIII 247, IX 1009. L. W. J. v. d. Drift perc. I 1100, II 260, III 609, IV 255, V 1172, VI 259, VII 1050, VIII 288, IX 1140, X 537. L. J. Lelyveld, 's-Gravenhage, perc. VIII 240, IX 1098. F. J. van Noort perc. I 1300, II 480, III 010, IV 360, V 1220, VI BOO, VII 1350, VIII 290, IX 1305, X 570. F. A. van Kleef perc. I 1200, II 400, III 565, IV f 225, V f 1000, VI 195, Vil 1405, VIII 500, IX 1070, X 600. J. H. Heus perc. I 1180, II 390, III 730, IV 380, V 1310, VI 370, VII 1180, VIII 430, IX 1280, X 730. F. N. A. du Tour Geerling, 's-Graven hage, perc. I 749, II 258, VII 799, X 475. W. F. v. d. Steen perc. I 1275, II 525, III 1160, IV 505, V 1439, VI 389, VIL 1410, VIII 495, IX 1446, X 703. W. J. Bomli pero. I 1270, II ƒ500, III 1100, TV 500, V 1500, VI 450, VII 1500, VIII 550, IX 1550, X 800. C. Krillen Jr., Haarlem, perc. I 1000, II 350, IV ƒ160, V 800, VII ƒ900, IX 910, X 500. L. J. Bey, pero. II 425. A. G. P. v. d. Mark pero I 1531, III 770, IV 360, V 1428, VII 1175, VTII 440, IX 1025, X 819. B. van Kleef perc. I 1175, II 345, III t 600, IV ƒ444, V 1560, VI ƒ255, VII 1246, VIII 440, IX 1285, X 040. A. Blansjaa-r pero. I 819, VIII 213. W. F. v. d. Wijngaard perc. I 1310, II 470, III 620, IV 340, V 1260, VI 525, VII ƒ1281, VIII ƒ810, IX 1275, X ƒ590. A. ZiegeJaar pero. I 1200, II 380, III 1100, IV 500, V 1400, VI 290, VII 1400, VIII 315, IX 1400, X 555. S. Hoope perc. I 1290, II 500, III ƒ000, IV ƒ350, V 1200, VT ƒ510, VII 1300, VIII 322, IX 1200, X 526 J. Meyer Jr. perc. I 1075, II 350, III 640, ÏV 315, V 1345, VI 375, VII 1248, VIII 329, IX 1346, X 615. A. dö Vos perc. I 1091, II 309, III 583, IV ƒ408, V 1540, VI ƒ232?,, VII 1229, VIII 418, IX 1259, X 639*. C. v. Leeuwen, 'a-Gravcnhagc, perc. V 760, VI 390. W. F. Veldhuvzen perc. IV 290. H. Gijsman perc. I 1625, III ƒ820 IV 420, V 1830, VII 1320, VIII 475, IX 1280, X 645. P. Marks Zn. perc. I 1455, II 470, III 750, IV 370, V 1790, VI 270, VII 1327, VIII f 510, IX 1213, X 686. D. J. van Amerom perc. I 1460, II 460. III 800, IV 325, V 1890, VI 290, VII 1330 VIII -495 IX 1198, X 700. J. H. de Jong pero. I 1030, II 387, IV 239, V 1255, VII 1187, VIII 290, IX 1268, X 567. Th. Wibteman perc. II 270, III 560, VI 260 VIII 290, IX 1110, X 466. W. G. J. Lezwijn pero. I 1115, II 293, III 720, IV 306, V 1400, VI 400, VII 1198, VIII 316, IX 1365, X 014. Uit het oogpunt van onze Ncdcrland- eche Kunstnijverheid vinden wij het belang rijk een eigenaardig diner te vermelden, dat morgen, Woensdagnamiddag, zal wor den gegeven in den Foyer van do Stadszaal alhier. Do Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren werken te Voorschoten, het eigen dom der hoeren L. J. S. en J. M. van Kem pen Sr., wordt gedirigeerd door den jong ste dier heoren, dewijl de oudste der firman ten, de heer L. J. S. van Kempen te 's-Gra venhage, die getuige het Nationaal Gedenk- teeken op 't Plein 1S13 aldaar, in de kracht van zijn leven een zoo belangrijk wetenschap pelijk aandeel in die zaak genomen heeft, reeds verscheidene jaren door ernstige krankheid verhinderd is aan de voortduw rende leiding deel te nemen. Toch heeft hij nooit opgehouden waa/ noodig, ziin broeder in diens belangrijke taak ter zijde te staan en deze heer L. J. 8.' van Kempen viert heden zijn 70sten geboor tedag, die tevens is de herinneringsdag vaif zijn 50-jarig medebestuur in een zoo be roemde fabriek van Ncderlandsche Kun;!r, industrie. Naar aanleiding nu van dezeii voor hem dubbel gedenkwoardigen da^ wordt door den heer L. J. S. van Kempen aan geheel het personeel der fabriek en ♦an haar filialen het bovenvermeld diner gege ven. Wanneer wij in aanmerking nemen do vele bewijzen die reeds gegeven zijn van di, uitstekend© verhouding, die tusschen pa troons cn onderhoorigen in deze schoons zaak bestaat, dan spreken wij van harte den wensch uit, dat ook dit feest volkomer; slage, en 25 Maart voor zoo groot getal in" dustricele mannen een dag van ware ver" poozing zij. Voor het examen nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames M. J. Popp, L. J. Ghristiaanso cn R. C Ztimraermarrn, van Leiden en M. van Yliefc van Voorschoten. Do laatste is leerlinge van mejuffrouw E. O. M. Aewcrdonk. De examen-commissie van Nosokomos, te Amsterdam, vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters en verple gers, reikte als bewijs van een voldoend theoretisch en practisch afgelegd examen het diploma voor ziekenverpleegster uit aan de dames A. F. van Roosendaal to Dordrecht en H. M. Merckx te Leiden. Bij Kon. besluit is aan den Commis saris der Koningin in de provincie Fries land machtiging verleend om in do buiten gewone zitting van do Staten van dat gc- wost, voor welker bijeenroeping hij is ge machtigd bij Koninklijk besluit van 8 Maart, alsnog aan de orde te stellen wijzi ging van de provinciale begrooting vcor het jaar 1907. Do kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, adjudant in b. d. van H. M., commandant van het reg. grenadiers en jagers, wordt met ingang van den dag, waarop hij het lidmaatschap van de Eerst* Kamer der Staten-Gencraal zal aanvaarden op non-activiteit gesteld. Merr meldt aan de ,,N. R. Ct.": Z. K. H. Prins Hendrik heeft zich gedu rende de laatste vijf weken onder behande ling gesteld van den heer D. J. van Spanje, massage-therapeut to Amsterdam. Onder zeer veel belangstelling en met bloemen en kransen werd gisternamiddag op het kerkhof te Hillegersberg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Donderdag jl. plotseling overledon direc teur van do Wissel- ©n Effectcnbank te Rotterdam, den heer mr. W. P. Hubert. Veel woorden van waardeering werden cr gesproken. B. en Ws. van Arnhem stellen voor 124,000 gld. beschikbaar te stellen voor be- stratingswerken aan Klarcrdal- en Sons- beeksingel. Voorts om het toegestaan crediet aan do „Ja, ja. Ik ben totaal tegenwoordig over bodig bij u, moedertjecr gaat niemand bo- .yen Ren ate." Niemand, dan mijn dwaze zoon, dio op Jict oogefnblik al heel gek redeneert l" Zij streek hem over het dikke, korte haar jbn zag glimlachend op hem neer. Hij logde zijn hoofd in haar schoot. „Moe dertje, zoo zat ik altijd als kleiüo jongen, ps ik iets te vertellen had." Ze knikte. „Weet je dat nog?" „Natuurlijk; daarom ben ik juist zoo fcnan zitten." „Wil je iets vertellen? Wat heb je dan Uitgehaald f Hij moest, lachen. ,,U vraagt weer precies, Sooals u dat vroeger ook altijd deed. Nu is bet echter geen kwestie over eon gebroken Vensterruit of iets dergelijks; het is nu vau Veel meer belang." „Wil je je oude moeder voor den mal Jioudcn V' „Neen, het is mij heilige ernst, moeder, (alleen vind ik het wat vreemd, ik ben dit .Vertellen niet meer gewend." Hij keck met een ernstigen blik lot ha: r 1 Ï>P cn legde zijn voorhoofd op zijn hand. Opeens begreep zij wat hij haar wilde teggen. „Als het je zoo moeilijk valt het te ffcggCD, dan wil ik je wel een handje hel- ï^n. Zal ik je eens zeggen, wat jo hebt wil- fcn vertellen?" »»Dat zal u wel hiel kunnen." „Niet? Nu .hoor dan maar eens, en als het niet uitkomt, dan verbeter jij het maar." „Moedertje ln Ja, mijn beste Rolf, luister dan maar. Jo wilde zeggen: „Moedertje, uw zoon heeft zijn hart verloren. Reeds eenmaal heeft hij het eer gedaan en is bedrogen uitgekomen, waardoor hij tot nu toe nooit heeft kunnen besluiten een andcro te kiezen. Maar nu heb ik iemand ontmoet, die alles weer goed heeft gemaakt en in uw zoon de liefde on de jeugd weer heeft wakker geroepen. Nu is de ware eindelijk gekomen; dit wilde ik u zeggen en ik wilde om uw zegen voor mijn keus verzoeken. Nu, zeg eens, had je me dat niet willen zeggen?" Hij drukte zijn gezicht dicht in zijn han den. „Moeder, hoe weet u dat allemaal?" „Mijn laesie Rolf, voor con moeder blijft niet zoo gemakkelijk verborgen datgene, wat haar kinderen bezig houdt." „En weet u dan ook wie mijn hart weer vroolijk en gelukkig heeft gemaakt?" „Ik weet even goed als je zelf, dat die andere, die jou heeft bedrogen, nu haar armen weer naar je uitstrekt." „Weet u dat ook? Moeder, dat is toch vreemdBen u dan alwetend Maar zeg u eens, keurt u mijn keuze goed, bent u niet verwonderd, dat ik een vrouw kies, die arm en van burgerlijke familie is?" „Dat kun je zelf niet in ernst vragen Zij heeft den rechten adel, den zielenadel en den on vergankelijken rijkdom; dien van het hart. Ik houd al lang van haar als van een eigen dochter en zal haar zegenen, als ze jou gelukkig maakt." „Als zij mijn vrouw wordt, zal ik geluk kig zijn. Maar ik ben nog niet zeker, dat ik haar zal winnen. Laat ons daarvan niet meer spreken tot alles beslist is, nietwaar?" „Zoo zal het gebeuren." Op dit oogenblik trad Renate de kamer binnen, met een doekje over den arm. Zij sloeg het om de schouders van mevrouw von Tornau. ,,U hebt gisteravond geklaagd over de koelte in do kamer. Ik heb een doek je voor u meegebracht. Het is toch nog te vroeg om reeds te stoken." De oude dame wikkelde zich behaaglijk in hel warme doekje. „Dank je wel, mijn lieve kind. Je denkt toch overal om en jo zorgt zoo goed voor mij, dat mij niets meer te wen&chen overblijft." „Als u het goed vindt, kunnen wij nu aan tafel gaan." Rolf sprong op cn legde den arm om den hals van zijn moeder. „Kom, mevrouw Wer- kentin houdt van stiptheid", spotte hij. Zij laohto. „Het is niot goed om je eigen ondeugden op rekening van een ander te schuiven." „Ondeugden 1 Neem me niet kwalijk, maar..." „Soms is het ccne slecht van het andere te enderscheiden." Zij namen aan tafel plaats. Renate was bepaald verstrooid. Rólf keek haar een paar maal scherp aan en plotseling hie'd hij midden in een zin op cn riep luid over de tafel heen: „Mevrouw Wcrkcntin!" Zij schrdk uit haar gepeins op en keek hem vragend aan. „Waarover zit u uw hoofd te breken U zwijgt vandaag zoo beslist, u bent zeker wel ver weg met uw gedachten." „Neem me niet kwalijk, dat ik zoo afge trokken was." „Ik ben verschrikkelijk beleedigd, dat u mijn interressant onderhoud zoo geheel on al hebt geignoreerd." Hij ikeok haar daarbij zoo somber aan, aJsof hij in diepen ernst sprak. Tom ging hij verder: „En daarbij kijkt u me op een manier aan, alsof ik een of ander monster was, dat u zou kunnen verslinden. Bent u bang voor mij Nu moest ze wel lachen cn bemerkte, dat hij schertste. „Bang niet, maar ik heb veel respect voor u." „Ik dank u. Ik zou liever niet gerespec teerd worden door u. Dat vind i>k niet ge noeg of te veel." „Wat zou u dan willen, dat ik zou doen?" vroeg zij lachend Hij reikte haar de hand over do tafel. „Geef mij eens uw hand, zoo en nu, kijk mij eens aan 1" Zij deed wat hij vroeg. Onder zijn blik steeg het bloed naar haar gezicht. Haar vingers beefden in zijn hand en toen dwaalden zijn oogen schuw naar ter zijde. „Ja, u kunt er niet aan ontkomen, als ik u zeg, wat u voor mij moet voelen." Er trof hem echter zulk een lange, ang stige blik uit haar oogen, dat hij haar hand losliet. „Ik zeg het u liever eens een andere maal. Maar als ik u bevelen mag, moet u mij ook gehoorzamen." „Blindelings, op mijn woord." „Belooft u maar niet te veel, want Ik hond u er aan" Mevrouw von Tornau begon medelijden te krijgen met Renatea verlegenheid. ..Mijn zoon is vandaag ongelooflijk overmoedig i hij wil jo slechts in verlegenheid brengen, Renate." „Dat is zoo, moeder. Ik zie het maar wat graag, als mevrouw Werkentin af en too bloost en haar innerlijk leven zich zoo dui- delijk in haar gelaat-strekken weerspiegelt.- Kijk, nu denkt ze bijvoorbeeld, laat die af- schuwelijko man mij nu toch eindelijk eenf met rust laten." „Ik bewonder uw scherpen blik, mijnheel? von Tornau, on durf u niet tegenspreken l"' riep Renate; blij, dat het pijnlijke moment weer voorbij was. „Wil u nog meer proo ven met me nomen?" „U legt mijn poging, om raadsels op te lossen, hoelemaal verkeerd uit." „Welk raadsel wilt u dan oplossen?" „Het grootste: het raadsel vrouw." Zij haalde haar schouders op. „Dan hebt u voor uw studie wel al een heel onbelang-- rijk exemplaar uitgekozen." „Het interessantste, dat er voor nu- staat, in Tornau; of zou u iemand we -;n, die interessanter is?" Zij keek hem lachend aan. „Wat zou U van juffrouw Birkner zeggen?" „Kijk, u kan ook werkelijk ondeugend zijnWeer een raadselachtige trek. Neen, neen, ik blijf bij u, dat is veel meer de moet* te waard. Feliciteert u mij, a-la 't u blieft,; met do goede oplossing, ja?" „Graag." „Dat klinkt te slap." „Nu, dan, van ganscher harte." „Bravo. En nu, moedertje, wat we nacht u mij toe?" „Det, wat jo gelukkig maakt." (Wordt yervolgd).

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1