N®. 14745 JLiiiisdag 17 Maai't. A\ 1908. §ese gcurant wordt dagelijks, met uitsondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hasa™ plicht getrouw. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTJ Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1,05. PRIJS DER ADVERTENTIENt Van 1—6 regels 1.05. Iedere rege! meer /0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte, - Kleine advertenties van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op do artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door [LEONARDUS JANSON. woncndo to Lei den, een verzoekschrift is ingediend, om ivcrlof voor den verkoop van uitsluitend ftlooholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Langebrug No. 33. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 Maart 1908. Leiden, 17 ïiïaart. Naar wij vernemen, is het bestuur van Musis Sa-crum" er in geslaagd aan het Verlangen, uitgesproken op de onlangs go- trouden vergadering van aandeelhouders, te voldoen door meer afwisseling dan tot nog toe in de muziekuitvoeringen te bren gen. Reeds kan worden meegedeeld, dat in de maanden Juni, Juli en Augustus conoerten zullen worden gegovcu door: Het Haar- lemseh Muziekkorps, directeur Ch. P. W. Kricns; dames- en andere orkesten genre Kielor-seecadettcn, impresario Max van Gelder, te Amsterdam, terwijl pogingen worden aangewend, -dat ook een concert zal worden gegeven door het muziekkorps van het regiment Grenadiers Verder zullen nog uitvoeringen worden i gegeven door het Lcidsch Muziekkorps, welker leden dan voorzien zullen zijn van do nieuwe instrumenten, waaraan zoozeer behoefte be-staat, om dat korps ook de plaats te doen innemen, waarop het volle aanspraak maakt, en ia met het bestuur van do afd. Leiden van do Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkundo overeenge komen, dat aldaar een tentoonstelling zal worden gehouden van aanleg van stads tuinen cn teekeningen vervaardigd op den oursus voor tuinlieden. Een en ander toe gankelijk voor de leden van Musis". Men ziet, het bestuur doet zijn best, geeft zich aJlo moeiten, laten hun stadgenooten 'die krachtsinspanningen beloonen door in groote gctalcn toe to treden als lid. Zij behouden dan tevens iets voor Lei- jden, dat toch waarlijk niet verloren mag gaan. Do secretaris woont Nieuws teeg 6. Den 23sten Maart a. s. hoopt de heer 7. J. van Beek den dag te herdenken, dat mj voor 25 jaren bij den heer W. v. Rossum $u Chattel in dienst trad. Te 's-Gravcnhage is geslaagd voor de fekto nuttige handwerken mcj. N. dc Lange, van Leiden, leerlinge der Chr. normaal- I lessen, (leerares mcj. P. C. van Borsclcn). Onder de passagiers, Zaterdag van Rotterdam per stoomschip „Rijndam" Daar Nieuw-York vertrokken, bevond zich ook prof. dr. J. J. M. de Groot, van de Leidschc Universiteit, uitgenoodigd om aan do lioo- geschool to Hart-field een 6-tal lectures te komen houden. Vrij waarschijnlijk zal uit deze uitnoo- diging voortvloeien dat prof. De Groot ook elders in Amerika zal optreden, daar diens kennis omtrent de volkeren van Oost- Azië de heer De Groot toefde namelijk vroeger zoowel in onze Indien als in China en Japan als Chineesche tolk wel in staat is thans de belangstelling van dc Ame rikanen te wekken. Te 's-Gravenhage ie op 92 jarigen leeftijd overleden jhr. mr. P. van den Brandeler, oud gemeente secretaris van Dordrecht en jaren lang prosidont-kerkvoogd bfi de Ned.-Herv. Gemeente te 's-Gravenhago, in welke hoe danigheid hU ter gelegenheid van de kerke lijke inzegening na het huwelijk van H M. de Koninging en Z. E. H. den Prins het officiers kruis der Oranje Nassau orde ontving. De begrafenis Is bepaald op a s. Donderdag te Dordreoht. Do nieuwbenoemde gezant van Oosten- rtjk-Hongarije by ons Hof zal 15 Mei het be heer der legatie aanvaarden. To Vorden is overleden jhr. P. A. C. M. van Haeften, notaris aldaar. De kerk te Ilpendam was Zondag ge heel gevuld. Ds. J. H. van der Palm al daar vierde zijn 40-jarig ambtsfeest. Ach tereenvolgens stond hij te Houtrijk en Po- lancn, Wijdenes, Ilpendam, Langezwaag, Ysbrechtum, en sinds korte jaren voor de tweede maal te Ilpendam. Zeer vele blijken van liefde en toewijding werden hem gege ven. Niet alleen op kerkelijk, maar ook op maatschappelijk gebied heeft de jubilaris zich onderscheiden. Als voorzitter der Zoetwatervisscherij" in Friesland heeft hij zich bijv. naam gemaakt. Gisteren is te Bonnekom op 75-jarigen leeftijd overleden dr. L. O. Levoir. De heer Lcvoir promoveerde in 1856 cum laude tot doctor in de philosophic, aan de universi teit te Leiden. Drie jaar was hij assistent van pref. Rijke; van 1859 tot 1860 lecraar in de chemie te Groningen en van 1866 tot 1891 als zoodanig aan de polytechnische school te Delft verbonden. De heer Levoir is met prof. Van Bemmelen de vervaardiger van hot bekende ventilatiestelsel Levoir Van Bemmelen, dat vooral in Engeland toepassing heeft gevonden. (,,N. It. O."). Prof. dr. J. Y. de Groot, hoogleeraar der cholastieke wijsbogéerte aan de Univer siteit te Amsterdam, is benoemd tot lid der pauselijke ,,Aceademia di religiono catholica". Deze Academie werd in 1801 gesticht door Paus Pius VII en heeft en doel, de katho lieke geloofs- en zedeleer wetenschappelijk cn letterkundig te verdedigen. Vroeger had zij haar zetel in de pauselijke hoogeschool, genaamd „Sapienza"; maar toen deze door de Italiaansche Regeering werd gesecula riseerd moest de Academie verhuiz^.i naar het paleis der Kanselarij", waar zij tegen woordig geregeld om de maand, dus zeven maal in het te Rome nog geldende studie jaar, zitting houdt. In Rome zelf telt de Academie ongeveer 100 leden, en daarbuiten even zooveel. Zij worden benoemd bij ballotage. Kardinaal Rampolla is tegenwoordig pre sident; mgr. Stornajolo, scriptor der Vati- eaansehe Bibliotheek, secretaris („Tijd"). Naar wij met zekerheid kunnen mede- deelen, ia door eten lcorkeraad dor Gerefor meerde Gemeente te Groningen (A) beslo ten, o-m aan de classis ên meerdere kerke lijke vorgaderingen voor te stellen te be sluiten, dat aan de Theologische School te Kampen een vijfdo hoogleeraar benoemd wordt, en voorts, dat de Theologische School van haar recht gebruik make om den doctoralen graad te verleencn. („N. Pr. Gron. Crfc.") Beroepen is bij de Evang. Lutherscho Kerk te Utrecht (toez.), vacature L. Schutte, ds. Joh. Slellwag, Hersfc. Evang.- Luth. pred. te Harlingen. Heb stoomschip Tantalus, van Java naar Amsterdam, passeerde 15 Maart Tarifa; de Vondel arriveerde 15 Maart van Amsterdam te Batavia; de O a n f a, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 7 Maart van öolombo. BODEGRAVEN. De rederijkerskamer ,,H. K. Poot", alhier, zal op Vrijdag 20 Maart a.s. haar 133ste openbare vergade ring houden. Met modewerking van eenige dames zullen drie stukjes opgevoerd wor den. GOUDA. Gisteren vergaderde alhier de vrijzinnig-democratische kiesvereeniging ter bespreking van de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten. Na ampele bespreking werd de volgende motie met ai- gemeene 6temmen aangenomen. De vrijzinnig-democratische centrale, be staande uit afdeelingen van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond en van den Vrijzin- mg-Democratischen Bond, bijeen in de ver gadering te Gouda op 15 Maart; afkeurende, dat klo liberale (centrale de vrijz.-dem. centrale niet gekend heeft in heb stellen van een candidaafc voor do vacants plaats in de Provinciale Staten; besluit desniettegenstaande toch, in het algemeen belang, de candidatuur van don heer K. Schouten Hoogendijk te stëuncrr cn de kiezers óp to wekken op hem hun stem uit te brengen. De S.-D. A.-P. heeft besloten bij de ver kiezing zich van candidaatstelling te ont houden. HILLEGOM. Wegens ziekte van mej. A. O. Vooren, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, is te harer vervan ging benoemd tot tijdelijk onderwijzeres, mej. J. Th. Visser, onderwijzeres te Bloo- mendaal. Ter vervanging van de milioiens M. J. Kleyn, A. van Egmond en J. Zandbergen, die voor den dienst der nationale militie, lichting 1908 zijn afgekeurd, zijn tegen 31 Maart a. s. in werkolijken dienst opgeroe pen, de lotelingen dezer gemeente, F. J. Ottear, Y. de Jong en J. A. Uytendaal. Naar wij van betrouwbare zijde verne men, zijn door dc besturen der onlangs al hier opgerichte R.-K. en Protestantsche Ziekenverpleging, pogingen aangewend, tot gemeenschappelijke samenwerking, tan zou althans het bezwaar, dat aanvankelijk be stond bij het bestuur van eerstgenoemde Vcreeniging om ook in hun college een paar Protestanten, als modebestuursleden op te nemen, zijn vervallen. Zijn deze inlichtingen juist, dan zullen ve len met deze toenadering zijn ingenomen. Voor een vrijwillig verblijf onder de wapenen van 27 Maart tot 25 Juli 1908, heb ben zich in deze gemeente drie verlofgan gers aangemeld. De tot lid der Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt benoemde patroon J- W. Lefeber heeft voor die benoeming be dankt. HAZERSWOUDE. In het café van den heer A. van Wijk, aan den Rijndijk had de gewone jaarlijksche algemeene vergade ring plaats van de Coöperatieve Bocren- Spaar- en Leenbank (Raiffeisen), gevestigd te^ Hazerswoude-Koudekerk en werd bijge woond door 65 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental steeds vooruitgaan de is, dat de Bank meer en meer het ver trouwen der ingezetenen wint en in vele ge vallen in do gelegenheid was, doeltreffen de hulp te verschaffen aan haar leden. In het bestuur kwam geen verandering, do re kening en de balans werden door de leden vastgesteld als volgt: Rekening 190 7. Ontvangsten: Inhoud der kas 31 Dee. 1909 2088.02 Spaargelden 158503-79$ Terugbetaalde voorschotten 229-10. Loopende rekeningen 80950.67 Interesten 3666.86$ Diversen 20.67$ Totaal 277170.02$ Uitgaven: Saldo kas 31 Dcc. 1907 f 6005.83$ Terugbetaalde spaargelden 75826 20 Gegeven voorschotten 110290. Loopende rekeningen 82088.37 Interesten 2549.83 Diversen 409.73 Totaal 277170.02$ Ba U 'n a 1 9 0 7. Actief: Saldo kas 31 Dcc. 1907 f 6005.93$ Uitstaande voorschotten 87350. Waarde roeronde goederen 180 f 93535.83$ Totaal Passief: Saldo's der spaargelden f 82677.53$ Schuld in loopende reken. 8042.30. Reservefonds en saldo 1907 2816. Totaal f 93535.83$ HAARLEMMERMEER. Alhier zijn niet minder dan 10 personen voor plaatsing op de kiezerslijst niet in aanmerking gekomen omdat zij in het bevolkingsregister niet werden gevonden. Moge dit voor hen een spoorslag zijn, om ton spoedigste aan hun verplichting tot inlevering van een verhuis- biljet te voldoen. Ten nadeelo van J. Nieuwenhuizen is alhier een rijwiel ontvreemd. Dc politic doet onderzoek. KATWIJK AAN ZEE. Do Katwijksche Handelsbank van H. H. Roeleveld en Sem- lor heeft zich niet mogen verheugen in een langdurig bestaan. Nauwelijks ia een jaar sedert de oprichting voorbijgegaan, of zij moet worden geliquideerd. Met 1 April komt het huis, waarin voor- norndo Bankinstelling was gevestigd, te huur en daarmee doet zich aan andere Bankinstellingen weder een goede, gebgen- heid voor om zich er te vestigen, want daarvoor is het huis uitnemend geschikt. Met zekerheid kunnen wc thans mei den, dat het Zeehospitium alhier geopend zal worden op 4 April a. s. De opening zal geschieden door H. M. de Koningin-Moeder. LISSE. Toen gistermorgen om 8 uren do 22-jarige J. de Vries nog niet was opge staan, ging zijn moeder eens dijken en vond hem dood te bed liggen. Doordat hij zeer veel te kampen had met toevallen, is hij hoogstwaarschijnlijk door een toeval ge troffen. De bewoners van den Achterweg alhier, doen heden een lijst circuleeren om hand- teekeningen te verzamelen voor een request, waarin aan den directeur-generaal der Posterijen wordt verzocht, hun brieven, enz., niet éénmaal, zooals tot heden, maar tweemaal per dag te mogen ontvangen. Doordat het bijna allen bloembollen kwee kers zijn, die daar ter plaatse wonen, zou het zeer zeker van groot belang zijn voor hen, ook in het genot gesteld te worden 2 postbestellingen to hebben. Op de vergadering van de plaatselijke afdeeling van de Algemeene Vcreeniging voor Bloembollencultuur is de heer N. Da mes gekozen on de heor J. Marbus herkozen als afgevaardigde voor de Algemeene Ver gadering. Doordat de kwestie van de Rijks- tuinbouwwinterschool op de eerstvolgende algemeene vergadering aan de orde komt, werden ook in deze vergadering breedvoe rige gesprekken hierover gevoerd. OEGSTGEEST. Den 23eten Maart des avonds zullen de stemgerechtigde ingelan den van den Maredijkpolder vergaderen in ,,'t Posthof". Behandeld zullen worden: Vaststelling der Begrooting over 1807. Vaststelling Begrooting 1908, enz. De stemgerechtigde ingelanden van den Kamp- huizcrpoldor zullen den 24sten Maart des avonds vergaderen bij den heer A. F. de Rooy, alhier. Behandeld zullen worden, o. m. Rekeniog 1907, bcgrooting 1908 en het verkiezen van een voorzitter wegens periodieke aftruding van den heer A. v. d. Hulst. OUDSHOORN. Do vergoeding voor be- stelloon van telegrammen, gedurende het 2do halfjaar 1907, besteld van uit het hulp telefoonkantoor aan 's Molenaars, bedraagt 30.60 gulden. Door het Rijk is een aan tuberculose lijdend rund van den veehouder G. Kraan alhier, overgenomen voor 135 gulden. SASSENHEIM. Door den heer O. Oos- berlee te Leiden, is vergunning aangevraagd tot het oprichten eener kook- en banketbak kerij in perceel No 2188. Bij een eventueelo staking van de broodbakkers, eten we korstjes van pasteien. In do plaats van J. H. v. Munsteren, dio is afgekeurd, is nu voor den militairen dienst opgeroepen G. P. Elfering, No. 17. WASSENAAR. Dc Raad dezer gemeente is bijeengeroepen tegen Donderdag 19 Maart des voorraiddags te kwart over elven. Be handeld zullen worden: Ingekomen stuk ken, Kohier der Hondenbelasting 1908, Suppletoir kohier van den H. O. 1907, een voorstel inzake onderhoud van den grind weg Wassenaar-Piot-Gijzenbi ug en omnibus- dienst Wassenaar-Station Voorschoten. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Onze af deeling van de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw heeft besloten aan bet ge meentebestuur het verzoek te richten tob *0) Zij reden Tiaar verschillende richtingen ,tteg. Toen Tornau het bosch had bereikt, 'liet hij zijn paard stapvoets gaan. Hij veeg de zich het zweet van zijn voorhoofd en be gon zachtjes te fluiten. Bij den vijver hield Lij een oogcnblikje stil cn keek peinzend baar dc plek, waar hij Rcnato eens weenend 'had gevonden. Onder de bank lag een blad (papier. Hij steeg af en raapte het op. Het •was, ofschoon het door dc bank en de boo ten beschut was geweest, toch ccnigszins (vochtig geworden. Glimlachend streek hij toet glad on bemerkte, dat het een blaadje bit Reflates aanteekenboekje was. In haar duidelijk, fijn schrift las hij: 40 jpotje-s abrikozongelei. 50 potjes kersenmar- .ïnelade, linnen nakijken, mijnheer aan de (patrijzen herinneren. Hij moest er om la chen, maar dit lachen klonk zacht en ge boerd. „Dat was nog eens een bestuurster ivo. het landgoed," zei hij bij zichzelf en jWn legde hij het blaadje in ccn vakje van fcijn portefeuille, nadat hij het zorgvuldig jfcusschen zijn' zakdoek had gedroogd. Sedert het feest in Bcrkow waren bijna £et- en dagen voorbij gegaan. Melanie had ®aar plan voor den veldtocht ontworpen haar tactiek geheel en al veranderd. Zij had Rulfg moeder eenige keeren bezocht, f?a^r stccds, wanneer ze wist, dat Rolf niet I 3 n'as. AL hij onverwachts thuis kwam, ^aiQ zij vlug afscheid en wierp hem treuri ge blikken toe. Dat maakte -em onrustig. Hij was veel te goed, om ongeroerd aan te kunnen zien, dat zij om hem leed. Had hij haar dan toch onrecht aange daan? Had zij dan werkelijk wel een die per gevoel voor hem gehad? Het speet hem, haar zoo ruw te hebben behandeld, al veranderde dit ook niets aan het feit, dat zij hem onverschillig was ge worden. In elk geval vond hij het naar, dat zij zoo bedroefd was. Hij werd steeds vrien delijker tegen haar en begeleidde ook zijn moeder en Renats, als dezen in Berkow een bezoek gingen afleggen. Hans von Trachwitz had voor het raam van zijn kamer gestaan, hij woonde in de wachtmeesterswoniDg toen de familie van Tornau op Berkow kwam. Hij keek Rc- nate juist in het- gelaat en ging verschrikt eenige stappen achteruit. Achter het gordijn verborgen, staarde hij met wijd geopende oogen naar de jonge vrouw, en toen zij aan zijn blikken was onttrokken, richtte hij zich langzaam op. ,,Dat was Renate. Daar was geen twijfel mogelijk. Hoe komt die hier?" mompelde hij en riep een rijknecht, die juist zijn raam voorbij liep. „Mertens, ken je de familie, die hier zoo juist is aangekomen?" Jawel mijnheer von Trachwitz, dat was mijnheer von Tornau met zijn moeder." ,,Er waren toch twee dames?" „De andere heet mevrouw Werken tin cn is een soort van gezelschapsjuffrouw." „Ach zoo, dank u." „Die schijnt erg nieuwsgierig naar die mooie dame te zijn", dacht Mertens en floot lachend tussehen zijn tanden door. Hans von Trachwitz liep echter opge wonden in zijn kamer op en neer. Rcnato hier, onder haar meisjesnaam; in afhanke lijke positie evenals hij I Daar moest hij eens over nadenken. Hier moest iets gebeuren. Zij mocht hem niet zoo onverwachts zien als hij haar. Maar wat to uocn? Hij moest probeeren haar zoo spoedig mogelijk alleen te spreken; hij moest met haar tot klaar heid komen; anders, anders moest hij ten slotte misschien dadelijk weer verdwijnen Nare toestand Renato was dus gezelschaps juffrouw, verdiendo dus haar eigen kost! Dit verwende, schepseltje in afhankelijke po sitie Voor de eerste maal dacht hij met een gevoel van zorg aan zijn vrouw. Tot nu toe had hij lichtzinnig elke gedachte aan haar als iets onaangenaams vermeden; nu kon hij niet verhinderen, dat een gevoel van zelfaanklacht in hem wakker werd. Hoe zou heb zijn gegaan, als zij niet de kracht had gewonden vootr zichzelf to zorgen? Als zij eens in ellende was omgekomen? Hij verdreef daarop dadelijk deze gedach te weer en meende zichzelf vrij te kunnen pleiten, daar hij toch ook aan den rand van den ondergang was geweest en in elk mensch de drang tot zelfbehoud do machtigste is. Maar toch gevoelde hij zich onrustig bij de gedachte aan zijn vrouw. „Als zij nu maar wat verstandig is en met zich laat redeneeren 1 Ik moet haar zoo gauw mogelijk spreken", zei hij ten slotte hardop. Hij durfde zijn kamer niet verlaten uit vrees haar onverwachts te zullen ontmoeten. Renate stond op de veranda voor de huis kamer en keek vol verlangen naar het park. Het was dc tijd, waarop Tornau elk oogen- blik kon thuis komen. Zoodra zij hem zag aankomen en ze zijn groet van uit de verte had beantwoord, liep ze de kamer in on verzocht hot eten op te dienen. Zij wist, dat hij zooveel vau stiptheid hield, en zij zorgde er zooveel mo gelijk voor, dat alles op den juisten tijd klaar was. Toen hij in de eetzaal kwam, waar dc beide dames reeds wachtten, werd de soep juist opgebracht. Na een korte, vriendelijke begroeting namen zij aan tafel plaats. ,,U mag me vandaa-g wel een bubbele por tie gjven, mevrouw Werkentin, want ik heb honger als een paard." „Gelukkig hebt u nooit last, dat u geen eetlust hebt", antwoordde zij, terwijl ze hem de soep overreikte. „Het is werkelijk een genoegen u te zien eten en werken." Hij keek haar aan en strekte mot krach tige beweging zijn arm uit. „Er gaat ook niets bo.ven naar hartelust te kunnen wer ken. Ja, het is heerlijk zóó te kunnen wer ken, dat er geen tijd overblijft voor grillen." Haar blik rustte met een gemengde uit drukking van vreugde cn bewondering op zijn gebruind gezicht. Zij noemde dat vriendschap en gaf aan deze vriendschap onbevangen cn hartelijk uiting zonder in het minst te vermoeden, welke geheel an dere gevoelens zij daardoor in hem wak ker riep. Rolf was in den la als ten tijd zoo opge wekt en vroolijk, als hij het sedert jaren niet meer was geweest, cn voor zijn moe der was het een genot zijn hartelijk lachen, dat ze zoo lang had moeten missen, nu j weer dikwijls tc hooren. Renate maakte bij zichzelf een vergelij king tussrhen hem en haar man. Hoe an ders .zou allc3 geloopcn zijn, als die maar een deel van Tornaus wcriklust en wils kracht had bezetenals hij haar zoo trouw en veilig geleid had, als Tornau zijn vrouw wel eens zou doen! Zij zuchtte diep, maar schrok er zelf vaD, toen Rolf en zijn moeder haar vra gend aankeken. „Waar gaat dio diepo zucht heen?" vroeg hij, half lachend, half bezorgd. Zij lachte ook cn antwoordde snel: ,,Ik' overlegde juist bij me zelf, op welko manier ik vanmiddag in de stad zou kunnen ko men. Ik heb noodzakelijke boodschappen tc doon." Zijn oogen begonnen te schitteren. „Niets eenvoudiger dan dat. Gaat u met mij mee. Ik ga straks toch ook naar do stad om met de korenhandelaars te on derhandelen, en daar ik allerlei heb meo te brengen, moet ik toch met het rijtuig gaan." „Ik zou het heel prettig vindon, ais u me rnee wilde nemen." „Niet prettiger dan ik. Dan heb ik op dien vervelendi-n tocht gezelschap. U moet zich echter een lïeetje haasten, anders zijn wij vóór het vallen van den avond nog niet terug." „O, ik ben klaar, voordat cr nog is aan gespannen. Gaat u ook mee, mevrouw von Tornau?" „Neen, beste kind, mijn middagslaapje gaat voor. Maar je kunt garen voor mij meebrengen en juffrouw Birkner zal ook wel verscheiden boodschappen hebben." „Ja, zij heeft ze mij al opgegeven, een heel lijstje vol." „Dan zal ik .vel den grooten 'astwagen moeten laten aanspannen, plaagde Rolf. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1