LErOSCH DAGBLAD, MAANDAG 2Ó OCTOBER. - TWEEDE BLAD. Anno 1907. ging' ro. H62Ü. De leidsche Qemeente-begrooting. Wat- do uitgaven bebroft Is aan hol [Algemeen sectiën-verslag nog het volgende ontleend: Volgn. 121. Onderhoud van wandelplaat- Bon en plantsoenen. Door een lid wordt gevraagd of do verhroeding van den rijweg in het Plantsoen noodzakelijk is; hij be treurt dat daardoor boomcu zullen moe ien gerooid worden. Andere leden, die de yorbreeding zeer toejuichen, vragen of heb stuk bij don voormaligen molen daarin ook begrepen is, men acht dit dringend noodzakelijk. Ook werd opgemerkt, dat de plaats, waar do rotto blaren verzameld worden om hu mus te vormen, minder zichtbaar diende gemaakt te worden. Een ander lid wijst op de "enschelijk- heid om bij de verschillende boomsoorten ©n hecsterts bordjes mot do namen van die hoornen te plaatsen, dit voornamelijk ter onderwijzing van heb publiek. Daar liet Van der Worfpark spoedig ge heel zal verdwijnen, dringt een lid aan op den spoedigen aanleg van een nieuw park hij meent, dat het Raamland of het land over do Van Disselbrug daarvoor het meest in aanmeiiking komen en vertrouwt, dat door aanbouw van villa's om het nieu- iwe park dit werk productief kan ge- mJaakt worden, hij zou gaarne voor dit doel een post op de begrooting zien uit- gctro|kken. Enkele ledon. waren hiertegen met het oog op de koston. Een lid kan zijn goed- curing niet hech ten aan de aanstelling van een nieuwen tuinknecht. Het antwoord van B. en Ws. op al deze yragen luidt: Bij do verbreeding van hot Plantsoen zullen zoo min mogelijk boomen worden gerooid; vele stammen zullen achteruit ge plaatst worden. De toegangsweg bij den voormaligen mo len is niet in de verbreeding opgenomen, omdat de verbetering aldaar beheerschb wordt door het bouwplan van do Vereeni- ging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen, waaraan nog geen be gin van uitvoering is gegeven. De plaats, waar de rotte bladeren ver zameld worden, zal nog meer aan het ge zicht worden onttrokken. Het donkbeeld om de minder, bekende boomsoorten en heesters van naambordjes te voorzien, verdient zeker to .juiching. Met deze restrictie zal dan ook door B. ©n We. gaarne aan den wensch worden gevolg gegeven. Aanleg van een nieuw park vordert een zoer belangrijke uitgave, waartoe met het oog op den stand der gemcontcfinanciën yoorloopig niet mag worden besloten. Verdere verkleining van het Van der Worfpark is in de eerstvolgende jaren niet te duchten. De redenen, waarom eon trieuwe tuin knecht voor het Plantscen (wordt voorge steld, zijn in do toelichting tot de begroo- tfing uitvoerig uiteengezet. Inderdaad is het onmogelijk om den tuinbaas Hemerik behalve het algemeen toezicht op beplan tingen en boomen, nog eigenlijke tuiniers- bezigheden in het Plantsoen op te dragen. Volgnummer 122b. Kosten van bruggen. <?n overzetveeren. Door een lid wordt gevraagd of van het gold van de kleeding Sroor do brugwachters, dat niet besteed wordt in den loop van het dionstjaar en dat, naar hij meent, op spaarbankboekjes Wondt geplaatst, door hen in den winter voor brandstoffen of anderszins van die boekjes wordt afgenomen. Een ander stelt voor dit niet als een fepa ar potje te beschouwen, maar hen de .Vrije beschikking daarover te laten. Volgens het antwoord van B. en Ws. wordt het tegoed op de rekening aan het ©inde van elk dienstjaar bij de Rijkspost- flpajarbanlk belegd en met de gekweekte rente ingevolge artikel 8 van het regle- menb op het' kleedingfonds der havenre chercheurs en brugwachters rij hot veria ten van den dienst uitbetaald. Tusschen- tijdscho uitkcering heeft slechts plaats in buitengewone omstandigheden, tor beoor deel ing van Burgemeester en Wethouders, gelijk in artikel 9 van het reglement te lezen staat. Als buitengewone omstandigheden wordt gewoonlijk oangemorkt ernstige of lang- durigo ziekte van den havenrechercheun of den brugwachter zelf of van een der leden yan zijn gezin. Volgnummer 123. Onderhoud van kolken en riolen. Men moet met het plaatsen van torfit urinoirs in het centrum den stad beginnen, meent een lid en hij wijst daarbij op den toestand dor urinoirs bij de Korenbeursbrug. Uit het antwoord van B. en Ws. blijkt, dat nieuwe urinoirs bij voorkour van tor- fitplaten worden voorzien. Intueschcn zijn fcorfit-urinoirs veel duurder dan het be staande typo en hebben zij voel van do balddadigheid der straatjeugd to lijden. Het urinoir bij do Koornbeursbrug is een der weinige urinoirs met waterdoor- Bpoeling en is dus beter ingericht dan de meeste overige. Volgnummer 125. Onderhoud van klok ken, horloges, speelwcrlken en dergelijke, en jaarwedde van den klokkenist. Bij dit artikel wordt door meerdere leden de wen schel ijkheid uitgesproken om te onder zoeken hoeveel het zou kosten het toren uurwerk door een electrisch gedreven uur werk te doen vorvangen. B en Ws. merken op, dat bij do behan deling der begrooting voor hot dienstjaar 1906 con voorstel van een der Raadsleden om hot torenuurwerk van minuutwijzers te voorzien, met overgroote meerderheid werd verworpen. Onder deze omstandigheden is het waar schijnlijk, dat eoto voorstel tot aLseheele vervangiug van het bestaande door een elootrisch gedreven uurwerk, waarmee evenzeer een belangrijk bedrag gemoeid is, geen instemming bij den Raad eou vinden. Volgnummer 127. Overige kosten yan fa bricage. Overeenkomstig een desbetref fend voorstel van de Commissie yan J/abri- •oago sftellotm B. en Ws. voort degen pott met vijftig guldon te verhoogen voor huur en onderhoud van een rijwiel ten behoove van den opzichter, belast met heb toe- eicht op de gemeentereiniging. Volgnummer 130. Kosten voor bet vet» strokkeu van cn aanleg voor duinwater, -r- Op do vnaag van een lid of bij hen maken van nieuwe brandkranen ook wordt ge dacht aan het Rapenburg en Levendaal, met het oog o<p het onreine water In die grachten, antwoorden B. on Ws., dat bij de verdeeling der nieuwe brandkranen op do hier gemaakte opmerking zal .worden gelet. Volgnummer 131. Kosten der gemeente reiniging. De vraag werd gedaan of men tevreden is over de wijze, waarop het vuil in de wagens werd vervoerd; het was opgevallen, dat deize wagens veelajl niet gesloten of ongedekt waren. Kan doon beter toezioht hierin geen verandering ge bracht worden? Anderen Bestreden deze klacht. Een ainder lid zag achter den ouden sproeiwagen heele stofwolken opgeworpen doon de dunne stralen, die van vrij hoog vielen op de straat. Men merkte op, dat sproeien met de brandkraan doelmatiger werkt. Een ander lid zag dikwijls een ware modderpoel na besproeiing. Ook word door een lid het onvoldoende van het spuien ter sprake gebracht. Hier op wertd opgemerkt, dat men niet altijd kan spuien, wanneer het gewenscht is, daar dit van Rijnland afhangt. De voorgestelde maatregel treft dus geen doel, meent een ander. Enkele leden maken de opmerking, dat de toestand beter is dan het vorige jaar. Antwoord van B. en Ws.: Op het ge sloten houden deii vuilniswagens wordt toezioht uitgeoefend. Wanneer die wagens evenwel over zeer korte afstanden van huis tot huis moeten rijden, kan het geopend blijven dor afsluiting om practiBche rede nen niet altijd worden belet. Intusschen is de aandacht van den met het toedicht belasten ambtenaar hiorop nogmaals gevestigd. De oude sproeiwagen werkt minder prac- tisch dato do nieuw aatojgeschafte. Het is niet altijd mogelijk do sproeiing zoodanig tc regelen, dat daarbij noch stofontwikke ling door gebruik van te weinig water, of moddervorming door overtollig water ont staat. Het wenken met brandkranen zou zeer zeker vlugger en afdoender, docii levens door het grooter waterverbruik duurder zijn. Het telkens inschakelen van een wa termeter tot controleering van hot water verbruik zou bovendien lastig zijn. Overeenkomstig het verlangen van den Raad is telkenmale, wanneen de vuile of kwalijk riekende stadsgrachten daartoe aanleiding gaven, aan Rijnland verzocht om het stoomgemaal van Katwijk zoo mo gelijk in werking te doen stellen. In hot geheel is gedurende dit jaar zeven maal aanvrage tot Rijnland gericht, waaraan zesmaal, dooh soms eerst na ver loop van verscheidene dagen, kon worden gevolg gegeven. Yan clo resultaten der spuiing zal later in bijzonderheden verslag worden gedaan. Volgnummer 133. Uitgaven voor de Bank van Leening. Een lid vraagt of de sa larissen van de hoofdambtenaren van de Bank van Leening niet voor verhooging in aanmerking zouden kunnen komen. Naar B. en. Ws. door Commissarissen der Bank werd meegedeeld, mag inderdaad eeriang een voorstel hunnerzijds tot ver hooging van do salarissen derambtenaren van genoemde inrichting worden to ge - moet gezien. In do inmiddels door Commissarissen iu- gediende begrooting voor 1908 wordt bet oadeelig slot geraamd op 910 gulden. Op dit artikel was evenwel tot dekking van het nadeelig slot slechte een. bedrag van 720 gulden uitgetrtokkon. Bij ongewij zigde vaststelling van de begrootin& dezer instelling zal dus het artikel met 190 gld. moeten worden verhoogd. Volgn. 134. Jaarwedden der onderwi jzers. Een lid wijst er op, dat hij de sar lari86en der onderwijzers onvoldoende vindt en beveelt een betere regeling in oe aandacht van B. en Ws. aan. Hen vraagt of het hoofd der school twee- do klasse voort jongens en meisjes niet in aanmerking kan komen voor verhooging. Door enkele leden wordt de aandacht ge vestigd op het groote verschil in salaris van don heer De Hondt met dat van den heer Cramer. Een ander lid: meent een betere regeling der salarissen van de onderwijzers te kun nen bereiken door minder onderwijzers bij grootero klassen en door andere maatre gelen, zonder het budget te drukken, bijv. door het instellen van een evenredig schoolgeld, waardoor wel de zuivere klas se-scholen zouden vervallen, maar hem leerde de ondoitvinding, dalfc gemengde scholen te preferceren zijn. Het denkbeeld voor grootere klassen wordt door een ander lid ten strengste af gekeurd, wel ia ook hij voor evenredig schoolgeld. Nog een lid vraagt hoe B. en Ws. deu ken te gemoet te komen aan het tekort aan plaats, dat zich vooral aan de school voor meisjes tweede klasse voordoet. Het gaat toch niet aan het verband van e_n school zoo uit elkaar te rukken, dat een klasse wordt ondergebracht op de Jongensschool 1st© kl. een andere klasse in de H. B.-S. voor meisjes eindelijk een zeker aantal kinderen worden ingedeeld in verschillende klassen van de Meisjesschool lste klasse. Ook wees hjj er op, dat de schooluren, aan gymnastiek gewijd, niet paedagogisch zijn ingedeeld. Soms zelfs begint de school met een uur voor gymnastiek. Op de eer ste klasso Meisjesschool. Ook heeft hij aanmerking op de inrich ting der privaten op de .T ongensschool lste klasse, die buiten elk toezicht dor onder wijzers zijn. Er bevindt ri h geen closet papier, evenmin bestaat er gelegenheid de handen te wasschen. De beide laatste ge breken waren ook op de lsto kl. Meisjes school t© oonstateeren. Hierdoor werkt de school goede en zindelijke gewoonten, die het huis aanleert, tegen. De antwoorden van B. en Ws. hierop luiden als volgt: De meening, dat do salarisson der onder wijzers in het algemeen hie-r ter stede niet voldoende zouden zijn» wordt door hen niet gedeeld. Het groote verschil in salaris van het hoofcï der school 2de klasB© voor jongms cn meisjes, den heer De Hondt, met dat van het hoofd der school 2de klasse voor jon gens, den heer Cramer, laat zich door een tweetal redenen verklaren. De eerste reden, waarom de heer Cra mer een hooger salaris heeft, is gelegen in den grooteren omvang, dien het onderwijs aan de school 2do klasse voor jongens heeft, dientengevolge is dan ook in art. 9 der ver ordening van Juni 1902, waarhij de be zoldiging der verschillende hoofden van scholen is geregeld, de aanvangswedde van het hoofd der school voor jongens bepaald op 2000 gld. en die van zijn collega aan de school voor jongens en meisjes op 1800 gld. Doch er is nog een 2de reden, waarom do heer Cramer een zooveel grooter salaris ge niet. Ware hij onder vigueur der verorde ning van 1902 benoemd, dan zoude, gelijk we zagen, zijn traktement slechts 2000 gld. hebben bedragen, en niet 2300 gld., gelijk hij nu geniet. De heer Cramer echter werd tot hoofd der school benoemd in 1901, en daar de verordening van 1902 eerst met 1 Januari van dat jaar geacht wordt in werking te zijn getreden, gold voor hem nog do bepa ling van art. 8 der verordening van 1894, waarbij het salaris van het hoofd der Jon gensschool 2de klasse gesteld was op 2300 gulden. Een betore régeling van de salarissen der onderwijzers te verkrijgen door inkrim ping van hun aantal en vermeerdering van het aantal leerlingen per klasse komt B. en Ws. allerminst aanbevelenswaardig voor. Ook heffing van een evenredig sohool geld schijnt B. en Ws. toe niet die resul taten te zullen opleveren, die het lid, dat dit punt tor sprake bracht, zich daarvan voorstelt. Naast buiten gewonen adminis tratieven omslag, zou het een factor te meer zijn, om de plaatselijke directe belasting to ontduiken. Voorstellen hieromtrent zullen den Raad eerlang bereiken. Het vaststellen der uren, aan gymnastiek gewijd, levert vele moeilijkheden op, daar men rekening moet houden, zoowel met het groot aantal klassen, hetgeen onderwijs ia gymnastiek ontvangt, alsook met de ruim te, voor dat onderwijs beschikbaar. Door het vroegere hoofd der Jongens school aan de Aalmarkt is nooit een klacht over onvoldoende inrichting der privaten geuit, zoodat er geen aanleiding bestond, daarin verandering te brengen. Evenmin is zulks het geval m do Meisjesschool lste klasse, do cenigstc Gemeente-school, waar in de leerling-privaten van waterclosets zijn voorzien. Closetpapier wordt op aan vrage van de schoolhoofden versterkt. Gelegenheid om de handen te wasschen, in dien zin, dat elke leerling door open- draaiing van oen kraan zich wator kan verschaffen, is in deze scholen, evenmin als in alle andere Gemeentescholen, aan wezig. De ervaring heeft geleerd, dat zulks leidt tot een buitensporige watervexspil- ling. Volgn. 144. Naar aanleiding van een des betreffende vraag zeggen B. en Ws., dat op grond van do vele werkzaamheden aan het secretariaat der commissie tot wering van schoolverzuim verbonden, welke werk zaamheden trouwens voortdurend in om vang toenemen, in overeenstemming met het advies der bedoelde oommissie een ver hooging van salaris ad 50 gulden is voor gesteld. Pater de Smaville's gouden jubileum. „Eeta. rroolijk diner, waaronder yert. schillende der leerlingen door geestig^ voordrachten en kunstrijke uitvoeringen, blijk gaven van de algemeeno sympathie die de groote kindervriend, de nog altija even jeugdigo Pater do Sonnaville, aan de Katwijksche jeugd weet in tc boezemen, gaf opnieuw blijk van. de aan alle oud- leerlingen we-lbekonde Katwijksche gast vrijheid. ,,In welgekozen en geestige bewoordingen dankte do jubilaris allen en .wist daarbij op de hem zoo bijzonder eigen manier nog een wijze les te geven voor de toekomst der Katwijksche jongelingschap. „Een opgewekte bioscopische voorstel ling, afgewisseld door orkestmuziek uit Leiden, besloot des avonds het goed ge slaagde feest." De jongste sport: het Diabolo-spel. Dit dames-spel, eigenlijk uit de oude doos opgehaald, is weer een zoodanig lic- velingsvermaak vooral in Engeland ge worden, dat alle andere bezigheden er voor schijnen te moeten wijken. Do kunst be staat eenvoudig in het elkaar toewerpen en opvangen van een klosje met behulp va» een koord. Zeer waarschijnlijk is het een voorbijgaand amusement en zal het Dia bolo-spel wel het/zelfde lot beschoren zijn als het „Ping Pong", dat ecnige jaren geleden de dames zoo in verrukking bracht. Intusschen Breidt bet spel rich thans meer en meer uit en wordt het niet meer alleen aan do overzijde den zee, in het groo te Albion, beoefend, maar vindt het ook op het vasteland zoowel vereerders, alsook vereersters. Op bovenstaand© afbeelding ziet men er een drietal dames mee bezig, terwijl een aan. een automobiel tijdens do reis ont staan gobrtek wordt hersteld. In den aanvang van dit jaar herdach de „Resb." pater L. de Sonnavillo, naar aanleiding van zijn zoventigsten verjaar dag en bracht hem een woord van wel verdiende hulde. Niet slechts als leider dor jeugd in het gymnasium Katwijk, als dirigent van do steeds met jonge maar on geoefende krachten aangevulde muziek- eu zangkorpsen van het katholiek gymnasium, niet slechts als uitvinder van het bekende, thans vermaarde systecm-Sonnaville, maar bovenal als voorbeeldig priester, als oen sieraad der Sociëteit van Jezus. Voor een herhaling van hetgeen destijds werd geschreven, is de tusschenpoos te kort en nu pater De Sonnaville de vorige week rijn gouden jubileum als lid der Sociëteit van Jezus herdacht, bepaalt het blad zich tot een hartelijken gelukwensch cn een korte herinnering aan zijn levensloop. Pater De Sonnaville werd den 31 sten Januari 1837 te 's-Gravenbage geboren en ■deed zijn hoogere studiën aan het gymna sium te Katwijk. Na een reis door Italië trad hij den 25sten October 1857 in het no viciaat der Sociëteit van Jezus to Raven- stein en werd na do repetitie der gymna siale studio aldaar, in September 1860 lcer- aar te Katwijk, vertoefde in 1804 te Ma ria Laach en was in 1865 wederom te Kat wijk. Van September 1865-68 volgde hij den wijsgeerigen oursus te Kuilenburg, van September 1868-72 den theologischen te Maastricht en werd in 1871 priester gewijd. In 1873 werd hij leeraar te Katwijk, waar pater Do Sonnaville nog stceda verbonden is aan het gymnasium. Omtrent de feestviering verleden weck ver noemt het blad van bevriende zijde het na volgende: „In het welbekende Sint-Willibrordus- College der Eerw. Paters J ezuïten tc Kat wijk aan den Rijn, wend in inticmen kring de dag herdacht, waiirqp vóór 50 jaren de eerw. Pater L dc Sonnaville zijn intrede deed in de 8ociëteit van Jezus. Op zichzelf zou dit feest hoezeer ook voor den jubilaris van hoogo beteokenis geen aanleiding geven tot publieke bespreking en tot openbano huldiging van den ncde- rigen dienaar des Heeren. Waar het ech ter geldt den persoon van den wolbeken den musicus L. A. G. de Sonnaville, wiens schrander uitgedacht systeem niet alleen in Nederland, maar zelfs daarbuiten den naam van den gonialen uitvinder bekend en beroemd heeft gemaakt, daar meenen wij dezen bijzonderen feestdag niet onop gemerkt te mogen laten voorbijgaan. Het komt ons voor, dat op dezen dag een open bare hulde behoort to worden gebracht aan den man, aan wien het geheele musi- ceerende Nederland en vooral do jeugdige beoefenaars van de edele toonkunst zoo veel to danken hebben. „Dat niet alleen wij zoo denken, maar dat ook van officieelo zijde die mccning wordt gedeeld, blijkt uit het feit, dat het H. M. do Koningin heeft behaagd, den gouden jubilaris te Denocmen tot officier in do orde van Oranje-Nassau. Heb was den jubilaris een aangename verrassing, toen hem dit op de luisterrijke receptie werd meegedeeld door den oud leerling van Katwijk, mr. Th. Borret, lid van den Raad van State, die hem met eenige waairideron.de woorden, onder het daverend gejuich van alle leeraren en leerlingen, het ecrekruis op de borst hechtte. Ecnige oud-leerlingen, bijzondere vrienden van den jubilaris waaronder wij opmerkten do heeren jhr. P. von Fi- senne en E. van der Kun, woonden met familieleden do plechtigheid bij. Gemeenteraad van Leliuaidcn. Voorzitter: burgemeester Ninabcr. Alle leden zijn aanwezig. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat Gcd. Staten de gemeenterekening over 100C goedgekeurd hebben en dat de schoolgcldhoffing bij Kon. besluit is goedgekeurd. Gelezen wordt het rapport der financi- eele commissie over do in haar handen go- stelde bcgrooting van 1903. Dc commissie apprecieerde de neiging tot zuinig© raming, doch het ee-nigo wat zij voorstelde was van de begrooting af to voeren het salaris van een tweeden veldwachter ad 500 gld., daar die naar hot oordeel der commissie niet noo- dig is en do inkomsten ook met 500 gld. te verlagen en alzoo het eindcijfer te brengen van 14796.0-4 gld. op 14296.04 1/2 gld. D© voorzitter wijst cr op, dat de commis sie zich op een verkeerd standpunt plaatst. De beoordeeling van d ?zo zaak is geen zaak des Raacls, doch berust bij den Commissa ris der Koningin. Niettegenstaande dit, besluit dc Raad do 500 gld. van de begrooting af te voeren, met algemeene stemmen. Goedgekeurd worden enkele af- on over schrijvingen, dienst 1907 en do overschrij ving van het batig saldo der buitongewono ontvangsten op den volgenden dienst. Een kohier hondenbelasting wordt vast gesteld tot een bedrag van 8.50 gld. Aangehouden wordt een adres van den lantaarnopsteker Heuzen, op ongczegcld papier gesteld, om salarisverhooging, wijl den Raad binnenkort zullen bereiken voor stellen tot reorganisatie der verlichting. Om preacadvies wordt naar B. en Ws. go- renvoyeerd een verzoek van ingezetenen om den donkeren verkeersweg tusschen de Leimuidcnsche brug cn do R.-K. kerk te ver lichten. B. en Ws. worden verder gerechtigd tot uitbetaling van verschillende bedragen, verschuldigd na de twee laatste branden, tot een bodrag van 400 gld. Do heer Duijscr vraagt hoe het zit met die 35 cent. De voorzitter zegt dat tic verordening 20 cent aangeeft. D© brandmeesters waren echter genoodzaakt 35 cent to geven ornaat» niemand wilde werken. Spr. zoude in zulk een geval niet hebben toegegeven, en dan zouden die weigerenden een leclijko pijp go- rookt hebben. In verband hiermodo zullen eerstdaags wijzigingen del' brandweerverordoning dei Raad bereiken. Een reclame hoofd.-omslag van A. van Loon zal in geheim© zitting behandeld worden. D© heer Van Leeuwen klaagt dat een aanplakbord bij hem in de buurt alweor stuk is en geeft in overweging het op het grindhok te zetten. De voorzitter belooft dit bij B. cn Ws. te zullen behandelen. De vergadering wordt hierop gesloten. Ajas fiaailcui. Eindelijk had „Ajax" bij een thuiswed strijd mooi weer. De vereeniging „Haar lem" was de gast. Na een spannend^ strijd hebben onze stadgenooten met 42 gewonnen. Al spoedig krijgt „Ajax'» do leiding door oen schot van rechts. De vreugde duurt slechts kort, want aan Haarlem valt een strafschop ton deel, waaruit zij gelijk ma ken 11. Gcruimen tijd blijft het spc-1 vor- deold. Het is „Haarlem", die nu het eerst doelpunt. „Ajax weet echter vergelijk te maken. Met 22 gaat do rust in. Daarna is „Haarlem" wel meestal op de Leidsch© speelhelft, maar hun spel is niet sluitend, zoodat zij behoudens eenige goe de schoten, niet door de verdediging heen komen. „Ajax" doet niet zoovele aanval len, maar het samenspel is bij hen veel beter. Uit een fraaien algemeenen storm krijgt „Ajax" de leiding, weldra gevolgd door No. 4. Zoo blijft het. Tegen het ein- do treedt een verslapping in. Overigens wa3 hot oen interessanten wedstrijd, waarvan het talrijke publick wel genoten zal hebben. „Dc Sportman'* „D. O. S. B." (Amsterdam). Gistermiddag werd ook bovengenoemde wedstrijd voor de derde klasso N, V.-B. gespeeld op Sportmans terrein. Nadat „De Sportman" eerst eenige wedstrijden gelijk speelde, werd dit haar eerste overwinning. Voor de rust was het spel grootendoels op de helft van „D. 0. S. B." en doelpuntte „Dc Sportman" drie maal. Met 3—0 in het voordeel van ,,Do Sportman" werd van doel verwisseld. In de tweede helft waa het spel meer ver deeld. Geholpen door den wind, wist „D. O. S. B." tweemaal het net t© doorboren, terwijl „De Sportman" hier slechts één punt tegenover wist tc plaatsen. Dc wedstrijd eindigde dus in oen 4—2 overwinning voor de Leidsche vereeni- Aanstaanden Zondag krijgt „Do Sport man" Sparta'' op bezoek. Dezo wedstrijd belooft evenals alle plaat selijke ontmoetingen zeer spannend te wor den-

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 5