(Vrijdag 13 April. A® 1907, feze fëcurant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kei Lsidsche uitbreidingsplan. Kerkelijke Berichten. PU1J8 l)BZEK COURANTl Vooi Leldoa pei woe* ft Oents i pel ft maanden 2 2 3 1«10» Bulten Leiden, per looper en waar agenteD gevestigd i(jo 3 I 9 1.30. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIENi Van 18 regels f l.OB. Iedere regel meer 0.174. Örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën raD 30 woorden 40 Oents contant t elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het ïncasseeren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, lste alinea, der Hinder wet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dab door hen op heden verguumig is ver leend aan E, GANtt en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een bergplaats van lompen en beenderen in het perceel Vol dersgracht No. 21, kad. bekend in Sectie No. 1275. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in hot ,,Leidsch Dagblad". Burgemeester en i/ethoudera voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAin küïS'i', Secretaris.. Leiden, 11 April 1907. DRANRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door !A. VAN DElt KAAY, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de kamer achter den winkel yan het perceel Haarlemmerstraat 287. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN UEYST( Secretaris. Leiden, 12 April 1907. I. Het door den gemeenteraad in zijn verga dering van 18 Mei 1905, ter voldoening aan het voorschrift van art. 28, 1ste lid, der Woningwet vastgestelde plan van uitbrei ding dezer gemeente, mocht blijkens de door Ged. Staten bij hun schrijven van 4/9 De cember 1905 aan B. en Ws. overgelegde rapporten van den inspecteur van de volks gezondheid voor Zuid-Holland en Zeeland, en van den hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat, over het algemeen de goedkeuring dezer beide adviseerende ambte naren wegdragen. De inspecteur van de volksgezondheid re sumeert zijn oordeel in deze bewoordingen: ,,Het wil mij dan ook voorkomen, dat de uitvoering is geheel beantwoordende aan de te stellen eischen. De algemeene indruk van het plan komt mij voor te zijn gunstig; de overwegingen en bedenkingen raken dan ook niet den opzet van het plan, doch meer de onderdee- len." Eu de hoofdingenieur van den Provincia len Waterstaat vat zijn oordeel aldus sa men; ,,Het plan voldoet in hoofdzaak aan te stellen eischen, terwijl do uitvoering der kaarten en de omvangrijke memorie van toelichting mag worden geloofd." Overigens wordt in do beide in de Lees kamer ter inzage liggenue rapporten in uit voerige beschouwingen getreden over de on derdeden van het plan, terwijl omtrent f»unten van betrekke'ijk ondergeschikt be an g cenige bedenking:n worden geopperd. Ged. Staten verzoeken alsnu overweging In hoeverre door wijziging van het plan aan do gemaakte bedenkingen kan worden te gemoet gekomen. In hun rapport staan B. en Ws. achter eenvolgens bij de verschillende gemaakte op merkingen een oogenblik stil; eerst bij die van den inspecteur van de volksgezondheid; daarna bij die van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat. De inspecteur wijst er allereerst op, dat uit den bij het plan behoorenden staat van eigenaren niet blijkt, welk deel van de eigendommen van ieder eigenaar voor Btraat is aangewezen, terwijl dit voor een richtige beoordceling van het in art. 27 der Woningwet bedoelde bouwverbod toch noodig is. De opmerking is juist, maar waar het destijds slechts om do vaststelling van het uitbreidingsplan te doen was en de uitvaar diging van het bouwverbod eerst later, na de definitieve goedkeuring van dat plan, zou -plaats hebben, was aanvulling yan den staat in den boven a an gegeven zin toen nog niet noodig. 1 Inmiddels is echter ook een ontwerp-bouw- verbod door B. en Ws. uitgcyaardigd, zoodat fchens ook een afzonderlijke staat is opge- jmaakt, waarop de eigenaren der gronden fcijn aangegeven waai op een bouwverbod zal rusten, met afzonderlijke anduiding £an die perceelen, die voor meer dan 1/3 door ihefc verbod zullen worden getroffen. Ove rigens werd ter voorkoming van onnauw keurigheden de grootte der perceelen in pen staat niet vermeld, hetgeen te minder noodig was, omdat het deel van ieders grond, dat voor straataanleg bestemd is, uit de kaarten zelf voldoende blijkt. Hier mede is dus aan dit bezwaar te gemoet ge komen. Daarentegen achten B. en Ws. met den directeur van gemeentewerken en de Com missie van fabricage aanwijzing van. terrei nen, bestemd voor de oprichting van in richtingen als bedoeld bij art. 4, 2o. der Hinderwet, voor een gemeente als Leiden niet noodzakelijk. Beoordeeling van iedere aanvrage op zichzelve schijnt alleszins af- doonde. Bovendien zou naar B. en Ws. meenen aan een dergelijke aanwijzing op het uitbreidingsplan een plaatselijke veror dening als bedoeld bij art. 4 der Hinderwet moeten voorafgaan. Ook achten zij, en ook hier in overeen stemming met de commissie van fabricage, voor Leiden met haar langzaam wassende bevolking, bepaalde aanduiding van terrei nen, bestemd voor zoogenaamde open of vil la^ bebouwing, niet gewenscht. Dit zou er allicht toe kunnen leiden, dat zulke terrei nen geheel onb.bouwd bleven. Overigens zijn op het terrein achter het Terweepark de straten zoo getraceerd, dat daarvan zeer go- makkelijk een villapark kan worden ge maakt. De aanleg van voortuintjes behoort daar entegen ook naar de meening van B. en Ws. in de hand te worden gewerkt. Dit sluit ech ter geenszins in, dat zij daarom ook op het uitbreidingsplan zouden moeten worden aangegeven. Aan het bezwaar dat op het uitbreidings plan geen terreinen voor volksparken, sport- en speeltuinen zijn aangewezen, is thans in zooverre te gemoet gekomen, als op het plan bij een viertal aan de gemeente toebehoorende, ruime en gunstig gelegen terreinen is aangeteekend, dat deze c.q. voor de hierbedoelde doeleinden in aanmerking zouden kunnen komen. Meer toch is hierom trent uit den aard der zaak voorloopig niets met zekirheid te zeggen. Dat de diepte der bouwblokken in het vastgesteld uitbreidingsplan hier en daar wel wat te wenschen overlaat, wordt door de oommissie van fabricage erkend. Een diepte van 25 meter moet bij de bepaling van art. 21 der nieuwe Bouwverordening, dat 1/4 van de niet aan de straat gelegen perceelsdiepte onbebouwd moet blijven, on voldoende heeten. Het reeds door den Raad goedgekeurde stratenplan Van Waveren en het noordelijk daaraan grenzende plan Van Oosterum zijn dan ook met medewerking van de belanghebbenden door B. en Ws. reeds in dien zin gewijzigd, dat thans een minimum-bouwdiepte ia verkregen van 30 meter. Dezelfde verbetering is in andere deelen van de stad op het uitbreidingsplan aange bracht. Voorts is, wat meer speciaal het noorde lijk deel van de gemeente betreft, overeen komstig (den wensch Van den injspecteur de Btraat- langs de baan der Hollandsche IJzeren-Spoorwegmaatsohappij doorgetrok ken over het terrein van de Noord-Zuidhol- landsche Tramwegmaatsohappij naar den Rijnsburger weg en aan de overzijde van dien weg in verbinoing gebracht met het terrein achter het Terweepark. Daarentegen wordt ten aanzien van het zuidelijk g-deelto niet gedeeld het bezwaar, dat het daar ontworpen ronde plein aan de bouwblokken zeer scherpe punten ge»ft, die den bouwers veel moeilijkheden zullen ver oorzaken bij de indeeling der woningen. Immers, gelijk do directeur der gemeente werken opmerkt, geven min of meer spitse hoeken den kundigen arcliitect juist gele genheid tot fraaie en schilderachtige oplos singen. Bovendien zal het b:zwaar geheel vervallen, indien voortuintjes worden aan- Eindelijk is thans voldaan aan den wensch van den Inspecteur om ook langs de Noord westzijde van de sloot, loopende tusschen de Molensloot en den Zoeterwoud- schen Singel een straat te projecteeren. Ook daar is thans een 12 Meter breede kade ontworpen. Tot zoover de opmerkingen van den In specteur van de Volksgezondheid. Die van den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat sluiten zich in hoofdzaak hier bij aan. Bovendien geeft hij echter nog eenige andere wijzigingen in overweging. Zoo wijst hij er op, dat langs den Nieu wen Rijn een straat is geteekend van 10 Meter breedte, in welke maat het Utrecht- eche Jaagpad is inbegrepen. Die breedte nu acht hij onvoldoende. ,,Wil men hier werkelijk een rijweg aan leggen," aldus do hoofdingenieur, ,,dan zal het noodzakelijk zijn naast genoemd pad een weg van voldoende afmeting aan te leggen, zoodat het jaagpad intact blijve.' En dit wordt dan nader aldus gepreciseerd dat het jaagpad een breedte moet hebben van 3 Meter en, afgescheiden van den rij weg en het westelijk gedeelte van dat pad, waar thans de geheele breedte niet meer dan 4è. 5 Meter bedraagt, niet beschouwd mag worden als rijweg, zoodat de gepro jecteerde weg langs den Nieuwen Rijn met inbegrip van het jaagpad een breedte zal moeten verkrijgen van 12 Meter en daar, waar de bebouwing aanvangt^ die op niet meer dan 4 a 5 Meter uit de beschoeiing staat, een verbindingsweg met den Ho ogen Rijndijk tot een breedte van ten minste 12 Meter zal moeten worden aangebracht. Het komt der Commissie van Fabricage voor, dat deze eischen overdreven zijn. In dien do geheele weg 10 Meter breed is, dan kan daarvan anderhalve Meter voor trottoir, zes en een halve Meter voor rij weg en twee Meter voor niet bestraat jaag pad worden bestemd. Verder behoeft, naar B. en Ws. met die Commissie meenen niet te worden gegaan. Dan wijst de hoofdingenieur op de be hoefte aan een beter© verbinding van het stadsgedeelte, begrepen tusschen de baan der Hol. IJzeren Spoorweg-Maatschappij, de Haarlemmertrekvaart, den Stations weg en den Rijnsburgersingel, met de bin nenstad. Immers de Maredijk is niet vol doende breed om al het daar te verwachten verkeer op te nemen. Hij stelt daarom voor overbrugging van het Singelwater en aan leg van een sraat over de wallen naar de Turfmarktsbrug. De hier gewenschte aanvulling is thans in het uitbreidingsplan opgenomen. Trou wens reeds bij de uitvoering van de werken tot vergnooting van de veemarkt werd met den aanleg van deze verbinding rekening gehouden. Doortrekking van de 15 Meter breede Sophiastraat in aansluiting met de straat van die breedte ten oosten van het Slacht huis is daarentegen niet meer mogelijk Daarvoor is de bebouwing langB den Ma- resingel reeds te ver gevorderd. Evenmin schijnt het noodig meen ruime straten te trekken door do bebouwing tus schen den Hoogen Rijndijk en het Ut- rechtsche Jaagpad. Immers, daar zijn reeds 4 straten, ieder tex' breedte van 10 Meter ontworpen en dit aantal mag toch jjeker alleszins voldoende r-or den geacht. Aan het verzoek om bij de aansluiting van de 20 Meter breede straat met den 40 Meter breeden boulevard in het Zuidelijk deel der gemeente, nabij de brug over de Stadsmolehsloot, een pleintje te ontwer pen, werd door een geringe wijziging in de indeeling der bouwblokken voldaan. Eveneens aan dat om de 12 Meter breede straat langs den Trekvliet over het Schel penpad door te trekken tot den Witten Singel. Eindelijk kan opvolging van den wenk om ook aan deze zijde van de Nieuwe Vaart een straat te ontwerpen, geen aanbeveling verdienen, aangezien de perceelen langs den Witten Singel daarvoor over het al gemeen een te geringe diepte hebben. Leiden, 12 Apnil. Tegen inwilliging v n de verzoeken van de heeren H. H. Bolland en M. J H. van der Hoog om, met ingang van 1 Juli a.8., wegens mee-r dan 40-jarigen dienst, eervol ontslag uit hun betrekking van on derwijzer aan de openbare lagere school 2do klasse voor jongens alhier, bestaat geen bezwaar. Verder wordt in overweging gegeven gun stig te beschikken op het verzoek van mej. E. S. E. Servaas om ontslag uit haar be trekking van 4de onderwijzeres in de handwerken aan de openbare lagere school aan de Heerenstraat alhier en haar dat ontslag eervai te verleenen met ingang van 1 Juni a.s. Den 31sten Januari werd de tijdelijke benoeming van den heer J. Clay, doctoran dus in de wis- en natuurkunde alhier, tot leeraar in de natuurkunde aan het gymna sium door den gemeenteraad bekrachtigd, nadat gebl.ken was dat het verlof, wegens ongesteldheid aan dr. Goossens verleend, nog tot de Paaschvacantie moest worden verlengd en dientengevolge de tijdelijke waarneming langer dan drie maanden zou duren. Nu evenwel door dr. Goossens met ingang van 1 April 1.1. ontslag is gevraagd als leeraar aan het gymnasium en hij dus ook na do Paaschvacantie zijn werkzaamheden aan die inrichting niet meer hervat, moest andermaal in de waarneming der lessen wor den voorzien en besloot het college van 15. en Ws. op voorstel van curatoren nadat daaromtrent het advies was ingewonnen van den inspecteur der gymnasia om de tijdelijke opdracht aan den heer CLay als nog te verlengen tot de groote vacantie. Met het oog op het bepaalde in art. 10 der verordening van 5 Juni 1879, verzoeken B. en Ws. den Raad thans ook dit besluit wel te willen bekrachtigen. Tevens wordt in overweging gegeven aan dr. Goossens, op zijn verzoek eervol ontslag uit genoemde betrekking te verleenen. Door den heer C. A. Bader, leeraar in de gymnastiek aan de Hoogere Burger school voor Jongens alhier, wordt, on den overlegging van een geneeskundige verkla/- ring, verzocht, hem tot herstel van gezond heid een verlof to verleenen van drie maan den. Aangezien tegen de inwilliging van dit verzoek noch bij de Commissie van Toe zicht, noch bij B. en Ws. bezwaar bestaat, geven zij in overweging het gevraagd verlof te verleenen. Van weinig hoogleeraren aan een van onze universiteiten kan met meer, recht worden beweerd, dat hij geleerde van in ternationale beteekenis is, dan van prof. H. A. Lorentz. Maar ook in anderen zin dan dien, welko gewoonlijk aan de woorden „internationale beteekenis" wordt gehecht, heeft prof. Lo rentz recht op die betiteling. In de Naturwissen8chaftliche Rundschau van 4 April wijdt Lampa een uiterst waar- deerende en tamelijk uitvoerige bespreking aan een uitgave van prof. Lorentz' verza melde opstellen, waarvan een aflevering van het eerste deel is verschenen bij Toub- ner te Leipzig. Hoe „internationaal"' de inhoud van de ze aflevering is, moge blijken uit het feit, dat daarin zijn opgenomen éón opstel in het Engelsch, twee opstellen in het Fransch en acht opstellen in het Duitsch. Lampa kent bijzondere beteekenis toe aan d© studie ,,Uebef den Zweiten Hauptsatz der Thormodynamik und dessen Beziehung zu der Molekularkraften". („N. R. C.") Voor het examen voor tweeden stuur man bij de groote stoomvaart zijn te 's-Gravenhagi© geslaagd de heeren H. O. Labreo, N. P. Haremaker en G. de Jong. Voor het akte-examen lager onderwijs is t© Utrecht geslaagd de heer B. v. Els- wijk, te Hazerswoude. In de gisteren gehouden vergadering van de Naamlooze Vennootschap Warenhuis ,,De Vrede" te 's-Gravenhage, is, na af schrijving van 10,000 gulden op de oprich tingskosten, het dividend over de exploitatie 1 Juni 1906, openingsdag, tot 10 Januari 1907, dus over ruim 7 maanden, vastgesteld op 6.50 gulden per aandeel van 100 gld-, hetgeen over een vol jaar gerekend een di vidend van 10J pCt. zou uitmaken. In het jaarverslag wordt het volledig suc ces der onderneming geconstateerd. „Het Vad." preciseert, dat tusschen de hoofdbesturen van Vrij-Liberalen, Vrij- Liberale Unie cn Vrijz.-Dem. Bond over leg omtrent samenwerking bij de a.s. Sta tenverkiezingen hangende is. De Hertogin van Albany verlaat he denavond te 8.18 per Holl. Spoortrein de Residentie. Op zijn verzoek is eervol ontslag ver leend aan den heer K. van Bennekom, als consul van België, te Padang, Sumatra. Te 's-Gravenhage is aangekomen do heer Martin Renner, nieuwbenoemd mili tair attaché van Duitschland. Db. E. B, Couvée, van Schiedam, zal op Zondag 12 Mei a. s, des avonds te 6 uren in de Domkerk te Utrecht bevestigd worden door ds. C. L. van dor Broek, pred. der Ned.-H©rv. Gemeente te Schiedam. De heer Manta van Nieuwland, die in den laatsten tijd door ziekte van het too- neel verwijderd werd gehouden, zal op 24 dezer in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam zij 40-jarige tooneelloopbaan herdenken met een voorstelling van „Eer loos, waarin hij de rol van Halma ver vult, gevolgd door „Mevrouw slaapt" van Labiche, door den jubilaris zelf vertaald. Donderdagavond arriveerden o<p hot Paleis 't Loo de Prins en Prinses von SchaumburgLippe. De gasten werden door de Koningin en den Prins van het station Apeldoorn afge haald. Het stoomschip Ohing W o vertron 10 April van Batavia naar Amsterdam: Feldmarsohall, uitreis, vertrok 10 April van Swakopmund: de Franken, arriv. 11 April van Amsterdam en Java to Brisbane; de König, uitreis, vertrok 10 April van Tangerde Goentoer, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 11 April van Marseille. ALPHEN. Gisteren overleed de heer M, do Jong, lid van den Raad dezer gemeente. Sinds 1891 heeft hij de belangen der ge meente behartigd. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben a. s. Maandag des na middags te halfdrie. De collecte, gehouden voor het gods dienstonderwijs heeft opgebracht 41.03^ gld. BODEGRAVEN. Stand van den schiet wedstrijd van Willem Teil, alhier, op 11 April: Vrije baan: maximum 60 punten. 1. Joh. Dekker, Leiden 60; H. Brouwer, Leiden 59; 3. W. Schaap, Leiden 59; 4. G. L. van Beheren, Leiden 69; 5. F. Fraikin, Leiden 59; 6. A. van Noord, Bodegraven 69; 7. S. D. Boonzaaijer, Bodegraven 59; 8. R- Kauling, Bodegraven 58; 9. W. Guijken, Leiden 58; 10. O, Teekens, Bodegraven 58; 11. J. H. Pluijm, Bodegraven 68; 12. G. Saraber, Leidon 58; 13. F. van Dam, Bode graven 67; 14. H. de Kruijf, Bodegraven 57; 15. G. Couperus, Bodegraven 56. Personeele Baan: 1. F. van Dam, Bode graven 59 punten; 2. F. Fraikin, Leiden 67; 3. J. H. Pluijm, Bodegraven 56; 4. A. van Noord, Bodegraven 55; 5. H. Brouwer, Lei den 54; 6. W. Schaap, Leiden 5-47, S. D» Boonzaaijer, Bodegraven 518. G. Saraber, Leiden 54; 9. J. Dekkers, Bodegraven 54; 10. A. M. Vmk, Bodegraven 53, Eerebaan: 1. G. L. van Beijeren, Leiden 58 punten; 2. H. Schoo Jr., Bodegraven 56; 3. H. Brouwer, Leiden 56; 4. S. D. Boon zaaijer, Bodegraven 56; 5. Joh. Dekkers, Bodegraven 556. G. Couperus, Bodegra ven 55; 7, G. Saraber, Leiden 53; 8. A. H. Vink, Bodegraven 53. Dagmedaille9 April: J. Dekker, Leiden 60. 10 April: A. van Noord, Bodegraven 59. 11 April: S. D. Boonzaaijer, Bodegraven 58. Hoogste korpsschutters1. W. Alphenaar, L. W. T. 57; 2. G. SaraJber, L. S. V. 57. HILLEGOM. Gisternamiddag werd odzo gemeente aangenaam verreist door het hoogstvereerend bezoek van H. M. de Ko ningin-Moeder en Haar Zuster de Herto gin van Albany, die met den trein vtui omstreeks halftweo alhier arriveerde Nadat H. M. met Haar Zus oer en Hoogstdezelver gevolg in twee gereed staande open landauers, afkomstig van de stalhouderij „Kon nemer land", directeur d^ heer Wijnaruds, uit Haarlem, hadden plaats genomen, werd der Koningin dooi het dochtertje van den bloemist A. vaa Zetten een bouquet aangeboden, waaïv met den rijtoer een aanvang werd gemaakt langs den Stationsweg. Voor het Bonidshotel van den heer J A. Gerritsen aan de Hoofdstraat gekomen, werd een oogenblik halt gehouden om ee.r bouquet van narcissen en witte hyacinter met oranjelint in ontvangst te nemen viAt het vijfjarig dochtertje van genoemde* ho.-, telhou-der, waarmede H. M. blijkbaar zee? iDgenomen was, en waarvoor de kleine vriendelijk werd bedankt. Daarop werd de rijtoer vervolgd 11 zp de Weeresteinstraat, Haarlemmerstraat tot aan den bocht van Benncbroek; van -laat naar Vogelezang langs de Trekvaart en Beeklaan naar het station Hillegom, van waar H. M. met gevolg weer met den trein van vier uren vertrok. KATWIJK AAN ZEE. Naar wij verno men, moet het Sanatorium, dat aan do Zuidzijde van ons dorp gebouwd zal wor* den, met 1 Januari a.s. worden opgeleverd. Goed van vertrouwen 1 Iemand, die een hoofdstel van zijn paarden misto^ plaatste op zijn deur de volgende aankon diging: Hij, die een hoofdstel heeft geleemd, wordt verzocht dit zelf terug te bezorgen." Of aan het verzoek gevolg is gegeve" we ten wij niet. SASSENHEIM. Bij art. 15 van de Alg. Pok-Verordening alhier is het, zonder toe stemming van B. en Ws. verboden afge sneden bloemen in de slooten te werpen. Nu dat door sommigen toch gedaan wordt, zij men er, ter voorkoming van onaange- naamheden, - aan herinnerd, dat er van politiewego streng op zal worden gelet. ZWAMMERDAM, Met don aanvang van; den nieuwen cursus zijn tot de 1ste openba re school toegelaten 27 leerlingen, terwijl 20 leerlingen de school voor goed hebben verlaten. Door den gemeente-veldwachter alhier! is een gesignaleerd persoon aangehouden, en naar Utrecht vervoerd, alwaar hij nog een gevangenisstraf van 42 dagen had ie ondergaan. Voor de vacature van onderwijzer aan do openbare school No. 1, aanvang-salaris 550 gld.; akte vrije- en ordeoefeningen der. gymnastiek vereischt, heeft zich geen enKo le sollicitant aangemeld. In verband hier mee zal een herhaalde oproeping plaats bobben. De Kiezerslijst voor deze gemeente telt de namen van 339 kiezers. Aan mej. O. L. Schuddeboom, onder* wijzeres aan de openbare school is eervol ontslag verleend met ingang van 29 April a. 8, of zooveel eerder, als in de vacature zal zijn voorzien. Oegstgeest. Zondag a-8., 14 April, hoopt dr, J. Th. de Visser, predikant te Amsterdam, des avonds halfzeven, in de Ned.-Herv. Kerk alhier op te treden. Dan zal het Mannenkoor van den Chr^ Nat. Werkmansbond te Leiden, onder di rectie van den heer H. J var Leeuwen, eenige schoone liederen komen zingen, en dat alles ter herdenking van het éénjarig bestaan van den Chr. Nat. Werkmans bond te Oegstgeest, genaamd „Draagt el kandei 3 lasten.,

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1