IK 14263 Donderdag 30 Augustus. A0. 1906. <§êze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van tZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Boor tegenspoed gelouterd. LEIDSCH M&BIAD PRIJS DEZER COURANT! Voor lelden por week 9 Gentsj per 3 meenden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd styn 2 1.30. Franco per post 1 1 I i i i 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIENi Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor bet inoasseeren wordt/"0.05 berokond. De Burgemeester der gemeente Leiden; Overwegende dat na de voorgevallen on geregeldheden de orde en rust weder in deze gemeente zijn-hersteld; Bepaalt dat het verbod van samenscho lingen of bijeenkomsten van meer dan v ij f personen op de openbare straat, afge kondigd den 22sten Augustus j.l., ia INGETROKKEN. Deze intrekking zal onverwijld worden afgekondigd en ter kennis worden gebracht van don Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en den Gemeente raad van Leiden. En is hiervan afkondiging geschied op heden den .30sten Augustus 1906. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Inkomstenbelasllng;. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen in herinnering, dat met 31 Augustus e k. de tweede termijn vervalt van de Inkomstenbelasting, dienst 1906, en dat alzoo op dc.. lsten September a.s. minstens 2 zesde gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden oit, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tob de betaling van het verschuldig de ten kantore van den Gemeente-Ontvan ger over te gaan. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wetb. loco-Burgemeester. YAH STRIJEN, looo-secretaris. Leiden, 25 Augustt 1906. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien artikel 6, alinea 3, der Verordening van 25 Januari 1894, regelende do Inwendige Inrichting der scholen, de toelating on hot ontslag der leerlingen Gemeenteblad No. 5), gewijzigd bf) de verordening van den 14den Mei 1903 {Gemeenteblad N°. 24); Brengen ter algemeene kennis, dat de Inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen der 3de en 4de klasse zal plaats bobben van den Bden tot en met den löden September e. k. in de schoollokalen op de Biymenvestgracht aan het Plantsoen; in de Van-der- Werf-straat aan de Korte Mare; aan de Langebrugaan den Maresingel; in de Paul-Kruger-straat in de Heerenstraat; in de Qortestraat en in de Brandeioijnsteeg dagelijks des voormiddags van halfnegen tot negen uren en des namiddags van halftwee tot twee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. Burgemeester on Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. YAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1906. Leiden, 30 Augustus. Zooals uit een in dit nummer voorko mende advertentie blijkt wordt a.e. Zondag en Maandag andejnnaal 'de gelegenheid opengesteld om tegen een kwartje de Rem- brandt-hulde-tentoonstelling in Lakenhal ep Academie te gaan bezichtigen. De toe gangsbewijzen kunnen daarvoor weder aan ons Bureel tot het bepaalde uur worden af gehaald. Verder ie het zeker aangenaam te verne men, dat het comité besloten heeft, dat op die dagen de tentoonstelling tevens koste loos kan bezocht worden door de leerlingen van gymnasium en hoogere bujrgerscholen, van de scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, boven de twaalf jaren en onder behoorlijk geleide, almede door verpleeg sters van de verschillende inrichtingen. De (Plaatselijke Schoolcommissie al hier heeft uit haar midden een oommissie benoemd, ten einde een onderzoek in te stellen naar het aantal kinderen op de lagere s-holen in deze gemeente, welke kinderen aan cenig spraakgebrek lijden;, om to overwegen, of er wellicht maatre gelen te treffen zijn om deze kinderen door een oordeelkundige behandeling te genezen. De commissie werd hiertoe geleid door de omstandigheid, dat haaf meegedeeld werd dat mej. Van Kaathoven, leerares aan do kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen, enkele leerlingen van de ia- gero scholen geheel belangeloos behandelt en daarmee zeer gunstige resultaten bereikt. De toeloop naar het Bijbelsch Mu&eum werd met den dag grooter. Gisteren moes ten telkenmale een groot aantal menscheu waaronder velen vaa buiten, worden terug gezonden. Heden ;s bet de laatste dng van de tentoonstelling: daarna vertrekt het Museum, zooals wij reeds meldden naar Gouda. Zij, die nog van de gelegenheid om dezo zeldzame Bijbelsche verzameling te zien, willen gebruik maken, moeten zich haasten. Te halfzeven en halfnegeu uren is hiertoe nog gelegenheid. Naar wij vernamen, bestaat er ccnige hoop, dat deze kostbare verzameling niet aan het buitenland zal behoeven to wor den verkocht. De belangstelling er voor is hier te lande algemeen opgewekt, en de familie Schouten is zeer redelijk in haar voorwaarden, mits er met de verzameling zal worden geëvangeliseerd. Voor het examen Fransch lager on derwijs is geslaagd te 's-Gravenhago mcj. D. C. E. Voltman, van Leiden. Bij do heeren J. J. de Cler en Co., Heerengracht 51 alhier, sml Zaterdag het eerste nummer van een „Wekëlijkseho Verkooping- en Woninggids" verschijnen. Na de tentoonstelling der teeker.ingen van de leerlingen van den teek mcur&us der St.-Jozefsgczellenvereeniging, alhier, heeft er aldaar in dezelfde zaal aan het Rapenburg», morgen, "blijkens advertentie een tentoonstelling plaats van teekenhgen van particuliero leerlingen van een der onderwijzers, den heer H. E. M. Vorst, dus van niet-leerlingen dier school. De Staatscourant van heden bevat de statuten o. a. van de Lcidsche Henge- laarsvereeniging „Haal op," to Leiden; van de vereeniging voor Christelijk lager en mec-r uitgebreid lager onderwijs en be waarschool te Leiderdorp; van „Het Plaatselijk Nuó" te Boskoop; van de bloemistknechtsvereenigin^ ,,St.-Isidorus", onderafdeeling van den Noderlandscben P.oomsch-Katholieken Volksbond te Lisse, en van do tuinbouwvereeniging „Helpt El kaar" te Voorhout. De Kamerheer in gerwonen dienst van H. M., jhr. Van den Bosoh, tevens secre taris der Hofcommissie, is onlangs voor particuliere aangelegen!)eden naar Ned.-In- die vertrokken, van waar hij tegen het na jaar in Den Haag terugkeert. De heeren P. H. Wolfs te Heer bij Maastricht en M. A. van Lokven to Borg haren, zijn bestemd voor den Indi- echen dienst, om te worden be noemd tot onderwijzer der 3de klasse bij hot Openbaar Europeesch Lager, Onder wijs in Ned.-Indië. Naar „Het Vaderland" verneemt zal ds. I. G. ICnottnerus, predikant -.-bij de Ned.-Herv. Gemeente te Den Haag, tegen I November zijn emeritaat aanvragen Van de 41 jaren, dat ds. Knottnerus evangelie dienaar is geweest, was hij ruim 31 jaar aldaar. Onder voorzitterschap van 'den heer J. P. Engelman werd gisteren te Utrecht de 25ste jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Algemecnen Nederland- 6chen Politiebond. De voorzitter opende de vergadering met eon korte toespraak, waarbij hij den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden is geklommen tot 4351 en het aan tal begunstigers en donateurs onderschei denlijk tot 56-1 cn 340. De Bond telt thans II provinciale afdeelingon en 148 ccfrrcspon- dentschappen. De Bond is ook in het afgc- loopen jaar weer in bloei toegenomen en -er is met kracht gewerkt a^n do belangen van de politie in Nederland, Do ontvang sten van den Bond beliepen 11,518.20$ en de uitgaven 9391.42$, zoodat cr een batig slot is ad 2126-78. Goedgekeurd werd een' voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van het regle ment op het beheer der stichting ten be hoeve van zieke politiebeambten. Verschillende voorstellen betreffende lotsverbetering enz. welrden in handen ge steld eener commissie ter nadere- behande ling. Als lid van de commissie van beheer voor bovenbedoelde Btichting werd herkozen de heer Th. A. Graus, hoofdagent van politie te Maastricht, en als lid van het hoofdbe stuur de heer D. Bcunder, commissaris van politie te Enschedé. Do begrooting voor het hondsjaar 1907/08 werd vastgesteld op 7830, met een batig saldo van f 150. Besloten werd voorts 100 gulden te stor ten in do kas der stichting voor zieke po- litie-beambten. Het „Handelsbl. v. Antwerpen" ont leent het volgende aan de handelingen van het XXIXste Nederlandsch Taal- en Let terkundig Congres, dat thans to Brussel gehouden wordt: In b.iue landen zouden wetten moeten uitgevaardigd worden, welke deze wederzijd- sche toelating vcrleenen. "Dergelijke wetten hebben bestaan, maar zijn cenige jaren ge leden in Neddrland ingetrokken. Die wetsvoorstellen zouden zeker in de Kamers van beide landen tegenstrevers vin den, maar ccj van do grootste moeilijkhe- de, 't is te zeggen het verschil in do pro gramma's der zeevaartscholen, zou uit den weg kunnen geruimd wordon met bewuste programma's to vo/ran doren, door Bijvoor beeld het mutige in beide te behouden. Wat dat aangaat, kan ik u wel verzeke ren dat do Belgische officieren niet beter vragen dan het programma zoodanig to veranderen, dat geen land er nog iets op te zeggen zoude hebben. Een ander middel zou zijn, Belgische jongens, die willen varen, op Hollandscho schepen hunnen leertijd te doen volbren gen, in plaats van op Engelsche, zooal9 het nu gebeujrt. Waarom geen stappen aangewend opdat er een goede onderwijzer, de Nederland- scho taal machtig, zoude benoemd worden og het vtottend weeshuis voor visscherskin- dcren, dat te Oostende gesticht is onder do hooge bescherming van prins Albert Deze en meer andere maatjregclen waren hoogst nuttig, want het is wraakroepend dat Belgische officieren, thans aan boord van Belgisch© schepen, in het Engelsch hun ne bevelen aan hunne bemanning geven. Iedereen kan zich van het feit overtuigen, mot een afvaai-t bij te wonen van een Bel gisch schip uit de haven van Antwerpen. Het valt moeilijk, de matrozen, dezen vooral uit Antwerpen, te doen begrijpen dat bevelon in bet Vlaamsch gegeven, net zoo duidelijk en schoon klinken als die ge" geven in de Engelsche taal. Bij besluit van curatoren der Rijksuni versiteit te Groningen is aan den heer H. J. Kars, pedel bij gemelde universiteit, op zijn daartoe slfrekkcnd verzoek, wegens hoogon ouderdom, met iugang van l Oct. a-s. op de meest eervolle wijze ontslag uit gemelde betrekking verleend. Bij datzelfde besluit i3 met ingang van genoemden da tum tot zijn opvolger benoemd dc heer M. Tak, hulppedel te Groningen. Het centraal -bestuur van den R--K. Volksbond heeft aan H. M, de Koningin een adres gezonden, waarin het, onder me- dedeeling van do in zijn jongste vergadering aangenomen conclusiën, aandringt op do spoedige indiening eener Arbeidswet. Bij resolutie van den minister van koloniën van 28 dezer, zijn, krachtens het Kon. Besl. van 10 Augustus 1903 M. J. J. Treur, J. G. W. van Driel Krol, E. Go- bée, J. H. B. Kuneman, B. H. F. van Heuven, F. A. C. Halkoma, C. Versluis, P. J Gcrkc, A A. Spaan, D. J. C. Krie bel, A. H. Morreu, A. M. G. Meertons, E. Perné, W- H, Ockers, G. A. Calkocn, H. H. E. A. Lange, P. dc Vries, M. Ha- merster, C. L. van der Bel, H. T. Araent, F. H- Vischman, J. Vuyk, W. E: Schou- rer, W. A. Piepers, A. V. Brouwer, W. Middendorp, L. C, van Berg, A. F. Lens, W. Steinbuch, R. A. M. Mooy, W. B. van der Wilde, T. V. Agerbcek, G. F. de Bruyn Kops en J. F. Mirandollc, aangewezen als candidaat-Indisch ambtenaar („St.-ct.") De gewone audiënties van do ministers van financiën, van buitenlandsche zaken, van binnenlandsche zaken, van marine, van waterstaat, en die van koloniën zullen deze fweck niet plaats hebben. Heb bestuur van „Ons Belang", ver eeniging van onderofficieren on militairs geëmployeerden in den rang van onder officier, behoorende tot do Nederlandscho landmacht, heeft aan den Minister van Oorlog een adres gericht, waarin het zegt, dat het do overtuiging bezit, dat de wer ving grooten invloed oefent op het gehal te van het ondcroffieierskaderdat hit don Minister daaromtrent c?a verzoek doet, namelijk de werving in verband met een stelselmatige opleiding zoodanig te régelen, dat de mogelijkheid bestaat, in do toekomst een goed onderofficierskader to verkrijgen. Bij het adres gaat een uitvoerige memo rie van toelichting. In hot a.s. najaar zal bij de uitgevers S. ou W N. van Nooten, te Schoonhoven, een nieuwe bundel verschijnen van dr. E* Laurillnra, onder den titel „Hcrfstey- ringen," Ook zal bij genoemde uitgevers weder om het licht zien de bekende scheurka lender met bijschriften van dien geachten auteur, welko kalender met 1907 alsdaj den dertigsten jaargang mag beleven. Het stoomschip Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia, vertrok Aug. van Suez; do Koningin Wilhelmina"0 van Amsterdam naar Batavia, is 29 Aug Ouos&ant gepasseerd; de „Góentoer", v Rotterdam naar Batavia, arr. 28 Aug. Marseille; de „Redhill", van Amsterdam naai* Buenos-Ayres, vertrok 29 Aug. van» Duinkerken; do „Riverdalo" arr. 2-3 Aug. van Amsterdam te Montevideo; de „Prins Willem V", van Paramaribo naar Amster dam, pass. 27 Aug. St.-Michaels; de „Loth- ringen" arr. 28 Aug, van Australië en Java te Marseille; do „Ivediri", van Java naar Rotterdam, passeorde 29 Augustus Ouqs- sant; de „Rijndam" vertrok 29 Augustus van Nicuw-York naar Rotterdamdo „Herzog", thuisreis, arr. 28 Aug. te Lis sabon; de „Kronprinz", thuisreis, vertrok 28 Aug. van Swakopmund; do „Prinzea- sin", uitreis, vertrok 28 Augustus vat* Tangcr. Ilazorswoudo. Velen in onzo gemeente zullen met leedwezen vernemen dat do heer Mulder, arts alhier, met 1 October a.3„ 'deze gemeente metterwoon verlaten zal. Haarlemmermeer. Een rund vun dén landbouwer Rip alhior, waarvoor over neming was gevraagd, bleek reeds gestor ven te zijn, alvorens taxatie had plaats gehad. Do vrouw van P. Bos, nabij de Lijnden alhier, die door bet in brand geraken van een petroleumtoostcl zulke ernstige brand wonden had bekomen, is in heb Wiilielrni- nagasthuis to Amsterdam, na vrceselijk lijden, aan do gevolgen overleden, Nu het fort te Hoofddorp gereed is, gaat onzo geachte kapitein Schmölo cXjzo week de gemeente verlaten. In den korten, tijd, dat hij hier woonde, heeft hij zich zoodanig bij groot cn klein bemind ge maakt,. dat rijn heengaan algemeen wordt betreurd. Vooral ook do Gymnastiek- en Schcrmvereeniging te Hoofddorp lijdt door het vertrvan ha«*r directeur, den heer Schmöle, een zeer groot verlies, dat niet gemakkelijk aan to :llen zal zijn. Do krachten evenwel, die deze Vereeniging, met het oog op Jiaar 1—rt bestaan, door 31) Soms, als zij 'de Immers der oude vrou wen moet schoonmaken, en deze zoo stomp zinnig cn onverschilÜj ziet en hoe zij door dit leven zonder liefde en zonder de min ste verandering, zonder iets te denken of te doen, in den loop der jaren zijn gewor den, rilt zij bij de gedachte, dat zij ook eens, in zulk dof voor zich uit suffen, en zoo eenzaam midden in het volle armen huis haar leven zal eindigen, en dan is zij zeer dankbaar, dat zij den tijd nog voor twcrken kan gebruiken. Heden werd zij om elf uren met ver scheideno andere vrouwen van haar werk geroepen om voor do heeren van het co mité te verschijnen, die in de vergader zaal van het huis bijeen zijn. Allen trekken haastig schoone schorten aan, ©n verschij nen dan, vijf of zes te gelijk, voor do heeren. Het is voor een zeer onverwachte zaak: door een epidemie onder d-) arme bevolking van Londen wordon in o'en laat- ten tijd alle inrichtingen van liefdadig heid overvol, en moet men zien plaats to 'krijgen. Daar het armenhuis St.-Markus meer werkkrachten oezit dan bepaald nood zakelijk is, wil men probeeren om voor bet te veel der jonge vrouwen betrokkin gen te zoeken, waar zij weer zelf hun brood kannen verdienen, en zij, die nu genepen 2'jn, zijn zóó, dat men hopen kan, dat zij met goed' gevolg de wereld weer in kunnen gaan om te werken. Een klein uiteet wil do inrichting aan ieder meegeven, en van af- heden zal in do couranten wordon ge adverteerd, dat een aantal personen uit St. Markus als dienstboden kunnen wor den aanbevolen. Indien de een of ander er dc voorkeur aan geven mocht om zich voor een betrekking tot vrienden ken nissen te wenden, staat haar dit vrijzij moeten dan echter binnen een maand het armenhuis hebben verlaten. Do meesten kozen het eerste; Esther alleen, die dacht aan zuster Elizabeth, verklaarde, dat zij zich door hulp van buiten af een betrek king wilde zoeken, en kreeg dadelijk dien middag vrij om voor haar eigen aangele genheden uit te gaan. Do wereld scheen haar ineens veranderd; alles gebeurde zoo anders dan zij zich dat gedacht had, en zij had bijna angst of zij zich nog wel in het leven buiten Bt.- Markus zou kunnen schikken. Maar nu moest het zoo zijn. Toen zij in het zuster huis tegenover de eerwaardige oude moe der zat zoister Elizabeth was, helaas, niet thuis hoorde deze alles aan. Zij wist reeds alles over Esther. „Wij willen zeker ons vroeger aanbid nu waar makenjuffrouw Sullivan heeft ons onlangs nog over u gesproken en wij hadden u toch al op een dagje willen vra gen; u zijt de moeder van onze kleine Ei- frieda, dio nu in onze inrichting zal ko men. Zij hoort wel is waar aog niet m dit huis, wat hier zijn slechts do school gaande kinderenzij gaat nu nog drie jaar in ons kinderhuis aan do zee. Maar daar zaj toeh eerst hier wordt gebracht, kunt u haer eerzt nog ziendat doet u zeker genoegen." Ach, de gedachte alleen bjracht Esther al in verrukking! „Het beste voor u, juffrouw Howard, zou nu eigenlijk zijn, dat u een paar we ken hier kwam om weer een beetje aan een an'der leven te wennen, en dan vinden wij spoedig een geschikte betrekking voor u. Wacht eens, heden is het Dinsdag, Hoe zoudt u er over denken om aanstaanden Maandag bij ons te komen Maar in deze kleeren kan dat niet beBt. Hebt u iets an ders?" Esther antwoordde, dat het armenhuis aan ieder wat kleeren meegaL „Nu goed, één japon kunt u misschien Maandag wel krijgen en dan helpen wij u verder; ik geef u meteen een briefje medo voor den directeur van St.-Markus, en stel mij verantwordelijk voor uw naaste toekomst!" „Maar ik moet u nog iets zeggen," sta melde Esther nu in de grootste verlegen heid; „voordat u mij hier opneemt, moet u nog iets over mijn verleden wetenik heb zeer misdreven, ik „Beste juffrouw Howard, het is volstrekt niet noodig, dat u mij dat vertelt; wij zijn allen zondige menschen, en hebben allen onze verleiding gehad, de een op deze, een ander weer op andere wijze; wij hebben allen Gods verge ring noodig; als u voor begiane fouten berouw hebt, staat het ze ker niet aan mij u te beoordeelen. Ik weet, dat u veel hebt geleden en zuster Eliza beth heeft een goed getuigschrift van u gekregen van den. 'irectour. Daar u zich in het armenhuis een paar jaar lang ge duldig, vli/ig en yendvaagzam hebt be toond, kan ik u L-~t een gerust hart op- nemjen en verder voorthelpenGaat u maar gerust heen, wacht u beneden aan do poort op mijn briefje, en aanstaande Maandag zie ik u dan. Acht dagen later hield Esther in het zusterhuis haar dochtertje in de armen en luisterde zij naar haar kinderlijk gebab bel. Het kind wai blijkbaar goed verzorgd en vol liefde behandeld; zij was krachtig en gezond en even vroolijk als een in een gelukkige familie opgevoed kind. De goe de zuster Elizabeth kende Elfricda door de vele bezoeken zeer goed, en spoedig daarop ging zij zeer vergenoegd met haar naar het kinderhuis aan de zee. Esther had lan^r geleden in tijdschriften wel ge lezen van dio kinderhuis, dat als een pa radijs vcor de kinderwereld beroemd is, en herinnerde zich de beschrijving er van nog zeer goed, zoodat rij met veel vreugde haar kind er heen zag gaan. Een paar heerlijke, stille weken bracht Esther zelf bij do zusters door. Zij moest weer leeren zich als een vrij mensch te ge voelen en zich te gedragen als andere menschen. Zuster Elizabeth nam haar onder haar bijzondere bescherming, on schafte nog me nig kleedingstuk voor haar aan, waarbij Esther or echter op stond dit van haar eerste loon af te betalen. Eindelijk was ook een goede betrekking, d'ölit bij het zusterhuis, bij een dokter gevonden. Hoe goed deed het 'de arme Esther, toen zij na den stillen rusttijd, deze betrekking kon aanvaarden. Dokter Herring en zijn vrouw waren goede, welwillende menschen, en hun volwassen dochter wees Esther al haar bezigheden. De keukenmeid, met wie zij haar tlaapkamer deelde, was een fatsoenlij ke, vredelievende vrouw, cn in liet goed geregeld© huishouden hadden de d'ienst- boden aan niets gebrek. Mevrouw Herring was al spoedig zeer tcvroden over haar nieuwe dienstbode, wier süüle manieren vooral voor haar huis oudon zeer goed pas ten, daar er voor den dokter steeds veel aan te dienen, to onthouden en to zeggen was. En daar zij het noodigste wisten van haar treurig lot, vond men Esthers ernsti ge terughoudendheid natuurlijk. Wat haar zelf betrof, rij zou zich nicte betors hebben kunnen wenschcnzij had nooit gedroomd, dat haar leven nog eens zoo vredig en goed zou worden. Elko maand, als zij haar loon kreeg, g''ng zij naai* zuster Elizabeth om haar wat van h t voorschot voor de klee ren af te betalen on om te vragen hoe het met haar kind ging. Nu, die berichten lui'Jdcn altijd goed, man|r het voorstel van zuster Elizabeth om eens een dag vrijaf te vragen en met haar naar het kindcrh..is aan do zeo te reizen, sloeg Esther voorioo- pig nf. Eerst moest zij allo schulden heb ben betaald. Schulden te hebben scheen haar al to vrceselijk na de moeilijke 'er varingen in haar verleden; en bet reisgeld cadeau krijgen, wilde zij niet; het minsto wat zij doen kon, was, -Lat rij zichzelf fat soenlijk aan den kost hielp. Later hoopte zij van haar lor i een klein kostgeld voor Elfrieda over te kun oen zparenzij wilde zichzelf graag al wat niet strikt noodig .was ontzeggen,, om toch ten minsto in zoo verre liaar moederlijk© plichten te kunroi 7crvullen. Zij was dankbaar, dat haar kind in zulke goedo handen was; in veel bete re, dacht zij, dan haar eigen geweest wan ren (Wordt vervolgd),;

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1