Gemengd Nieuws. Marktberichten. Telegrammen. Politie. Advertentiön. F* "5 J Si ■t UI CD D tel s K CS u Q Op een adres van de af deeling „Het Groene Kruis" om tot wederopzeggens toe een jaarUjkscbo subsidie van vijftien gld. te mogen ontvangen, wordt gunstig be schikt. Komt aan do orde hot voorstel van B, •ca W-s. tot uitbreiding van de waterlei ding in den Lagen WaarcE, waarop de voorzitter herinnert aan een schrijven van •glfen van 8 Juni 11-, waarbij de uitbrei ding op 2870 gulden werd begroot. Do heer Van Voorthuysen vraagt of de rannngscijfers in genoemden brief van den heer Biezeveld of van den directeur der waterleiding zijn, waarop dc| voorzitter picedeelt, dat deze zijn van den heer Bie- fcvcld. Het bedrag, dat aan Alfen gegarandeerd Imoet worden, is tien percent van de aan- legkosten, dus 287 gulden. De vermoedelijke opbrengst van abonne mentsgelden van bestaande woningen zal bedragen als volgt: 6 woningen van den boer J. W. O. Clant 33.80 5 woningen ran don heer M. I. F. B Baert 51.60; ]7 diverse woningen in totaal 119.20, to gamen 204.60. Het tekort door do gemeente jaarlijks bij lo passen bedraagt dus volgens deze calcu latie 287204.60 is 82.40. Bijdrage van ilcn heer Clant 550 k 4 pCt. is 22. Bij drage van den heer Baert 600 k 4 pCt. is 2-1 te zamen 46, zoodat de gemeente val moeten bijpassen 36-40, welke bijdrage voor de gemeente zal worden verhoogd Daar mate er minder perceelen aansluiten. De hcv.r Van Voorthuysen merkt op dat tic gemeente nog van Alfen 125 Meter buis- leiding te goed heeft. Wordt de leiding dus door gelegd tot aan do huizen van den heer Clant, dan zouden de overige bewo ners van den Lagen Waard wellicht van water kunnen worden voorzien door mid del van do schuit, dio toch reeds naar Koudekerk vaart, wanneer het voor één cent den emmer kon worden verstrekt. Op die wijze zou het aan de gemeente niets be hoeven to kosten. Do voorzitter geeft hierop verdore inlich tingen en raadt aan om bet voorstel te aan vaarden. Do heer Den Hertog dankt *den voorzit ter voor de uitvoerige inlichtingen en z°gfc tncfc het voornomen ter vergadering te zijn gekomen om tegen de uitbreiding to Btem- men. Zijn bezwaren zijn echter opgeheven, nu hij het voorstel door den voorzitter zoo uit voerig heeft booren toelichten en hij zal dan ook voor do uitbreiding stemnen. Dc voorzitter dankt den. heor Den Hertog voor zijn welwillende woorden, waarna de heer Van den Borg vraagt of wel alle be woners in den Lagen Waard zullen aanslui ten, omdat dit in het overige deel der ge meente niet altij'd zonder dwang ia ge schied. De voorzitter antwoordt hierop, dat men öf een regenput overeenkomstig de veror dening behoort aan te brengen Öf moet aan sluiten aan de waterleiding, waardoor hij vertrouwt, -dat men een aansluiting zal pre- fereeren, omdat het maken van een regen put volgens dc verordening duurder zal uit komen. Overeenkomstig het voorstel wordt daarna besloten. Bij de rondvraag geeft de heer Den Her tog in overweging het hout, dat op de be graafplaats aanwezig is, op to ruimen, waarop do voorzitter mededeelt hieraan gevolg to zullen geven. Daarna gaat de verg. over in comité generaal voor de behandeling van een twee tal reclames hoofdelijken omslag.. Het Is ook gisteravond hier )voral rustig gebleven. Van volksoploopjes >?as geen sprake en de bereden patrouilles ♦varen er daarom ook niet. Maandag 27 Augustus a s. hoopt G. Mulder den dag to herdenkon, dat hy vóór 40 jaren by den heer C. Mlzée, (vader van den tegenwoordigen patroon) borstelfabrikant alhier, in dienst trad. Morgen namiddag zal de L. V. V. „Unie I" een wedstrijd spelen tegen de H. V. V. „Ado", op 't terrein aan „'t Posthof'. De afdeoling Don Haag van den Bond van Nederlandsohe gemeente werklieden besloot in haar jongste huis houdelijke vergaderi ig tien gulden uit de afdeelingskas te bestemmen als steun voor de stakende timmerlieden te Leiden en verder inteekenlijsten tot dat doel te doen rondgaan. Vier leden werden afgevaardigd voor do betooging te Amsterdam voor algemocf» kiesrecht. Dc afdcelin^ betuigde voorts haar instemming met do vergadering ten gunste van liet uitvoeren der gemeentewerken in eigen beheer, tot het beleggen waarvan de Haagscbe Beatuurdersbond is uitgenoo- digd. Een openbare \<argadering zïil worden gehouden, waarop het werklieden-regle ment zal worden besproken. Naar een ti urig geval, dat zich met een "verpleegde in het gemeentelijk bestedelin- genhuis moet hebben voorgedaan, besloot de afdeeling een onderzoek te doea instel len. Dit geval moet betreffen een 73-ja- rige vrouw, die zich ter zake van een haar opgelegdo straf van heb leven zou hebben beroofd. De misthoorn. Tydons het concert in den Dierentuin te 's-Gravenhage liet gisteravond zich ook wedor de misthoorn booren. De Koninklijke Militaire Kapel zette Inmiddels hare uitvoering voort onder leiding van Bouwman, wien na elk nummer lulde Svaties vanwege het publiek werdon gebracht. afwezigheid ran do politie, achtte het Dierentuinbestuur, gelet op de stemming onder da aanwezige leden, hot echter gewenscht het terrein langs de Koningskade, waar de kinder speeltuin golegen is, geheel te doen afzetten door suppooston. De huiszoekingen op den Zee dijk, in de Pieler Jacobstraat eh op den 0. Achterburgwal to Amsterdam hebben tot rtiul- taat gehad, dat de politie in het bezit Is ge komen van voor haar waardevolle gegevens; wat men zocht, inbrekerswerktuigen waar mede de jongste inbraken worden gepleegd, heeft men gevonden en wel in een der ver trekken van het cafó „Do Stad Hamburg". In geen dor beide andere perceelen waren werktuigen van dezen aard aanwezig. Dat men ze vond In „De Stad Hamburg" is des te meer te begrijpen, omdat het pand van de firma Dellus on Co. aan de Geldersche- kade, waar 18 Augustus de brandkast werd geforceerd, aan de achterzijde grenst aan hot beruchte café. De in beslag genomen beltels en boren passen precies in de gaten en moeten, die ln de brandkast der firma D.elius werden aangebracht. By deze twee bezwarende om standigheden komt nog bet feit, dat het drie tal personen, in verband met do huiszoekin gen ln hechtenis genomen, ln den nacht, waarin bij do firma D. werd ingebroken, zwer vende zyn gezien rondom het bewuste perceol aan de Gelderschekade. Yerder is gebleken, dat ook by de Inbraak In hot kantoor der Ameterdamselie Handelsver- eenlging op de P. H. Kade 131 (ln denzelfden nacht, van 13 op 14 Augustus gepleegd) dezelfde ln beslag genomen werktuigen hebben dienst gedaan. De justitie tracht meerdere bewijzen bijeen te brengen. De invallen blijken dus wel een goed resultaat te hebben gehad; de justitie heeft termen gevonden de gearresteerden in bewaring te houden. (Ebl) Men seint ons uit Alkmaar dat gisteravond vier winkelhulzen van de galerty by het Kurhaus geheel zyn afgebrand. Alles was bewoond. Het bijna niet aan te nemen be richt bereikt „De N. Crt.", dat ln het fraaie, dieplnloopende perceel aan den Kneuterdyk te 's-Gravenhage, waar laatstelijk de kunst handel „Arts and Crafts" word gedreven, in den loop van do maand September een „Académie de Billard" zal worden gevestigd. Te Amsterdam werd door een politie-agent een zestienjarige jongen op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was moe ren en schroeven los te draaien van spoor- wegraÜB, golegen op do opslagplaats der H. IJ.-S.-M. in de Rietlanden. To övotveen is de familie van den oud-minister Cremer aan een groot gevaar ontsnapt. Toen do familie in haar rijtuig over den Bloemendaalschen weg reed, geraakte het voertuig in een kuil van den weg en braken do raderen, waardoor het paard gewond neerstortte. Do inzittenden bekwamen eoh- ter geen letsel. N. v. cL D.") Omptreeka /oven urep g i s- teravond kwam O. K., wonende in de Vor- zijdenstraat en winkelbediende bij do hee- ren Gebrs. Yan Huet, sigarenhandelaars aan de Gelderschekade te Rotterdam, hoek Wijnstraat, in den winkel van deze zelfde firma in de Soetenateeg, hoek Schiedamsche Dijk, alwaar hij de winkeljuffrouw verzocht hem het geldkistje mede te geven, omdat er wissels betaald moesten worden; hij zei- do te handelen op last van den patroon. Do winkeljuffrouw, die dit iu verband mot den nieuwen winkel bracht, door do firma te Arnhem geopend, en dio O. K,. kendo als winkelbediende der firma, gaf het geld kistje, dat gesloten was, in een courant gewikkeld mede. Ruim een uur later werd haar door do winkeljuffrouw van den winkel aan do Gelderschekade gevraagd, of zij ook wist waar do (winkelbediende G. K. was. Nu kreeg zij argwaan en deeldo wat er gebeurd was mede aan die winkeljuffrouw en aan den heer Yan Huet, wiens broeder die ucn winkel in do Soetensteeg, beheert, afwezig is. De<ze had volstrekt geen op dracht gegeven om het geldkistje weg te halen en spoedde zich naar de politie in do Pauwensteeg, om aangifte van het ge beurde te' 'doen, daar de winkolbediende C. K. wegbleef en pogingen om hem te vindon vruchteloos bleven. ïlet geldkistje moet volgens den heer Yan Huet ruim 1000 gulden bevatten. De politie tracht den winkelbediende, van wien zij signal emenfceti verspreidde, op te sporen. („N.R.") H. M. de Koningin heeft aan een gebrekkig, arm meisje to Zaandam 30 guldeD geschonken als bijdrage in de kosten van aankoop cener naaimachine en van het volgen van een knipcursus. H. M. de Koningin-Moeder heeft 40 gul den geschonken als bijdrage voor het aan schaffen van een breimachine voor een ge brekkig meisjo te Aniemuidon. Delandbouwer G. v. D., teBra- kel, die zoo vreesolijk door zijn paard werd geslagen, iB aan de gevolgen bezweken. Gisternacht is ingebroken bij den heer K. ter Laan, het sociaal-demo- cratischo Kamer- en Raadslid, aan de Beek laan in Den Haag. De eohtgenoote van den bewoner riep de politie te hulp, welke den dieven belette zich van een aandeel in diens privaat-eigendom meester te maken. („N. Ct.") Men deelt ons mede, dat Don derdag blijkens een te Winschoten ontvan gen telegrafisch bericht, te Borger (Dr.) moet zijn aangehouden de 30-jarige Bernard Sner, dio zich als deurwaarder te Meppen (Duitschland) aan verduistering heeft schul dig gemaakt. Beklaagde vertoefde verleden week in verschillende hotels te Winschoten, maakte verteringen, logeerde goed, doch betaalde nergens.. („P. D. Ct.") Poging tot vergiftiging. Naar wij vernemen, is gisteren door de ma rechaussee gevankelijk te Groningen binnen gebracht en ter beschikking van de justi tie gesteld de twintigjarige dienstbode J. v. d. V-, dio verdacht wordt bij een familie te Ten Boer herhaaldelijk vergif in het eten te hebben gemengd met dat gevolg, dat niet alleen de familie zelf, doch ook enkele gasten, die te haren huize het middagmaal gebruikten, ongesteld zijn geworden, doch nu gelukkig al sedert eenige dagen .weer hersteld zijn. Wat de motieven voor 'de daad van het jongo meisje zijn geweest, is niet bekend. <uP. a ot."i De ramp van Valparaiso. In den nacht, waarin do aardbeving bc- pon, zoo schrijft een ooggetuige in de „Dai ly Mail", d-d. 21 Aug was in den volsthu zin des w oords het on weder niet van de lucht. Men houdt het er voor, dat een groot aantal der branden door den bliksem zijn ontstaan. De nacht was vrceselijk. De stevigste wo ningen zakte ineen als kaartenhuizen, bij den tweeden schok stortte het operagebouw reeds in. De geheelo Brazil-avenue veranderde in een ontzaglijke puinhoop, de Almendralwijk werd met den bodem gelijk gemaakt. Wat de aardbeving nog had gespa-ard, werd daar op door het vuur vernield. De verblindende bliksemstralen, het ge rommel der ïnstortendo huizen, het knette ren van het vuur tussohen do bouwvallen en do aanhoudende aard schuddingen ver oorzaakten een paniek onder de bewoners. Als in krankzinnige haast vlogen duizenden, naar de naburige heuvels. We kunnen thans onzo verliezen overzien. De gevolgen van de ramp zijn uiet te be schrijven, Drieduizend menschen zijn omge komen, hot aantal gowonden is ontzaglijk groot, de geldelijke schade onberekenbaar. De Yictoria-, Indopendencia-, Oarrera-, Heras- en Rodrigucz-straton tot aan de Avenue de los Delioas toe, zijn geheol en al verwoest. De regeringsgebouwen, de kazer nes van de politie en de brandweer zijn be zweken en daarna verbrand. Do voornaam ste bankgebouwen bleven gespaard, maar die van de waterleiding, do marineclub, de September-club, benovens alle schouwburgen liggen in puin. De kweekschool voor dc ma rine is haast een wrak. Do Engelsche en Duitsohe kolonies hebben het minst geledon. Ook de havenwijk is er betrekkelijk goed afgekomen* Op de heuvels, die de Btaxl omgeven, werden geen lievige schokken gevoeld. Alle steden en dorpen binnen honderd mijl in den omtrek van Valparaiso zijn ver woest. Te Penco richtte een vloedgolf ecnigo ver woestingen aan. Het uiterste Noorden en het Zuiden van Chili bloven gespaard. San tiago lieeft betrekkelijk weinig geleden. Ondanks do zware beproeving, die de bevolking heeft doorstaan, is de geest van do dakloozo burgers uitstékend. De Staat van beleg is afgekondigd en een groot aan tal dieven word doodgeschoten, maar over het algemeen heersohfc een geest van hoop volle berusting. Oorlogsschepen brengen levensmiddelen aan. Do Banken waren he* den gedurende één uur geopend, do San- tiago-Bpoorweg is weer hersteld; rantsoe nen worden uitgedeeld en de verbinding met do buitenwereld wordt hersteld. Ook is er reeds weder een dagblad verschenen. Do branden schenen Maandag gebluscht, maar in den namiddag vlamde het vuur we der hevig op en werden weèr groote ver woestingen aangericht. Om de vlammen te stuiten werd rijkelijk gebruik gemaakt van dynamiet. Gisteren namen we nog elf aardschokken waar. Men heeft te Valparaiso plan een maat- schappy op te richten om de financleelo toe standen met betrekking tot don herbouw van de stad to vergemakkeiyken; men zal dan van dio maat8chappy geld kunnen leenen zonder rente tot eon tydpsrk van zes maanden. Men zal nieuwe gobouwen oprichten uit lichte materialen; de straten zullen twintig meter breed worden. Alle provinciën ln het Noordon en Zuidon die niet door de aardbeving geteisterd zyn zenden levensmiddelen en geld. De directie der openbare werken te Santiago heeft een som van 100,000 piasters toegestaan voor den bouw van loodsen om er do vluch telingen uit Valparaiso onder dak te brengen. Men doet alle moeite om te beletten, dat de verkoopers van levensmiddelen de pryzon te hoog opdrUven. Reeds ia het gemeentebe stuur van Santiago begonnen vleescb in het klein te verkoopen. Amerikaansclie iondgeninarkt. De Fondsenmarkt te Niouw-York opende gisteren vast en levendig en werd williger op aankoopen van Atchisons en Philadelphia and Readings. De ryzing in Unions en Southern Pacifies deed de kooplust verder toenemen, maar winstnemingen in Westelijke sporen veroorzaakten later oone reactie. De enorme hernieuwde aankoopen van Unions on Southern Pacifies brachten echter wederom een vaste stemming teweeg on de markt sloot zeer willig. Leiden, 25 Aug. Granen. Tarwe zoowel jarige als nieuwo prjjshoudoud. Rogge 10 cents hooger. Haver met moer aanbod 10 cents lager. Overige artikelen onveranderd. Witte Tarwe ƒ6.75 a ƒ8.—Roode 7.26 a f 7.75, Walla-Wnlla a per 80 KG. Rogge f 6.20 a f 5.60 per 76 KG. Zomergerst f a f Winler- f4.90 a ƒ6.10 por 65 KG. Chevalier 6.60 a 6.per HL. Haver f3.80 a 4,26 per 60 KG. Groene Erwten 8.60 a 9.60 per HL. Paardouboonen f a per HL. Doivenboonen a per HL. Koolzaad a por HL. Kanariozaad 9.a f 10.60 por HL. Hennepzaad 8.26 a ƒ8.60 per HL. Boter. Aanvoer 6420 kilogr., leto qual. per rat 64.a 68.2de qual. per y4 vet 60.— a ƒ62.—late qual. per kilogr. 1.85 a 1.46,1de qual, per kilogr, ƒ1.26 a 1.30. Lange zwarte turf, 90,000 Btuka, ƒ3.26 a 3.60 per daizend. Utrecht, 26 Aug. Op de weekmarkt waron hedeo 660 etuke vee aangevoerd. De prezen waren voor stieren 90 a 200, yoor vaarzen 100 a 160, voor pinken 70 a ƒ120, voor melkkoeien 130 a 200, voor kal/koeien 160 a 226, voor vaarskoeien 140 a 185, voor vette koeien 190 a 800, voor nuchtere kalveren 6 a 18, voor magere kalveren 20 a 70, voor magere varkeng 26 a 90, yoor biggon 7.— a 16.—. Zutfen, 24 Aug. Eieren ƒ4.26 a 4.76 per 100 8t. Boter per kg. ƒ1.20 a ƒ1.84. Varken» vl. per Nod. pond 60 a 70, per kg. 42 a 46, dito dood 64 a 68, yerecho Hammen a en kal /"eren 64 a 68 ct. per kg. aelileilani, 24 Aug. Notoering van de Beura- commissie: Montwyn 11.per HL Zonder fust en zonder belasting. Spoeling 1.per ketel. NoteoiiDg van de Makelaars: Moutwijn 11.60, Jenever 16.60, Amsterd. proef 17. Noteering Distillateurs; Moutwjjn 11,60, Jenever 16.50, Amsterd. proef f 17. liEiDEN, '45 Augustus. Thermometer8tand: Gisteravond om 8 uron 18° 0. 64.4° F., hedenmorgen om 8 uron 15,5° 0. 59.9° F., 'smiddag8 om 12 ufod 17.6° 0. 63.5° F., 's namiddags om 4 uron 18° C. 64.4° F. Yan do „Crediobbank voor Neder land", gevestigd te Leiden, directeur do heer J. (F. Vergouwen, ontvingen wij een overzicht van do werkzaamheden dozer instelling van haar oprichting tot 1 Au gustus 11. (Het eerste boekjaar loopt tot 31 De- comber 1906). Daaruit blijkt het volgendo: Den lston Augustus bedroeg hot aantal geplaatste aandeelen 208, verdeeld over 131 aandeelhouders. Ingekomen waren tot dien datum 120 aanvragen tot een bedrag van 587,200. Daarvan zijn verleend 50 credieten, mcc- rendeels gedekt door eerste hypotheek, tot een bedrag van 224,477.64^, waarop sinds is afgelost 96827.-17, zoodat alsnog uitstond 128,650.17}. (Dit saldo was op 19 Juli 11. 135,647.04}). De verschillendo crodicten rijn voor een groot deel versterkt door een polis van levensverzekering. Do controles hadden geregeld plaats. Een verslag van den accountant, den heer J. W. de Tombe Jr. en van de Trust- en Bafc-Maatschappij te Den Haag is bij hot overzicht afgedrukt. Do heer J. J. Nuyten, te Hazerswoude, die gisteren slaagde voor de akte Fransch lager onderwijs, is leerling van den heer H. iele Noo Bzn leeraar bij het middelbaar onderwijs alhier. Minister Veegens bracht heden een be zoek aan de Staatsbossohen op do hout vesterij Kootwijk in de Veluwe. Naar wij vernamen, is binnenkort do benoeming te verw laten van den heer G. J BeerendseD, adjunct-stationschef der Staatsspoor te Dcu Haag, tot stationschef to Boxtel. Sedert verscheidene jaren ia de hoor Bce- rendsen reeds aan station te Den Haag werkzaam. Ook de heer Meyes behoort tot de ln Chili verbiyfhoudende Nederlanders, dio by de aardbevingsramp ongedeerd bloven. Na afloop van het concert gisteravond van de konlnkiyke kapel ln den Haagschen Dierentuin, werd directeur Bouwman namens het bestuur hulde gebracht voor do kranige wyze, waarop hy, niettegenstaande de dishar monische tonen van dr. Brediua misthoorn, de harmonie in zyn kapel had weten te handhaven. Het publiek juichte deze woorden harte ïyk toe. - Aan belangstellenden wordt htrixxnipi dat de beeldhouwwerken van den Belgisch^ beeldhouwer Juliaan Dillons (1849—1904) dio in do zalen van het Museum van Kuastnyvftjv held to Haarlem zyn tentoongesteld en ztyi voortdurend in eon druk bozoek mogon v*ï- heugon, dageiyka te bezichtigen zyn van. 104 uren, ook dos Zondags. De Catalogue is aan den ingang te verkrygen. Het stoomsohip „Nieu w-Amstcrdam^ (zie elders in dit nummer) is hodonmorgeaj oröstreeks 6 uren volgens bericht uit Maaai sluis, na een deel der lading golost to hrt&> ben, met adsistentio van de aleepbootm' „Rotterdam" en „YLoardingen" vlot goko* men en naar Rotterdam opgestoomd en al" daar aangekomen. Do passagiers ware» reeds gisteren ontscheept; de „Koning WiL lem II", van Amsterdam naar Batavia, ii 24 Aug. Del Armi gepasseerd; de „Noor- dam" vertrok 25 Aug. van Rotterdam non? Nieuw-York; de „Sloterdijk" vertrok Bf Aug. van Rotterdam naar Newport New»; de „Burgonneister" (thuisreis) vertrok 93 Aug. van Beira. Leenwarden, 24 Aug. Yeo. Da aanvoer boatond heden uit 3943 stuks, als: 1816 Runderen, 635 Sckaben, 1406 Varkens, 10 Bokken en Geilen, 23 Paarden, 1 Veulen, waarvan do noteering is ala volgt: Stieren, enters 70 tot ƒ100, Twentera- ƒ120 tot ƒ820, Ossen tot vette Koeien ƒ165 tot ƒ265, molk on kalfkoeien ƒ140 tol ƒ250, Piuken 60 tot 76, votle Kalveren 20 tot f 60, Graskalvoren 40 tot ƒ60, uuohtere dito 6 tot ƒ11, vette Sobapon 22 tot 26, weide id. 20 tot Lammeren 16 tot ƒ18, vette Yarkeni 80 a 90, magere dito ƒ36 tot ƒ45, vetlo Biggoü ƒ25 tot 80, magere dito 4 tot 8, Paarden 75 tot ƒ160, Vetto Kooien 1ste qual. tot o., 2de qual. tot c., 3de qual. tot o„ stieren per bout tot c., vette kalveren tot c., vette Schapen totc., vette Varkens 82 tot 24 c., Varkona Londensche markt 19 tot 20J o. per l/j KG. Over het geheel was do handel in Randvee en in Landkalvaren behoorlijk. Voor Italië werd gekocht. In Wol vee kalme bodryvicheid, doch in Vtrkens, vooral voor Engeland, vlugge koop lust, doch eenigsziu8 lager pryzon. KONSTANTINOPEL, 24 Aug. CR. O.) Naujowitsj, de diplomatieke agent van Bul garije te Konstantinopel, is afgetreden we gens verschil van meening met het Bul- gaarsche ministerie, KOPENHAGEN, 24 Aug. (R. O.) Giste ren zijn de werkzaamheden voor het loggen van "den kabel tusschen IJsland en de Fa- roer-eilanden geëindigd. De kabel verbinding zal op 27 Aug. yoor het verkeer worden opengesteld. NEURENBERG, 25 Aug. (R. O.) Gis teren en eergisteren veroorzaakten sto kende arbeiders van do motorrijtuigen fa briek „Union" ordeverstoringen, zoodat do politie moest optr .-»en. Do menigte greop de politie, die van haar wapenen gebruik maakte Er vielen ongeveer dertig gewonden. To halfelf dos avonds zetten do militairen do straten af, waarin de fabriek was gelegen. Bij de opstootjes werden gisteren tien politie-agonten gewond. NIEUW-YORK, 25 Aug. (R. O.) Eon te legram uit Havanna van hoden meldt, dat de opstand dagelijks grooter afmetingen aanneemt. De revolutionnairen maakten zich van PaJmira meester. Do pers is zeer pessimistisch gestemd. Het vervoer van koopwaren per spoor heeft opgehouden. Gevonden voorwerpen. Een beugel-portemonnaio, waarin 30} cents en een patent huissleutel. Een zilveren knip je mot geld. Een portemonnale, waarin 65 cents en twoe postzogels van 1 cent. Eon kleine pop. Een fietslantaarn. Een paknaald. Twee witto postduiven. Een R.-K. korkboekje. Eon foexs-terrier, teef, wit, met zwarte koptoeko- ning. Een doosje poeders. Zeven yzoren bou ten. Halve H.L. kleine gole aardappelen. Een beschikking der Ryksverzekeringbcnk, ton name van E. Lucas. Een moer van eon rytuig. Een donker gryze postduif, aan don eenon poot een ringetje, waarop staat N. Gand g 10186 on aan den anderen poot een rood bandje. Eon bruin lederen portemonnale, waarin 6 cents. Eon nikkelen remontoir horloge met dito ketting, waaraan twee tonnetjes. Inlichtingen zijn to bekomoh a~n het Poli tie-bureau, iedereji werkdag tusschen 122 uren des middags. Woubrug^o. Alhier is thans opgericht een fanfarekorps, aanvankelijk met twin* tig leden werkende. Het korps stelt zioh ten dool zoodanig» muzikale kennis to bevorderen, dat niet hinderlijk is voor het geestelijk en zedeiyir gevoel. Aan den hoogedelgeboren heer Jbr. IOA- reel de Mauregnault is het beschermheer schap en aan den cdelachtbarcn heer T. P. Klein, het cerevoorzittershcap ongedragen Hot bestuur bestaat uit do hoeren O C van Hemesseo Jr., C. van der Aar, *2L. Boogaard en J. P. Bochoove. Al sedert veertien dagen hangt voor een dor ramen van do gemeente-secreb xio alhier to pronk een zilveren dameshorkj», dat gevonden is. Do rechtmatige oiget o- res kan dit natuurli. terug erlangen, of schoon h yt oJlestzins heen wijst, dat hot die dame vrijwel onverschillig is over haar verlies, of het moet een buitenlaadscho of een uit een andere gemeente rijn, die duS geheel onbewust haar eigendom aldus te pronk lu t. Do ontrouwe briovongaard er., Naar ons wordt gemold, moet uit hot on derzoek, dat ten hulpkantoro van Houtrijl en Polancn is ingesteld, gebleken zijn dal bij de directie der Rijkspostspaarbank te Amsterdam grootero bod ragen zijn opgo- vraagd dan in werkelijkheid door de inleg gers waren teruggevraagd. Yorondorstold wordt dat sommigo personen, die gold te rugvroegen, op blanco-formulieren hebben geteckend. In verband mot deze omstandigheden heeft do directie der Rijkspostspaarbank de boekjes, onder dit kantoor ressortccrende, allo opgevraagd. Zoo de Heero wil en zy loven hopen onze geliefde Oudera JAN ZANDBERGEN BN JOHANNA BLOEMENDAAL den 8ston September hun 25-jarige Kchtvereeniging te herdenken. Dat do Hooro hen nog lang mogo sparen ls de wensch van hun dank bare kinderen 9147 16 M. ZANDBERGEN. A. ZANDBERGEN. D. ZANDBERGEN. H. ZANDBERGEN. 25 Aug. Rijnsburg, 1906. 8 Sept. De Heor en Movrouw MEIJER Nagel geven kennis van de geboorte van een Zoon. 9148 4 Enkuuizen, 24 Augustus 1906, Bevallon van een J>ocl»ter M. v. REES—Balder. Leiden, 26 Augustus 1906. Eenige offxcieele kennisgeving. 9148 4 Sm a Sm O De Heer en Mevrouw KEESOM Moorman geven kennis van de ge boorte hunner Dochter. Leiden, 25 Augustus 1906. 9138 4 Geboren: CAT 11 AKIN A, Dochter van J. M. DE KONING Jzn. M. A. DE KON INGd. Bijl. Leiden, 25 Augustus 1906. (Hooigracht 107.) 9163 7 Yoor de blyken van belangstelling, ondervonden by gelegenheid van hunne verloving, betuigen ondergo- teekenden hun dank. 9165 8 JOH. W. C. OUWENS. Th. C. RAPPARD. Dsn HAAO, j A 19O0 Leiden, Hiermede betuJgon wy onzen har- telyken dank voor de belangstelling by de geboorte van onzo Dochter ondervonden. 9170 7 M. J. B. HERFST. J. C. HERFST Eiqeman. Leidin, 26 Augustus 1900. Voor de vele bowyzen van belang stelling, ondervonden by de ziekte en na het ovoriyden van onze geliefde Moeder, betuigen wy hiermede onzen barteiyken dank. 9160 8 Uit aller naam, P. W. DE GUNST. Leiden, 25 Augustus 1900. De ondergoteekonden betuigen hun harteiyken dank voor de vele blyken van belangstelling, tydens de ziekte en na 1 et overlyden van hun lieven Zoon .OH AN NES. J. LAMBERMONT. j; C. J. LAMBERMONT, 9153 8 v. Amerongen.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 3