N°. 14251 ^Donderdag O Augustus. (Deze (Courant wordt dagelijks, met mtzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." A" 1906, PRIJS DEZER COURANT: Voor Lsiden per week 9 Oects; per 3 maandeD 11 11 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn i 8 1.30. Franco per post i 1 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer 0.174. Orootere lettors naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het iucasseeren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien een adres van A. DIEBEN Wz-, houdende verzoek om' vergunning tot het uitbreiden- der wassdher^j in. het percec(l Witte Singel No. 77, kadastraal bekend onder Sectie E. No. 123 door het plaatsen van een stoommachine van IS p.k, ter ver- yangmg van de bestaande stoommachine Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennia aan hot publiek, Hat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Donderdag 23 Aug. aanst. des voor middags tepefP uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Weth. loco-Burg. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 9 Augustus 1906. DRAft&WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drank wet; Brengen ter algemeene kennis, dat door het Bestuur der St.-Jozefsgezellonvereeni- ging te Leiden, een verzoekschrift is inge- diendj om verlof voor den verkoop van al- ooholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Rapenburg No. 52. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Weth. loco Burgemeester. VAN STRIJ EN, loco Secretaris. Leiden, 9 Augustus 1906. Leiden, 9 Augustus. Voor het akte-examen Eransch lager onderwijs is geslaagd de heer G. Beun, van Leiden, alsmede mcj. J. H. M. Maat, ook alhier. Benoemd is tot onderwijzer aan do Christelijke school aan de Middelstegracht de heer P. Neven te Amsterdam, en tot onderwijzer aan de Ohr. school aan den Stillen Rijn alhier, de heer B. Berends ten Kate te IJmuiden. De heer P. J. W. Pranger is heden 25 jaren als boekhouder werkzaam bij üe firma H. E. van der Heide, in ijzerwaren in do Nieuwstraat alhier. Als blijken van tevredenheid en waardeering voor zijn ge trouwe plichtsbetrachting, ontving hij bij monde van zijn oudsten patroon een cou vert met inhoud en als een bewijs van sym pathie van het kantoor- en winkelpersoneel een buffet, welke aanbieding ook vergezeld ging van hartelijke toespraken en geluk- wenschen. BioemstukkeQ werden hem eveneens vereerd. Voor een en ander be tuigde de geachte jubilaris zijn warmen dank. Ook to zijnen huize gewerden hem van verschillonde zijden blijken van vriendschap. Gisteren maakte H. M. de Koningin te Apeldoorn voor het eerst na Haar on - gesteldheid een rijtoer door liet Bosch. H. M. zag er goed uit. H. M. de Koningin en de Prins maak ten gisteren ook een rijtoer naar Hoog- Soereü, door het publiek hartelijk toege juicht. Prins Hendrik vertrok gisteravond naar het buitenland, vergezeld van majoor Von Bülow. Naar wij vernemen, is de staatsraad jhr. mr. Van Humalda van Eysinga, te 's-G ravenhago, die zich enkele dagen gele den wegens familie-omstandigheden naar Leeuwaarden had begeven, aldaar vrij ern stig ongesteld geworden. De laatste berichten luiden iets gunsti ger, hoewel de toestand nog zorgelijk blijft. („N. Ct.") Den Amsterdamsdien Raad wacht binnenkort een voordracht van B. en Ws. tot verbetering van den oostelijken toe gangsweg tot den Dam. Het ligt in de be doeling, het hoekhuis Vijgendam-Nes en dc twee oude perceelen Nos. 2 en 4, met de fliierachteir liggende huizen van den Vij gendam tot aan het poortje te onteigenen en te amoveeren. De onhoudbare toestand van thans zal «dus binnen niet te langen tijd een einde nomen. Door bedoelde opruiming kan, recht voor de Damstraat, een minstens even brecdc toegangsweg tot den Dam worden verkregen, die het verkeer met dat van do stille zijde van het Rokin, langs den achter kant "van/ het Kommand an tshuis naar Dam en Damrak afvoert. (,,TcL") Do zeereerw. heer Van Erven Dorens, sinds 1 Augustus «afgetreden als pastoor der St.-Jacobuskerk en deken van 's-Gra- yenhage, in Dinsdagavond' overleden. Bijna geheel zijn priesterlijk leven heeft deken Van Erven Dorens in de Residentie doorgebracht, eerst lange jaren als kape laan der St.-Jacobuskerk; daarna als stich ter en eerste pastoor der parochie van het H .Hart, welke hij een tempel bouwde, terwijl ook een patronaatsgebouw er ver rees; ten slotte eenige jaren als pastoor van St.-Jacobus en deken. Eerst na zijn benoeming tot deze dubbele waardigheid legde de ontslapene het advïseursschap neder van den N. R-K. V., door hem van de oprichting der Haagsche afdeeling af met ijver en toewijding bekleed. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben gegrond verklaard het bezwaar "-au de gemeentebesturen van den Bommel. Ooltgensplaat en Oude Tonge tegen een post van 23.70 gulden op de rekening ovei 1905 der Gezondheidscommissie zetelende te Middelharnis voor reis- en verblijfkosten buiten het eiland Goeree en Overflakkeo tot bijwoning van het congres voor open bare gezondheidsregeling in Sept. 1005 to Schovenijngen. Hoewufl aannemende, dat- tot den werkkring der Gezondheids commissie niet kan gebracht wor den het bijwonen van congressen ter be handeling) van onderwerpen betreffende algemeene gezondheidsbelangen, vondeo. Ged. Staten evenwel in het feit, Jat da vergoeding is opgemaakt overeenkomstig het tarief vastgesteld voor de 3de klassa van het Kon. besluit van 5 Jan. 1884, en do Gezondheidscommissie niet bekend kon zijn met het gevoelen van Gedep. Staten ten deze, aanleiding den bedoelden post naar onvoorziene uitgaven" over te bren gen en dus het eindcijfer der rekening te handhaven. Naar aanleiding van de door de Ge zondheidscommissie te Schoonhoven ge vraagde voorziening omdat de Raad «lier gemeente binnen drie maanden na de dagteekening van haar advies tot onbewoonbaarverklaring van een vijftal perceelen aldaar, daaraan geen gevolg heeft gegeven, hebben Gedep. Staten van. Zuid-Holland -twee der bedoelde perceelen alsnog onbewoonbaar verklaard, terwijl ten aanzien van de drie overige perceelen is verklaard, dat tot onbewoonbaarverkla ring daarvan geen aanleiding bestaat, nu gebleken is dat door do daaraan aange brachte verbeteringen aan d© meeste be zwaren der Gezondheidsoommiscie is te ge- moot gekomen en deze perceelien thans, niet meer ongeschikt ter bewoning zijn. Haarlemmermeer. Vergadering van den- Raad dezer gemeente op Donderdag 16 Augustus, des voormiddags te kalfelf, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingeko men stukken en mededeelingen. 2. Beslis sing omtrent do gunning van den aan- en verbouw van school 7. 3. Aanbieding re kening van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Benoeming hoofd voor school 7. Voordr 1. J. Hindriks, te Koek an je; 2. A. J. Hue- se, to Haarlem; 3. G. Llees, to Zaandam. 5. Benoeming onderwijzeres voor school 11, .ooidracht: 1. mej. E. C, Endert, tijde lijk aan school 10; 2. mej. M. J. W. Keers, te Santpoort; 3. mej. J. van der Linden to Amsterdam. 6. Aanvraag hoogere sub sidie voor de Ambachtsschool to Haarlem; 7. Adres van Je Afd. Haarlemmermeer der Holl. Maatschappij van Landbouw omtrent gebruik van schoollokalen en om subsidie voor een in deze gemeente te houden land bouw-wintercuTSUs. 8. Jaarwedden van den burgemeester en secretaris. Een verzoek van den landbouwer Man tel alhier om overname door het Rijk van een naar zijn meening aan clinische tuber culose lijdend rund is niet ingewilligd, aaar dit rund niet aan dïe ziekte lijdende bleek to zijn. In den laatsten tijd worden verscheidene verzoeken dienaangaande van de hand ge wezen. In deze gemeente zijn in het weiland wederom schapen door honden verscheurd geworden en wel van den veehouder Hoo- genhout, aan de Nieuwe Meer. Men heeft geconstateerd, dat zijn kudde van negen schapen door drio honden is aangevallen. Twee dier schapen zijn verscheurd, waar van één geheel afgemaakt. Hillegoin. De heer J. H. A. Waage, onderwijzer te Haarlem, is benoemd tot tij delijk onderwijzer, aan de openbare lagere school alhier. Omtrent het gistermiddag omstreeks halféén in den Hout onder de gemeente Heemstede plaats gehad hebbend treurig ongeluk wordt heden nader het volgende gemeld: Bezig zijnde met het rangeeren van een lossen wagen der stoomtram, geraakte de conducteur Ibcte daarbij met zijn hoofd iusschen de wagens bekneld, ten gevolge waarvan bij een ernstige schedelbreuk be kwam. Onmiddellijk werd daarop door een paar heeren telefonisch hulp verzocht aan dc Haarlemschc politie, welke echter werd geweigerd, daar het ongeluk had plaats ge had te Heemstede. Alstocn werd door een wielrijder de hulp ingeroepen van den heer Hengeveld, arts te Haarlem, die spoedig ter plaatse aanwezig was en den patiënt naar het Diakonessenhuis liet vervoeren, alwaar do ongelukkige kort na zijn opneming overleed. De conducteur Loos was ongehuwd en stond in deze gemeente, waar hij woonach tig vas, bekend als een degelijk en fatsoen lijk jongman, zoodat het doodsbericht, al hier veel deelneming verwekte. De „Staatscourant" van heden bevat de statuten ran dc „Vereeniging tot oprichting en instandhouding van een Christelijke school met uitgebreid leerplan te Hillegom. Katwjjk fl.an den R\jn. Gistermorgen had bij de Waterleiding alhier een droevig ongeluk plaats. De 13-jarige v. D. bezig met zandvervoer, door middel van paard en kipkar, sprong, aangekomen bij een wis sel, van de kar, doch kwam helaas met den voet bekneld in den wissel. De achter hem komende kar reed heen toen aan met het noodlottig gevolg, dat een der bccnen overreden werd- Onmiddellijk werd, dank zij een aanwezige verband kist, voorloopig verband gelegd, terwijl dr. Hueting, weldra aanwezig, voor verdere behandeling zorgde, en het noodig oordeelde, dat het slachtoffer naar het academisch ziekenhuis te Leiden werd vervoord. Men dedt ons heden mede, dat de toe stand thans niet ongunstig is. De stalhouder v. d. G. alhier, moest gisteren over Voorburg naar Sohoveningen; in eerstgenoemd d'orp sta.pte een zijner paanden op een djaetren rioolkdik-blind dat kantelde, waardoor het paard kwam te vallen en aan de pooten niet onbelangrijk werd gewond, zoodat het buiten dienst is gesteld. Naar men ons mededeelt, heeft de stalhouder zieli om schadevergoeding tot het gemeentebestuur gewend, waar dit niet dc eerste maal is, dat ter plaatse op de zelfde wijze ongelukken gebeuren. Loidscliendftm. In verband met het be sluit door Prov. Staten van Zuid-Holland genomen om tot voltooiing van do vaart verbetering tusschen Rijn en Schie over te gaan, tot het graven van een nieuw ka naal van de Lammebrug tot in don Rijn, tegenover de Zijl met beweegbare bruggen kan werden medegedeeld, dat door de slui zen alhier, op de Oranjesluizen na, de meeste vaartuigen geschut worden. Sedert met het jaar 1899 een abonnement voor 100 reizen werd ingevoerd en met het jaar 1904 een abonnement voor 100 reizen voor stoombooten en 60 voor andere vaartuigen is het niet mogelijk het cijfer van het aan tal vaartuigen, dat geschut wordt anders dan bij benadering op te geven, omdat de geabonneerde vaartuigen heel wat meer reizen maken, dan het aantal, waarvoor zij bij abonnement betalen. In 1898, toen er nog geen abonnement was, bedroeg het aantal der geschutte vaartuigen 50,850, met een inhoud van 1,261,089 kub. Meter. Sedert 1899, het jaar, waarin voor het eerst het abonnement werd ingevoerd tot 1905 is, niettegenstaande door de wijziging in 1904 'de opbrengst moest verminderen, de opbrengst der heffing geklommen van f 21,769.25^ tot 24,549.45i. Men mag dus aannemen dat sedert 1898 de passage door de sluis alhier met ongeveer 1/7 vermeer derd is, hetgeen neerkomt op een aantal van ongeveer 58.00Q vaartuigen, met een inhoud van plus minus 3,441,000 kub. Me ter. Slechts de Oranjesluizen, waar in 1904 66,458 vaartuigen geschut werden, geeft een grooier aantal vaartuigen aan. Het zijn echter meeron deelsS kleine vaartuigen, waaruit blijkt dat de scheepvaart met het Noorden des lands in het algemeen geno men niet langs dezen weg plaats heeft, hoewel deze vaart voor do schepen, be stemd naar den Haag en Delft, een veel korter weg is. Deze weg zal na de vaart- verbetering ook door groote vaartuigen ge volgd kunnen .worden. Lisse. Gisteren heeft in het hotel „De Witte Zwaan" alhier, een veiling plaats gehad van droge bollen, en wel vanwege heb Hollandsch BloemboUenkweekers-Genoot schap, waarvan de uitslag evenmin gunstig kan genoemd worden, als <lie, Dinsdag 1.1. te Lisserbrook, gehouden. Begunstigd door prachtig zomerweder en onder veel blijken van belangstelling (hebben gisteren de volksfeesten te Lisser- broek plaats gehad. De uitslag van do verschillende spelen is als volgt: Ringrijden per fiets: 1ste prijs, een baro meter: J. de Bruin; 2de prijs, een sigaren kist: G. de Wilde. Palingdragcn1ste prijs, een theetafel met servies: mej. Duivenvoorden; 2de pr., een olie-en azijnstel: mej. Poldermans. Tobbesteken: 1ste pr., een beeld: H. Em merzaal; 2de pr-, een staande klok: M. van Leeuwen. Hardloopen met hindernissen: 1ste pr., een theetafel: mcj. K. Mesman; 3de pr., een bloemenstandaard: mej. C. Zandbergen. Ballendragenlsto pr-, een album: mej. M. Clemens; 2de pr., twee tegels in lijsten: mej. T. Zwetsloot- Prijsrooken: 1ste pr., een geel koperen rookstel: P. Zwetsloot; 2de pr., een étui met pijpen: H. van Ewïjk. Driebeenen-loopen1ste pr., een sigaren koker. C. van Blitterswijk2do pr., een portemonnaieG, Marsbergen. Kaarshappenlsto pr., een inktstel: J. van Leeuwen; 2de pr,, twee beelden: J. Lefeber. Te ongc\<eer tien uren werden eenige vuurpijlen afgestoken, alsmede enkele an dere dingen op dit gebied, waarna de feest dag meer officieel werd gesloten, liocwcl men feest gevierd heeft tot laat in den nacht. Gisteren had alhier een ongeval plaats met do stoomtram, dat goed is afgeloopen- Door het achteruitrijden van de bollen tram geraakte zekere V. Y. bekneld tusschen de tram en een kar, die hij stond te laden, waardoor hij zich aan het been bezeerde, maar door spoedige hulp werd erger onge val voorkomen. Nootdorp. Alhier liceft met groote plechtigheid de inwijding plaats gehad van hot St.-Jozefsgesticht. Te 10 uren droeg de zeereerw. heer Deken van Zoeterwoude een plechtige H. Mis op, geassisteerd door de weleerw. heeren D. Meyer,, kapelaan te Leidschcndam als diaken, L. Oosterlaan, miss. apost, als subdiaken, en F. de Meul- dcr, kapelaan te Zoetormeer, als ceremonia- rius. Onder do H. Mis hield de zeereerw. heer Deken een treffende rede over de opvoeding der kinderen. Hij wenschto do parochianen geluk met dc opening van dit schoone gebouw; hij bad Gods besten zegen af over den arbeid der eorw. zusters en wenschte onzen pastoor, den zeereerw. heer W. J. van Hooff, toe, dat hij den bloei van het katholiek onderwijs te Nootdorp tot Icon zijner zorgen zou mogen beleven. Na de H. Mis had do plechtige inwijding plaats van het gesticht in tegenwoordigheid van vele heeren geestelijken en van burge meester en wethouders. De parochie had een feestelijk aanzien, want uit ieder huis wapperde de nationale driekleur. (dR^sL.") Bij Kon. ait is do heer O. E. Kuier, consul-generaal der Nederlanden te Chris- tiania, bevorderd tot commandeur in do Orde van Oranje-Nassau. Aan mejuffrouw Victoririe Marie Made leine Gonay, geboren to Chanteleux, Frankrijk, vergunning verleend tot het ge ven van middel! aar en lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij de wet gevorderde vercischten voldoet. Aan den eervol ontslagen opzichter der verlichtingen op de Beneden-Ecms, te Delfzijl en Watum J. T. de Jager Jzn., een pensioen verleend ten bedrage van 045 gulden 's jaars. Bij het korps mariniers bevorderd tot eersten luitenant do tweede luitenant H. F. Clarkson. Op hun verzoek, eervol ontslag verleend uit hun betrekking: Aan don ontvanger der loodsgelden te Maassluis, C. Borstlap Jzn., met ingang van 17 September a.s., en aan den com missaris der loodsen tevens ontvanger der "loodsgelden te Willemsoord, L. van Roo sendaal, mot ingang van 1 October a.s. Met ingang van 17 September a.s. a. de ontvanger der loodsgelden to Ylissingen, J. de Neef Wzn-, in gelijke be trekking overgcplaabnaar Maassluis; b. benoem 1 tot ontvanger der loodsgel den te Vlissingen, de commissaris der loodsen tevens ontvanger der loodsgelden ter Ncderlanosche loodsstandplaats Ant werpen, J. S. Teunissen c. tot commissaris der loodsen, teven» ontvanger der loodsgelden ter Nederland- sclie loodsstandplaats Antwerpen, de ad junct-commissaris der loodsen te Maas sluis, D. H. do Boer. Mot ingang van 1 Oetobor a.s.: a. de commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te Vlieland, K. Raap, in gelijke betrekking overge plaatst naar Willemsoord; b. benoemd tot commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te Vlie land, de ontvanjer der loodsgelden te Hellevoetsluis M. S. Kruisinga; c. tot ontvanger der loodsgelden te Hel levoetsluis, de adjunct-commissaris der loodsen te IJmuiden J, S. Genet; d. de adjunct-commissaris der loodsen te Rotterdam C. van Krieken in gelijke betrekking overgeplaatst naar IJmuiden. Benoemd in do provinciën Noord- en Zuid-Holland tot hoogheemraden van het hoogheemraadschap Rijnland, mr. J. van de Kasteel©, te 's-Graveuhage en M. 0. J. van der WeyJon, te Nieuwkoop. Staatscom:iii«sic wetgeving registra tie-belasting en Jiypotlicekreehtci?, ving op do registratiebelasting en op de hypotheekrechten ware t© herzien; welke veranderingen bohooren to worden go- bracht in de wettelijke en administratieve bepalingen betreffende de eigendomsover dracht van onroerende goederen en sche pen, do vestiging van rechten van hypo theek en scheepsvorband, de hypothecaire en kadastrale boekhouding en die Jer scheepsbewijzenop welke wijze, medo in verband met den uitslag van het onderzoek der eerstgenoemde twee vragen, het dienst vak der registratie, waarin dat van het ka daster thans begrepen is ware to reorgani seren Aan dezo commissie is bij dit K. B. op gedragen do voorstellen, in ontworpen van wetten, algemeene maatregelen van bestuur of Koninklijke besluiten belichaamd, in to dienen, welke zij naar aanleiding van con en ander noodig acht; Voorts is bepaald, dat de voorzitter der commissie bevoegd is aan een of meer ba rer leden op te dragen dc commissie voor te lichten nopens vraagpunten betreffende onderdeden van haar taakdat dc commis. sie omtrent alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid zal beslissen, des echter, dat het aan dc lcdon vrijstaat hun gevoelen, van dat dor meer" derheid afwijkend, in een afzonderlijk ad vies to gdijk met dat der commissie te doen kennendat dc commissie haar zit tingen zal houden te Den Haag. Verder zijn benoemd tot lid en voorzitter mr. O. Pijnacker Hordijk, oud-lid van do Eerste Kamer der Staten-Goncraal, wo- nendo te Haarlem; tot leden mr. C. E. Achterberg, bewaarder van do hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen to Utrecht; J. R. C. H. Berger, inspecteur der registratie en domeinen to Maastricht; I. Boer Hzn., ingenieur-verificateur van het kadaster te Arnhem; J. Eckhof, land meter van het kadaster, benoemd ingc- nicur-verffica'tem* van het kadaster to Barnovel.dmr. I. H. Hijmans, rechter in de arrondissementswrechtbank 4e Amster dam G. van Itorson, bewaarder van do hypotheken, het Kadaster en de echeojis- bowijzen te Amsterdam, oud-administra teur van de registratie, de hypotheken en het kadaster aan het departement van financiën, wonende te Amsterdam, en Koo- mans, inspecteur d t registratie en domei nen, te Tiel; J. A. P. Lovenkamp, ont vanger der registratie en domeinen te Til burg; mr. W. L. P. A. Molongranff hoog leeraar aan de Rijksv iversitcit te Utrecht; mr. J. F. Ncob, notaris te Harderwijk; A« Plate lid van de Tweed Kamer der öta- ten-G-oncroal, to —otterdammr, C. O. Segers, hoogleeraar aan de Rijks-universi teit te Groningen; mr. M. W. F. Trcubw lid van do Tweed© Kamer dor Staten-Go noraal en oud-hooglceraar aan do Gemeen telijke Universiteit to Amsterdam, wonen de to 's-Gravenhagemr. W S. J. aan Waterschoot van d«>r Gracht, lid van do Eerste Kamer der Statcn-Generaal en no taris te Amsterdamen aan do commirai© als secretaris toegevoegd J. A. F. van Asperen, surnumerair der registratie en domeinen, gedetacheerd aan het Departe ment van Financiën, wonende to 's-Gra-? venhage. Gemeenteraad van Bodegraven. Dc „Staatscourant" bevat hefc Konink lijk besluit tot instelling van een Staats commissie om, na overweging, rapport uit te brengen over de vragen: op welke wijze, zonder daarbij de belangen van 's Rijks schatkist uit het oog te verliezen, de wetge Voorzitter dc burgemeester. Aanwezig allo leden, uitgezonderd do heer G'. Vcelcnturf. Na opening d;r vergadering en voorlezing der notulen wordt medegedeeld, dat is inge komen een proces-verb aal van kasopne- ming en cen besluit van Ged. Staten tob goedkeuring van in do vorige vergadering genomen besluiten tot af- mi overschrijving op de begrooting 1906, welke stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Vorder rijn ingekomen drie reclames tegen den aanslag in den hoofde)ij ken omslag en oen verzoek tot afschrijving, wegens vertrek, van hoofdelijken omslag en hondenbelas ting. Het eerste wordt toegestaan, doch het verzoek om afschrijving van hondenbe lasting is niet voor inwilliging vatbaar. Goedgekeurd wordt de verpachting van het tiend over 1800. Overgelegd worden de plannen tco- keningen van de waterleiding, i e voor zitter doolt mede dat-door do concessiona rissen op tijd is kennis gegeven, dat ct; con cessie d<DOr hen aanvaard wordt en stelt voor de plann-n goed te keuren. Dc heer Boer vraagt ct er nog wijziging is gekomen in do voorwaarden, zoo dat do concessional lissen gedwongen zijn binnen 'n bepaalJ.:n tijd een gecleeltó vaas het bouwwerk klaar te hebben. De voorzitter zegt, dat geen wij ziging in de term ij n >:b'palingen is gekomen, doch is bereid nogmaals hierover te spre ken. Vervolgens worden ingevolge artikel 2 der voorwaarden, plannen en tcckemn- gen goedgekeurd'. Daarna doet de voorzitter meckdccling van een advies dor gezondheidscommissie inzake drinkwaterleiding betrekking heb bende op 't gebruik van looden buizen et» zegt te dezer zake een tegenovergesteld ad'.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1